ZWOLSCHE COURANT PROVINCIALE OVERIJSSELSCHE EN"' AANDRANG TOT VOLLEDIGE SCHADEVERGOEDING i Dagblad voor Overijssel,Noord Cjelderland en Zuid Drente Neo-nazistisch complot in West Duitsiand opgerold BBEiiagfet: „U bent hysterisch bevreesd uw macht te verliezen'' 164ste jaargang, No. 35 (Dit nummer bevat zes pagina's) Woensdag 11 Februari 1953 Abonnementsprijs f 6,— p. kw.. 47 ct p. w. Advertenties 1-15 mmregels f 3.—; iedere mm meer 20 ct. Blauwvingers f 1.50 <20 w.); ver der 10 ct p. w. Handelsadv. tarieven op aanvr. Uitgave Kon. Drukkerij en Uitgeverij van De Erven J. J. Tijl N V.. Melkmarkt 13-23. Zwolle Tel. 3341 - Giro 3106 - Telegr -adres: Tijl. Dir mr H Dikkers. Eioofdred. mrJ.C de Wit Beheerst en sober Kamerdebat over ramp Prof. Oud: Geen kunst de fouten breed uit te meten (Van onze parlementaire redacteur). De Tweede Kamer, die gisteren heeft, beraadslaagd over de regerings nota met betrekking tot de overstromingsramp, heeft zich in dit debat een grote mate van beheerstheid en soberheid opgelegd. Dit is geen tijd voor grote woorden en zeker niet voor critiek op het verloop der organisatie, waar regering en volk zich geplaatst zagen tegen over een catastrophe, welke in omvang en gevolgen bij geen mogelijkheid was te voorzien. Natuurlijk en daar heeft bij dit Kamer-debat niemand twijfel over laten bestaan, evenmin als ook de regering dat in haar nota heeft gedaan zijn er fouten gemaakt, maar het is volkomen juist wat prof. Oud (V.V.D.) gisteravond opmerkte: het is geen kunst de fouten breed uit te meten, maar dat is in het licht van feiten en omstandigheden in hoge mate onbillijk en onrechtvaardig. En daarmede is de van communistische zijde geoefende critiek de uit sluitende waardering gegeven, welke haar toekomt. Wat met name de com munist Gortzak de regering meende te moeten toevoegen, op grond van een critiek, welke iedere vorm van waardering bij voorbaat uitsloot, ging de grenzen van billijkheid en rechtvaardigheid verre te buiten. dat er op Zondag 1 Februari terstond te weinig materiaal beschikbaar was en de heer Tilanus vroeg zich af, of het niet mogelijk ware geweest dit als lering voor de toekomst het waarschuwingssysteem zo te organi seren, dat er zekerheid wordt verkre gen, dat de gehele bevolking, die achter haar dijken toch niet volledig veilig is. wordt gealarmeerd. Daarbij komt in dit geval zo werd uit de Kamer opgemerkt, dat men reeds Zaterdagmiddag voor de ramp wist, dat een front met zware stormen zich snel in de richting van onze kusten verplaatste, na in Schot land al aanzienlijke schade te hebben aangericht. Bezorgdheid werd daarbij tot uit drukking gebracht over de bezetting van de vitale posten gedurende het rampzalige weekeind. Was het aan een onvoldoende bezetting daarvan te wij ten, dat de hulpverlening zo traag op gang kwam en dat het A.N.P. eerder gealarmeerd was dan de regerings instanties? Geef Waterstaat ruimer armslag! Men heeft zich ook in de Kamer ver diept in de oorzaken. Was het wel het uitzonderlijke natuurgebeuren, op welks rekening deze ontstellende om vang van de ramp moet worden ge schreven? De heer Burger wees er op, dat de stand van de rivieren uit zonderlijk laag was en hij bracht de toestand van de dijken ter sprake. Geef Waterstaat ruimer armslag. Dit departement heeft te lijden gehad van bezuinigingen en werd in zijn activi teit geremd door de na-oorlogse inun datieproblemen. Wat er aan grote wer ken onderhanden is genomen en af gewerkt, heeft zijn waarde bij deze stormvloed bewezen. Heeft aan het on derhoud van de dijken wat ontbroken? Het was ook de vraag, die de heer v. d. Heuvel (K.V.P.) stelde. Is de waterkering wel voldoende veilig? En zijn partijgenoot ir Van Meel stel de de vraag: hoe is de toestand van de binnendijken? De huizen zijn in de dijken gebouwd en daardoor zijn zij verzwakt. Het wofdt tijd vraagstuk ken betreffende de polderschappen na der onder het oog te zien. De heer W e 11 e r (K.N.P.) terzake wellicht enig gevaar duchtend, betoogde, dat men bij het herstel van de dijken de samenwerking met polders en water schappen niet moet veronachtzamen. De zorg voor de binnendijken is eeuwenlang hun zaak geweest. Hij drong aan op grote spoed bij het in orde brengen van de dijken en van de duinenstand. Ook de heer Tila nus en ds Zandt (S.G.P.) toonden zich op dit punt ongerust. (Zie vervolg pagina 2). VERKWIKKENDE EENHEID De eenheid, welke zich in de achter liggende dagen zo verkwikkend en spontaan in ons volk heeft geopen baard, zij vond haar weerspiegeling in de Kamer. Dit was bepaald geen poli tiek debat in de geijkte zin van het woord. Mr Burgers herinnering aan Troelstra's woord uit de Augustus dagen van 1914, ook door mr Oud met instemming aangehaald: „Ik acht het ogenblik van critiek niet gekomen, om dat in deze ernstige omstandigheden de nationale gedachte de nationale ge schillen overheerst", kon als karakte ristiek voor dit gesprek tussen rege ring en volksvertegenwoordiging wor den aangemerkt. De leden van het kabinet waren, met uitzondering van de ministers Van de Kieft en Beyen, gedurende het grootste deel van de beraadslagingen aanwezig. Beschikte men de vorige week slechts over één kaart, waarop de vermoedelijke omvang van de ramp stond aangegeven, thans gaven detail kaarten, die achter de regeringstafel stonden opgesteld, een veel uitvoeriger overzicht. Bovendien hebben vele Ka merleden zich in de afgelopen week in het rampgebied zelf op de hoogte kunnen stellen. Daardoor kreeg het debat, zij het ook dat men deze dis cussie ook in haar oordeelvellingen algemeen als zeer voorlopig ken schetste, de vereiste diepgang. Dankbaarheid Hoezeer getroffen door wat er in de rampnacht is gebeurd, de dankbaar heid heeft overheerst voor de bewijzen uit binnen- en buitenland van mede leven, voor het krachtige en snelle handelen van de zijde der regering, voor de grote besluitvaardigheid van burgerlijke en militaire autoriteiten, voor het doortastende en offervaardige optreden van duizenden militairen en burgers. Dankbaarheid voor de van het buitenland ondervonden hulp. „Amerikaanse inmenging in onze binnenlandse aangelegenheden", zo legde de communist Gortzak uit..., die bovendien dit als treffend staal van communistische „helderziendheid" zeide: het Atlantisch Pact heeft ons deze ramp gebrachtDe „beste vorm van internationale samenwer king", zo karakteriseerde prof. Oud (VVD) de hulp. Een „voorbeeld", zo werd van KVP-zijde getuigd: de inte gratie van Europa op het terrein der hulpverlening. Dankbaarheid vooral voor de wijze, waarop het koninklijk huis zich het lot der getroffenen heeft aangetrok ken. Geen detail-critiek Dit was het algemeen gevoelen in de Kamer: het ogenblik voor detail-critiek en ter verantwoor ding roepen, is niet gekomen. De regeringsnota zelf maakt het uit drukkelijk voorbehoud van voor lopigheid, zowel in haar samenvat ting van feiten, als in de formu lering van conclusies en de opsom ming van te nemén maatregelen. Het is nu de tijd van handelen en w« zijn bereid, de regering daarin te volgen, aldus mr Burger (PvdA). Hij adviseerde tot de instelling van een Kamer-commissie, welke de rege ring daarin terzijde kan staan. De regering wete ook, dat zij vergezeld is door een critisch parlement. De heer Tilanus (CH) die even eens zich van de detail-critiek distan- cieerde, gelijk ook prof. Oud in scher pe bewoordingen deed, drong er toch wel op aan, dat te zijner tijd de ver antwoordelijkheden scherp worden ge steld en in dat verband gaf hij uiting aan de vrij algemene ontstemming dat pas op 2 Februari enig inzicht werd gekregen omtrent wat zich op Schou wen heeft afgespeeld. Waarschuwingssyseem wel doeltreffend? En, zo werd gevraagd, heeft het waarschuwingssysteem zijn doeltref fendheid bewezen? Slechte kolenvoorziening in Oost-Duitsland In de afgelopen dagen zijn verschei dene leidende functionarissen van het centrale kolenbureau in Oost-Duitsland naar West-Berlijn uitgeweken. Zij ver klaarden bevreesd te zijn voor arresta tie in verband met de buitengewoon slechte kolenvoorziening in Oost-Duits land. In West-Berlijn zijn Dinsdag meer dan 1300 vluchtelingen aangekomen, onder wie ongewoon veel neringdoen den uit de klein- en groothandel. Ex-generaal Walter Kuntze op erewoord vrijgelaten Ex-generaal Walter Kuntze, die door het gerechtshof van Neurenberg tot levenslange gevangenisstraf werd ver oordeeld, is wegens zijn slechte ge zondheid op erewoord vrijgelaten, zo is door de Amerikaanse Hoge Com missie medegedeeld. Kuntze werd ver oordeeld in verband met de gijzelaars zaak. Tezamen met een aantal andere generaals werd hij er van beschuldigd de executie te hebben gelast van gij zelaars tot een aantal van vijftig voor iedere Duitser, die in de Balkan door verzetsstrijders gedood zou worden. Eisenhower voor krachtige hulp aan bondgenoten Van gewoonlijk welingelichte zijde te Washington wordt verno men, dat president Eisenhower en zijn minister van Buitenlandse Zaken Foster Dulles na een on derhoud van ruim een uur in het Witte Huis tot de slotsom zijn ge komen, dat het noodzakelijk is Europa zoveel mogelijk hulp te verlenen. Dit zou vooral moeten geschieden op die terreinen, waarop de Europe anen hebben aangetoond zichzelf te willen helpen. Het zou ook gemakke lijker zijn in deze gevallen de nood zakelijke medewerking van het congres te verkrijgen. ZWITSERLAND BESTRIJDT DE WITTE DOOD - Ieder jaar meer worden honderden personenge dood door lawines, die soms zulk een geweld kunnen ontketenen, dat zij hele dorpjes van berghel lingen wegvagen. Sinds lang heeft Zwitserland de strijd aangebon den tegen de „Witte Dood", door het treffen van maatregelen, die het lawinen-gevaar kunnen ver minderen, en het aanbrengen van hulpmiddelen, die het dodengetal kunnen verminderen. Het dorpje Wassen in Zwitserland is het eer ste, dat een zgn. „lawine-barak" heeft geplaatst een soort hulpver- blijf, gemaakt van staal, dat dertig personen kan herbergen. Bedden en een keuken zijn erin aanwezig. Café-restaurant in Giethoorn afgebrand Aanzienlijke schade (Van onze correspondent). Hedenochtend is het café-restau rant „Watersport Centraal" te Giethoorn, eigenaar de heer G. Dijksma, in vlammen opgegaan. Het vuur greep zo snel om zich heen, dat van de inventaris niets kon worden gered. Omtrent de oorzaak tast men in het duister. De brand ontstond om ongeveer acht uur in de keuken en spoedig stond het gehele gebouw in lichterlaaie. Van de inboedel viel niets meer te redden. Slechts het vee (drie koeien en enkele varkens), dat in een schuur achter het café stond, kon in veiligheid worden gebracht. Toen de Gieterse brandweer, die zeer spoedig aanwezig was, op de plaats des onheils aankwam, viel er aan blussen al niet meer te denken. De brandweer uit Steenwijk, die was uit gerukt om assistentie te verlenen, be hoefde geen dienst meer te doen. De schade, die aanzienlijk is, wordt ge deeltelijk door verzekering gedekt. President van Israël betuigt leedwezen Na de bomaanslag op de Sovjet- Russische legatie te Tel Aviv zijn zes personen gearresteerd. Zij zouden be horen tot een groep, genaamd „Anti communistische bond". De Israëlische regering heeft haar afkeuring over de aanslag uitgespro ken. Ook de Israëlische bladen laten zich in deze zin uit. De vrouw van de gezant is aan gezicht, hand en been gewond, doch niet ernstig. De presi dent van Israël Ben Zwi, heeft de Rus sische gezant zijn leedwezen betuigd. STAKING SLEEPBOOTPERSONEEL IN NEW YORK TEN EINDE Dinsdagavond is de staking van sleepbootpersoneel te New York afge last. Bij deze staking, die tien dagen geduurd heeft, waren 3500 personen betrokken. Schepen moesten voor de duur van de staking zonder hulp van sleepboten de haven van New York binnenvaren en meren. Naar verluidt hebben de werkgevers de aanspraken van de stakers op een loonsverhoging van 17 dollarcent per uur ingewilligd, Zij konden zich ech ter niet verenigingen met de eis van het vakverbond, dat geen enkele sleep boot een bemanning van minder dan drie kcfppen zal hebben. LEDEN NOG TROUW AAN EED OP HITLER.... Opnieuw is in West-Duitsland een neo-nazistisch complot verijdeld: de West-Duitse regering heeft het „Freikorps Deutschland" buiten de wet gesteld en ontbonden. Bij een razzia werden de vier voornaamste leiders van het „Korps", dat be stond uit oud-SS-ers en officieren, in arrest gesteld. Een bevel tot inhechtenisneming is verder uitgevaardigd tegen een vijfde leider, dr Scheel, de vroegere Reichs- studentenführer, die onlangs door de Britten is gearresteerd met enkele an dere nazi-leiders, die het huidige be wind omver wilden werpen. De thans gearresteerden zijn o.a. de vroegere gouwleider Frauenfeld en de voorzitter van de anti-Westelijke „Bru- derschaft" van oud-soldaten, Helmuth Beck-Broichsitter. De politie heeft bij haar razzia's grote hoeveelheden belastend materiaal in beslag genomen. Het vrijkorps had tussen de duizend en tweeduizend leden hoofdzakelijk afkomstig uit de „Bruder- schaft". De leden van het korps een para-militaire organisatie hadden allen verklaard nog trouw te zijn aan hun eed op Adolf Hitler. Zij erkennen ex-admiraal Dönitz, thans gevangen wegens oorlogsmisdaden in de gealli eerde gevangenis te Spandau, als het hoofd van het Duitse rijk en hielden zich ook nu nog aan het 25 punten tel lende programma van de vroegere NSDAP. Het uiteindelijk doel van de organi satie was om volgens beproefd recept door een staatsgreep de macht over te nemen om dan op „Duitse demo cratische wijze", zoals dat geformuleerd werd, door een volksstemming het Duitse volk zijn instemming hiermede te laten betuigen. Het korps was op 20 Juli 1950 precies zeven jaar na de aanslag op Hitier opgericht. Men had deze da tum gekozen als protest tegen deze door Duitse officieren uitgevoerde aan slag. Er waren plannen voor een schaduw kabinet en een schaduwsenaat, om di rect na de putsch de regering te kun nen overnemen. Het korps had reeds een detachement voor speciale dien sten, waarvan de leden elkaar cnder- t slechts bij een code-naam kenden. Ongezouten Amerikaanse nota aan Poolse regering Huiveringwekkend proces van dagelijkse beschuldigingen „Wij hebben, met ernstige twijfel aan de welgemeendheid dezer beschul digingen en met gevoelens van diepe afkeer kennis genomen van uw bewe ringen, dat de Ver. Staten op agressieve wijze in Polen zouden spionneren en dat Amerikaanse agenten er naar zou den streven de huidige Poolse regering omver te werpen", verklaart het Ame rikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken in een nota aan het Poolse mi nisterie van Buitenlandse Zaken te Warschau. ,,Uw beschuldigingen zijn een onder deel van een in de afgelopen maanden met steeds groter heftigheid gevoerde campagne ener regering, die wordt be- "én, dictatoriaal regerende heerst door één, politieke partij'" De KVP-er Van Meel wees er op, kaanse nota. regerende vervolgt de Ameri- „De communisten in uw en an dere landen hebben beschuldigin gen geuit jegens Christenen en Joden. De beschuldigden behoor den tot alle geledingen der maat schappij en zij omvatten de laatste tijd ook vroeger ten volle ver trouwde en hooggeplaatste com munistische functionarissen, die thans van de meest uiteenlopende misdrijven worden beschuldigd. De vrije wereld ziet in der gelijke beschuldigingen karakteris tieke uitwassen van mannen, die hysterisch bevreesd zijn voor een verlies der totale bestuursmacht, die hen tot in de grond heeft be dorven. Voor zover echter dit huiveringwek kende proces van bijna dagelijkse be schuldigingen van de meest uiteenlo pende personen daadwerkelijk een weerspiegeling vormt van de eerlijke worsteling van inwoners der commu nistische staten, die vrij wensen te zijn, vrij om te denken en hun ziele- heil na te streven, zoals zij dat goed achten, kan dit regering en volk der Verenigde Staten niet onverschillig laten". In de Amerikaanse nota wordt voorts verklaard dat de Poolse beschuldiging, volgens welke een Amerikaans vlieg tuig op 4 November j.l. Pools gebied schond, volkomen ongegrond is. Hongarije belust op dollars De Hongaarse regering heeft een Amerikaanse nota van de hand gewe zen, waarin de teruggave van een vliegtuig, dat in November 1951 in Hongarije een noodlanding moest ma ken, werd gevraagd. In de Amerikaan se nota was gezegd, dat de VS ook ge noegen zouden nemen met een vergoe ding van 98.779 dollar, de geschatte waarde van het toestel. In het Hongaarse antwoord wordt gezegd dat een gerechtshof in de Hon gaarse hoofdstad het vliegtuig in be slag heeft doen nemen, als het instru ment van een misdrijf het schenden van het Hongaarse luchtruim waar voor de leden der bemanning zijn ver oordeeld. De bemanning heeft zich bij de uitspraak van het hof neergelegd, aangezien zij geen hoger beroep heeft aangetekend, aldus de Hongaarse nota. De Hongaarse regering verklaart zich tenslotte bereid het Amerikaanse vliegtuig tegen betaling van de door de Amerikaanse autoriteiten opgege ven waarde van 98.779 dollar ter be schikking van de Ver. Staten te stellen. Churchill ziet geen heil in ontmoeting met Stalin Premier Churchill heeft in het Lagerhuis de vraag beantwoord, welke stappen hij nu voor de geest had om tot een bijeenkomst met Stalin te komen, nu deze verklaard heeft, dat hij oorlog nog altijd niet als onvermijdelijk beschouwt, en gunstig staat tegenover een bijeen komst van de leiders der grote mogendheden. Twee leden hadden deze vraag ge steld, de heren Dodds en Hughes, en Churchill gaf er de voorkeur aan hun een gemeenschappelijk antwoord te geven. Churchill acht op dit moment een bijeenkomst met Stalin niet gelegen. „Ik ben natuurlijk altijd bereid elk voorstel ter vermindering van de in ternationale spanning in overweging te nemen", zei hij. „Maar de houding van de Sovjet-Unie in de geschilpunten tussen haar en ons moedigt mij niet aan tot de gedachte, dat een bijeen komst met Stalin onder de huidige om standigheden de spanning inderdaad zal verminderen". Koning Boudewijn handelde op raad van zijn dokter In een communiqué van het konink lijk paleis te Brussel is Dinsdag mede gedeeld, dat koning Boudewijn „op advies van zijn dokter zijn bezoeken aan de overstroomde gebieden moest onderbreken". De koning bezocht vorige week on middellijk na de overstroming het ge troffen gebied. Daarna meldde een communiqué van het hof, dat hij naar de Riviéra was vertrokken voor her stel van een griep. De pers critiseerde het vertrek van de koning buitens lands. Maandag is de 22-jarige koning weer naar het rampgebied bij Antwer pen geweest, waar velen hem toejuich ten. De koning was blootshoofds, in regenjas en hoge rubberlaarzen; hij onderhield zich met de mensen en keek toe hoe de militairen de gaten in de dijken aan het dichten waren. „In gunstige overweging" De Japanse premier Josjida heeft Zaterdag meegedeeld, dat de Verenigde Staten een Japans ver zoek om teruggave van Okinawa, de Bonin-archipel en andere eilan den in de Stille Oceaan, die in de tweede wereldoorlog werden be zet, „in gunstige overweging" heb ben genomen. In antwoord op uitlatingen van de zijde der oppositie, dat de Amerikaan se regering wellicht onredelijke be- wapeningseisen aan Japan zal stellen, antwoordde de premier, dat „de open bare mening in Japan uitvoering van het herbewapeningsprogram en het zenden van Japanse troepen naar Korea niet zal gedogen, zelfs indien zulks geëist zou worden". Nog 84 vliegtuigen in actie Dinsdag zijn zeventien buitenlandse hulpvliegtuigen naar hun landen terug gekeerd. Het zijn acht Britse helicop ters en zes Amerikaanse, een Deens, en twee Engelse gewone toestellen. Het vliegtuigpark bestaat nu nog uit 84 machines, waarvan elf helicopters. De luchtoperaties omvatten op het ogenblik droppings, verkenningsvluch ten en personenvervoer. Evacué's in paleis Het Loo Gisteren zijn de eerste evacué's uit het rampgebied gearriveerd in het ko ninklijk paleis Het Loo, dat de konin gin gedeeltelijk beschikbaar heeft ge steld. Gedurende het weekeinde had de afdeling Apeldoorn van het Rode Kruis met de medewerking van velen alles in gereedheid gebracht voor de ver wachte gasten. In de vooravond kwam de eerste groep van veertien vluchte lingen uit Zierikzee, die voorlopig on der het koninklijk dak een gastvrij te huis zullen vinden. Hedenochtend werd een tweede groep verwacht, bestaande uit bejaarde lieden, die door water en wind uit een Zierikzees tehuis voor ouden van dagen zijn verdreven. Ver wacht wordt, dat in de loop van deze week de beschikbare ruimte geheel in gebruik zal worden genomen. FINLAND STELT INTERNATIONAAL HULPKORPS VOOR De Finse Vereniging tot steun aan de Verenigde Naties heeft deze organisa tie voor gesteld een internationaal hulpkorps op te richten om hulp te verlenen bij rampen zoals de overstro mingsramp die Nederland, Groot-Brit- tannië en België heeft geteisterd. Het corps zou moeten bestaan uit afdelingen, die in de landen die hen in het leven hebben geroepen, zijn ondergebracht, maar die te allen tijde klaar moeten staan om vlug naar de plaats van een ramp te worden ver voerd. Het personeel zou een speciale opleiding moeten ontvangen en wor den uitgerust met het modernste ma terieel. SPIONNAGE-PROCE5 IN GRIEKENLAND Voor een Grieks militair gerechtshof is Dinsdag een proces begonnen tegen zeventien Griekse boeren uit dorpen langs de Grieks-Albanese grens, die er van worden beschuldigd voor Al banië te hebben gespionneerd. Ook is „samenwerking tegen de staat" ten laste gelegd, zulks wegens het con tact, dat de beklaagden met Griekse communistische guerilla-strijders zou den hebben gehad. KSG werkelijkheid Zonder door de douane onder zocht te zijn is Dinsdagochtend om half drie een trein met cokes uit het Roergebied voor Franse fabrie ken de Frans-Duitse grens gepas seerd. Deze gebeurtenis luidde de tot standkoming in van de gemeen schappelijke markt voor kolen, ijzererts en schroot van Frankrijk. West-Duitsland, Italië en de Bene- lux-landen. Te middernacht zijn namelijk inge volge een besluit van het Hoge Gezags orgaan der Europese Kolen- en Staal gemeenschap alle douanetarieven ver vallen voor de handel in kolen, ijzer erts en schroot tussen deze landen. Te middernacht zijn namelijk inge volge een besluit van het Hoge Ge zagsorgaan der Europese Kolen- en Staalgemeenschap alle douanetarieven vervallen voor de handel in kolen, ijzererts en schroot tussen deze landen. Bovendien zijn met ingang van Dins dag de in- en uitvoerbeperkingen, het in sommige landen toegepaste systeem van dubbele prijzen voor binnenlandse markt en voor uitvoer en alle trans portdiscriminaties vervallen. Op 10 April zullen soortgelijke maat regelen voor staal worden afgekondigd. Het Hoge Gezagsorgaan achtte het noodzakelijk dit twee maanden later te doen dan voor de grondstoffen waaruit staal wordt vervaardigd. Daardoor kan de prijsstructuur van staal worden bepaald door het prijs verloop op de gemeenschappelijke grondstoffenmarkt. De Bilt vencacht: Van Woensdagavond tot Donder dagavond (opgemaakt te 10 u.). NOORDOOSTELIJKE WIND. Veel bewolking met plaatselijk enige regen of sneeuw. Matige tot krachtige en langs de Wad- denkust tijdelijk harde Noord oostelijke wind. Temperaturen om het vriespunt. Zon op 8.00, onder 17.43; maan op 7.15, onder 15.37. Tussen gisterochtend en heden ochtend 8 uur viel in Zwolle 10,5 mm neerslag. Temperatuur hedenochtend 8 uur 1 graad, wind Z.O. 3.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1