Watcrsnood debat hoogtepunten Zwitsaletten Naguib heeft succes met weinig Schaderegeling groot vraagteken Uitstel raadsverkiezingen bepleit Zoveel mogelijk hulp aan West Europa nodig geacht KOU. GRIEP. KOORTS Betrekkingen met Engeland aanmerkelijk verbeterd 2 F R I E SE KOER1E R Woensdag 11 Februari 1953 Tweede Kamer ZANDER zeer grote belangstelling is de Tweede Kamer gisteren het debat begonnen over de regeringsnota inzake de ramp, welke ons land in de nacht van Zaterdag op Zondag 1 Februari heeft ge troffen, een debat dat gistermiddag en -avond heeft geduurd en dat vandaag wordt voortgezet met het antwoord van de ministers en de replieken. Nagenoeg alle afgevaardigden, die het woord hebben ge voerd, spraken woorden van deernis met het lot der slachtoffers, uitten hun waardering voor het medeleven, hetwelk het Koninklijk Huis heeft getoond en voor de hulpverlening in binnen- en buiten land. Bepaalde voorstellen zijn er niet gedaan, alleen hebben ver schillende sprekers bepaalde suggesties aan het adres van regering en Rijkswaterstaat gedaan. Waarom een oorlogs schaderegeling De voorzitter van de fractie der P.V.d_A., mr Burger, opende het debat, er daarbij aanstonds op wijzend, dat deze gedachtenwisseling tussen rege ring en parlement nog slechts een zeer voorlopig karakter kan dragen. Aller eerst wordt actie van de regering ge- eist. Haar aandacht mag niet van de hoofdzaak worden afgeleid. Critiek kan eventueel later volgen. Met het oog op de werkzaamheden met betrekking tot de ramp zou volgens spr. een spe ciale Kamercommissie goed werk kun nen doen. Bij de ramp is naar zijn me ning de nationale en internationale sa menwerking duidelijk gebleken. Alle energie moet nu gericht worden op het leggen van noodverbanden. In overleg met de Staten-Generaal moet aan Waterstaat ruimere armslag wor den gegeven. De aandrang om de zee gaten af te sluiten, was spr. niet on welkom. maar daaraan is men nog in geen jaren toe. Hij gaf in overweging een technische commissie in te stellen, die ter zake openbaar zal adviseren. Spr. gaf zjjn instemming te kennen met de door de regering beoogde maatre gelen. Ten aanzien van de organisatie der rampenbestrijding had hij enige wensen. Zo vroeg spr. waar om juist de regeling voor oorlogs slachtoffers van toepassing is ver klaard voor de getroffenen en hij stelde tevens de vraag of die re geling is aangepast aan de tegen woordige omstandigheden. Ver der wilde hij weten hoe het staat met de inschakeling van „Weder opbouw", hoe de positie der voed selvoorziening is en hoe de glo bale schaderaming en -regeling eruit zien. Wellicht kunnen mededelingen ge daan worden over de fiscale gevolgen van de ramp. Een integrale schadever goeding moet z.i. worden benaderd. De tegemoetkoming kan royaler zijn dan bij de oorlogsschaderegeling. Spr. wil de geen afwenteling van de huisraad- schade op het rampenfonds. Dit fonds i moet komen in de plaats van de ele mentaire plichten van de Staat. Wij moeten zelf de eerste en beslissende rol spelen in de grote taak, waarvoor wij staan, ondanks alle hulpaanbie dingen uit het buitenland. Achter de dijken waterstaatswerken De heer Van den Heuvel vertolkte hetistandpunt van de Kath. Volkspartij, daarin bijgestaan door zijn fractiege noot Van MeeL De eerste wees erop dat men zich allereerst moet bezinnen op de vraag of de tegenwoordige positie van de waterkeringen wel van dien aard zijn. dat ze een veilige afweer vormen. Wellicht zijn achter de dijken werken aan te leggen, die de bevolking althans de kans geven het vege lijf te redden. Decentralisatie bij de hulpver lening bij grote rampen is volgens spr. noodzakelijk. Met de regering was hij het eens, dat de kosten voor herstel van hoofd- en buitenwaterkeringen, voor rekening van het rijk moeten wor den,genomen. Hij wilde spoedig herstel van-het gezinsverband der evacué's. De regeling voor de oorlogsslacht offers zal moeten worden aangepast aan de huidige toestand. De thans in uit zicht gestelde wetsontwerpen zullen op korte termijn behandeld moeten wor den. pe heer Van Meel vroeg of het niet mogelijk was geweest de dijkgraven, burgemeesters, polderbesturen c.a. dui delijker te waarschuwen voor het ge vaar dat dreigde. Hij wilde weten of de controle op de buitendijken wel voldoende is geweest. IDe kwestie der polderlasten moet in ogenschouw worden genomen. O.m. gaf spr. te kennen, dat de boeren er niet gerust óver zijn hoe de regering de overstroomde gebieden weer op gang zal 'brenigen. Is. er al overleg met de georganiseerde landbouw over de scha deregeling? Financiering op afzon derlijke rekening De heer Welter (K.N.P.) prees de re gering voor de doortastende wijze, waarop zij is opgetreden en voor haar nota had spr. alle waardering. Hij had echter een raming der voorlopige uit gaven gemist. Sprekers fractie zal de regering in. haar zware taak steunen. Hij informeerde naar de wijze van fi nanciering, welke de regering zich voorstelt. Z.i. moet men komen tot een financiering op. afzonderlijke rekening, buiten het gewone budget om dus. Naar zijn oordeel moet onder alle omstandigheden worden voorko men, dat het ambtelijk apparaat op de weekends ten dele verlamd is. In dit verband vroeg spr. of het waar is, dat wel het A.N.P. Zon dagochtend cm vier uur paraat was, maar dat het verscheidene autoriteiten niet heeft kunnen be reiken. Is het verder waar, dat on danks de waarschuwing van Dc Bilt de technische bewaking der dij ken tengevolge van het weekeinde te wensen heeft overgelaten? Wordt er niet te veel gekeken naar de po tentiële vyand In het Oosten en te weinig naar die in het Westen: de zee? Spr. gaf verder als zijn oordeel, dat de 4000 jonge Ambonnezen een taak bij het herstelwerk moet worden gegeven. De schade moet zoveel mogelijk worden vergoed, als het mogelijk is: integraal. Fouten vallen weg tegen veel goeds De heer Tilanus (C.H.) was het met de regering eens, dat de fouten die ge maakt zijn, wegvallen tegen het vele goede, dat verricht is. Hij sprak er zijn verbazing over uit, dat men pas op 2 Febr. op de hoogte scheen van de ge vaarlijke toestand op Schouwen en Dui- veland. In de toekomst zal alle aan dacht moeten worden besteed aan de binnenwaterkeringen. Z.i. is thans het belangrijkste herstel der dijken, zo no dig met temporisatie der Zuiderzee werken. Afsluiting der zeegaten zou spreker toejuichen. Deze zaken moeten nu worden aangepakt. Ook zijn maat regelen gewenst tot verhoogde veilig heid. Spr. prees de wijze, waarop de burgemeesters hun taak hebben ver richt. Hij maakte melding van klach ten dat de voorzitter van de Centrale Evacuatie Commissie ingrijpt in het wérk van de provinciale evacuatie commissies. Dit is niet gewenst. Spre ker vroeg waarom de Ned. Midden- standsbank niet is ingeschakeld bij de credietverlening aan het bedrijfsleven. Hij drong aan op snelle afwikkeling der schaderegeling. De ramp heeft doen zien, dat we meer helicopters moeten hebben. Z.i. moet het mogelijk wórden strengere straffen aan plunderaars op te leggen. Daar het niet mogelijk zal zyn de candidaafestelling voor de ge meenteraadsverkiezingen in alle gemeenten te doen geschieden, vroeg spr. of het niet goed zou zjjn deze verkiezingen voor het gehele land een jaar uit te stellen. geven te veel aan oorlog uit De heer Gortzak (C.P.N.) had in de nota geen antwoord gevonden op de vraag naar de oorzaak van de ramp. De regering heeft nagelaten de dijken en de kustverdediging in een toestand te brengen, die nodig was. Z.i- ligt het antwoord op de schuldvraag in de hoge oorlogsuitgaven. Er moet een uitgebreid onderzoek worden ingesteld naar de feiten, de omvang en de oorzaken de zer ramp. Daartoe moet een parlemen taire enquêtecommissie worden inge steld. Spr. meent, dat de regering op 1 Februari bijeen had moeten komen. Er is gebrek geweest aan centrale leiding, aangeboden hulp is geweigerd. Hoewel erkentelijk voor de buitenland se hulp, protesteerde spr. tegen de po- We ging van de Ver. Staten om onder de vlag van de hulpverlening zich in onze binnenlandse aangelegenheden te men gen. Spr. wil omiddellijke terugzending der buitenlandse troepen. Het is volgens spr. de taak van de overheid te voorzien in het levenson derhoud der getroffenen. Hij wilde een hogere uitkering aan de slachtoffers en algehele vergoeding der schade. Spr. stelde ten slotte voor de defensie-uit gaven met f 500 millioen te verlagen dit bedrag te bestemmen voor leniging van dc nood. Verder stelde hij een hef fing ineens voor van grote vermogens en winsten en de instelling van een herstelraad. Regering treft geen verwijt De heer Oud (V.V.D.) bracht de Ka- mervoorzitter hulde voor de wijze, waarop hij het volk door middel van de radio heeft toegesproken. Dat was een eer voor het parlemc-nt. Dat er fouten zijn gemaakt vond spr. begrij pelijk en hij achtte het in de hoogste mate onbillijk en onrechtvaardig de regering daarvan een verwijt te maken. Met voldoening constateerde hij de een heid van het volk, welke ook nu weer is gebleken. In beginsel moet volgens de heer Oud de schade gedragen worden door het gehele volk. Zij moet zo snel mo gelijk worden afgewikkeld en ook moet aandacht geschonken worden aan de schade geleden door publiekrechtelij ke lichamen. Nagegaan zal moeten worden of het financiële vlak, waarop het waterschap staat, wel breed genoe, is. Spr. meende, dat ook nagegaan moet worden of er menselijke tekortkomin gen zijn geweest. Hij wilde weten of het juist is, dat er voor te lage dijken is gewaarschuwd en dat men uit het weerbericht van Zaterdag had kunnen opmaken dat er iets ernstigs te ver wachten was. Is bovendien de waar schuwingsdienst voor de mensen vol doende? Uitstel der raadsverkiezingen achtte spr. niet nodig. Integrale schade vergoeding De heer Schouten (A.R.) zeide, dat het ogenblik van critiek over wat ge daan en gelaten is, nog niet is aange broken, daar men alles nog niet kan overzien. Een eritische beoordeling zou dit ogenblik van ondankbaarheid getuigen voor het ontzaglijke werk dat duizenden hebben verricht. Met de door de regering aangekondigde maatregelen ging spr. accoord. De centralisatie moet echter niet verder worden doorgevoerd dan strikt noodzakelijk is. De studie over het afsluiten der zeegaten moet snel ter hand worden genomen. De maatregelen tot verkrijging van een verhoogde veiligheid zijn urgenter dan men denkt. Als de waarschuwings dienst goed werkt, moet er ook voor gezorgd worden, dat aan de waarschu wingen aandacht wordt geschonken. De materiaalvoorziening met het oog op de rampen moet de aandacht hebben. Spr. zei een aanvullende nota van de' rege ring te verwachten en meende, dat de schadevergoeding zoveel mogelijk een integraal karakter moet hebben. Daar bij nam hij 'echter de reserve in acht, omdat van de omvang der schade zal afhangen wat het volk kan doen. De omvang der schade, uitgedrukt in geld. moet zo spoedig mogelijk vastgesteld worden. Dan dient er een financiei'ings- plan voor het geheel te komen. Tegen een regeling, volgens welke het Nat. Rampenfonds een bepaald deel van de schade zal financieren, had spr. geen bezwaar. Het volk zou gedurende lange tijd zijn offervaardigheid moeten tonen, die nu zo eensgezind gebleken is. Grimmige ernst en godsvertrouwen De heer Van der Feltz (C.H.) ver klaarde, dat de stemming in Zeeland er een is van dankbaarheid, grimmige ernst en Godsvertrouwen. Z.i. moet worden overwogen of het onderhoud der dijken niet een taak v^p het rijk is en niet der waterschappen. Dr Drees heeft omstreeks half twaalf nog een begin gemaakt met zijn ant woord. Hij zal zijn redevoering heden middag 1 uur voortzetten. Via de radio zal deze te beluisteren zijn; (Advertentie) Conclusie van Eisenhower en Dulles President Eisenhower en zijn minister van Buitenlandse Zaken, Foster Dulles, zijn na een onderhoud van ruim een uur op het Witte Huis tot de slotsom gekomen, dat het noodzakelijk is Europa zoveel mogelijk hulp te verlenen. De hulpverlening zou vooral moeten ge schieden op die terreinen, waarop de Europeanen hebben aange toond zichzelf te willen helpen. Het zou gemakkelijker zijn in deze gevallen de noodzakelijke medewerking van het Congres te ver krijgen. Moeilijke opgave Volgens het Franse persbureau AFP, dat ook het bovenstaande meld de, is Harold Stassen, de directeur van het Bureau voor Wederzijdse Be veiliging, van plan een krachtige po ging te doen om de Amerikaanse open bare mening en het Congres te winnen voor het denkbeeld van krachtige Ame rikaanse steun aan de Europese bond genoten. Hij zou daarom willen voorstellen, dat groepen, die in totaal 55 Ameri kaanse deskundigen op financieel, in dustrieel en zakengebied zouden om vatten, een bezoek aan acht Europese landen zullen brengen. Deze deskun digen zouden ter plaatse de voorwaar den kunnen bestuderen, waaronder de Amerikaanse hulp zou kunnen worden verleend, en kunnen nagaan in hoe verre de Westeuropese staten zijn ge vorderd met de opbouw van hun de fensie. De nieuwe Amerikaanse regering staat thans voor een moeilijke opgave, die volgens haarzelf onafwendbaar is. Zij moet het Congres overtuigen van de noodzaak om de Europese landen aanzienlijke hulp te verlenen op een tijdstip, waarop de meeste Congres leden en de Amerikaanse openbare me ning het oog vooral gericht houden op Aziatische vraagstukken en de Ko reaanse oorlog. De acht Europese landen die Stassen zou willen laten bezoeken zijn: Enge land, Frankrijk, Italië, West-Duitsland, Nederland, België, Denemarken en Tur kije. Ook naar Indo-China, Formosa en de Philippijnen zullen misschien der gelijke groepen van deskundige Ame rikanen worden gezonden. (A.F.P.) Schade bij PTT loopt in de millioenen De P.T.T. heeft door de stormvloed voor millioenen guldens schade gele den. Met het herstel is men op talrijke plaatsen reeds begonnen. Grote dank bracht de directeur- generaal van de P.T.T., de heer Neher aan de amateur-zenders die de hulp verlening onschatbare diensten hebben bewezen. Ongeveer dertig P.T.T.-kan- toren werden door de stormvloed uit geschakeld. Voor zover op het ogen blik bekend is hebben vijf mensen van de P.T.T. bij de ramp het leven ver loren. (A.N.P.) Eerste krachtproef hete-luchtmotor De hete-luchtmotor heeft de eerste krachtproeven in het openbaar door staan. De motor gebruikte men dezer dagen als energiebron voor lichtma- chines in de noodgebieden. Zoals be kend is de hete-luchtmotor door het laboratorium van de Philips-fabrieken te Eindhoven ontwikkeld. (A.N.P.). Militairen uit Suriname terug Heden, Woensdagmorgen zullen met de „Cottica" ongeveer 80 militairen van het corps commandotroepen uit Suri name in Nederland terugkeren. Dit is de repatriëring van de eerste groep commando's, die na een verblijf van een half jaar in Suriname in Nederland terugkeert. (A.N.P.) (Advertentie). zijn snel en afdoend te bestrijden met: (Advertentie). PES DU LES, MET SLAGWERK, in klein formaat Lindegracht 41 HEERENVEEN Grote openbare werken in Groningen (Van onze Groningse correspondent De Gronnigse gemeenteraad heeft de voordracht van B. en W. om over te gaan tot uitvoering van een aantal zeer belangrijke werken ten bedrage van ruim f 2 millioen geaccepteerd. Het college had veel lof in ontvangst te nemen voor deze voordracht en voor de spoed, die is betracht. Met deze werken zijn 10.000 manweken gemoeid. Het be treft de vernieuwing van de oevervoor ziening van het Verbindingskanaal tus sen de Herebrug en het Hoofdstation, de vernieuwing en verzwaring van de oevervoorziening van het Eemskanaal tussen brug I en het Van Starken- borghkanaal, de verbetering van de Oosterhaven en de verbetering van de Bedumerweg. De Raad besloot tevens om per 1 Maart a.s. de veemarkt te Groningen te sluiten voor met t.b.c. besmette runderen. Dertig doden bij Vliegtuigongeluk Een transportvliegtuig van de Egyptische luchtmacht is in de buurt van Cairo neergestort. Dertig militai ren kwamen daarbij om het leven. Vijf inzittenden overleefden de ramp. Het toestel was in een zandstorm te recht gekomen. NAGEKOMEN FAMILIEBERICHT Met grote blijdschap geven wij ken nis van de geboorte van een Zoon en Broertje MARTEN H. Hunneman T. Hunneman-de Kroon Geert. Kortezwaag, 7 Februari 1953. Speciale berichtgeving uit Helsinki Kees Broekman is Europees kam pioen hardrijden op de schaats ge worden. Zal hij Zondag in Helsinki ook de wereldtitel veroveren? Het wordt daar in de Finse hoofd stad Zaterdag en Zondag dé kracht meting van dit seizoen. Tussen Ne derland en de sterke Russen, die op de wonderhaan Alma Ata tot ver bazingwekkende tijden komen. De rest telt vermoedelijk nauwelijks mee. Helsinki heeft een normale baan met normaal ijs. Daarin ligt voor Kees een kans om Hjallis Andersens erfenis volledig over te nemen. Het viertal Kees Broekman - Wim van der Voort - Anton Huiskes - Ge rard Maarse vormt een kwartet dat meetelt. De Friese Koerier zal zijn lezers volledig op de hoogte houden van de wereldkampioenschappen. In de krant van Maandag treft men een speciaal verslag aan van dat evene ment. Boter en planten naar West-Duitsland De Westduitse autoriteiten hebben toestemming verleend tot invoer van boter uit Nederland voor een bedrag van 3.75 millioen Dm. en van planten en stekgoed van kasplanten ter waarde van 300.000 Dm. (D.A.P.). Doodvonnissen voor een rituele moord Een hoofdman uit Basoetoland en nog tien inheemsen, waaronder twee vrouwen, zijn te Maeroe in Basoeto land ter dood veroordeeld wegens het plegen van een rituele moord. Een an dere hoofdman kreeg twaalf maanden dwangarbeid wegens medeplichtigheid. (Reuter). LIJKAUTO MET VOLGAUTO'S Fa JAGER WIERDA Tel. 2500 - Heerenveen CAIRO (P.A.) Wanneer iemand een jaar geleden voorspeld zou hebben, dat Engeland en Egypte in redelijke verstandhouding zou den gaan onderhandelen, had men hem zeker niet geloofd. Want omstreeks de jaarwisseling 19511952 was de verhouding tussen de Engelsen en Egyptenaren uiterst gespannen. De Wafd-regering had in October het verdrag van 1936 en de overeenkomst van 1899, waarbij aan de Engelsen medezeggenschap werd verleend, ingetrok ken en zo bij de bevolking een anti-Britse stemming gekweekt, die zich vooral tegen de Britse troepen in de Kanaalzone keerde. Mede door het ageren van de pers en door het zenden van een Egyptische politiemacht naar de Kanaalzone, spitste de toestand zich zo toe, dat er op 26 Januari 1952 een oproer uitharstte, waarbij er in Cairo tal van branden werden gesticht en verscheidene Engel sen het leven lieten. Hierna werd de Wafd-regering vervangen door een regering, die meer verantwoordelijkheidsgevoel bleek te bezitten. Het bleef echter onrustig in Egypte tot in Juli ex-koning Faroek afstand van de troon deed en generaal Naguib als nationaal leider naar voren trad. Een nieuw geluid Van dat moment af scheen er een nieuw Egypte te verrijzen, een Egyp te, dat zicht ten doel stelde de corrup tie uit te roeien, die eeuwenlang als een vloek op het land gedrukt had, maar ook een Egypte, waarmee Enge land op reële basis bleek te kunnen onderhandelen. Generaal Naguib kon digde aan, dat hij zo spoedig mogelijk met Engeland de twee belangrijkste kwesties wilde regelen, nl. die over de Soedan en die over het Britse gar nizoen. in de Kanaalzone, dat zich daar sinds het verdrag van 1936 be vond. Naguib liet ook de eis vallen van de vroegere regeringen, dat Egyp te de souvereiniteit over de Soedan zou uitoefenen. In plaats hiervan be loofde hij, dat de Soedariezen zo spoe dig mogelijk zelfbestuur en na ver loop van drie jaar zelfbeschikkings recht zouden krijgen. Dit waren toena deringspogingen tot Engeland, dat reeds aan 'n regeling werkte, die zowel voor Egypte als voor Engeland aan vaardbaar kon zijn. Er heeft zich dus wel een volledige verandering in Egypte voltrokken. Naguib deed meer dan de betrek kingen tussen zijn land en Engeland te verbeteren. Hij hield een grondige zuivering op alle ministeries, nam maatregelen om de toestand van de landelijke bevolking te verbeteren, de verdeling van de grond beter te re gelen en deed zijn best de kosten van levensonderhoud te verlagen. Moeilijke tijd Doch Naguib kwam op een zeer moeilijk tijdstip aan het bewind, nl. vlak na het wanbestuur van de Wafd. Financieel stond Egypte er zeer slecht voor, zo slecht, dat Engeland de Egyp tische regering een voorschot op de sterling-credieten moest verlenen. Dat Engeland niet weer op grote schaal de import van Egyptische katoen her vat heeft, is te wijten aan de achter uitgang van de Engelse textielmarkt. Naguib heeft voorts uit bijna alle lan den behalve uit die van achter het ijzeren gordijn aanmoedigingen en goede wensen bij de opbouw van het nieuwe Egypte gekregen. Churchill prees in November in een openbare redevoering Naguibs ondernemings geest en vooral zijn streven om ver betering in het lot van de boeren te brengen. Maar het is allemaal niet zo eenvoudig in Egypte. Het is een land, met veel tegengestelde stromingen en Tot bestuurslid van de afd. War- tena v. d. Bond voor Staatspensionne- ring is gekozen de heer J. de Groot. Als districlssecretaris bij het Chris telijk Jonge Mannen Verbond zijn be noemd de heren A. Rolloos en J. J. Sin- nema. Zij zullen speciale aandacht geven aan de ontwikkeling van het CJMV-werk in Overijssel, Drenthe en Friesland. SCHUTJASSEN. KNIJPE. Schutjassen in Café Bouma. 50 deelnemers. 1 H. Schoppen en A. Oord; 2 G. Ponne en D de Vries. Troostprijzen 1 D. Maat en W. de Jong; 2 A. Heida en Th. Blaauw; 3 L. Woud stra en Sake de Jong. LIPPENHUIZEN. Schutjaspartij in café ,.De Driehoek". 1 J. de Jong te Gorredijk en K. Oosterhof te Terwis- pel.le troostprijs B. Rozenberg te Lip penhuizen en E. Hoekstra te Gorredijk. Schaatsenrijden. Jenkins wereldkam pioen kunstrijden Te Davos is de Amerikaan Hayes Alan Jenkins wereldkampioen kunstrijden ge worden. Zijn landgenoot James Grogan eindigde als tweede en de Europese kam pioen de Italiaan Carlo Fassi, als derde. waar de van oudsher heersende ge woonten van intrigue, eerzucht en cor ruptie niet in één naclrt uitgeroeid kunnen worden. Van zijn landgeno ten zowel als van Naguib zelf, zal veel geduld en verdraagzaamheid gevergd worden voordat de nieuwe machine gesmeerd loopt. Het is echter aan Naguib te danken, dat Engels-Egyptische betrekkingen zich weer op een gezonde basis bevin den. Hoe deze ook in de toekomst zul len zijn, men kan in ieder geval zeg gen, dat Engeland in generaal Na guib een man gevonden heeft, voor wie het respect heeft, een man, van wie woorden verwacht kunnen wor den die zowel uit het hart als het ver stand voortkomen en niet, zoals bij zijn voorgangers, woorden, die alleen maar overgeërfde beschuldigingen waren, waarin iedere onafhankelijke gedachtengang ver te zoeken was. Vollevbal D.O.F.-NIEUWS De uitslagen van de wedstrijden welke de vorige week zijn gespeeld luiden: Dames lc klas: LindesmashersGrif fioen I 13; Joh. v. d. K. ILeonidas 2—2. VGM—Leonidas 1—3. VGM—Leoni das 04. Joh. v. d. K. IForward 22. Griffioen IForward 40, VGMFor ward 22. De stand is: 1 Griffioen I 18 gesp. 32 pnt.; 2 Lindesmashers 15 gesp. 24 pnt; 3 Leonidas 15 gesp. 15 pnt; 4 VGM 16 ge sp. 10 pnt; 5 Forward 15 gesp. 9 pnt; 6 Joh. v. d. K. 17 gesp. 6 pnt. Heren le klasse: LindesmashersJoh. v. d. K. 22, de TuinhaasLeonidas 04, de TuinhaasJoh. v. d. K. 31, Griffioen ILindesmashers 13, Joh. v. d. K. Leonidas 04. LindesmashersGriffioen I 3—1. De stand is: 1 Griffioen I 15 26; 2 Lin desmashers 13 18. 3 de Tuinhaas 15 18, 4 Leonidas 15 10, 5 Joh. v. d. K. 14 7, 6 Forward 13 5. In de andere klassen is de stand: Dames 2e klas: 1 Griffioen II 13 22, 2 Joh. v. d. K. II 13 17, 3 Pats Boem 16 16. 4 Quick Silver II 14 14. 5 Quick Silver I 14 1. Heren Res. lc klas: 1 SCE 10 18. 2 Griffioen 2 13 14, 3 Paraat 12 12, 4 GPS 10 8. 5 Blokkeer 11 4. Heren 2e klas: 1 Knokkers 11 17, 2 Pats Boem 11 13, 3 Griffioen III 9 8, 4 Forward II 11 5. Hoogstwaarschijnlijk zullen eind Fe bruari of begin Maart enkele wedstrij den worden gespeeld door een A en een B Afdelingsteam D.O.F. tegen de afde ling Sneek NeVoBo. De wedstrijden zul len te Sneek worden georganiseerd. Programma: Donderdag 12 Februari (HBS te Steen- wijk). Heren lc klas: Joh. v. d. K.Griffioen I. Joh. v. d. K.Lindesmashers. Dames lc klas: Griffioen ILindes mashers. Zaterdag 14 Februari te Blcssc. Heren 2c klas: Forward IIGriffioen III. Dames lc klas: ForwardGriffioen I, Forward—VGM, LeonidasGriffioen I. Leonidas—VGM. ForwardJoh. v. d. K. Tuindorpschool te Wolvega. Heren le klas: LindesmashersDe Tuinhaas, LindesmashersForward I, Forward—De Tuinhaas; Lindesmashers— Griffioen I, De Tuinhaas—Griffioen I, Griffioen IForward I.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2