sar9 ^Honderd gulden? Maak er 200 van" Uitspraak in arbeidsconflict Rijksweg 43 „Meer melk - betere melk". Friese hulpverlening Nog steeds komen er berichten binnen over pa ven en giften aan het Nationale Ram penfonds door verenigingen, gemeenten, par ticulieren in Friesland. We zijn dus weer in staat om verder te lellen. Vandaag verlenen we de voorrang aan de gemeente Achtkar- spelen, die tezamen f 65.793,02 bijeenbracht. Dit bedrag wordt als volkl gespecificeerd Buitenpost f 11.758,95, Twijzel- f 3100, Twij- zelerheide f2377,50, Kooien f3500, Drogeham f9450. Harkema-Opeinde f 1300, Surhuister- veen f 13.005.62. Augustinusga f 4622.60, Sur- huizum f7124.35, Gerkesklooster f6109. Boe- lenslaan f2450. De raadsleden van Tietjerksteradecl en Heerenveen droegen hun presentiegeld over aan het N R.F.. In Heerenveen werd dit voor gesteld door de raadsfractie van de C.P.N. In de laatste plaats werd ook de feestavond van de melkhandelaren afgelast. Het offe ren ging wel doorf 100 voor de getroffen, gebieden Honderd gulden voor het Fonds, zei het bestuur van de begrafenisvereniging ..De laatste eer" te Hallum. Te weinig zei den de leden. Ze voelden voor het dubbele en daarom werd met algemene stemmen f200 geschonken. Een zelfde bedrag komt uit, Marrum, van de Onderlinge Veeverzeke ring Staveren bracht in totaal f2179.50 bij een. De N.H., Geref.. en Doopsgezinde Kerken brachten in kerkcoilecten nog f 1700 - bij één. In de Baptiste kerk moet nog gecollec teerd worden Daarmee zijn we aangeland bij het hoofdstuk kerkcoilectenFranekcr. Geref. kerk f 5059.60. Witmarsum, Geref. Prins Bernhard opnieuw in noodgebied Ook gister heeft Z.K.H. Prins Bernhard een aantal plaatsen in het rampgebied bezocht. Nadat hij gistermorgen op Éfölze- rijen was geland, is de Prins overgestapt in een hefschroefvliegtuig, waarmee hij achtereenvolgens is geland in Raamsdonk. Raamsdonksveer en Nieuwendijk. Daarna vertrok de helicopter over Sliedrecht naar Papendrecht en maakte landingen in Put- tershoek, 's Gravendeel, Zuidland op Put ten. Numansdorp, Strijensas, Lage Zwa- luwe-en Hoge Zwaluwe; van deze laatste vertrok de Prins naar Ypenburg. Tijdens zijn bezoek aan deze plaatsen was het de Prins opgevallen, dat hem ditmaal geen lijsten met verzoeken om benodigdheden overhandigd werden, iets, wat tot dusver nog wel het geval is ge weest. Van Ypenburg vertrok de Prins naar Den Haag. waar hij een vergadering van het Nationale Rampenfonds presideerde. Daarna sprak hij voor de B.B.C., de A.F.N. (American Forces Network) en de Deense radio. Auto door gladheid te water één dode De grote sneeuwval van gisteren en eergisteren heeft de buitenwegen in het Noorden bijna onbegaanbaar gemaakt. De wegen zijn glad en een groot gevaar voor het verkeer. Reeds gisteravond was de eerste dode te betreuren. De 39-jarige vertegenwoordiger J. H. B. uit Groningen, die onderweg was van Winschoten naar Groningen, reed, toen zijn auto slipte, het Winschoterdiep in. Eerst na tien minuten slaagde de kraan wagen van de Groninger brandweer er in de wagen op het droge te trekken. Inmiddels was ook de Geneeskundige Dienst van Groningen gearriveerd, maar het slachtoffer was toen reeds overleden. Een straf érger dan gevangenis straf Directeur Van Gend en Loos pleegde malversaties Voor de Arnhemse rechtbank heeft gisteren terechtgestaan de voormalige directeur van Van Gend en Loos, D J. B. W., wegens oplichting. Verd., die di recteur van Van Gend en Loos te Tiel was, had als gemachtigde van de douane agent van de N.S., gelden, die moesten worden gerestitueerd wegens te veel be taalde invoerrechten, onder zich gehou den. Het totale bedrag beliep 4480. Voorts had hij circa achtduizend gulden onttrokken aan de kas van Van G. en L. Dit laatste was hem echter niet ten laste gelegd. Wèl had hij een schuldbekentenis voor" dit bedrag moeten tekenen. De Officier mr. W. de Vries wilde re kening houden met het zeer gunstige reclasseringsrapport >en met het feit, dat hij na een uitstekende staat van dienst bij Van G. en L. was ontslagen Deze ex- directeur brengt nu boodschappen rond voor een kruidenierswinkel. Deze straf is ernstiger dan gevangenisstraf, aldus de Officier, die ten slotte acht maanden voor waardelijke gevangenisstraf eiste met een proeftijd van drie jaar. kerkf 728,87. St Jacob, N.H. Kerk f 442 en Geref. kerk f831,61. Hecg, R.K. kerk f 483. en Herv. Kerk f386. Lemmer, Geref. kerk f 1210. R.K. kerk f 689. Geref. Gemeente f 389. Rectificatie: Bij de opgave van de ver antwoording in Friesland is Maandag j.l. een ernstige fout geslopen. In de N. H. Kapel te Drachten werd niet f 12.70, maar f 1.270.gecollecteerd. Dit maakt dus nog al enig verschil! Ongeregelde dienst tussen Oostmahorn en Schiermonnikoog Schiermonnikoog. De gewone dienstre geling van de rijksveerdienst Oostmahorn Schiermonnikoog kan, vanwege de lage waterstand, tot nader aankondiging niet gehandhaafd blijven. Reizigers voor dit veer kunnen de juiste vertrekuren aanvragen bij rle agent te Oostmahorn, telefoon 220 te Anjum. Jongelingsvereniging bestond 70 jaar Boksum. In de Geref. kerk werd het feit herdacht, dat de Geref. Jongelings vereniging „Daniël" voor zeventig jaar werd opgericht. In verband met de na tionale ramp droeg de herdenking een sober karakter. Spreker was ds Timmer te Den Haag. die het onderwerp „Houdt wat gij hebt" inleidde. Door een oud-lid van de vereniging werd een overzicht ge geven over de 70 jaren van het bestaan der vereniging. De avond werd voorts af gewisseld met declamatie en zang. Interkerkelijke Vrouwen vereniging opgericht Warga. Nadat reeds een Chr. Mannen- vereniging was opgericht, is thans ook een interkerkelijke vrouwenvereniging opgericht, met aanvankelijk 15 leden. Melkkar gleed Haskervaart in Heerenveen. De melktapper Blokstra uit Oudehaske gleed, tengevolge van de gladheid, met zijn volgeladen bakfiets van de weg en kwam in de Haskervaart te recht. Al de voorradige melkproducten gingen verloren; de heer Blokstra moest zich onder geneeskundige behandeling stellen. „De Bazuin" vergaderde Berlikum. Tijdens de jaarvergadering van het Chr. Fanfarecorps ,;De Bazuin" werd meegedeeld, dat het corps 43 werkende le den telt. dat de vereniging ruim 300 dona teurs en zes leerlingen heeft. Het speelt nu in de ere-afdeling. Tot bestuursleden werd gekozen de heer J. van Dijk en werden her kozen de heren P. Sj. Runia en K. Sieger- sma. De kas sloot met een klein voordelig saldo. Tacozijl draait weer Dinsdagmorgen is.het Ir. Wouda-gemaal te Tacozijl weer in werking gesteld. Cultureel Fonds in Baarderadeel Op 19 Februari a.s. zal op een bijeenkomst van afgevaardigden van alle verenigingen werkzaam op cultureel terrein in de gemeen te Baarderadeel ten gemeentehuize te Mant- gum door de burgemeester van Baarderadeel de bijdrage over 1952 uit het begin 1952 in gesteld Cultureel Fonds bekend worden ge maakt. Het voltallig bestuur van de Fryske Cul- tuerried zal deze bijeenkomst bijwonen, dr H, G. W, van der Wielen, voorzitter van de Cultuerried zal enige facetten van het cul turele leven in Friesland bespreken. Andere bestuursleden zullen, zonodig, nadere toe lichting geven op de beoefening van muziek, toneel, gea kunde enz. De mogelykheid der verschillende krachten werkzaam op cultureel gebied in Baardera deel te coördineren zal tenslotte onder ogen worden gezien. Raadsvergadering Wegdek Tirns-*-IJsbrechtum wordt verbeterd WIJMBR ITS ER ADEEL. Alvorens met de be ndeling van de agenda werd be gonnen, wijdde de voorzitter enkele woorden van deernis en medeleven jegens de slachtoffers van de overstromings ramp, welke woorden door de raad staande werden aangehoord, terwijl daar na enkele ogenblikken stilte werd be tracht. Als nagekomen punt werd aan de agen da toegevoegd het voorstel van B. en W. tot het aangaan van een geldlening, groot f 175.000.voor verbetering van enkèle wegdekken aan de weg IJsbrechtum Tirns. welke verbeteringen nog dit jaar in uitvoering zullen worden genomen, hetwelk z.h.s. werd aangenomen. Een verzoek van de Friese Bond van Geitenfokkers, om een verordening inzake het houden van dekbokken vast te stel len, werd eveneens aangenomen. Binnengekomen was een verzoek van de Geref. School te Gauw en van de Her vormde School te Heeg, om gelden be schikbaar te stellen voor de aanschaffing van 20 resp. 29 Bijbels. Na informaties bij het Ned. Bijbelgenootschap, werd aan de raad voorgesteld, deze verzoeken in te willigen. Aan het R.K. Schoolbestuur te Blauw huis werden gelden beschikbaar gesteld voor het aanschaffen van twee vulkachels. Een half millioen exemplaren van „De Ramp" De vraag naar het boek, dat de Ver eniging ter behartiging van de belangen des Boekhandels binnenkort zal doen ver schijnen onder de titel „De Ramp", over treft dermate alle verwachtingen, dat nu reeds vaststaat dat meer dan 300.000 exemplaren er van zullen worden ver kocht. Gedacht wordt zelfs aan een op lage van een half millioen exemplaren. Kon. Paar zal bij opening Boeken week aanwezig zijn Koningin Juliana en Prins Bernhard hebben het voornemen te kennen gege ven tegenwoordig te zijn bij de officiële opening van de L8de boekenweek, op 27 Februari a.s. in de Amsterdamse Stads schouwburg. Opbrengst collecten in de Ned. Herv. Kerk De quaestor-generaal van de Ned. Herv. Kerk heeft tot nu toe van 30 gemeenten de resultaten ontvangen van de Zondag j.l. in alle kerken gehoudèn collecte ten bate van het Nationaal Rampenfonds. Het pers bureau van de Ned. Herv. Kerk deelt me de. dat de collecten in deze gemeenten rond f 213 000 hebben opgebracht. Dit resultaat betreft uiteraard slechts een deel van de Ned. Herv. Gemeenten in ons land, die in totaal op ruim 1400 kunnen worden gesteld. Het' persbureau deelt' voorts jnede, dat dui delijk is, dat in zeer vele gemeenen de col lecte het veelvoudige te zien gaf der dik wijls grote opbrengsten, die met Pasen en Oudjaar wórden 'verkregen. Blinde student slaagde aan de V.U. voor doctoraal examen De 35-jarige heer H. B. Frieman. die se dert zijn zevende jaar blind is. slaagde aan de vrije universiteit te Amsterdam voor het doctoraal examen rechten. Dank zij het brailleschrift kon hij de lessen op de lagere school blijven volgen. Nadien behaalde hij de diplomats handelsc&ïrespondentie En gels en Duits en vervolgens in 1941 de mid delbare acte Duits en in 1947 de acte En gels M. O. Sedert 1948 reisde hij tweemaal per week naar Amsterdam om de colleges aan de V. U. te volgen. De boeken die hij moest bestuderen las zijn vrouw voor, waar bij de tekst werd opgenomen op een wire- recorder. De heer Frieman behoefde slechts dit apparaat in te schakelen om de studie- stof te kunnen volgen- De heer Frieman geeft overdag les in handelscorresponden tie hulpverlening van de Antillen Het bedrag van ruim een millioen. dat de Nederlandse Antillen tot nu toe in to taal bijeengebracht hebben voor de troffenen in Nederland, betreft Antilli aanse coufant, De opbrengst aldaar heeft dus de twee millioen gulden Nederlandse ert over schreden. 300.000.van het Verbond van Ned. Werkgevers Heden is door het Noodfonds Verbond van Nederlandse Werkgevers een bedrag van f 300.000 overgemaakt aan het Natio nale Rampenfonds. Deze storting staat los van de steun, welke de Nederlandse indu strie langs andere wegen ter leniging van de nood in geld of natura ter beschikking heeft gesteld en stelt Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Olde- broek, H. A. van Slooten te Wierden Benoemd tot vicaris te Uithoorn, H. C. Boer, vicaris te Eindhoven. Beroepbaarstelling: De heren P. D. de Bruijn en A. W. Kranenburg, beiden te R'dam-Z., en I. J. Wisse te Kamperland (Z.). stellen zich beroepbaar. Toegelaten tot de Evangeliebedieni Behalve de bovengenoemde drie. de heren M. C. Baart, Schiedam; J. L Maris, Rot- terdam-Z.; S. Meijers, Utrecht: mr. A. E. A. Voerman, Utrecht: A. W. Lenderink, Almelo en B. J. J. Naessens, Doetinchem. Geref. Gemeenten. Beroepen te Sche- veningen W de Wit te Moercapelle. Oud-Geref. Gem. Aangenomen naar Utrecht de heer W. Kamp te Rotterdam. Ds. J. C. H. Komijn met emeritaat Wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd, heeft ds J. C. H. Romijn, predi kant van de Ned. Herv. Gem. te Harlin- gen, met ingang van 1 Mei emeritaat ver kregen. Ds Romijn, die in 1837 werd ge boren, deed 14 Juni 1914 zijn intrede te Schraard. Daarna diende hij de gemeen ten ParregaHieslum (1920'24)Wor- kum (1924'28), Chariots en Apeldoorn. Hier legde ds Romijn zijn ambtsbediening neer (Sept. '39). Daarna kwam hij in '44, na eerst enige tijd te Amersfoort werk zaam te zijn geweest als hulppr., weer als dienstdoend predikant in de Ned. Herv. Kerk terug en verbond zich 10 Januari aan de gemeente van Warns. Sinds 194' staat ds Romijn te Harlingen. Benoemd De heer A. Visser, onderwijzer aan de Geref. school te Opende (Gr.) is benoemd aan een Geref. school te Leiden. EFFECTENNOTERING AMSTERDAM OBLIGATIES 9 Febr. 10 Febr. Nederland 1948 3'/ Nederland 1947 3y3 3 Nederland 1937 3 Indië 1937 A 3 Grootboek 1946 ACTIEVE 9514 9 51/!6 159 IC-3 «4 138% 158 4 1924 161% 313% S7% In Heerenveen blijven de winkels Dinsdagsmiddags dicht HEERENVEEN. Na langdurige en uit voerige bespreking besloot de raad van de gemeente Heerenveen de bestaande verordening tot winkelsluiting op Dins dagmiddag te handhaven. Een voorstel van B. en W. inzake deze kwestie werd met tien tegen negen stemmen verwor pen. Reeds in de raadsvergaderingvan 18 Augustus van het vorig jaar werd. inge volge de Winkelsluitingswet, besloten de winkels in de gemeente op Dinsdagmid dag te sluiten. Direct nadat deze veror dening in werking was getreden, kwamen bezwaren tgen dit besluit naar voren, Arbeiders werden in het gelijk gesteld Dinsdagmiddag heeft de Kantonrechter te Heerenveen uitspraak gedaan in het ar beidsconflict, dat in September van het vorig jaar ontstond tussen arbeiders, werkzaam aan de Rijksweg 43 bij Heeren veen en de aannemer van deze werken (H. C. Bolsenbroek en Co C.V. te Heem stede). Dit conflict ontstond toen na in trekking van een toeslag op het loon de arbeidsprestaties volgens het oordeel van de aannemers dermate zakten, dat tot onmiddellijk ontslag van een aantal ar beiders werd overgegaan. Hiertegen kwa men zij in verzet. Zij wendden zich tot hun organisaties en er werd een proces aanhangig gemaakt tegen deze aannemers firma. Doorbetaling van loon werd ge- eist. omdat huns inziens het ontslag on rechtmatig was gegeven- Verschillende malen heeft deze zaak voor het Heerenveense Kantongerecht ge diend, en vele uren werden besteed aan het hoor cn wederhoor van beide partijen. Dinsdag deed de Kantonrechter, mr S. R. Wolthers. uitspraak en concludeerde, dat de arbeiders hun recht op uitbetaling van loon blijven behouden, aangezien de aan nemers-firma de dienstbetrekking rech tens niet had mogen beëindigen. De „langzaam-aan-actie" der arbeiders, zo wordt in de uitspraak gezegd, wordt te genover de aannemer ongeoorloofd ge acht. Hierin had zonder meer de aanne mer aanleiding kunnen vinden de arbei ders op staande voet te ontslaan. Waar echter de arbeiders op de bewuste dag, waarop zij werden ontslagen en voordat dit ontslag werd gegeven, redelijkerwijze het vermoeden hadden kunnen bevestigen gelet op het die morgen vertoonde ar- beidstempo dat zijn in die aangenomen houding niet wilden volharden, wordt ge oordeeld, dat- onder die omstandigheden het ontslag op staande voet niet was te verenigen met de redelijkheid en dat dit ontslag de dienstbetrekkingsrechten niet kon doen eindigen. De arbeiders bleven derhalve hun recht op uitbetaling van loon behouden. Voorts werd de firma Bol senbroek veroordeeld tot .betaling van de kosten van het geding. reden waarom de raad besloot het winkel- sluitingsvraagstuk nogmaals ter tafel te brengen. De bezwaren evenwel waven zo verschillend, dat van een algemene wens niet gesproken kon worden. Daarom kwa men B. en W. met het voorstel om ge noemde verordening in te trekken, waar door aan het bedrijfsleven de gelegen heid gegeven zou worden, zich hierover nogmaals te bezinnen. Later zou dan op nieuw een beslissing genomen kunnen worden. Tijdens de bespreking van dit voorstel bleek in de raad ook grote meningsver schillen te bestaan. Een ieder der raads leden had hierover zijn eigen mening. Na een bespreking van ruim anderhalf uin deed de heer Hoogeveen (arb.) het voor stel om in deze regelend op te treden en, ondanks de vele verzoeken, de bestaan de verordening te handhaven en het ver zoek van de kappers (sluiting van de kapperszaken op Maandagmiddag) in te willigen. Het voorstel van B. en W. werd ver worpen met 109 stemmen. Het voorstel van de heer Hoogeveen werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Andere besluiten Voordat de raad het vraagstuk van de winkelsluiting in behandeling nam, wa ren reeds 15 agendapunten behandeld. Onder meer werd besloten tot het treffen van een regeling voor een psychotechnisch onderzoek van leerlingen der lagere scho len in de gemeente. Ook voor het geven van spreekonderwijs werd een regeling getroffen. De verordening tot heffing van straat belasting en ook de leges-verordening werden enigszins gewijzigd. Voorts werd besloten tot het aankopen van het pand Lanenburg no 5. De straatverlichting aan de S. van der Laanstraat en Van Dekamalaan, alsmede de aanleg voor de verlichting der nieuw aan te leggen straten in deze omgeving, zal grondig worden verbeterd en aange- AAXDELEN Ned. HandelrMij. A. K. U. Gelder Zonen Kon. Ned. Hoogovens Nederl Ford Philips G. B. Unilever OXDERN. EN MI JEN Dordtse Petroleum Kon. Petroleum Amsterd. Rubber Holl. Amerika Lijn Ned. Scheepv. Unie H. V. A. Dell Maatschappij Senembah Mij. OBLIGATIES Rotterdam 1937 3% Fr. Gr. Hyp-B. 3 54 3 Amsterd. Bank Rotterd. Bank Twentsche Bank Meelfabr. Ned. Bakk. 206" AMERIK. FONDSEN 95 ft 951/4 9 41'46 160 158 198 294V4 318% SS13/16 142 130% 102% 111 4 ir,2y4 Op de Sneker weekmarkt Vermoedelijk mede onder de druk van de voorschriften tot toelating van rundvee op de markten, en het stagneren van het nor male handelsverkeer met andere delen van het land. was de aanvoel- nog beneden nor maal. De handel was de vorige week geheel uit zijn evenwicht, maar is bezig zich te herstellen. De kwalileitsdleren eerste klas waren goed gevraagd, waardoor de prijzen iets aantrokken. Voor de vette was bij kleine aanvoer voldoende belangstelling waardoor inzonderheid de rijpe dieren he ter wareii to plaatsen. Op de schapenmarkt was eveneens wat meer fleur. De aan voet- was zeer klein, ruim prijshoudend. Ook óp •de varkensniai'kt was de stemming wat he ter. De vorige week was de aanvoer groot, de nationale ramp verkeerde in het begin stadium tengevolge waarvan het aanbod moeilijk verwerkt kon worden. Gemiddeld waren de vette enkele centen duurder, voor de zouters waren de noteringen echter iets lager. De -Vuka's waren in aantal opper machtig. (1011 stuks) de noteringen daal den met plm. f 5 p. st. De varkensmesterij is thans weinig rendabel waardoor ook de biggenhandel in het gedrang komt. Het is een zwaar karwei kopers te vinden. Handel traak, prijzen als vorige week. Veemarkt Sneek 10 Febr. 58 melk- en kalvekoeien 5201060; 31 vette koeien 1.58.1.89 p. kg levend gew. 6 pinken 490 665: ion nuchtere kalveren 29II; 1 gras- kalf: 2 bokken en geiten; 82 schapen 71: 3 12: 14 6 varkens en vette biggen 1.5:»1.65 1,651.S8; 300 zouters 1.751.7S alles le vend gewicht: 76 kleine biggen en lopers 3045 4572. Totaal 1713 stuks vee. Veemarkt Groningen. Kalf- en melkkoei en 1 '2.5-1125, 025-1000, 725-850 kalfvaar- zen 875-950, 700-800: vare koeien 7-50-8-5-0,- 550-700, voorj. kalvende koeien S75-1000, 225-80 0; stieren 2^46*2,:50, 2/1? 5-MQ fr. Weersverwachting, geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond (opgem. te 10 uur): NOORDOOSTELIJKE WIND Veel bewolking met plaatselijk enige regen of sneeuw. Matige tot krachtige en langs de waddenkust tijdelijk harde Noordoostelijke wind. Temperaturen om hét vriespunt. ZON- EN MAANSTANDEN 12 Febr. Zon -op S.02, onder 17.48 Maan op 7.19, onder 15.41 DONDERDAG 12 FEBRUARI Hilversum I (402 m) AVRO: f.00 Nieuws. 7.10 Gramof. VPRO7.50 Dag opening. AVRO S.00 Nieuws, 8.15 Gra mof.. $.45 Idem, 9.00 Morgenwijding, 0.15 Koor en orgel, 9.25 Voor de vrouw, 9.30 Waterstanden. 9.35 Gramof., 10.50 Voor de kleuters, 11.00 Amusementsmuziek, 12.00 Piano, viool en cello, 12.25 ,,In het spionne tje", 12.30 Land- en tuinbouwmededelir.gen, 12.33 Orgel en piano, 12.50 Uit het bedrijfs leven. 13.00 Nieuws, 13.15 Mededelingen of gramof., 13.20 Lichte muziek, 13.55 Koor- spel, 14.35 Alt en piano, 15.00 Voor de zie ken, 16.00 Tussen vier en vijf, 16.45 Voor de jeugd, 17.30 Militaire actualiteiten of gramof 17.40 Gramof., 17.45 Regeringsuit zending Nieuw Guinea's Australische buurman". 18.00 Nieuws, IS.25 Reportage of gramof- IS.30 Lichte muziek, 19.00 Ge sproker. brief uit Londen. 3 9.40 Zahg en orgel, 20.00 Nieuws, 20.05 Radio Philharm. orkest, 21.05 Hoorspel, 22.10 Gramof., 22.20 Gevarieerd programma, 23.00 Nieuws 23.30- 24.00 Gramof. Hilversum II (298 m) KRO 7.00 Nieuws, 7.10 Gramof., 7.15 Ochtendgymn., 7.30 Gramof, 8.00 Nieuws en weerberichten, S.15 Gramof.. 9.00 Voor de huisvrouw, 9.40 Gramof. NCRV" 10.00 Gewijde muziek, 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gramof.. 11.50 „Als de ziels luistert", causerie. 12.03 Amusementsmu ziek, 12.30-12.33 Land- en tuinbouwmeae- delingen. 13.00 Nieuws, 13.20 Hawaian mu ziek, 13.40 Bariton en piano, 14.00 Amuse mentsmuziek. 14.45 Voor de vrouw, 15.15 Gramof- 15.30 Radio Philharm. sextet, 16.00 Bijbellezing, 16.30 Vocaal ensemble. 16.50 Gramof-, 17.00 Voor de jeugd, 17.30 Gramof- 17.40 Voordracht, 18.00 Gramof., 18.30 ,.Op de stelling", causerie, 18.45 Gra mof. 19,00 Nieuws en weerberichten, 19.10 Levensvragen var. allerlei aard en een pas toraal antwoord, 19.30 Gramof., 20.00 Ra diokrant. 20.20 Gevarieerd programma, 21.45 Vragen aan voorbijgangers. 22.15 Or gel, 22.45 Avondt)Verdenking. 23.00 Nieuws en S.O.S.-berichten, 23.15-24.00 Gramof. Regionale Omroep Noord Golflengte 188 meter. 188 ni.De Stafmuziek van het regiment Johan Willem Friso te Assen o.l.v. onder kapelmeester Ter Horstverplichte num mers voor de concoursen van de Bond van Chr. Harmonie- en Fanfarecorpsen Gronin- gen-Zuid. slachtgew.: kalveren en pinken 150-550; slachtvee 2.56-2,62, 2,25-2,45, 1,80-1,95 per kg slaohigewicht, prijzen resp. Ie, 2e en 3é soort; nuchtere kalveren 25-35, weidescha- pen 90-120, vette lammeren 75-90, vette schapen 100-130, loopvarkens 50-80, big gen 40-45, 30-36 vette varkens 1,72-1.76, 1.46-1.65 per kg. levend gewicht, zouters 1,75-1.78 per kg levend gewicht. Aanvoer: 473 runderen. 981 kalveren, 224 schapen. 418 varkens. 129 biggen. 2 paar den, 18 bokken en geiten; totaal 2245 stuks Graanbeurs Groningen. Rode en white tar we 22.25- 26.60, inlandse rogge 23,25-25,00, wintergerst vrij 26.25-28,45, inl 21.00-22.00, zimergerst vrij 30.50-32,00, witte haver vrij 20.25-22,50, groene erwten 45,30-51, waar debonen 32,30-39. karwijzaad 45-54,50. geel mosterdzaad 45,40-60. kanariezaad 26-30.50, blauw maanzaad 100,60-115,60. lijnzaad witbloei en lijnzaad blauwbloel slag 45-52, Al deze prijzen gelden voor boerenpartijen, franco Groningen geleverd, incl. provisie. Veemarkt Rotterdam. Vette koeien 2.84- 2.94, 2.64-2.78, 2.10-2.40 vette kalveren 2.^85-2.95, 2.75-2.85. 2.45-2,65 graskalveren 250-3S0. nuchtere kalveren 3S-46. slacht- paarden 1,65-1.90 p. kg: schapen 90-125, lammeren 70-95, kalfkoeien 860-1200. melk koeien S6"-l200, vare koeien 600-S0G, vaar ten 600-875, pinken 400-600. Aanvoer 500 vette koeien en ossen, 253 rebruiksvee. 20vetts kalveren. 37 graskal- ■eren, 1128 nuchtere kalveren, 118 varkens, 56 paarden, 209 schapen en lammeren, 6 bokken en geiten. Totaal 2327 stuks. Visafslag Hindeloopen 27 Febr. 672 kg snoekbaars U6_132; 312 kg baars 170-188 81 kg vóforn 0.14; 5 kg karper 0.30 p. kg. Advertentiën Heden nam de Heere tot Zich in Zijn eeuwige heerlijkheid, mijn in nig geliefde echtgenoot, onze lieve vader, behuwd- en, grootvader JACOB SIEBRENS BROUWER, in de ouderdom van ruim 75 jaar. „Ik weet aan Wien ik mij ver- trouwe". Oudkerk, 9 Februari 1953. Wed, J. BROUWER—ALGRA Hilversum: S. BROUWER S. BROUWER—v. d. WAL Hiilegom: A. v. LEEUWEN—BROUWER «L G. v. LEEUWEN Giekerk: A. BROUWER T. BROUWER—SMIT en kleinkinderen. HEREN VEEHOUDERS! De Deense kleurenfilm en demonstratie „SENIOR"-sehoon- maakapparaten yan alle melkmachines, die op 12 Februari, 's middags i.30 u. gehouden zou worden in Hotel Teern- stra tc BALK, wordt wegens omstan digheden een jveek UITGESTELD

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3