De Tweede Kamer over de Ramp Chefariiie 4 Hulde aan redders en Koninklijk Huis Sluiting zeegaten en schaderegeling in het middelpunt Van onze parlementaire redacteur. Op sobere wijze heeft de Tweede Kamer gisteren gedebatteerd over de watersnood nota van de Regering. De tribunes: waren fot de laatste plaats bezet en achter de Regeringstafel waren drie kaarten-opgesteld/ dié een beeld gaven van de omvang vap de ramp. Het was oorspronkelijk de bedoeling om direct een aanvang te 'maken met het debat, maar het bleek dat véle Kamerleden niet voldoende tijd hadden gehad de nota te lezen, zodat voorzitter Kortenhorst voorstelde „alleen al om eer te bewijzen aan het Regeringsstuk" het debat uit te stellen tot half vier. Daar had niemand iets op tegen. De communisten sprongen echter weer op de ketting toen de spreektijd ge rantsoeneerd werd tot vjjftig minuten per fractie. Deze tegenkanting was uiteraard vruchteloos, want het argument van de voorzitter, dat men de Minister niet dagen lang aan de Kamer kan binden, is in deze tpd zeker niet van redelijkheid ontbloot. Temeer niet, daar de meeste bewindslieden, die veel met deze ramp te 'maken hebben, aanwezig waren. De Minister-President Drees werd geflankeerd dóór zijn ambtgenoten' Witte, Mansholt, Algera, Staf, Beel, Luns, Cals, van Thiel, Sfutifhoff en Zijlstra. Rampenfonds zal moeten helpen in de persoonlijke sfeer, de Overheid dient het economische leven op gang te brengén Wij moeten deze zaak groot aanpakken, aldus de heer Tilanus en uit deze- ramp lering trekken voor de toekomst. Nu de provincies en de waterschappen zich, wat de-kosten betreft, gaan bepalen tot de binnenwaterkeringen, mag men daaruit niet concluderen dat deze minder belang rijk zijn. Tal van vragen, somde.,,hij op, waarop de Regering: uiteraard vandaag zal antwoorden. Het hele volk Reeds tjjdens de rede van de heer-Bur ger (a,rb.j was het duidelijk, dat de Kamer geen lust had om uitvoerig te gaan praten over de eventuele fouten die zijn gemaakt. ./Wij moeten thans niet zoeken naar zonde bokken". zei de socialistische fractievoor zitter. Ook hoeven wre thans de Regering niet ter verantwoording te roepen. Het g cm het leveren van een contructieve bij drage, om hei stellen van vragen, die voor de bevolking van belang kunnen zijn. Hij was verheugd,- dat dit debat in de Kamer plaatsvond. De vreemde indruk,, die zijn -oproep tot Regering en Kamervoorzitter, om snel het Parlement bijeen te roepen, gemaakt heeft, wenste de heer Burger ken- nelfik-uit-te wissen. Hij prees de heed Kor tenhorst, -dat. deze dit debat „vanzelfspre kend-" achtte en .uit de parlementaire ge schiedenis wist hij voorbeelden aan te halen, waaruit deze .vanzelfsprekendheid" ech ter niet zou blijken. Het is begrijpelijk dat alle sprekers hulde trachtten aan al degenen, die aan hét red dingswerk hebben deelgenomen. Ook het Koninklijk Huis werd in deze hulde be trokken. De heer Burger sprak bovendien nog een speciaal woord van waardering voor het Ministerie van Verkeer en Water staat. dat na de oorlog steeds voor ont- zaiggeljjke problemen werd gesteld. Sluit de zeegaten af! Hoe kunnen we in de toekomst zulk een ramp voorkomen? Voor niet-technici is dat een moeilijke vraag. De heer Burger vroeg daarom een technische commissie in te stellen, die een openbaar advies zal moeten uitbrengen over het afsluiten van de zeegaten. Niemand weet op dit moment of- dit uitvoerbaar is. Deze commissie, die niet departementaal zou moeten zijn, zou binnen twee jaar met haar studie gereed moeten komen. De socialisten, die bereid zjjn het Re geringsbeleid te steunen, wilden de handen vrijhouden als het gaat om de vraag of de wet op de Materiële Oorlogsschaden de meest juiste is om nu te gebruiken. De Re gering staat voor grote uitgaven. Is het mogelijk, dat de belastingplannen nog voort gang vinden? Voor de heer Burger stond het vast, dat de tegemoetkoming aan de getroffenen gunstlgét' kan zijn dan clïrect na de oorlóg,; want de positie van de rest van het land Is Veel beter. Naar zijn mening, moet het Rampenfonds slechts charitatieve hulp bieden. De vergoeding van de huisraad- schade'mag bijv. niet op dit fonds worden afgewenteld. Het zal soepele normen moe ten aanleggen en bijspringen waar de Kjjksbljdragen onvoldoende zjjn. De gel den van dit fonds zullen in ieder geval niet in de plaats mogen komen van de ele mentairebijdrage tan de Staat. Ruime vergoeding Ook.de heer Weiter steunde op dit mo ment het regeringsbeleid. Hij vroeg zich af of de technische voorziening wel over eenkomstig de eisen van deze tijd waren. Daarom .moet de schadeloosstelling zo ruim mogelijk zijn. Zo mogelijk moet een integrale schadevergoeding worden gege ven. De uitkeringen mogen beslist niet geschieden in de ..geest" van de wet op de Materiële Oorlogsschaden. Voor een leek was het pijnlijk te moeten bemer ken, zo vervolgde de heer Weiter, dat alle moderne dijken het hebben gehouden en dat slechts oude dijken zijn bezweken. Er zal geen eind gemaakt mogen worden aan de bemoeienis van de polders en wa terschappen, want deze instellingen zijn eeuwenlang gegroeid in ons volksbewust zijn.. Het weekend Grotere Daraathëid gedurende het week end is nodig. Talloze autoriteiten waren op Zondag niet te bereiken. Daardoor is de ramp nog verergerd. Bovendien heeft het in de eerste dagen ontbroken aan pa raat materieel. Hebben wij bij onze de fensie-inspanning niet teveel gelet op een aanval uit het Oosten cli zijn we de zee vergeten? De heer Wélter vroeg extra zware, straffen voor plunderaars en drong er on aan, dat de 4.000 jonge Ambonne- zen, "die al twee jaar zonder werk lopen, nu ^ens een taak krijgen. Europese hulpgemeenschap De heer v. Meel (k.v.p.) merkte op dat de integratie van Europa op een punt is voortgeschreden. Er is een Europese hulpgemeenschap ontstaan. Hij vroeg zich af of men niet teveel vertrouwd heeft op "de buitendijken en of het waarschu wingssysteem wel deugdelijk was. Zijn partijgenoot v. d. Heuvel zeide, dat de organisatie van de Burger Bevolking lering uit het gebeurde moet trekken. Naar zijn mening moet door de steeds groeiende dichtheid van de bevolking ieder risico in de toekomst worden ver meden. Op korte termijn dienen effectie ve maatregelen genomen te worden. Uitstel raadsverkiezingen? Is hét niet beter om de raadsverkiezin gen, die in Mei worden gehouden, uit te stellen? zo vroeg de heer Tilanus. Daar wordt ook een algemeen belang mee ge diend, want het zal een enorme geldbe sparing zijn om in 1954 de gemeenteraads- en provinciale verkiezingen gelijk te houden. In tegenstelling met de voor gaande sprekers vond hij het juist, dat de wet op de Materiële Oorlogsschaden weèr. gebruikt wordt, want deze maakt individuele uitkeringen mogelijk. Het De heer Oud wenste een noodmaatre gel om de raadsverkiezingen slechts in dc noodgebieden uit te stellen. Hij bepleitte de reorganisatie van de indeling der water schappen. Een centralisatie, wees hij ech ter af. Er moet een financiële-verhouding komen tussen Rijk en waterschappen. Dot betekent dat het Rijk- zeggenschap zal krijgen, maar dat de waterschappen auto noom blijven. De heer Oud vroeg zich af of hét finan ciële vlak waarop de waterschappen thans rusten, wel breed genoeg is om de nood zakelijke werkzaamheden te kunnen ver richten. In beginsel" is "het-Troodzakelijkr dat de schade voor rekening komt van gnet hele volk en dat de afwikkeling zo snel mogelijk zal geschiëden. Godsvertrouwen Ds. Zandt (s.g.p.) kon het niet waar deren dat de Regering ons volk niet heeft aangemaand om op de krachtGods te vertrouwen. In geen der Regeringsnota's is dat geschied. Dit noemde hy een ern stig plichtsverzuim Overigens wa's hij bereid de Regering op alle mogelijke ma nieren te steunen in haar "moeilijke taak. De herstelwerkzaamheden zullen snel moeten gebeuren. Desnoods., moeten de Zuiderzeewerken stopgezet worden. Uit het gebeurde moet men dg les trekken, zo zeide hij, dat de militairen zo dicht mogeT.k bij hun woonplaats gelegerd moeten worden. De schuld Het behoeft geen betoog, dat de com munisten deze zaak uitbuitten, zoveel als zij konden.. De schuld .lag bij het Atlan tisch Pact en bij "deze'Regering.''De com- ■munist Gortzak suggereerde; zelfs,-dat dé Regering geweigerd, heeft .boten te sturen. En onder de vlag van de hulpverlening gaan de V. S. zich in onze binnenlandse aangelegenheden mengen Geen hulp De heer Schouten (a.r.) sprak er zijn spijt over uit,'dat "de landen achter het ijzeren gordijn met meegedaan hebben aan dé ogenblikkelijke hulpverlening van het buitenland. De centralisatie-, die som migen bepleit hebben, mag niet verder gaan dan strikt noodzakelijk -is. De studie van de afsluiting der zeegaten en de .maat regelen tot verhoogde veiligheid zijn ur genter dan men denkt. De buitenlandse militaire hulp heeft ons gëïeérd, dat onze militaire organisatie bij de materieel- voorziening ook rekening moet houden met rampen. De schadevergoeding moet z.i- zoveel mogelijk een integraal karak ter hebben, al moet, alvorens hierover definitief te kunnen spreken, eerst de omvang .van de ramp bekend zijn. Het uit- 34. Vlug maakte hij de knopen van de touwen om z'n benen los. Dat ging ge lukkig vrij. snel, Nu naar buiten. Hij moest opschieten, 't Was al heel donker. De deur was op slot. maar met een geweldige trap kraakte Pikko de wrakke deur los. Vrij Nu snel naar het kasteel van koning Föëram. Welke kant moest hij uit? Pikko bukte zich en keek naar de grond. Een karrespoor liep duidelijk over het bos paadje. Aan de afdrukken van de hoeven van het paard kon Pikko zien welke kant hij uit moest. Vol goede moed zette hij de spurt er in Bij tijden keek hij even naar de grond om te zien of hij de karresporen nog volgde. Pikko holde en holde.... Opschieten moest hij. t Werd hoog tijd. Soms moest de kleine marskramer even stilstaan om uit te hijgen- 't Was ook zo'n eind Aha. hier begon het brede bospad al. En eindelijk na heel lang gelopen te hebben zag de doodvermoeide Pikko in de verte de lichtjes van de stad. Raad Dantumadeel Begrotingstekort van 234 mille nog niet onrustbarend Aanleg fietspaden en sportterreinen. Plannen voor gemeentelijke geneesknndige dienst De Raad van Dantumadeel heeft gisteravond tijdens de begrolingsvergadering lang en breed gediscusssieerd over de aanleg van een tweetal sportvelden, rosp. te Mur- menvoude en te Zwaagwesteinde, over het instellen van een gemeentelijke genees kundige dienst, over de restauratie van het gemeentehuis, over de aanleg van fietspa den, en natuurlijk over 'de begroting zelf. Het resultaat van deze besprekingen is ge weest, dat de sportterreinen er (behoudens subsidietoekenning) zullen komen, even als de geprojecteerde fietspaden, dat het ontwerp voor de verbouw van het gemeen tehuis zal worden gereed gemaakt, en dat de plannen om over te gaan tot het instel len van een gemeentelijke geneeskundige dienst nader behandeld zullen worden. De begroting bleek te sluiten met een tekort van 234 mille op de gewone dienst. Geneeskundige dienst Een. der voornaamste agendapunten vorm de ongetwijfeld "het Vóórstèr'van B. en W. om over. "te gaan tot het instellen van een gemeentelijke geneeskundige dienst. Een zeer urgente aangelegenheid vooral met be trekking tot de verbetering-van de volks gezondheid en de sociale- cn maatschappe lijke omstandigheden als zodanig. De kosten (Advertentie) Viervoudige bestrijding van pijnen en griep! De 4 beroemde geneesmiddelen in 1 tablet brengen baat waar andere mid delen falen. Tezamen werken zij bijzon der snel, krachtig en weldadig, m tr 'n^IJe doét wonderen! voerings-apparaat der hulpverlening moet zo eenvoudig mogelijk zijn. Spr. heeftgeen bezwaar tegen een gedeelte lijke financiering uit het Rampenfonds.. Daarvoor zou het Nederlandse volk ge durende lange tijd zijn .offervaardigheid moeten tonen, die nu weer zo eensgezind gebleken is. In Zeeland De heer Van der Feltz (ah.) gaf een schets van de toestand in Zeeland. De stemming is er daar een van dankbaar- hèid, grimmige ernst en Godsvertrouwen. Ook hij bepleit een andere regeling dan die van de oorlogsschade. Vandaag zal Minister Drees antwoorden. geraamd op f 10.655, zouden volgens 't Ge meentebestuur door besparingen verkregen kunnen worden. De werkzaamheden van de gemeente-arts zullen zich o.m. uitstrek ken tot: de werkgemeenschap, de kinder uitzending, opname van patiënten in de ziekenzaal van de Ver. voor Gezinszorg, tot keuring en controle van het bij deze ver eniging aangesloten personeel, en omvat verder de beoordeling omtrent hulp door gezinsverzorgster en een geregelde controle voor pleegkinderen en pleeggezinnen. De arts zal geen curatief werk verrichten, dat wil zeggen, hij zal niet optreden als p tiserend behandelend geneesheer, doch hij zal als geneeskundig ambtenaar slechts die werkzaamheden verrichten ,die tot dusver in het geheel niet, of zeer onvolledig wer- den gedaan. Dit met ui! dering van het geneeskundig schooltoezicht Het voorstel om tot het instellen van deze dienst over te gaan werd tenslotte overeenkomstig de wens van enkele opposanten die bedenkingen koesterden t. a.v, de, financiële consequen ties. aangehouden. Aanleg sportterreinen In principe werd besloten over te gaan tot de aanleg van sportvelden te Zwaag westeinde en Murmcrwoude. De uitvoering is evenwel afhankelijk Aan de subsidietoe kenning van de Commissie Opvoering Werkgelegenheid, die een evenredig bedrag aan dat van de gemeente, zal moeten bij dragen. De broodnodige verbetering van de le Halereed te Murmerwoude zal op advies van de Ned. Heide Mij. gepaard gaan met de aanleg van een sportveld. Het benodigde zand voor de le Halereed kan dan worden ontgraven aan het terrein, waarop het sportveld zal worden aangelegd, terwijl de overtollige grond op het sportterrein k.fn worden verwerkt. Het plan omvat het aan leggen van 2 sportvelden en een gymnas- tiekterrein. waarop t.z.t. een gymnastieklo kaal kan worden gebouwd. Ook Zwaag- (Advertentie) Stop dat branden op Uw maag! Neem 'n paar Rennies. Met een pak Rennies in huis is brandend maagzuur eigenlijk geen probleem meer. Nog vóór-het branden begint, kunt ge de pijn opvangen. Eén of twee Rennies laten smelten op de tong dat is alles. Rennies zijn één voor één hygiënisch verpakt; ze smaken lekker en fris. 41 ^an 'l* ^et 3^-oninkryk Een Amerikaanse feuilleton door Dr James H. Hunter „Nu zal het wezen", mónïpel'dè hij.' „Ik moet alles vanavond los zién' tó k rijgen" wa't weten wil. dan kan ik morgen in zijn schoenen stappen Een lichte verandering gleed over zijn we zen nu hij op het punt Stond, zijn opdracht vol brengén. Toen Janies uit zijn -kamer Jkwam, keek zijrr broer hem onderzoeken3-aan. Hij scheen lichte verandering aan te voelen en de ander probeerde onmiddellijk, zijn aandacht af te leiden door een vlot. gesprek. Hij praat te over hun schooltijd, hun vroegere lief hebberijen en de verschillende wegen, die gegaan waren. Met' opvallende vasthou dendheid wilde James uitwijden over het ;rk. de vrienden en relaties van zijn broer zijn latere leven. Malcolm vertelde vlot en uitvoerig. Té uitvoerig. alst-zijn broer zich dat maar gerealiseerd 'had onder het scher pe luisteren. De beide mannén zalen' tegenover elkaar, elk aan een kant/van hét. brede"raam, ter wijl de ondergaande zon de 'aarde «i gouden gloed zette. Plotseling onderbrak James Tres ham het gesprek. „Wat is dat?" vroeg hij. „Wat ..Dat geluid" De beide mannen luisterden. Door de open deur dreven de klanken van het - klokken spel. Dat zijn de klokken van Glen Rocks", zei Malcolm Tresham. „Ze spelen een avond zang" „Wat is Glen Rocks 7" „Een christelijk zomerconferentieoord voor de verdieping, van het geestelijk leven. Waar om vraag je dat zo Wil je een bijeenkomst bijwonen V' - „Dat zal niet gaan. Ik ga je morgen al weer verlaten" „Zo. gauw .al vroeg zijn broer. „Er ligt werk op me te wachten", was het vage antwoord. Dr Tresham gaf niet dadelijk commentaar en een. geladen stilte volgde. De mannen staarden uit over bet water, waar lange purperen en gouden strepen de westelijke hemel verlichtten. De wind, die de hele dag het water had doen rimpelen, was gaan lig gen. Het Rosseau-meer lag kalm en roerloos aL een gigantische spiegel en weerkaatste de rotsige kust en de beboste eilanden, Ten slotte. begon dr Tresham ,;Dus je gaat weer weg Ga je nog je vredeszending naar de V.S. ondernemen V' „Nog niet direct", was het ontwijkende antwoord. „Hoe denk jij over de kansen van een Derde Wereldoorlog „Ik geloqf, dat er vrijwel geen ontkomen aan is" „Waarom niet?" „Om de eenvoudige redem dat de ideolo gieën van Rusland en de democratische lan den niet tot in het oneindige naast elkaar kunnen blijven bestaan. Of de ene of de andere moet verdwijnen" „Dat ben ik met je eens" „Vind je ook. dat Rusland dan moet wij ken?" „IntegendeelIk vind, dat de vervallen, zgn. democratieën moeten verdwijnen" Dan, alsof hij voelde teveel te hebben ge zegd. voegde James er aan toe „Dat is natuurlijk alleen maar mijn opi nie" „We hebben allemaal recht op een opinie", ging zijn broer laconiek verder, „want we leven in een democratisch land" „Verteï me nog eens wat naders omtrent je werk. Malcolm", zei de •ander. „Ik heb erpvêr in dé kranten gelezen, maar je arti kelen waren natuurlijk kort en onvolledig. Vertel eens iets over die wonderbaarlijke uitvindingen van je. Zijn ze werkelijk zo wereldschokkend als de kranten ons willen laten geloven Neem bv. die cosmische straal. Wat is dat voor een ding En heb ik ook iets gelézen óver je batèriologische strijdmiddelen en je super-atoombommen, die zo goedkoop aangemaakt kunnen wor den" Dr Tresham lachte. „Ik ben bang. dat je nu al te veel vraagt, broertje. Dat zijn allemaal vreselijk gehei me onderwerpen en ik speel maar een on dergeschikte rol .in de ontwikkeling van sommige ervan" „Maar zijn ze werkelijk zo verschrikke lijk als men zegt „Precies zo", was het ernstige antwoord, „en zo mogelijk nog verschrikkelijker. Ik hoop vurig, dat het nooit nodig zal worden ze te gebruiken. Als de mensen in vrede met elkaar konden leven, dan zou elk van de uitvindingen gebruikt kunnen worden om 't leven op aarde zonnig te maken. Maar ze zullensnooit als wapen worden gebruikt, ten zij de oorlog ons wordt opgedrongen, en dan nog alleen als middel tot zelfhandha ving. Ik moet er niet aan denken, wat er met ons zou gebeuren, als Rusland nu in het bezit van deze wapens zou zijn" „Dus je denkt dat Rusland zé niet heeft?" „Dat weet ik wel zeker" „Waarom ben je daar zo zeker van „Omdat, als Rusland ze had, jij ;n ik hier niet zo in vrede bij elkaar zouden zitten" „Denk je dus dat Rusland oorlog wil 1" „Misschien niet. De wereld kan ook op Russische voorwaarden in vrede leven. Dat zou de vrede van het kerkhof betekenen" ..Ik veronderstel, dat de meeste van onze jaargenoten over de gehele wereld ver spreid zitten", zei de ander, plotseling van onderwerp veranderend. „De meesten wel" ..Zou ik je intiemste vrienden, de geleer den. die samen met je aan deze plannen heb ben gewerkt, kennen „Dat zal wel. Ik heb niet veelintieme vrienden" (Wordt vervolgd). westeinde zal een nieuw sportterrein krij gen. De le Halereed zal worden verbreed en een rijbreedte krijgen van 6 meter met klinkerbestrating over een lengte van 430 m. Het overige deel, pl.m. 460 m„ krijgt een rij vlak van 4 m. (onverhard). Aan weers zijden van deze reed zal, zo ligt in de be doeling, een wandelpad worden aangelegd. Het Mekka der gemeentebesturen Verwacht mag worden, dat binnenkort met de aanleg van een rijwielpad vanaf de Rondweg bij Dokkum tot de Bovenweg naar Zwaagwesteinde. kan worden begonnen. Het rijwielpad zal een lengtevan 7350 m. bij een breedte van 3.10 m. kfijgen. De begroting bracht op de gewone dienst een tekort van 234 mille, waardoor de to tale schuld van de gemeente momenteel ca. 31/4 millioen bedraagt. De heer Straatsma (v,v.d.) noemde dit verschijnsel niet direct onrustbarend, doch adviseerde zoveel mo gelijk tot aflossing over te gaan, desnoods door extra bezuinigingen. Bij de alg. be- schouwingen over dit punt werd o.m. nog het woord gevoerd door de heer Veenstra namens de a.r. fractie. Ons gemeentelijk le ven is, zo betoogde deze, op een totaal ver keerd spoor. Hij verklaarde weinig hoop te hebben op de totstandkomingvan betere wederzijdse verhoudingen en was van me ning, dat B. en W. ernstige beleidsfouten hebben gemaakt. Al onze hoop is, zo zei dhr. Veenstra, ge vestigd op Den Haag. het Mekka der ge meentebesturen, doch daardoor zijn we als gemeente een verkeerde koers ingeslagen. Hij waarschuwde tegen ongewenste over heidsbemoeiingen en drong met klem aan op enkele voorzieningen in en door de ge meente. De andere fracties lieten zich over het algemeen gunstiger uit t. a. v. de beleids kwestie. Burgemeester Van der Herberg las hier op de volgende verklaring voor; „Bij de bouw van een ambtswoning hebben B. en IV. tot onze spijt »iet voldoende overleg ge pleegd met de Raad. Het gehele college stelt zich verantwoordelijk en zal trachten de juiste verhoudingen zoals vastgesteld in de grondwet cn nader omschreven in de gemeentewet, terug te vinden". Deze verklaring werd met instemming begroet. Het gemeentehuis zal een grondige "restau ratie en uitbreiding moeten ondergaan, waarvan de kosten geraamd worden op f 132.000. Besloten werd, in afwachting van verdere beslissingen, over te gaan tot het laten vervaardigen van een ontwerp. Een verzoek van een aantal bewoners van „Pa- trimonium'"-woningen en van enkele parti culieren om aansluiting op het waterlei dingnet werd in handen van B. en W. ge steld om advies. Een verzoek van de Ver. voor Chr. Nat. Schoolonderwijs te Akkerwoude om subsidie voor het inrichten van een spreekkamer voor het hoofd, tevens kamer voor het medisch toezicht, werd ingewilligd, evenals het ver zoek van de vereniging voor lager onderwijs op G,G. te Veenwoudsterwal om subsidie voor bijbouw van een leslokaal. De Ned. Militaire Bond „Pro Rege" zal een jaarlijks subsidie van f 150 ontvangen. Presentiegelden voor het rampenfonds Voor de aanvang der vergadering herdacht de voorzitter, burg: v. d. Herberg de slacht offers van de watersnoodramp, waarbij de aad besloot de presentiegelden aan het Ram penfonds af te staan. Wielrijdster brak sleutelbeen Heerenvcen. Toen Maandagmorgen de 18-jarige Froukje de Jong uit de Com pagnonstraat te Heerenveen op de Fok fietste, moest zij uitweken voor een auto. Door de gladheid van de weg slipte het me|sje. Zij viel en kwam juist voor de auto te liggen. Een aanrijding was onver mijdelijk. Z|j werd bij dr. Koek binnen gebracht en is later naar het ziekenhuis vervoerd, waar bleek dat zij een sleutel- bene had gebroken en tevens een lichte hersenschudding had opgelopen. C.H. cn A.R. komen met één lyst Hindeloopen. De Chr. Historische kies vereniging en de A F. kiesvereniging heb ben besloten met één lijst uit te komen voor de aanslaande gemeenteraadsverkie zingen»

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2