Kleine vergissing Bradley over het beëindigen van de Korea-oorlog Kleine Advertenties Auto reed te water: bestuurder gedood Watersnood te Atjeh door wegkappen van bossen Dronken chauffeur reed vrouw dood Directeur schuldig aan malversaties HET GOOI EN OMMELAND VAN WOENSDAG 11 FEBRUARI 1953 Russen willen geen vredesverdrag met Oostenrijk De Sovjet-Unie gevoelt niets voor het tot stand komen van een vredes verdrag met Oostenrijk, daar zij dan gedwongen zou zijn haar bezetting van een gedeelte van dit land op te geven, verklaarde een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van buiten landse zaken te Washington. Op de jongste bijeenkomst te Londen der plaatsvervangers van de ministers van buitenlandse zaken der „Grote Vier" hebben de Westerse vertegen woordigers hun uiterste best gedaan in de een of andere vorm overeenstemming te bereiken met de Sovjetrussische af gevaardigde, doch vergeefs, vervolgde hg. Speciaal de afgevaardigde van Frankrijk, die als voorzitter optrad, heeft zich hiervoor ingespannen, doch al zijn pogen bleef vruchteloos, onver schillig of nu sprake was van een vol ledig Oostenrijks vredesverdrag, of van. een opstelling hiervan in verkorte vorm. De Westerse plaatsvervangers zijn toen tot de slotsom gekomen, dat het niet de minste zin had de besprekingen met Gromyko voort te zetten. De on derhandelingen zgn thans opgeschort. Sabotageproces in Roemenië Radio-Boekarest heeft bekend ge maakt dat Maandag het tweede van een reeks grote sabotageprocessen te Ploesti. het centrum van de Roemeense olievel den, is begonnen. Het proces wordt gevoerd tegen 23 leidende functionarissen en ingenieurs van de voormalige Engels-Amerikaanse oliemaatschappij in Roemenië. Zij worden er van beschuldigd een spi- onnageeentrum te hebben gesticht en materialen naar de Britse en de Ameri kaanse ambassade in Boekarest te heb ben gezonden. Ook beschuldigt men hen van zwarte handel in buitenlandse valuta en van sa botage van de olieproductie. De meest vooraanstaande beklaagde is Alexander Alexandra!, die minister van financiën was in het coalitie-kabinet, dat aan de macht was voordat de communis ten aan de regering kwamen. „Toen de tenlastelegging werd voor gelezen, kon men op de gezichten van de moordenaars zien dat zij beefden van angst, omdat hun misdaden waren ont dekt", aldus radio Boekarest. Gevolg van gladheid De grote sneeuwval van de laatste da gen heeft de buitenwegen in het Noor den bijna onbegaanbaar gemaakt. De wegen zijn glad en een groot gevaar voor het verkeer. Reeds gisteravond was de eerste dode te betreuren. De 39- jarige vertegenwoordiger J. H. B. uit Groningen, die onderweg was van Win schoten naar Groningen, reed. toen zijn auto slipte, het Winschoterdipp in. Eerst na tien minuten slaagde de kraan wagen van de Groninger brandweer er in de wagen op het droge te trekken. Inmiddels was ook de gemeentelijk ge neeskundige dienst van Groningen ge arriveerd, maar het slachtoffer was toen reeds overleden. Verbindingen zijn vernield Door de enorme bandjir, die het At- jehse heeft geteisterd, zijn in het onder district Wangen 65 doden te betreuren. Hier zijn ook 32 vermisten. In de onder districten Kelut Utara en Samatiga wor. den resp. 13 en 4 doden gemeld, aldus berichtte de correspondent van Aneta te Kutaradja. De schaarse berichtgevin; over deze overstromingsramp en het tot op heden ontbreken van officiële rappor ten vindt, aldus deelde de heer Osman Ralid.v, voormalig hoofd van de Atjehse voorlichtingsdienst, thans werkzaam op het ministerie van voorlichting te Dja karta, aan Aneta mede, zijn oorzaak het vernielen van de verbindingen door de bandjirs. Volgens de heer Ralidy is de overstroming voornamelijk te wijten aan het wegkappen van de bossen in het ge bergte tijdens de revolutie. Met het om hakken der bomen werd begonnen tijden; de Japanse bezetting. De dienst van het boswezen staat hier machteloos tegen- Dinsdag vertrok het hoofd van het Staats-electriciteitsbedrijf, Ir. Sudoro Mangunküsumo, naar Atjeh, om de scha de, die aan de electrische installaties is toegebracht, op te nemen. Het ministerie voor openbare werken heeft met schip van de KPM een diesel-aggregaat van 100 kilowatt naar Kutaradja gezon den. Het Indonesische Roode Kruis zond 1500 kledingstukken en 10.000 rupiah naar de getroffen gebieden in Atjeh. Uit Medan werd een Roode Kruisploeg ge stuurd en vijf kisten met medicamenten. Eis: één jaar gevangenis De officier van Justitie bij de Recht bank te Roermond heeft gisteren een jaar gevangenisstraf geëist en vijf jaar ontzegging van de bevoegdheid om een motorrijtuig te besturen tegen de 25- jarige filmoperateur K. uit Den Haag, die op 18 December 1952 tegen het val len van de avond op de Rijksweg te Weert de huisvouw L. heeft doodgere den. De vrouw liep met een kinderwa gen. waarin twee jonge kinderen, op weg naar huis en werd plotseling aan gereden. De beide kinderen werden waar verminkt in het ziekenhuis op enomen. De dader reed. zonder zich om zijn slachtoffer te bekommeren, door naar Spekholzerheide. waar hij die avond een filmvertoning moest geven. Daarna is hij naar zijn hotel in Heer len gereden, waar de politie hem die nacht arresteerde. Men had de auto en de eigenaar opgespoord door middel van de versplinterde koplamp, waarmee liet irierk van de auto werd vastgesteld. Bij de zitting bekende verdachte, schul dig te zijn aan het gebeurde en vroeg daarvoor zijn gerechte straf. De advocaat, mr Michiels van Kesse- n'ich, legde de nadruk op het schuldbe wustzijn van zijn cliënt. Hij wilde niet beweren dat verdachte onschuldig was maar stelde toch wel de vraag, of een niet benevelde chauffeur deze aanrijding wel had kunnen voorkomen. Verdachte gaf toe te veel te hebben gedronken en ondanks dat toch in zrjn auto naar Spekholzerheide te zijn gereden. De ver dediger vroeg, mede vanwege het gun stige reclasseringsrapport, een gedeel telijk voorwaardelijke straf. De nieuwe Amerikaanse politiek Kort verhaal Generaal Omar Bradley, voorzitter van de commissie van Amerikaanse stafchefs, heeft verklaringen afgelegd in een besloten zitting van de commis sie voor de buitenlandse betrekkingen van de Amerikaanse Snaat. Volgens de voorzitter der commissie, senator Wi ley, zijn de volgende punten behandeld: 1. Formosa, generaal Bradley ver klaarde dat thans meer wapens naar dit eiland worden gezonden. 2. Mogelijke blokkade van communis tisch China. Generaal Bradley wees er op dat een beslissing hierin door de president moet worden genomen. „De stafchefs doen hier aan politiek", verklaarde hij. Vol gens twee leden der commissie zeide generaal Bradley nog dat een marine blokkade der door de Russen bezette havens van Dairen en Port Arthur niet in strijd zou zijn met het inter nationale recht, daar de souvereiniteit over deze havens door de Chinezen wordt uitgeoefend. 3. Korea. Generaal Bradley besprak vraagstukken, verband houdend met een groter gebruik maken van de Zuid- koreaanse mannen voor het vormen van militaire eenheden. Hij deelde mede, dat de bevoorrading der verbonden strijdkrachten in Korea met ammunitie thans zeer is verbeterd. De generaal gaf verschillende me thoden aan, welker aanwending vol gens hem een einde aan de strijd in Korea zou kunnen maken. Hij sprak zich er niet over uit, welke oplossing hij de beste achtte. Een der senatoren verklaarde dat Bradley, in antwoord op hem gestelde vragen, had gezegd, dat al deze werk wijzen, om de Koreaanse oorlog te be ëindigen, één gemeenschappelijke kant bezaten, namelijk de noodzaak om meer uitrusting en militairen ter beschikking te stellen. Een andere senator verklaarde nog dat ook werd gesproken over Indo- China en de Noordatlantische verdrags organisatie. Boswachter schoot op marechaussee Twee maanden geëist Voor de Arnhemse Rechtbank heeft gisteren terecht gestaan de boswachter J. G. v. d. P. wegens bedreiging met doodslag van de marechaussee H. Op 9 December 1952 heeft hjj. terwijl hij met een tractor en twee arbeiders werkzaam heden verrichtte in een bos op voormalig Duits grondgebied te Beek, twee schoten ;elost uit een jachtgeweer op de passe rende marechaussee H. De boswachter zag de marechaussee, die in trainingspak trainde voor een veldloop, voor een stro per aan. Hij verklaarde, de man te heb ben aangeroepen en twee maal in de lucht te nebben geschoten. De Officier, Mr. W. de Vries, was van mening dat getuige in Nederland niet be- hoeft te verwachten, dat hij beschoten 1 zou worden. Zeker mocht hij niet ver wachten zulk een onbesuisde dwaas tegen te komen. Wegens bedreiging met doodstraf sub sidiair zware mishandeling eiste Mr. De Vries twee maanden gevangenisstraf. Eis: acht maanden voor waardelijk Voor de Arnhemse Rechtbank heeft gisteren terechtgestaan de voormalige directeur van Van Gend en Loos D. J. B W. wegens oplichting. Verdachte die di recteur van Van Gend en Loos te Tiel was, had als gemachtigde van de Jouane- agent van de N.S., gelden, die moesten worden gerestitueerd wegens te veel be taalde invoerrechten, onder zich gehou den. Het totale bedrag beliep 4480. voorts had hij circa achtduizend gulden onttrokken aan de kas van Van G. en L., dit laatste was hem echter niet ten laste gelegd. Wel had hij een schuldbekente nis voor dit bedrag moeten tekenen. De officier Mr. W. de Vries wilde rekening houden met het zeer gunstige reclasse ringsrapport en met het feit, dat hij na een uistekende staat van dienst bü Van G. en L. was ontslagen. Deze ex-direc teur brengt nu boodschappen rond voor een kruidenierswinkel. Deze straf is ern stiger dan gevangenisstraf, aldus de Of ficier. die tenslotte acht maanden voor waardelijke gevangenisstraf eiste met een proeftijd van drie jaar. Uitspraak over 14 dagen. Pleegde arbeider grafschennis? Op de Nieuwe Oosterbegraafplaats te Amsterdam heeft de politie gistermiddag een 25-jarige havenarbeider uit de hoofd stad aangehouden, die er van verdacht wordt zich schuldig te hebben gemaakt aan diefstal van brons van grafzerken. Een nijptang en een bronzen vaas wer den in beslag genomen. De aanhouding geschiedde juist op het ogenblik, dat de man zich naar men vermoedt aan grafschending schuldig wilde maken. De havenarbeider, die reeds eerder met de justitie terzake van metaaldiefstal in aanraking is gekomen, ontkent iedere schuld. Rijnaak na botsing gezonken Bjj Emmerik is Dinsdag na een bot sing met het Duitse motorschip „Han nover" de Rotterdamse rijnaak „Dam- ko 76" gezonken. De „Damko 76", die deel uitmaakte van een sleep, werd aan de achtersteven geramd. De aak, die met cement geladen was, zonk binnen enkele minuten. De opvarenden konden zich redden. Op 14 Februari a.s. hoopt staats raad mr. dr. L. N. Deckers 70 jaar te worden Er was, om dit feit feestelijk te gedenken, een uitgebreid huldigings comité gevormd, waarvan dr. L. G. Kor- tenhorst voorzitter was. Van elke hul diging is evenwel onder de huidige om standigheden afgezien. De binnengeko men gelden zullen aan het Nationaal Rampenfonds worden afgedragen. JIMMY McLEE was een groot kraker, dat wil zeggen groot in zgn werk. Hij was een vakman zoals er tegenwoordig maar weinig meer gevonden worden. Geen man die zijn toevlucht zocht tot chloroform, arsenicum en revolvers, maar een met een weluitge- ruste gereedschapskist met tal van vaak zelf uitge vonden werktuigen. De politie kende Jimmy McLee. natuurlijk kende de politie Jimmy McLee. Hij was nu eenmaal niet de grote onbekende uit de fantastische driestuiversromans maar een hardwerkend lid van de maatschappij zoals ieder ander. Driemaal was hij in zijn leven gesnapt, maar wat is dat op de minstens dertig inbraken die hij gepleegd heeft? Kort geleden had Jimmy een pracht van een kraak op het oog. In de Mercuriusstraat woonde een zekere Van Hal en na het huis ongeveer twee maanden iedere avond in de gaten gehouden te hebben wist Jimmy, dat Van Hal doorlopend grote bedragen in huis had en dat deze in de brandkast in de huiskamer werden opgeborgen. En nog belangrijker was, dat Van Hal en zijn vrouw elke Vrijdagavond het huis verlieten voor een bioscoopje. Een en ander deed hem besluiten het huis in de Mercuriusstraat niet ëen bezoek te vereren op een tijdstip, waarop het echtpaar niet thuis zou zijn. Jimmy kwam gemakkelijk binnen op die gedenk waardige Vrijdagavond, de 12e van de maand. Hij had ruim drie uur de tijd en daarom nam hij zich voor in geen geval overhaast te werk ta gaan en de brand kast vakkundig te openen. Hij legde zijn lamp naast de stalen kast en mor relde geruime tg'd aan het letterslot, hoewel hij wist dat dat werk niet zijn sterkste zy'de was. 't Lukte hem dan ook niet de juiste lettercombinatie te vinden en na een half uur besloot hij zgn toevlucht toch maar tot de brander te nemen. Het ging nu stukken beter en hij wenste dat hij haar meteen op deze manier begonnen was. 't Mocht dan wat meer lawaai maken, je schoot tenminste op. En ja, na enige tijd intensief werken smaakte hij het genoegen de inhoud van de brandkast te aanschouwen. Zijn moeite werd rijkelijk beloond: contant geld in een grote hoeveelheid, netjes in stapeltjes van honderd gulden. Jimmy wilde net zijn hand er naar uitsteken, toen er een gegil achter hem losbarstte, zó schel en door dringend, dat hij een ogenblik als verstijfd op zijn hur ken bleef zitten. Maar niet zodra herkende hij het schreeuwen van een kind of hij sprong op en liep naai de andere kant van de kamer, daarbij in het duister struikelende over een lectuurbak, die blijkbaar naast de sofa stond. Eerst nu zag hij in de hoek van de kamer een houten ledikantje staan en daarin zat een jongetje van een jaar of twee allertreurigste gezichten te trekken. Zo dra Jimmy zijn zaklantaarn op het ventje richtte hield het geschreeuw op. maar toen hij zich weer omkeerde begon het opnieuw en dubbel krachtig. Jimmv bevond zich in een moeilijk parket. Dit kind zou de hele buurt wakker kunnen maken en dan zat hij erin. Hij kon toch moeilijk steeds 't licht van de zaklantaarn op het gezicht van deze huilebalk richten, hij moest integendeel maken dat hg met de buit weg kwam. Jimmy dacht een ogenblik na en nam toen een flink besluit. Hij had nog bijna twee uren voor Van Hal zou thuiskomen, misschien kon hij zorgen dat 't jongmens vóór die tijd weer in slaap kwam. Hjj tilde het knaapje uit bed en nam 't op zijn schoot 't ventje was on middellijk stil. Zo, dat heeft tenminste succes, dacht Jimmy en hg keek met iets van vertedering in zijn ogen naar het jongetje, dat "nu het zilveren vulpotlood uit zijn vest haalde en duidelijk kenbaar maakte dat Ome Jim nu maar eens iets voor hem moest tekenen. Jimmy begon er werkelijk een beetje plezier in te krijgen en hij nam een krant uit de omgevallen lectuurstandaard en tekende op de witte rand ronde poppetjes met harkerige beentjes en grote flaporen. Hij deed het met zoveel animo, dat hij bijna vergat dat hg niet voor zijn ont spanning aan het tekenen was en pas het dommelende kopje op zijn schoot herinnerde hem eraan, 't Kereltje begon slaapneigingen te tonen en Jimmy besloot hem weer in bed te leggen. Maar hij was iets te vroeg geweest, 't Ventje maakte hem, zodra hij voelde dat hij opgenomen werd, duide lijk, dat Ome door moest gaan met zijn kunstzinnige arbeid. Jimmy was inmiddels tot de werkelijkheid terugge keerd en zag de bankbiljetten in de geldkist verleide lijk lonken. Hij had nu geen rust meer en zonder er op te letten wat hg precies deed, kraste hij een beetje op het papier, blijkbaar toch tot tevredenheid van de knaap, die nu weer stil was en het dromenland op zocht. Haastig legde Jimmy hem in bed, pakte zijn vulpot lood, smeet de bankbiljetten in z'n koffertje en ver dween. Twee uren later werd hij thuis gearresteerd. Eerst ontkende hg, maar tenslotte gaf hij toe zoiets stoms vergaf hij zich zelf niet. De rechercheur was binnengekomen en het eerste wat hij Jimmy vroeg was of hij zo weinig fantasie ljad. „Hoedat?", vroeg Jimmy verbaasd. De rechercheur ging er breeduit voor zitten en ter wijl hij met de handboeien speelde zei hg. „Toen ik voor 't eerst een eigen vulpen kreeg was ik een jaar of tien. Ik was er dolblij mee, alleen wist ik nooit wat ik zou schrijven. En dus tekende ik rare poppetjes en zette er dan met trotse hanepoten mijn naam onder. Het isMaar Jimmy hoorde niets meer. Hij was fantasieloos, 't was een feit. Hij had poppetjes getekend op de rand van een krant en toen het kind om meer vroeg had hij gedachteloos nog een paar strepen en krabbeltjes gezet: acht keer stond er nu naast het hoofdartikel op de voorpagina en onder de harkerig getekende poppetjes de duidelijk leesbare handtekening van Jimmy McLee. Jimmy heeft wegens diefstal met braak vier jaar gekregen. J Koning Boudewijn was op doktersadvies naar de Rivièra In een communiqué van het konink lijk paleis te Brussel is Dinsdag me degedeeld, dat koning Boudewijn „op advies van zijn dokter zijn bezoeken aan de overstroomde gebieden moest onderbreken". De koning bezocht vorige week, zo als gemeld, onmiddellijk na de over stroming, het getroffen gebied.' Daarna meldde een communiqué van het hof dat hij naar de Rivièra was vertrok ken voor herstel van een griep. De pers critiseerde het vertrek van de koning buitenslands. Maandagmiddag is de 22-javige ko ning weer naar het rampgebied bij Antwerpen geweest, waar velen hem toejuichten. De koning was bloots hoofds, in regenjas en hoge rubberlaar zen; hij onderhield zich met de mensen en keek toe hoe de militairen de gaten in de dijken aan het dichten waren. 117.005 werklozen op eind Januari Met ingang van 1 Januari 1953 zul len personen, werkzaam op een D.U.W.- object, niet langer als werkloos worden beschouwd. Hoewel zg te allen tijde aan deze objecten kunnen worden ont trokken om in het gewone bedrijfsleven te worden ingeschakeld, kunnen zij so ciaal-economisch gezien niet als werk loos worden aangemerkt, omdat zg vol waardige arbeid verrichten tegen vrjj- wel normale arbeidsvoorwaarden, zo meent het ministerie van Sociale Zaken. Eind Januari 1953 stonden bij de ar- beidsbureaux 117.005 geheel werkloze mannen geregistreerd tegen 116.368 op 31 December 1952. Wanneer men aanneemt, dat de toeneming van de werkloosheid in het rampgebied verhou dingsgewijs even groot is geweest als in overig Nederland, dan zou het aantal werklozen in geheel Nederland per eind Januari 145.000 hebben bedragen tegen 141.000 eind December. Het aantal als werkloos geregistreer de vrouwen steeg van 8336 tot 8903. De vraag naar vrouwelijk personeel steeg van 10.175 tot 12.195. Nederl. naar Noorwegen? Het hoofd van het bui'eau vpor cul turele betrekkingen van het Noorse mi nisterie van buitenlandse zaken, Nil- son, heeft te Oslo verklaard, dat het tekort aan arbeidskrachten in Noor wegen alleen kan worden overwonnen door het uitnodigen van emigranten. Hg was van mening dat men in dit geval het beste landverhuizers uit Ne derland kon opnemen, omdat deze zich wellicht gemakkelijk aan de Noorse levensomstandigheden zouden kunnen aanpassen. Met het oog op de over stromingsramp welke Nederland heeft getroffen, zou men zelfs kunnen zeg gen, dat het de plicht van Noorwegen was, Nederlandse emigranten uit te nodigen, aldus Nilson. IV ij behouden ons recht voor om brieven, wélke naar ons oordeel geen bonafide reacties zijn op de inhoud van adver tenties niet door te Gevr. lief meisje voor de morgenuren, kl. gezin. Star gardlaan 12, Bussum. Vr. Pers. gevraagd Gevr. strijkster voor 1 dag of 2 halve dagen p. week. Wasserij „De Aronskelk", Paadje 23, Laren. Meisje gevr. van 8-12 u. Kon. Willem Hl-laan 7, Crailo, Tel. K 2953—4118. Betrouwb. hulp gevr. in kl. gez. Ma., Di., Do., Vr. en Za. 8.30 tot 11.30 u. Loosdr. weg 84, Hilversum. Mevr. Rijxman, St. Jan- str. 76. Laren, vraagt door huwel. v. h. tegenw. zelfst. meisje in gezin Cl schoolg. kindj. Hoog loon. Gevr. fl. dagmeisje. Zat.- rnidd. en Zond. vrij, in gez. v. 2 p. Aanm. 's av. na 7 u. Jac. Bellamylaan 21 bov., 2 x b., Bussum. Gevr. voor dir. fl. zelfst. dienstmeisje, goed kunnende koken., v.g.g.v., intern. Mi nisterlaan 6, Hilversum. Gevr. een flink net meisje, goed kunn. koken v. dag of d.e.n. Meerdere hulp aanw, Aanm. 5-6 u. of 7-8 u. Bus- summergrintweg 43, H'sum, telefoon 3277. Juffrouw gevr.. voor de boekwinkel. Alleen 's midd. van 1.30-6 uur. Dinsdagm. vrij. Loon 40 p. m. Aanm. Boekh. Everhard, Naarden, 2 pers. huish. vr. keurig zelfst. meisje v.d.e.n., kunn. koken, hulp aanw. Alleen met goede get. solliciteren. Mevr. Mechel, W. Bilder- dijklaan 1, Bussum, tel. 5513 Gevr. dagmeisje, 18 j., v. 4 halve dagen p. w. Ger. Doulaan 48, Naarden, na 8 uur 's avonds. Per 1 Mrt. besch. R.K. meisje gevr. v.d.e.n. in gez. m. kinderen. Ruim hulp van werkster. E. Bijl-Moenking, Brediusweg 88. Naarden- Bussum, tel. 5258. Flink meisje, P.G., gevr. voor huishouding en winkel. A. Roetman. Burg. Grothe- straat 57, Soestdjjk. In kl. gez. fl. hulp in de huish. gevr. voor halve of hele dagen, v.g.g.v. Aanm 's av. na 8 u. Sim. Stevijn- weg 110, Hilversum. Flinke werkster gevraagd oor Vrijdags. Moerbeilaan 8, Hilversum. Meisje gevr. in gez. met 3 kl. kind. van 8.30-4.30 u. (Zat. tot 2 u.j. Kam. Onnes- weg 50, Bussum. Gevraagd een nette werk ster. Langestr. 44 A, Hilv. Gevr.: werkster voor 2 morgens per week. Neptu- nusstraat 27, Hilversum. Gevr. net dagmeisje van 8.30-2.30 u. Koninginneweg 270, 's Graveland. Gevr.: nette werkster, 2 halve dagen p. w., in klein gezin. Joh. de Wittstr. 33, Hilversum. Gevr. nette werkster, v.g. g.v. Voor Vrijdag en Dinsd.- morgen. Mevr. de Greve, Melkweg 15, Blaricum. Gevraagd in gezin met 1 schoolg. kind meisje v.d.e.n., veel vrij. Mevr. De Beer, Vosmaerl. 6, Bussum, tel. (K 2959) 3623. Net meisje gevr. voor hele dagen. Aanm. 's avonds na 8 uur. Kerkstr. 61, H'sum. Werkster of huLsh. hulp gevr. voor Maandag en Vrij dag. Utrechtseweg 45, Hilv. Gevr. leerling handwerk ster. Atelier B. Veenendaal, Diepeweg 11, Hilversum. Net meisje gevr. in gezin m. 4 kind. van 8.30-5 uur. Aanm. na 7 u. G. v. Amstel- straat/860 a, Hilversum. Gevr. net meisje v.d.e.n.. .g.g.v., zelfst. kunn. werk. Liefst boven 25 j. Loon 70. 689. Het G. en O. Hilv. Gevraagd meisje voor de ochtenduren. Mevr. de Jong. Nw. Bussummerweg 184. Huizen. Meisjes gevraagd. Was serij Revmerink, 's Grave land. Fl. jonge werkster gevr voor Maand.midd.. Woens dag geh. dag en Zat.morgen Graaf Janlaan 43. Naaafcn. Boekh. de Weille vraagt m. grote spoed een vr. hulp in de boekhandel, tev. voor adm. werk. Aanm. tuss. 6-9 uur: Herengracht 14, Weesp Telefoon 351. Vr. Pers, aangeb. j Jonge werkster b.z.a. voor Vrijdagmiddag. Br. 629 Het G. en O., Hilv. Biedt zich aan werkster voor Vrijdag. Br. 628 Het G. en O., Hilv. Wie heeft thuiswerk voor jonged., 27 j., als bijver dienste. onverschillig wat. Br. 638 Het G. en O., Hilv. B.z.a. enkele dagen p. w. besch. meisje ter assistent, d. huisvr., ook naaien. Br. Bu 1915, Het G. en O., Buss. B.z.a.: nette verkoopster met textielvak bekend. Br. 654, Het G. en O. Hilv. R,z.a. net meisje v.d.e.n., v.g.g.v. Zelfst. k. werken. Liefst Naarden-Bussum. M. de Groot, Driehuizen, B 65 post Slompetoren. B.z.a.: R.K. juffrouw, 26 jaar, als verpleeghulp. Br. 672, Het G. en O. Hilv. B.z.a. meisje v.d.e.n., liefst in Hilv. Br. aan mej. R. Wit- teveen, Hornw. B 278, Am sterdam. B.z.a.: net meisje per 1 Mrt v.d.e.n., liefst 't Gooi. Br. 146, Kerkbr. 241, 's Gra veland. B.z.a. net meisje in ban ket- of gemengd bedrijf, 2\'o jaar ervaring. Br. no. 674, Het G. en O. Hilv. Eng. meisje, 25 j., z. betr. bij kinderen, ook gen. lichte huish. bez. te verr., Baarn of omg. Br. E. M. Geijsen- dorpher, Ferd. Hugckl. 51a, Baarn. Dame, wed. m. d. (12 jr), zoekt weg. vord. won. in woning en werk in g. mil., eigen meub. Br. Bu 1918, Het G. en O. Bussum. Coupeuse b.z.a., liefst ate lier of bij zaak. Omgeving Baarn. Br. 315, Agent G. en O. te Baarn. Ervaren naaister heeft nog enige dagen vrij. Br. 660. Het G. en O. Hilv. B.z.a. ne.t meisje voor de middaguren. Br. 676, Het G. en O. Hilv I B.z.a le kapster, liefst Hilversum. Br 682, Het G. en O. Hilversum. Besch. meisje z.z.g.g. als hulp d. huish. of bij kind. Week-ends vrij. Br. 656, Het G. en O. Hilversum. B.z.a.: hulp in de huish., meisje v. 14 j., v. halve of hele dagen, liefst omg. Hilv. Br. 678, Het G. en O. Hilv. Ervaren verpleeghulp b. z.a. voor dag- of nachtver- pleging. H. Naarderweg 44. Hilversum. Man. Pers, gevraagd Terstond gevr.: banket bakker, pr. vakman. Groot's Banketbakkerij, Noorderw. 32, Bussum. Voor dir. gevr. 2e of aan kom. 2e bediende. Banket bakkerij R. M. de Jong, G. v. Amstelstr. 112, Hilv. Gevraagd slagersbediende of halfwas. P. Honing, Mag- daleenweg 9, Huizen, Telef. 301. Man. Pers. aangeb. j Chauffeur, 24 j., (B.E.), b.z.a., kunnende verkopen. Br. 679, Het G. en O. Hilv. Autogeen lasser vraagt thuiswerk, levert pr. werk, liefst v. industrie. Br. 691, Het G. en O. Hilversum. Te huur gevraagd j Te huur gevr.: boerderij, 10-20 ha. Spoedig te aanv. Br. 653, Het G. en O. Hilv. Garage te huur gevraagd omgeving Alexanderlaan. J. Haaksma Jr., Alexanderl. 2, Hilversum. [Te huur aangebodenj Autostalling boxen: Mer- curiusstr. 1, tel. 4094; Corn. Drebbelstr. 38. tel. 4688; stalling bij viaduct (te be- vr. H. Larenseweg 264, tel. 4577). Kamers - Pensions Besch. R. K. meisje, 20 j., zoekt door bijz. omstandigh. een gez. thuis tegen verg. Br. 693, Het G. en O. Hilv. Gevr. zit- en slaapk. met gebr. van keuk. d. echtpaar waarvan man veel afwezig. Br. 635 Het G. en O., Hilv. Te huur gevr. door heer 2 gem. kamers, zo mogelijk suite, event, alleen kantoo ruimte. Br. 677, Het G. en O. Hilversum. Te huur van part. te La ren op nette st. pracht gr. gem, zit-slaapk. op 't Zuiden (parterre a. voorkant), met gebr. van keuk. voor dame alleen, 45 p. m., incl. licht, gas en bad. Br. La 2957 Het G. en O., Laren. Indonesische jongeman z. kamer z. kost. Br. no. 636, Het G. en O. Hilversum. Te huur gevr. Amerik. dame met 3 kind. zoekt voor enkele maanden gemeubi leerde flat of gemeubileerde kamers met eigen keuken of gebruik daarvan. Br. no. 649, Het G. en O. Hilv. Werkm., middelb. leeft., zoekt eenv. kosthuis. Br. m. prgsopg. no. 647, Het G. en O. Hilversum. Gez; door dame een gem. zit-slaapkamer met event, kookgel., m. of z. pension. Br. 671, Het G. en O. Hilv. Dame, m. 1., zoekt vrije zit-slaapk. bij echtp. of al- leenst. dame of heer. Gen. licht huish. werk te doen. Br. mevr. Brouwer, v. De- venterl. 9, Voorburg (Z.-H.) Gevr. gestoff. kamer met kookgelegenheid. Br. met prgsopg. 632 Het Gooi en O., Hilversum. Gez. door echtp. met 1 schoolg. kind een zit-slaap kamer en slaapk. m. kook gel. te Hilv. Br. 675, Het G. en O. Hilversum. Gem. huizen (ook ged.), gem. kamers en pensions: Verhuurkantoor, Minister park 11, Hilversum, 10-2 u. Heer alleen zoekt zit-slp.- kamer met voll. pens. te Hilv. Br. met prijsopg. no. 657 Het G. en O., Hilv. Heer, b.b.h.h., vr. per 1 Maart gem. zit-slaapk. met pens. of w. maalt., niet bov. 100 p. m. Br. 692, Het G. en O. Hilversum. Ongem. zit-slaapkam. met keuk. aangeb. aan dame. die zelf meer woonruimte bezit en kleiner wil gaan wonen. Cond. nader overeen te ko men. Br. Bu 1920 Het Gooi 3., Bussum. Huizen Wonlngruil enz. Woningruil Hilv.Hilv. Aangeb. heel huis, 46 p. m. voor één fl. gezin, ingeschr. bur. volksh. Gevr. v. 3 pers. vrg huisje, ben. huis of vrij •»n. gedeelte van huis met uin. rust. st. Br. 650, Het G. en O, Hilversum. Woningruil. Aangeb. vrge 2e étage, Den Haag, 4 kam., keuk. Gevr. in Hilv. kl. wo ning. Br. 637 Het G. en O., Hilversum. Te huur gevr. kl. winkel pand m. woonr., 1 pers., in centr. Bussum. Br. 562, Het G. en O. Hilversum. Opgelet: Hilv.Hilv. Ruil aangeb. 2 huizen, elk bev. 5 ka. en keuk,, gr. kelder, gr. tuin m. schuur aan verk. weg, ieder 5.35 p. w. Gevr. groot huis m. tuin. Br. 651, Het G. en O. Hilv. Gevr.: vrjj bovenhuis in centr. Hilv. in ruil voor flat woning Hilv. Br. 645, Het G. en O. Hilversum. Woningruil. Gevr. in het Gooi een huis, liefst m. be drijfsruimte. Aangeb. huis te Beverwgk of Haarlem. Br. 646, Het G. en O. Hilv. Boxer te koop, l\s jaar oud, geel/wit, reu. Beye- mansweg 22, Laren. Te huur gevr. in Bussum voor gezin f3 pers.) woning, ongem., gen. inboedel over te nemen. Br. Bu 1913, Het G. en O. Bussum. Woningruil. Gevr, modern 5 k 6 k. huis m. tuin in hel Gooi. Aangeb. villa in Velp (6 k.. badk., c.v., gar., 52) of derg. huizen in Bilthoven, Maartensdijk. Haarlem e.a. pl., 4 k. flat in A'dam, 70. Br. Rem- brandtlaan 37, Velp. Aangeb. aan Kam. Onnes- weg, Hilv., hoekhuis m. gar. 5 ka., eethoek, keuk.. badk., 2 w.c.'s, zolder, kelder, 43 p. m. Gevr. in centr. Hilv. groot huis m. gar. Hogere huur geen bezwaar. Br. 694, Het G. en O. Hilv. Te huur of t.e koop gevr. in 't Gooi vrjj huis, liefst aan verkeersw. of ged. v. villa; ben zelf in bezit van prach tig ben. huis op le stand en lage huur. Aanb. Parklaan 19, Haarlem, tel. 18035, v. d. Vaart. Woningruil Hilv.—Hilv. Aangeb. heel huis. Neptu- nusstr., huur 350. Gevr. heel huis, huur tot 1 600. Br. 658. Het G. en O. Hilv. Te koop gevraagd Te koop gevr. d. part. pr. gouden zakhorloge (dun model). Br. Bu 1919, Het G. en O. Bussum. Te koop gevr.: meubelen, inboedels, alle soorten op ruimingen enz. „Mooi-Hol- land", Herenstr. 14 a, tel. 7375, Hilversum. Afgerichte of enigszins afgerichte hond te koop ge vr. Liefst rashond. Br. 695, Het G. en O. Hilversum. Billijk te koop gevraagd: kinderwagen, in goede staat Br. Bu 1912, Het G. en O. Bussum. Sterke handkar te koop gevr. G. W. Pijpers. Voor- meulenweg 49, Bussum, tel. 4147. Te koop aangeb. Te koop kinderwagen, z.g. a.n., crème, t.e.a.b. Mincke- lersstraat 122, Hilv., na 6 u. Te koop: z.g.a.n. Eng. grgze kinderw., sportmodel, lev. compl. uniform koop- vaardij-officier, donkerbl. laken, maat 48, a. n. Ber- lagelaan 75, Hilversum. Te koop: naaimachine, ouderw. model, 35. Nieuwe Hilvers.weg 18, Bussum (2x bellen). Te koop een z.g.a.n. kin derwagen, crème kl., laag model, chr. nikkel, pr. 100. Na 6 uur niet te bez. Orion- laan 96, Hilversum. Te koop: schrijfmachine (Remington) 125, m. gar. Verkerk, Bussummerstr. 2, t.o. Casino, Hilversum. Aangeb.Honderdduizend 3 en 4 jarige verpl. fgnspar (kerstspar) en alle andere plantsoenen. Vraagt prijs. Jean Coenders, handclskwe- ker, Eindhoven, Bennelcel- straat 51. Te koop: Franse Poedel, lief dier (14 mnd) 30, mooie Tackel (1 jr.) 20. Oranjekl. Spaniel (8 mnd.) 45. Tel. 4021, 's Graveland Zeer mooie Eland-hond, imp. ouders R. Doggy's Ho me, Matth.houtweg 35, be faamd hondenpension. Bla- im. Tel. K 2953—3778. Vulpen reparatie de vol gende dag klaar. Boekh Het Oosten, naast de N.S.F Tel. 6619, Hilv Voor div. merken motor- rgw.snelheidsmeters, sol- deemippels, spaken, spaken rolapparaten, spanningme ters, banden. H.A.M., Groest 31. Hilv., tel. 6536. Handel korting. Aangeb. Mosquito hulp motor. Roegiest, Huizerweg 8, Blaricum. Muziekinstrumenten Motor-bakfiets. Sterke gr. bak, Villiers 200, geschikt v. venten. Elk aann. bod. Be slist zond. gebr. R. Looyen- ga Sr., Eikenweg 15, Baarn. Te koop: radio m. ingeb. pick-up, pr. O. H. salonk. en 30 pl., event, ruilen voor bromfiets. Br. Bu 1914, Het G. en O. Bussum. Te koop: z.g.a.n. dames- sportrijw.; jongens-, meis jes- en herenrijwielen vanaf f 47.50. Voltastr. 117, Hilv. Te koop of ruilen, event, voor accordeon, een Web ster Whire Recorder, Visser, Herenstraat 35, Bussum. Z.g.a.n. dames-sportfiets te koop aang., merk Rudge. 4 versnellingen. De Vries, Melkpad 2, Hilversum. Te koop aangeb. z.g.a.n. Sièra-radio met bandsprei ding, 150. Kretschmar, v. Veenlaan 17, Hilversum. Kleding, enz. j Studiepiano gevr., liefst Duits merk. Aanb. met inl. en prijsopg. Br. no. 661, Het G. en O. Hilversum. Enige huisorgels gevr. voor België. Aanb. opgave merk, aantal reg., prijs a contant af huis. Br. 687, Het G. en O. Hilversum. Te koop aangeb. zwarte lederen jekker. De Mees 19, Laren. Meubelen, Huisraad Te koop 2 gasojars, keu- kengeyser en bakoventje, alles in g. st. Koningsstraat 78, Tel. 3429, Hilv. Te koop aangeb.: piano, Duits merk. van Oldenbar- neveltlaan 74, Hilversum. Een gebruikte piano te koop gevr. van particulier. Br. met prgsopg. enz. onder nr. 684, Het G. en O. Hilv Te koop: eiken dressoir, schemerlamp, theekast, kap stok, 2 transportrijw. 60 p. stuk. Liefst 's morgens tot 2 u. Irisstr. 118, Hilv. Piano's, vleugels, vakk stemmen, repareren, in- en verkoop. H. E. Brakenhoff, Silenestr. 21, Hilv., tel. 9114 Te koop gevraagdvale tafel. Br. no. 673, Het G. en O. Hilversum. Te koop Ital. accordeon, 120 bass. P. de Jong, Erica- weg 47, Laren. Stofzuiger, sleemod. 37.50, 1 jaar gar. Stofz., sleemod., gelijk nieuw 52.50, ook in ruil. Zuiderweg 101, Hilv. Te koop aangeb. gr. Amaf gasradiator, z.g.a.n., uitst. geschikt v. kantoor, winkel Of mag., nieuwprijs 504, voor de helft van de prjjs. Brinklaan 144, Bussum. Lessen - Clubs Ter overn. aangeb.: Lin- guaphone-cursussen, Engels en Frans. In prima conditie. 75 per cursus. Rosenboom, Kerkstraat 32, Bussum, tel. Te koop aangeb.: uitstek, onderh. electr. fornuis, 3 pits met 4 pannen. Th. de Vries, 's Gravelandsew. 11 (ben.) hoek O. Torenstraat. Hilversum. 5481. Aangeb.: compl. Lingua- phone cursus, Eng., met gram. 75. Tussen 2-6 uur. Noordcrweg 52a, tel. 5069, Hilversum. Te koop aangeb.: 2 clubs en 4 stoelen. Old Finish, nw van Oldenbameveltlaan 74, Hilversum. Autorjjlessen met nieuwe en gloednieuwe leswagens. Mej. Kruimel, Blaricum, telefoon 2662. Te koop een prima haard, compl., gr. cap. Radiostraat 48, Hilversum. Autorjjles tot slagen voor rijbewijs. Billijke condities. Van Lenneplaan 6, Hilv. Te koop mod. eetk. ameu- blem., merk Reens, 6 st., bekl. met beige leer, ovale tafel m. dressoir, 800. Tev. mod. slaapk. ameubl., licht hout, m. matrassen 600. Bez. na tel. afspr. K 2953 2444. Diversen 5000 A 6000 le hypoth. aangeb. v. part. Br. La 2958 Het G. en O., Laren. Schilder-, wit- en behang- werk Ook voor U het juiste adres Koningsstr 136. Hilv TeL 7150. Vraagt prgsopg. Te koop aangeb.: 2 zits frank, van Ostadelaan 47, Naarden, tel. 7717. Wie kan pasbuste naar maat maken Br. njet prgs opg. 633 Het G. en O., Hilv. Excelsior stofzuigers, van ouds Koningini -g 135, Hilv., Telef. 6008. Rep. en onderdelen elk merk. Inkoop van part. biblio theken en belangr. boeken collecties (wetensch., kunst, romans). Jan Peet, postbus 143, A'dam, Tel. Hilv. 3648. Naaimachines. Voor repa- aties aan alle merken naaimach. zijn de Pfaff- Naaimachinehuizen de aan- gew. adressen v. h. Gooi. Pfaff Naaimach.huis, Em- mastr. 42 A, Tel. 4978, Hilv. Ook naaimachines te huur. Lampekappen, leeslampen en kronen 1.per week. Vecrstraat 50, Hilversum. Breukelerveense plassen. Ligplaats gezocht v. woon ark aan eiland, bij voorkeur bij de Kalverstraat, ligverg. aanwezig. Br. m. huurprijs er ligging onder no. 529, Het G. en O. Hilv. Stempels, naamplaten, étalage-materiaal, decora tie- en tekenwerk. Zeedijk 22, tel. 3490, Hilversum. Tiëde Permanent Wave (lauw). Een weelde van soe pele krullen,, compl. 12.50. Maison de By, Koninginne weg 167, Hilv., tel. 5506, Welke kunstschilder (es) wil Zondags van 1-4 model- lek. of schild. Br. 659, Het G. en O. Hilv. Wie wil vakman helpen aan 500. Sp. afl. Tev. werk aangeb. voor ondernemend persoon. Br. no. 666, Het G. en O. Hilversum. Voor noodgebied: Een ieder die in Febr. bjj mg Rotan meubels koopt, geef ik via G. en O. 10% v. de inkom sten aan noodgebied. Ber- telink, Primulastr. 65, Hilv., telefoon 2754. Rotan meubels in prjjzen van 50, 40, 35, f 33 en 23. Verder tafels m. glas- pi. en meubelplaat banken, theetafels, bloembakjes enz. Bertelink, Primulastraat 65, Hilversum, telefoon 2754. Kleermakerij biedt aan: dames- en herenkleding naar maat. Betere genre van f 5 p. week af. Br. 681, I'et "G. en O. Hilv. Vermist: Schotse Terrier (reu). Terugbez. tegen bel. Matthjjssenhoutweg 33 e, Blaricum, tel. 4405.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4