De Westzaanse Gemeenschap maakte zomerplannen Begrotingstekort van 68 mille SUBSIDIES BEDRAGEN 39 MILLE Vreselijk gebeuren in Schiedam WOENSDAG 11 FEBRUARI 1953 RONDE VAN WEST ZAAN? Sportweek eind Juni WESTZAAN Na vier jaar dé voor zittershamer van de Westzaanse Ge meenschap gehanteerd te hebben, heeft de heer G. T. Vos tieze hamer thans over gedragen aan de heer H. U. van Delden, die hieimede z'n intrede deed in liet Gemeenschapsbestnur. De heer Vos, die oorspronkelijk van plan was uit het Gemeenschapsbestuur te treden, kwam hierop terug en zal thans als commissa ris zitting in het bestuur houden. Dit was wel bet voornaamste besluit dat tijdens de Dinsdagavond gehouden jaarvergadering van de Westzaanse Ge meenschap werd genomen. Wegens werkzaamheden ten -gemeentehuize kon aldaar Diet vergaderd worden en kwam men in de Top-zaal van „De Prins'' bij een. Voorzitter G. T. Vos releveerde in z'r openingswoord de velerlei werkzaam heden van de Gemeenschap, welke door secretaris Jb. Luttikhuizen in z'n jaar- vérslag nog eens stuk voor stuk wer den onderstreept. De Schilderijenten toonstelling. Sportweek en Uitwisseling met Wormer en Beemster vormden de hoogtepunten. Penningmeester D. de Vente was het afgelopen jaar met een klein tekort be gonnen en had dit niet alleen wegge werkt. maar zelfs een batig saldo over gehouden. waarvoor hij terecht een ap plausje kreeg te incasseren- Daar. de Kascommissie onvolledig de boeken had gecontroleerd, dat de nieuwe commissie, bestaande uit de heren C. H. Voogd, S. Baas, met als reserve P. Verwer, dit ook nog van het afgelopen jaar doen. Bij de bestuursverkiezing waren af tredend de voorzitter G. T. Vos en com missaris C. Sol. Zoals hierboven reeds gereleveerd werd de heer Vos vervan gen door de heer Van Delden en neemt de heer Vós dus verder de_ plaats in van de heer Sol. die zich wegens drukke werkzaamheden niet meer herkiesbaar stelde. i Het zomerprogramma De suggestie werd gedaan om te trachten in Westzaan te komen tot op richting van oen eigen EHBO afdeling. Voorat bij de vele plaatselijke Sport- festiviteiten zou een dergelijke afdeling van groot nut kunnen zijn. Het bestuur zal zo spoedig mogelijk een bespreking houden met de EHBO-ers ter plaatse. De laatste week van Juni zal weder om de jaarlijkse Sportweek worden ge organiseerd- Zaterdagmiddag 20 Juni ii de Loop door Westzaan, 's avonds ge volgd door een concert van „Crescen do" en „Concordia" in de tuin achter „De Prins". Zondag 21 Juni Is de Sportdag, te or ganiseren door Jahn. Roda en de Voet balver. Westzaan. Maandagavond 22 Juni is gereserveerd voor zwemmen: de Dinsdag is nog vrij: Woensdagavond wil men zo mogelijk een Openluchtspel- opvoeren; Donderdag blijft vrij voor de Ouden van Dagen- toeht: Vrijdag een concert in de Spëfel- tuin Zuid. te geven door de Doorzet- tèrs met zo mogelijk een Zaandams Ac cordeonvereniging. Voor de Zaterdag heeft men plannen tot organiseren van de Wielerronde van Westzaan. Als traject heeft men het Wiever.-Prov.weg op 't oog. DTS zou zich met de organisatie belasten. Nodig is echter de Prov.weg gedeeltelijk af te zetten, waarvoor men toestemming moet hebben van Ged. Staten. Dit zou wel eens heel moeilijk probleem kunnen vormen. De Sportweek zou dan Zon dagsavonds besloten worden met een concert achter ..De Prins", waarvoor men medewerking wil vragen aan een Muziek- en Zangvereniging uit b.v. de Beemster. 'Een aantrekkelijk programma, waar in indien enigszins mogelijk het Tuin feest. dat de Speeltuinvereniging Zuid ter gelegenheid van haar 25-jarig be staan wil organiseren;" kan worden op genomen. De nieuw-benoemde vorzitter. de hr. Van Delden miste in dit. programma een feestje voor de kinderen. Dit punt was wel bekeken, maar de financiën maker, de opzet hiervan heel bezwaar lijk. Ook werden nog suggesties gedaan om een film- of toneelavond voor de Ouden van Dagen te organiseren en kwam zelfs ter sprake het houden van een Langrookwedstrijd. Het jubileum van Flora De Bloemvereniging „Flora bestaat dit jaar 70 jaar. "Namens het Gemeen schapsbestuur is de heer C. Sol het jeugdige Flora-bestuur behulpzaam ten einde dit jubileum op waardige wijze te vieren. De heer Sol deelde mede dat toestemming is verleend om een verlo ting te organiseren, waarvan de baten zullen worden aangewend om de groe pen planten tegen verminderde prijs voor de jeugd beschikbaar te stellen. Ook aan de ouderen wil men een plant of bol uitreiken, om zodoende een aan trekkelijker tentoonstelling mogelijk te, kunnen maken. Deze tentoonstelling wil het bestuur gaarne binnen houden, daar men dan niet zo afhankelijk vgn het weer is Van Gemeenschapszijde werd aan deze plannen alle medewer king toegezegd. Wormerveer zet door Reeds f 43.230.06 voor Rampenfonds WORMER VEER. Iedere dag weer kan gelukkig de penningmeester van het Comité Watersnood, de heer A. C. Couwenhoven, melding maken van voor het Nationale Rampenfonds bij hem binnengekomen giften. Van de Bedrijfsbrandweer van de Kon. Pellerij „Mercurius" werd een bedrag van f 250.ontvangen. Deze gift betekende een werkelijk offer. Im mers, men was gewend jaarlijks één maal naar de opera te gaan. Dat gaat nu dit jaar niet door en het beschik bare geld gaat naar 't Rampenfonds. Een particulier scfionk f 100.En dan ontving de heer Couwenhoven bericht een giro-overschrijving der firma Jan Dekker namens directie en perso neel tot een bedrag van f 4697,30. Zodoende steeg het totaal van ce in zameling tol f 43.230,06. Het Humanisme geeft een open beeld WORMERVEER In het kader van de lezingenreeks die „Ons Huis" organiseert en waarin sprekers van verschillende geestelijke groeperingen het woord voeren, hield Maandag avond de heer Dansink uit Den Haag een inleiding over het Humanisme. Tn zijn causerie zeide spr. o.a. dat len het humanisme moeilijk kan be schouwen als een gesloten iets; het humanisme geeft voor iedereen een open beeld. De Bijbel is voor de hu manist een groot en diepzinnig docu ment. maar wordt niet beschouwd als de enige waarheid, terwijl dit voor de Christenen Gods Woord is. Het humanisme is een levensbe schouwing gebaseerd op de eerbied voor de mens als deel van de kosmos. Religie, zo zeide spr. voorts, is de overgave aan het „zijn", op deze wijze is ieder religieus voelend en denkend mens „humanist". By de gedachtenwisseling, die daar na plaats vond. wees spr. er op dat men de mens moet beschouwen in al zijn waarden en on-waarden. NIEUWS UIT KROMMENIE „Stichting voor Gez inszorg" hielp 548 gezinnen Het aantal donateurs steeg IN WORMERVEER Dinsdag 24 Februari behandeling in de raad Jeugd in actie voor Rampenfonds Afvalstoffen brachten t 103.80 op WESTZAAN Vorige wèek maakten we er melding van dat Anton Visser, Wim Wijnands en Adri Oosbree op eigen initiatief, met goedkeuring van burge meester Vijlbrief. een actie warén be gonnen om oud-papier, karton, vodden en lege flessen bij plaatsgenoten op te halen, ten bate van het Rampenfonds. En de jongelui hebben hun best ge daan. Een der schuren van de heèr Kes- selaar was „afgeladen" met de afval stoffen, welke de jongens bij de v\ est- zaners hadden weggehaald. De fa. K. Wezel heeft zich belangeloos beschikbaar gesteld bij de aflevering van de partij afvalstoffen, waarvoor een bedrag van f 103.80 werd uitbetaald. Dit bedrag werd door de jongens per soonlijk ten gemeentehuize voor het Rampenfonds afgedragen. En nog hebben de jongens èr niet ge noeg van, ze gaan gewoon door! ASSENDELFT Vrachtauto verloor achter wiel ASSENDELFT. Op de Provinciale- weg even voorbij de Watertoren ver loor Dinsdagmiddag vijf uur een met stenen geladen vrachtauto uit Bever wijk zijn achterwiel. De chauffeur van de vrachtauto kon de auto zonder persoonlijke ongelukken of ernstige schade tot stilstand bren gen. Nadat een nieuw achterwiel was ge monteerd kon de chauffeur zijn weg vervolgen. Receptie diamanten ,,OKK" uitgesteld ASSENDELFT. De receptie en de uitvoeringen ter gelegenheid van het 60-jarjg bestaan van O.K.K.. welke oorspronkelijk op 14 en 21 Februari waren bepaald, zullen door omstandig heden nu worden uitgesteld tot 14 cn 15 Maart. Dank zij de welwillende hou ding van de toneelvereniging „Kunst en Strijd" kunnen de uitvoeringen van O.K.K. op de laatstgenoemde data als nog plaatsvinden. OOGST VAN DE STRAAT ASSENDELFT. De volgende voor werpen zijn als gevonden bij wacht meester J- van Veen aangegeven: z%<-ar- te alpinomuts. auto-crick, 1 paai" zwarte regenpijpen, grijze kindenyant, bruine wellen handschoen. Verloren werden: bruine want met grijze streep, zilveren a-mband, 1 paar groene wollen legerhandschoenen. WORMERVEER. Op 24 Februari ...s. zal de gemeenteraad waarschijnlijk beginnen met de behandeling van de. gemeente-begroting 1953. Hoewel de „millioenen-nota" en de kapitaal-diénst, van de begroting nog niet zijn verschenen is de gewone dienst naar de raadsleden gezonden. De begroting toont een ongedekt tekort van f 68.000.—. Grote verande ringen ten opzichte van de begroting 1952 zijn er niet. De subsidies zijn vrij wel gehandhaafd, soms zelfs iets ver hoogd. De inkomsten zijn vrijwel gelijk gebleven, "de uitgaven over het alge meen allen iets hóger. KOOG ZAANDIJK Damclub Koog Zaandijk KOOG-ZAANDIJK. De club avonden brachten de volgende resul taten: Onderlinge wedstrijden: Groep I- De partijen Muusse— Langereis en v. Urk- Zoon werden beiden afgebroken. Groep II: Z. v. Dijk had het tegen de familie Hsan zwaar te verduren, zcrwel C. als D. Haan veroverden tegen hem de volle winst, C. Haan is er trouwens toch best in. ook Goezinne moest tegen hem het onderspit delven, hij wordt zo nog een ernstig candidaat voor de bo venste plaats. Kroezen moest tegen Schaar genoegen nemen met remise, de Vries ging tegen hem kansloos ten onder. Voorn gaat mrar door met win nen. nu strafte hij Smit af. Ras wist v Dongen beide punten af te snoepen. Schaar was niet zo gelukkig, hij moest tegen v. Dongen genoegen nemen met een nedèrlaag. Groepswedstrijden: N. de Grootde Haas 1—1: G. v. Dijk—Mol 1—1: de HaasJonker 20: MolGuis 02: SwaanG. v. Dijk 1—1; LangereisN. de Groot 20; v. KriekenMuusse 11: v. ExterGoezinne 0—2. Met deze groepswedstrijden heeft D.K.Z. een gelukkige greep gedaan, vele leden ziin druk aan het experi menteren geslagen en spelen nu ver- scVx'Hende pewaagde nartiien. Hun sneelkrtcht zal dit ongetwijfeld ten goede komen. ZAANDIJK Damcursus ULOZaandijk ZAANDIJK. De belangstelling voor deze cursus neemt nog steeds toe. getuige het grote aantal onderlinge wedstrijden dat op Vrijdag 30 Januari en 6 Februari werd gespeeld. De uit slagen zijn: G. van DongenWilly Schoemaker 20. M. PotBora Honig 0—2. J. KokJ. Leeuwerik 20, H. GrootD. de Zwaan 20, Rie Koorn R. de Groot 02. R. KeuningD. Po- lanen 02. F. MulderErna Veenis 2 0, Nel SchipperWilly Schipper 11. F CroesH. v. d. Meer 20. J. Tromp W. Rem 20, Nel SchipperRie Koorn 20. H. v. d. Meer—J. Tromp 02. Bora HonigD: de Zwaan 02, M. PotR. Keuning 02. Erna Veenis —Willy Schipper 20, J. Leeuwerik H. Groot 20, Willy Schoemaker Nel Schipper 11. Rie KoornJ. Engel 2—0. R. de GrootG. van Dongen 2 0 H. v. d. MeerF. Mulder 02, F. CroesJ. Kok 02. D. PolanenJ. Tromp 20, Rie KoornJ. Kok 02. J. EngelF- Croes 02, Nel Schipper Erna Veenis 02. J. TrompWilly Schipper 20. H. v. d. MeerD. Pola nen 02. Rie KoornG. van Dongen 02, R. de GrootJ. Engel 20, F. CroesWilly Schoemaker 20. J. Kok gaat fier aan het hoofd, acht partijen werden evenzovele overvyin- ningén. J. Leeuwerik en G. van Dongen volgen met ieder drie verliespunten. URK ONGEVAL OP DE UK-82. T. Hak voort, schipper van het. IJssel- meervaartuig UK 82 kreeg bil het ver voer van benzine in het rampgebied, door nog onbekende oorzaak brandwon den in het gezicht. Zaterdagavond werd hij pT Roode-Kruis-auto naar Urk ver voerd. Een batig saldo leveren op de hoofd stukken VII Eigendommen niet voor de openbare dienst bestemd f 200.44. X Economische aangelegenheden (hierin begrepen de uitkering van Gasbedrijf ZaanstreekWaterland) 19.31. XI 5 1 Belastingen f 465.537:85. XI 2 Uitkeringen gemeentefonds enz. f 499.016.39. Totaal der inkomsten f 985.543.99. Nadelige staten leveren op de hoofd stukken: I Vroegere diensten f 12.439.95 II Alge meen beheer f 103.846.14. III Openbare veiligheid f 64.596.54. IV Volksgezond heid f 57.874.69. V Volkshuisvesting f 57,034.99. VI Openbare werken f 177.144.63. VIII Onderwijs f 249.366 73. TX Maatschappelijk steun en voorzorg f 311.218.69. XII Kasvoorzieningen f 4.750.—. XIII S 1 Overige inkomsten en uitgaven f 62.55;- 2 Onv< f 15.209.08. Totaal der uitgaven f 1.053.543. KROMMENIE. Ofschoon de be langstelling wel wat tegenviel, is het Maandagavond voor de aanwezige da mes van de „Stichting voor Gezinszorg alhier, toch een gezellige bijeenkomst geworden. De voorzitster, mevr. Reij mersLam, sprak een hartelijk wel komstwoord en gaf in het kort een historisch overzicht van het eerste lus trum van de Stichting voor Gezins zorg in onze gemeente. Spreekster constateerde met genoegen dat per 1 Januari 1953 het aantal donateurs is gestegen tot 1233. maar voegde hieraan toe, dat dit aantal nog beduidend ho ger kan. Dat de Stichting in de behoef te voorziet moge blijken uit het feit. dat in 548 gezinnen hulp is verleend met een aantal verpleegdagen van 12.396. De Stichting heeft momentéel de beschikking over negen gezinsver zorgsters en enige noodhulpen. Regel matig wordt door het bestuur controle uitgeoefend en het geeft ongetwijfeld genoegdoening steeds te vernemen met welk 'n enthousiasme gesp oken wordt ovër de verzorging. Geruchten willen, dat er wel eens iets hapert, doch mevr. Reijmers wees dit met beslist heid van de hand en merkte hierbij op. dat de verzorgsters niet als schoon maaksters moeten worden gezien. Na er op gewezen te hebben, dat aanvra gen voor hulp niet op Zondag dienen te geschieden, werd het woord gege ven aan mevr. SteertBrouwer van Mouwen omhoog, ons land moet droog KROMMENIE. Gevolg gevend aan de oproep van het Nationaal Hoofdkwartier van de Nederlandse Padvinders, zullen „De Zeeduivels" en de „Zeeduivelwelpen" Zaterdagmiddag 14 Februari „werkjes" gaan verrichten om zodoende minstens 1 te verdie nen. Het is niet de bedoeling, dat ouders de kinderen geld geven voor een werkje. Het moet echt verdiend worden bij derden. De opbrengst van alle Nederlandse padvinders zal gestort worden in het D'impenfonds. Getracht zai worden bij de bedrijven werk voor de Zeeverkenners te vinden, liefst in. groepjes onder eigen leiding. Voor de Zeeduivelwelpen bij particulieren. Die- geneif, die hieraan hun medewerking willen verlenen en een werkje, wat het dan ook is, voor een welp hebben, worden verzocht dit op te geven bij: schipper Wapstra, Weverstraat 47, Krommenie. Zaterdag wordt het dan uitgevoerd. Prachtig resultaat KROMMENIE. De leerlingen van de School met de Bijbel organiseerden met verschillende leerlingen van ande re scholen een ophaalactie oud-papier," ten bate van het Nationaal Rampen fonds. Ruim veertig leerlingen namen hieraan deel en het resultaat was 200 volle zakken. Na weging bleek een totaal van 4841 kg papier ingezameld, waarvan de opbrengst was het mooie bedrag van 439.32. Vijl mille extra voor de Gemeenschap WORMERVEER. Aan de volgende instellingen stellen B. en W. voor sub sidie te verlenen in 1953. Verschillen de nieuwe posten geraamd en diverse subsidies verhoogd: Afd. W'veer Steun Wettig Gezag f 100.(vorig jaar f 100.Zaanse politiesportkring f 305.(v.j. idem); Ver. Veilig Verkeer f 100.(v.j. id.); A.N.W.B. f 50.— (v.j. id.); Pro Juven- tute f 200.— (v.j. f 100.—); Ned. Ge nootschap v. d. Reclassering f 175. (v.jid R.K. Reel. Ver. f 25.— (v.j. id,); Chr. Reel. Ver. f 25.— (v.j. id.); Rattenbestrijding 5 ct. per inw. f 573.55 (v.j. f 563.60); Wormervcers Drankweer Comité f 100.— (v.j. f 50.— Volksge zondheid f 3500.(v.j. f 5000.Deze subsidie is. verlaagd met f 1500. Daartegenover wordt vastgesteld een bijdrage te verlenen in de exploitatie van een nieuw wijkgebouw f 2500. Koningin Wilhelminafonds f 114.71 (v.j. f 112.72); Wilhelminapark f 5000.(v.j. idem): Avond-ULO f 600.(v.j. id.); Schoolreisjes f 1025.(v.j. f 1000...); Ned. Jeugdherberg Centrale f 25.(v. j. id.)Melkverstrekking op school f 1500(v.j. f 2000.Zaans Molen museum f 229.42 (v.j. f 225.44); -Jeugd verenigingen (uitgezonderd AMJV) f 750.— (v.j. id.); Ons Huis f 3000. (v.j. f 2100.Speeltuinverenigingen f 5000.— (v.j. f 3705.—)Med. Opv. Bu reau f 520.(v.j. id.): Wormerveerse Gemeenschap f 6000.(v.j. f 1000. (i.v.m. met 450-jarig bestaan van Wormerveer)Culturele doeleinden f 1500.(v.j. f 2500.Volkshoge school Bergen f 100.(v.j. id.); Openb. Leeszaal f 100.— (v.j. id.); Sociogra fisch Bureau f 2769.98 (v.j. f 2370.41); Stichting Zaans Schoon f 595.(v.j. r.ihil); Haarlemse Orkestvereniging f 232.(v.j. nihil)Ned. Ver. voor volks- en schoolbaden f 10.(v.j. ni hil); Bond Natuurbeschermingswach- ten i 25.(v.j'. nihil); Ver. Alcoholbe- strijüing bij snelverkeer f 50.— (v.j. nihil); Ned. Ver. tot Rheumatiekbestrij- ding f 57.35 (v.j. nihil); Stichting het N.Holl. Landschap f 50.(v.j. id-); Q.S.C., voetbalver, lening nieuw sport veld f 1088.(v.j. nihil); Ver. Nazorg v. d. Zaanstreek f 100.(v.j. id.); Voor zieningsfonds kunstenaars f 50.(v.j. id.); Afd. Zaanstreek Stichting Maat- schapp. Werk op Humanistische Grond slag f 50.(v.j. ia.)Zaanse Ver. voor Vreemdelingenverkeer f 175.(v.j. f 150.—); Stichting 1940—1945 afd. Wor merveer f 62.55 (v.j. id.); Comité ouden van dagen f 500.(v.j. nihil, i.v.m. grote stijging ouden van dagen die de jaarlijkse autotocht meemaken, voor heen 250. nu 450. Purmerend. die vergezeld was van de fcociale verzorgster aldaar. Ofschoon aeze spreekster deel uitmaakt van de Noordhollandse Stichting voor Gezins zorg, was zij toch met enige schroom naar Krommenie gekomen omdat Purmerend minder verzorgsters minder donateurs zijn. zodat er moge lijk voor haar hier meer te «eren Spreekster verontschuldigde zich, zij weinig gelegenheid heefl gehad om zich op deze materie voor te bereiden, omdat zij. deel uitmakend van het col lege van B. en W. nogal in beslag ge nomen is door de inzamelingen voor de getroffen gebieden. Spreekster bo- nandelde in grote trekken de onlwiu- "keling van de gezinsverzorging en gaf daarbij, in schrille tegenstelling, een inzicht van de sociale verzorging 1853. Bracht de laatste wereldoorlog een ontwrichting van de gezinnen te weeg, ook de na-oorlogse jaren brach ten geen rozengeur en maneschijn, ge zien de toen bestaande danswoede, die ook al niet bevorderlijk heeft gewerkt. Kinderen bleven alleen achter, waar door moeilijke toestanden ontstonden. Met een woord van dank aan de spreekster besloot mevr. Reijmers na afloop deze interessante bijeenkoms! Dank aan de bevolking van Krommenie KROMMENIE Burgemeester Provily ontving van zijn collega uit Papendrecht een schrijven dat als volgt luidt: Hooggeachte Ambtgenoot, Mag ik U voorlopig hierbij de grote dank van de gemeente betuigen voor de kostbare ladingen, welke aan de gemeente Papendrecht deed toeko men, is verband met de watersnood, welke ons in de nacht van Zaterdag op Zondag diep heeft getroffen. Ik weet mij de tolk van alle gemeente naren. te z\jn, wanneer ik U en de in woners van Uw gemeente wel zeer hartelijk dank zeg voor de grote zen ding welke U ten behoeve van de ge troffenen onzer gemeente deed toe komen. Het is niet mogelijk in woor den uit te drukken, hoe'groot onze dankbaarheid is. Voor de spontane medewerking, welke Uw gemeente aan onze gemeente heeft willen ver lenen, zijn wij U zeer erkentelijk. Zo dra de grootste drukte wat over is en de rust terugkeert, hoop ik U na der te berichten. Met U nogmaals mijn grote dank en erkentelijkheid te hebben betuigd, verblijf ik gaarne, met collegiale groet, Uw ambgenool van Papendrecht, w.g, p. J. Keijzèr. Pramenploeg maakt het goed KROMMENIE. Om eens iets te vernemen van de pramenploeg, heeft de burgemeester via de radio de man- nen opgeroepen. Inderdaad kwam het bericht door, dat allen het goed maken en men nog niet van plan is naar huis terug te keren. Er is nog veel werk te verzetten. De ploeg opereerde op dat moment in de nabijheid van Goes. Inlichtingen slachtoffers KROMMENIE Plaatsgenoten, die inlichtingen wensen omtrent even tuele verwanten in de noodgebieden, kunnen zich wenden tot de secreta ris van de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis, de heer J. de Beer, Esdoornstraat 23. Tevens liggen aan dit adres de lijsten met namen van de slachtoffers ter inzage. Concert uitgesteld KROMMENIE. Het concert van het R.K. muziekgezelschap „Kunst en Vriendschap", dat oorspronkelijk Za terdag a.s. zou worden gehouden, is tot nader order uitgesteld. MARKTBERICHTEN BEVERWIJK. 9 Februari. Andijvie 95. waspeen 10—29. spruiten 35—78. prei 3164, knollen 1539. boerenkool 57, groene kool 1431. gele kool 7 —15. rode kool 814. toreekpeen 6—12, bieten 10. rabarber 4152. uien 3853. CASTRICUM, 9 Febr. Spruiten: ge- schoon 4S—72, ongeschoond 2640 en koppen 1525; boerenkool 4150; prei •30—32; witlof 1 53—54 en II 32; rode kool 9; peen afw. 9—10,50; Alles in cen ten per kg. Ook een Italiaanse hulpcolonne heeft zich beschikbaar gesteld voor de hulpverlening aan de noodge bieden. De mannen lossen de trein, waarop hun materieel naar ons land is gebracht. Uil de Omtrek Voor he! Rampenfonds OMTREK. Van allerlei instanties en verenigingen ontvangen we nog be richten over bijdragen aan het Ram penfonds. De Rooswijkse vrienden brachten f 11,61 bijeen. De leerlingen van de Kleuter school aan de Berkenweg te Zaandijk putten uit eigen spaarpot f 45.voor het Rampenfonds. De Zaanse Bridgeclub stortte f m.—. De Voetbalvereniging Odiz schonk f 25.en wil een voetbalvereniging in het getroffen gebied adopteren. De Lawntennisver. ..Zaandam" zou Zaterdagavond een feestavond houden, welke uiteraard is afgelast. Dank zij de geste van gerant Veen. Ab Kok en Kees Kuy', die de muziek zouden verzorgen, konden de onkosten ad 100.voor het Rampenfonds worden gestort. Een Zaandamse belastingbetaler ontving van de Ontvanger bericht dat hij f 100.te veel belasting had be taald en dit bedrag kon afhalen. Snort- taan stelde de Zaandammer de f 100. echter beschikbaar voor het N.R.F, UITGEEST Grote opkomst bewees de woningnood Da» de woningnood in onze gemeente wel zeer groot is, bewees Maandag de enorme opkomst in de raadszaal voor de contactavond vanwege de N V. Bouwspaar- krs Noord-Nederlandse Gemeenten. Tijdens deze bijeenkomst, welke werd gepresideerd door de heer J. H. v- Eer- cen, voorzitter der plaatselijke commis sie. werd een uitvoerige uiteenzetting ge ven door de heer Haman. vertegenwoor diger dezer bouwkas. welke uiteenzetting werd toegelicht door lantaarnplaatjes. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd een druk gebruik gemaakt. Markfoverzichf- Purmerend Aangevoerd 350 runderen, waaronder 219 vette koeien, van f 2.20 tot f 2.95 p. kg. handel: goed; 75 melk- en kalf- koeien van f 675.— tot f 1100.—: stil; 50 gelde koeien van f 550.tot 725. kalm; 818 nuchtere kalveren voor de slacht van f 28.— tot f 70.—: stug; voor de fokkers van f 40.— tot f 80.—: stug; 6 stieren van f 700.— tot f 1300.—: goed; 457 vette schapen van f 80.— tot f 140.— vrij goed; overhouders van f 65.tot f 105.kalm; 25 bokken en geiten van f 10.— tot f 50.—: stug: 340 vette varkens van f 1.78 tot f 1.84 per kg: goed; zouters van f 1.78 tot. f 1.82 stug; vette zeugen van f 1.54 tot f 1.62: kalm; 494 biggen van f 48.— tot f 80.—: kalm; 27 paarden van f 675.— tot. f 1025.—: stil. Totaal 2511 dieren. 1900 oude kippen en hanen, rode en witte van f 2.15 tot f 2.30 per kg; 100 oude kippen en hanen, blauwe van f 2.30 tot f 2.40 per kg; 650 jonge ha nen. blauwe, van f 2.40 tet 2.70 per kg; 450 konijnen, van f 2.50 tot f 6.50 per stuk: 7000 kipeieren van f 14.— tot f 15.per 100 stuks: 1000 eendeneieren van f 12.50 per 100 stuks. Eierveiling 50.000 kipeieren van f 14. tot f 15.— per 100 stuks: 50.000 eenden eieren van f 13.— tot f 13.18 per 100 stuks. VERVOLG STADSNIEUWS Uit het politierapport ZAANDAM Omstreeks half elf gistermorgen deden zich twee aanrij dingen voor. De eerste vond plaats op de hoek Rustenburg-Dampaa. De remmen van een bakfiets werkten niet zo best, waardoor de berijder niet kon verhinderen, dat hij tussen een geparkeerde- en een bestelauto uit tegenovergestelde richting bekneld raakte. Er deden zich geen persoon lijke ongelukken voor. Ook de mate riële schade viel mee. De tweede aanrijding volgde in de Savornin Lohmanslraat. Een vracht auto, die met een te grote bocht de Oostzijde wilde indraaien kwam in botsing met een bestelauto uit tegen overgestelde richting. Hier was de schade veel groter. Oom kwart voor tien die zelfde morgen had de bestuurder van een personenauto niet in de gaten, dat een geparkeerde truck plotseling begon te rijden. Een botsing bleef niet uit. Aan beide auto's werd schade toege bracht. waterpolo in Sportfondsen- bad ZAANDAM. Hedenavond wordt in het Sportfondsenbad de Waterpolocom- petitie voortgezet. Op het programma staan o.a. de wedstrijden Neptunus— Dolfijn en Kroosduikers—AZ 2. Schaakclub „Saende" ZAANDAM. Uitslagen onderlinge wintercomp.. Ie klasse: E. Tolk—P. de Vries )2*2; G. de BruinJ. J. A. Zwan 10; P. Baas—S. Voorn 10. 2e klasse: J. A. KnotsJ. P. Daam 01; J. H. SombroekJ. van Luit >2Vz. 3e klasse-: M. BrouwerT. Wiggemans 1-0; G. de Boer—K. Maas 1—0; G. M. Kruse L. Lijklama 1—0. Woensdag 18 Fe bruari a.s. speelt het 2e tiental te Am sterdam tegen Vas VI. AVONDGEBED IN WESTZIJDER- KERK ZAANDAM. Ook Woensdagavond, zal om half acht in de Westzijderkerk weer het avondgebed woiden gehou den. Maandagmiddag heeft- zich te Schie dam een vreselijk gebeuren afgespeeld. Daar was bij een familie, wonende aan hét Rubensplein, het echtpaar Den B. uit Zierikzee en twee kleine kinderen opgenomen. Gistermiddag ging de heer Den B. de stad m. Zijn vrouw bleef met haar gastvrouw thee drinken. Ze moet toen door een vlaag van verstandsverbijste ring overvallen zijn en snelde opeens naar boven, waar haar twee kinderen lagen te slapen. Ze nam eerst het zoontje van twee jaar op en wierp het van het 12 meter hoge balcon af op straat. Daarna wierp ze de baby naar omlaag en sprong tenslotte zelf van het balcon. De baby werd dood opgenomen en de moeder en het zoontje van twee jaar zijn in deerniswekkende toestand naar het gemeente-ziekenhuis overgebracht.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3