ZAANSE SPORTVISSERS GEVEN F 500.- VOOR GETROFFEN GEBIEDEN Zaanse palinghandel is ontevreden Tijdens 12e H V.Z.-jaarvergaderinq Een speciale snoekregeling voor de schoongemaakte 2e Ringsloot De Krommenieër Zeildoekfabri- keursfamilie Kuyper Zaanse Roode Kruis soldaten uit Zeeland terug Dit jaar slechts drie paiingkramen op de kermis De wereldreis van Jimmy Brown WOENSDAG 11 FEBRUARI 1953 Reddingsdienst voor vis in veront reinigd water ZAANDAM. De Hengelsporlvereniging „Zaanstreek" (H.V.Z.), heeft tijdens de gisteravond In „Ons Huis" gehouden jaarvergadering in principe besloten een bedrag van f 500.beschikbaar te stellen voor de getroffen gebieden. Een bedrag van f 100.is inmiddels via het Zaandamse Werk-Comité over gemaakt. Via de Algem. Hengelaars Bond A.H.B.) zal spoedig f 150.— worden gegireerd, terwijl over enkele maanden het restant van de f 500.zal worden overgemaakt. Het was het eerste besluit, dat de H.V.Z.-ers gisteravond tydens hun jaarvergadering namen. Een jaarvergadering, die slechts door 120 leden was bezocht en waarover voorzitter Hendrikse in zijn openingswoord zijn teleur stelling uitsprak, omdat de te nemen besluiten in deze bijeenkomst van buiten gewoon belang voor de H.V.Z. zouden zijn. „Deze belangrijkheid valt echter in bet niet bjj hetgeen in het Zuiden van ons land is gebeurd," aldus spr. De heer Hendrikse constateerde dat 1952 niet ongunstig voor de H.V.Z. is geweest, ondanks het feit, dat het ledenaantal achteruitliep. Dit laatste schreef de heer Hendrikse toe aan het slechte zomerweer en de achteruitgang \'an de snoekstand, zowel in de Zaanstreek, als elders in ons land. D« voorzitter herinnerde voorts aan het vertrek van het bestuurslid K. Schoen naar Leeuwarden en het plan van de voorzitter en secretaris om als bestuursleden af te treden. „Laten we hier niet van schrikken, want de H.V.Z. staat en valt niet met twee personen. De vereniging is thans sterk en hecht gefundeerd. Indien de H.V.Z. zou verdwijnen, zou op het terrein van de sportvissery de grootste chaos ontstaan," zo besloot de heer Hendrikse zijn openingswoord. activiteit. Slechts enkele bedankjes kwamen binnen, zodat de afdeling het jaar afsloot met S0 leden, n.l. 57 adspi- ranten en 23 junioren. gaai Voorzitter Hendrikse met Mei beslist heen Vooraf had de heer Hendrikse de mening van de vergadering gevraagd of men deze vergadering in verband met de geringe belangstelling wêl door zou laten gaan. Mede op advies van de heer C. D. van Leeuwen werd besloten om de vergadering wel door te laten gaan. Jaarverslagen Uit het uitvoerig jaarverslag van de secretaris, de heer J. Karten bleek, dat de. H.V.Z, op 31 December 1952 1801 leden telde, tegen 1920 op 31 Dcc. 1951,een achteruitgang dus van 119 leden. Tóch is de H.V.Z. de grootste hengelsportvereniging in Noord-Hol land boven het IJ. Dank zij het Boten- spaarfónds zijn 35 leden in .het bezit van een eigen boot gekomen. Het nieuwe systeem voor de hengel- competitie heeft niet geheel voldaan. Voor de in 1953 té organiseren bengel- competitie zullen enige wijzigingen worden aangebracht. In 1952 werden de volgende hoeveel heden vis uitgezet: 900' pond brasem, 1150 pond grove karper. 350. pond maatsnoek, 5100 pond pootaal, 6000 stuks één-jarige edelkar- per. en 130.000 stuks snoekbroed. Dank zij de bemiddeling van de be stuursleden Fl. Hendrikse en B. Huite- ma, alsmede van de bondsvoorzitter, de heer Boode, werden voor de Uitgees- termeer 500 vergunningen uitgegeven, bestemd voor de leden van de H.V.Z. en de Uitgeester Hengelsportvereniain-g. De huidige situatie aan het Twiske en de Westpias. waar ongeorganiseerde vissers hun hengel kunnen uitleggen, werd meer dan ongezond genoemd. Waterverontreiniging Ondanks de scherpe contrdle van de waterpolitie, vindt er nog steeds ver ontreiniging van het Zaanwater plaats. In de Poel en in de Zaan ter hoogte van de fabrieken van Pieter Schoen, Meypro en Jan Dekker te Wormerveer, was de vissterfte zeer groot. De voorzitter wees in aansluiting hierop, dat ook de gemeente Zaandam waterverontreiniging toelaat, met name bij de Meypro. Nu één der H.V.Z.-lcden lid is van de gemeenteraad de heer C. D. van Leeuwen Red. zal deze kwestie ter bevoegder plaatse ter spra ke kunnen worden gebracht. Een huldiging Voorzitter Hendrikse achtte hierop het moment gekomen één der oudste leden te huldigen. Het was de heer Q. van Etten van Koog aan de Zaan, die 10 jaren als H.V.Z.-bode voortreffelijk werk had gedaan. In eèn geestige speech bracht de heer Hendrikse dank voor zijn trouwe arbeid, waarbij hij zijn dankwoorden vergezeld liet gaan van een hengel. Cijfers De penningmeester, de heer J. v. d- Berg, kon de exploitatie-rekening over 1952 afsluiten met een batig saldo van f 1.569 35. Op voorstel van het bestuur werd besloten het genoemde saldo als volgt te verdelen: f 400.naar het Reserve fonds Onderhoud Viswater, waardoor dit fonds f 3000.— groot zal worden; »-en verhoging van het Reservefonds Uitzetting Pootvis van f 2200.tot i 2500.— en het opnieuw vormen van ■fpn Aleemeen Reservefonds ter grootte "an f 850. Op voorstel van de heer A. H. J Knol werd de penningmeester, or.der grote dank décharge voor zijn voor treffelijk beheer verleend. De commissie voor het Boten fonds kon mededelen, dat weer tien boten op stapel staan, waarvan de uitloting in April 'a.s. za! plaats vinden De Jeugdafdeling ontplooide een grote Zaans Scheepvaarthoekje ZAANDAM. Aangekomen- geen Verwacht: ss. Virgilia op 11-2 met 533 stds. carg. Spliethoff. Posities: ms. Tilly 7-2 van Bordeaux naar Swansea, ms. Ponza 6-2 van Huil te Sunderland, ms. Ponto 10-2 van Bor deaux naar Lowes'oft. ms. Larix 5-1 van Zaandam te ^itterdam. ms. Pavo 17-1 van Portsmouin te Rotterdam, ms. Joost 9-2 van Bordeaux naar Boston Lines, ms. Bab T 7-2 van Bayonne te Lov/estoft. ss. Wilpo 10-2 van Grimsbv naar Savona. Bestuursverkiezing In verband met het vertrek van de heer K. Schoen naar Leeuwarden en zijn bedanken als H.V.Z.-bestuurder, was een situatie ontstaan, die het be stuur zonder meer niet bij machte was tot een oplossing te brengen, aangezien ook de voorzitter en de secretaris het definitieve plan hebben hun functie neer te leggen. Een daverend applaus ontlokte de mededeling van de heer Hendrikse dat secretaris J. Karten en het be stuurslid B. Huitema nog drie jaren hebben bijgetekend. „Maar met Mei ga ik onherroepelijk weg", aldus de heer Hendrikse. Het bestuur zal een com missie benoemen, die voor de Mei vergadering met candidaten zal moeten komen in de vacatures K. Schnen (redacteur H. V.Z.-Nieuws) en F. Hen drikse (voorzitter). In de kas-commissie werd benoemd de heer F. Kries van Koog aan de Zaan. Contributie en Inleggeld Besloten werd de contributie van f 6.50 per jaar te handhaven, doch het inleggeld te verlagen van f 2-.tot f 1.zulks met terugwerkende kracht van 1 Januari 1953 af. Jeugdleden, die van de jeugdafdeling komen, zullen in de leeftijd van 17 tot 19 jaar, als zij lid van de H.V.Z. worden, een jaar-contributie van f 4.50 betalen. Tweede Ringsloot Op voorstel van hét bestuur besloot de vergadering f 3000.te voteren (het gehele Reservefonds Onderhoud Viswa ter) voor het schoonmaken van de ge hele Tweede Ringsloot, waarvoor een speciale machine is geconstrueerd. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat voor dit doel uit het z.g.n. Rijkspootvis- fonds een subsidie van f 1500— za! worden verstrekt. Voor het snoeken in de Tweede Ringsloot werden de volgende regels vastgesteld: Per dag zal men niet meer dan twee snoeken uit deze sloot mogen halen. Bovendien zal de snoektüd voor deze sloot gelden van 21 September tot 31 Januari. Zij, die zich hieraan niet hou den, zuilen zonder meer als H.V.Z.-lid worden geroyeerd. Propaganda-actie Het bestuur had besloten een flinke propaganda-actie te organiseren, waar bij de leden worden ingescnakeld, onder het motto „Het mes snijdt van twee kanten". Voor ieder gewonnen lid zal een waardebon van f 1 worden gegeven. Voor het 5de lid in een kalen derjaar krijgt men een extra waarde bon van f 1.voor het 10de lid een extra bon van f 2.50, voor het 15de nieuwe lid een extra bon van f 3. voor het 20ste nieuwe lid een extra bon ygn f4 en voor het 25ste nieuwe lid een extra bon van f 5.zodat iemand, die 25 nieuwe leden aanbrengt aan waardebonnen een bedrag van f 40.50 ontvangt. Tenslotte werd besloten een red dingsdienst voor vis op te richten, om dat door de onverantwoordelijke lozing van vuil en vergiftig afvalwater, afkom stig van enkele Zaanse bedrijven, de vissterfte ontzettend toeneemt. Verschilende leden gaven zich voor deze dienst op. Er zal een alarmerings systeem worden toegepast, waardoor de leden van deze dienst direct de vis, die door het verontreinigde water naar boven komt. opgeschept kan worden en naar beter water vervoerd. Loonstorting van bouwvak arbeiders in het NRF ZAANDAM De bouwarbeiders die via hun werkgevers een dagloon hebben gestort in het Rampenfonds, worden in de gelegenheid gestexa hiervoor een snipperdag op te nemei. en wel a.s. Zaterdag 14 dezer van 3 tot 5 uur in het kantoortje van de A.N.B. aan de Czarinastraat 4. De vacantiezegelkaart tweede half jaar 1952 moet worden ingeleverd en wel voor leden van de A.N.B. op Vrij dag 20 Februari van 8 tot 10 uur n.m. Voor hen die geen lid van de A.N.B. zijn op Maandag 23 Februari van 8 tot 10 uur. Beide avonden in het gebouw Czarinastraat 4. Bij inlevering na de gestelde data. kan niet worden ingestaan voor tij dige uitbetaling der gelden. Tragische ondergang van belangrijk ges'acM ZAANDAM De Zaaniandse. Oud heidkamer streeft er niet alleen naar bewoners van onze streek te laten genieten van hetgeen uit vroeger tij den aan museummateriaal is overge bleven. Er bestaat ook een streven om de belangstelling voor het verleden uit te dragen in brede kring, een ideaal, dat kans heeft in de toekomst te wor den verwezenlijkt. We denken aan de onlangs gehouden tentoonstelling, die dank zij het overweldigend bezoek een daverend succes is geworden. Uit de ze tentoonstelling is het idee naar vo ren gekomen, om door hef. geven van lezingen iedere Zaankanter te laten kennismaken met gebeurtenissen uit vroeger jaren. De heei' J. van Aten, van hot Ge nootschap „Dr. G. J. Boekenoogen" sprak Dinsdagavond in de zaai van de heer Groot over het onderwerp „De Krommenieër Zeil ioekfabrikeurs- familie Kuyper". „Eigenlijk is deze titel nog niet volledig", aldus spre ker, want wanneer we precies moe ten zijn, spreken we over de „Doops gezinde Krommenieër enz.". De heer Van Aten merkte op, .dax de naam Kuyper vroeger in het ge heel niet bestond. Om deze bewering te kunnen staven vertelde hij iels over het ontstaan van .d" achternaam, die onderhevig was aan 'de kwaliteit van de mens, de plaats waar hij van daan kwam en het beroep, dat hij be- oevenbe. VandtvaF- 'ook-de nnanr 'Kuy per. Spreker behandelde', voorts de fabri cage van zeildoek en het ontstaan van de naam fabrikcurs. Interessante dingen hoorden we over de hekelaars, die moesten werken in de stoffige, beroerde hekelhokken, het beuken van hennep, het kookproces in het zieci- huis en tenslotte de huisindustrie van de wevers. Waren het eerst de wevers en spinders die een belangrijke rol speelden in dit bedrijf, later kwam een monopoliepositie in handen van de rolieders Uit hen kwamen de fa- brikeurs voort, waarvan sommigen ook een klein veebedrijf bezaten. De heer Van Aten belichtte tenslot te de ontwikkeling van de familie BURGERLIJKE STAND ZAANDAM Geboren: Anthonie Hendrikus, zv H. A. van Nooij en C. D. Happe; André Paul, zv C. Bakker en W. A. Rompelman; Alice Marjan- ne, dv K. Smit en G. A. Rep; Anneke, dv A. Stroo en A. Halff; Jacob, zv J. Otten en T. Dekker; Peter Christiaan. zv W. T. van Halderen en E. Rietvink: Corrie. dv S. Smit en G. van Lingen; Thcodorus Gerrit Jan. zv T. H. J. Vleeshakker en G. Lagrouw: Elisa beth. dv J. Olthof en C. *C. la Rooij; Janny Cornelia. 3v P. Slinger en M. van der Beek: Jacob Matthijs, zv J. S. Smit en A. L. H. Machielse; Pieter. zv P. Tijssen rn J. W. Uiterwijk. Ondertrouwd: C. J. G. Knoop en J. E. Keet; M. van der Loo en T. Kwast; F. K. Doods en A. de Vries; J. van Manen en G. van 't Hof; A. J. Stam en J. W. Spijkerman; D. J. Karmelk en E. Muusse; W. A. J. Miiller en A P. Rosmuller; J. G. van den Akker en P. Scholtz. Overleden: Antje Valkoog, 89 jr, wed- v. P. Kwant es (won. Assen- delft); Josephina Karstens. 74 jr, geh. m. J. N. Eijman (won. Wormerveer); Klaas Donker, 67 jr. geh. m. M. de Vries (won. Krommenie). Kuyper, die glorieus begonnen, later een tragische ondergang tegemoet ging- Uit het huwelijk van Simon Pieter- sen Rips en Bregje Weybes werden vier kinderen geboren. Eén van de zoons. Jan Simonsze Kuyper, trouwde met Aagje Lakeman (de dochter van een bekende fabrikeur) bracht een bloeiend bedrijf tot stand. Nadat hij gestorven was zette de we duwe met behulp van haar tweede echtgenoot, Jan Hendrikse Louwer, een eenvoudig handelsman, de zaak voort. Spreker, die stellig een uitge breide studie van zijn onderwerp heeft gemaakt, bracht in zjjn interes sante lezing duidelijk naar voren, dat deze Kuypers niet alleen in staat wa ren een prachtig bedrjjf op te bouwen, zij waren ook theologisch goed onder legd. Verschillenden van hen voerden het woord in Rijnsberg, waar een soort conferentieoord was van Colle- gianten, een godsdienstige groep, die ontstond na de strijd tussen Remon stranten en Centra-Remonstranten. Na de pauze vernamen we op welk een tragische wijze de familie Kuyper zijn ondergang tegemoet ging. Van een eens geachte en belangrijke familie is thans niets meer overgebleven. Vermoeid maar tevreden Hulde aan de chauffeurs ZAANDAM Een afwachtende ken, soms in stikdonkere nachten naar groep Rode Kruissoldaten niet Dokter bedreigde plaatsen moesten riJueu- F. A. Schaap aan het hoofd tuurde Dinsdagmiddag omstreeks vijf uur uit het raam van de Leeghwaterschool. Al- Ier ogen waren gericht op de hoek van een straat waaruit elk ogenblik een be scheiden colonne van vier wagens te voorschijn kon komen. Reeds enkele da gen geleden was bekend geworden, dat de Zaandamse afdeling van het Rode Kruis, die in het rampgebied prachtig erk verrichtte naar huis zou terugke ren. Het werd kwart over vijf. maar nie mand verscheen. De spanning steeg. De echtgenoten van enkele leden der ex peditie. die geen moment rust meer hadden meenden voortdurend bekende claxons te horen, doch iedere keerwas het loos alarm. Toen eindelijk de eerste Rode Kruisvlag om de hoek verscheen klonk er dan ook een kreet, alsof het schoolgebouw door een atoombom ge troffen was. Overbodig te zeggen, dat de ont vangst van de vermoeide ploeg aan hartelijkheid niets te wensen overliet. Met het laatste restie energie sleepten de dappere helpers zich de trap op om een kort welkomstwoord van Dokter Schaap aan te horen- Het was hun wel aan te zien. dat de ellende van de na tionale ramp niet onongemerkt aan hen voorbij was gegaan. In hun rood om rande ogen was de schrik over het aan schouwde leed nog niet verdwenen, uit de vluchtige opmerkingen, die zii over de toestand maakten kon men duidelijk constateren, dat al deze menselijke tra giek een diepe indruk had achtergela ten. Dr Schaap vond het daarom beter de eigenlijke toespraak uit te stellen tot a.s. Maandag, wanneer de gehele afde ling in het gymnastieklokaal'bij elkaar zal komen om nog even van gedachten te wisselen over de gevolgen van de watersnood en het aandeel dat bet Zaandamse Rode Kruis in de hulpver lening heeft gehad. Hulde aan chauffeurs Uit hetgeen enkele leden van de ex peditie ons vertelden kan de conclusie worden getrokken, dat daar in Zeeland onbeschrijfelijk hard is gewerkt. Dui zenden zieken en gewonden moesten 'n snel tempo worden behandeld, grote rit ten kregen de chauffeurs af te leggen, want de nood heerste overal. De chauffeurs, een woord van hulde voor de prestaties van deze kerels is hier wel op zijn plaats. A. C. Bouterse. D. Lippes en H. Mantel en Borneman waren steeds paraat, wanneer de auto's van Albert Hei.in, Vami. Verkade en Vet op de meest ongelegen ogenblik- Verder vernamen wij. dat met de Ouden van Dagen veel meer was te bereiken dan met de jongeren. De oudjes gedroe gen zich vaak zeer heldhaftig en aan vaardden hun lot in alle rust- Voor het eerst zijn de z.g. T.H. brancards (een Zaanse uitvinding) in practijk gebracht. Zij voldeden uitstekend, vooral omdat zij zo weinig plaatsruimte innemen. Ruim lOOO aan waters- W noodzegels ZAANDAM. In de speciale ve* kooptent, die weer in het Postkantocrt een plaats heeft gevonden hebben d* dames, die daar zitting houden, giste ren, dus de eerste dag voor f 1060. aan Watersnoodzegels verkocht. Hierbij is niet begrepen het aantal watersnoodzegels,, dat door de PTT- ambtenaren aan de loketten aan de man is gebracht. Bovendien hebben de dames nog geen bestellingen genoteerd van de bedrijven. Verwacht wordt, dat de verkoop in de komende dagen steeds groter gaat worden. Het is voor het bekende doel. De slachtoffers in de getroffen gebie den. (Advertentie. Xng. Med.» Kermis 1953 wordt ingekrompen: Wethouder Plooijer: „Die onderonsjes lust ik niet" ZAANDAM. Er heerst diepe ontevredenheid onder de palinghandelaren in de Zaanstreek. Immers, wethouder M. Plooijer heeft de afspraak, die sedert 1945 voor elf palinghandelaren gold, n.l. dat door deze elf palinghandelaren een plaats kan worden betrokken op het kermisterrein, verbroken verklaard voor 1953 en daarvoor in de plaats een vrije verpachting opengesteld voor alle paling handelaren. die daarop wensen in te schrijven. Deze vrije verpachting werd inmiddels gehouden, echter zonder dat tevoren aan de inschrijvers het aantal beschikbare standplaatsen werd bekend gemaakt. En dat is vooral de oorzaak geworden van de grote ontevredenheid, die er thans heerst bij het bestuur zowel als bij de leden van de Vishandelarenvereniging „Nooit Gedacht", een onderafdeling van de Nederlandse Bond van Vishandelaren. Wanneer zij geweten hadden dat er slechts drie standplaatsen zouden wor den toegestaan, zodat ook slechts drie inschrijvers een plaatsje op de kermis zouden krijgen toebedeeld, dan hadden zij zeer zeker voor een hoger bedrag ingeschreven, dan nu het geval Was. Na de oorlog was met de wethouder de afspraak met elf palinghandelaren gemaakt, dat zij voor f 50.per stalle tje een plaatsje op het kermisterrein konden krijgen. In de hoop dat de wethouder wel water bij de wijn zou doen, adviseerde het bestuur z'n leden, om. ieder naar eigen goedvinden overigens, en om de gemeente Zaandam enigszins tegemoet te komen, in te schrijven voor een be drag van ongeveer f 100.—. Oude afspraak verbroken „De kermis," zo argumenteerde wet houder M. Plooijer zijn wijziging, „wordt dit jaar ingekrompen, zodat ook palinghandelaren niet meer met elf stalletjes op het kermisterrein mogen verschijnen." Het bestuur van bovengenoemde ver eniging erkende vanzelfsprekend hét recht van het gemeentebestuur, in casu wethouder Plooijer, om in den ver volge voor de palinghandelaren een vrije verpachting te houden, doch ging niet accoord met het besluit van wet houder Plooijer, om bij deze vrije ver pachting het aantal toegestane stand plaatsen niet te vermelden. De pahnghandelaren wisten dus niet op hoeveel standplaatsen zij konden re kenen. 26. Jimmy stopte en sprong uit de jeep. „We moeten eens even krijgsraad houden, Piet", zei hij tot zijn metgezel. ,.Ik vertrouw dat zaakje niet. Hier is iets niet i,n de haak. Het is namelijk geen gewoonte in deze streek, dat men elkaar in de woestijn zo bejegent. De mensen mogen dan niet bijzonder vriendelijk zijn. maar in de woestijn laten zij elkaar nóóit in de steek. Als de één de ander om hulp vraagt, wordt deze niet geweigerdHet is naar mijn mening héél verdacht, dat die ke rels ons in zo'n snelle vaart voorbij stoven. Dat is niet in orde. Bovendien zou ik er mijn hoofd onder durven ver wedden, dat de vent die zijn gezicht afwendde, de snuiter is, die ons op dat terrasje in Tunis aansprak". Hier schrok Piet Potlood toch wel even van „Wat vertel je me nu, Jimmy?" vroeg hij. „Geloof je dat werkelijk?" Jimmy knikte. „Geef me de kaart nog eens. Ik ga eens op m'n gemak bestuderen of er geen mogelijkheid is die oase te ont wijken. Ik geloof, dat het raadzaam is een andere weg te kiezen. Als dat ten minste kan". Jimmy en Piet. Potlood bestudeerden samen heel lang dé kaart maar de slotconclusie was dat het to taal onverantwoordelijk zou zijn, de tocht in een andere richting te leiden. Andere oases lagen zo ver uit de koers dat zij waarschijnlijk halverwege zon der benzine en olie zouden komen te zitten en dat risico mochten zij niet nemen. Jimmy vouwde vastberaden de kaart weer op en zei: „Vooruit Piet we gaan er recht op af en we laten ons niet kisten. Of wou je liever terug gaan?" Piet Potlood keek Jimmy een In de Westzijde beetje verontwaardigd aan. „Hier ant Bovendien heeft het bestuur van deze woord ik niet eens op", zei hij. vereniging wethouder Plooijer al raeer- 1 malen verzocht, waarom er geen stélle- Na de - inschrijving: Na de inschrijving kwamen drie pa- linghandelaren als de hoogste inschrij vers uit de bus met de volgende in- schrijfbejdragen f 225.f 250.on f 175.—. Vanzelfsprekend was toen de eerste reactie van de overige palinghandela ren: „Als ik geweten hgd, dat er maar drie tentjes beschikbaar waren, dan had ik er wel een hoger bedrag voor over gehad.' Het bestuur van de Vishandelaren- vereniging „Nooit Gedacht" heeft niets nagelaten de wethouder er op te wij zen', dat het onredelijk is, wanneer men bij een vrije verpachting geen aantal standplaatsen noemt. Het antwoord van' de wethouder was kort: „Ik heb niets met die ongeorgani seerde vishandelaren te maken „Die onder-onsjes met die visboeren lust ik niét," zo liet wethouder Plooijer zich verder uit tegenover het bestuur, dat zich over deze nieuwe maatregel bij wethouder Plooijer kwam beklagen. Dit bestuur meent ook, dat de ge meente Zaandam daarmee niet alleen de palinghandelaren in de Zaanstreek ernstig tekort doet, maar dat zij boven dien, behalve de kermisbezoekers, zich zelf ook ernstig benadeelt. Immers wanneer de wethouder elf standplaatsen had toegestaan bij een vrije verpachting, dan zouden de in komsten voor de gemeente Zaandam aanmerkelijk hoger zijn geweest. tjes mogen worden geplaatst in de Westzijde tijdens de kermisdagen. Dan kan men, zo oordeelt het be stuur, eventueel het aantal attracties inkrimpen, zodat toch de Zaanse pa linghandelaren tijdens de kermisdagen aan hun trek komen, zonder dat daar bij het kennisbeeld een te eentonig karakter krijgt. „Maar, als er een sui- kerkraam is die meer biedt, zo schijnt ook wethouder Plooijer tot bestuurs leden van „Nooit Gedacht" gezegd te hebben, „dan komt er inplaats van een palingtent een suikerlent." Behalve dat men van zins is het.ge meentebestuur een request te zenden, waarin ernstig tegen deze nieuwe maat regel wordt geprotesteerd, zal men te vens aan alle raadsleden van de ge meenteraad in Zaandam een schrijven richten, waarin de bezwaren tegen deze ni.uwe, door wethouder Plooijer geno men maatregel worden geargumen teerd. Jok wil men een request zenden naar Provinciale Staten. In café „Zaanzicht" Biljarten om de Vami-beker ZAANDAM. In café „Zaanzicht" van de heer Overdijk werd Dinsdag avond een begin gemaakt met de bil jartwedstrijden om de Vami-ijsco- beker. geschonken door de hèer Schölie. Er viel deze eerste avond reeds van aardige biljêrtsport te genieten en vooral J. de Boer en Hoogekamp speel den een goede partij. D. Visscher 100 36 22 2,77 J. v. d. Werf 79 36 11 2.19 T. Scnólle luO 28 13 3.57 W. Hoogekamp 92 28 10 3.28 K. Vissed 100 43 13 2.32 Wijngaard 83 43 16 1.93 J. de Boer 100 25 15 4.00 S. Vet 73 25 8 2.92 Hoogekamp 100 24 24 4.16 D. Visscher- 95 24 18 3.95 T. Schölie 100 37 12 2.70 J. v. d. Werf 91 37 13 2.45 J. de Boer 100 37 21 2.70 J Wijngaard 82 37 9 2.21 K. Visser 100 45 16 222 S. Vet 94 45 21 2.08 De wedstrijden worden vanavond om zeven uur in café „Zaanzicht" voort gezet. Vrijkaarten voor ouden van dagen ZAANDAM. Dc toneeluitvoering die aanvankelijk Vrijdagavond -6 Fe bruari door de toneelgroep van de Per soneelsvereniging van Albert Hciin zou worden gegeven, gaat nu door Vrijdag 13 Februari in het Onlspanningsge- bouw van Albert Heijn. De plaatselijke Bond van Ouden van Dagen heeft nog een aantal kaarten beschikbaar, die kunnen Wo'-n'-dns en Donderdag wor- aen afgehaald in „De Soos".

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2