Het witte doek wordt groter MEDISCHE ROND DE WATERSNOOD Ginger en Jacques journaal Ir i fZIJN .PIJ TP' IS DOOD... D cameraman. KEELPIJN VICKS BONBONS REVOLUTIE IN HOLLYWOOD HELP GIRO 9575 Churchill WOENSDAG 11 FEBRUARI 1953 DE COURANT—NIEUWS VA.K DE DAG Men staat versteld over hetgeen de mens-in-nood lichamelijk en geestelijk kan doorstaan (Van onze geneeskundige medewerker) "jVTU het water een groot ge- deelte van Zuidwest- Nederland overweldigd heeft, nu onafzienbare gebieden blank staan en duizenden en duizenden mensen verdreven zijn van haard en hof, nu wij tot bezinning komen na de dagen van grote physieke en psychische krachtsinspan ning, nu kunnen wij ons op deze plaats afvragen: welke medische aspecten biedt de watersnood? ACH. enkele aspecten werden alras duidelijk, toen men de eerste radioberichten op deze fatale Zondag, de eerste van de Sprokkelmaand, beluisterde: „Men vestigt er de aandacht op, het water goed ie koken!" Hoe kan het anders? De niemand en mets ontziende stortvloed van het wa ter, die mensen en vee meesleurde, deed talloze stuks vee verdrinken en al spoedig dreven honderden, duizenden dode paarden en koei en rond. Aldus is het water ver ontreinigd: drinken van dergelijk water zou het uitbreken van een typhus-epidemie kunnen veroor zaken met rampzalige gevolgen. Daarom is het een wijze gedachte geweest van de betreffende autoriteiten om de bevolking er op te wijzen, dat het goed door koken ofwel het chloreren van het verontreinigde water volgens een bepaald recept dringend noodza kelijk is. Weliswaar betekent het uitbreken van een typhus-epide mie niet meer zulk een ramp als vroeger het geval was; wij hebben immers de mogelijkheid de men sen anti-stoffen te verschaffen, maar men wil toch vóór alles voorkomen, wat mogelijk de li chamelijke en geestelijke weer stand zou kunnen verzwakken. Infectie-gevaar MEN heeft zich ernstig ongerust gemaakt over de vraag, of het aanpakken van de cadavers infectiegevaar kan opleveren. Nu, dit valt gelukkig erg mee; het is natuurlijk wel verkieslijker, maar anderzijds toch niet dringend nodig om hiertoe rubber hand schoenen. die uiteraard betrekke lijk schaars zijn, te gebruiken. Wel dient men na afloop zijn handen terdege te ontsmetten met een creoline-oplossing, die men ver krijgt door drie kopjes creoline in een emmer water te gooien. Dal men uiteraard zeer voorzichtig moet zijn, wanneer men wondies aan de hand heeft, spreek vanzelf. Het is overbekend, dat het lijken gif een uiterst gevreesde stof is! Medisch handelen DE vele geneesheren en aan staande artsen, die naar de rampspoedige gebieden zijn ge trokken, hebben zegenrijke arbeid kunnen verrichten; bijgestaan door de eerste helpers hebben zij in vele gevallen de kunstmatige ademhaling toegepast, die dik wijls levensreddend is gebleken: door injecties slaagde men erin het ademhalingscentrum weer op gang te helpen ofwel de functie van het hart weer aan te zetten: wonden werden verzorgd en half bevroren ledematen behandeld. Ontberingen MAAR als men denkt aan de vele ongelukkigen. die uren. ja dagen lang, blootgesteld aan de r Welke consequenties ziet de medicus in verband met de ramp, die ons land heeft getroffen? Op deze vraag geeft onze geneeskundige medewer ker in bijgaand artikel antwoord. S ijzige wind, gure regen en sneeuw vlagen, omspoeld en bespat door het koude water, gekluisterd aan een schoorsteen op een wankel dak hebben moeten wachten op de lang verbeide redding, welke consequenties zullen deze ontbe ringen dan hebben? Hoe zullen zij, die al zwemmend zich in veiligheid hebben kunnen stellen en vervolgens in hun natte kleren zijn gebleven, op dit alles rea geren? Hoe de reactie? MEN staat soms verstomd over hetgeen de mens kan door staan en menigeen, wiens weer stand op peil is geweest, zal met de schrik vrijkomen. Maar zij, die oud zijn, die door juist door stane ziekten verzwakt zijn of van wie de weerstand door geestelijke oorzaken is verminderd, hoe zal bij hen de reactie zijn op deze sterke afkoeling? Bij menigeen zal men een aandoening van de luchtwegen moeten vrezen; bron chitis of ontsteking van de longen. Reeds zijn er vele gevallen ge meld. Maar gelukkig zijn, dank zij de zegeningen van de moderne geneeskunde, de gevolgen hier van niet meer zo ernstig. Wij heb ben tegenwoordig immers de be schikking over chemotherapeuti- sche hulpmiddelen en de antibio tica, waardoor aandoeningen, die vroeger voor het leven een ernsti ge bedreiging vormden, thans zonder moeite kunnen worden be heerst. Psychische schok EN last, but'not least: welke ge volgen zal de psychische schok bij de honderdduizenden hebben, die door de ramp getrof fen zijn? Een millioen mensen is van eigen huis verdreven. Beseft men. wat het betekent, plotseling geen eigen dak meer boven het hoofd te hebben en bij vreemden de voeten onder de tafel te moe ten steken? Plotseling is de levens situatie veranderd, plotseling is men geconfronteerd met gehee.' nieuwe levensomstandigheden en menigeen zal niet in staat zijn zich aan deze nieuwe toestand aan te passen. Wie de sprekende photo's in onze bladen aandachtig heeft bekeken en de dikwijls ver wezen gelaatsuitdrukking ziet van de ongelukkige slachtoffers, grijpt wat wij bedoelen. En daarbij komt nog het zelf- doorstane leed. het zien van de ellende van anderen, van buren of van familieleden, de plotselinge ontmoeting met de dood in al zijn verschrikking, de angst en moge lijke paniek. Dat hiervan de ge volgen niet zullen uitblijven, bij die personen, die van huis uit een zwak zenuwgestel hebben, behoeft geen verwondering te wekken. Fier devies MAAR anderzijds, wy zeiden het reeds: Men staat versteld over hetgeen de mens-in-nood vermag te dragen. Juist in tijden van nood vermag de mens de kie zen op elkaar te zetten en met verbeten ijver en doorzetting de moeilijkheden onder ogen te zien. zichzelf te blijven en te over winnen. Luctor et emergo. Zó luidt het fiere devies van Zeeuw: ik strijd en ontzwem, ik worstel en kom boven! En zeker nu wij ons verbonden weten met heel de wereld, nu van alle kan ten hulp in materiële en geeste lijke vorm ons toevloeit en van heinde en verre de beste wensen van een ieder naar ons uitgaan, zal het de slachtoffers mogelijk zijn, nieuwe geestelijke spankracht te verzamelen en aldus deze trot se spreuk te verwezenlijken: luctor et emergo! EXAMENS UTRECHT, Cand. rechten P- W. Pestman, Bilthovcn, F. H. de Man, Ede. en H C. Nieuwkerk. Hilversum; eand. wis- en natuurk, (b) W. J. Hornix, Utrecht, en G. J, M. Tonino, Breda; idem (1) H. F. L. Llcfferink, Hcelsum, en H. de JonBe, Arn hem; doet pharmacie ,T. Struyvé, Utrecht doet. scheik. J J. C. Goos, Bilthoven, J. A v. d. Bergh en J. W. Renken. Utrecht JAN COENRAADS, de 92- J jarige evacué uit Stellen dam. die verpleegd wordt in het noodziekenhuis te Rijs wijk (Z.-H.)i heeft men gis termorgen voorzichtig ver teld, dat zijn hond Pluto, die hij bij de vlucht voor het water moest achterlaten, weliswaar gevonden is, maar niet meer leeft. Opa Coen- raads bleef geruime tijd voor zich uitstaren, maar ver zoende zich ten slotte met de nieuwe Pluto. een herders hond. die hem door een Haagse dame. is geschonken. Deze Pluto lijkt heel veel op de vorige en volgens de woorden van de grijze Stel- lendammer zal ..de vriend schap wel groeien". Bij de Moerdijkbrug zijn Ameri kaanse militairen, onder leiding van de Rijkswaterstaat, bezig de Royale polder in te dammen. Deze werkzaamheden vormen het be gin van de droogmaking der toe gangswegen naar de briLg. ,.STRAND-DUCK" REDDE VELEN (Van onze Haagse redactie). DEN HAAG, 10 Februari. Niet minder dan 314 mensenlevens zijn in de afgelopen week in het rampgebied gered dcor de particuliere duck „Marijke", die in het badseizoen pleziertochtjes maakt langs het Scheven'/.igse strand. Met schade en mankementen aan het mechanisme van zijn amphibievoertuig, is de eigenaar, de heer H. C. Verploeg. met enige medewerkers in Den Haag terug gekeerd. Ofschoon de exploitant met zes anderen al die reddingen volkomen belangeloos heeft ver richt en daarmee zijn enig middel van bestaan in de waagschaal stelde, is hij er tot heden bij geen enkele instantie in geslaagd een vergoeding te krijgen voor het repareren van de „Marijke". OOK DEN HAAG ADOPTEERT DEN HAAG. 10 Febr. De ge meenteraad heeft besloten tot adoptie door Den Haag van een gebied op het eiland Goeree en Overflakkee. Het is de bedoeling dat de bur gerij in deze hulpverlening een werkzaam aandeel zal nemen. Het gemeentebestuur kreeg hiervoor een crediet van f 400.000 terwijl eveneens f 600.000 be schikbaar werd gesteld o.m. voor het onderbrengen van evacué's. De gemeente Den Haag heeft door de gehouden collecte schenkingen van gemeenteperso- neel en andere bedrijven reeds ruim een half millioen bijeenge bracht voor het Rampenfonds. „ALLES IS EEN DROOM" LONDEN,. 10 Febr. -- En- kele dagen geleden is Ginger Rogers getrouwd met haar vierde echtgenoot: Jacques Bergerac, 26 jaar. A En enkele grijzende, in de ver getelheid terugzinkende acteurs in Hollywood herinneren zich de tijd, dat zij „mr. Ginger Rogers" waren. Zij stonden toen in het middelpunt van de belangstelling, maar toen hun huwelijken ein digden voor de rechter, vergat Hollywood hen. Heden ten dage zijn Edward Culpepper, Jack Briggs en Lew Ayres blij..als zij X ergens een bijrolletje krijgen. Zii verklaren: „Het leven is hard zonder Ginger." En zij zijn nieuwsgierig naar de Parijse ad- vocaat Jacques Bergerac mr. Ginger Rogers de Vierde. X Voor Ginger Rogers werke- lijke naam Virginia Katherine McMath en zij wil graag toegeven dat zij reeds 41 is is de zaak X deze keer toch anders. „Dit keer X is het blijvend," zegt zij. ..Ik hen zo opgewonden, zo nerveus," ver- klaarde zij voor zij heel eenvou- dig (slechts vier getuigen) in Palm Springs in Californië in het huwelijk trad. Zij ontmoetten elkaar het vorig jaar toen zij voor de eerste keer ven haar leven een bezoek aan Parijs bracht. Daar werd zij in het X Maxim's restaurant voorgesteld aan de lange, donkere Jacques Bergerac, die in het gezelschap was van de actrice Evelyn Keyes. Na enkele dagen zag men Ginger X en Bergerac practisch altijd. samen. Ssmen gingen zij naar de Rivièra en Italië. En voor zii naar Hollywood terugkeerde, zei ze tegen hem: „Mijn studio zal je wel een contract geven. Ik krijg X dat wel voor elkaar." X Zij kreeg het voor elkaar. Jac- ques Bergerac heeft een contract, maar nog geen rol. Hij vindt het niet zo erg: „Alles is als een X droom met Ginger en Holly- X wood en een contract." X Drie grijzende en in vergetel- heid terugzinkende acteurs herin- neren' zich hun eigen tijd. GINGER en JACQUES tijdens hun reis door Italië voor het graf van Julia de hoofdpersoon in Shake- speare's onvergetelijk lief- desdrama. ,E ONTBERINGEN en het gevaar, die de mensen van de Nederlandse Televi sie Stichting, van de „zui len" en van Multifilm in Haarlem hebben doorstaan om er voor te zorgen, dat de televisiekijkers zich 'n beeld konden vormen van de overstromingsramp, zijn be lichaamd in de cameraman van Multifilm, die zich in Stavenisse de weg terug zag afgesneden. Op een bootje van de Holland- West Afrika Lijn bereikte hij het dorp Tholen. Daar ontmoette hij de burgemeester van Stave nisse. met wie hij kon meeva ren. Nadat hij in het verwoeste Stavenisse zijn werk had ge daan. keerde hij naar de aan legplaats van de boot terug. De boot was weg. De man was toen al enkele uren zonder eten, vermoeid, nat en koud. Er lag een marineboot, maar daarop was slechts voor één man ruim te om te overnachten. Toevlucht op zolder De cameraman zocht met en kele mensen van de Marine een huis, dat er nog redelijk goed uitzag. Zij onderzochten of de muren net zouden houden, hoopten er het beste van en zochten met een kaars hun weg naar de zolder. In een hoek hok ten zij bij elkaar, onder wat gordijnen, die zij er vonden. Men kan zich niets voorstel len. vertelde hij my, dat meer luguber is dan bij flakkerend kaarslicht te zitten op de koude zolder van een wankel huis, terwijl het water tegen de muren klotst. En overal rondom water, stilte en dood. Een van de Marinemannen had wat repen chocola en een paar kruiken jenever. Dat was het enige, dat zij in een etmaal of zo binnen kregen. Met excuses De volgende dag vertrok de boot van de Marine, maar niet naar het vasteland en de ca meraman bleef achter. Pas laat in de middag kon hij meevaren met een schipper, die hem naar Dordrecht bracht, 's Avonds laat, na drie dagen spoorloos te zijn geweest, kwam hij bij zijn baas in Haarlem binnenlopen en verontschuldigde zich voor het oponthoud. Deze cameraman was niet de enige, die het moeilijk had. De productieleider van Multifilm strandde met zijn auto ergens bewesten St. Pnilipsland. Om althans zijn kleren droog te houden, ontkleedde hij zich, stopte zijn kleren in zijn laar zen. en ging waarom weet hij nu zelf niet op een hoge brug leuning zitten. Het kwartier, dat hij daar heeft doorgebracht lijkt genoeg om wie dan ook een longontsteking te bez'orgen. Maar gistermiddag was hij, ge zond en wel. met vele anderen bezig met het journaal, dat 's avonds de lucht zou ingaan. Prinssdiseur HET PODIUM van het Minerva- paviljoen verwacht Woens dagavond de Italiaanse pri>ns-ar- tist, nazaat van een oud Napoli- taans geslacht, prins ROLAND BRANCACCIO. Daar zullen tevens zijn enkele solisten van het Balletrecital van Sonia Gaskell, De opbrengst is voor het Rampenfonds. Wie prins Roland hoorde, toen hij bijna twee jaar geleden en ook nog onlangs in Amsterdam huisconcerten gaf. bewaart aan zijn optreden de beste herinne ringen. Onze muziekredacteur deed hij denken aan madame Damia en Yvette Guilbert.. „Een diseur", schreef hij, „die het rijke gamma der gevoelszones als spelend be heerst in klank en gebaar". Honderden in de Zeeuwse rampgebieden geïsoleerden danken hun leven aan Harold T. Welch (rechts) en Michael Kelly, twee Amerikaanse helicopter- piloten. Met hun „Hop Along" voerden zij talloze vluchten uit. Zie: Redder» met Hop Along. „Mijn sabel terug" DE EMIR van Jemen, SEIF AB- DALLAH, heeft tot generaal Naguib het verzoek gericht, hem de sabel terug te sturen, die hij indertijd aan KONING FAROEK had geschonken. En hoe ge schonken. De sabel was in de gehele Islamietische wereld beroemd om haar kostbaarheid. Het gevest was met diamanten ingelegd en de schede was gemaakt van goud en met kostbare stenen versierd. De waarde van hst wapen werd geschat op ongeveer 300.000 gul den. De kans voor Faroek kwam, toen hij als gastheer voor de emir optrad. Aan het diner stel de hij op een gegeven ogenblik voor. geschenken uit te wisse len. Daarbij behoorden, „als on derpand van trouw", de sabels. Voor de overrompelde emir bleef weinig anders over dan mee te doen. Maar zijn woede was groot, toen de sabel van Faroek van waardeloos maaksel bleek te zijn: koperen gevest en houten schede. Hij behield ech ter zijn kalmte en eerst nu is de geschiedenis bekend geworden. Stemmen met toekomst (Van onze filmredacteur) AMSTERDAM, 10 Febr. Het begint ernst te worden met de 3-dimensionale film, in Amerika kortweg „3-D" genoemd. Met cén klap de wereld veroveren zal niet, daarvoor brengt zij te veel kosten met zich, maar veel klappen zal zij toch ook niet nodig hebben, want door een snelle invoering van de „3-D" kunnen de grote Amerikaanse filmmaatschappijen de TV een slag voor zijn, hetgeen ze niet zullen nalaten. Voorshands is de situatie ta melijk verward door een over vloed van systemen, die elkaar waarschijnlijk niet heel veel zul len ontlopen. In het begin sprak men alleen maar van „Cinera ma". waaraan uitvinder Fred Waller 15 jaar had gewerkt; thans schijnt elke maatschappij er een eigen systeem met een eigen naam op na te willen hou den. Paramount werkt met „Paravi- sion" aan de film „Sangaree". Zodra men hiermee gereed is. wil men zich aan een musical wagen. De oprichting van Para mount. Adolph Zukor. heeft vo rige maand bij zijn 80e verjaar dag verklaard: „We staan op de drempel van een nieuw tijdvak van techni sche ontwikkelingen, waarbij de revolutie, die de invoering van het geluid in 1926 met zich heeft gebracht, in het niet verzinkt". Warner Brothers gebruikt het „Natural Vision"-systeem voor de film „House of Wax". De di rectie is van mening, dat er over 2 jaar alleen nog maar 3-D's gemaakt zullen worden. Hetzelfde systeem wordt ge bruikt door Columbia en voor 2 films én in kleuren en één zwart-wit door Twentieth Century-Fox. RKO bezigt een „revolutionnaire camera" van een zekere John A. Norling. Hoe de namen ook mogen luiden, men schijnt in alle gevallen twee camera's nodig te hebben, ter- f\dr- ntte> vandaag., morgen verkouden! Be scherm Uw keel regen infectie met dc beproefde geneeskracht van Men kan TV een slag voor zijn wijl het publiek een speciale bril dient op te zetten. Twentieth Century-Fox werkt intussen ook met een systeem- zonder-bril, de „Cinemascope". Spyros P. Skouras, de president van Fox, heeft verklaard, dat in October a.s. een 2 a 3 duizend bioscopen over de gehele wereld aan dit systeem zullen zijn aan gepast. In April a.s. hoopt men in de voornaamste centra pers en vakkringen met de Cinemascope te laten kennismaken. O.a. zul len scènes worden vertoond uit de technicolor ,The Robe", waar in Richard Burton en waarschijn lijk Jean Simmons, zullen optre den. Het schynt heel gemakkelijk doch zeer kostbaar te zijn om bioscopen voor dit speciale systeem in te richten. De invoe ring er van sluit tevens de ver toning van gewone, „vlakke" films niet uit. De verbouwing van een bioscoop met haar in stallaties schat men op 25.000; in Engeland berekende men een aanpassing aan Cinerama oi 20.000 per bioscoop, aanzien lijk hoger dus. Intussen tracht men in Holly wood door uitwisseling der ver schillende vindingen tot de idea le vorm en een standaardisatie te komen, waarop de bioscopen zich dan kunnen baseren. De „Society of Motion Picture and Television Engineers" is daar druk mee bezig en zal o.a. de supervisie hebben over een rap port, waarin alle gangbare sy stemen met elkaar worden verge leken. Dit betreft natuurlijk alleen Amerikaanse systemen. Intussen werkt men nl. ook in andere landen aan de 3-dimensionale film. Kortgeleden kondigden wij Rooskleurig ïykt de toe komst voor onze landgenoot menno („The voices of the World") grondsma. over wie ik uit het buitenland de beste berichten krijg. Grondsma, die de stemmen en gebaren imiteert van wie hij maar wil van Richard Tauber tot Joséphine Baker bracht het publiek en de recensenten in Zwitserland. Spanje en aan de Rivièra de laatste maanden in opwinding. Zijn naam is ook doorgedrongen tot Engeland, waar hij binnenkort gaat op treden, en zijn debuut in Parijs staat voor de deur. T,05canini in brons ENIGE tijd geleden hebben mu- ziekliefhe obers een bron zen buste van ARTURO TOS- CANINI aan het Metropolitan Opera House te New York aan geboden. Weinigen weten, dat de beeldhouwer Elkan hier vijf tien jaar over heeft gewerkt. Direct in het begin waien er al moeilijkheden. Toseanini voelde niets voor een beeld, zijn vrouw daarentegen voelde er alles voor. En zij organiseerde het zo, dat de beeldhouwer tij dens de concerten in de Londen- se Queens Hall achter de pauke- nist een plaatsje kreeg, waar hij door een spleet in een gordijn de dirigent tijdens de uitvoering kon zien. In feite was dit meer dan El- kan had durven hopen, want hier zag hij de meester in alle stemmingen iets, wat tijdens gewoon poseren niet mogelijk ware geweest. Hij maakte een klein beeld en nam dat mee naar huis. Toen kwam de oorlog en moest hij uit Duitsland vluchten. Eerst vorig jaar kreeg hij de kans om Toseanini weer te ontmoeten en de laatste hand aan de buste te te leggen. Redders met Hop Along j N AMERIKA, Duitsland en 1 Engeland hebben wij in de afgelopen jaren al heel wat werk met onze helicopter, de Hop Along, verricht, maar wat wij hier hebben uitgehaald was niéuw voor ons", vertelden mij op de vliegbasis Woensdrecht de captains HAROLD T. WELCH en MICHAEL KELLY. In de afgelopen dagen hebben zij honderden door de dood be dreigde Zeeuwen van dijken, uit bomen en van schier ondergelo pen zolders gered. Zij voerden landingen uit op heel smalle dijkjes, op reeds ten dele ondergelopen stukken land, en daalden tot op een paar meter boven daken van boerde rijen. „Wij brachten de wiebelende Hop tot twintig meter boven het dak en lieten ons dan voorzich tig verder zakken. Dan ging de kabel uit en met de winch haal den wij de mensen binnen boord." Het waren Welch en Kelly, die dezer dagen „De Telegraaf" en de „New York Times" mee namen naar de geïsoleerde ge bieden op de eilanden. „De kranten werden ons uit de handen gerukt", vertelden zij- „Wij hadden flink wat bij ons, maar na de vierde landing was alles op." EN PASSANT de productie van Hongaarse 3- dimensionale films aan, thans kunnen wij wijzen op een nieu we vinding van de vroegere filmproducer uit Hollywood, Bo ris Morros. Hij beweert een uitvinding te hebben gedaan, die de „eerste werkelijk 3-dimensionale films mogelijk maakt". Morros, die in Wenen patent heeft gekregen, werkt met een nieuw soort pro jectiescherm. die men zelfs op klaarlichte dag in de open lucht kan gebruiken. Volgens hem heeft het publiek geen speciale bril of andere hulpmiddelen no dig, terwijl noch in de studio's, noch in de bioscopen iets behoeft te worden veranderd of aange past. FILMBEELD TREEDT BUITEN HET DOEK Vervolg vart pagina t lin zich begin van dit jaar tot een bijeenkomst bereid heeft verklaard? Waarom loopt de .....gaat dat niet een beetje te ver? eerste minister dan nu weg en schaart hij zich niet achter Sta lin en nodigt hij Eisenhower niet uit? Churchill: Ik geloof, dat wy de algemene toestand, zoals hij nu is, moeten begrijpen. Ik geloof, dat wij het in dit land scherp zouden aanvoelen, dat binnen landse bezigheden het moeilijk zouden maken besprekingen met buitenlandse regerings hoofden te beginnen, wanneer bijv. zo velen van onze beste dokters beschuldigd werden, zo velen van onze beste politici te vermoorden. (Daverend gelach). Oudminister Shinwell (Labour) drong bij de premier aan op een duidelijker uitlating. Wan neer de houding van de Sovjet- regering thans niet gunstiger of slechter is dan twee jaar gele den. waarom dan nu geen bij eenkomst? Churchill: „Ik ben mij er niet van bewust, dat ik op een of andere manier terugkrabbel." Shinwell: „U loopt zo hard als uw benen u kunnen dragen." Churchill: „Ik heb gezegd, dat het tijdstip voor een bijeenkomst ruim twee jaar geleden gunsti ger was dan nu." Afgevaardigde Hughes wilde nog weten, of Churchill soms liever niet naar Moskou ging, omdat hij zich liever niet door een Sovjet-dokter laat behandelen. (Gelach). Churchill's laatste woord in dit debat was: „Wanneer alle an dere moeilijkheden uit de weg zouden zijn geruimd, zcu ik kunnen gaan en zonder moeite mijn eigen arts kunnen mee nemen."

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3