mthbïri ARNHEM KOMT DICHT BIJ EEN MILLIOEN GULDEN Geld van stroomt toe alle kanten „Othello, de Moor van Venetie" Biedt allen hulp! BUREAU ZEDENPOLITIE Naar negen ton Kroniek van de stad: Beroep op onze lezerskring jjlELDERS DAGBLAD WOENDAG 11 FEBRUARI 1953 De giften voor liet Nationaal Rampenfonds stromen nog steeds Linnen. Dit is goed, want de bijdragen voor dit fonds kunnen nooit Loog genoeg zijn. Daarnaast worden tal Van manieren bedacht om geld bijeen te bregen. Ook Arnhem zit niet stil. Tal van evenementen vinden plaats. De Arnhemmers gaan voort met het offeren van gekten voor het Rampenfonds. Hedenmorgen tvos het kapitale bedrag van 855.375 gulden bereikt. Een verbiedend bewijs van offerzin, f Het mlllloen komt In onze ge- li- zlehtskrlng: nu nog een speciale inspanning om dit voor Arnhem ongehoorde bedrag te bereiken lë Districtscommissaris J. B. Max be richt ons, namens de districten Arn hem van de bij de Nationale Padvin- dersra.ad aangesloten verenigingen, De Nederlandsche Padvinders en de Verkenners van de Katholieke Jeugd- Beweging, de Nederlandse Gldsenbe- weging er. het Nederlandse Padvind- atersgilde: Voor Zaterdag a.s. 14 Februari, wordt gezocht naar minstens 2235 karweitjes. Alleen al voor de stad Arnhem. Daarmee willen en moeten een evengroot aantal welpen en ka bouters, gidsen en padvindsters, ver kenners en padvinders, pioniersters en voortrekkers, leidsters en leiders van alle padvindsters- en padvin- dersgroepen per persoon minstens één gulden verdienen. Zoals U wel be grijpt, ten bate van het Nationaal Rampenfonds. Een groot deel van de padvinders- jeugd heeft op allerlei manieren, het zij direct of indirect reeds geholpen niet de leniging van de nood. Maar een nog groter aantal van deze jon gens en meisjes en vooral de kléi neren onder hen is niet aan bod gekomen, omdat de omstandigheden dit eenvoudigweg niet toelieten. Voor deze jongelui, wier devies im mers luidt: .Iedereen te helpen waar ik kan", heeft de Nationale Padvin- dersraad alsnog een middel gevonden om ook de door hen spontaan gebo den diensten in daden te kunnen om zetten. En zo is er dan op korte ter mijn, en wel voor a.s. Zaterdag onder liet motto: „Mouwen omhoog, ons land moet droog!" een werk-actie gelan ceerd. Een „werk-actie", omdat pad vindsters en padvinders, volgens de spelregels nimmer mogen bedelen,' noch collecteren e.d. Wat zy ook willen doen, voor welk doel dan ook, de benodigde gelden dienen te worden verdiend. Zo zullen dan a.s. Zaterdag (van wege de school voornamelijk in de middaguren) ook in onze stad al deze jongens en meisjes aan de slag gaan. Iedereen heeft wel het één of ander karweitje dat nodig' om afdoening vraagt. Een werkje, dat steeds maar weer bljjft liggen omdat de tjjd of de zin daartoe ontbreekt, Wanneer alle stadgenoten dergelijke karweitjes a.s. Zaterdag door padvindsters en pad vinders laten opknappen, dan zullen ook de jeugdige stadgenoten vol trots kunnen wijzen op hun aandeel in de Arnhemse bijdrage aan het Natio naal Rampenfonds. Wie Zaterdag een karweitje heeft behoeft niets anders te doen, dan zo'n jongen of meisje aan te roepen, wanneer zy' geüniformeerd met de „mouwen omhoog" door de gehele stad zullen zwermen op zoek naar karweitjes. AGENDA WOENSDAG: Gebouw Helde Mij., Apeldooniseweg, 20 uur: Jaarvergadering Dierenbe scherming. National, 19.30 uur: Ned. Instituut van Middelbare Hogere Technici: „Reac tie voortstuwing in'licht en ruimte vaart". DONDERDAG: Musis Sacrum, '20 uur: Jeugdconccrt door Het Gelders Orkest o.l.v. Jan Out. V.U.-goboUW, Rijnstraat, 20 uur: Ver eniging voor Weer- en Sterrenkunde. FILMS: Luxor: „Palace Hotel". Toegang alle leeftijden. Aanvang der voorstellin gen: 14.30, 18.45 en 21 uur. 50-minutenfilm dagelijks 11 uur. Saskia: „Het Is Middernacht Dokter Schweitzer". Toegang 14 jaar. Voorstellingen als in Luxor, Palace: „Perrucha". Toegang 18 jaar. Voorstellingen als in Luxor. Donderdag 12 Febr., 18.45 en 21 uur: Filmkunstvoorstellingen. Arnhems: „Alarm bil de Kustwacht". Toegang 14 jaar. Voorstellingen als In Luxor. MUSEA: Gemeentemuseum: Geopend van 10— 17 uur. Zondags van 13 tot 17 uur. Verkoop van Kunstwerken ten bate van Nationaal Rampenfonds. Bronbeek: 1015 uur. Burgers Dierenpark: geopend van 8 uur tot zonsondergang. TENTOON STELLIN G EN Gemeente Museum: Expositie Franse •wandtapijten. APOTHEEKDIENSTENDc Zondag-, avond, en nachtdiensten worden t.m. 13 Febr. waargenomen door Apotheek Witteveen, Zijperidaalseweg la, telef. 23334 en Apotheek Miedema Van Aalst, Steenstraat 56b, telef. 24151. De Gemeente-Apotheek 13 open op werkdaaen van 8.30 tot 22 uur. Op uren dal de Gemeente- Apot heek g# sloten is, kunnen spoedrecepten wor den aangeboden in een dienstdoende apotheek. Qeneesk. dienst: tel, 24446 (b.g.g. 22267). Dokterspost V6lperweg 27, tel* 22902, Yacantie kinderfeest staat geld af Evenals vorige jaren worden ook dit jaar weer en wel einde Maart vier Schouwburgvoorstellingen gege ven door het Onderwijzers Toneelge zelschap ten bate van het Groot- Vacantie-Kinderfeest. De voorbereidingen hiervoor waren reéds lang geleden getroffen. Hoewel de commissie haar uitgaven voor dit jaar reeds moest beperken, heeft zij toch besloten een gedeelte van het batig saldo van deze voorstellingen te storten in het Rampenfonds. Lingerie-naaisters werken over De lingerienaaisters van het atelier Van Duren en Co. uit de Wielakker- straat hebben besloten zoveel over uren te maken, dat een bedrag van 300 gulden voor het Nationaal Ram penfonds bijeen is. De directie zal dit bedrag verdubbelen. NED. REISVERENTGING 'e voorzitter van de afdeling Arn hem van de Nederlandse Relsvereni- g'ing maakte gisteravond in Tivoli bekend, dat het bestuur besloten had 200.over te maken voor het Na tionaal Rampenfonds. NOG MEER GIFTEN Nadat Kaptein's N.V. reeds een cheque ten bedrage van 40.000 gulden voor het Rampenfonds aan de burge meester had doen overhandigen heeft de personeelsvereniging van deze fa briek afzonderlek nog eens 300 gulden ter beschikking gesteld. Het bestuur van de Gelre Sangers heeft de burge meester een bedrag van 165 gulden ter hand gesteld. De Arnhemse smeden brachten met hun personeel 1620 gul den bijeen. Personeel en directie van de Heveafabrieken schonken 14.000 gulden. INZAMELING VOOR GETROFFEN PERSONENVERVOERDERS Overtuigd van het feit, dat leder in zyn geldelijke bijdrage reeds zond aan het Nationaal Rampenfonds, heeft 't secretariaat voor Gelderland en Over ijssel van de Federatie van Neder landse Organisaties voor het Perso nenvervoer gemeend een inzameling touw te moeten zetten voor ge troffen collega-pcrsonenvervoerders in het rampgebied. Een eerste postbe stelling leverde reeds meer dan 1300 Giften kunnen worden overge maakt aan het secretariaat voor Gel derland-Overijssel van de F.N.O.P., Apeldoornseweg 55 te Arnhem, per postwissel of per postchèquc. Öp het strookje gaarne vermelden:. Hulp actie Collega's Watersnood. VvWvVVVvVvVW*N/VWVVWv\VVWVvWVVWS/yVvWVwNW¥VVWVVV*^^ GErASSEERD Hier zijn ze niet geweest, zei iemand op de Paasberg. In de Broekstraat werd niet gecollecteerd, deelde een ander tele fonisch mee. En ditzelfde hadden de bewoners van de Gentiaanstraat en een enkele bewoner van de Westervoortsedijk kunnen zeggen. Met méér recht overigens dan de bewoonster van de Paasberg. want daar is wèl ge collecteerd. die laatste dagen van de afgelopen week. Wie niet thuis werd getroffen of de bel toevallig niet gehoord heeft denkt zo licht dat hij werd overgeslagen of dat zijn wijk niet bezocht werd. Iets anders'is .het met de Broek straat en de Gentiaanstraat. Op het kritieke ogenblik vielen enkele col lectanten uit dit kan gebeuren op zo'n groot aantal. Zo kwamen een paar straten niet aan hun beurt, terwijl de rest van heel Arnhem van A tot Z „éèwerkt" werd. Met de Westervoortsedijk was het weer iets anders. Da.ar ontwaarde de collec tant in de verte nog een paar hui zen, maar die wekten door hun lig ging de indruk bulten de grens van Arnhem te li'gg'en, waar dus niet gecollecteerd mocht worden. Ach teraf bleek deze indruk verkeerd te zijn geweest. Toen was het te laat. Hiermee zijn dan een paar mis verstanden en een enkele lacune in het collecte-werk opgehelderd. Eigenlijk staan wij verbaasd wan neer wij bedenken wat een reusach tig werk hier in die twee dagen verzet is, hoeveel kilometers er ge lopen is van bel tot bel, van straat tot straat. Dat dit feilloos zou ge schieden is een illusie. Dat het zo goed is gegaan als deze dagen, wekt alle respect voor hen die zich daar toe gaven. Wat dat betreft komt de opbrengst per bus er nu eens niet opaan. En gij,-die hoe dan ook over geslagen werd, zoek niet de redac tie van uw. krant 't eerst op, maar het bureau. Daar neemt men gaar ne in ontvangst het geld dat u brandt in de beurs. WEGDEK: Nu waren we juist zo bly met die bescheiden verrassing: de gaten in het wegdek van het Velperplein tussen de Amstcrdamsche- en Rot- terdamsche Bank bleken op een ochtend plotseling dicht te zijn alsof er kaboutertjes gekomen wa ren in de nacht. Maar nu, nadat de vorst zijn ge niepig werk heeft gedaan en de sneeuw is weggesmolten, is het weer mis. Het nieuwe vulsel brok kelt weg en kleine gaatjes geven de plaats aan waar straks weer grote gaten zullen zijn. Erger is het nog bij de oversteek plaats langs de Eusebiusbuitensin- gel, tussen de Steenstraat en Musis. De gaten ln het wegdek hebben daar een omvang en een diepte ge kregen die de passerende auto's zwaar op de proef stelt om over de wielrijders maar te zwijgen. Arnhem is geen stad meer die zich een dergelijk wegdek kan ver oorloven, waar dan ook in de be bouwde kom, maar zeker niet op een punt als dit, waar groot ver keer en vele vreemdelingen van uur tot uur passeren. WATER SN OOD-ZEGELS Tante Pos nam er haar gemak van gistermorgen, toen de eerste kopers van watersnood-zegels slechts een verbaasd gezicht achter het loket kregen te zien. Ze waren er (nog) niet. Maar ze zijn geko men, de eenvoudige zegels met zwarte opdruk en een toeslag van 100r/r. Ja, willen we hier wat aan doen, dan moet het 100c£ zyn. an ders helpt 't niet. Daar heeft de post gelijk ln. De verkoop ging verder vlot deze eerste dag. Vpïhouden! RAMrKNFONDS- STRAFSCHOPPEN De doelman van Vitesse De Bos stelt zijn keeperstalenten in dienst van het Rampenfonds. Ieder, die zijn schotvaardigheid op hem wil beproeven, krijgt hiervoor Vrijdag avond in Musis, wanneer de straat- voetbalartisten zaalvoetbal spelen, gelegenheid. Inleggeld een gulden: maakt men een doelpunt, dan krijgt men de gulden terug. Stopt De Bos de strafschop of mist het schot zijn doel, dan gaat de gulden naar het Rampenfonds. Als alle keepers in Nederland eens voor het begin van een voet balwedstrijd gedurende een kwar tier penalties van voetballiefhebbers stopten k raison van één gulden per stukhet zou duizenden guldens per Zondag voor het Rampenfonds op- leveren. En de keepers hadden met een hun ,,warming-up".' CHRONIQUEUR Advertentie VRIJDAG IN SASKIA - ARNHEM O R S O iM WELLES m /asjif ct.ooneR n F. tl O OR V A V F. F. T I E S AAR HFT HFROFAtOR «TICK V WTFIJVW «HAKESPRARR BFKROOM» MET DB PRIJS OP «ET FF.vm AL TE CANNES LEZING OVER REMBRANDT Heden, Woensdag, zal de heer Kiestra voor de afdeling Arnhem van de -Nederlandse Vereniging tot Af schaffing van Alcoholhoudende Dran ken een lezing houden over Rembrandt De lezing wordt gehouden in ,.De Op bouw", Velperweg 13 en begint om 20 uur. Tevens zal oen aantal kleur- rcproducties van de schilderijen wor den geprojecteerd. Geslaagd .te Utrecht voor het cand.-examen wis- en natuurkunde L: H. de Jonge, Arnhem. ]I/Tet 'n indrukwekkende uitvaart van de schone jonge vrouw Desdemoua en de edele Moorse ridder Othello laat Orson Welles, de regisseur van „Othello", het verfilmde drama van Shakespeare openen. Door middel van een prachtige tegcnlicht-werking schiep hij een ouverture van grote schilderachtige schoonheid, van beklemmende somberheid, die dank zij een geduldig gehanteerde camera in enige meeslepende heelden wordt getoond. Deze ouverture, na een geluidloïe inzet, waarbij Shakespeare's drama in slechts enkele zinnen wordt verteld, doet de verwachtingen hoog gespannen houden. Insiders weten uit den treure mede te delen dat Orson Welles, de •egisseur en hoofdrolvertolker, geen slaafse uitbeelding van de tekst van Shakespeare wenste, doch een vrije hantering van het drama van de grote Engelse auteur. Voor wie minder of riiet bekend is met de werken van de grote 16e eeuw- se Engelse dichter Shakespeare zij meegedeeld, dat „Othello" waarvan de film is gemaakt onder de gelijk namige titel het drama van de ja loezie wordt genoemd. De ridderlijke Moorse veldheer Othello is namelijk ge huwd. met een jonge schone blanke vrouw, Desdemona, die hy onstuimig bemint. Boze tongen, die dit serene ge luk niet kunnen verdragen, fluisteren Othello in het oor dat zijn bekoorlijke gade ontrouw is, en de van -jaloezie en verdriet verteerde Moor besluit haar te doden. Als dat is gebeurd bemerkt hij dat haar ontrouw slechts bestond in de ogen der lasteraars. Hij pleegt zelf moord. In de dood zyn beide geliefden verenigd! Hoe moeilijk, het is een klassiek stuk te verfilmen leert ook „Othello". Toch is de regisseur erin geslaagd, na een periode van 3 jaar hard werken, het drama- zo te verfilmen, dat 't alle ken merken bezit, die nodig Zijn om het „waar" te maken. Dat komt voorname lijk door de telkens en telkens naar voren springende fotografische en fil mische schoonheid, die ln overvloedige mate aanwezig is. De met grote zorg geplaatste camera zwerft langs gewel ven en dikke historische muren, langs een rumoerig heirleger en sluipende lasteraars, die hun verwoestende werk langzaam maar zeker voltooien. De vorm, waarin de camera het beeld tel kens „neemt", is schoon, weelderig, vol van verwachtende fantasie, die by het zien van dit treurspel geen voedsel tekort komt en zelfs by de toch niet grote spanning allerminst in het ge drang geraakt. Orson Welles, die de rol van de hoog hartige, heftig bewogen Othello speelt, spreidt in zyn imponerende creatie een majesteitelijke macht en een overtui gend uitgebeeld wantrouwen ten toon. Hij is ontegenzeggelijk een boeiende fi- Othello bij sterfbed van Desdemona. guur, die men met spanning volgt ->p zijn weg langs de kasteelmuren ho' klinkende trappen en rijk geschablo- neerde zalen. Hij is de verbeten min naar, die alles geeft en alles eist en die door verterende tweestrijd tussen inblazende jaloezie en vertrouwen in het voorwerp van zijn grote liefde uit eindelijk tot een gruwelijke wanhoops daad wordt gebracht. Voor hen die het drama van Shake speare kennen zal het moeilijk zyn de auteur altijd terug te vinden. Orson Welles heeft met een bemin nelijke slordigheid gewerkt toen hij aan de hand van Shakespeare's tekst aan het filmen ging, en dus komt het voor dat een monoloog soms geheel anders is en een accent ergens wordt gelegd waar dit gerust had kunnen wegvallen. Waarschijnlijk heeft Orson Welles gedacht dat het voldoende is om de grote lijn te volgen en voor de rest een compromis te sluiten terwille van het filmpubliek. Het bovenstaande zij, zoals gezegd, slechts opgemerkt terwille van hen die denken dat Shake speare hier getrouw is gevolgd, het geen beslist onjuist is. Prijsvraag bracht 2500 op voor uitzending kinderen Gistermiddag werd in een zitting van het comité der samenwerkende verenigingen door Notaris.J. H. de Gieef de uitslag bekend gemaakt van de prijsvraag ten bate van de uitzen ding van Arnhemse zwakke kinderen. Het juiste, aantal flessen melk en melkproducten dat in de opgegeven periode de CAMIZ-fabrie!. verliet, bleek 404.850 te zyn. De eerste prijs in .deze prysvraag ging naar P. J. A. van Ooststroom. Willem Pijperstraat 36, alhier, dat dit getal het dichtst bena derd had 300,te besteden bij de Arnhemse middenstand. De tweede prijs viel D. Jofreet te beurt, Niemv- straat 60. alhier, die daarmede 200.— te besteden heeft. De derde prijs was voor W. Markthorst, Pauwstraat 1, 125,—. De duizend inzendingen voor de rijmprijsvraag waren beoordeeld door een jury van drie Arnhemse journalis ten, die unaniem tot een keuze geko men waren, waarbij zowel op een aan vaardbare taal- en dichtvorm als ook op de originaliteit van de gedichtjes gelet werd. Hier was de eerste prijs voor R. Foeken. Dalweg 3 200,—). de twee de voor H. Beltman, Badhuisstr. 1 100,en de derde voor F. B. Tim mermans. Nyhoffstraat 78 75, allen te Arnhem. Ook deze pryzen te besteden bij Arnhemse zaken. De opbrengst ten bate van het zwakke kind bedroeg totaal 2500,—. Een speciaal woord van dank bracht het comité bij monde van de voorzit ter, de heer M. Zeylslra en van wet houder Van de Ham. aan de dames die 10.000 formulieren verkocht heb ben. WATERSTANDEN Mannheim 2.35 -f- 0.08; Trier 2.75 0.78; Koblenz 2.13 0.01; Keulen 1.97 0.05; Ruhrort 4.26 0.04); Lobith 10.53 0.06; Nymegcn 8.35 0.07; Arnhem 8.33 0.05; Eefde S 0.15); Deventer 3.10 -f 0.19); Namen 2.72 1.01; Borgharen 43.00 1.93; Beifeld 13.20 1.00; Grave 5.53 0.52. Dit alles neemt niet weg, dat Othel lo als film de aandacht gevat houdt dooi- haar in alle opzichten artistiek verantwoorde décor-werking. Het trekt de aandacht hoe te mid den van veel luxueuze entourage Or son Welles als Othello zich in het middelpunt weet te plaatsen en door zijn talentvolle mimiek zijn stemmin gen weet te vertolken. Al sluit dit niet uit, dat een verdorven sluwaard ais 'n' Jago zich niet voldoende ontplooit als de karakteristieke vleier. Desdemona, de volgzame blanke schoonheid, ge speeld door Suzanne Cloutier, zou in de laatste scènes wel wat hartstochte lijker kunnen zijn. In Engeland „gaf" jaren lang Irene Worth deze rol, zo vol bewogenheid, dat zy voor Orson Wel les een beter partner ware geweest. Ondanks enkele bezwaren dus is Othello een groots spel. geladen met die dramatiek, die de gemiddelde film liefhebber zal aanspreken. Daarvoor is dit sombere verhaal van de twee geliefden ook actueel genoeg; het is immers „spel" van de jaloerse mens. En dit spel is zo oud als de wereld. In het voorprogramma draait een fraaie kleine film over moderne Franse wandtapijten, waarvan een exposit'e in het gemeentemuseum wordt gehouden. Ons goed ingerichte museum is ge makkelijk te bereiken. Voor weinig geid kunt ge in werkelijkheid zien wat deze film toont. F. Onvoorzichtig overgestoken Gistermiddag omstreeks 4 uur stop te op de Rijksweg ArnhemNijmegen ter hoogte van het viaduct te Lent, een personenauto bestuurd door mej. P. te Arnhem. Doordat het water op was kon de auto niet verder. Mej. P. stapte uit cle auto, met de bedoeling' in een der woningen aan cle overzijde van de weg' water te halen. Zonder op het drukke verkeer te letten, stak zij de weg over. De bestuurder vin een truck met oplegger kon een aanrijding, niet voorkomen. Mej. P. werd door de zware auto gegrepen cn terzijde van de weg geslingerd. Zij bekwam- een armbreuk en andere verwondingen. Na ter plaatse verbonden te zijn, werd zij naar het Canisius-Ziekcnhuis te Nijme gen vervoerd. Vanmorgen was haar toestand naar omstandigheden redelijk wel. Omgang met dieren Interessante lezing voor V.U. Over dit onderwerp hield dr. A F. J. Portieltje, 'oud-directeur van de Le vende Have Artis, voor de Volksuni versiteit op zijn bekende, smakelijke wyze een causerie, die door het talrijk en gevarieerd publiek geboeid gevolgd werd. Spreker bekeek de omgang met die ren van de psychologische kant en wees op de verkeerde instelling van de mens, wanneer hij het dier vanuit zijn eigen gezichtshoek benadert, het daardoor verschrikt of ergert er zich zelf de pas afsnijdt om vriendschap met dieren te sluiten. Want om het dier lot vriend te maken, dient men zich eerst de moeite te nemen het te leren kennen. Dan moet men het dier niet commanderen of met ongewenste liefkozingen lastig vallen, maar liet met waarachtige belangstelling gade slaan in al zijn gedragingen, waarbij men soms tot verrassende conclusies kan komen. Dan zal men opmerken, dat de reacties van dieren in vele situaties de menselijke reacties zeer nabij komen. Met tal van voorbeelden lichtte Dr. Portielje zijn door jarenlange obser vaties verworven inzichten toe. Zo gaf hij b.v. een verklaring van het weder zijds vlooien van apen, dat als symbo lische driftuitJéving van het verlangen naar gezelligheid, het elkaar goed ge zind zijn gezien moet worden. Ook de dieren maken evenals de mens reflexbewegingen by schrik of ont stemming, welke a.li.w. een ontlading van driften zijn, een spuien van ener gie, het afreageren van angst. In met humor doorkruide verhalen kapittelde dr. Portielje de mens in zyn gedragingen tegenover het huisdier, daarbij een parallel trekkend met het optreden van velen onzer tegenover kleine kinderen. Hoe vaak komt het niet voor, dat een hond niet veel meer is dan een automaat, die alleen nu; kan opzitten en pootjes van de trouwe kamera kunnen en moeten zijn. Tenslotte lichtte boeiende causerie toe aa; een aantal lichtbeeld* mende, in Artis ópgenon; door een serie opnamen ties van tijgers, panter welke een duidelijk beel* driftstructuur van deze schap levende wilde dier JAARFEEST HERTOCj In verband met de n, is het 44ste jaarfeest o; Februari uitgesteld tot Mei a.s. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllll' Antzaglijk ifc de nood, die door de overstromingsramp in het Zuid- westen van ons land is veroorzaakt. Heel ons volk moet naar ver- mogen bijdragen om daarin te voorzien. In overleg met het Nationaal Rampenfonds stellen wij ons admiuistra- tief orgaan beschikbaar voor de inzameling van gelden. NIEMAND BLIJVE ACHTER! Alle giften, groot en klein, zijn welkom. Wij nodigen onze lezers uit ons hun gift te doen toekomen door: storting aan de loketten van onze bureaux; overmaking op onze rekening hij Van Ranzows Bank te Ar iliera; 3. overschrijving of storting op onze giro-rekening No. 276432. De ontvangen gelden worden in ons blad verantwoord en afgedragen aan het Nationaal Rampenfonds. Illllllll Nationaal Rampenfond? Giften, afgegeven aan bureau Arn hemsche Couiant. Koningstraat 15, d.d. 10 Februari 1953. Giften Chr. Ger. kerk Arnhem ƒ205; M. C. Arnhem 10; W. B. Arnhem 40; mevr. wed. W. Arnhem J 20; Miss B. Sp. Worthing (Eng.) 1) 9,90 waarde; Fa. P. Arnhem J 1000; fam. cle R. Arnhem 10; N. W. Arn hem 10; A. Z. Arnhem 10; Ph. C. K. Arnhem ƒ15; verdiend met sneeuw ruimen door F. V. 1,75; Kaartpot v. d. L. Oosterbeek 10; opbrengst zelf gemaakte corsages door meisjes M. T., G. v. d. A.. R. T„ B. M. (Alte- veer) Arnhem 28, W. G. W. Arnhem f 5; gedeelte v. h. kant. pers. fa. B. en S. afd. Arnhem, Arnhem 50. Per giro ontvangen: Mevr. IJ. K. de B. 5; Zr. W. 10; M. v. B. 10; kaartclub M. H. T. L. M. 10; M. J. W. de K. 15; J. G. 15; mej. H. M. 20; D. K. H. 25; A. C. M. B. B. 25; G. A. V. 25; E. C. 50; mevr. wed. W. J. M. H. 50; H. J. v. G. 50; P. M. G. 50; mej. J. S. G. 25; G. H. 100; S. W. H. 100; W. B, en Co. 100; A,. B. C. P. 100; fa. W. v. W. 125; fa. B. en E. en personeel 140; hr. en mevr. v. d. W. 200; S. en personeel 285; Veren. v. Vrijz. Hervormden. Extra collecte 8 Febr. 872,14. De ontvangen bijdragen zijn afge dragen aan het Nationaal Rampen fonds. Advertentie RESTAURANT RIJZENBURG ARNHEM TELEFOON 25794 Wederom Iedere Zaterdag-avond DINER-DANSANT met de Politieke Poppenkast „DE LACHENDE SPINNKKOP" UITSLAGEN EN STANDEN BIJ DE ARNliEMSE VOLLEYBALSPELEKS De spelers van de Eerste Arnhemse Volleybal Vereniging, behielden ook de laatste weken, zowel bij de dames ais de heren, hun sterke positie op de ranglijsten. EVV blijkt in heren A een stevig concurrent voor EAVV 2: eerstge noemde ploeg kan de tweede plaats bereiken. RKVCA is nog ongeslagen in heren B. De dames van EAVV zijn practisch onbereikbaar. Na acht wedstrijden hebben zij nog geen winstpunt behoe ven af te staan. De standen zijn: Heren A: 1. EAVV 7—12; 2. EAVV 2 7—10; EVV 7—10: 4. RKVCA 7—8; 5. RWS 7—8; 6. SRGA 7—4; 7. AKU 7—2. Heren B: 1. RKVCA 2 5—10; 2. EVV 2 58; 3. AGROL 56; 4. PSVA 4—6; 5. SEC 6—4; 6. RWS 2 5—2. Dames: 1. EAVV 8—16; 2 .EAVV 2 7—12; 3. CULO 8—10; 4. EVV 7—10; 5. RWS 6—6; 6. RKVCA 6—4; 7. EAVV 3 7—2; 8. SEC 6—2; 9. RKVCA 2 7—0. D? uitslagen van vorige week wa ren: Dames: EAVV—CULO 3—0; EVV— RKVCA 3—0; EHVV 2—CULO 2—1: EVV—RKVCA 2 2—1; RKVCA 2— CULO 0—3: EAVV—RKVCA 2 3—0, EAVV 2—RKVCA 3—0: EAVV 2— RKVCA 2 3—0; EAVV—RKVCA 2 3—0; EAVV 2 3—0. Heren B: AGROL—RKVCA 2 1—2. Heren A: EAVV—EAVV 2 3—0; EAVV 2—AKU 3—0. DE RAMBLERS KOMEN NIET De aangekondigde avond van de Ramblers in de Stadsschouwburg van Zaterdag 14 Februari a.s. gaat in ver band met de omstandigheden niet door. ONDERSCHEIDING Bij Koninklijk Besluit is toegekend de aan de Orde van Oranje-Nassau verbonden eremedaille, in zilver, aan A. C. L. Meijer, afdelingschef bij ae firma G. A. A. van dq Wall en Co. ta Arnhem. OOSTERBEEK OUDEKLINGEN De Kerkeraad der Geref. Kerk be noemde tot militair-ouderling de heer J. Fokkinga en tot jeugdoudeiTing de heer F. G. C. Rothuizen. BENOEMD Tot tijdelijk onderwijzer aan de Chr. ULO-school is benoemd de heer J. Postma, alhier. DIAKEN Tot diaken der Nederl. Herv. Ge meente (voor Wolfheze) is gekozen de heer J. Teunissen, die deze benoeming heeft aanvaard. DIEREN BAZAR UITGESTELD De bazar voor het gebouw „Nieuw Dieren", die deze week zou "'orden gehouden, is in verband met de ramp uitgesteld tot 9 en 10 April a.s. Advertentie VERWACHT IN PALACE ARNHEM Een waarschuwing voor Jonge vrouwen! Burgerlijke Bevallen; T. W. M. Molen, z,; A, Vos-1 Beute-Hildebrandt, z. Van Tol, d.; A. C. E z.; W. H. M. Keldermi G. Langelaar-Van Hout Eggink-Jorritsma, d.; Berg, d. Gehuwd: H. G. T. M. Thomassen; W. J. M. J. van Hummel; T. gen en T. W. J. Burge W. Roring. Overleden: J. T. Y. T. M. M. Eterman, 48 j.; j., geh. met H, A. Alferi: geh. met G. C. Thomi woerd, 94 j„ geh. gew. M J. Roelof sen, 76 j.. Lamooij; W. Lindebo' met J. B. van den Enk: Ploeg, 32 j., geh. Vaere; J. W. Hilfei hoge toren stond. Oepoetie zei bij. Wat sou je er van p de lurenDaar lieb -je 'n torenwachter, die woont hier schuwde hij. nen te klimmenJongens, dnd aan te komen aan al die lucht, op de omgang. Dat was 'e huisjes van Speelgoedstad, straten aan. Toen wees hij i, ze herkenden het

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3