Grootscheepse koffïesmokkel vanuit Elten berecht Baannt schade aan woningen sportGspel Training van Ned. elftal PIM, PAM, POM Notts County uitgebekerd Woensdag 11 Februari 1953. NIEUWE APELDOORNSE COURANT Tweede blad Economische rechter Amber,. Zware straffen geëist ARNHEM. Zeven inwoners van Ellen en een van 't Duitse grensdorpjc Iliithum zijn door de economische rechter in Arnhem tot gevoelige ge vangenisstraffen veroordeeld, omdat zij zich geruime tijd hadden bezig ge houden met de smokkel van grote hoe veelheden koffie. Dat ging zeer geraffineerd. Twee vrouwen gebruikten daarvoor bijvoor beeld de kinderwagen. Onderin lagen enige tientallen ponden koffie; daar boven op het kind en zo ging het naar de grens. Bij een vooraf bepaalde plaats werd de koffie neergelegd en die werd later opgehaald door de Duit ser uit Hiithum. Het riviertje was be vroren, dus hij kon zonder veel moei te aan de overkant komen. De vijf mannen, die in het complot betrokken waren werkten oorspron kelijk in Emmerich en namen iedere dag een klein beetje koffie mee over de grens. Later toen ze werkloos wa ren geworden, werd op groter schaal gesmokkeld. Meestal werd de koffie dan op een of ander stil pad gelegd, dat naar de grens voerde. Een van de mannen ging vervolgens legaal over de grens en haalde de begeerde buit van uit Duitsland op. Alle verdachten be kenden royaal en gaven zelfs aan hoe veel malen zij hun smokkeltochten hadden gemaakt. De drie getuigen be hoefden dus niet eens aan het woord te komen. De officier van Justitie kon in dat geval ook heel kort zijn. 1-Iij eiste tegen de beide vrouwen ieder twee maanden gevangenisstraf voor waardelijk, waarbij hij rekening hield met het feit dat zij voor hun gezin moeten zorgen. De mannen wenste hij over één kam te scheren en eiste tegen alle zes vijf maanden, waarvan drie voorwaardelijk. De economische rech ter wenste wel enig verschil in de straffen te maken, omdat zoals de bei de verdedigers reedshadden aange toond niet allen even intensief hadden meegedaan. De beide vrouwen W. M. de V., echtgenote van A. en Th. M., echtgendte van P. werden ied.er ver oordeeld tot een maand voorwaarde lijk. De steenfabrieksarbeider O. F. K. D., die nog voor ontdekking van het complot uit zich zelf ermee is opge houden kreeg een maand onvoorwaar delijk. De Duitser L. S. uit Hiithum, de spoorwegarbeider W. A. en de fa brieksarbeider E. Th. P. kregen con form de eis 5 maanden, waarvan drie RADIO programma DONDERDAG 13 FEBRUARI. Hilversum I» 402 m. AVRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram. 8.45 Idem; 9.00 Morgenwijding; 9.15 Koor en orgel; 9.25 Voor de vrouw; 9.30 Waterstan den; 9.35 Gram. 10.35 Ik weet, ik weet wat U niet weet; 10.50 Voor de kleu ters; 11.00 Amusementsmuziek; 12.00 Piano, viool en cello; 12.25 In 't spion netje; 12,30 Land- en tuinbouwmede- delingen; 12.33 Orgel en piano; 12.50 Uit het Bedrijfsleven; 13.00 Nieuws; 13.15 Mededelingen of gram. 13.20 Lichte muziek; 13.55 Paul Vlaanderen en het Jonathan Mysterie, hoorspel; 14.35 Alt en piano; 15.00 Voor de zie ken; 16.00 Tussen vier en vijf; 16.45 Voor de jeugd; 17.30 Militaire actua liteiten of gram. 17.40 Gram. 17.45 Ro- geringsuitzending: J. J. v. d. Laan: Nieuw-Guinea's Australische buurman. 18.00 Nieuws; 18.15 Sportproblemen; 18.25 Reportage of gram. 18.30 Lichte muziek; 19.00 Gesproken brief uit Lon den; 19.05 Jazzmuziek; 19.40 Zang en orgel; 20.00 Nieuws; 20.05 Radio Phil- harmonisch orkest; 21.05 Mijnheer Tik-Tak, hoorspel; 22.10 Gram. 22.20 Gevarieerd programma. 23.00 Nieuws; 23.15 Sportactualileiten; 23.30-24.CO Gr. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram. 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en liturgische kalender; 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.15 Gr. 9.00 Voor de huisvrouw; 9.40 Gram., NCRV: 10.00 Gewijde muziek; 10.30 Morgendienst, KRO: 11.00 Voor de zie ken; 11.45 Gram. 11.50 Als de ziele luistert, causerie; 12.00 Angelus; 12.03 Amusementsmuziek (12.30—12.33 Land en tuinbouwmededelingen); 12.55 100 jaar Kromstaf; 13.00 Nieuws en Katho liek nieuws; 13.20 Hawaiian muziek; 13.40 Bariton en piano; NCRV: 14.U0 Amusementsmuziek; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Gram. 15.30 Radio Phil- harmonisch sextet; 16.00 Bijbellezing; 16.30 Vocaal ensemble; 16.50 Gram. 17.C0 Voor de jeugd; 17,30 Gram. 17.40 Voordracht; 18.00 Gram. 13.30 Op de stelling, causerie; 18 45 Gram. 19.00 Nieuws en weerberichten; 19.10 Le vensvragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord; 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant; 20.20 Gevarieerd pro gramma; 21.45 Vragen aan voorbijgan gers; 22.15 Orgelconcert; 22.45 Avond- overdenkirig; .23.00 Nieuws en SOS-be- riciiten; 23.15—24.00 Gram. voorwaardelijk. De steenfabrieksarbei der F. E. A. kwam er van af met vijf maanden, waarvan 14 weken voor waardelijk en de steenfabrieksarbeider F. T. met vier maanden, waarvan tien weken voorwaardelijk. Staatsraad Deckers zeventig jaar MAASTRICHT. Op 14 Februari a.s. hoopt staatsraad mr dr L. N. Deckers zeventig jaar te worden. Er was, om dit feit feestelijk te gedenken, een uit gebreid huldigingscomité gevormd, waarvan dr L. G. Kortenhorst, voor zitter was. Van elke huldiging is even wel onder de huidige omstandigheden afgezien. De binnengekomen gelden zullen aan het nationale rampenfonds worden afgedragen. Nog slechts globale raming mogelijk 's-GRAVENHAGE. Hoewel betrouw bare gegevens over de schade aan wo ningen, boerderijen enz. in de wa tersnood-gebieden op dit ogenblik nog niet voorhanden zijn, moet een ge rucht, als zouden 500.C00 woningen zijn beschadigd of verwoest, met de groot ste stelligheid worden tegengesproken. De totale woningvoorraad van Neder land was op 1 Januari 1953 rond 2.345.000. Daarvan staan volgens op gave van het C.B.S. 143.500 woningen in de rampgebieden. De in het water staande gebouwen hebben lang niet alle grote schade geleden. Vast staat dat een zeer groot deel van de aangerichte schade herstelbaar is. Getracht wordt zeer spoedig een overzicht van de mate van schade te verkrijgen. Reeds werden over Zeeland enkele Inzameling Indonesië DJAKARTA. Er beginnen wat meer cijfers beschikbaar te komen over de inzamelingen, welke in verscheidene plaatsen in Indonesië zijn gehouden voor de slachtoffers van de ramp in Nederland. In Djakarta was tot nu toe ongeveer één millioen Rupiah gestort, in Bandung een half millioen, in Su- rabaja was drie ton bijeengebracht en in Semarang ruim een ton. Nog een aanhouding in speelclubzaak DEN HAAG. Zoals is gemeld, heeft de Haagse politie een inval gedaan in een speelclub in de Tweede Schuyt- straat. Gisteren is alsnog aangehouden de 34-jarige vertegenwoordiger P. B., mede-exploitant van de bank van de speelclub. Alle gearresteerden met uitzondering van de drie dames die reeds waren vrijgelaten, zullen voor de officier van Justitie worden geleid. -puzzles am Woningnood-p te Amsterda AMSTERDAM. Mevr. C. J. H. en haar 18-jarige dochter, zullen naar het zich laat aanzien met haar meubels in de Frans van Mierisstraat te Amster dam-Zuid als gevolg van een gerech telijk bevel op straat gezet worden. Moeder en dochter woonden reeds 6 jaar lang in gehuurde kamers van een perceel aan deze straat, dat het eigendom is van een woningbouwver eniging. De huurder verhuurde een gehele étage aan een onderhuurster. Deze onderhuurster op haar beurt stond een deel van deze étage 6 jaar geleden af aan mevr. H. Geruime tijd geleden trouwde de onderhuurster. De directe huurder wenste daarop de door hem onderverhuurde étage voor zich zelf en maakte een kort geding aan hangig tegen mevr. H. Uitspraak doende in dit geding heeft de president van de Amsterdamse rechtbank enige tijd geleden deze huurder in het gelijk gesteld, aange zien mevr. H. met hem geen huur contract had. Indien mevr. H. niets weet te vin den, dan zal zij met haar dochter bij het vrouwenasyl voor onbehuisden moeten aankloppen. globale ramingen gemaakt, die het mogelijk maken onder het allergroot ste voorbehoud de volgende cijfers te noemen. In Zeeland staan 13 a 14.000 woningen in het water. Naar zeer ruwe schatting zijn daarvan 1450 verwoest, 3000 zwaar beschadigd en 3500 licht beschadigd. Van de boerderijen wor den 1000 als totaal verloren be schouwd, 2000 zullen zwaar of licht beschadigd zijn. In Noord-Brabant staan volgens schatting 8300 woningen en boerderijen in het water. Meisje toonde berouw Anderhalf jaar voor oplichting AMSTERDAM. De rechtbank heeft de 35-jarige „journalist" H. H. F. I. H. uit Utrecht wegens meermalen gepleegde oplichting een gevangenis straf opgelegd van lVj jaar met af trek van het gehele voorarrest. De 21-jarlge kapster, me). P. M. E., even eens uit Utrecht, met wie hij geruime tijd in een hotel te Hilversum had gelogeerd, werd wegens diefstal tot drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar veroordeeld, plus een geldboete van f 75.—. Tegen de „journalist" was 2 jaar geëist, tegen het meisje 6 maanden voorwaardelijk met een geldboete van f 75.—. De man vroeg aan geestelijken bij voorkeur geld ter leen, onder het voor wendsel, dat zijn schuldenaars dreig den hem bij de politie aan te geven, doch betaalde dit geld niet terug. In een hotel te Hilversum had hij eerst zijn logies normaal betaald, doch later, toen een rekening was opgelopen tot f 800.was hij vertrokken, waarbij hij de koffer van zijn meisje als borg achterliet. Toen men la,ter deze koffer opende, trof men er tafelgerei, tafel lakens en klerenhangers van het hotel in aan. Het meisje is veroordeeld, om dat ze erkende sommige dezer kleren hangers te hebben gestolen. Een getuige van het hotel deelde ter zitting mede, dat het meisje, dat thans weer op vrije voeten is, intussen een schadevergoedingsregeling trouw is nagekomen. Jenkins wereldkampioen kunstrijden DAVOS. De titel van de wereld kampioen kunstrijden werd te Davos behaald door de Amerikaan Hayes Alan Jenkins, op de tweede plaats volgde zijn landgenoot James Grogan. De Italiaan Carlo Fassl, die te Dort mund het Europees kampioenschap won, werd derde. Bassett „interim" kampioen In de wedstrijd om het interim" wereldkampioenschap vedergewicht boksen heeft de Amerikaan Percy Bassett door opgeven gewonnen van de Fransman Raymond Famechon. Na drie ronden kon Famechon de strgd niet hervatten. Drie en twintig spelers uitgenodigd Voor de training van het Neder lands elftal zijn de volgende 23 spe lers uitgenodigd (in alfabetische volg orde): Alberts (Vitesse); Biesbrouck (R.C.H.); Van de Bogert (D.O.S.); Bos kamp (Ajax); Clavan (A.D.O.); Claus (Helmondia); Van Ede (Sparta); Van der Gijp (Emma); Hendriks (Vitesse); Klaassens (V.V.V.); Van der Kuil (V.S.V.); Kuypers (Volewijckers); Landman (Sparta); Lenstra (Heeren veen); Louer (N.O.A.D.); Louwers (Eindhoven); Luiten (D.O.S.); Van Raalte (Blauw Wit): Van Schijndel (S.V.V.); Tebak (Eindhoven); Terlouw (Sparta); De Voogd (Haarlem) Wiertz (D.W.S.) De Keuze-commissie verklaart uit drukkelijk, dat de mogelijkheid blijft bestaan dat alsnog spelers worden uit gekozen om de training (of trainings bijeenkomsten) te volgen als de K. daartoe aanleiding vindt. Ook is mogelijk dat spelers, die plotseling een uitstekende vorm blijken'te bezitten niet uitgenodigd waren, in het Neder lands Elftal worden gekozen. De voor bereiding voor de wedstrijd tegen Zwitserland geschiedt onder meer door het spelen van trainingswedstrijden en daarom is het aantal uitgenodigde spe- lers groter dan voorheen het geval was. Verschueren beste stayer in Brussel In het sportpaleis te Brussel heeft de wereldkampioen der stayers, Dolf Verschueren, een overtuigende revan che genomen op de Fransman Queugnet, die hem een week tevoren geklopt had. Hij domineerde het veid en alleen de prachtig rijdende Wout Wagtmans bood hem tot het einde toe taaie tegenstand. Uitslag: 1. Verschuren (B.) 62-275 km in 1 uur; 2. Wagtmans (Ned.) op 1 ronde en 65 meter; 3. Martino (It.) op 5 ronden; 4. Queugnet (Fr.) op 6 ron den; 5. Besson (Zwits.) op 8 ronden. Rode Duivelsploeg samengesteld Voor de wedstrijd tegen de Zwalu wen, Dinsdag 17 Februari a.s. op het terrein van La Gantoise, is het elftal van de Rode Duivels als volgt samen gesteld: Doel: Seghers (La Gantoise); achter: Struyf (St. Niklaas) en Van Brabandt (Lierse S.K.); midden: Renard (A. E. C. Bergen), Barre (O. C. Charleroi) en De Bels (Racing Gent); voor Smolders (Beringen); Bollen (Waterschei), Wil- lems (La Gantoise), Straetmans (White Star) en Rixhon (Racing Gent). Reser- es: Decorte (Un. St. Gïlloise), Van Neste (Kortrijk Sport), Flips (Een dracht, Aalst) en Peeters (Lyra). Nederlandse ploeg voor Tour de France 1953 DEN HAAG. De vertrouwensman van de organisatie voor de Tour de France in Nederland, de heer R, de Grood, heeft zich opnieuw gewend tot de heer C, Pellenaars, met het ver zoek, als ploegleider van de Neder landse ploeg te willen optreden in de komende Ronde van Frankrijk en zien te willen belasten met de selectie van de renners en de voorbereiding van de ploeg. De heer Pellenaars heeft zich hiertoe bereid verklaard. Het ligt in zijn bedoeling om in het kader van deze opdracht met de Nederlandse ploeg deel te nemen aan de eerste be langrijke wegwedstrijd van het. nieuwe wielerseizoen. MilaanSan Remo op 28 Maart. Hij heeft hiervoor de vol gende renners uitgenodigd: H. van Breenen, W. van Est, H. Faanhof, J. Nolten, J. Suykerbuyck, A. Voorting of G. Voorting en W. Wagtmans. WERELDREIS VAN JIMMY BROWN. 74. In de top van een geweldige woudreus maakte Jimmy het zich zo gemakkelijk mogelijk. Hij besloot daar de avond en de nacht af te wachten. Het leek hem niet raad zaam de ruïnestad te naderen in het volle zonlicht. Jimmy deed een slaapje en er gleed een glimlach over zijn gezicht toen hij zijn ogen sloot. „Dat is lang geleden, Jimmy" brom de hij. „Wat je nu gaat doen, dat heb je in je jeugd zo vaak gedaan". En met deze gedachte ging hij onder zeil... Enige uren later het was al flink donker schrok hij wakker door een zwak gerucht... Hij hoorde takjes kraken en het leek hem toe. dat er beneden hem op de begane grond iets niet in de haak was. Hij loerde met samengeknepen ogen door het gebladerte heen en tenslotte meende hij iets te ontwaren... Twee gedaanten... Zij kwamen langzaam naderbijIn het paarsachtige schijnsel van do maan zag hij, dat het twee Bierbier Bavianen waren. Twee grote krachtige mannetjes apen. Zij hielden onder de boom stil en fluisterden samen. Jimmy kende de taal der Bierbier Bavianen en hij bezat bovendien drommels goede oren. Maar wat die twee elkaar in fluisterden stelde hem verre van ge rust. Deze twee schildwachten had den het over hem, zij wisten dat hg, Jimmy Brown, dit oerwoud was bin nengedrongen en dat hij op wog was naar het hoofdkwartier van Grauw Grauw. Zij hadden opdracht hem le vend of dood bij Grauw Grauw te brengen, „Als zij mij maar niet rui ken", dacht Jimmy, die zich doodstil hield. IN HET LUCHTRUIM 39. „Vooruit, doe wat", schreeuwde Billie weer. „Laat me hier niet zo han gen!" ,,Zal ik de professor gaan halen?" „Nee, driedubbel overgehaalde ezel!" Billie's stem verried, dat hij niet veel meer kon hebben. „Dan is alles verraden!" „Ik denk. dat je je gereedschap nog in je broekzakken hebt, Billie", riep Kareltje wie eensklaps een lichtje opging. „Ja, maar ik kan niet bij myn broekzak komen. Je ziet toch, dat. ik ondersteboven hang? Vooruit, haal vlug de handle over, die je daarnet naar boven gedrukt hebt. Al het bloed zakt; naar mijn hoofd. En mijn arme zwakke hart bonst als een be zetene. Dat hou ik niet langer uit!" „Ja Billie, goed Billie". Kareltje wilde zijn vriend graag helpen en haalde met alle kracht de zware handle over. Hierdoor werd de magnetische kracht verbroken, maar met vreselijke ge volgen voor de arme Billie. Hij kwam met zulk een kracht op de vloer terecht, dat hij er met één klap een heel gat in stootte. „Heb je je bezeerd, Billie?'' vroeg Kareltje ongerust, toen hij nog steeds niets hoorde van zijn makker. Vanuit het gat in de vloer kwam een onduidelijk gemurmel. Maar Kareltje begreep toch wel, dat zijn vriend nu niet bepaald vriendelijke woorden aan zijn adres richtte. ,,Ik kan het toch niet helpen?" riep hij verongelijkt. „Ik heb nog gewaarschuwd en de professor zei ook al, dat je nergens aan moest komen". H.H.Y.C. klopte Ijsvogels Op de H.O.K.Y. in Den Haag werd ten bate van het Nationale Rampen fonds een ijshockeywedstrijd gespeeld tussen H.H.Y.C. (Den Haag) en de Ijsvogels (Amsterdam). De Hagenaars wonnen met 74 (31, 02, 41). Russische ploeg te Helsinki gekozen MOSKOU. Zes Russische schaat senrijders zijn thans onderweg naar de Finse hoofdstad Helsinki, waar op Za terdag 14 en Zondag 15 Februari de wedstrijden om het wereldkampioen schap hardrijden op de schaats zullen worden gehouden. Het zijn: Sergeyev, de specialist op de 500 meter, Boris Shilkov, kampioen van Rusland 1953, Valentine Tsjajkin, wereldrecordhou der op de 1500 met-r, Oleg Gontcha- renko, Russisch recordhouder op de 10.000 meter, Vladimir Prochine en Di- mitri Sakoenko. De bekerwedstrijd tussen West Bromwich Albion en Chelsea, welke voor de tweede maal werd overge speeld op het terrein van Aston Villa, is na verlenging wederom in een ge lijk spel geëindigd: 11. Te Hillsborough, Sheffield, eindigde de eveneens voor de tweede maal overgespeelde wedstrijd tussen Notts County en Bolton Wanderers in een 10-zege voor Bolton. Bolton komt nu in de vijfde ronde. Zaterdag 14 Febr. a.s. te Luton uit tegen Luton Town. West Bromwich - en Chelsea zullen vóór Donderdag a.s, andermaal tegen elkaar uitkomen. In de wedstrijd West Bromwich Al bionChelsea werden de beide goals binnen de twee minuten gescoord, on derscheidenlijk door Dudley van de Albion en Bentley van Chelsea. De Londenaren hadden nogal geluk in de eerste helft, toen hun doel enige malen in groot gevaar kwam, maar tijdens de verlenging lieten ze zich duchtig gelden. Woensdag 11 Februari a.s. tre den de ploegen wederom tegen elkaar aan, en wel op het terrein van Ar senal, teneinde uit te maken wie in de vijfde ronde tegen Birmingham zal spelen. Nat Lofthouse, de midvoor van het Engelse elftal, scoorde het enige doel punt voor Bolton in de match tegen Notts County. Veemarkt Doetinchem DOETINCHEM, 10 Febr. Op de vee markt werden aangevoerd 355 runde ren (waaronder begrepen 90 vette run deren), 92 vette kalveren, 728 nuchtere kalveren, 18 schapen, 12 lammeren, 6 geiten, 555 biggen, 12 lopers, 12 dra gende varkens en 6 paarden. Totaal aangevoerd 1796 stuks. De prijzen be droegen: kalf- en melkkoeien f 750 1050, kalfvaarzen f 750—975, guste koeien f 525—670, guste vaarzen f 525 625, pinken f 325425, graskalveren f 250325, fokkalveren f 100—130, nuchtere kalveren f 38—50, schapen f 95—125, lammeren f 6580, geiten f 3040, biggen f 3212, lopers f 55 65, werkpaarden f 750—900, alles per stuk. Slachtveeprijzen: eerste kwaliteit f 2.65 2.75 per kg geslacht gewicht; tweede cn derde kwaliteit f 2.25—2.50 per kg geslacht gewicht. Extra kwaliteit f 2.8Ü —2.88 per kg geslacht gewicht. Vette kalveren beste kwaliteit f 2.30—2.40 per kg levend gewicht. Afwijkende Beursovcrzicht AMSTERDAM, 10 Febr. In H.V.A. is het er af en toe ouderwets toegegaan. Recente berichten, waarin melding J van een eerste oogst eind 1953 op de nieuwe plantage in Ethiopië, plaatsen dit fonds midden in de belangstelling. Nadat zij maandenlang onder pari ge weest waren, werd nu gemakklijk de 100 gepasseerd. Na opening bleef de vraag aanhouden, zodat de koers ruim 3 punten steeg tot 104%. Lichte winst nemingen op het eind deden een lichte reactie ontstaan tot 103. Tweede fea ture was A.K.U. De plannen voor een nieuwe Enkalonfabriek in Amerika, waartoe een licentie-overeenkomst met Dupont is gesloten, zijn ter beur ze gunstig ontvangen. Al was de stij ging hier niet zo markant, niettemin was ook dit fonds vast op 171 (169%). De overige internationale soorten eveneens goed op peil. Cultures zijn gestimuleerd door de willige stemming voor H.V.A. en vrij wel alle rubrieken trokken een klei nigheid aan. De scheepvaartsector was evenals de incourante industriemarkt kalm, maar vrij vast. Guldensbeleggingen stil en vrijwel onveranderd. Prolongatie 3 pet. ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f 1000 Nederland 1947 (3%) 3 95% dito 1937 -3- 9514 Dollar-lening 1947 94% dito NWS (21a) 78% Indië 1937 -3- 94,s'i« ACTIEVE AANDELEN Industriële ondernemingen Alg. Kunstzijde Unie aand. 170% v. Berkei's Patent 103 Calvé-Delft 12314 Fokker 107 Van Gelder Zonen aand160 Lever Br. en Unilever C. v. A. 186Vs Ned. Ford 198 Philips' Gloeil. f.ge bez. v. a. 162% Wilton Fyenoord 170 Petrolenmondernemingen Kon. Petroleum Mij. aand. Scheepvaartmaatschappijen Holl.Amerikalijn dito aand. Kon. Paketvaart Kon. Rotterdamse Lloyd dito Stv. Mij. Nederland dito Suikerondernemingen Handelsver. Amsterdam aand. Javase Cultuur Mij. dito 119% 126% Tabaksondernemingen Deli-Batavla Mij. aand NIET-ACTIEVE AANDELEN Industr. Ondernemingen Rott. Droogdok Mij Schokbeton dito Ver. Pharm. Fabr. (Zwitsal) Amerikaanse fondsen Anaconda Intern. Nickel U. S. Steel Cities Service Cont. Oil Philips Shell Union C. v. A 42 1 idem 53% 67% 44% 40% idem idem 56% 60% 69% soorten f 1.80—2.20 per kg levend gewicht. Dragende varkens f 250—325 p. st., slachtpaarden per kg geslacht ge- •vicht f 1.55—1.75. De aanvoer was, vooral wat dra gend en vet vee betreft, ruimer dan vorige week. De aanvoer van guste koeien was gering. De handel was in het algemeen kalm, terwijl de prijzen veranderd waren.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3