Apeldoornse zieken voor Kruiningse zieken Jubileum „Prins Hendrik' Zij wilden naar het rampgebied Woensdag 11 Februari 1953. NIEUWE APELDOORNSE COURANT Eerste blad Spookactie vraagt hulp van allen die helpen kunnen Hulp van artsen en verpleegsters Het bestuur van de Spookactie Apel doorn (cre-voorzitter mr A. L. des Tombe) heeft besloten alles in het werk te stellen om aan het door tien tallen Apeldoornse zieken geuite ver langen. hun Kruiningse lotgenoten te helpen, tegemoet te komen. Een en ander zal geregeld worden in overleg met het officiële comité „Apeldoorn helpt Kruïningen". De zieken kunnen helpen met het vervaardigen, of, in ruimere zin: met het beschikbaar stel len van allerlei nuttige zaken. Om de Apeldoornse patiënten hierbij ter zijde te staan, is de hulp ingeroepen van alle directies van Apeldoornse zieken huizen, sanatoria cn andere inrichtin gen voor verpleegden, die in de bui tenbuurten inbegrepen. Hulp van pleegsters. artsen en ver- De Apeldoornse zieken, verenigd in de „Spookactie", doen een beroep op alle artsen en verpleegsters, die van zelfsprekend niet alle schriftelijk aan gezocht kunnen worden, hen bij deze „Natura Doce':". De aquariumvereniging „Natura Do- cet" herdenkt thans haar eerste lus trum. In de vijf jaren van haar be staan vond zij grote belangstelling in de kringen van de plaatselijke natuur liefhebbers en groeide van een klein clubje uit tot een grote vereniging, waarmede in Apeldoorn in bredere kring belangstelling werd gewekt voor een meer wetenschappelijke be oefening van de aquariumkunde. Ter gelegenheid van deze herdenking werd Vrijdag in „La Bordelaise" een culturele avond gehouden. De filmafdeling van de United States Information Service te 's-Gravenhage was bereid gevonden op deze avond natuurfilms te vertonen; welke ;op één na in kleuren waren opgenomen. Auto-markt. Gisteren waren op de automarkt aangevoerd 8 vrachtwagens en 71 per sonen-auto's. sema s Producten zijn ook verkrijgbaar bij Slijterij J. DROST BRINKLAAN 67 TELEF. 3312 C&'al is er Ie doen? Centraal-Theater: van 611 Febr. hoofdnummer „Vallei der adelaars 14 j.; 19 en 21 uur. Woensdag 11 Fe bruari 14.30. Donderdag 12 Febr. 19 en 21 uur hoofdnummer ,,'n Linke jongen", alle leeft. Minerva-Theater, van 6—12 Febr. hoofdnummer „De geluidsbarrière". 14 j., 13.45 en 21 uur. Woensd. 14.30. Véluwe-Theater: van 6--12 Februari hoofdnr „Muiterij op het goudschip", 14 j.; 18.30 en 20.45. Tivoli-Theater: van 6—12 Febr. hoofd nummer „Anna", 14 j.; 14.30. 18.45 en 21.15. Donderdag alleen 14.30. Café-restaurant Marktzicht, Show-or kest .lossy Huygens. Woensdag 11 Febr. Doopsgezinde Kerk, Paslaan. 20 uur Tijdrede van ds P. van Oossanen. Woensdag 11 Febr. Doopsgezinde Kerk, Paslaan, 20 uur Tijdrede ds P. van Oossanen. Woensdag 11 Febr. Poort van Kleef 20 uur Filmavond Kath. Voortrek kers. Donderdag 12 Febr. Tivolï 20 uur. Vo caal concert „Kunst en Strijd". Zaterdag 14 Febr., Poort van Kleef. 20 uur. Graficus met ,-Zijdie ge stuurd was". D r.sdag 17 Febr., Bordelaise 20 uur, Filmavond Passage-bureau Ste'rckel. Woensdag 18 Febr. Doopsgezinde Kerk, Paslaan, 20 uur, Tijrede ds P. van Oossanen. Donderdag 19 Febr. Hof van Gelre 20 uur Prop.avond Volksonderwijs. Ter voorkoming van misverstand en t-leurstelling diene, dat ln de agenda slechts die gebeurtenissen en uitvoe ringen kunnen worden opgenomen welke per advertentie in de N. A. Crt. zijn aangekondigd. actie zoveel mogelijk te helpen en van advies te dienen. Er wordt aan gedacht contact te zoeken met de afdelingen van het Ned. Roode Kruis in Kapelle, bij Goes en Yerseke, waar de meeste Krui- nïngers zijn ondergebracht, om deze ziekenhulp-organisatie zo doeltreffend mogelijk te maken. Het spreekt van zelf, dat geen enkel onderscheid wordt gemaakt dat deed de Spookactie trouwens principieel nooit naar ge zindte. De hulp is overigens niet alleen bedoeld voor de Kruiningse chronische zieken, maar ook voor hen, die thans verpleegd worden als ge volg van de doorgestane ellende. Het centraal adres voor deze zie kenhulpactie is: Hoofdstraat 42. De voor de Spookactie van 16 tot 21 Februari a.s. vastgestelde huis- aan-huis-col!ecte is uitgesteld. 4 Met Buisman zet U lekkerder^ EÉ koffie. U spaart tegelijkertijd, B» want U hebt minder dure J koffie nodig. Vos was ontsnapt In de tuin van een bewoner van de Bas Backerlaan is een vos aangetrof fen en gedood, welke ontsnapt was uit het dierenpark van de heer Put, aan de Zwolseweg. Het grote exemplaar, dat in het dierenpark in pension was gegeven, kreeg eerst een schot en na dien met een gummistok de genadeslag. Ben van Eijsselsteijn in Zilveren Walvis Genotvolle voordracht over ontstaan van een roman ~\Telen denken dat je een roman zo v maar uit je mouw schudt. Men denkt dat je op een zonnige dag in Mei, terwyl de lucht strak blauw is, voor het open raam gaat zitten cn dat er dan opeens de muze binnenfladderi in korenblauw gewaad, die achter je gaat staan. Koortsachtig schroef je dan de vulpen los. vult haar en gedurende de tjjd dat de muze achter je staat worden vellen en vellen vol met tekst geschrevenZo is het echter niet. Het. is nog altyd zo, dat er voor het schrijven van een boek één procent inspiratie en negen en negentig pro eent transpiratie nodig is. Zo vertelde collega Ben van Eijsselsteyn (pardon letterkundige' hjj verliet in 1942 de journalistiek- om zich geheel aan de litteratuur te wjjden) Maandagavond, in zijn causerie: Hoe een roman kan ontstaay Jen geschreven wórdt, naar aanleiding van zp bekende zeeroman Tussen Zuiderkruis en Poolster. Hij sprak, temidden van kunstvoor werpen, in intieme kring aan boord van het schip De Zilveren Walvis, lig plaats brug Molenstraat. Hij was daartoe uitgenodigd door „kapitein" Lohmann een vriend van Van Eijsselsteijn, die daarmee zijn eerste culturele avond van dit seizoen op zijn schip inleidde. Het ligt name lijk in de bedoeling van de heer Loh mann een of meer van onze bekende kunstenaars; schrijvers' dichters, kunstschilders e.a. als sprekers uit te nodigen om zo mogelijk hun eigen werk .te bespreken en voor te lezen of tentoonstellingen welke tegelijkertijd worden gehouden te verduidelijken. Zo tracht de 'heer Lohmann de kunste naar en publiek dichter tot elkaar te brengen. Deze eerste avond is een succes ge worden. De sfeer op het schip was bij zonder prettig en kunstzinnig. En men luisterde geboeid naar Van Eijssel steijn. die behalve een goed schrijver ook een uitstekend, enthousiast en on derhoudend spreker is. Propaganda-feestavond van Apeldoorn-Oost De buurtver. Apeldoorn-Oost heeft gisteren in La Bordelaise een propa ganda-feestavond gehouden ten bate van de geteisterde gebieden. Heden avond en Donderdagavond zullen nog twee avonden worden gehouden, zodat aan het einde het totaal bedrag be kend zal zijn. De avond werd geopend door de voorzitter van de feestcommissie, de heer J. van Beek. Spr. zeide, dat men deze avond niet als een feestavond moest beschouwen, maar een avond in dienst van de lijdende mens. Hierna sprak de voorz. van de buurt ver. Apeldoorn-Oost, de heer H. W. Beekman, die de ramp, welke ons land vorige week zo teisterde, herdacht. De avond werd verzorgd door de to neelvereniging Zuid-Oost, aangezien 't eigen toneelgezelschap door ziekte van enkele medespelenden verhinderd was. Opgevoerd werd het blijspel in drie bedrijven: Een zeeman ging passagie ren, door Koos Beswina. Alle medespe lenden hebben bijgedragen tot het wel slagen-van de avond. Dat deze avond slaagde was ongetwij feld door het suggestieve spel van Aad Langstraat, een amateur-toneelspeler, met grote belofte voor de toekomst. De opvoering van het blijspel kon een succes worden genoemd. Tijdens de pauze werd er een verlo ting gehouden, met een hoofd prijs, welke uit een levend varken be stond. Van Eijsselsteijn gaf op levendige wijze een idee hoe een roman ont staat, met als voorbeeld het boek Van Zuiderkruis tot Poolster. Een roman gewijd aan Hubert de Vries, het proto type van de stoere Nederlandse zee man, met hem heeft Van Eijssel steijn jaren vriendschap gehad een ras, dat aan het uitsterven is, omdat de roman speelt in de jaren 1890—1900. toen de moderne zeevaart de oude zeilvaart en vroege stoomvaart, die vol was van avontuur, begon te verdrin gen. Het boek behandelt allerlei epi sodes van het zeemansleven, ruige ke rels en hachelijke avonturen. Van Eijsselsteijn droeg zeer boeiend fragmenten uit zijn boek voor, zodat voor velen deze min of meer instruc- tievé lezing te vroeg was afgelopen. Het was een genotvolle avond, waar voor hjen zowel de h.eer Van Eijssel steijn ais „kapitein" Lohmann, getuige sponlane reacties van de „passagiers", dankbaar was. Binnenkort zal er weer een avond worden gehouden. J ubileumconcert „Kunst na Arbeid" De Arbeiderszangvereniging ,,Kunst en Strijd" geeft in samenwerking met haar zustervereniging „De Stem des Volks" uit Zutphen a.s. Donder dag in Tivoli een uitvoering van „Das Lied von der Glocke", van A. Romberg, en gedeelten uit de opera „Der Freischütz" van Carl Maria von Weber. Als solisten werken mede Folly Colette de Vries uit Nijmegen, sopraan; Dini Uyterschout, Warns- veld, sopraan; Dora Verwey-Koning, Oosterbeek, alt; Willem Verwey, Oosterbeek, tenor en Jan van der Ree, Rhoon, bas. De begeleiding is opgedragen aan het Gelders Orkest, de directie in handen van Gerrit van de Graaff. „Kunst en Strijd" viert met dit concert het 35-jarig bestaan. In onze reportage over deze vereniging we zen wij reeds op de belangrijke plaats, die K. en S. niet alleen voor haar politieke geestverwanten, maar ook in 't Apeld. dilettantistisch mu ziekleven inneemt. Onder de directie van Gerrit van de Graaff is zij bezig zich tot een belangrijke zangvereni ging te ontwikkelen, tot verheuging van allen, die het wel menen met de zangcultuur in onze gemeente. Zij hoopt a.s. Donderdag daarvan ha: bewijs te leveren. „Kunst en Strijd" koos voo- haar jubileumconcert „Das I 'cd von ue: Glocke". Toen het k. or me, de studie van het werk aanving, kon het niet vermoeden, dat de uitvoering ervan zou plaats hebben onder om standigheden, die maar al te zeer met de inhoud van het werk stroken. Het spreekt nl. van strijd en leed, storm en ondergang, doch ook van overwinning en herstel. Moge dan Tivoli a.s. Donderdag vol worden, want als wij goed zijn inge licht, zal opnieuw de gelegenheid gegeven worden iets bij te dra gen voor hen, die in deze dagen doorworstelden strgd en leed, storm en ondergang, doch die zich ook weer opmaken voor herstel en wederop bouw van hun zo zwaai- geteisterde land. v- BURGERLIJKE STAND. (Opgave van 10 Febr. 1953) Geboren; Wilhelmina Johanna Anto- nia, d. van R. H. Lammers en J. W. Krijgsman; Caecilia Liduïna Maria, d. van M. J. Knoops en H. E. van Vugt; Willem Hendrik, z. van H. J. Evers en T. J. Oudbier; Antonius Johannes, z. van M. de I-Iaan en A. J. v. d. Hoek. Gehuwd: D. Eelman en E. A. Huls hof, Den Helder. Overleden: H. H. v. Engeland, wed. van J. SchuurhuiSi 72 j.; G. J. v. Beek, wed. van D. v. d. Beek, 57 j.; G. J. v. Delden, weduwn. van C. W. Els- kamp, 76 j.; D. W. Helmink, geh. met G. B. Neeb, 76 j., vr. ^LS het harmonie-orkest Prins Hen drik Zaterdag a.s. de viering van 't 40-jarig bestaan zal inzetten met een receptie, die van 3 tot 5 uur in.de zaal van Café Van Neck, aan de Zwolseweg, gehouden zal worden, zul len waarschijnlijk de namen van de oprichters van het orkest nog eens extra in de herinnering worden ge bracht. In de Nw. Apeld. Courant van 10 Februari 1938. waarin over het 5e lustrum van P. H. wordt gesproken, vinden wij die namen vermeld. Het waren B. de Graaf, P. Herschoe, M. E. Bussemaker, J. Kolkman, J. Tie- mens en J. Uit den Bogaart, die des tijds het initiatief namen voor de op richting van een fanfare-orkest op het Loo. De naam van de heer J. van Veen Sr, die de eerste dirigent werd en deze functie 19 jaar vervulde hij smaakte het genoegen het orkest van de 4e afd. fanfare te zien klim men naar de afdeling Uitmuntendheid harmonie (in 1932) zal eveneens weer binnen de aandacht komen. Zo zouden er meer namen te noe men zijn van mannen, die P. H. in al die jaren van lief en leed als be stuurders en dirigenten gekend heeft. Voor de Apeldoornse bevolking Is het orkest zonder twijfel van grote betekenis geweest, inzonderheid voor de buurtschap Het Loo. Daarvan ge tuigt ook het tot stand komen van een eigen muziektent in het Juliana- park, die door de gemeenschapszin van de Looënaren, die deelnamen in de. lening die voor de bouw werd uit geschreven, kon worden gebouwd. 29 Juni 1920 werd de tent in gebruik genomen en werd P. H. de eerste (en enige) vereniging, die een eigen mu ziektent bezat. Die datum werd even eens het nieuwe vaandel aan de ver eniging overhandigd. Mejuffrouw De Graaf was er de ontwerpster van. Dat vaandel voert P. H. nog, en de vele eretekenen er op bevestigd, ge ven blijk van even zovele successen, die het orkest ten deel vielen. En nu gaat de vereniging het 40- jarig bestaan tegemoet. Over dit fees telijk gebeuren is de schaduw geval len van de ramp. die ons land en volk heeft getroffen, een ramp, die ontel- baren in leed en rouw dompelde. Als Zaterdag woorden van hartelijke ge lukwensen met dit ju'oiieum gespro ken zullen worden, zullen zij getem perd zijn door hetgeen is geschied. In de droeve dagen, die achter ons lig gen, hebben ook de leden van P. H. het hunne gedaan iets van de smart, die onze landgenoten overmeesterde, te lenigen. In tijden van droefheid en gemeenschappelijk leed heeft P. H. altijd ha&r plicht, ook als vereniging gekend. Dus, zij het op minder uit bundige wijze dan zij zich hadden voorgesteld, zullen de leden zich dankbaar mogen bezinnen op hetgeen voorbij ging en het oog richten op de toekomst. Tot het Ere-comité is nog toegetre den de heer J. de Groot, wethouder van Sociale Zaken. Maar strandden te Loenen De politie te Loenen trof bij de ga ragehouder Nielhorst op het Groenen- daal twee jonge mensen met een auto aan, die vertelden naar het ramp gebied te moeten. Zij hadden geen geld meer voor benzine. De agent vertrouwde dit verhaal niet, voelde de knapen aan de tand en nam de auto en de jonge mensen mee naar Apeldoorn. Op het bureau werd Groningen opgebeld en kreeg men na enige tijd te horen, dat de wagen in de nacht van Donderdag op Vrijdag uit een box gestolen was bij de garagehouder O., die nog niet wist, dat de auto verdwenen was. De daders de 19-jarige H. J. M. uit Hoogkerk en de 16-jarige H. O. uit Eelderwolde, wilden naar Italië. Aan de grens bleek hun, dat zij voor een dergelijke reis papieren nodig hadden, die zij niet bezaten. Geld hadden de knapen niet bij zich en in Limburg hadden zij in een Missiehuis 20 1. benzine losgekregen. Bij een garagehouder in het Zuiden hadden zij op naam van de eigenaar van de auto, de heer J. te Groningen, benzine opgenomen. M., die in Limburg verpleegd was in een inrichting voor verwaarloosde jongens, ging op bezoek bij deze in- 40 Jaar geleden 11 Februari 1913 De uitsluiting in de sigaren- industrie. Naar wij vernemen van de bij de firma Gebr. Vervoort in dienst zijnde drie ongeorganiseerde sigaren makers, is gisteren twee hunner me degedeeld, dat zij op en né 14 Februari den arbeid niet zullen hervatten. Te koop tegen April. Een net bur gerhuis, 3 kamers, keuken, ruimen zolder, wel- en regenwaterput, bene vens groote schuur voor stalling van paard, kippenhokken en rennen, ruim 2000 M. grond met fijne vruchtbomen, zeer geschikt voor tuinderij of kippen houders, 10 minuten van het gemeen tehuis. Arbeiders in de bouwvakken. In Apeldoorn en omgeving. Laat u niet misleiden om op de advertentie van baas Westendorp aan de in aanbouw zijnde gieterij in Deventer los te gaan. daar wij met genoemden patroon in conflict liggen en aan het staken zijn. Arbeiders toont u solidair en komt niet op het werk, dan wordt onze strijd gewonnen. Toont u solidair. Na mens het stakingscomité G. Leferink, secretaris. Zondag jl. had op het terrein van Robur et Velocitas de wedstrijd Apol- droDaventria plaats. Apoldro wist na spannenden strijd welverdiend met 32 te winnen. De stand was met rust 2—1 in het voordeel van Daven tria. Uw horloge „niet lekker" Ga pralen mei DEKKER. BRINKLAAN 16 IEL. 2518 ZUTPHENSE POLITIERECHTER Tientje boete. Mej. V. had zich te Apeldoorn schuldig gemaakt aan belediging. Zij werd bij \erstek veroordeeld tot tien gulden boete of vijf dagen hechtenis. De metselaar D. te Apeldoorn had zich eveneens aan belediging schuldig gemaakt. Hij werd na een eis van f 15 veroordeeld tot vijf gulden boete of vijf dagen hechtenis; Van T. te Epe had een ander van vleesdiefstallen beticht. Hij w.erd bij verstek conform de eis veroordeeld tot veertig gulden boete of tien dagen hechtenis. Rapport gevraagd. Wegens het wegnemen van een fiets was R. te Apeldoorn gedagvaard. De officier v. justitie vorderde zes maan den gevangenisstraf. Na het pleidooi van mr Sypkens besloot de politierech ter evenwel een rapport omtrent deze verdachte te doen inwinnen, zodat de zaak naar de instructie werd ver- Zware straf Indertijd heeft de politierechter een ernstige waarschuwing laten horen aan het adres van degenen, die voortaan nog onder imloed van sterke drank zouden fietsen. Dat het menens is, bleek thans bij de strafzaak tegen G. de R., die onder invloed met een bakfiets over de Burglaan had geketst. De man werd conform de eis veroor deeld tot -14 dagen gevangenisstraf. Ter zitting gearresteerd. Van D. had te Apeldoorn een jek ker verkocht, die hij van het Hooge- land in bruikleen had gekregen. Hij beweerde, dat hij er f 17.50 voor heeft gekregen, en dat de opbrengst is om gezet in sterke drank. Van D. werd veroordeeld tot drie maanden gevange nisstraf, met bevel tot onmiddellijke gevangenneming van de verdachte. De officier had zes maanden met gevan genneming geëist. Diefstal van lood. S. was te Apeldoorn op een dak geklommen en nam er bladlood weg. Zijn vonnis luidde, conform het re quisitoir, een maand gevangenisstraf. Beledigende brief. K. te Apeldoorn schreef zijn buur man een beledigende brief. De eis luidde f 25.— of vijf dagen, het vonnis tien gulden of vijf dagen. Geen straf. Voor de politierechter verscheen De R. te Apeldoorn, die terecht moest staan omdat hij M. met een jachtge weer zou hebben bedreigd. De R. wilde een kraai gaan halen, maar on derweg kreeg hij ruzie met M., die echter onlangs zelf is veroordeeld we gens het mishandelen van een niets kwaads vermoedende burger op de Veluwe. Het ten laste gelegde werd niet overtuigend bewezen geacht, zo dat De R. werd vrijgespx-oken. richting en nodigde de directeur uit een tochtje te maken met de auto, welke naar hij vertelde, van zijn patroon was. De knapen zijn naar Groningen overgebracht. Aan hët vënslrr Het leven herneme zyn rechten. Alle aandacht is de laatste dagen ge concentreerd geweest, op de waters noodramp. Men hoorde met ontzetting naar het cijfer van het aantal slachtoffers, dat steeds maar groter werd, men heeft met niet minder ontzetting kennis genomen van het aantal paar den, koeien, varkens en kippen, dat is verdronken arme dieren. Men heeft daarnaast met voldoening ge hoord, dat de bron, waaruit de hulp verlening in geld en goed komt, uit het binnen- en buitenland, niet op houdt te vloeien. Dat laatste vooral is een grote troost. We weten, dat de hulp nog niet af gelopen is. 't Is goed, dat 't zo is. Want -er zullen millioencn en mil- lioenen nodig zijn. De nationale ramp beheerst het Nederlandse volk. Mag die over ons heersen, een zo grote plaats innemen in ons denken en doen, dat er een geneigdheid ontslaat in arrenmoede bij de pakken te gaan neerzitten en „Gods water" over Gods akker te laten lopen, zoals dat heet? Er is alle reden om die laatste vraag ontkennend te beantwoorden. De sterkte van het deel van het Nederlands^, volk, dat nu in de ver strooiing moet leven, zal afhangen van de sterkte van het „thuisfront". Dat front in de eerste plaats moet terug in het leven-van-alle-dag en de konsekwenties daarvan aanvaarden. Ten volle. Het leven eist. Wie aan die eis geen gehoor geeft, turft achteruit. En dat kunnen we bij een ramp als de onder havige zeer zeker niet hebben. Het „thuisfront" moet sterk zijn, wil 't de getroffenen blijvend kunnen helpen. Dat geeft vrijheid opnieuw de aan dacht te vragen voor aangelegenheden, welke buiten de ramp vallen. Eén er van Is dc schouwburgkwestie Apeldoorn en Deventer. De gemeenteraad van de IJsselstad heeft met algemene stemmen de voor stellen van burgemeesters en wethou ders bekrachtigd, strekkende tot goed keuring vanv het plan tot de bouw van een nieuwe schouwburg aan het Grote Kerkhof, op de plaats van de tegen woordige schouwburg. Deventer zal Apeldoorn straks een belangrijke flag voor zijn. Hoe zal 't gaan, wanneer „De Ooste lijke Toneelgroep'! binnen afzienbare tijd zal zijn samengesteld en in onze provincie de boer op gaat? Zal zij dan Apeldoorn voorbijgaan, zoals zoveel onze deur voorbij gaat, omdat Apel doorn de nodige outillage mist?. Ons is bekend, dat er ernstig ge sproken Is over kamermuziekavonden. Destijds heeft de Kunstkring zich met dergelijke avonden bemoeid. Nu zijn ze helemaal niet meer mogelijk. On voldoende belangstelling. We herin neren aan Askenase, Zal die weinige belangstelling niet nog meer inschrompelen, omdat er niet een centrum is, waar behoorlijk cultuur kan worden bedreven? Is de voortdurende afwezigheid van een dergelijk centrum niet oorzaak, dat Apeldoorn tenslotte niet meer is dan een dorpscentrum, waar men, omdat 't dorp is, genoegen moet nemen met de uilvoering van een overigens, onge twijfeld goed willende en verdienste lijke vereniging? Komt Apeldoorn dan niet steeds meer los van culturele uitingen, op t gebied van toneel, muziek cn schil derkunst? Een mens kan bij brood alleen niet leven, er zijn ook nog factoren van geestelijke aard, waaraan hij deel moet kunnen hebben. Woningbouw. De bouw van 26 woningen te Twello voor rekening van de Woningbouw vereniging „Gem. Voorst", onder ar chitectuur van de architecten B.N.A. F. Bos en D. Stelling te Twello, werd, na aanbesteding als volgt gegund aan de laagste inschrijvers: Massa, behalve glas-, verf- en behangwerken, de fa H J. Oosterbroek Zn te Apeldoorn voor f 211.000.het glas-, verf- en behangwerk J. A. Musquetier te Apel doorn, voor f 11.440.—. WAT ZEGT Roelf uut d'n Enk „Gortzak maakt het t gortig"

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2