Prof. S. van Brakel heden overleden Vestigingseisen niet onnodig verzwaren De U.H.V. herdenkt wijlen £L v. d. Graaf De heer J. W. B. le Gué (72 jaar) overleden Knap jurist in hem verloren memonam Prof. Mr. Dr. S. v. Brakel OverwerkbijWerkspoor overschrijdt 4 ton Commandowisseling bij Utr. parketgroep Wel flinke eis van crediet' Utrecht doet het best met de B.B. Boekbinderij van formaat opgebouwd De Gijsbrecht UTRECHTSCH NIEUWSBLAD Woensdag 11 Februari 1953 - 60e Jaargang No. 241 Pagina 2 (Advertentie; Hedennacht is hier ter stede in de ouderdom van ruim *3 jaar over leden de oudhoogleraar der Utrecht se Rijksuniversiteit prof. mr dr Si mon van Brakel. Professor Van Brakel was van geboorte Amsterdammer; hij zag levenslicht op 10 Juli 1879, bezocht in de hoofdstad het j gymnasium en de I universiteit, waar hij in 1902 het f doctoraat in de rechtsweten. schappen behaal de. Zes jaar daar na promoveerde hij tot doctor in de Staatsweten schappen op een proefschrift, ge titeld „De Hol- landsche Handelscompagnieën der 17de eeuw." In 1904 werd hij com mies. in 1907 hoofdcommies by afd. Algemene Secretarie van de Am- In Een van de bekendste en meest markante personen uit het Utrecht se intellectuele leven is van ons heengegaan Sinds z'n benoeming tot rechter alhier in 1915, daarna als hoogleraar, tenslotte als belangstel lend toeschouwer, maar ook in al lerlei opzicht nog medewerkend, bleef van Brakel deel van dat leven uitmaken- En dit deed hy met grote bekwaamheid, maar ook met grote toewijding. Zijn werk en zijn spre ken muntten uit door eenvoud, hel derheid en practische zin. In zijn handboeken stelde hij zich niet ten doel. schitterende wetenschappelijke verhandelingen samen te stellen, doch slechts zijn studenten zo goed mogelijke leerboeken te verschaffen maar hierdoor kregen die boeken kwaliteiten die ze ook voor de jurist in de practijk bijzonder waardevol maakten. Voor zijn studenten was hij een voortreffelijk leermeester, die by uitstek de kunst verstond ju risten voor de practijk op te leiden. Trouw en toegewijd was hij ook in ander werk. Nam hij het lidmaat schap ener commissie aan. men kon op zijn aanwezigheid en medewer king'rekenen. Hij zocht niet zich zelf. doch alleen het doel. Ook in het persoonlijk contact met van Brakel deden zijn eenvoud en nuchterheid weldadig aan. Hij was uiterst openhartig, men be hoefde nooit een seconde in twijfel te zijn wat men aan hem had. Maar nog van veel groter waarde was zijn medeleven, niet ostentatief maar echt gemeend, zijn trouwe vriend schap en zijn grote wijsheid. De smartelijke oorlogsjaren, eerst zijn verblijf in Buchenwalde, waarbij met zijn eigen leed. slechts dat zijner medemensen indruk op hem ver mocht te maken, later de lange onze kerheid en tenslotte het fatale bericht over het lot van zijn enige zoon. had den hem niet verbitterd of opstandig gemaakt, doch slechts zijn berusten de levenswijsheid verdiept. Hij kon dan ook als weinigen door zijn zake lijk rustig en op diep medeleven be rustend oordeel anderen in moeilijke omstandigheden tot steun en troost zijn. Zijn heengaan is een onverwacht en zeer groot verlies. T. J. DORHOUT MEES, International Night van werkende vrouwen De Bond van Werkende Vrouwen 'n Beroep en Bedrijf houdt Vrijdag Tl Februari zijn Internationa] Night in het Haagsche Koffijhuis. tijdens wel ke mcj dr J J van Dullemen. direc trice van de Meisjes HBS te Rotter dam, zal spreken over: Welke taak heeft de vrouw bij de opbouvt van een nieuwe wereld" Er zal gecollec teerd worden ten bate van het Ram penfonds. FRANSE GIFT VOOR RAMPENFONDS De Fransman Francois Kopecky uit Nice heeft. mej. Ph. Coenders. Fred. Hendriklaan 132 te Utrecht, opged ragen uit zijn naam aan het Nat. Rampenfonds over te maken 50.—. Geslaagd aan de Gem. Universiteit te Amsterdam met lof voor liet doctoraal examen godgeleerdheidmej. A. G van Dalen (Amsterdam) Candidaatsexamen Frans mej. F. van Walterop (A'dami. CandidaalFêxamen opvoedkunde: mej. P. E. G. Pelgrim (Amsterdam). sterdamse gemeentesecretarie. Te vens werd hy in laatstgenoemd jaar secretaris van Curatoren der Uni versiteit van Amsterdam. In 1915 werd hy rechter te Utrecht, in '27 vice-president van de Rechtbank alhier en anno 1929 aan de Utrecht se Rijksuniversiteit hoogleraar in het burgerlijk recht en het interna tionaal privaatrecht. Na de bevrij ding, in 1945. werd hy lid van de Bijzondere Raad van Cassatie. In deze na-oorlogse jaren trad hij o.a. als promotor op bij toekenning van het eredoctoraat aan mevrouw Roosevelt. Anno 1949 legde hij. ze ventig jaar oud geworden, zyn hoogleraarschap neer. Slechts enke le jaren van ..otium cum dignitate" zijn hem vergund geweest. Van zijn publicaties vermelden wij, behalve zijn reeds genoemde dissertatie uit den jan? 1908 nog een Leerboek van het Ned. Verbin tenissenrecht (verschenen in de ja ren 193911); ..Grondslagen en Beginselen van Nederlandsch Inter nationaal Privaatrecht (1946) en voorts talrijke bijdragen in binnen- en buitenlandse tijdschriften. Die krampachtig laat U geen rust. Spaar Uw longen, neem de slijmoplossende AKKERS Zowel bij de fabriek van Werk spoor te Amsterdam als te Utrecht, wordt door het gehele personeel ge durende veertien dagen overge werkt ten bate van het Rampen fonds. Door alle werknemers, van hoog tot laag. wordt op deze wijze 17 uur overwerk verricht. De directie en het college van commissarissen heb ben besloten, dat het op deze wijze voor de slachtoffers ..verdiende" be drag door de vennootschap met een gelijk bedrag zal worden aangevuld. De bijdrage die door werkgevers en werknemers van Werkspoor N.V, aan het Rampenfonds wordt afge staan zal aldus 400.000 overschrij den. P. A. de Ridder is nieuwe chef Met ingang van 1 Mei 1953 is aan de Adjudant der Rijkspolitie S. Jor- ritsma. commandant van de Parket- groep te Utrecht, in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, eervol ontslag uit de dienst verleend. Met adjudant Jorritsma, die sinds 1 December '49 het commando voer de over de Parketgroep Utrecht, ver liest de Rijkspolitie een energiek en plichtsgetrouw politieman, die zich volgens het oordeel van zijn supe rieuren heeft doen kennen als een flink commandant, die leiding wist te geven en als een goed organisator, streng voor zichzelf en voor zijn on dergeschikten zonder daarbij de re delijkheid uit het oog te verliezen Voordien was de heer Jorritsma vele jaren werkzaam als afdelings commandant van de Rijkspolitie en districts-adjudant van de Rijkspolitie te Utrecht. (Advertentie) lUWCT verfrissende u>N mond en keel 1 y&GLêY Jeèchte^""9"" Staatssecretaris Dr. Veldkamp: (Van e onzer redacteuren) In het kader van de tweede vakbeurs voor meubelen en woningtextiel te Utrecht werd gistermiddag dc bijzondere belangstelling gevraagd voor het vraagstuk van de vakopleiding in het meubileringsbedrijf, hetgeen ver band hield met het 10-jarig bestaan van de commissie vakopleiding en examenregeling meubileringsbedrijven. ter gelegenbeid waarvan in het Jaarbeursgebouw een herdenkingsbijeenkomst werd gehouden waarop o.m. het woord werd gevoerd door Z.E. dr G. M. J. Veldkamp, staatssecretaris van Economische Zaken. porties dreigt te worden terugge bracht. Alleen de ambachtsman met commercieel inzicht en goede econo mische verhoudingen zal in staat zijn de evolutie van deze tijd te volgen. waardigheid Voor een goede middenstandspoli- tiek zijn, zo zei ar Veldkamp, vak- en ondernemersbekwame midden standers nodig. Daarom zijn vesti gingswet en vakopleiding belangrijke zaken. Het stellen van vestigings eisen heeft een kwantitatieve beper king van bedrijven met zich gebracht maar gelukkig ging die kwantitatieve beperking hand in hand met verbete ring van de kwaliteit. Dat neemt niet weg dat die vestigingseisen niet on nodig verzwaard mogen worden en zeker geen branche-sluiting tot ge volg mogen hebben. W aarborg fonds Wat het vakondci v.-.js betreft, meer aandacht zal volgens dr Veldkamp geschonken moeten worden aan het dynamische aspect daarvan. Belang rijk noemde spreker ook de eis van crediet waardigheid, een factor die niet onderschat mag worden. Die eis is een groot probleem voor jonge be- drijfsgenoten. Het meest economische is dat de branche zelf daarvoor een waarborgfonds sticht, een fonds dat de vakopleiding zeker zal stimuleren. Tiidens de rondwandeling over de beurs werd in de stand van de vak school aan dr Veldkamp een corel- mandel sigarendoos aangeboden. Daarna werd het woord gevoerd door de heer C. Chaudron die vast stelde dat de problemen in de vakop leiding nauw verband houden met de toenemende industrialisatie. Tech nisch zijn er niet veel problemen meer, daarin staan we zeker niet ach ter bij andere landen. Wel bestaan er problemen over het voortbestaan van het ambacht dat tot de kleinste pro- Aan de Nederlandse economische hogeschool ie Rotteidam worden de colleges 16 Februari hervat. Het Ned Rode Kruis afdeling Utrecht was gisteravond druk in de weer met het klaarmaken en rondbrengen van levens middelenpakketten voor alle evacué's in en om Utrecht. Deze levensmiddelen zijn gra tis beschikbaar gesteld door diverse firma's. (foto U. N.) De stroom van aanmeldingen voor de Bescherming Bevolking blijft on verminderd voortvloeien. Gisteren, Dinsdag, meldden zich liefst 449 vrijwilligers bij de B B. Het totaal aantal vrijwilligers, dat zich reeds spontaan heeft opgegeven bedraagt rond 5400. Utrecht staat met dit aantal aan meldingen, percentagegewijs aan de spits m de lande Heden, Woensdag, is het de laatste dag. dat men zich des avonds aan de aanmeldingsbureaux, welke voor dit doel des avonds zijn opengesteld, kan doen inschrijven. Na Woensdag kan.men zich nog al leen. gedurende de gehele dag aan melden aan het Hoofdbureau van Po litie aan het Paardenveld. Bovendien nog deze week, iedere dag tussen 9 en 36 uur, aan de stand staande in de hall van het Hoofdpostkantoor aan de Neude. Maar vóór zijn heengaan zal de ad judant nog wel eerst in de bloe metjes worden gezet: op 16 April a.s. zal hij zijn 1212-jarig jubilé vieren in de rang van adjudant. Daarmede zijn de festiviteiten overigens niet van de lucht, want nog in de loop van dit jaar hoopt de heer Jorritsma met zijn echtgenote in Noord-Ame- rika. waarheen hij gaat emigreren, te midden van zijn daar sinds enige jaren gevestigde kinderen, zijn 30- jarig huwelijksfeest te vieren. Als opvolger van de Commandant van de Parketgroep te Utrecht is benoemd de Adjudant der Rijkspoli tie P. A. de Ridder, thans Groeps commandant te Aalsmeer, vroeger te Wijk by Duurstede. Deze is thans reeds hier geplaatst om zich in te werken. Mej. G.H.de Vink jubileert Vrijdag a.s. herdenkt mej. G H. de Vink, de dag, dat zrj 25 jaar ge leden in dienst trad (als verkoop ster) bij de apotheek Viel en v. Dijk, Korte Jansstraat 15 te Utrecht. Thans is mej. de Vink eer ste, verkoopster in de afd. handver koop der apotheek. In verband met de huidige nood toestand wordt het feest zeer in tiem gevierd. „Maar", zo schrijft men ons. ..iemand die dit 25 jaar achtereen doet met een opgewektheid en een plichtsgevoel, zodat velen van haar klanten meer goede bekenden wer den. mag wel eéns met een lettertje genoemd worden." Geen vrijspraak voor schillenophalers Naar wij gisteren vermeldden zou den de twee 70-Jarlge schlllenophalei door de Utrechtse Kantonrechter zijn vrijgesproken van het hun ten laste gelegde feit. t w het ophalen van schillen zonder gemeentelijke vergun ning. Door een betreurenswaardig misver stand moet het vonnis luiden dat beide personen werden veroordec.d conform de gestelde eis. nl schuldig verklaring zonder oplegging van straf. De bloemisten in Cannes en omgeving (Fr.) heb ben vele bloemstukken van grote waarde ter beschikking gesteld voor het Nationaal Rampenfonds, Gistermiddag wist een der Tuin- dorpse winkeliers, de drogist A. H. v. d. Voorn uit de v. Beummelenlaan op de Coolsingel te Rotterdam de hand te leggen op zulk een formidabel bloemstuk dat daar ten bate van het Rampenfonds in het openbaar bij op bod werd verkocht. Maar er zat nog meer geld voor de slachtoffers in dit waarlijk schitterend specimen van kunstenaarschap en vakmanswerk. De heer v. d. Voorn kreeg van de bur gemeester van Maartensdijk n.l. toe slemming dit prachtig bloemstuk van gele mimosa's en rode an jers wederom ten bate van het Ram penfonds te verloten. Sedert gister middag is de voortvarende winkelier druk doende de loten aan de man te brengen. Hedenmorgen kwam de burgemeester van Maartensdijk, mr. H H Schuller persoonlijk zijn aan deel in deze loterij afdragen. Op de foto de burgemeester middenen de winkelier met. het bloemstuk voor de drogisterij. Wie zal de gelukkige prijswinnaar zijn? Slachtoffer autobotsing overleden Een van de slachtoffers van de autobotsing die op 6 Febr j 1. op de hoek van de Biltstraat en de F. C. Dondersstraat plaats vond de 68- jarige J. B. uit Amsterdam, die tenge volge van deze botsing een zware hersenschudding had opgelopen, is gistermorgen in het St. Anthonius- gasthuis overleden. Nieuw bestuur gekozen (Van een verslaggever.) Gisteravond kwam de Utr. Han delsvereniging in hotel „Noord-Bra bant" bijeen onder voorzitterschap van de heer J. Serton. In zyn ope ningswoord heeft de heer Serton een woord gesproken ter nagedachtenis van de onlangs overleden voorzitter de heer H. v. d. Graaf. Spr. schetste de grote verdiensten van de overledene, die zeer veel be langrijk werk heeft verricht niet al leen in het belang van de Utrechtse Middenstand, doch evenzeer in het belang van de stad Utrecht. Spr. sloot zich volkomen aan bij de woor den die burgemeester de Ranitz bij de begrafenis heeft gesproken n.l. dat Utrecht in de heer v. d. Graaf een van zijn beste zonen had verloren. 'Voorts wijdde spr. enkele woorden ter nagedachtenis van de heer Le Gué, die te Bilthoven is overleden- De vergadering heeft staande de kor te rede van de heer Serton aange hoord, waarna enkele ogenblikken stilte in acht werden genomen. Wat de ramp aangaat die ons land heeft getroffen, wekte de heer Ser ton allen op, om steun te verlenen „Slachtoffers" waren geen slachtoffers Terzake oplichting zijn gisteren in het Evacuatie-centrum op de Jaarbeursterreinen aan de Croese- laan twee jongemannen aangehou den. t.w. de 25-jarige H. v. d. H. en de 18-jarige Th. E.. beiden afkom stig uit Rotterdam. Het tweetal had zich in het Evacuatie centrum gemeld voorgevende slachtoffers van de overstromingsramp te zijn, waarop beide jongemannen kleding, levensmiddelen en rookgerei was verstrekt. Later kreeg men in het Centrum enige argwaan over de juistheid van het opgediste verhaal. De poli tie werd er bij gehaald en toen viel het tweetal door de mand. Zij waren in geen geval slachtoffers van de ramp. De politie heeft het Immo rele tweetal achter slot en grendel gezet. PIANO-AVOND CORTOT De pianist Alfred Cortot geeft Dinsdag 17 Febr. een concert in Ti- voli te Utrecht. Hy zal werken van Schumann en Chopin ten gehore brengen. Dit concert valt in de af deling Kamermuziek van het Colle gium Musicum Ultraiectinum. ALG. VERGADERING VAN „GEZAG EN VRIJHEID". De Chr, Ilist. Ver „Gezag en Vrij heid" houdt Vrijdag 20 Februari -,et gebouw Brigittenstraat opdat het mogelijk zal zijn in de kortst mogelijke tyd deze zware slag te boven te komen Uit het jaarverslag van de secreta ris. de heer F. J. C. Zaalberg bleek, dat hef ledenaantal dat begin 1952 288 was, thans was gestegen tot 395. Dit verslag, evenals dat van de pen ningmeester de heer Heshusius, werd onder dankzegging aan de samenstel lers goedgekeurd. De voorzitter bracht een speciaal woord van hulde aan de heer Zaalberg, voor het vele werk dat door deze in het belang van de Utrechtse Handels Vereniging wordt verricht. De bestuursverkiezing had tot re sultaat dat in de vacature J J. H Hel lemans. de heer Hellemans, die her kiesbaar was, werd herkozen. Dit was eveneens het geval met de heer F. J. C. Zaalberg, die eveneens herkies baar was. In de vacature van de heer Anthon de Ru. die niet herkiesbaar was, werd de heer H. G. Lammerts v. Bueren Jr. gekozen. Na rondvraag volgde sluiting. De heer J W. B. le Gué. de stich ter van de boekbinderij en brocheer, inrichting Firma Wed. G. le Gué en Zn. is gisteren in zyn woning te Bilthoven overleden. Hij was 72 jaar oud. Als jongeman van goed twintig jaar is de heer le Gué voor zich zelf begonnen. Dat was toen zijn vader als klepperman een dodelijk ongeluk had gekregen en Jan le Gué, die voor zyn moeder wilde zorgen op zijn eigen manier, ontslag nam by het papierwarenbedrijü waar hij werkte en in een bovenka mertje van de ouderlijke woning in de Bekkerstraat schoolboekjes be gon in te binden en tijdschriften tc brocheren. Het gereedschap dat hij gebruikte was deels van zijn vader, deels had hij het gekocht op afbe taling, waarby zijn moeder moest borg staan. Vandaar nog steeds de toevoeging Wed. in de firmanaam. Al gauw verplaatste hy de zaak naar een benedenhuis in de Bekker. straat. Hjj trouwde, beleefde moei lijke jaren in de zaak. maar wist vooruit te komen. In 1905 verhuisde gezin en zaak naar de Jufferstraat waar ze allebei snel groeiden. Toen er zes kinderen waren verhuisde het Boeren met paarden in Zierikzee straat, angstig voudigst zijn. Dat is: de ontmoeting met. een dokter die on geschoren en doodver moeid. een rustig ge- Ïirek met. mij voert en ie vertelt, dat. Havenpoort zit. Het heeft een gebroken achterpoot. Het zit daar maar klagelijk op z'n trouwe eentje. Het on derste deel van die toot hangt er slap bij. Wie zou zich om dat anoiie- me hondje bekornme- En zo is het met a lie winkeltjes, die gewoon dóórgaan. Midden in die sfeer van dood en eten de, gaat het kleine Itven voort. Zo nu en dan hoort ge een winkübel rinkelen. U kunt er nog van alles krijgen: dga- relten en rooktipak; sjokelaatjes en peper munt. En ondertussen stlj- gen en dalen die vnem- staan opgesteld en de schroefvnegtuig$s en eigenlijk allemaal pas nu. na dagen en nach ten werken, tot hem be gint door te dringen en- die mij dan ineens hul peloos aankijkt met tra nen in zijn ogen. Dat is: dat ge op het brede Havenplein vro lijke kinderen met een slee'tje i» de sneeuw ziet spelen. En allemaal opgewonden jongetjes ziet lopen om de vreem de boten op - wielen, de ducks, die daar met buitenlandse soldaten, dat voor die jongetjes HET grote avontuur van hun leven is. Er is. na tuurlijk. bij al DIE kin deren geen leed. Dat is een eenvoudige consta tering. maar het is van een diepe ontroering, midden in al het. ver driet, die opgewonden kinderstemmen te ho ren. Zo is het óók met het kleine, grauwe hondje, dat midden op de be- sneeuwde brug b\j de trillen als grote instcten over hel verbijserde stadje in de sneeui. In de kerk liggei sta pels brood, door pede mensen - van - biiten geschonken. ..Het vordt veel te oud" zeg een man „zelfs voor dejees- ten is er te veel vm". Telkens kornet er stoeten boeren metpaar. den langs. Een groot zwart nard sloeg plotseling o hol en rende over de fadde Een prachtig, - gezicht. Totdat hel door een kleine jon gen werd opgevangen en naar de boer werd teruggebracht. In de voorkamer van het grote notarishuis Hering werkt de mari nestaf: jonge, ernstige officieren. De telefoons rinkelen maar dóór. Er komt een luitenantvan de landmacht om zich te beklagen, dat hij. elders, door een meneer van de marine onheus is beje gend. „Ik ga niet meer naar hèm toe" zegt hij vastberaden „die me neer moet nu maar naar MIJ komen'', Een lach wekkend ponteneur dat zich gelden laat. Jk zal het overbrengen, luite nant" zegt de jonge ma rine-officier en in zijn ogen tinkelt spot met de opgewonden luitenant Om tien uur als het hele stadje donker is, moet iedereen binnen zijn. Avondklok. Als maatregel tegen de aas gieren. die op de ellen- de en de buit zijn afge komen. In het hotelletje zegt de baas: „we kunnen ieder ogenblik wèg moe ten". In een grote kooi zitten kanaries hun hoogste lied te zingen „Moet. ik die vogels méé- nemen; daar zit ik nu maar de hele tijd over te prakkizeren" DOESJI gezin naar de Willem Barentszstr.. waar nog vier kinderen geboren werden, de zaak bleef in de Juffer straat. tot zy in 1930 een royaal pand betrok in de Pieterstraat, dat nu eigenlijk weer te klein is en waar 100 man personeel werkt De heer le Gué heeft vyf jaar geleden de leiding van zijn zaak overgedra gen aan zrjn vyf zoons, van wie de oudste, de heer J. G. le Gué de alge mene leiding heeft. De heer J. W. B le Gué is verleden jaar toen de zaak op 1 Mei het vijftig jarig bestaan vierde, hartelijk gehuldigd. De begrafenis van het stoffelijk overschot zal Zaterdagmiddag 14 Februari om 3 uur plaats hebben op Den en Rust te Bilthoven. SELSKIP FRYSL5N OP DE PLANKEN. Het Selskip Fryslên Reeft Zaterdag 21 Februari in het gebouw voor K en W een opvoering in het kader van de toneelwedstrijd van de gewestelijke verenigingen, van het stuk „Vete" van. D. Kalma.. r Burgerlijke stond UTRECHT Geboren: Wil. lem A. J., z. v. J. Mandersloot en E. J Bouwman. Wittevrouwensing. 45; Silvia I., d.v. G. van Leur en M. F. v. d. Schaft, Schoenerstr. 7; Antho. nius H. J z. v. H. M. Haarmans en C. A., Snijders. Ln v. Engelsw. 7 bis; Pieter. z. v. J. Kieft en M. Pluim, Markstr 21; Johanna M., d. v. A. J. F. Groenen en M. F. Sakkers Kwar telstraat 38; Antonius G. M., z. v. J. A. Agterberg en A. H. M. van Eijl, Stroomstraat 21Catharina C, d. v. Th. G. Baars en C. W. Visser, v. d. Steenstr 8 bis; Annemieke, d. v. B. A. Lansink en M IJzerman, v Limb. Stirumstr. 22; Maryke P.. d.v. J. H. v. der Zejjden en Z. van 't Hoog, W. v. Noortstr. 38 b; Petrus G., z. v. P. G. Dix en C. J van Weynen, Pas- teurstr. 1 bis; Margaretha H., d. v. H. v. Zuüekom en Th. J. Jansen, Twynstr. a.d. Werf 8; Anna, d. v. F. Been en A. v. d Brug, Egelan. tierstr. 84; Antonius J. M., z.v. A. J M. v, Rooijen en C. Th. Verkerk, Boorstraat 46. Overleden: Jacoba Hensber. gen, wed. v. H. Schouten. 69 j., Amst.str weg 301 bis A; Wilhelmi- na R. del Campo gen. Camp, wed. v. C. M. A. Bijleveld 76 j., Emma- laan 41; Elizabeth A. C. H. van Diest, ongeh. 52 j., A. M. Schur- manstr. 1 bis; Carl L. Clarenbach, ongeh. 3 j.. Westerstr, 1; Christiaan K. OUhuysen geh m. S. W. H. Boers 64 j', Burgjeslaan 35 bis; Maria v. Egmond. geh. m. H. J. de Gooijer, 57 j., R. Meeuwisstraat 9. (/ofo V. N.) voor Middelbare Scholen Zelden zal het Amsterdams To neelgezelschap voor een enthousias ter publiek Vondel's Gijsbrecht van Aemstel hebben opgevoerd dan gis teren, toen Utrechts schouwburg was gevuld met de leerlingen van enkele middelbare scholen. Toen het doek na het laatste bedrijf viel. klonk een klaterend applaus op. Een vertegenwoordigster van de aanwe zigen bood vervolgens bloemen aan en sprak namens de aanwezigen dankwoorden uit. En inderdaad, het was een vertol king geweest van „De Gijsbrecht", waarin het A.T.G. excelleerde, on danks het feit. dat de oorspronke lijke rolverdeling enigszins moest worden gewijzigd wegens ziekte van één der acteurs. Johan Schmitz wist zijn zware rol van titelheld tot oen aangrijpende belevenis te maken. Elise Hoomans. hoewel o.i. iets te modern in haar visie, waardoor men het gevoel had, dat Vondel's rijmen onrecht werd aangedaan, bracht 'n meeslepende Badeloch. die in elk gevai levendigheid bracht in deze indrukwekkende doch wel wat strakke schepping van de Baroklijd. Vermelden wij tenslotte Albert v. Dalsum als abt Williforord en tevens als zegger in de Rey van Burghzaten Ben Groenier als de sluwe Vosmeer de Spie en Paul Huf als de vrome bisschop Gozewijn met. als tegen speelster Jenny van Maerlant 'die bovendien een boeiende reyzegster bleek als de non Klaeris. Vanmiddag werd een tweede voorstelling gegeven en ook morgen zal het A.T.G nog voor de school jeugd op de planken staan. Zie voor de rubriek Utrecht ook pagina 4 Agendo WOENSDAG. SCHOUWBURG. 20 uur: A'dams Toneel „Driekoningenavond" voor leden R K. Kunstkring TIVOLI. 20 uur: U.S.O concert o l.v. Paul Hupperts met Laurens Bogtman. DONDERDAG JAARBEURS. 9.30-17.30 uur. Vakbeurs voor Meubelen en Woningtextiel. SCHOUWBURG. 13-30 u.. Schoolvoor stelling Adams Toneel „Gijsbregli* vain Aemstel" SCHOUWBURG. 20 uur, A'dams Toneel „Driekoningenavond". GEBOUW VOOR K. en W. 20 uur. Twentse Ver. „Boerinne". UNIVERSITElTSHUIS. 19,30 uur. Oud Utrecht, alg. verg. 20,30 uur Mr. Agter „Het Utrecht van omstreeks een eeuw geleden". MARNIXZAAL Domplein 5: 19,45 uur, Jaarverg. Vrouwenzendingsgroep Mej. prof. Kohlbrugge. NV HUIS. 20 uur, Spoortuindersver. Werklust en Ontspanning. DE BEHAARD. Rijnkade 5; 20 uur, voor niet-Ka'tholieken ..Het Huwe lijk". BIOSCOPEN Voorst om 14 30; 18.45 en 21 uur CAMERA. Le Plaisir; 18 jaar CITY; Angst voor het Huwelijk. 18 j. OLYMPIA. Vrijd tm Zat Het Legioen der Dapperen 14 j, Maand tm Don derdag De strijd om het recht, 14 j. PALACE Het Publiek mag niets we ten 14 j. Vrijdag en Zat 18,45 en 21 uur; Maandag tm Donderdag 20 uur REMBRANDT. The greatest show on earth 14 jaar SCALA. Het dozijn blijft voordeliger; alle leeftijden VREEBURG, Een Koninkrijk voor een huis, a 1. met Joh Kaart en H Davids FILMAC Nieuws, alle leefttiden Vrij dag en Zat to—18,30 uur, Maandag tm Donderdag 10—19,48 uur SPOORBIO, Nieuws 8—22,30 cur a 1 Gevonden Voorwerpen Kokertje met kleurpotloden, capu- chow. zakje gem Deslcclte: hand pompje. wit tasje, broche, rawplug, boodschappentas, haarstrlk, uniform pet, Schots tasje; schilderijtje (b' er met. spade); 2 paar en enige losse handschoenen; medaillon broche, dub bele actetas. 4 portem met inhoud; bl. wantje, herenhandschoen m. bont, damesvulpen, herenpolshorloge Meda- na, bl zw. vulpen, licht bl. grijze vulpen (Express). Afhalen: Bureau Paardenveld. Ge opend op werkdagen van 13 lot 6 u Niet per telefoon, Politiepost Tuindorp: pairapiuie, mat, leesboekje, ceintuur, bruine portent., blauwe alpinomuts sjaal doosje mat enkele clgaretien en 2,50, autoped, kinder pantoffel, kinder armband, kinder broche, bruine alpinomuts en kele wanten en handschoenen. KENNTSGEVTNGEN UITBREIDINGSPLAN „BILTSE GRIFT" Het Hoofd van het Gemeentebe stuur van Utrecht brengt ter open bare kennis, dat bij raadsbesluit van 5 Februari is bepaald: L dat. een herziening van het uit breidingsplan „Biltse Grift" wordt voorbereid; II. dat de vaststelling van een uit breidingsplan wordt voorbereid voor een gedeelte der Gemeente, dat grenst aan het gebied, waar voor het uitbreidingsplan Biltse Grift geldt. Herziening uitbreidingsplan „Tolsteeg" Het Hoofd van het Gemeentebe stuur van Utrecht brengt ter open bare kennis, dat bij raadsbesluit van 5 Februari 1953 is bepaald, dat een herziening van het uitbreidingsplan „Tolsteeg" wordt voorbereid.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2