DE NEDERLANDSE VERENIGING VAN HUISVROUWEN Brievenschrijver uit Doorn ontoerekenbaar geacht BRANDPUNTEN VROOMjDREESMAm MACHINISTS GEMEENTELIJKE PUBLICATIES Tjonge, wat 're glans i\/smme£ASué. Woensdag 11 Februari 1953 - ii Bevestiging vonnis geëist AMSTERDAM. Met bevestiging van het vonnis van de Utrechtse rechtbank heeft de procureur-gene raal bij het Amsterdams gerechts hof vanochtend opnieuw plaatsing voor een jaar in een krankzinnigen gesticht geëist tegen een man, zoals er volgens een als deskundige ge hoord zenuwarts „veel meer in de maatschappij rondlopen, doch die niet in gestichten worden opgeslo ten." De verdachte was een 48-jarige inwoner van Doorn, van wie geen beroep bekend is. Hij erkende zich schuldig te hebben gemaakt aan het hem tenlaste gelegde: het schrijven van een beledigende brief aan een drogist te Doorn. Aangezien de ze nuwarts tot de conclusie was ge komen, dat men dit de man niet mag aanrekenen, omdat hij psy chisch gestoord zou zijn. had de rechtbank hem in eerste instantie ontslagen van rechtsvervolging en zijn plaatsing in een krankzinnigen gesticht voor de tijd van een jaar bevolen. Als deskundige gehoord zeide de zenuwarts uit De Bilt, dat de ver dachte ontoerekenbaar moest wor den geacht. ..Het tenlastegelegde kan hem niet worden aangerekend Er lopen veel van dergelijke patiën ten in de maatschappij rond, die niet in een krankzinnigengesticht zijn opgenomen, maar die schrijven ook geen belegigende brieven." Het Hof zal in deze zaak op 24 Februari uitspraak doen. SOEST Apollo" geeft een goed concert Het aangekondigde concert van de mannenzangvereniging „Apollo" vond Dinsdagavond doorgang. Het concert stond geheel in het teken van de watersnoodramp Het koor zong als eerste nummer het ..Ecce quomodo moritur" van J. Handel, ter nagedachtenis van de vele slachtoffers Onder leiding van de heer Chr. Burgers uit Utrecht zong het koor vervolgens liederen van Palestnna, W. A. Mozart. Schuman. Fr. Schu bert, R. Wagner, G. Verdi en Ch. Gounod. „Mattinata" van de Ita liaanse componist A. Veneziani, werd met veel élan gezongen. Bij dit concert kwam opnieuw duidelijk aan het licht, dat Apollo tot de goede Nederlandse mannen koren behoort. Medewerking verleende de so praan Martha Maria Schubert uit Utrecht, die met haar liederen, aan 1 het concert de -.odige charme gaf. De heer Van Eeden, voorzitter van „Apollo", bood haar als dank bloemen aan. Dierenbescherming Soest blijft waakzaam Vele klachten kwamen bij Dieren bescherming binnen over het grote aantal strikken, geplaatst in de Soester Duinen, op de Eng. maai bovenal in de omgeving Bosstraat den Blieklaan (terrein Waterlei ding). Verscheidene katten en an dere kleine huisdieren raakten in deze strikken vast. De inspecteur en vele leden van de Vereniging tot Bescherming van Dieren hebben strikken verwijderd. Door toedoen van de inspecteur werd de ligging van een hond ver beterd Het dier was gehuisvest in een natte garage en had tot ligplaats een enkele zak. Verscheidene catapulten werden bij de jeugd in besiag genomen, mede door bemiddeling van een schoolhoofd. Het raadselachtige verdwijnen van vele katten in de omgeving Oude Utrechtseweg heeft de aandacht van de inspecteur. Inwonertal van Soest groeit langzaam De bevolking van Soest bestond op 31 December 1952 uit 23 714 personen, zijnde 11.393 vrouwelijke en 12.321 mannelijke. Op 31 De cember 1951 was dit aantal 23.583, zodat de bevolking is toegenomen met 131 personen. Kerkgangers offeren goed Jl. Zondag werd in alle Soester Kerken gecollecteerd voor het Nationaal Rampenfonds. Deze col lecte bracht 16.364.op Concert ten bate van Rampenfonds De Soester Harmonie „P.V.O." zal in samenwerking met „Apollo' en de heer H Osieck te Soest, piano, en de heer J Hogerheyde, viool, evacué uit Zierikzee, het op Maandagavond 16 Februari a.s. concerteren in zaal Eemiand. De baten zijn voor het Rampenfonds. WOUDENBERG Een procent-actie van zakenmensen In Woudenberg heeft zich een co mité gevormd uit grote en kleine zakenmensen teneinde al hun colle ga's op te wekken om over de om zet in de week van 16 tot met. 21 Febr. '53. 1 af te staan ten bate van de slachtoffers van de overstro mingsramp. Indien alle plaatselijke zakenmen sen (groot en klein), hieraan mede werken. kan een mooi bedrag voor dit doel worden bijeengebracht. Ook het publiek kan hieraan zijn medewerking verlenen door in deze week ter plaatse haar inkopen te doen. Het comité is samengesteld als volgt: Honders «Garage); W. G. Veenendaal; H. Lokhorst; D. Meer- veld; G. G. v. d. Meent; L. Olman; IJ de Smit; C. G. Moesbergen: Joh. Krop; G. v. d. Horst; A. Houtman en S. v. Ee. Lepeltjes ten bate van Rampenfonds Men schrijft ons: In Utrecht is opgericht het comité Lepeltjes Actie ten bate van het Na tionaal Rampenfonds. Dit comité heeft een zwaar verzilverd lepel tje in omloop gebracht dat door de Sola Fabriek te Zeist tegen kost prijs wordt geleverd. Dit maakt het mogelijk ongeveer f 1.—per lepeltje over te maken aan het Nationaal Rampenfonds. Wanneer U f 2— overmaakt op giro 116116 ten name van de pen ningmeester de heer C. A. Walhof, v. Alphenstraat 18, Utrecht, zal het lepeltje franco worden toegezonden. Het werkcomité bestaat uit de heren: G. Schouten (voorzitter). H. M. v. d. Vegt (secretaris), C. A. Wal hof (penningmeester) allen te Utrecht. WASHINGTON. President Eisen hower heeft Dinsdag het verzoek tot benoeming van Allan Dulles tot hoofd van de geheime dienst bij de Senaat ingediend. Allan Dulles is een broer van de minister van Buiten landse Zaken. Een Erdal produel dusgoed 120 woorden L— 3x achtereenvolgens 2.50 Elk woord meer 0.10 per plaatsing Telefonische opgaven: K. 3490—6235. Te koop gevraagd j Inkoop van boeken. „Het Kaperschip". Baam. Telef. 2525. j Te koop aangeb. Te koop: comestiblesbe- dryf. Benodigd kapitaal 7500,Brieven no. 5649 bur. v. d. blad. Bezems, luiwagens, zwab bers. mattenkloppers, kast papier. koperpoets, boenwas enz. Het juiste adres De Goedkope Bazar, Kamp 69. Amersfoort. Te huur aangeb. j Bruidskleding te huur. Rouw-, Trouw- en Avond kleding voor dames en he ren. Maison Steenis, Stein- laan 58. Zeist. Tel *784. Luxe auto's te huur per dag vanaf 15.en 20. Per week en per maand speciale tarieven Lensink, Celsiusstraat 1. Tel. 3121 en Langegracht 3. Tel. 6512. Engels, spoedcursus han delscorrespondentie 3 maan den; opleiding L.O. Spoed cursus emigranten, club- en privélessen. Billijke condi ties. A. Elzinga Jr., Leraar Engels M.O., beëdigd trans- lateur. Galvanistraat 13 Personen qevr. Gevraagd net meisje voor hulp in de huishouding en winkel. Brieven onder No. 5657 bur. van dit blad. BRABANTS BONT Frisse kleuren en O K dess., 80 br., p mtr. DAMES P U L L O V E R in 6 kleuren Gega- pc randeerd kleurecht I Em. KOFFIE-, THEE- en SUIKERBUSSEN met nikkelen deksel, lste keus. Alle q ng kleuren, per stel «Ï- De beste „FAVORITA" JASSCHORTEN Ingezette mouw en knoop- DEZE PRIJZEN ALLEEN DONDERDAG wi VR1JDA& UTRECHTSESTRAAT - AMERSFOORT Een winkelstraat in zakformaat Thuis, in de huiskamer, „winkelt" de huisvrouw. Dagelijks ziet zij de advertenties in haar dagblad. Een voordelige aanbieding! Een mooie japon! Een nieuw artikel! De merken van naam en de meest bekende winkels hebben haar voorkeur. Zij kent ze door „haar" dagblad. Adverteer daarom in dagbladen. Bedenk, wat dagbladreclame vermag! Het „DAGBLAD VOOR AMERSFOORT" brengt de naam ER IN! Large American Company in the Middle East has openings for Single Men as 3 to 5 years experience as Machinist preferably in a heavy duty job shop. Apprenticeship years of any number must be prior to this experience, must work with a.o.: Large and small lathes, milling machines, shaper. horizontal boring mill, radial drill press, power saws, drills, reamers, micrometers, gauges, wrenches, heat-treating oven, bearing pouring fixtures. Performs duties such as refinishing and regrinding piston wearing faces and ring grooves, refacing valves and valve seats. a.s.o. Education: High school or equivalent, must read, write and speak good English. Apply under letters I.E.C.. to Nijgh Van Ditmar, Noordeinde 49, Den Haag. „HEBRON" EN „ZON EN SCHILD" Ned. Herv. Inr. voor Zenuw- en Geesteszieken te Amersfoort vragen LEERLING-VERPLEGENDEN van Chr. beginselen (ongehuwd m. en v.), ter oplei ding voor het B-diploma. Salaris gedurende de oplei ding 1324.41 tot 1578,17 p. j. «plus de verhoging per Maart 1951), onder aftrek van 700.— voor kost en inwoning 3 Weken vScantie per jaar. Diploma's niet vereist. Voor de eerste aanschaf van uniform- kleding wordt gezorgd. Soil, aan de Geneesheer- Directeur. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort roepen ge gadigden op voor het vervullen van tijdelijke betrekkingen bij het openbaar lager onderwijs in deze gemeente. Aanmelding kan geschieden ten gemeentehuize, Westsin gel 43, kamer nr 16. DRANKWET Op de gemeentelijke aanplakborden is aangebracht een publicatie inzake een verzoek van J. L. Molenaar, alhier, om een verlof A ingevolge de Drannkwet (Staatsblad 1931 nr 476) in het perceel Nijverheidsweg 61, alhier. De Burgemeester van Amersfoort maakt bekend, dat ter gemeentesecretarie, afdeling Eigendommen (Grote Kop pel 1), alhier, gecfurende 21 dagen, aanvangende 10 Fe bruari 1953, voor een ieder ter inzage is neergelegd het door de gemeenteraad van Amersfoort in zijn vergade ring van 27 Januari 1953 genomen besluit tot onteigening van gronden, gelegen aan de Pullstraat te Amersfoort, in hoofdzaak bestemd voor woningbouw. Amersfoort, 10 Februari 1953. De Burgemeester voornoemd, H. MOLENDIJK Personeel aangeb. B.z.a.: net persoon (ge huwd), in het bezit van rij bewijs B. Liefst in omgev. Woudenberg. Brieven onder no, 5654 bur. v. d. blad. Diversen Helderziende, Psychome- triste, Mevrouw Franken uit Utrecht, Vleutensew. 279bis, Tel. 21704 houdt Donderdag 12 Februari a.s. van 2 tot 8 uur spreekuur in het Volks gebouw, Snouckaertlaan 11, te Amersfoort. Aangesloten bij de Nederlandse werk groep voor paranormale be gaafdheid. Steeds voorradig: Nieuw en gebruikt hoek-, beton-, staaf-, plaat- en balkijzer bij Firma B Zwaaf en Zonen. Amersfoort, tel. 5226. Radio Dresselaerts, Nieuw ste Philips radiotoestellen vanaf 136.Gemakkelijke betalingsvoorwaarden. Ook inruil. Demonstratie aan huis. Krommestraat 9, tele foon 5772. Rink Springer voor al Uw Dames- en Herenkleding Prima coupe en afwerking Reparaties vlug en billijk Valkestraat 42 Tel. 6603 Brandstoffen. J. Greef- horst. Uw adres voor alle soorten brandstoffen Valke straat 37. Tel. 3727. Sleutelkoning. Met sloten, sleutels, weegschalen naar de vakman. Spreekt met Kroon en 't komt in orde. Kleine Koppel 5, A'foort. Bij reparaties van hakken worden Uw zolen gratis on dergezet tegen kostprijs ma teriaal Zolen resp. 0.95. 2.10, 2.65. Van Maanen, Soesterweg 214. Wanneer U bij ons nieu we meubelen koopt, dan nemen wij desgewenst Uw oude tegen behoorlijke prijs terug. J. C. Helms, Lange- straat 79, Tel. 5602. Voor speelkaarten, schaak stukken e.a. gezelschapspe- len naar The Sport Shop, Utrechtsestraat 39. Tel. 5325. Emigranten. Voor verpak ken en verzenden Uwer goederen; Meubeltransport onderneming H. Bunk Zoon, Tel. 5462. Puntenbur gerlaan 16. A'foort. Erkend verpakkingsbedrijf. Inlich tingen vrijblijvend. Ieder kan in het bezit ko men van een muziekinstru ment. Wij leveren accor deons voor 2.50 en gui taren voor ƒ1.per week. Cor v. d. Weert, Havik 30. Bliksemsnelle fotorepor tages. Uw adres: Archifoto (specialisten in bruids- en kinderreportages). Rubens straat 79. Tel. 3070, A'foort. Wij leveren alles wat U nodig hebt voor Uw schoen reparatie. Leder, rubber, leerex, fournituren. Fahner's Lederhandel - Arnhemse straat 18, Amersfoort. Als Reclame. Alleen Don derdag: Gehakt 500 gram 1.20 a contant aan winkel afgehaald. Slagerij W. A. Brandsen, Woestijgerweg 28 Grote reclame. Deze week 500 gram runderlappen. 500 gram gedraaid vet. samen 2.Hamworst 25 ct. per 100 gram. Slagerij H. Vis ser, Leusderweg 58. Fa L. van Achterbergh, Brandstoffenhandel, Koe- steeg 5, Amersfoort. Sinds 1890. Brechcokes en Indus trienootjes 4. Voor Uw cen trale verwarming. Voor het veranderen van Uw wintermantel. Ruiten berg Uw kleermaker, Utrechtsestraat 26. Tel. 3325 Waar zo n glans is, werd vast en zeker met Peli gewreven. Het gaat nu eenmaal vlugger en beter met Peil - de beste wrijfwas voor meu belen, parket en linoleum. Grote bus no. 3110 ct. geel en bruin Grote doos no. 255 ct. geel, bruin, rood MET VLIDOSOL TEGEN HOUTWORM geeft aan de huisvrouwen een waarborg bij haar aankopen. Zij doet dit door middel van een embleem. Aan fabrikanten kan zij het recht geven dit embleem te voeren, wanneer de desbetreffende producten op alle te stellen eisen zijn goedgekeurd door het Instituut tot Voorlichting bij Huishoudelijke Arbeid. Aan Spanjaard viel de onderscheiding te beurt dit embleem te mogen voeren op Cinderella lakens en slopen, Teddy luiers en Rheumanella winterlakens, als eerste voor deze soort textielproducten. Dit aan Spanjaard verleende recht is dus een wel zeer duidelijk bewijs van de uitzonderlijke kwaliteit van Cinderella's, Teddy's en Rheumanella's. te zien, wat dat kabaal te betekenen had. We hoef den niet lang te zoeken, het geluid kwam uit de auto, waarmee Ben Ziene gearriveerd was. Ik weet niet of „auto" de juiste benaming was, het voertuig dat daar schokkend tot stilstand kwam hield het midden tussen een badkuip, een koets of een kinderwagen. Maar het Kon blijkbaar toch rijden, want we hadden het hóren aankomen. Het vreemde van dit voertuigje was nog, dat het er niet versleten uitzag, het was schoon en het glom zelfs een beetje. „Een best wagentje", ver klaarde Ben Ziene: „De Bikkel 1910. Een ijzersterke- auto, kan nog jaren mee!" „Jaejae", zei de baron: „Haha, hum. Héél interessant. Mag ik U voorgaan?" Dat mocht hij, we stapten het huis weer in en begaven mer. Het viel mij op, dat Eer. Ziene een ander werkpak aangetrokken had, de vet vlekken zaten hier op neel andere plaatsen, maar zijn gereedschap had hij allemaal bij zich, dat hoorde ik aan het rinkelen. Hij rook weer zo sterk naar benzine, dat ik een ogenblik een ontploffing vreesde, toen de baron een sigaar op stak, maar dat viel mee. „Vrien den", zei de baron: „Aangezien de eerste klap een daelder waerd is en ik maer meteen met de deur in huis wil vallen, haha, deel ik U mede dat we naer Zuid-Amerika gaen om daer deel te nemen aen een snelheidswedstrijd veur automobielen, ik heb ge zegd I" men

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4