Naguib radicaliseert BONN ONTEVREDEN OVER DE PRIJZENVASTSTELLING Hengstenkeuriiigen voor de Land- bouwtuigpaardenfokkerij Eerste stap naar Europees leger het moeilijkst 6T>ay by Day HET VADERLAND 4 WOENSDAG 11 FEBRUARI 1953 Dulles over West-Europa „Ik heb tijdens mijn bezoek aan Euro- de Chinese kust in het bijzonder heeft pa ervaren, dat de Europese landen ge- genomen, neigd zün voort te gaan met het vormen Generaal Omar Bradley, van een defensiegemeensebap, hetgeen van de commissie evenwel gepaard gaat met een tegenzin in het doen var. de eerste stap", zo ver klaarde de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Foster Dulles, in een uiteenzetting voor de commissie voor buitenlandse betrekkingen van de Amerikaanse Senaat. De voorzitter der commissie, Senator Wiley, deelde mede dat naar Dulles van mening was, de Europese staten, indien zij er toe zouden overgaan ..tezamen op te trekken", over voldoende hulpbron nen zouden beschikken voor hun be staan. Foster Dulles had hieraan toege voegd': „Indien de luropese staten niet tot eenheid zouden komen, zullen de V.S. zich voor het zeer ernstigs vraagstuk zien gesteld te moeten uitmaken, hoe hun toekomstige koers zal zijn". De mi nister had besloten met de woorden: ,.Ik bij van mening, dat het bezoek, dat Stassen en ik aan Europa hebben ge bracht, de Europese staten duidelijk heeft gemaakt, welk belang het Ameri kaanse volk en het Congres hechten aan het totstandkomen van een Europese Defensiegemeenschap Volgens twee andere leden van de t mmissie voor buitenlandse betrekkin gen. Smith en Ful'bright, heeft Dulles voorts verklaard, dat het „voortijdig" is om thans reeds te spreken over een blokkade van de Chinese kust. De twee Senatoren zeiden van oordeel te zijn, dat president Eisenhower nog geen be sluit ten aanzien van het Verre Oosten in het algemeen en een blokkade van De binnenlandse en de buitenlandse po litiek van Egypte's „leider", generaal Naguib, heeft sinds hij ruim een half jaar geleden aan de macht kwam. een opmerkelijke radicalisering ondergaan. In het binnenland grondvestte Naguib hiertoe gedwongen door de omstandig heden waarbij zijn leven zelfs reeds enige malen gevaar heeft gelopen een vol ledige dictatuur, welke thans wettelijk „geregeld" is. De militairen, die Naguib indertijd bij zijn staatsgreep steunden, doch zich daarbij bescheiden op de ach tergrond hielden, zijn nu naar voren ge komen en hebben zitting genomen in de „Raad dei Revolutie". Zij kunnen de mi nisters naar believen ten val brengen, zo dat het beeld van een militaire dictatuur volmaakt is. Wat ae buitenlandse politiek aangaat is Naguib een eind in de richting van het anti-Britse optreden afgedreven, dat de vorige Egyptische regeringen kenmerkte. Naguib wil de Engelsen zo spoe- 1 dig mogelijk uit de zone van het Suez-kanaal zien verdwijnen en Egyptische officieren hebben j leeds gezinspeeld op een guerilla. Door het hoofdkwartier van het Egyptische leger is een rióta ü'itgégëv'éh', waarin verzekerd wordt, dat het land, in dien het moderne wapens krygt, zeer goed in staat is om zelf het kanaal verdedigen. Hieraan worden nog enige interessante beschouwingen vastge knoopt. De nota betoogt, dat het belang van het Suezkanaa! vooral afhangt de veiligheid in bet Oostelijke gedeelte van de Middellandse Zee en dat de Wes terse mogendheden daar in de eerste plaats haar aandacht op dienden te rich ten, Voorts wordt in de nota opgemerkt, dat de verdediging in het Verre Oosten stellig hoofdzakelijk voor rekening van de V.S. zal komen, er dat deze andere wegen zullen gebruiken, dan het Suez- kanaal. Tenslotte komt dan de verkwik kende opmerking dat het kanaal voor het transport van olie uit het Midden-Oosten niet belangrijk is. omdat de Russen in ge val van een oorloa zullen beginnen met het veroveren van deze olie-gebieden. Ofschoon deze voorstelling van zaken in haar geheel wel zeer simplistisch is, valt toch de bedenkelijkheid van laatstgenoemde stelling bijzonder in het oog Het is waar. cat de verdediging van het Midden-Ooster. buitengewoon veel te wensen overlaat, maar de Westerse mo gendheden willen juist deze verdediging organiseren en naarmate het defensie- stelsel in het Midden-Oosten geconsoli deerd wordt, neem! de betekenis van het Suezkanaal toe. Egypte zal ongetwijfeld in staat zijn om het kanaal te bescher men, mits het tot een commando voor het Midden-Oosten toetreedt, maar het uit zicht hierop is nog r.iet moedgevend. Nog steeds hebben Cairo en Londen geen overeenstemming bereikt over de twee grote geschilpunten, welke hen scheiden: het genoemde Suez-kanaal en de Soedan. Berichten over het wel en het niet vorderen van de onderhandelingen over het Soeóan-probleem wisselen el kander af. In het begin scheen alles vlot te verlopen, toen Naguib instemde met het zelfbestuur en het zelfbeschikkings recht van de Soedan Door deze toezeg gingen wist hij evenwel vooraanstaande politieke leiders van de grootste partijen in ce Soedan op zijn hand te krijgen en dit heeft hem blijkbaar weer veeleisender t.o.v. ae Britten gemaakt. Het voornaam ste punt van onenigheid vormt de Zuide lijke Soedan, waar de Britten de gou verneur-generaal tijdens de overgangstijd naar zelfbestuur bepaalde bevoegdheden willen laten behouden De Engelsen ach ten de onontwikkelde bewoners van de Zuidelijke Soedan nog niet rijp voor in grijpende hervormingen en leiders in dit gebied zelf zijn ook bevreesd, dat hun land door het Mohammedaanse Arabische Noorden geëxploiteerd zal worden. Dit gevaar dreigt in het bijzonder, wanneer men de economie in de Zuidelijke Soedan gaat moderniseren, waarbij de onontwik kelde bewoners geheel hun- zelfstandig heid kunnen verliezen. Er is al eens voorgesteld om de Soedan te splitsen, maar behalve het politieke verzet, aat daartegen gerezen is. zijn er ook nog andere bezwaien. Weliswaar vor men ce Noord- en de Zuiü-Soeaan ethno- grafisch en klimatologisch bijna een tegenstelling, maar zij zijn beide op de Nijl aangewezen uit landbouwkundig en vervoerstechnisch oogpunt. Bovendien zou de Zuid-Soedan, indien het Noorden -hier geweerd werd, bij gebrek aan andere belangstellenden ongetwijfeld een ge ruime tijd langer achterlijk blijven, dan bij een vereniging het geval zal <$0. Al deze kwesties zijn telkens weer ter sprake gebracht bij de Brits-Egyptische onder handelingen. Het wachten is echter nog altijd op een accoord. Dit zou in alle opzichten een herademing in het Midden- Oosten teweegbrengen. chefs vsm staven, heeft verklaringen af gelegd voor de commissie voor de bui tenlandse betrekkingen van de Ameri kaanse Senaat, waarin volgens Wiley, de volgende punten zijn behandeld: 1. Formosa: generaal Braidiley verklaar de, dat thans meer wapens naar dit eiland worden gezonden: 2 Mogelijke blokkade van communis tisch China; generaal Bradley wees er op, dat een beslissing hierin door de president moet worden genomen. Volgens twee leden der commissie zeide de generaal o.a.. dat een marine- blokkade der door de Russen bezette havens van Dai-ren en Port Artihur niet in strijd zou zijn met het in ternationale recht, daar de soeverei niteit over deze havens door dé Chi nezen wordt uitgeoefend. Korea: generaal Bradley besprak vraagstukken, verband houdend met 'n groter gebruik maken van de 7.nid- Koreaanse mannen voor het vormen van militaire eenheden. Gen. Van Fleet neemt afscheid Gen. James A. van Fleet heeft tegen een vertegenwoordiger van A.P. op de vooravond van ziin afscheid als comman dant van het achtste leger gezegd, dat een algemeen offensief van de troepen der V.N. in Korea thans zeker tot succes zou leiden. Hji was van mening, dal de V.N. zich tweemaal de kans hadden laten ontgaan aan de Communisten een beslis sende nederlaag toe te brengen. Voor eerst in Mei 1951 toen de Communisten zich te ver hadden gewaagd en vervol gens in de herfst van dat jaar, toen de troepen van de V.N. de communistische verdediging doorbraken. Gen. Van Fleet heeft heden het com mando over de landstrijdkrachten in Korea aan lt.-gen. Maxwell Taylor over fed ragen. Vliegtuigen gevallen 35 DODEN Een transsporttoeste: van de Ameri kaanse luchtmacht is in slecht weer by Bitburg neergestort. De 5 inzittende Amerikanen zijn om het leven gekomen. In de woestijn tussen Suez en Cairo is eveneens tengevolge van het slechte weel een vliegtuig neergestort, waarbij 30 per sonen zijn omgekomen en 3 gewond. Twee inzittenden ziin ongedeerd. Frankrijk probeert Engeland nauwer te binden Diplomatieke zegslieden in Londen verwachten, dat Frankrijk w-eldra met een voorstel zal komen om de looptijd van het Atlantische Pact van 20 op 50 jaar te brengen. In Londen wordt ver moed, dat het Franse idee ten doel heeft zowel aan de Britse als aan de Ameri kaanse belofte voor verzet tegen alle aggressie in Europa een hechter funda ment te geven. De Franse premier René Mayer, de minister van Buitenlandse Zaken, Bi- dault, en de minister van Economische Zaken, Buron. zullen Donderdag in Lon den aankomen voor besprekingen met Britse staatsleiders. Deze besprekingen gaan vooraf aan een bezoek van de Franse ministers aan president Eisen hower in Washington. Verdere arrestaties in Hongarije Volgens ïn Wenen uit Boedapest ont vangen berichten is het grootste deel van het hogere personeel van de Hon gaarse veiligheidspolitie thans in arrest. Onder de arrestanten zou zich dr 1st van Balint bevinden, een Joodse hypnotiseur, die zijn hypnotische kracht bij de onder vraging van gevangenen zou hebben aangewend. Naar verluidt zouden in het afgelopen weekeinde verdere arrestaties van Joodse functionarissen en artsen in geheel Hongarije zijn verricht. Bijzondere bijeenkomst Raad van Europa voorgesteld Parlementaire kringen te Bonn ver klaren. da', West-Duitse parlementsleden binnenkort formeel zullen voorstellen een bijzondere bijeenkomst van de Alge mene Vergadering van de Raad van Europa bijeen te roepen om te spreken over de overstromingsramp en de toe stand van de Oost-Duitse vluchtelingen. Het voorsel wordt uitgewerkt door dr Schafer. vice-voorzitter van de Vrye De mocratische Partij, en Altmeier, een so ciaal-democraat. Het voorstel zal worden ingediend bij de vaste commissie van de Raad van Europa te Straatsburg. Diesviering NOIB afgelast De vereniging van leerlingen van het Nederlandse Opleidingsinstituut voor de Buitenlandse Dienst te Nijenrode heeft haar dies-viering, die Zaterdag zou wor den gehouden, in verband met de om standigheden afgelast. Dinsdag is op Schiphol aangekomen de Argentijnse dagbladdirecteur Fran cisco Perez Torres, die o.a. het mond en klauwzeer instituut te Amsterdam en enkele Friese boerderijen zal bezoeken. Moeilijkheden bij plan-Schuman De opening van de gemeenschappelijke markt voor kolen en staal is in Bonn vergezeld gegaan van de aankondiging, dat West-Duitsland wellicht reeds spoedig genoodzaakt zal zyn een uitspraak van het Gerechtshof te vragen over de wyze van vaststelling van de pryzen voor kolen en staal. Het geschil gaat om de vraag, of bin nenlandse omzet- of productiebelastingen zullen moeten worden afgetrokken van de vastgestelde kolenprijzen, waar het gaat om exporten van kolen. Duitsland heeft zich op het standpunt gesteld, dat zulk een aftrek niet mag plaats hebben en dat alle leveringen van kolen en staal in de gehele Gemeenschap als binnen landse leveringen moeten worden be schouwd. De Duitse vertegenwoordiger in de Ministerraad, prof. Erhard, stond echter met dit inzicht alleen. Duitsland moet zich dan ook neerleggen bij de toe passing van een aftrek, ofschoon het zeer ernstige moeilijkheden voorziet, indien bij de opening der staalmarkt eenzelfde procedure zou worden gevolgd. Wanneer de prijs van het geëxporteerde Franse staal namelijk verminderd zou worden met de in Frankrijk geldende productie belasting van zestien procent, dan zou dit betekenen, dat de Duitse staalindustrie in haar eigen land niet meer tegen de Franse zou kunnen concurreren. Wijziging spoorwegtarieven Dinsdag de dag waarop de gemeen schappelijke markt voor kolen, erts en schroot werd geopend zijn in de zes landen van de Europese Kolen- en Staal gemeenschap (KSG) in negen gevallen de tussen de staten geldende tarieven voor het vervoer van kolen, erts en schroot per spoor gewijzigd. De tarief wijzigingen zijn door de regeringen inge voerd op uitnodiging van het Hoge Ge- Ridgivay prijst zijn soldaten Generaal Ri-dgway, de geallieerde op perbevelhebber in Europa, prijst in een onder de Amerikaanse soldaten in Neder land verspreide boodschap deze soldaten voor hun reddingswerk en hulpverlening bij de overstromingsramp. Hij zegt: ,.Na een persoonlijke verken ningsvlucht boven het rampgebied en een bezoek aan de Nederlandse minister van Defensie, wens ik allen die deel uitmaken van onze hulpdiensten te prijzen voor de hulp die zij de Nederlandse gewapen de macht bieden bij het redden van men senlevens en het verlichten van de nood, door de huidige ramp veroorzaakt". Ridgway prijst in het bijzonder luite nant-generaal Eddy, opperbevelhebber van de Amerikaanse strijdkrachten in Europa, voor de snelheid, doelmatigheid en harmonie, waarmede hij persoonlijk troepen bijeenbracht en toezicht hield op de uitvoering van de eerste maatregelen Ook is hij vol lof over generaal-majoor Noble van het korps mariniers. Café Watersport Centraal te Giet- hoorn is, vermoedelijk ten gevolge van een uitslaande gasvlam, geheel uitge brand. De bewoners van het neven gebouw moesten zich in nachtgewaad redden. De eigenaar bevond zich met de Giethoornse punterploeg in het ramp gebied. zagsorgaan van de gemeenschap. De be doeling van deze tariefwijzigingen is "net uit de weg ruimen van de grootste dis criminaties op hst gebied van het ver voer binnen de Gemeenschap. De Britse regering heeft haar beste wensen gestuurd aan de K.S.G. In een boodschap van de Britse regering aan Jean Monnet, de secretariS-generaal der K.S.G. stond: „Beste wensen voor uw project". Staatsraad mr dr L. N. Deckers 70 jaar Op 14 Februari wordt Staatsraad mr dr L. N. Deckers 70 jaar. Er was, om dit feit feestelijk te gedenken, een uit gebreid huldigingscomite gevormd, waar van dr L, G. Kortenhorst voorzitter was. Van elke huldiging is evenwel onder de huidige omstandigheden afgezien, De binnengekomen gelden zullen aan het Nationaal Rampenfonds worden afgedra gen. In water gereden en verdronken De 39-jarige vertegenwoordiger J. H. B uit Groningen die met zijn auto onderweg was van Winschoten naar Groningen, reed, toen zijn auto slipte, het Winseho- terdiep in. Eerst na tien minuten slaagde de kraanwagen van de brandweer er in de wagen op het droge te trekken. Het slachtoffer was toen reeds overleden. Koning Boudewijn weer aan waterfront In een officieel communiqué is te Brus sel medegedeeld, dat Koning Boudewijn op advies van zijn dokter zijn bezoeken aan de overstroomde gebieden moest onderbreken. De Koning bezocht vorige week, zoals gemeld, onmiddellijk na de Een kleine honderd, zeer levenslustige goed gevoede en met grote zorg getoilet- teerde jonge hengsten van het Gelders en het Gronings type werden gisteren op het Utrechtse concours hippique-terrein voor dekking gekeurd. Dit is een voor onze paardenfokkerij hoogst belangrijke ge beurtenis en het spreekt vanzelf, dat de keuring zeer streng is. want slechts met de beste der beste hengsten kan men superieure landbouwtuigpaarden fokken. De hengsten worden gekeurd op bouw, type, en gangen en ten slotte worden zij, die voor dekking goedgekeurd zijn. aan een diergeneeskundig onderzoek onder worpen. Sinds 1939 houdt de Ver. tot be vordering van de Landbouwtuigpaarden- fokkerij in Nederland (ontstaan uit een fusie van twee stamboeken) jaarlijks in Utrecht een centrale keuring. De animo om de hengsten hier te laten bezichtigen is steeds zeer groot. Maar al dadelijk bij de eerste beoordeling worden velen afge keurd. Van de 60 hengsten Gelders type. die gisteren gekeurd werden, mogen slechts 23 driejarigen en 4 vierjarigen heden voor een nog strengere selectie terug komen. Van de ongeveer 30 hengsten van het Gronings type verschenen vandaag 15 driejarigen wederom voor de keurings commissie. Daarna wordt er voor deze jonge hengsten een premiekeuring ge houden en ten slotte komen de 5 en 6 .jarigen voor de jury Een ijskoude wind en striemende regen, uren achtereen, maakte het verblijf in de open lucht niet bepaald pleizierig. Af en toe moest er even een pauze zijn, omdat de door en door natte juryleden de door weekte lijster, niet meer konden han teren! Maar dit tijdverlies werd bij de lunchpauze ingehaald De gehele organi satie was perfect in orde. Aangewakkerd door zweepgeklap en gerammel met cen tenbakjes draafden de machtige jonge hengsten met een enorm élan aan de hand der monsterknechts. Het ijltempo van deze jonge kerels evenaarde dat van een Nurmi! Op het prachtige gras veld van het concoursterrein was een driehoeksbaan uitgezet van kolengruis. KONING BOUDEWIJN Terug van de Rivièra in de Belgische getroffen gebieden. overstroming, het getroffen gebied. Daarna kwam het bericht, dat hij naar de Rivièra was vertrokken voor herstel van een griep, doch Maandag.ishjj jyeep, naar het rampgebied bij Antwerpen' ge weest, waai-., velen hem toejuichten. .De Koning heeft de linkervleugel van zijn paleis in Brussel ter beschikking gesteld van het Belgische Rode Kruis, dat er de dienst voor de hulpverlening aan de slachtoffers van de watersnood zal vesti gen. zodat men de hengsten-actie van alle kanten goed kon zien. Het publiek be stond grotendeels uit heren. De echtge noten waren blijkbaar met dit hondeweer niet van huis weg te krijgen. Het merendeel der hengsten was bruin, vos of zwart. Bij het Gronings type hield één schimmel de eer van zijn kleur op; dan waren er een paar ïsa-bellen en één vosschimmel, die de indruk maakte, alsof hij met DDT was bespoten; de regen spoelde echter niets af. Dus het was zijn natuurlijke haarkleur! Leeuwen van Klants dierenpark te Valkenburg, zullen tezamen met leeuwen uit de film Quo Vadis, binnenkort in München medewerken aan een nieuwe Duitse film. VERTROUWEN Bij een zending goederen vond het Rode Kruis een briefje met de volgende inhoud op een laken ge speld: Het is mij niet mogelijk deze kille lakens weg te sturen zonder toevoeging van een klein persoon lijk woord. Als ex-evacué van de Jappenoorlog ik beleefde met mijn 2 kinderen bange dagen en nachten op een evacuatie tocht over zee en land kan ik een klein beetje méé-lijden, al die ver schrikkingen. die u doormaakte. Voor mij liggen de gebeurtenissen alweer enige jaren achter mij, zij zijn dus te overzien en daarom waag ik 't U een heel bescheiden raadgeving mee te geven op Uw verder, misschien nog zo onzeker levenspad. Draai de grootste vijand in ons leven, de angst, Uw Hollandse rechte rug'toe en neem beide han- de n aan', -die toegestokenworden door de 'grootste vriend in ons leven, ons gevoel voor humor. Want breekt Uw lach weer door, zo blijkt in de tuin van Uw hart een zeldzame plant te bloeien, die het ten volle waard is om door Uw handen, zó verknocht aan Uw aarde en Uw bouwgrond, verzorgd en aangekweekt te worden, Deze plant heet: vertrou wen. In ieder mensenhart is het zaad voor deze plant aanwezig! WEATHER OUTLOOK North-easterly wind with some cloud, and with rain or snow in some parts. Moderate to strong wind strengthening along west coast. Temperature around freezing point. HET© VADERLAND Established 1S69 For information regarding this column, please telephone No. 1 84 3 40 ext. 48, or write to Het Vaderland. 27 Park straat. The Hague. W/hat was described as „a responsible determina tion" to bring the European Defence community plan to completion was one of the facts discovered by American Secretary of State Foster Dul les during last week's fact finding tour of Europe, On his return to Washing ton with Mutual Security Agency Director Harold Stas- ;en, Dulles said he had been asked by President Eisen hower especially to talk with European leaders „to ascer tain the likelihood of bringing the European Defence Com munity into being". He added that this know ledge is important for Ame rica „because we cannot wisely shape our own pro gramme without knowing what are the intention of our European friends". And what did Dulles find? This is his report: „On the whole, we are encouraged by what we have been told by the leaders of the six conti nental European nations which have signed the treaty to create a European Defence Community. We do not mini mise the difficulties confront ing those who have under taken this great project, but we believe there is a respon sible determination to bring the project to completion". BLOCKADE? As expected, the chief reaction to President Eisen hower's decision to withdraw the American Seventh Fleet from Formosa is world anxiety as to whether this will be followed by a blockade of the Chinese mainland Britain, presumably, has already made it very clear to the United States that such action would be strongly disapproved, and other coun tries are expressing similar At the moment American leaders are all declaring thai the decision is one for Eisen hower to make himself, with Secretary of State Foster Dulles declaring that the President has not yet made up his mind. As for European opinion, Dulles asserting that the thought he had satisfied European leaders during his recent, tour of the intentions of the United States in removing the fleet from For mosa FLOOD COMPENSATION The first debates In the Dutch Parliament on the floods show a growing desire for the Government to pay com pensation for the full damage done rather than "in the spirit of war damage", as was announced by Premier Wil lem Drees Much will depend, presum ably, on what aid Holland receives from abroad, as obvi ously the total bill, which will be enormous, cannot be financed in the ordinary way, There is also the question as to how the National Disaster Fund shall be spent. This is growing at such a rate, having already passed the 31 million guilder mark, that a good proportion of'the personal losses could be defrayed from that source, leaving the Government to pay for repairs, new precautionary measures and direct loss of farms and buildings. A special feature of the debate was the general feeling that although it was neces sary tr probe whether the disastei could have been lessened by a warning system, this is the time for con structive ideas and definite action rather than for criticism MORE GALES Severe gales over Britain and in the North Sea are causing great anxiety on the East Coast of England over the prospects for the coming weekend when the spring high tides are due It may be, of course, that the gales will have died down by then, but at the same time there seems a possibility that the warnings expressed last week about further flooding may yet become a reality, at least in England. Heavy snowstorms and blinding blizzards have swept large areas of Britain, in cluding the usually temperate Devon, Flood repair work is continuing, although under appalling conditions, in a feverish race against time and tide. But today's BBC forecast is that in the North Sea the storms we re increasing to gale force. It can only be hoped that they can blow themselves out between now and Friday The weather outlook for Holland does not seem quite so severe, although stormy winds are expected tempor arily along the coast. TODAY'S FLOODLIGHTS So many helpers have poured into the flood areas that the authorities are finding it very difficult to select work for them to do. With the chief danger over, and with almost all of the actual rescue work done, the great task now calls for hard work and expert advice. However, most of the helpers want to stay until after the weekend, in case there are further floods Canada has offered to in crease and simplify arrange ments for emigrants from among the flood victims. Chile wants 1,000 immigrants who will have their fares paid and be settled on farms. The adoption system is growing rapidly, as town after town all over the world offers to adopt a stricken Dutch village, Aid to Holland has been lemarkably realistic as well as imaginative Governments and firms in different parts of the world have, for example, promised to send such things as: a team of stone-masons, wagonloads of tubes and joints, aluminium kettles and saucepans, extra export quotas of timber for dyke building, typewriters for relief organisations and pre fabricated houses. NEWS IN BRIEF Queen Elizabeth II and the Duke of Edinburgh attended the annual dinner of the Royal Academy last night, and afterwards saw the exhibition of Dutch pictures there. Among the guests were M and Mrs Winston Churchill. General Neguib has formed a "Council of Revolution' Egypt, headed by himself, to rup the country for the next three years. The Council will consist wholly of Army of ficers, and will appoint and dismiss cabinet ministers. In announcing its formation, General Neguib promised freedom of religion and speech. Slight injuries to the face were received by the wife of the Soviet Minister at Tel Aviv when an explosion occurred at the Soviet Le gation. Other members of the Legation staff were also injured Sir N Gopalswami Ayyanger, Defence Minister of India, died in Madras yesterday. The two Indonesian jour nalists who were detained last November for "subversive activities" have now been deported by air from Holland to Indonesia. ARE YOU GOING There will be a lecture to night at the United States In formation Service auditorium in Lange Voorhout on „Tho mas Jefferson and the Liberal Foundations of America" The lecturer will be Professor E. E. Palmer of Syracuse Uni versity, and the lecture is one of a series on American his tory by Fulbright professors and teachers now in the Netherlands. The Residency Orchestra will give a concert in the K. en W. Theatre tonight under the conductorship of Willem van Otterloo. The programme includes Bruckner's 8th Sym phony. Gemeenteraad van Elten blijft aan In het belang van Elten heeft de ge meenteraad aldaar besloten zijn advise rende taak voort te zetten, hoewel de leden van de raad van mening zijn dat hun mandaat is afgelopen en zij dus niet meer representatief voor de bevolking zijn. Zoals bekend heeft de gemeenteraad te Elten sinds de grenscorrecties slechts een adviserende bevoegdheid Directeur van Van Gend en Loos te Tiel verduisterde f5000 De officier van Justitie bij de Arn hemse rechtbank heeft 8 maanden ge vangenisstraf -voorwaardelijk geëist legen de voormalige directeur van Van Gend en Loos te Tiel. D. J. B. W„ die bijna f5000, terugbetaald wegens te veel betaalde invoerrechten, verduisterd had. Voorts had hij nog f8000 uit de kas ge nomen. De officier eiste deze betrekkelijk milde straf in verband met het feit, dat W. thans werkzaam is als loopjon gen bij een kruidenier, wat hij voor iemand in zijn omstandigheden reeds straf genoeg vond. Oplichters gaven zich uit voor watersnood-slachtoffers De politierechter te Den Bosch heeft de verdachten M. B. uit Prinsen-hage en K. H. uit St Willibrord conform de eis veroordeeld tot 6 maanden gevangenis straf, en de echtgenote van B., mevr, C B.-de P. eveneens conform de eis tot 4 maanden gevangenisstraf. Het drietal heeft in de arrondissementen Breda en Den Bosoh verschillende personen opge licht door zich uit te geven voor slacht offers van de watersnood. Bij hun arrestatie bleken zij in het bezit te zijn van een bewijsje, dat afkomstig was van de broer van de vrouwelijke verdachte. Deze broer is inderdaad slachtoffer van de stormramp. Zij zullen later nog voor de politierechter in Breda moeten ver schijnen. 5000 Landbouwmachines komen boven water Vier tot vijfduizend landbouwtractoren en andere machines, waarvan de waarde in de tientallen millioenen guldens loopt, komen thans weer geheel of gedeeltelijk boven water. Alles zal er op worden ge zet de schade door roestvorming zoveel mogelijk te beperken. Er zijn thans 50 hulpploegen yogf dit. doel ingezet. Genie 'en' Italiaanse brandweerlieden verlenen hulp. Ingesteld ..is de commissie nood voorziening landbouwwerktuigen De sport en de hulpverlening Het bestuur van de Sportvereniging „Wilsonmeters" deelt mede, dat het in de kas van het Nationale Rampenfonds een bedrag van f 100 heeft gestort, „De Ooievaars" stortte f 10.— Ten bate van het Nationaal Rampen fonds organiseert de Turnkring 's-Gra- venhage en omstreken Zaterdagavond, 14 Februari, een gymnastiekdemonstratie van de aangesloten verenigingen die om half acht aanvangt in de grote zaal van de Dierentuin. Na de pauze zal de turn- film van de Olympische Spelen 1952 wor den vertoond. De vereniging van leraren in de lichamelijke opvoeding heeft voor deze avond volledige medewerking toege zegd, terwijl de bruto-opbrengst aan het rampenfonds zal worden afgedragen. Het Koninklijk 's-Gravenhaagsch Schaatsgenootschep Discendi Duscimus heeft f 150.— gestort in het Nationale Rampenfonds. West Ham United, een Britse voetbal club die Zaterdag niet in de league com petitie hoeft uit te komen, za] op die dag een voetbalploeg uit Portsmouth in het stadion van Antwerpen ontmoeten. De baten van de wedstrijd zullen ten goede komen aan de slachtoffers van de over stroomde gebieden in Nederland, België en Engeland. CRICKET Tweede toetswedstrijd West IudiëIndia Aan het einde van de derde dag van de toetswedstrijd tegen India had West- Indië een voorsprong van 134 runs met nog 7 tweede innings wickets in handen. De eerste innings van India leverde in totaal 253 runs op. want nadat Maan dag 155 voor twee was gescoord vielen Dinsdag de acht resterende wickets voor slechts 98 runs. Toen de stumps getrokken werden hadden de West-Indiërs (wier eerste in nings 296 had bedragen) 91 runs gescoord voor het verlies van drie wickets in hun tweede innings. Vijfde testmatch AustraliëZuid-Afrika Dank zij een fraaie 7e wicket stand van 111, gescoord door Jack Cheetham (66) en Percy Mansell (52) heeft Zuid- Afrika zijn totaal voor de eerste innings in de vijfde testmatch tegen Australië te Melbourne op 435 gebracht. Aan het einde van de speeltijd op de vierde dag hadden de Australiërs 98 runs gemaakt voor het verlies van 3 wickets, In de Australische aanval had Bill Johnston het meeste succes. Ten koste van 152 runs nam hij 6 wickets. BILJARTEN Nog een Europees record 71/2 voor Lütgehetmann Bij de na-controle is gebleken dat l 'tgohetm-ann het door hem gewonnen jongste tournooi om he Europese kam pioenschap kader 71/2 gespeeld heeft met een algemeen gemiddelde van 24,24, Dit is een nieuw Europees record. Het oude stond met 22.82 op naam van Piet van de Pol en werd gemaakt in Februari 1952 tijdens het Europees kampioenschap 'te Mulhause, Optimisme t.a.v. de terreinen in de getroffen gebieden In een Dinsdagavond gehouden ver- jadering heeft het bestuur van het district Zuid I van de K.N.V.B. zich onder voorzitterschap van de heer E. A. Wijdicks beraden over de situatie welke in West-Brabant en Zeeland door de overstromingen is ontstaan. Gebleken is dat de schade aan de sportvelden in het algemeen gesproken minder ernstig is dan gevreesd werd. Zierikzee en Burgh zijn natuurlijk v-oor de huidige compe titie uitgeschakeld, en verder heèft het terrein van E.M.M. te Vtissingen nogal geleden van het tanken van vrachtauto's, terwijl het veld van Goes dienst doet als landingsterrein voor hefschroefvliegtu;- gen. Maar voor het overigs is de situatie niet zo en de heer Imanse, lid van het districtsbestuur en voorzitter var de afd. Zeeland deelt dit standpunt volkomen dat aan de instelling van een nood- competitie gedacht behoeft te worden. De heer Imanse ziet de toekomst opti mistisch in en meent dat de competitie binnen niet al te lange tijd en met uit zondering van Zierikzee en Burgh nor maal zal kunnen worden hervat. Intussen zijn enkele overgangsmaatregelen nood zakelijk. Zo zullen Zondag a.s. in het grootste gedeelte van de noodgebeden geen wedstrijden worden gespeeld en is besloten het program mor de vierde klasse G van Zuid I (gebied rond Halste ren en Steen-bergen) voor vier weken geheel op te schorten. Een moeilijkheid is voorts, dat de ver binding tussen Zeeland en West-Brabant thans alleen via Antwerpen mogelijk is, In dit verband is besloten dat de clubs gedurende vier weken regionaal zullen spelen, dus Zeeuwse tegen Zeeuwse en West-Brabantse tegen West-Brabantse clubs. Men verwacht dat -na afloop van deze termijn de verbinding weer intact zal zijn, waarna het districtsbestuur wederom bij-een zal komen om de toe- s'znd onder het o-o-g te zien en de dan nodig blijkende voorzieningen te treffen. Frans voorstel is niet aanvaard Naar wij vernemen heeft de Franse voetbal federatie zich tot de K.N.V.B. gewend met het voorstel om op 12 Maart a.s. te Parijs een landenwedstrijd Frankrijk—Nederland te spelen ten bate van de slachtoffers van de watersnood. De K.N.V.B. heeft hierop, bij alle er kentelijkheid voor het Franse aanbod, geantwoord dat een dergelijke wedstrijd op de voorgestelde datum onmogelijk zou kunnen worden gehouden, omdat het Nederlands elftal in Maart, reeds twee landenwedstrijden speelt, n.l. op 7 Maart te Rotterdam tegen Denemarken en o-p 22 Maart te Amsterdam tegen Zwitserland. In overweging is thans een wedstrijd tussen een ploeg van de in Frankrijk woonachtige Nederlandse professionals en een Frans selectie-elf tal waaromtrent op korte termijn een beslissing zal worden genomen. De Franse federatie heeft voorts aan de verschillende afdelingsbesturen ver zocht een toeslag te leggen op de entree- kaarten voor alle in hun ressort te spe len wedstrijden, zulks eveneens ten be hoeve van de slachtoffers d>er overstro mingen. De training van het Ned. elftal Voor de training van het Nederlands elftal zijn de volgende 23 spelers uitge nodigd (in alfabetische volgorde): Alberts (Vitesse), Biesbro-uok (R.C.H.), Van de Bogert (D.O.S.), Boskamp (Ajax), Clavan (A.D.O,), Claus (Helmondiia), Van Ede (Sparta), Van der Gijp (Emma), Hen driks (Vitsese), Klaassens (V.V.V.), Van der Kuil (V.G.V.), Kuypers (Vole- wijekers), Landman (Sparta), Lenstra (Heerenveen), Louer (N.O.A.D.), Louwers (Eindhoven), Luiten (D.O.S.), Van haalte (Blauw Wit), Van Schijndel (S.V.V.). Teba-k' (Eindhoven), Terlouw (Sparta), De Voogd (Haarlem) en Wiertz (D.W.S.). De Keuzecammissiie verklaart uitdruk kelijk, dat de mogelijkheid blijft bestaan dat alsnog spelers worden uitgekozen om de training (of trainingsbijeenkomsten) te vol-gen als zij daartoe aanleiding vindt. Ook is het mogelijk dat spelers, die plotseling een uitstekende vorm blijken te bezitten en niet uitgenodigd waren, in het Nederlands elftal worden gekozen. De voorbereiding voor de wed strijd tegen Zwitserland geschiedt onder meer door het spelen van traimingswed- strijd-en en daarom is het aantal uitge nodigde spelers groter dan voorheen het geval was. VERLOVINGSRINGEN LANGE POTEN 11 - DEN HAAG SCHAATSENRIJDEN Amerikaan Hayes Alan Jenkins wereldkampioen kunstrijden De titel van wereldkampioen kunst rijden werd te Davos behaald door de Amerikaan Hayes Alan Jenkins, op de tweede plaats volgde zijn landgenoot James Grogan. De Tlaliaan Carlo Fassi, die te Dortmund het Europees kam pioenschap won, werd derde. AUTOMOBILISME Gatsonides in de Rallye van Sestrière M. Gatsonides, winnaar van de Rallye naar Monte Carlo 1953. heeft met een Ford Zephyr ingeschreven voor de Ral lye van Sestrière die van 26 Febr—2 Maart a.s. wordt gehouden, zo deelden de organisaioren van deze sterrit mede. Ook de Italiaan Nino Farina heeft te elfder ure ingeschreven. Hij zal naar verwacht wordt met een Ferrari of eea Lancia Aurelia deelnemen iets voor U j in de Tip*'

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3