Amersfoorters weren zich in noodgebied Geen karwei te zwaar, geen opdracht te moeilijk Bij Rotherham leeft mee Burgemeester Molendijk naar Middelharnis Adoptie van geteisterd stadje is zeer waarschijnlijk 2 Woensdag 11 Februari 1953 (Van een onzer verslaggevers) Ook enige Amersfoorters behoorden tot het legioen der vrijwilligers, die vorige week, direct na het bekend worden van de catastrofe in Zuid west Nederland, naar het bedreigde gebied snelden, bereid om op iedere wijze hulp te bieden aan in nood verkerende landgenoten. Zy hebben in enkele verschrikkelijke dagen heel wat beleefd, maar prezen zich geluk kig. dat zij inderdaad nuttig werk hebben kunnen doen. Maandag reeds werden voorbereidingen getroffen om met enJge boten naar Hellevoet- sluis te gaan. Dezelfde dag om ongeveer zes uur 's avonds vertrokken plm. dertien man met een tweetal grote trailers, waarop twee boten, de „Wij- nanda" en de ..Paul", geladen waren. Deze motorsloepen waren acht en negen meter lang! Moedige tocht met lekke sloep Het vergde dan ook het uiterste van de stuurmanskunst van de chauffeurs om de geweldige gevaar ten veilig in het duister naar de Slaats van bestemming te dirigeren, mtelbaar zijn de moeilijkheden on derweg al geweest, vaak moest men omrijden en kwam dan terecht op haast onbegaanbare-of uiterst smal le wegen. Enfin, deze tocht was al een avontuur, doch dank zij het meesterschap van de stoere mannen aan het stuur bereikte men Helle- voetsluïs. Onze stadgenoten waren de eerste burgers, die met boten arriveerden, maar voorlopig kon men er nog niets mee uitrichten, want er heerste ter plaatse een chaotische toestand. Een probleem was het alleen al om de boten te water te krijgen, dat moest n.l. geschieden in de bui tenhaven. omdat de sluizen stuk waren en de binnenhaven niet ge bruikt kon worden voor dat doel. Hoe een takelwagen te krijgen: Er was een tramwagen met takel- installage. doch slechts berekend voor een gewicht van anderhalf ton. Moeilyk karwei Met behulp van een 100-tal mili tairen werd de volgende morgen •ypiracht de „Paul" te water te krij gen. Dit lukte niet. Bij die pogin gen scheen de boot enige schade te hebben opgelopen, want 'ater bleek de „Paul" water te maken- De boot kon niet uitvaren. Met de tramtakelwagen lukte het de ande re motorsloep heel voorzichtig in zijn element te krijgen. De „Wijnanda" zette koers naar Middelharnis mei vier man. die hulp konden verlenen met het ver voer van gewonden. Later raakte dit kleine gezelschap uit elkaar. Een van hen ging met een transport ge wonden naar Rotterdam, de ander werd ingeschakeld bij het in orde brengen van een zender en kwam zelfs later nog per helicoptère in Zierikzee terecht, nummer drie was behulpzaam bij transportwerk en bereikte later Rotterdam per sleep boot. Zij allen hebben verschrikke lijke ervaringen opgedaan, ontbe ringen doorstaan, maar aangepakt, waar aangepakt kon worden. De vierde man bleef tenslotte alleen met de ..Wijnanda" over en bereik te na een uiterst moeilijke en ge vaarvolle tocht Dordrecht, want de boot was inmiddels lek geraakt. In uitgeputte toestand kwam hij aan. Deze Amersfoorter kwam onmid dellijk ondeï de hoede van het Rode Kruis. Met een speciaal voor hem gecharterde auto is hij later naar Utrecht en vandaar naar Amers foort vervoerd. Het andere deel van het gezel schap heeft zich op allerlei manie ren in Hellevoetsluis nog nuttig kunnen maken. o.a. met het vervoe ren van cadavers. Zelfs is nog iemand naar Amersfoort terug ge- ijna 800 evacué's in Amersfoort (Van een onzer verslaggevers) Wederom arriveerden gisteren twee bussen evacué's bij het eva cuatie-centrum Markthal met in woners uit Zierikzee. Ook ditmaal waren het meest grote gezinnen met vele kleine kinderen. Het in gezamelde speelgoed kwam nu goed te pas, want het bleek een probaat middel om de kleinen enigermate bezig te houden. We zagen peuters met brandweerauto's, bromtollen en blokkendozen, waar zij ziels- verheugd mee waren. De registratiedienst had het vrij makkelijk. De heren zijn intussen geroutineerd in het werk en dat bevordert in niet geringe mate de afwerking. Intussen bleek wel, dat het gehele apparaat in korte tijd oo volle toeren kan draaien. Bui ten stonden rjjen auto's gereed om de vluchtelingen naar hun toekom stige gastheren te vervoeren ei binnen., was de erwtensoep weer prima. Omstreeks zes uur had men de evacué's „verwerkt". Men was ge reed om meer bussen „op te van gen". Toen kwam echter de mede deling, dat zeer waarschijnlijk geen bussen meer zouden aankomen. Daarom vertrok het grootste ge deelte van de evacuatiestaf. Slechts enkelen bleven achter. Er zijn nu ongeveer achthonderd evacué's in Amersfoort. weest om te zien of er nog een boot beschikbaar was Een van de mannen moest beslist terug en toen heeft een stadgenoot onmiddellijk zijn plaats ingenomen. Eerst tientjes dragen Een staaltje van de vele merk waardige belevenissen is wel het volgende. Een van de Amersfoorters kwam bij zijn reddingspogingen te recht in een onder water gelopen boerderij, waar een oiide boer op de zolderverdieping zatmet een aantal bankbiljetten voor zich op de grond uitgespreid. Hij wilde be slist niet weggaan voor al het bank papier gedroogd was Over een ding waren allen het eens, Er heerste n.l. een geest van hulpvaardigheid, die hartverheffend was. Bevelen hoefden nimmer ge geven te worden. Als er iets. al was het in het holst van de nacht ge daan moest worden, waren er tien tallen, die zonder een woord te zeg gen spontaan aanpakten, Inderdaad zijn er fouten gemaakt, maar hoe kon het ook anders in de chaos, die tijdens de eerste dagen in het ramp gebied heerste. Onze stadgenoten zijn inmiddels allen weer behouden teruggekeerd. Dat ook onze vrienden uit Ro therham meeleven met onze ge- I troffen landgenoten bewijst wel de volgende brief, die een stadgenoot dezer dagen ontving. „Ik heb enige dagen met griep ziek te bed gelegen, maar nu mag ik van de dokter een uurtje op. Ik voel me gedrongen om uiting te ge ven aan onze grote sympathie voor de bevolking van Holland, die zo'n rampspoed heeft beleefd en zovele doden betreurt na de orkaan, die in de nacht van Zaterdag op Zon dag het kustgebied teisterde. Wij denken aan U allen met droefheid in het hart ook voor ons volk en we luisteren naar het nieuws van Hilversum. Er is toch zoveel misère in de wereld en nu moeten wederom zo vele mensen lijden door de ver woestende natuurkrachten, zovelen verloren have en goed en zovelen hun leven. Ik hoor zojuist, dat weer een springvloed te verwachten is Wij zijn dankbaar, dat wij veilig zijn. en bidden voor jullie.' Belangrijk voor evacué's De openbare leeszaal en biblio theek leent boeken en andere lec tuur aan in Amersfoort verblyf- houdende evacué's kosteloos uit, Bouwvakarbeiders opgelet Zij. die vacantiebonnen wensen te verzilveren ten bate van het Ram penfonds worden hiertoe in de ge legenheid gesteld op Donderdag 12 Februari a.s. van 19 tot 20 uur in het Volksgebouw, Snouckaertlaan nr. 11. Alleen bonnen van 1953 worden verzilverd. Dit wordt medegedeeld door het bestuur van de Algemene Nederlandse Bouwbedrijfsbond. Ir J. S. van Nouhuys bekijkt technische kant (Van een onzer verslaggavers) Vorige week meldden wy reeds, dat Amersfoort voornemens was Middelharnis te adopteren. De kwestie van adoptie was toen nog niet centraal geregeld, vandaar dat er meer gemeentebesturen waren met dezelfde voornemens, zodat de plannen elkaar soms doorkruisten. Intussen is de zaak nu in handen van de vereniging van Nederlandse gemeenten. Het is niet zeker of Amersfoorts plannen aangaande een eventuele adoptie van Middelharnis doorgang kunnen vinden. In iecfer geval is burgemeester Molendijk van plan om morgen een bezoek te brengen aan cfat plaatsje in gezelschap van de directeur van gemeentewerken, ir J. S. v. Nou huys om zich aldaar van de toestand op de hoogte te stellen. De heer Molendijk heeft zich n.l. schriftelijk in verbinding gesteld met de bur gemeester van Middelharnis, de heer Rijnders. die als antwoord een telegram stuurde met het verzoek om naar zijn gemeente te komen. Ir Nouhuys zal de technischer kant van de zaak bekijken om te zien Wielrijder verleende geen voorrang Een wielrijder, de bijna 50-jarige architect M. uit Amersfoort, ver leende gisteren geen voorrang aan de bestuurder van een personen auto bij het Kruispunt Kroontjes molenLeusderweg. De heer M. kwam uit de richting Borneoplein en wilde rechtdoor, toen uit Kroon tjesmolen met zeer geringe snelheid de luxe auto om de bocht kwam. Door het niet verlenen van voor rang botste M. tegen de auto en kwam te vallen, waarbij hy een snijwond op zijn neus opliep. Na verbonden te zijn door de G.G. en G.D, kon de heer M. huiswaarts gaan. welke hulp Amersfoort kan bieden I bij eventuele herstelwerkzaamhe den. terwijl de burgemeester zich met zaken, die speciaal de bevol king aangaan, zal bezig houden om na te gaan hoe en in welke mate Amersfoort iets voor Middelharnis kan doen. Mocht intussen de adoptie van Middelharnis niet doorgaan, dan zal getracht worden het zo zwaar getroffen Oude Tonge te adopteren. 2122 Wanneer Laroux het verhaal gelezen heeft, gaat hy zijn hut binnen om met zijn vriend Veroni te over leggen, hoe zij de „ver raders" te pakken kun nen nemen. ..We moe ten zorgen, dat ze ge ruisloos uit de weg wor den geruimd", zégt La roux en de kapper is het daarmee volkomen eens. Maar hoe? „Weet je wèt?" zegt Veroni: „laten we eerst eens zien uit te zoeken, wat ze gaan doen. Wij kun nen zelf niet naar St Veronica gaan, maar ik heb wel een mannetje, dat bereid is. die kerels in de gaten te houden." De volgende dag slen teren Rob en Bill in de haven van St Veronica rond. want Rob wil wel 's zien, of hij hier niet een scheepje kan kopen. Zij staan juist te kij- DE A VONTI'REN VAN KAPITEIN ROB I ken naar een wel oud, maar nog stevig schip, dat te koop is, wanneer even verderop een vreedzame hengelaar zijn vistuig klaar maakt. Bill zien de i wel. maar wat zouden Rob t.. zij zich van hem aantrekken? Maar de „henge laar" houdt het tweetal scherp in de gaten. Programma van het Interscholair tournooi Het programma van de wedstrij den in het kader van het Inter scholair tournooi ziet er voor de komende weken als volgt uit: Zaterdag 14 Februari, 1.45 uur: Volleybal in Gymnasium: 19.30 uur: Muziek en declamatie in Gymna sium. Zaterdag 21 Februari 1.45 uur: Volleybal in Gymnasium 19.30 uur; Schaken in Amersfoorts Lyceum. Zaterdag 28 Februari 1.45 uur: Volleybal in Gymnasium. 19.30 uur: Prijsuitreiking Gymnasium. Omstreeks 10.00 uur: Gezellige slotavond in R.H.B.S. Zoals bekend heeft het verloop van het tournooi enige vertraging ondervonden, maar ingaande Zater dag zal het resterende deel van het programma worden afgewerkt, zo dat Zaterdagavond 28 Februari aan de winnaar de „Dagblad voor Amersfoort"-wisselbeker zal kunnen worden uigtereikt. Hulp van alle kanten De directie en het personeel van Bronswerk hebben een gift van 25000.overgemaakt aan het Nationaal Rampenfonds. Amersfoort schenkt meer dan twee ton BU het Amersfoortse comité Hulp actie Watersnood is momenteel voor een bedrag van f 138.000.aan gel delijke bijdragen binnen gekomen. Daarin is slechts voor een klein gedeelte de opbrengst van de ker- keiyke collecten begrepen. Men kan veilig aamiemen, dat. Amersfoorts totale bydrage aan geld de twee ton royaal is gepasseerd. En nog steeds stroomt het geld binnen. Afgekeurde kleding wordt verkocht Het Ned. Roode Kruis, afdeling Amersfoort, maakt het volgènde be kend: Bij de grote hoeveelheid ingeza melde goederen, welke zo spontaan door de Amersfoortse bevolking bij een is gebracht, bevindt zich een hoeveelheid kledingstukken, welke niet voor uitreiking aan de evacué's in aanmerking kan komen. Bij het sorteren van de kleding, hetwelk met medewerking van de Amersfoortse kleermakerspatroons heeft plaats gevonden, is een hoe veelheid afgekeurde kleding be stemd voor de lompenhandel. De opbrengst van de verkochte goede ren is bestemd voor aankoop van kledingstukken en/of schoeisel voor die evacué's. die door bijzondere maten of anderszins in het Amers foortse kledingdepót niet geholpen konden worden. Door de gemeente lijke autoriteiten en door de eva cué's zelf zijn woorden van lof ge sproken over de tot heden gevolgde gang van zaken. Evacué's zien film over ramp Een grote groep evacué's, welke in Amersfoort een onderdak vond. zag vanochtend in het Grand Théatre de Polygoon-reportage over de ramp. De toeschouwers werden met een gevoelig speechje voorbe reid op het trieste beeld, dat de film geeft Met grote aandacht volg- 'ijkers Polygoon, (ijk beeld ramp, die de men de reportage die wel een zeer cl. geeft van de ontzaglyl ons land heeft getroffen, Zichtbaar ontroerd verlieten de evacué's het theater. De bijeenkomst werd ook bijgewoond door burgemeester en mevrouw Molendijk en door enkele leidende figuren van het Rijksop voedingsgesticht. De directeur van dit instituut heeft het initiatief ge nomen tot het vertonen van de re portage. Volg voorbeeld na Op een vergadering van de Sport stichting is uit de kassen der aange sloten verenigingen een belangrijk bedrag bijeen gebracht voor het Rampenfonds. Zouden andere ver enigingen in Amersfoort dit voor beeld niet kunnen volgen? De finan ciële toestand der meeste verenigin gen is wel niet al te best, maar die van de slachtoffers der overstro ming is belangrijk slechter. De Amersfoortse Gemeenschap wil zich gaarne belasten met het in ontvangst nemen van de bijdragen. MEDEDELING ROODE KRUIS Het informatiebureau Amersfoort van het Ned. Roode Kruis deelt mede. dat de heer Cornelis Jacobus van Eekelen, geboren 200 Mei 1920, momenteel verblijf houdt op het evacuatieadres: Bergselaan 374a, te Rotterdam. Oostenrijkse Rode Kruis-colonne in Dordrecht DORDRECHT Maandag is in Dordrecht een Rode Kruis-ambulan- ce uit Oostenrijk aangekomen, be staande uit 19 auto's en voorts om vattende 68 man medisch en ver plegend personeel, van wie een hoogleraar en tien artsen. Deze am bulance is in de tijd van twee uur ingericht en naar Nederland ge zonden. Zij heeft ook reeds dienst gedaan tijdens de overstromings ramp in Italië in de Povlakte. De colonne had ook nog 2Vb millioen Oostenrijkse Schilling bij zich. Overstroomd gebied gefotografeerd voor Rijkswaterstaat DEN HAAG. Het fototechnisch- en cartografisch bedrijf van de KLM heeft Zaterdag en Maandag het rampgebied in Zuid-West Nederland in verticale luchtfoto's vastgelegd. Dit is geschied tenbehoeve van de Rijkswaterstaat, teneinde op korte termijn een inventarisatie te hebben van het aantal dijkdoorbraken van de randdijken en hnn ligging. De stereoscopische beelden maken het mogelijk te berekenen hoeveel kubieke meter grond nodig is voor de werkzaamheden. Alle rand dijken zijn gefotografeerd, zodat de aan elkaar gevoegde foto's een overzicht geven van het gehele ge bied. Geen ingezamelde goederen meer naar Den Haag DEN HAAG. Het hooldbestuur van het Nederlandse Rode Kruis verzoekt tot nader bericht geen ingezamelde goederen meer naar Sen Haag te zenden, omdat hier- oor geen opslagruimte ter be schikking is. Het is van belang, dat alle tot heden ingezamelde goede ren ter plaatse worden opgeslagen en zoveel mogelijk worden gesor teerd, waarna schriftelijke opgave van hoeveelheden en soorten gaar ne zo spoedig mogelijk ingewacht worden bij de intendance van het Nederlandse Rode Kruis, Fluwelen Burgwal 19 te Den Haag. Koning Boudewijn ging op doktersadvies naar de Rivièra BRUSSEL- In een communi qué van het koninklijk paleis te Brussel ls Dinsdag medegedeeld, dat koning Boudewijn „op advies van zijn dokter zijn bezoeken aan de overstroomde gebieden moest onderbreken" De koning bezocht vorige week, zoals gemeld, onmid dellijk na de overstroming, het ge troffen gebied. Daarna meldde een communique van het hof dat hij naar de Rivièra was vertrokken voor herstel van een griep. De pers critiseerde het vertrek van de koning. Maandag ls de 22-jarige koning weer naar het rampgebied by Antwerpen geweest, waar velen hem toejuichten. Generaal Van Fleet gaat heen SEOEL. Generaal James A. van Fleet heeft het bevel over het achtste leger overgedragen aan de 51-jarige luitenant-generaal Maxwell D. Tay lor. Generaal Mark Clark, commandant van de troepen der Ver. Naties in het Verre Oosten, had uit Tokio zijn eigen vliegtuig gezonden om Van Fleet naar de V.S. te brengen. Van Fleet gaat met pensioen. Amsterdamse grafschender aangehouden? AMSTERDAM Op de nieuwe Oosterbegraafplaats te Amsterdam heeft de politie Maandagmiddag een 25-jarige havenarbeider uit de hoofdstad aangehouden, die er van verdacht wordt zich schuldig te hebben gemaakt aan diefstal van brons van grafzerken. Een nijptang en een bronzen vaas werden in be slag genomen. Twee jaar voor poging tot zware mishandeling AMSTERDAM. De 47-jarige los arbeider J. van D. uit Bussum die in de woning van zijn vroegere echtgenote een colporteur met een broodmes te lijf ging, is door de Amsterdamse rechtbank wegens po ging tot zware mishandeling veroor deeld tot 2 jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest De ver dachte was reeds acht maal veroor deeld, echter steeds voor diefstallen en inbraken. Nederlandse aak bij Emmerik gezonken EMMERIK. Na een botsing met het Duitse motorschip ..Hannover" is Dinsdag by Emmerik de Rotterdam se rijnaak ..Damko 76" gezonken. De „Damko 76", die deel uitmaakte van een sleep, werd aan de achtersteven geramd. De aak, die met cement ge laden was, zonk binnen enkele minu- ARNHEM Voor de Arnhemse ten. De opvarenden konden zich red- rechtbank heeft Dinsdag terecht ge- den. staan de boswachter J. G. v. d. P. wegens bedreiging met. doodslag van de marechaussee H. Op 9 Dec. heeft hij, terwijl hij met een tractor en twee arbeiders werkzaamheden verrichtte in een bos op voormalig Duits grondgebied te Beek, twee schoten gelost uit een jachtgeweer op de passerende marechaussee H. De boswachter zag de marechaussee, die in trainingpak trainde voor een veldloop, voor een stroper aan. De officier van justitie was het niet eens met het verweer van ver dachte, dat stropers gevaarlijk zijn. Hij noemde het optreden van v. cl, P. onbesuisd. Wegens bedreiging met doodslag subsidiair zware mis handeling eiste de officier twee maanden gevangenisstraf. Jaar voor Naardense makelaar wegens verduistering AMSTERDAM. De Amsterdam se rechtbank heeft de ernst van het misdrijf, gepleegd door de 58-Jarige voormalige makelaar M. Ch J. H uit Naarden, veel zwaarder geacht, dan de Officier' van Justitie, Laatstgenoemde had veertien da gen geleden tegen verdachte wegens verduistering van 10.000 en daar toe gepleegde valsheid in geschrifte een gevangenisstraf van een maand geëist. De rechtbank veroordeelde Dinsdagmorgen deze vroegere ma kelaar tot een jaar met bevel tot onmiddellijke gevangenneming en insluiting te Amsterdam. Verdachte gaf als reden voor zijn malversaties financiële moeilijkhe den op Kind viel in kokend water Twee dienstmeisjes vrijgesproken van schuld AMSTERDAM. De twee dienst meisjes. die veertien dagen geleden voor de Amsterdamse rechtbank te recht hebben moeten staan, omdat het aan haar schuld te wyten zou zijn geweest, dat in Blaricum het 4- jarig zoontje van de familie De Gre- ve in een teil met kokend water was gevallen, zijn Dinsdagochtend vrijge sproken. Tegen beide vrouwen was een geldboete van 25.geëist. In de overweging van het vonnis heeft de rechtbank als haar mening uitge sproken. dat „niet vast is komen te staan, dat van grove schuld kan worden gesproken" Boswachter schoot op marechaussee Auto door gladheid te water, bestuurder overleden GRONINGEN. De grote sneeuw val van Maandag en Dinsdag heeft, de buitenwegen in het Noorden bijna onbegaanbaar gemaakt. De wegen zijn glad en een groot ge vaar voor het verkeer. Reeds Dins dagavond was de eerste dode te be treuren. De 39-jarige vertegenwoor diger J. H. B. uit Groningen die on derweg was van Winschoten naar Groningen, reed. toen zijn auto slipte, het Winschoterdiep in. Eerst na tien minuten slaagde de kraan- wagen van de Groninger brandweer er in de wagen op het droge te trekken. Al ruim 40 mille van de kerken In de Gereformeerde Kerken (art. 31 is Zondag j.l. ook voor het Rampenfonds gecollecteerd, Er werd 2845.17 geofferd, Met het gisteren genoteerde bedrag van 38079.is nu een totaal van 40.924.17 bereikt. Wij tekenen hierbij nog aan, dat de totaalt.elling van de Hervormde Gemeente in onze editie van giste ren abusievelijk is weergegeven. Er is door de Hervormde Gemeen te 14.839.94 bijeengebracht. Ten Hoet Parson spreekt over het cirrusleven De heer W. H. ten Hoet Parson in Amersfoort bekend door zijn op treden voor circus Boltini. kunt U Donderdagmorgen om half twaalf beluisteren in een uitzending van de K.R.O. Alex van Wayenburg, de man van „De Zonnebloem" zal met de heer Ten Hoet Parson praten over het circusleven. Buffetjuffrouw met lange vingers In een hotel te dezer stede miste men de laatste tijd regelmatig di verse voorwerpen. Van slaapkamers der gasten verdween linnengoed en ook flessen drank werden vermist. De daderes bleek een 37-jarige buf fetjuffrouw, die in het hotel werk zaam was en uit hoofde van haar functie de kans schoon zag genoem de verduisteringen te plegen. Zij is door de politie aangehouden en in gesloten. Een deel van de ontvreem de artikelen werd bij haar thuis aangetroffen Bevolkingsonderzoek op tbc begint Het bevolkingsonderzoek op long- tuberculose in Amersfoort zal bin nenkort een aanvang nemen. Het eerst zullen de schoolkinde ren in klassikaal verband worden onderzocht. Op deze wijze zal ern stige stagnatie van het onderwijs tengevolge van het bevolkingson derzoek voorkomen worden. Ter bespreking van de hieraan verbonden problemen worden de hoofden van bijzondere en open bare scholen en de schoólbesturen uitgenodigd op Vrijdag 13 Febru ari om vier uur in de aula van hei stedelijk gymnasium. In deze bijeenkomst zullen hei woord voeren wethouder mr F. C. A. Eenhorst, dr Ridderbos, ver bonden aan het districtsconsultatie bureau voor t.b.c. en de heer Hooy- kaas, ambtenaar van het centraal bureau voor keuringen op medisch hygiënisch gebied. Klop Dan geeft u uw juf van voor Lichamelijke Opvoe- groot succes geworden, le- kantoor een bosje narcis- ding „Wilhelmina" wordt zen we in het clubblad van sen. Zo van dat prille goed- met voldoening geconsta- de korfbalvereniging „Het je waar de Lente uitstraalt, teerd, dat 1952 een goed Soesterkwarfier". maar ook Dan stuurt u uw vrouw jaar voor de vereniging is vernemen wij. dat de fi- een bos tulpen. Kortom, u geweest Maar tevens nanriele resultaten zijn te- ijvert die dag voor vriend- wordt melding gemaakt gengevallen, zodat een her schap. Zeker is, dat u van de te verwachten ac- haling van een dergelijk daardoor ook vriendschap tiviteiten in 1953 Alle af- evenement voorlopig wel zult ontmoeten. Veel sue- delingen hebben grote niet plaats zal hebben. Re- plannen. De athleten wil- dacteur de Kruiff waar- len aan zoveel mogelijk schuwt de leden, dat hef wedstrijden deelnemen en geen „tamme boel" moet door het aanleggen van 'n worden in de vereniging record-lijst hoopt men de nu de wintercompetitie bii- activiteit nog meer te sti- na achter de rug is. Hij Voor koekjes by de thee muieren. In overleg met vraagt de leden zelf initia- het bestuur hebben de tief te tonen- Het aantal gymnasten besloten de leden nadert nu zo lang- ces de veertiende. Vriend schap! Koekjes bjj de thee zorgen de meisjes van de Amersfoortse Industrie- en huishoudschool. Zij doen technische leiding althans zamerhand de 100. Vriendschap dat onder één voorwaarde: betalen! Bij veel Amers- dat dit jaar de onder- De ieugd heeft ook een linge wedstrijden beslist opwekking nodig, want de foórters zijn ze al geweest, zullen doorgaan. Goed trainingsavonden worden LJ ET is op li Februari die aardige meisjes met die nieuws is pr ook van de niet trouw genoeg bezocht de dag der vriend- aardige fleurige kleurige «niievhai-aMeiinc» Het de dag der vriend schap. Valentijhdag noemt zakjes met koekjes, Twee eerste heren-team gaat f geslagen aan kop in de en.dat. Het is wel nodig kwartjes kost zo'n zakje, ons af en toe te bezinnen Anders zouden we zeggen plaatselijke Nevobo-compe^ op vriendschap. We gaan „foei, wat duur!" Nu zeg- title. Grote successen boek' automaat gen we niets en denken „toe maar. koop zo'n zakje, ,00?- teveel als een door 't leven. In ons de morgen" ligt vreugde meer. We zeggen fond. En zo iets van ,,goei" of ,.ta- veel voor. beh" of erger: we zeggen ten enkele Wilhelmina-Ie- den Vogelsang, De Wil- geen het is voor het Rampen- de en Klompenmaker mj «■- daar doen we bij de Nederlandse dis trictskampioenschappen in Enfin, de verkoop wil Haarlem voor het district helemaal niets. We kijken wel vlotten. Maandag zijn Utrecht Hulde voor trainer de nieuwe dag in met een de meisjes gestart met een Geurtsen. Bestuursactiviteit paar ogen, waaruit weinig omzet van 300 zakjes. Gis- js Pr genoeg in de wandel waren het er 330. vriendschap straalt. AccoordWe voel teren Accoord' We voelen Iets Dat gaat goed. De kwar- voor die Valenten. Die be- jes stromen binnen. Vam keek het. leven zo nog niet. „Zeg het met bloemen" was zijn devies. En bloemen wekken vriend schap. Z\j stemmen gever en ontvanger mild. Bloe- groep, maar nu zijn er nog geen tochten. Maar als het zover is Op de jaarver- dwaas daag (de laatste dag) nog gadering. die Donderdag 26 Sm een goede ruk. Veel sue- Februari in „De Hanrdste- „De Schalmei" het Jan.-Febr.-num- 't Leger actief Het Leger des Heils is gewend de noodlijdende mens de helpende hand te reiken. Toen de ramp over ons volk kwam is deze or ganisatie in het. bieden van hulp niet achter gebleven. In Amersfoort vonden 20 mensen uit het geteisterdp gebied, zelf vroeger wer kers in 't Leger, een gast- schriften, boeken, oud pa- vrij onderdak bij hun pier en zilverpapier weg- vrienden. Ook de inzame- gehaald bij de volgende ling liep Zondag vlot. F,en adressen: Schiestraat 82. even aan t Stadsven- ster Tel. 4291: iedere morgen van tizn tot twaalf uur. Nederland, bemand met mensen van 't Leger, in ac tie zijn om de dijkwerkers te verzorgen. Vier marine- keukens leveren dagelijks duizend warme maaltijden op Voorts zijn alle mannelij ke cadetten van de kweek school te Amstelveen en vele veldofficieren uit de omgeving van het noodge bied daar aanwezig om hulp te bieden, In dit stukje over het Le ger keken wij iets verder dan de Koppelpoort. Zo'n slippertje mag men Stads- vensterkijker niet kwalijk nemen. De activiteit van 't Leger blijft dus niet lot Amersfoort beperkt, dat weet U nu. Zilvervloot De ophaaldienst is de laatste dagen actief ge weest. Er werden tijd- Noteert U even GRAND THEATRE. Snouckaertlaan 4, telefoon 4632. Van 6 tot en met U Febr. „Achter Kloostermuren". Toe gang 18 jaar. Aanv Zo, 2.-. 4.15, 6.45 en 9 uur Overige dagen. 1.30. 6 45 i 9 i In men brengen zon in het mer van „De Schalmei". hart. En daarom is Valen- het maandblad van de de" gehouden wordt, zul len zeer belangrijke dingen besproken worden. „Soesterkwartier" Het Micro-korfbaltour- bedrag ig niet te noemen. Het Leger des Heils beziel deze zaken centraal. U moet weten, dat er 31 cantinewagens van het Le ger des Heils in het Zuid- Utr.weg 177. Bisschopsweg 128, Bosbouwweg 9. Deze zending brengt weer wat geld in het laad.ie. Mei de boeken en tijdschriften kunnen wij zieken tijndag ook bloemendag. Christelijke Organisatie nooi in de Markthal is een Zuid-Westelijk deel van ouden van dagen verrassen. Donderdag-Cyclus 12 Feor.: Toegang elite leeftijd „Mens durf te leven" Aanvang 2.30, 6.30 en .9 uur. CITY THEATER. Westsingel 7 telefoon 6272. Van 6 tot en met 12 Febr.: „Sprong ln het hellevuur". Toegang 14 jaar Aanvang: Zo,: 2.-. 4.15, 6.45 en 9 uur, Overige dagen 2.30 6.45 en 9 uur. Woensdag 11 Febr.. aanvang 2.- en 4 uur in onze Jeugdfilm-cyclus ..De geheimzinnige wildstroper" REMBRANDT THEATER Larigestraat 129. Van 6 t.m. 9 Febr.: „Muiterij op het Goudschip" Toegang 14 jaar. Van 10 tot en met 12 Febr.: „Jungle Regiment" Toegang 14 jaar. Aanv.: Zo. 2 -, 4.15, 6.45 en 9 uur. Ov. dagen 2.30. 6.45 en 9 uur CITY THEATER SOESTDIJK. Burgem. Grothestraat 38. telef. 2790 Van 6 tot en met 11 Febr.: „De Derde man". Toegang 14 jaar In de Donderdag-Cyclus 12 Febr.: „Song to Remember" Toegang 14 jaar Aanv. Vr. 8.. uur. Za. en Do. 2.30. 6.45 en 9 uur Zo 2-, 4.15. 6 45 en 9 uur Ov. dagen 2.30 en 8 uur. WOENSDAG 11 FEBRUARI A.G.1HUIS 20 uur 't Nut van het Algemeen. Lezing door Juul J. Jongenelen over „Fiorenza ia bella" (Florence) GRAND THEATER - 11 uur gratis voorstelling Polygoonreportage wa tersnood (uitsluitend voor evacué'si. DONDERDAG 12 FEBRUARI A G-HUIS 19.30 uur Sticht. Huish. en Gezinszorg Tweede lezing Cursus Budgetering AMICITIA - 20 uur Welzijnszorg Reg. Geneesk. Troepen Toneel voorstelling. RIJKS HBS 19 30 uur Lezing over Burgerluchtvaart met film voor ouders en leerlingen (hoogste drie klassen Rijks H.B S. en Amers foorts L.vceumi VRIJDAG 13 FEBRUARI A G HUIS - 19.30 uur Sticht. Huish. voorl en Gezinszorg Cursus voor ouders en opvoeders door dr. v. d. Hooft en dr. Kapsenberg. AMICITIA 20 uur Toneelavond Phoenix-Brouwerij GEBOUW VRIJZ. HERV 20 uur Concert Kleine Kunstkring. MARKTHAL 20 uur Cabaretavond Huz Prins Alexander. TENTOONSTELLINGEN 'T OUDE WEVERSHUIS. Muurhulzen 227—229 Tentoonstelling werken van tien grafici en twee edelsmeden, tot en met 20 Februari geopend op werkdagen behalve Maandag van 10—5 uur. op Zondag van 2—5 uur. CANTINE BRONSWERK. Groningse- straat. Expositie ..Eigen werk". Op werkdagen geopend ook des avonds van 6—9 uur. Tot 15 Febru- A.G.-HUIS - van 7 t.m 22 Febr. Tentoonstelling werken van leden der Amersf. Schildersgroep ..'t Spec trum" Dagel geopend van 10—12 en van 2—5 uur. Zondags van 1417 uur. AGENDA AMSTERDAM Donderdag 12 Februari, Stads schouwburg, 29 uur: Nederlandse Opera brengt Verdi's „Aida". A VOND DIENST APOTHEKEN Apotheken: dr Van As. Varkeusmarkt 19a telefoon 3767; Bergapotheek, Utrechtsoweg 93. telefoon 3498 Burgerlijke Stand GEBOREN: Gerarda Maria. d. v. C. P. Wortel en H. M. Vrolijk; Jo hanna Maria, d. v. G. van Asch en M. G Brundel; Maria Louisa, d. v. A. S^olk en T Klee; Alida, d, v. T. Jansen en A. Koedam. GEHUWD: N. A. de Jager en C. H Meiresonne; D. G H. Mol en J G. P Pot OVERLEDEN: Gerrit Keurhorst, oud 65 jaar. echtg. v. T. v. d, La- gemaat; Johannes H Jans. oud 75 jaar. wed. v. M H. de Jager.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2