Zo snel mogelijk met Let herstel aanvangen Noodbehancleling trekkers en landbouwwerktuigen Ïl^ïpt Siroop vDonncma Millioenen schade hij I .1 R AKKERTJES fr uit 6e ouöe öoos NIEUWSBLAD VOOR DE HOEKSCHE WAARD EN IJSELMONDE Woensdag IT FeHruari T953 Een papieren leger sliep lit In De Merwestceekhet nieuwsblad voor de Alblasserwaard, vertelt een redacteur hoe hij in de nacht van Zaterdag op Zon- dag om half drie 's nachts het volledige politiekorps reeds aan wezig vond: ook de Rijkspolitie te water was op dat moment al voltallig gemobiliseerd. Maar wat niet gemobiliseerd wasdat was het „dijk-leger"Op de vraag of het dijkleger in actie was geroepen luidde het antwoord Reeds vroeg in de nacht hebben wij getracht telefonisch con tact op te nemen met de dijkgraaf. Het was vergeefse moeite. De opzichterdie te Papendrecht woont", gaf evenmin gehoor op de telefonische oproep. Via de politie van Papendrecht is deze functionaris uit zijn bed gebeld. Aangekomen op het raadhuis te Sliedrecht kon hij alleen meedelen, dat geen zand en geen zak ken aanwezig waren en dat hij niet in staat was het dijkleger te mobiliseren. Van enige organisatie was geen sprake. Het dijk leger sliep.* Het artikel vervolgt Wij spraken mannen, die tot dit dijkleger behoren. Zij wa ren rustig thuis gebleven en de schop of spade, waarmede zij zijn uitgerust, stond nog rustig in het vet in een verscholen hoekje van een of andere kast. Een oproep had hen niet bereikt. Ondanks het feit, dat via de radio reeds Zaterdagmiddag was gewaarschuwd voor gevaarlijk hoog water, waren de ver antwoordelijke personen die avond rustig in bed gestapt en zij sliepen hun slaap. Wij kunnen hier inderdaad spreken van een oapieren leger, met aan het hoofd een papieren generaal en pa pieren officieren Als contrast stelt het blad daartegenover het optreden van de diverse gemeentelijke en rijksinstanties, waaraan het te dan ken.is, dat de ramp, welke de Alblasserwaard heeft getroffen nog geen grótere omving heeft aangenomen. (Wij kunnen hier als contrast tegenover stellen, het optre den van andere Waterschappen, o.a., dat in de Hoeksche Waard, hetwelk blijkens onze eigen ervaringen van het begin af de verdediging tegen het water krachtig en deskundig heeft geleid - Red.) Sommige getroffen delen kunnen vrij spoedig droogvallen Minister S. L. Mansholt heeft een tweedaagse inspectiereis ge maakt in het getroffen gebied, waarbij hij zich op de hoogte heeft gesteld van de omvang van de ramp. De minister heeft zich ge oriënteerd omtrent de mogelijkhe den van het herstel van de land bouw en heeft de voorbereiding ter hand genomen van de organi satie van het herstel en van de uitvoering der werkzaamheden. „Zo snel mogelijk beginnen" zal het devies zijn voor het herstelt der werkzaamheden, waarbij, steun gevonden wordt in de weten schap, dat bepaalde gedeelten van het getroffen gebied, o.a. Zuid-Be veland en grote delen van West- Brabant, vrij snel droog kunnen vallen en nog dit jaar een oogst kunnen opleveren. Hiertegenover staat, dat voor andere gedeelten in het getroffen gebied rekening moet worden gehouden met een latere aanvang van de herstel werkzaamheden en met een lang duriger proces van herstel van de grond. De minister noemde wat dit betreft Schouwen en Dulve- land „een tweede Walcheren". Tijdens de reis heeft minister i Antillen en Suri name Keipen Bij een hulpcomité op Aruba is een bedrag van ruim 200.000 Ne derlandse guldens binnengekomen voor de slachtoffers van de wa tersnood in Nederland. In Suriname ontving men tot heden een bedrag van 220.000 gul den waardoor het totaal bedrag, dat op de Antillen bijeen gebracht is, gestegen is tot meer dan 1.250.000 gulden (Ned. crt.) De factieleiders Kraag, Lach- mon en Karamat Ali hebben bij de staten van Suriname een mo tie ingediend om 100.000 Neder landse guldens beschikbaar te stellen van het rampenfonds. In de betreffende motie, die met algemene stemmen aangeno men werd, werd o.m. overwogen, dat de gedachten en gevoelens van de bevolking van Suriname uitgaan naar het zwaar getroffen volk van Nederland, dat de Suri naamse bevolking drang gevoelt door daden haar medeleven te to nen bij te dragen tot verzachting van het leed der slachtoffrs, dat de staten uitdrukking moeten ge ven aan wat in de Surinaamse maatschappij in haar geheel leeft en waarin de wenselijkheid wordt uitgesproken, dat de landsrege ring 100.000 gulden (Ned. crt.) ter beschikking stelt van de Ne derlandse regering voor de slacht offers der overstromingen. Inmid dels is het in de motie genoemde bedrag, dat de landsregering be schikbaar stelde, aan de gecom- miteerde voor Surinaamse zaken in Den Haag, mr. de Vries over gemaakt. Namens 200 werklozen werd bij de gouverneur een request inge diend, hen per eerste gelegenheid naar Nederland te zenden om be hulpzaam te zijn bij het herstel en de opbouw. Van verscheidene zijden werden reeds enkele duizenden guldens geschonken. De mijnwerkers bij de Bauxiet- maatschapplj zullen een dag over werken, waarvan de opbrengst voor de slachtoffers bestemd is. Mansholt contact gehad met agra rische voormannen uit het getrof fen gebied en heeft hij op ruime schaal overleg gepleegd met amb telijke deskundigen en tal van technici, ook op de gebieden van het herstel van de grond en de cultuurtechniek. Bij het overleg zijn de richtlijnen voor het wevk aangegeven en is de eerste phase van de voorbereiding afgesloten. Een nieuw organisatorisch appa raat wordt snel geschapen, waar bij gebruik zal worden gemaakt van de met de rijksdienst voor landbouwherstel opgedane erva ringen en van de verdere moge lijkheden, die de organisatie van het ministerie van landbouw, vis serij en voedselvoorziening biedt. Ook de schaderegeling voor de landbouw en het ontwerpen van de verdere financiering van het landbouwherstel is ter hand geno- Heldhaftig optreden In Seppe, in het retraitehuis, waar geëvacueerden uit Oude Tonge zijn ondergebracht, spreekt men vol lof over het heldhaftig optreden van de zeventien-jarige Cor van de Tonnekreek, die zich tijdens de stormramp op uitzon derlijk heldhaftige wijze heeft ge dragen. Toen de dijk al bezweken was, bond de 17-jarige knaap zich een touw om het middel, zwom.hij naar een rij huisjes, vanwaar hij de een na de ander naar de hoger gelegen Kaai te Oude Tonge bracht. Van tijd tot tijd maakte hij het eind van het touw aan ver dere obstakels vast en zo slaagde hij er in zeven en veertig bewo ners het leven te redden. Tot de geredden behoort ook de, vermoedelijk, oudste Nederlander, 102-jarige Beschier van Driel. Drama te ScRiedam Geëvacueerde gooide haar kinderen van balcon Maandagmiddag heeft de 22- jarige mevrouw De 13., afkomstig uit Zierikzee, en geëvacueerd in Schiedam, vermoedelijk in een vlaag van verstandsverbijstering haar enkele maanden oude baby en haar drie jaar oude zoontje van het balcon op de derde ver dieping op de straat gegooid. Ten slotte is zij zelf van het balcon op straat gesprongen. De baby heeft de val van twaalf meter niet overleefd, het kind was vrijwel op slag dood. Het ou dere jongetje verkeerde in levens gevaar en met de vrouw ging het, naar omstandigheden, goed. De echtgenoot van de vrouw was op het bewuste ogenblik niet thuis. Hij was n.l. enkele bood schappen gaan doen. Geld ingezameld voor zichzelf In de gemeente Reusel (N.-B.) is door de rijkspolitie een echt paar aangehouden, dat voorgaf gelden in te zamelen voor de noodgebieden. Dit geld werd ech ter te eigen bate aangewend. Zij zullen voor de officier van justitie te Den Bosch worden geleid. De Instituten voor Landbouw techniek en Rationalisatie, Tuin- bouwtechniek, de Landbouwhoge school en het Consulentschap voor Landbouwwerktuigen te Wagenin- jen hebben onderstaand advies uitgegeven aan landbouwers in de noodgebieden voor de voorlopige noodbehandeling van trekkers en landbouwwerktuigen onmiddellijk na droogkoming. Behandeling trekkers en landbouwmotoren. 1. In géén geval motoren aan draaien. Ter voorkoming van vorst- schade alle water en olie aftappen 3. Uitwendig met water, des noods zout water, schoon spoelen. Na zout water bedekken met roestwerend middel. 4. Zo mogelijk inwendig met zoet water spoelen Daarna inwendig behandelen met roestwerend mid delen. Bij ontbreken van zoet water direct roestwerende middelen toe- 1. Schoon spoelen met water, desnoods zout water. 2. Bedekken met roestwerende middelen. Roestwerende middelen met ge bruiksaanwijzing zijn verkrijgbaar bij de depots der grote aardolie maatschappijen. Op genoemde wijze behandelde trekkers en werktuigen zijn gedu- rende enige tijd beschermd. Vóór gebruik van de trekker is grondige deskundige behandeling noodzakelijk. Bil HOEST EN KEELPIJN EEEE3E^3323 (Adv. Ing. Med.) Belasting- faciliteiten De giften in geld aan het Nati onaal Rampenfonds, welke inge volge een besluit van de Regering tot elk bedrag van het inkomen of de winst mogen worden afge trokken, .komen ten laste van het inkomen of de winst over het jaar 1953, tenzij een belastingplichtige bjj zijn aangifte overjiet jaar 1952 het schriftelijk vgtaoek doet om de gift van het .inkomen of win3t over 1952 te mogen aftrekken. Dit geldt eveneens voor goede ren die uit bedrijfsvoorraden ten behoeve van waterBnoodslachtof- fers worden afgestaan. Verder is bepaald, dat bedragen die ten behoeve van het Nationaal Rampenfonds van het loon worden afgestaan (waaronder begrepen loon uit overwerk) niet alleen voor de heffing van de loonbelasting, maar ook voor de heffing van de vereveningsheffing buiten aan merking worden gelaten. Geen gebrek aan zandzakken Als het nodig is kunnen wij uit het buitenland 250.000 zandzak ken per dag invoeren, zo verna men wij van Rotterdamse zakken- handelaren. De meeste zakkenfabrikanten zijn voor een goed deel door hun voorraad zandzakken heen, maar zq zijn in staat deze zo snel mo gelijk aan te vullen, hetzij door invoer uit het buitenland (Dundee in Schotland), hetzij door de ju- testofte betrekken van de binnen landse spinnerijen, uit Rljssen bijv. Volgens een van hen was de vraag naar -zandzakken aan het luwen. MOEILIJKHEDEN MET VASTSTELLEN AANTAL SLACHTOFFERS Men neemt aan, dat in de ge troffen gebieden verschillende be volkingsregisters verloren zijn ge gaan, zodat het moeilijk zal zijn, het juiste aantal slachtoffers van de ramp vast te stellen. Wat de bevolkingsregisters be treft, die onder water staan heeft men goede hoop, dat deze als ze geborgen kunnen worden, nog leesbaar zullen zijn. Als er een be volkingsregister geheel verdwe nen zal zijn, zal men moeten wer ken met de talrijke gegovens over inwoners van deze gemeente, die thans binnenkomen bij de centrale evacuatieregistratie van de rijks inspectie. HERENIGD, DANK ZIJ KONINKLIJKE HULP In slechts enkele uren veran derde het leed van landbouwer Iwaarden uit Oosterland in de grootste vreugde. Vrijdag evacu eerde hij naar Baarn, zonder vrouw en dochters, die hij in het rampgebied was kwijt geraakt. Zaterdagochtend kreeg hij de ze kerheid, dat zij nog in leven wa ren en Zaterdagmiddag kwam een koninklijke auto voor. Deze bracht hem eerst naar Utrecht' voor her eniging met zijn dochters. Daarna werd de reis naar Assen voortge zet waar zijn vrouw wachtte. Ruim 50.000 geëvacueerden De regeringsvoorlichtingsdienst deelde Maandag mede, dat het aantal uit de noodgebieden geëva cueerden mensen ruim 50.000 be draagt. Spontane hulp x Een keurig geklede Frans man, die hefPerijse station St. Lazaire bfnneidwam, bleef iri verbazing staar vooz de reus achtige pakken die daar opge slagen liggen. „Wat is dat", vroeg hij een spoorwegbeambte „Goederen voor Nederland", antwoordde de ambtenaar. „Maar ik heb nog niets ge geven", riep de Fransman uit. Hy bedacht zich geen ogenblik, trok zqn overjas uit, legde die met zijn hoed op de stapel en verliet in zijn colbertje het sta tionsgebouw. Beurzen open, dijken dicht Prof. dr. J. B. Kors O. P. heeft in zijn kwaliteit van voorzitter der Nederlandse Radio Unie over de beide Hilversumse zenders me dedeling gedaan van een grote ac tie, welke de gezamenlijke om- •oepverenigingen voornemens zijn te gaan voeren ten bate van het Nationaal Rampenfonds. Prof. Kors zeide, dat' deze actie il worden ondernomen om de bewonderenswaardige offervaai'- digheid van het Nederlandse volk te blijven aanmoedigen, ook als de grootste spanning geweken omdat de ellende blijft. Tijdens de eerste uitzending dus e van Maandagavond, werd reeds een bedrag van f 178.222.15 genoteerd. PRINSESSEN ZAGEN DE OVERSTROOMDE GE BIEDEN De prinsessen Beatrix, Irene Margriet hebben Zondagmiddag ëen vlucht gemaakt boven de ge teisterde gebieden. De Koningin en de Prins zijn van oordeel, dat het noodzakelijk is dat hun doch ters,,'zich een volledig beeld vor men van do ontstellende ramp, die ons volk heeft getroffen. De prin sessen Beatrix en Irene hebben ook nog bezoeken gebracht aan de evacuatie-centra te Utrecht, Doorn en Soesterberg. Zij deelden er aan de kinderen speelgoed uit. Tholen Rang van springtij Op het eiland Tholen wordt er op het ogenblik koortsachtig ge werkt aan enige belangrijke dijk versterkingen. Men hoopt met dit werk klaar te komen voor het vol gende springtij, dat over ongeveer een week wordt verwacht. Men is thans bezig, een binnendijk van l/2 km lengte, niet ver van het zo'zwaar getroffen Stavenisse, te herstellen. Geen Kezoek aan rampgeRied De regering doet een dringend beroep op de bevolking zich niet onnodig naar hot rampgebied te begeven, Met name kijklustigen en per sonen, die familieleden of beken den in het rampgebied willen op zoeken, of willen trachten aldaar inlichtingen over hen te verkrij gen, kunnen de hulpverlening en de herstelwerzkaamheden belem meren. Daarom wordt dringend verzocht aan hun voornemen, hoe begrijpelijk op zichzelf ook, geen gevolg te geven. De politie heeft opdracht deze personen niet tot het rampgebied toe te laten. Bovendien verzoekt de regering ook de streken in de nabijheid van het rampgebied niet onnodig te bezoéken. Z(j vraagt dit, opdat de hulpverlening en de herstelwerk zaamheden voortgang kunnen hebben en verkeersopstoppingen worden voorkomen. De regering vertrouwt, dat dc bevolking ook in dit opzicht alle medewerking zal willen verlenen, zodat even tuele nadere maatregelen ter be perking van het verkeer achter- ege kunnen blijven. .Waardering" voor Ret vele werk' De P.T.T. heeft door de storm-1 vloed van 1 Febr. voor millioenen guldens schade geleden, aldus ver- klaarde de directeur-generaal dc 1 heer Ju Neher. £>p Zondagmorgen waren de verbindingen met Engeland, Frankrijk en België vrijwel geheel verbroken. Niet velen hebben dit kunnen merken. Het verkeer, ook het binnenland waar de verliezen in telefoon- en telegraafcentrales, apparaturen,t toestellen en kabels groot is, werd hetzij langs draad en kabel, hetzij door de lucht, met tijdelijke voorzieningen hersteld. Er is in een week tijds reeds veel hersteld. De amateurzenders, die tjjdens de grootste nood in de rampgebieden en in Den Haag uit stekend en prijzenswaardig" werk hebben gedaan, kunnen thans tot rust komen, aldus de he.er Neher, Alle plaatsen, waar mensen wo nen, zijn thans, zij het soms nog moeilijk, weer bereikbaar. Ongeveer dertig P.T.T.-kanto- ren werden door de stormvloed uitgeschakeld. Ongeveer vijf le- den van 't P.T.T.-corps, het juiste j getal staat nog niet vast, hebben het leven verloren. Het personeel 1 n de noodgebieden heeft bijzonder eel pei'soonlijk initiatief aan de dag gelegd. De post is, hoe dan j ook, bezorgd. Brieven van een velletje papier met het stempel 1 „noodgebied" werden ongefran- keerd verstuurd. De postkantoorkassen werden I gered. P.T.T.-personeel vestigde I op zoldertjes boven het klotsende water noodkantoren in. „Ik heb bijzonder veel waardering voor 1 het verzette werk en het flinke I optreden, aldus 'de heer Neher. weg 00.000 EXEMPLAREN „DE RAMP" Het antal inschrijvingen op het boek „De Ramp" is thans reeds zo groot, dat de vereniging ter be hartiging van dc belangen des boekhandels heeft besloten het aantal exemplaren der eerste op lage te verdubbelen. Binnenkort gaan dus honderd duizend exemplaren naar de Ne derlandse boekhandel. KOOBTS moehuiverig Misschien voorboden van een griep. Doe er iets tegen: neem een AKKERTJEV£S>^ In korte tijd voelt U zich weer 'it/Tzrón helpen direct.' Hyena s trekken rond De burgemeester van Middel- harnis heeft medegedeeld, dat de dieven een grenzeloze brutaliteit in zijn gemeente ten toon sprei den. In een geval werd de deur uit een woning gezaagd en werd uit deze woning' een aantal siera den en eeh gouden horloge en voorts enige kleren gestolen. Een ander geval betreft de diefstal van een geslacht varken, dat dooi de watersnood om het leven was gekomen. Burgemeester D. Rijn- ders heeft de rijkspolitie opdracht gegeven bij nacht af en toe schijn werpers te richten op de in of nabij het verdronken gebied staande verlaten woningen 0111 zo doende eventuele dieven op heter daad .të kunnen betrappen. GRATIS HULP VOOR PIANO- EN ORGELBEZITTERS In de laatste wereldoorlog zjjn praktisch alle plano's en orgels, die door overstroming waterscha de kregen, waardeloos geworden. Heel veel instrumenten hadden nog gespaard kunnen worden wan neer zij op de juiste wijze waren behandeld en gedroogd. Helaas hebben toen do bezitters van piano's cn orgels in de meeste gevallen juist de verkeerde metho de gevolgd. Vreekon's Piano- en Orgelhandel te Bodegraven, tel. 88, stelt gratis een drukwerk ter beschikking, waarin wordt aangegeven hoe een piano of orgel moet worden be handeld en gedroogd.. Door deze aanwijzingen kunt U wellicht uw kostbaar instrument nog redden. U ontvangt het drukwerk kos teloos bij opgave van Uw volledig adres en vermelding' van het in strument dat U bezit. Alles zal in het werk gesteld worden om aan een ieder zo volle dig mogelijk schriftelijk advies te geven, wanneer de moeilijkheden omschreven zijn. Kunstenaars helpen mee Ook onze kunstenaars dragen hun steentje bij aan het inzamelen van gelden voor het Nationaal Rampenfonds. Er zullen binnen kort verschillende uitvoeringen en concerten gegeven worden, waar van de opbrengst ten goede komt aan bovengenoemd fonds. Zo deel de het Prinses Irenofonds mee, dat o.a. de artisten, die gewoonlijk uitsluitend voor de langdurig ver pleegden in ziekenhuizen en sana toria optreden, hun krachten be langeloos ter beschikking zullen stellen van het Nationaal Rampen fonds. Overigens zijn reeds recet tes en giften van culturele instel lingen voor het Rampenfonds bin nengekomen. DESTRUCTORS WERKEN OP VOLLE TOEREN Volgens ramingen ligt het aan tal stuks omgekomen vee tussen de 30 en 40.000. Het is begrijpelijk dat de destructors in het zuiden des lands sedert Zondag reeds op volle toeren hebben gedraaid. De destructor in het Brabantse Son, onder normale omstandigheden met ruim twintig wagens opere rend, was Zondagmiddag al pa raat voor het ophalen van vee te Halsteren. In Son worden op het ogenblik dagelijks duizend cadavers aange voerd. Het Sonse gebied werkt dus op volle capaciteit maar ook de destructors in Hansweert, Overschie en Antwerpen werken mee. OLVEH verleent uitstel Het Onderling Levensverzeke ring-genootschap „De Olveh van 1879" te 's-Gravenhage brengt ter kennis van degenen, die door -de ramp zijn getroffen, dat zij tot na dere aankondiging uitstel verleent van premiebetaling, van betaling van beleningsrcnte en van beta ling van hypotheekrente. Boven dien zal de Olveh voor de ernstig getroffenen gemotiveerde verzoe ken om kwijtschelding van door uitstel ontstane achterstand in welwillende overweging Voor 75 jaar Oud-Beijerland, 1 Februari 1878 Niettegenstaande de groote druk te, dié er deze week met het ar ren op alle wegen in de Hoeksche Waard heersehte, is alles zonder ongelukken afgelopen. Alleen gis- termoi'gen had er bijna een onge val plaats. Voor 60 jaar Oud-BeUerland, 18 Januari 1893 Doordien wegens de stremming •aart het briefvervoer per boot is gestaakt, is door de rege ring tijdelijk een voetbode van Heinenoord naar station Baren- drecht aangesteld. Splfkenisse, 20 Januari 1893. Terwijl reeds sedert enkele jaren op kleine schaal aan de leerlingen der openbare school alhier boter hammen werden uitgereikt, is thans het hoofd der school, daar toe door eene commissie in staat gesteld, gemachtigd aan alle kin deren, die zulks begeeren, dit voedsel te verschaffen. Ook wer den cr eenige kleedingstukken uit gereikt, tei'wijl door eene andere armencomnüssie klompen werden gegeven, Piershil, 24 Januari 1893. Dezer dagen vertoonden zich op een on dergelopen gors in den omtrek van het dorp een 40-lal wilde zwanen - zogen. „Denen" uit Nooderlijker streken waai'SChijn- lijk door de strenge koude hier heen gekomen. Numansdorp, 23 Januari 1983. Door de kerkeraden der hervorm de en gereformeerde gemeenten is aan den gemeenteraad een ver zoekschrift ingediend tot afschaf fing van de kermis. Barendrocht, 24 Januari 1893. Gelukkig is dc dooi ingevallen en komen onze wegen weer in hun ouden staat terug, anders nog enkele dagen, cn ons eerwaardig dorp ware herschapen in een reus achtige roomvla. Weer is hier een wagen, met molk geladen, omge vallen. Voor 50 jaar Rhoon, 27 Januari 1903. Heden werd wederom oen uitdeeling van erwtensoep met spek gehouden aan behoeftigen van alle gezind ten. Nuinansdorp, 14 Januari 1903. In de gehouden gemeenteraads vergadering stelde de voorzitter aan de orde de beslissing inzake de stichting eener school aan het gehucht „De Schuring", De glo- bale begroting van dc architect I luidde als volgt: Stichting eener I school met twee lokalen ca. 1 f 9200.Idem een school met i drie lokalen ca. f 11.200,Het later aanbouwen van een derde lokaal aan de bestaande school j ca. f 3000.—. Verschil f 1000.—. |f 1000.—. VOETBALWEDSTRIJDEN T. B. V. RAMPENFONDS Op Zaterdag 7 Maart zal in het stadion Feijenoord te Rotterdam een officiële voctballandenwed- strljd worden gespeeld tussen Ne derland en Denemarken. De wed strijd begint 's middags om half vijf. De ex-internationaal Timmer mans, die als beroepsspeler in Frankrijk voetbalt, heeft het ini tiatief genomen voor een wed strijd tussen oen elftal, samenge steld uit in Frankrijk voetballen de Nederlanders, en De te genstander is nog niet bekend, maar Timmermans heeft voorge steld een selectieploeg uit Parijs of een sterke ploeg, samengesteld uit spelers uit Noord-Frankrijk. Wanneer de Franse voetbalbond goedkeuring geeft voor deze wed strijd, zal die te Parijs worden ge speeld en de baten zullen ten goe de komen aan de getroffen bevol king uit de noodgebieden in Ne derland. Timmermans stelde het elftal als volgt samen: Doel: Vreeken (Nanles)ach ter: De Kubber (Bordeaux) en De Vroedt (Rouaan); midden: Bran- des (Nimes), Van dor Hart (Lil le) en Schaap (Racing Club de Paris); voor Appel (Reims), Tim mermans (Nnnes), Van Geen Nantes), Rijvers (St. Eüenne) en De Harder (Bordeaux), Voor 40 jaar Oud-Bcijerlaml, 25 Januari 1913 Het dagelijks bestuur dor Oranje vereniging „Juliana" hield j.l. Donderdag eene vei'gadering. Be sproken weid de idee tot feestvie ren bij de 100-jarige onafhanke lijkheid van ons land, Puttershoek, 24 Januari 1913. In verband met de aan de schut sluis alhier uit te voeren belang rijke vernieuwingen zal deze sluis voor den tijd van vier maanden met ingang van den eersten April 1913 voor de scheepvaart geheel zijn gestremd. Ridderkerk, 24 Januari 1913. Donderdag 30 Januari zal bij ge legenheid der jaarlijkse uitvoe ring aan Ridderkerk Fanfare een vaandel worden overhandigd. Pernis, 28 Januari 1913. Naar wij vernemen is door de firma Dc Weerd en v. d. Tholen en Co. te Barendrecht, alhier opgericht eene fruit- en groenten-cxpoi'tvei- ling, met medewerking der Tuin- bouwvereeniging „Pornis en Om streken". Klaaswaal, 31 Januari 1913. Naar wij vernemen zal do nieuw gebouwde Geref. Kerk alhier Don- derdag 6 Februari worden inge wijd. ARonncert u op dit Rlad

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2