Secretaris B„ G. Corts van Leiderdorp gisteren gehuldigd Sobere en intieme viering van zilveren jubileum 5 Er kwam gisteren weer ruim f8.000 bij Nieuws van en voor Katwijk Burgemeester van Zuidland bedankt Leiden en Delft Coöp. Raiffeisen-Bank nieuwe leidsche coubant 3 woensdag ii februari 1953 Beweeglijk als de tijd Burgerij bood hem een boekenkast aan Op sobere wyze en in intieme kring is gistermorgen in de raadzaal van het gemeentehuis van Leiderdorp het zilveren jubileum van de heer B. G. Corts als gemeentesecretaris van deze plaats gevierd. De raad was hierbij tegenwoordig, alsmede het gemeentepersoneel en het huldigingscomité uit de burgerij. De familie Corts had in verband met de watersnood de wens te kennen gegeven de viering van het jubileum zo eenvoudig mogelijk te houden. Burgemeester K. van Diepeningen daag. De heer Corts is meegegroeid met sprak een welkomstwoord, waarin htj zei, dat deze dag voor de gehele gemeente een bijzondere was, Er zouden vandaag verschillende „waarheden" worden zegd, aldus de burgemeester, waarvi eerste zeker moest zün, dat de heer Corts een zeer plichtsgetrouw ambtenaar is. We hebben In hem een hoofdambtenaar, die altijd met de grootste nauwgezetheid zün werk verricht. Zeer dankbaar zün we voor zün goede adviezen. De heer Van Diepeningen overhandigde de jubi lerende gemeentesecretaris een enveloppe met inhoud en sprak ook nog een kort woord tot de moeder en de schoonmoe der ven de heer Corts. wier aanwezig heid hij op hoge prüs stelde. Namens de gemeenteraad voerde wet houder L. C. Snel het woord. Hü schetste de verschillende taken van de secretaris der gemeente, klein en groot, en besloot met te zeggen, dat een goede gemeente secretaris voor een gemeente van df grootste betekenis is Dat heeft hü ir Leiderdorp wel gezien. Aangeboden werd een theemeubel. Voorbeeld Woordvoerder van het secretarieper- soneel was de heer C. Hobo. Toen de heer Corts na de eerste wereldoorlog in Leiderdorp in functie trad, deed hü zün werk in betrekkelüke rust. Geleidelik aan is om hem heen een apparaat ge groeid, waarvan hü de centrale is. Bü hem komen alle draden van het admini stratieve en bestuursapparaat samen. Aan zün persoonlükheid en werkkracht werden steeds hogere eisen gesteld, mede door de toenemende specialisatie van de rüks- en provinciale bureau's. Een bij zonder moeilijke tüd maakte hü door ge durende de tweede wereldoorlog. Dat hü mede verantwoordelijkheid draagt voor bestuursdaden, is In die tijd wel gebleken Daarbij kwam nog, dat de gemeente zich sterk uitbreidde, ja wat het zielenaantal betreft verdubbelde. De ambtenaren hebben de heer Corts leren kennen als een man, aan wie starheid vreemd is. Hij is be weeglijk als de tijd. Ook bij de lei ding van de secretarie, waarvan de organisatie aan hem is toevertrouwd. Zijn voorbeeld heeft de ambtenaren steeds aangespoord tot groter activi teit en zelfstandigheid. Daarvoor zijn zij hem dankbaar. Het aankweken van vakbekwaamheid, arbeidslust, zelfstandigheid en verantwoordelijk heidsgevoel hij heeft het goed be grepen is van groot belang voor de kadervorming en de continuïteit van de dienst. Ook zijn de ambte naren hem dankbaar voor de vriend schappelijke wijze, waarop de heer Corts hen steeds is tegemoetgetreden, Aangeboden werden een klokje en een kalender. Namens de dienst van gemeentewer ken sprak de heer W. F. Butjtendük, ge meente-architect. Hü bood een taart aan van de B. G. Cortslaan. En verzocht de jubilaris die maar spoedig af te breken, opdat voor sommige mensen het uitzicht wat ruimer wordt. De heer K. Boogerd vertegenwoordigde de rijkspolitie, die een bloemenmand ten geschenke gaf. en mevrouw A. Groot Enzerink-van der Tas de oud-ambtenaren, die allen prettige herinneringen bewaren aan de tüd. dat zü onder leiding van de heer Corts in Leiderdorp werkzaam waren. De heer M. Splinter trad tenslotte naar voren als vertegenwoordiger van de bur- gerü. Hü hield een geestige toespraak en zei onder meer, dat het dorp is ge groeid van het lieve, landelüke dorpje bü Lelden tot de randgemeente van van- Concert voor Rampen fonds en Dennenheuvel Nederlands jeugdige violist, de zes tienjarige Jean Louis Stuurop (leerling van Oscar Back), hoopt volgende week Dinsdagavond in de grote stadsgehoor zaal werken ten gehore te brengen van Valentini, Bach, Mozart. Bosmans, Paga- nini en r.og anderen Hü zal aan de vleu gel worden begeleid door Boukje Land De opbrengst van het concert komt ten goede aan het Nationale Rampenfonds en van Dennenheuvel, de vereniging tot verpleging van hoofdarbeiders in her stellingsoorden en sanatoria. Eerste paal voor nieuw woningencomplex Zaterdagmorgen 10 uur wordt de eer ste paal geslagen voor de bouw van 264 woningen. De woningbouwvereniging Ons Doel ontvangt haar gasten in het clubhuis 't Profje van de buurtvereni ging De Professorenwijk. De officiële handeling wordt verricht door de wet houder van openbare werken de heer A. J. Jongeleen. de gemeente. Het kan ook andersom zü'n, zei de heer Splinter. Maar dit staat vast, dat beide het getroffen hebben. Van de gelden van de burgerü voor dit jubileum had het comité een grote boekenkast gekocht. De heer Corts was met dit ge schenk zeer ingenomen. Enveloppe voor Rampentonds De jubilaris hield nog een uitvoerig dankwoord. Nadat hü had gewezen op de ramp, die ons land en volk heeft getrof fen, zei hü. dat hü met waardering en genoegen al de vriendelijke woorden van deze morgen had gehoord. Toen hü in 1919 in Leiderdorp begon te wprken, kon het werk gemakkelijk door de bur gemeester en hem worden gedaan. De begroting van toen wees een bedrag van f 60.000 aan. Terwyl nu van acht ton wordt gesproken. In de dertiger jaren is In Leiderdorp veel gepresteerd. Grote openbare wer ken werden uitgevoerd. Zo moest het raadhuis worden verbouwd. Opvallende punten in deze periode zün verder: een geldlening van f 200.000, het besluit van de raad om de belasting in de gemeente te verlagen en de plannen tot vestiging van een vliegveld in Leiderdorp. De oor log heeft door veel plannen een streep gehaald. Na de oorlog is er weer met grote voortvarendheid gewerkt. Onder burgemeester Van Diepeningen, die houdt van het begrip „tempo". Ook de heer Corts prees de verstand houding onder het personeel van de ge meentesecretarie. De gemeente kan haar administratieve belangen in handen van de ambtenaren van nü veilig weten. Het verheugde de heer Corts ook, dat zün moeder en schoonmoeder deze dag moch ten beleven. Een stil ogenblik volgde toen ter herdenking van de slachtoffers van de watersnood. Met weemoed dacht de secretaris ook aan het leed, dat door verliezen van velerlei aard over veel mensen is gekomen. Het was een ontroerend ogenblik, toen de heer Corts aan mevrouw Van Diepeningen een enveloppe met inhoud voor het Rampenfonds overhandigde. Er was een telegram ontvangen van de heer C. Diseraad, oud-gemeente-ont vanger van Leiderdorp, thans te Baren- drecht. En een brief van de heer L. C. Winkelman, hoofdambtenaar van de pro vinciale griffie, met wie de heer Corts veel contact onderhoudt. De heer Van Diepeningen sprak nog een hartelük slotwoord. Hü hoopte, dat de banden tussen de gemeente en de heer Corts en tussen hem en de jubilaris (die vriendschapsbanden zün geworden) nog menig jaar zullen mogen bestaan. Agenda voor Leiden Woensdag Antonius-clubhuls. half 8: K. en O vierde avond Leids Juweel, toneel door vüt amateurverenigingen. Steenschuur 6. 8 uur: K. en O., lezing A L. C. A. van Nünanten met films over het mooiste van Zwitserland. L.F.C.-terrein. 8 uur: UVS—Quick Boys (Rampenfonds). Levendaal 1. half 8 half 9: zitting prijzencommissie. Donderdag Snouck-Hurgronjehuis. 8 uur: Pro Ju- ventute, mr H. R. Goudsmit over het wetsontwerp tot reorganisatie der voog- dyraden. Rehoboth, 8 uur: VERON. verkoping ten bate van watersnood-slachtoffers Utrechtse Jaagpad 11. 8 uur: opening cursus „Hoe begrijpt U meer van mu ziek" door mej. Lfen Sibbes. Vrijdag Turk. half 1: Nüverheid en Handel, koffiemaaltijd, prof. mr A. N. Molenaar: „Een praatje uit het parlement". Schouwburg, 8 uun Marinierskapel en Henk Dorel. Vlies. 8 uur: Chr. reisvereniging, films van Leiden en omgeving. Volkshuis, 8 uur: Ned. reisvereniging, causerie en film over Frankrijk. Het Centrum, 8 uur: Christen-vrou wenbond, J. H. van Riesen over geeste lijke verzorging van terdoodverooraeel- den. Pieterskerk, 7.15—7.45 uur: Avondge bed. Tentoonstellingen Prentenkabinet, 25 uur: tekeningen van Gentenaren Jules de Bruycker en George Minne (tot 21 Februari) Nachtdienst apotheken Apotheek Duyster, Nieuwe Ryn, tel 20523, en de Doeza-apotheek, Doezastraat 31, tel 20313. Leiden koopt morgen watersnoodzegels Het comité Kinderpostzegels en het comité Zomerzegels werken nu samen om de watersnoodzegels te verkopen. Morgen komt het rijdende postkantoor naar Leiden. Op verschil lende plaatsen zullen de zegels wor den verkocht. Het werkt'hier slechts één dag. Men hoopt dan ook, dat er morgen grote belangstelling voor zal bestaan. W. van Erp overleden Op 87-jarige leeftü'd is te De Bilt overleden de heer W. van Erp, gepen- sionneerd kapelmeester van het vierde regiment infanterie te Leiden. De be grafenis heeft plaats morgenochtend 11 uur op de nieuwe begraafplaats te Zeist De heer Van Erp werd in 1893 tot ka pelmeester benoemd. De geldinzameling in Leiden De geldinzameling in Leiden voor het nationale rampenfonds heeft gis teren een opbrengst van f 120.763,67 bereikt. Er kwam f8.197,98 bij. Via de girorekening van de gemeente ontvanger werd een bedrag van f 6.854,35 ontvangen, via de bank rekening van de gemeente-ontvanger is f600 gestort. Aan de kas van de afdeling financiën ten stadhuize werd f 469,25 afgedragen en een aantal scholen wist f 274,38 bijeen te bren gen. Giften op de girorekening van de ge meente-ontvanger: Fa T. f 22,50, dir.-pers. I.E.M.C.O. 1250, coöp. verg. „L. en O" 1336, J. S. 50, H. v. W. Jr. 4,40, J. W. A. v. d. Z. 25, fa H. en P 100, Ouderverg. L.B.S. 35. V. en D. 4000. R.K. „V.N.L." 31.45. Totaal f 6.854,35. Op de bankrekening van de gemeente- o: anger is gestort f 600. De Graankorrel in 't Rampendepot Rode Kruis Door het Rode Kruis alhier is een depot ingericht van goederen bestemd voor geëvacueerden. Zy die iets nodig hebben kunnen zich melden aan het bu reau. waar de aanvraag terstond in be handeling wordt genomen. De heer en mevrouw Corts verheugen zich intens over de taart, voorstellende de B. G. Cortslaan en geschonken door gemeentewerken. In de doos pronkt de klok van de ambtenaren der secretarie. Foto N. van der Horst. Filmavond voor het LAK In de filmzaal van de academie werd gisteravond voor leden van het Leids Academisch Kunstcentrum een aantal films gedraaid, dat niet helemaal beant woordde aan de oorspronkelyke bedoe ling Franse documentaires te vertonen. Het programma was n.l. gedeeltelyk ge sneuveld door de werkzaamheden, die de studenten m de noodgebieden hebben verricht. Men had niet voldoende aan dacht kunnen besteden aan keuring en samenstelling, zodat er, naast enkele goede Franse documentaires, ook fil misch mindere kwaliteit te zien was en zelfs een Nederlandse documentaire moest worden gedraaid. Vertoond werden een geestige maar oude persiflage op het filmjournaal, „l'Homme", een sarcastische verhande ling over de mens als diersoort van Giles Margarites, „Terre sans pain", een wat onrustig gemonteerde, maar interes sante reportage uit 1932, toestanden ont hullend in een onbekende hoek van Spanje, waarvan de „beschaafde" we reld geen notie heeft, een documentaire over het probleem-Van Meegeren en een goede film over het werk van de grote beeldhouwer Rodin, van Lucot. De omstandigheden in aanmerking ge. nomen tevoren was reeds de clemen tie van het publiek gevraagd was het toch een leerzame en onderhoudende avond, waarvoor matige belangstelling bestond. Geref. Gemeente 2328 De collecte in de Geref. Gemeente (Nieuwe Ryn) voor het Nationaal Ram penfonds heeft *2328 opgebracht. Eglise Wallonne 639 De geldinzameling voor het Nationaal Rampenfonds heeft in de Eglise Wallonne (Breestraat) £639 opgebracht, waarvan een bedrag van f500 werd geschonken door de diaconie. Persoonlijk woord tot professoren en studenten De burgemeester van Zuidland betuigt uit naam van zijn zo zwaar getrof fen burgerij zijn oprechte dank voor de wijze, waarop door u hulp is ver leend. Onder de voor u moeilijkste omstandigheden hebt gij taken vervuld, die waarborgen hebben geschapen, dat wij van normaal vloedwater geen gevaar meer te duchten hebben. Het moet voor u een voldoening zijn, dat u dit werk hebt weten te volbren gen. Ik realiseer mij, dat deze arbeid van velen uwer meer heeft gevergd dan mocht worden gevraagd. Gij kent de moeilijke omstandigheden, waar onder wij hier nog leven. Toch is ons devies: „Zuidland zal herrijzen. Leve de Koningin". Namens zijn dankbare gemeente, de burgemeester van Zuidland. Mysterien van Mythias Gisteravond hield dr M. J. Vermaseren uit Utrecht In het rüksmuseum van oud heden een lezing over de mysteriën van Mythras in het licht van de Nederlandse opgravingen te Rome. In Iran werd Mythras reeds vroegtüdig aangeroepen als een god van licht, als een beschermer van de waarheid en het goede. Bij zijn tocht naar het Westen werd zü'n mysteriëndienst gevormd, die In het Romeinse Ryk veel aanhangers won, vooral In de tweede en derde ei na Christus. In Rome zelf waren honderd heilig dommen van de god. Het meest interes sante Mythraeum is dat van de Mythras- gemeente op de Aventyn. Kort voor de oorlog werd dit heiligdom ontdekt en grotendeels ontgraven. De zymuren zün versierd met unieke schilderingen, die volkomen nieuwe gegevens verschaften over de leer en ceremoniën van deze dienst, welke een scherpe concurrent was van het Christendom. En jonge Christen-gemeente, gesticht door een zekere Prisca. lag hier naast de Mythras- gemeente. De eerste Nederlandse onderzoekingen in Italië, die met particuliere eteun in September en Januari J.l. door spreker in samenwerking met dr C. C. Van Essen werden ondernomen, leidden tot de ont dekking van Mythras-hymnen en tot een verbetering van de lezing van regels tekst, waaraan tot nu toe te weinig aan dacht werd besteed. De architectuur het gebouw en de vondsten werden nauwkeurig onderzocht. In Maart worden enkele nevenvertrekken van deze belang wekkende Mythrastempel ontgraven. Aleida Schot sprak over Poesjkin Voor zeer velen, niet alleen ln ons land. maar in geheel West-Europa, is dé ver tegenwoordiger der Russische letterkunde Dostojewski. Hierachter gaat de figuur van Alexander Poesjkin geheel schuil. Aleida Schot, die gisteravond een lezing hield over Poesjkin voor het L.A.K zocht het antwoord op het raadsel om deze man, met wie de Russische letterkunde begint, in het feit, dat Poesjkins kunst misschien te eenvoudig en beheerst is voor een niet-Rus. Poesjkin is, aldus in- leidster, de openbaring van de Russische geest by uitnemendheid. Wij zien die geest te veel door Dostojewski, die geen goed beeld heeft gegeven. Hy heeft het licht er uitgehaald, alles is donker ge worden. Mej. Schoot was van mening, dat kennis van het leven van een dichter alleen mag dienen als achtergrond voor het leren kennen van zijn werk Zy gebruikte de inleiding in haar in 1936 uitgekomen boek Alexander Poesjkin als leidraad bij haal verder betoog Belangstellende lezers kunnen hierin veel van hun gading vinden, I KATWIJK AAW DEW RUN Uitslagen van K.D.C. De Katwijkse damclub KDC speelde de vierde ronde van de bordenwedstryd. De uitslagen zün als volgt: Fr. Spieren burgJac, Koelewyn 11; Jac. Freke H. J. Koelewün uitgest.: H Durieux P. van Duüvenbode uitgestH. Spieren burgG. Koelewyn 02: A. van Beelen A. A. Vooijs 2—0: Am. v. BeelenJ. Houwer 2—0: C. van Klaveren—H. Voor zaat 02: G. FrekeJac. Heemskerk uitgest. Dan nog enkele uitslagen van uitge stelde partyen: F. SpierenburgG Freke 2—0; Jac. Freke—G- Freke 2—0: Ab van Beelen—G. Koelewün 02 De uitslagen van de wedstrijden van de vüfde ronde voor de bordenbezetting zyn als volgt: P. van DuijvenbodeT Spierenburg afgebr.; Jac Koelewün- Jac. Freke 0—2; H. J. Koelewyn—G. Freke uitgest-; G. KoelewynH. Durieux uitgest.; A A VooysH. Spierenburg uitgest.: H. VoorzaatAm van Beelen 02: J. HouwerAb van Beelen 0—2; J HeemskerkC. van Klaveren 11. De door de overstromingsramp uitge stelde jaarvergadering van KDC wordt gehouden op Maandag 2 Maart. Begrafenis J. J. v. d. Kamp. Gistermiddag had op de algemene be graafplaats de teraardebestelling pl; van de heer J. J. v. d. Kamp. Toen de kist in het graf was neergelaten, sprak eerst de voorzitter van de afdeling Kat- wyk van de vereniging voor E.H.B.O. De afdeling heeft door zyn heengaan een groot verlies geleden, aldus spr. Dr Cleveringa wees op de werkkracht van de heer v. d. Kamp. Een collega, ambte naar by het kadaster, sprak eveneens waarderendie woorden. Tenslotte trad ds Goverts, Hervormd predikant, nog naar voren. KATWIJK AAN ZEE Quick Boys adopteerde N.S.V.V. De jaarvergadering van Quick Boys was best bezocht. De heer J. Pluimgraaff, voorzitter, stond ln zijn openingswoord stil by de ramp, die ons land trof en by het overlyden van het Hd A. v. d. Plas Er werd een minuut stilte in acht geno men. De voorzitter complimenteerde vervol gens de elftallen, die in het afgelopen seizoen kampioen werden en vertelde, dat de gemeentelijke sportvelden in September 1954 bespeelbaar zullen zün Het verzoek van het gemeentebestuur om de kleedkamers op het huidige ter rein te verplaatsen naar de overzyde werd besproken. De leden waren van mening, dat de verplaatsing diende te geschieden voor gezamenlyke rekening, waardoor de kleedkamers eigendom blij ven van de vereniging. Uitvoerig werd van gedachten gewis seld over de huurvoorwaarden voor het nieuwe terrein. Artikel 16 van de sta tuten en artikel 44 van het huishoudelük reglement werden gewijzigd. De alge mene vergadering zal voortaan in Juni worden gehouden. Met algemene stemmen werd de heer P Barnhoorn tot lid van verdienste be noemd De heer J. Pluimgraaff werd herkozen als voorzitter evenals de andere bestuursleden en de elftalcommissie. De kascommlssie bestaat uit de heren M. F. Verdoes, L. v. d. Plas, J. van Harte- veld en C. van Ryn (reserve). De con tributie bleef ongewüzlgd, Quick Boys besloot nog de zwaar ge troffen vereniging N.S.V.V. te Numans- dorp te adopteren. Spreekbeurt Donderdagavond spreekt 8 uur in de zaal Haasnoot ds Fokkema van Ede. zilver De Geref. Zondagsschoolvereniging De Graan korred bestaat 25 jaar en heeft dat feit gisteren herdacht in een byeenkomst in de Geref. kerk. Gistermiddag kwamen de kleine kinderen bijeen, gisteravond de grotere en de ouders. De samenkomst stond onder leidmg van de heer J. Mvn.nee. De secretaresse, mej. C. C. de Boer, gaf een historisch overzicht. Op 16 Januari 1926 werd het eerste bestuur gevormd van de school vereniging Dit bestuur bestond uit de heer Van der Meer, president, mej. Hol trust, secretaresse, mej. M. Ouwe hand, penningmeesteresse en verder mej. Nyeboer en de heer W. de Vries. Voor de genoemde datum werd wel enkele malen Zondagsschool gehouden onder leiding van de heren H. van Ton geren, Varkevisser en Verbrugge. Men begon in het kerkgebouw, maar dit was erg verwarrend omdat daar it klassen aanwezig waren. Irene en consistorie brachten spoedig uitkomst. In de loop van de jaren is het karakter van het werk wel enigszins veranderd, o.a. door diensten op het kampeerterrein, ouderavonden, enz. Verscheidene afgevaardigden voerden het woord, o.a. de heer Vooys van de Hervormde vereniging Het Mosterd zaadje. Verder was er solozang, kinder zang en declamatie, Ds F. Pylman eindigde. Aanvulling Het zetfoutenduiveltje heeft in 't ver slag van de hulp, die de Katwijkse vis sersvloot in 't getroffen gebied verleende, het nummer van de KW 104 veranderd in KW 10. De KW 104 onder bevel van schipper C. Varkevisser heeft zich dani; geweerd bij de reddings- en evacuatie werkzaamheden. Schipper Varkevisser had 61 mensen aan boord, toen hij naar Rotterdam voer Onder die passagiers bevonden zich ook nog familieleden van ds Hagen. Zegelkaarten Hedenavond worden de zegelkaarten ingenomen door de alg. Ned. bouwarbei- dersbond in Casa Cara tussen 7 en 9 uur. Tevens is er gelegenheid tot het afstaan van vacantiebonnen ten behoeve van het rampenfonds. Chr. Geref. Kerk De geldinzameling voor het rampen fonds in de Chr. Geref. kerk heeft 1366 opgebracht. Morgenavond half 8 spreekt in de Chr. Geref. kerk ds N. de Jong. Geref. Gemeente Donderdagavond om half acht spreekt in het kerkgebouw van de Geref Ge meente ds Van Dam uit Amsterdam. Hoog en laag water. Donderdag 12 Februari: hoog water 1.44 en 14.06, laag water 9.47 en 22.18 uur. (Advertentie) „KATWIJK AAN ZEE" De Algemene ledenvergadering zal wor den gehouden op Maandag, 16 Febr. a.s.. des avonds te half acht in de Oranjezaal van het Jeugdhuis aan de Voorstraat. Voor de agenda wordt verwezen naar de toegezonden convocatie. Bovendien wordt deze nog uitgebreid met het volgende punt: Voorstel tot wijziging van de artikelen 5 6 van bet Huishoudelijk Reglement. HET BESTUUR. Geëvacueerde jongen in sloot verdronken Te Kwintsheul by Wateringen is gis termorgen de 10-jarige P., afkomstig uit Nieuwe Tonge, in een sloot gevallen en Stortingen van particulieren-bedrijven aai. de kas van de gemeente-ontvanger: N. Z. f 13.60. W. Z. 36, pers. boekb. J J. 145,15. L. H. en N D. 7. Chr doofst, verg. „OB.G." 30, N. S. 5. J. M. W. 50, J. B. 10, toneelgr. „Rykszuivelst." 140, Rios danscl. 32.50. Totaal f 469.25. Collecten van scholen: Geref. school Hoogl. Kerkgr. f 125. Haanstra KI. school Leliestr. 4.28. R K. Fröbelschool Lusthoflaan 25, R.K. school voor LO. Lusthoflaan 82,35, kleuter school Warmonderweg 31, U.L.O. school Pieterskerkstraat 6,75. Totaal f 274,38. In het overzicht van Zaterdag is abu- sievelyk vermeid: pers. gem. r. en o.d. f 700. Dit moet zyn pers. gem. openb. slachthuis f 700. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Johannes, z. van H. den Hoed en H. Post; Huiberdina, d. van J. Kranenburg en S. C. van der Leden Nicolaas, z. van N. de Vries en E. A Nieboer; Rose Marie, d. v. J. F. Zweers en R. Baranya; Robert, z. v. G. Blans- jaar en 't J. Vogelaar; Jan Jans. z. van J. H. Velema en M. J. v. Iterson; Herma, d. van P. M. Kaak en E. B. H. Viet; Willemyntje Lydia, d. van J. L. Vrij en L. Warmond; Anje, d. van D. Stuurwold en C. van Egmond. OVERLEDEN: S. S. Vermond, huisvr. van Kooien, 58 jr; S. van Loon, dochter, 15 jr; H. E. Trouwee, wed. v. de Graaff, 63 jr; M. F. W. Willems. man, 48 jr. Geen Paasvee-show van Vebo In de jaarvergadering van de Vebo, die vanmorgein in het Vlies is gehouden, stelde het bestuur voor dit jaar geen Paasvee-tentoonstelling te houden i.v.m, de nationale ramp. Tevens werd voorgesteld de najaars- tentoonsteiling van fok- en vetvee en van zuivelproducten dit jaar zo sober mogelijk te houden en de baten van deze expositie, tot een minimum van 1000. over te maken aan het rampen fonds. Deze voorstellen werden met al gemene stemmen aanvaard. Ingebroken In de nacht van Dinsdag op Woensdag is ingebroken in een technisch bureau aan de Mare, waarbij 100 en een foto toestel ter waarde van 450werden ontvreemd. GEMEENTE LEIDEN Otticiële publicatie AFSLUITING LANGE MARE. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter openbare -enrus, da: in verband met de uitvoering van verschil lende werkzaamheden (het dempen van het openbare water en het maken van riolerings- en bestratingswerken). de Lange Mare van de Haarlemmerstraat tot de Oude Vest van 10 Februari tot en met 31 Augustus 1953 voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee zal zjjn afgesloten. Leiden, 10 Februari 1953. Panter-sigarenfabriek nam fabriek te Zeist over Men verzoekt ons mede te delen, dat in afwijking van een eerdere publicatie de voormalige Gustaaf-Adolfsigarenfabriek te Zeist is overgenomen door de Panter- sigarenfabriek der firma H. en J. van Schuppen te Veenendaal. De fabriek te Zeist wordt nu geëxploiteerd als filiaal- fabriek. De Panter-sigarenfabrieken heb ben een werkafdeling te Dodewaard uit gebreid met de sigarenfabricage, zodat ook daar een filiaal zal worden onder houden. Capaciteit van de Ahoy In onze reportage over de Ahoy-zulg- machine in de Hoeksche Waard, die wü gisteren publiceerden, ztjn enkele foutjes geslopen. De zuiger Ahoy heeft geen ca paciteit van 5000 m3 per minuut, maar 400 m3 per minuut. Voorts werd gespro ken over de „Maasdijk". Dit moet zyn „Maasdam". Bouwvakarbeider speelde dokter in Zierikzee Te Dordrecht is de Haagse bouwvak arbeider L, J. A. v. D. gearresteerd, toen hü uit Zierikzee terugkeerde op een Scheveningse schokker. De man had zich een uitstekende uitrusting voor een red der toegeëigend o.a. een rubberpak, dekens en prima kwaliteit ondergoed. Hü had zich te Zierikzee als „dokter" laten aanspreken en deed gewichtig met een Rode Kruistas. Leiden was klaar, de evacué's te ontvangen. Hoe graag hadden ui(j onze deuren opengesteld voor hen. die zoveel verloren. Het is niet nodig geweest! Tot in de puntjes verzorgd zag alles in. de Stadsge hoorzaal er uit. De grote zaal zou, hoe anders dan anders, de plaats zijn, waar vermoeide vluchtelingen zich te slapen konden leggen. Alles vergeefse moeite? Wel nee: de liefde, waarmee dit gebeurde kan niet verloren zijn. Vandaag is de Gehoorzaal ontruimdhet leven wordt weer wat gewoner.... bij óns tenminste. Foto N. van der Horst. Hete-luchtmotor en lichtmachines De hete-luchtmotor van het laborato rium van Philips te Eindhoven heeft de eerste krachtproeven doorstaan als ener giebron voor de lichtmachines in de noodlüdende streken. Deze eveneens in ontwikkeling zynde machines, die ais draagbare installaties zün uitgevoerd, hebben bij de verlichting van noodhos pitalen en by het maken van radio-tele- graphLsche verbindingen met afgesneden streken, o.a. te 's Gravendeel, Strijen, Nieuwe Sluis. Zierikzee en elders, dienst gedaan. Hoewel het productiebedrijf Jo- han de Witt te Dordrecht overstroomd was, kon men desniettemin voldoen aan vele dringende aanvragen van het Rode Kruis om aggregaten voor opwekking van electriciteit ten behoeve van ver lichting en radioverbinding. Op dak gevoed met pudding Grootvader bleei zijn kleinkind trouw Een der ontroerendste verhak-n over de ramp vertelde een oud grootvadertje uit Zeeland. Het oude mannetje kon. toen het water hem overviel, slechts een kleinkind en de Zondagse pudding redden. Enige dagen lang heelt hij op een dak de zuigeling gevoed en in het leven gehouden met pud ding. die hij zelf voorkauwde. Eindelyk daagde redding op en werden beiden naar Breda over gebracht. De baby is kerngezond en grootvader is dolgelukkig Hij heeft nog steeds iets om voor te leven SPORT EN WEDSTRIJDEN Ned. elitalclub weer geiozen In totaal 23 spelers Voor de training van het Nederlands elftal zijn de volgende 23 spelers uit genodigd (in alfabetische volgorde): Al berts (Vitesse)), Biesbrouek tRCH). Van de Bogert (DOS), Boskamp (Ajax), Cla- van (ADO). Claus (Helmondia). Van Ede (Sparta), Van der Gijp (Emma). Hen driks (Vitesse), Klaassens (VVV), Van der Kuil (VSV), Kuypers (Volewyckers), Landman (Sparta), Lenstra (Heeren veen), Louer (Noad), Louwers (Eind hoven), Luiten (DOS), Van Raalte <Blauw-Wit>. Van Schyndel (SW), Te- bak (Eindhoven), Terlouw (Sparta), De Voogd (Haarlem) en Wiertz (DVVS). Er bestaat een kans. dat dit aantal nog met enkele nieuwe spelers wordt aangevuld. Vanavond 8 uurU.V.S. Quick Boys Vanavond om 8 uur zal, zoals bekend is. op het LFC-terrein aan de Haagweg de voetbalwedstrijd tussen UVS en Quick Boys worden gespeeld. De baten zyn be stemd voor het Rampenfonds. Mocht de wedstryd worden afgelast, dan za! dit in de nieuwsberichten van het ANP van hedenavond 6 uur worden bekendge maakt. Competitie L.S.B. Bodegraven I heeft met 82 gewon nen van Vriendenschaar I uit Leiden, dat er nu toch wel slecht komt voor te sta&n. De resultaten van de besliste partijen luiden: BreekveldTeleng 10; Dorre- paalDen Tonkelaar 10. Ook de defi nitieve uitslag van de wedstrijd tussen L.S.G. Ill en Philidor II is thans bekend. - De partü tussen Tiemersma en Uittcn- bogaard werd zonder verder te spelen remise gegeven, terwyl dokter S A. Nieuwzwaag van Padding verloor. Het werd daardoor 55. De Uil clubkampioen schaken Bollenstreek De Uil uit Hillegom is clubkampioen schaken van de Bollenstreek geworden. In de laatste ronde won ze van Lisse. ter- wül Zwarte Pion Sassenheim versloeg. De einduitslag luidt: 1. De Uil 5 p en 30 bordp.. 2. Zwarte Pion 4 p. en 28 bordp., 3 Sassenheim 3 p. en 25V5bordp„ 4. Lisse 0 p. en 6 bordp. Alphen IIBodegraven II De wedstryd Alphen II—Bodegraven II. die gisteravond voor de 2e klasse A van de L.S.B. zou worden gespeeld, is niet doorgegaan. Bodegraven II liet ver stek gaan.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2