Ontroerende stroom van liefde vloeit onverminderd voort Boerenknecht wil vernielde boerderij niet in de steek laten Een eenzame militair op de Zuidlandse dijk „De Ramp" wordt wellicht NederL bestverkochte boek GASTEN OP „HET LOO" Zesde lijst Watersnood-slachtoffers Het Roode Kruis in het voetspoor van zijn stichter De vredesactiviteiten van het Roode Kruis WOENSDAG 11 FEBRUARI 1953 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA J NEDERLAND ZELF. Inmiddels zit men in Nederland zelf niet stil. De Raiffeisenbank heeft een bedrag van 3 ton geschonken, het overheidspersoneel stelt zich voor met een grote actie 2*4 millioen voor de getroffenen bijeen te bren gen en het tijdens de oorlog zo zwaar getroffen Heusden verschaft nie4. al leen aan 600 evacués gastvrij onder- Heeft de wereld ooit een groter blijk van medeleven en eensgezindheid getoond Brusselse studenten hebben Halsteren geadopteerd, Luik Kreeg op aanvrage 's-Gravendeel toegewezen en het Zweedse plaatsje Kungalv gaat pogen de materiële schade van Haamstede zoveel mogelijk te niet te doen. Dit is weer een losse greep uit de dagelijks weerkerende litanie van liefde, die Nederland als een milde golf blijft overspoelen. De toezeggingen van geld en goederen, de acties, die ovei de gehele we reld gehouaen worden en de steun in de vorm van bijstanc door het be schikbaar stellen van vakmensen grenst aan het ongelofelijke. Is de wereld wel ooit zo eensgezind geweest in haai' medeleven met een getroffen land als thans bij de ramp, die het in haar grootheid verzinkende Nederland, heeft getroffen? Ex-koning Faroek heeft zijn ver-I men nieuwe meldingen binnen en jaardagsleest op ae 19e van deze 1 naast de smart om wat verloren ging maand afgelast en maakte een derde moet het voor de slachtoffers toch van de verjaringskosten t.w. eer, buitenmate grote voldoening zijn, ƒ3000,naar Nederland over.; dat deze ramp de sympathie van de Een rijke Amerikaan kwam zijn club gehele wereld voor Nederland op in New York binnen en maakte be- zo duidelijke wijze heeft doen uit- kend, dat hij 5.000 naar Nederland komen, zou zenden, waarop, de overige le- den zich direct voor andere bedragen garant verklaarden; uit Tokio kwam een gift van 4.919 en de collecten op Nieuw-Guinea zijn nog niet te overzien, daar de opbrengsten uit de binnenlanden zowel van inlandse als van Nederlandse bevolking— nog niet de hoofdsteden bereikt heeft, een Franse firma heeft een millioen bundels rijsthout ter beschikking ge steld en het rampenfonds in Rome heeft Maandag weer een nieuw re cord gebroken, doordat daar op een dag 70.000,binnen kwamen. En voort vloeit deze stroom van wel daden. „Wil dit simpele pakje kieren aanvaarden voor de slachtoffers van uw watersnood van de vrouw van een soldaat, die in 1944 in uw land gestreden heeft en daarbij ernstig gewond werd." Dit was het briefje, dat een Schot se dame aan de burgemeester van Amsterdam gestuurd had met een pakket babykleert. .es. Duitsland stel de een technische apparatuur ter be schikking van Nederland, die ons millioenen zal besparen, het Finse Roode Kruis heeft reeds tonnen kle ding voor Nederland verzameld en de regering zal deze gift aanvullen met gezaagd hout voor een waarde van 800.000,—. Nog steeds stroomt een grote vloed van gaven uit Zweden naar Neder- lan; toe en tussen de bedragen en goederen, die reeds millioenen gld. vertegenwoordigen zijn persoonlijke blijken van medeleven, die aantonen, hoezeer de Denen met de slachtof fers van Nederland medeleven. Een schoenwinkclier uit Stockholm, die vorige week door de radio hoorde, dat in de noodgebieden een ernstig te kort aan lieslaarzen bestond, nam zijn auto en bracht duizend laarzen persoonlijk naar Nederland; school kinderen houden inzamelingen van hun zakgeld en huismoeders bezui. nigen hun uitgaven om iets te kun nen overmaken op het rampenfonds. Ook uit het door de oorlog zwaar geteisterde Griekenland komt een stroom van geld en goederen, terwijl Griekse vliegers zich beschikbaar ge steld hebben voor hulpdiensten. De Amerikaanse 82e luchtlandingsdivi sie, die in 1944 in Nijmegen landde, heeft een bedrag van S 12 255 over gemaakt en de Oostenrijkse stortin gen hebben de 200 000,reeds ver ovei-schreden. Uit Soanje kwam ƒ40.000,en 3 ton goederen, het Zwitserse Roode Kruis heeft reeds 9 ton voor Nederland binnengekregen en uit Noorwegen en Frankrijk ko men nieuwe meldingen binnen en meer dan 1 millioen gulden verte genwoordigen En nog houdt deze stroom uit het buitenland niet op. Dagelijks ko dak, maar bracht tevens reeds meer dan ƒ25.000,— naar het rampen fonds. Een echt Hollands bericht bereikt ons uit Eindhoven, waar de huis vrouwen een „Hamers en dweilen- actie" begonnen zijn. Ze willen alle evacué's, wanneer dezen weer naar hun woonplaatsen terugkeren, een pakket schoonmaakmaterialen me degeven. Laten wij deze lange lijst van lief de, die nog met honderden berich ten en berichtjes uitgebreid zou kunnen worden, vandaag beslui ten met de gift van de ouderling uit Wijdwormer. Deze gift was nu niet direct het resultaat van een spontane opwelling, maar meer een noodge dwongen schenking De ouderling had de vorige week Maandag kerkver gadering en daar de kapstok vol met overjassen var» andere ouder lingen hing legde hij zijn overkle- ding maar naast d- kapstok neer. Nu was er in de pastorie tevens een in zameling voox de noodgebieden gaande en tijdens de vergadering kwam er een grote vrachtauto voor, die de goederen naar de getroffen gebieden zou brengen. Toen de ouderling na de vergadering zijn jas ging zoekenzocht hij tever geefs. Momenteel loopt een van de COLLECTEN GAAN NAAR RAMPENFONDS. „In het dagblad „Het Vaderland" van 9 Februari werd bij de vermel ding van de opbrengst der kerkcol- lecten voor de slachtoffers der over stroming de opmerking geplaatst, dat een gedeelte daarvan zou wor den bestemd om H.H. Missen op te dragen voor hen, die bij de ramp zijn omgekomen. Soortgelijke berichten, als zou aan een gedeelte der op brengst een andere bestemming wor den gegeven, ciculeerden reeds en kele dagen. Na ingewonnen inlichtingen op het bisdom Haarlem kan met alle stel ligheid worden verklaard, dat aan zo iets zelfs nooit is gedacht en dat de totale opbrengst der kerkcollecten in het bisdom Haarlem, welke op 8 Fe bruari zijn gehouden, zal worden Reeds enkele malen hadden de stug ge werkers op de dijk van Zuidland naar de vreemde militair gekeken, die plotseling op de dijk verschenen was en met een diep gevoel van me deleven over de trieste watervlakte getuurd had. Niemand wist wie hij was en waar hij vandaan kwam, maar in het anders zo stille plaatsje verschijnen de laatste dagen zoveel vreemden dat men er zijn werk niet meer voor onderbreekt. Toch voel den allen, dat deze militair een bij zondere gast moest zijn, want de uit monsteringen op zij'n mouw duidden overgemaakt aan het Nationaal Ram-1 op een hoge rang. penfonds. 1 Nadat de militair zo enige tijd op MEER DAN 300.000 INTEKENAREN De vraag naar het boek, dat de zich aanvankelijk wilde „beperken", Vereniging ter Behartiging van de Belangen des Boekhandels binnen kort zal doen verschijnen onder de titel „De Ramp", overtreft dermate alle verwachtingen, dat nu reeds vaststaat dat meer dan 300.000 exem plaren er van zullen worden ver kocht Gedacht wordt zelfs aan een getroffenen met de overjas van de oplage van een half millioen exem- Wijdwormse ouderling, die die avond I plaren, maar in zijn colbertje huiwaarts Als men bedenkt dat een oplage toog. 1 van 50.000, waartoe de vereniging Toen aan één zijde van de „Tessa bescheid. Besloten werd de beide kin- Hoeve" de muren instortten onder het deren naar een op het meest Ooste- geweld van de vloedgolf, zat de 57- lijk gedeelte van het eiland gelegen jarige knecht Piet Vos op het dak. boerderij te zenden, waar het hoger De muren aan de andere zijde van was. Gekleed in hun Zondagse kleren de boerderij op het kleine eilandje en met andere kleren onder de arm Tiengemeten hielden bet en dat werd 'gingen de 12-jarige Anna en de 7-ja- Honderd evacué's wonen koninklijk Gisteren zijn de eerste evacué's uit het rampgebied gearriveerd in het Koninklijk Paleis Het Loo, dat door H. M. koningin Juliana gedeeltelijk beschikbaar is gesteld. Gedurende het weekeinde had de afdeling Apel doorn van het Nederlandse Rode Kruis met medewerking tvan velen, onder meer van enkele grote Apel- doornse hotels, die een honderdtal bedden ter beschikking stelden, al les in gereedheid gebracht voor de verwachte gasten. In de vooravond kwam de eerste groep van veertien vluchtelingen uit Zierikzcc, die voor lopig onder het koninklijk dak een fastvrij tehuis zullen vinden. Woens- agochtend wordt een tweede groep verwacht, bestaande uit bejaarde lieden, die door water en wind uit een Zierikzce's tehuis voor ouden van dagen zijn verdreven. Verwacht mag worden dat in de loop van deze week de beschikbare ruimte geheel in gebruik zal worden genomen. GIROSTORTINGEN KOSTELOOS. De directeur-generaal van de P.T. T. heeft goedgevonden, dat met in- gapg van 10 Februari, op girostor tingen op postrekening no. 9575 ten behoeve van het Nationale Rampen fonds geen stortingsrechten behoe- j ven te worden betaald evenmin als dat het geval is voor de stortingen op girorekening no. 17 ten behoeve van de radio-actie „Beurzen open; dijken dicht. rige Rina in hun eentje de donkere dijk over. Zij bereikten veilig de na burige boerderij. Om twintig minuten voor drie brak de dijk op het eerste punt en kolkte het water over het land van de Tessa Hoeve. De boer had een been gebro ken. Piet Vos wist raad om zijn pa troon te redden: Hij startte een zware landbouwtractor, die reeds gedeelte- Hik !n het water stond. De eerste po ging mislukte, een tweede poging ging beter en de tractor begon te ronken. De boer ging op de tractor zitten, zijn vrouw achter hem. Met zijn ge zonde been bediende de boer het me chanisme. Zij reden benedendijks door het ziedende water en bekom merden er zich niet om, dat achter hen de dijk op een tweede plaats doorbrak. De tractor bleef steken in de modder, doch de reddende boer derij was reeds dichtbij. Boer en boe rin idauwden en vochten door water en modder en wisten de boerderij te bereiken. Twintig mensen hadden hier reeds redding gezocht. Zij trof fen er hun beide kinderen en hoor den tevens, dat twee mensen van 'n andere boerderij waren verdronken bij hun poging het leven te redden. Op het dak van de Tessa Hoeve Piet Vos was er intussen in ge slaagd zeven paarden te redden. Hoe de redding van Piet Vos. Het Haags Dagblad gaf hiervan het volgende verhaal. Piet wil niet weg van Tien- gemeten. Zijn patroon, de boer Cor Koomans, is met een gebroken been geëvacueerd en ook diens beide kin deren, de 12-jarige Anna en 7-jarige Rina, zijn met een bootje weggehaald. Piet Vos en de boerin, Johanna Koo- man, voeren nu het beheer over de vernielde „Tessa Hoeve". Eep beheer, dat zich beperkt tot het melken van die enig overgebleven koe van de veestapel van twintig en tot het dwa len tussen de vernielde landbouw werktuigen van de hoeve. Om hen heen springen de dieren, een hond en een paai- katten. Polly, de hond, kwispelstaart als een razende en de katten houden niet op met kopjes geven. Het is, alsof de dieren uiting willen geven van hun blijdschap, dat het gevaar geweken is. Op de avond van de ramp deed Piet Vos in Zuid-Beijerland aan de overzijde van het „Vuile Gat" bood schappen voor de familie. Hij hoorde de storm gieren en haastte zich te rug. „Ik was ongerust over mijn baas, want het is een beste vent", vertelt hij. Om negen uur liet hij zich door de veerman overzetten en ijlde naai de „Tessa Hoeve". Vier mensen, twintig koeien en zeven paarden, hiervoor achtte de boerenknecht zich verantwoordelijk. Zijn patroon bleek ook al ongerust te zijn over de storm s doch voorzag in de verste verte niet,1 hij het klaarspeelde, weet hij nog welke ramp naderde. Met zijn knecht niet. Opnieuw ging hij terug naar de prak hij af, dat deze de wekker op boerderij om te trachten, de twintig 3 uur zou stellen. Dan zou men gaan kijken hoe het met de vloed stond. Men ging naar bed, doch Piet Vos slieo niet. Al voor tweeën was hii weer op en ging poolshoogte nemen. „Baas, we houden het niet", was zijn koeien, het kostbare bezit van de pas beginnende boer, te redden. De bees ten raakten vlak bij de hoeve echter in een kolkende stroom, die ook Piet Vos greep. Negentien koeien verdron ken, één koe wist op onverklaarbare wijze de dood te ontkomen. Piet Vos kon het dak van de Tessa Hoeve be reiken. Tien uren heeft hij in een overall op dit dak gezeten. Hij hoorde de muren van een zijde van de hoeve onder zich instorten en vertelde ons, geweten te hebben, dat dit de meest critieke minuten waren geweest. Op dat ogenblik zag hii zijn hond Polly op een losgeslagen deur drijven Het dier jankte toen hij zijn baas zag, stortte zich van de plank en zwom naar hem toe. Piet sloot het dier in zijn armen Na tien volle uren was het water zover gezakt, dat hij er door kon wa den. Het water kwam tot aan zijn hals. „Ik ben maar klein van stuk", zegt Piet Vos. als om zich te veront schuldigen. Hij waadde naar de boer derij, waar de twintige anderen zaten te wachten. De Maandag daarop gooiden mili taire- en burgervliegtuigen pakketten uit. Nederlandse militairen evacu eerden later de gewonden en de kin deren. Iedereen is vol lof over de snelle en doeltreffende eerste hulp verlening. Piet Vos blijft op Tiengemeten. „Ik kan hier niet weg", zegt hij. „Er is zoveel te doen". Het graan is ver loren, de bieten en aardappelen lig gen overal verspreid en de Tessa Hoeve is een ruïne, waarin de dode koeien en varkens tussen 'n chaos van stro, landbouwwerktuigen en machi nes liggen. Hij graaft door het stro en langs de machines een weg, waar over de kadavers -door militairen of vrijwilligers zullen worden vervoerd om snel te worden vernietigd. Hij laat ons een foto zien van de geëva cueerde kinderen Hij sjouwt met ons voor ons land reeds een uitzondering is, kan men zich enig denkbeeld vor men van de problemen die het op de markt brengen van een tienmaal go grote oplage stelt. Zo zullen, om een voorbeeld te noemen, zeker meer dan acht van de grootste drukkersbedrij- ven elk een enorme order moeten uitvoeren. Het is onder deze omstandigheden zo werd ons medoegedeeld dan ook een eenvoudige onmogelijkheid alle bij de uitgave betrokkenen bui tensporige hoge onkosten zelf geheel te doen di-agen. Van de aanvankelijk voorgenomen oplage doet men dat onverkox-t. Van de wellicht meer dan 400.000 exemplaren, waarmee het oorspron kelijk gedachte aantal wordt over troffen. zullen de betrokkenen zo zijn zij overeengekomen slechts de kostprijs in mindering van de op brengst brengen. Vaststaat, dat de bijdrage voor het Nationale Rampenfonds gevormd dooi de opbrengst van „de ramp" dank zij de grote offervaardigheid van papierhandel, uitgevers, druk kers, fotografen, boekhandelaren enz. en ook dank zij de honderdduizen den intekenaren ver zal uitgaan boven de oorspronkelijke raming. Van de intekenaars wordt ver wacht: Betaling bij de bestelling en enig geduld. SLACHTOFFERS IN HALSTEREN Volgens opgave van het gemeen tehuis te Halsteren zijn op het ogen blik in deze gemeente 68 slachtof fers van de watersnood geteld waar van er 28 zijn geborgen. Er worden er nog 40 vermist. de dijk gestaan had en het werk van de werkers bekeken had: kwam hij op het groepje dijkwerkers af. „Ik ben de Prins", zegt hij dan plotseling en een schok vaart dooi de mannen, die hun halfgevulde zandzakken een ogenblik laten rus ten en rondom de eenzame militair komen staan. Nu herkent iedereen Prins Bern- hard natuurlijk onmiddellijk en als een lopend vuurtje gaat het door de stad, dat prins Bernhard een bezoek brengt. Een van de inwoners, die de luister van verleden dagen nog niet vergeten is, concludeert, dat de burgemeester gewaarschuwd moet worden, maar niemand weet, waar de burgemeester is en ten slotte vindt men de dorpsdokter, die men als een der autoriteiten, de ontvangst van een koninklijke gast toevertrouwt. Inmiddels is het kleine groepje dijkwerkers aangegroeid tot een menigte en de prins praat zoals ieder een zou spreken tot een zwaarbe proefd volk. Een vrouw kan haar ontroering niet bedwingen en barst in tranen uit en de prins begrijpt dit en spreekt een woord van troost. Dan komt de dokter, maar voor dat deze bij de prins is kunnen ko men, schiet een kleine blonde jongen naar hem toe en prins Bernhard strijkt hem eens over zijn stugge krullen en vraagt of hij nog geen school heeft. „Gelukkig nietsta melt het jongetje, een beetje verle gen, omdat het toch een hele ge waarwording is om door de prins zelf door je haren gestreken te worden. De omstanders vinden het evenals de prins een leuk antwoord en dan komt de dokter, die de prins een eenvoudig welkomstwoord toespreekt en de komst van de burgemeester aankondigt, die de hoge gast een vol ledig overzicht zal geven over de toestand in het dorp en de vooruit zichten op herstel. EMIGRATIE NAAR CANADA. De Canadese regering heeft, ter tegemoetkoming aan de slachtoffers van de watersnood in Nederland, na der besloten prioriteit te verlenen bij de emigratie van alle agrariërs en niet agrariërs, die door de ramp ern stig zijn getroffen en die zich op 1 Februari jl reeds voor emigratie naar Canada hadden aangemeld. Voorts bereidt zij een regeling voor om een aantal gedupeerde niet agra riërs toe te laten, die thans voor het eerst de wens te kennen geven om naar Canada te emigreren en daar overigens de geschiktheid toe bezit ten. Ten slotte overweegt de Cana dese regering om een beperkt aantal zwaar getroffen boeren uit het nood- gebied te helpen aan een eigen boer derij in Canada. Opgave van informatiebureau Roode Kruis Het informatiebureau van het Ne derlandse Roode Wruis heeft giste ren de 6e lijst van slachtoffers van de watersnood (niet gecontroleerde opgave) uitgegeven. HALSTEREN. -~v - Paulus, Cornelia, geb. 5.5.52; Raats, door een ruïne van wat eens een wel- J Petrus, geb. 17.12.84. Verburgt Anna varende hoeve is geweest. Hij huilt, I Cornelia, geb. 19.7.1865. omdat zijn pas beginnende baas zo'n beste vent is en nu bijna alles heeft verloren. Maar hij vermant zich en KORTGENE. Janse, Krijn; van Boven, Stoffe- zegt: „We zijn gelukkig, want welma, echtgenote hebben het leven gered en er is zo-1 terweel: Adriana de Looft, mevr. veel leed, waarbij ons leed in het Jacobs-Keydemer; Njisse, Cornells niet zinkt". 1 Pieter; Weys, Elisabeth, geb. 2.8.50. Henri Dunant's levenswerk leeft onverminderd voort ii. Hebben we in ons eerste artikel een en an der medegedeeld over het ontstaan van het Roode Kruis, op initiatief van de Zwitser Henry Dunant, thans willen we wijzen op de verschil lende taken, welke het Nederlandse Roode Kruis in vredestijd op zijn programma heeft staan, en in het bijzonder wat in de afgelopen dagen van de Watersnoodramp voor de hulpverlening aan de geteisterde gebieden is gedaan. In vredestijd legt het Roode Kruis zich uiter aard toe op het zich paraat houden, opdat het bij rampen, zoaL thans het geva is, onverwijld hulp kan bieden. Het weet de jeugd te bereiken, om haar de begrippen van hulpvaardigheid bij te brengen, het verlicht het verblijf der patiën ten in ziekenhuizen, het heeft een bloedtrans fusie- en een moedermelk"-d.ienst, een hoorn vliescentrale voer de transplantatie van hoorn vliezen bij blinden, het beheert ziekenhuizen, het richt noodziekenhuizen in, het trekt zich het lot aan van invalide militairen, het organiseert hulpposten langs de wegen. Hiermede is maar een beperkt deel van het onbeperkt terrein van werkzaamheden aangegeven. Wat het Roode Kruis in de tweede Wereldoorlog en daarna in Indonesië heeft gedaan, behoefl nauwelijks te worden gememoreerd. Over het lot van 250.000 vermisten heeft alleen het Nederlandsche Roode Kruis inlichtingen verschaft. Het behoeft niet gezegd, dat het Roode Kruis bij de jongste Watersnoodramp in volle actie is geweest. Overal in het land en speciaal wel in de nabijheid van het rampgebied heeft men geholpen wat geholpen kon worden. En speciaal wat de inzameling van goederen betreft en de inrichting van evacuatie-centra en nood-ziekenhuizen is veel goed werk tot stand gekomen. Het internationale karakter van het Roode Kruis is thans wel zeer bij zender naar voren gekomen. Dat bleek o.a. bij een vorige week in Den Haag gehouden conferentie, waar Miss Marga ret Wilson, secretaresse van het Canadese Roode Kruis vertelde, dat het Nedeilandse volk in het algemeen en de slachtoffers van de watersnood in het bijzondei in deze donkere dagen in de gedachten en in de harten van het Canadese volk leven. Kolonel Reynolds, Nationaal direc teur van de rampdiensten van het Canadese Roode Kruis, die ook tijdens de oorlogsdagen in 1944 en 1945 in ons land was, verklaarde diep onder de indruk te zijn geraakt van de-ellende, die de slachtoffers van de watersnood heeft getroffen. De directeur van het Hulpbureau van de Liga van Roode Kruisverenigingen in Genève, de heer E. Winsall zegde toe, dat de hulp van de Liga zich ook nog zal uitstrekken maanden, ja zelfs jaren na het intreden van de periode van wederopbouw. Ir dit verband verwees hij naar de overstromingsramp, die Italië trof in October en November van 1951; daar worden nu nog geregeld goeder er uitgedeeld, dit onder de hui dige omstandigheden kunnen worden gebruikt. Een belangrijke taak van het Roode Kruis in ons land is ook het verzamelen van gegevens over de slachtoffers van de ramp. De Informa tiedienst van het Roode Kruis, die kort geleden was geliquideerd, is opnieuw ingesteld en zit weer volop in het werk. De Informatiedienst verzamelt voornamelijk gegevens omtrent de om het leven gekomen slachtoffers, waardoor het mogelijk ns geworden de namen der omge komenen te publiceren. gelijk thans het geval is. XXX Wat overigens de activiteit van het Roode Kruis in de afgelopen dagen betreft, blijkt uit een overzicht tijdens en na de watersnood, dat ruim vijftig kolennes in en om het noodgebied in actie zijn gekomen. De aanwezige rampen depots hebben bij het werk grote diensten be wezen. Te den Briel, Voorne, Rockanje, Dor drecht, Rotterdam, Rijswijk en in andere plaat sen werden noodziekenhuizen .ngericht. Nadat eenvijfde deel van de m het land be schikbare kolonnes tijdens de eerste week na de ramp waren ingezet voor het directe lijfsbe houd der slachtoffers en voor de evacuatie, is thans het sein voor inrukken gegeven. Op ver zoek van militaire en burgerlijke autoriteiten blijven in sommige plaatsen kleine groepen achter voor het verzorgen van cantinediensten en het verlenen van eerste hulp ten behoeve van de werkers, die met het herstel bezig zijn. bijvoorbeeld bij de pont in Hel .evoetsluis. De Roode Kruis-organisatie in den lande heeft in vele opzichten steun kunnen verlenen door het verschaffen van beddegoed. kleding, voedsel en andere materialen. Met dit werk wordt doorgegaan. Vaak was het Roode Kruis trait-d'-union voor alle mogelijke instanties, wier werkzaamheden daardoor gecoördineerd konden worden. De leiding van het Roode Kruis korps is zeer enthousiast over de ijver en toewijding van het gehele korps om vooral maar geen minuut te laat te komen. In een slotartikel willen we nog even de aandacht vestigen op een bijzondere taak van het Roode Kruis, de Bloedtransfusiedienst, die dagelijks in een grote behoefte voorziet, die da gelijks nood lenigt. MIDDELHARNIS. Aanvullingen van personalia in 4e lijst, d.d. 7.2.53, bld.z. 2. Overleden d.d. 1.2.53. Kranse, Maria, geb. 6.7.96: Vroeg indewey, Fransje, geb. 27.7.72, echtg. van Arend Kranse,; van der Sluis, Neeltje, geb. 12.3.81, echtgenote van Jacob van Koote; Vis, Leendert, geb. 9.2.05; Breeman, Huiberdina, geb. 15.11.68. echtg. v. Leender Driesche, Nette, Hendrikus, geb. 9.10.14 te Veur: v Wezel Aren Leendert, geb. 25.10.89. NIEUWERKERK. Scholten, Jebbigje, geb. 8.11.1944; Scholten, Hendrikus Johannes Her- manus, geb. 1.6.48; Scholten, Elisa beth Cornelia, geb. 24.12.52. OUDELANDE. Tc Goed geïdentificeerd: Jansens, Cornelia Adriana, geb. 20.10.75 echtg. van Joh. Mol, Mol, Jo hannes, geb. 13.4.75; de Jager, Jan geb. 6.11.76. ST. PHILIPSLAND. Begraven: Kunst, Willem, ongeveer 82 jaar. R1LLAND-BATH. Dronkers, Dirk, ongeveer 90 jaar; Dronkers, Johanna, ongeveer 91; Nijs- se, Foort, ongeveer 18 jaar; Nijsse, Pieternella, ongeveei 20 jaar; Nijsse, Catharina ongeveer 15 jaar; Wed. A. Blok-Kriegevmevr. de Bokx Schrier; Cijsow, A.; d Goffau. J. S. burgemeester; mevr van Zwienenv. d Maas. STAVENISSE. Stoel, Jacob, geb. 24.9.72; Mol, Cornelia Adriana, geb. 12.10.36, dochter van Marinus Mol en Dina Cornelia Johanna de Graaf; Hage, Leendert, geb. 27.12.07, echtgenoot van Wilhelmina Janna Sonke; van Zu.ien, Neeltje Cornelia, geb. 14.10.39, dochter v. Adriaan Jacob van Zuien en Janna Pieternella Stoutjesdijk; Noerland, Jacobus Martinus, geb. 25.10.96; Luyk, Tohanna, geb. 29.7. 67, weduwe van Arie Hage; Hage, Johanna Pieternella, geb. 20.9.29, dochter van Pieter Johannes Hage en Pieternella Jozina Koeman. STEENBERGEN. Geïdentificeerd en begraven: de Groot, Adriana Cornelia, geb. 4.4.98 gehuwd met Dekkers; Heijli- gers, Adrianus, geb, 20.7.94; Heijli- gers, Johanna Maria, geb. 8.10.23. (Het Ned. Roode Kruis kan in verband met de omstandigheden, waaronder de gegevens van deze verlieslijst worden verzameld, niet de volledige garantie geven voor de betrouwbaarheid. Het is dus moge lijk, dat een enkele wijziging acb teraf noodzakelijk zal blijken).

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3