RIJNSTREEK Duinstreek Burgerlijke Stand Leidse inzameling van geld is de f 120*000 gepasseerd Leidse Universiteit Drecs over de Watersnood AFSCHEID BIJ DE PACHTKAMER Doorlichting op t.b.c. te Alkemade WOENSDAG 11 FEBRUARI 1953 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Woensdag 11 Februari. Thans is bekend hoeveel de op brengst van de collecte in de protes tantse kerken van Leiden Zondag 1.1. heeft bedragen. Het totaal is ruim 31.000 gulden. Met de opbrengst in de katholieke kerken van f 26.000, is er in de Leidse kerken dus een to tale opbrengst van 57.000 bereikt, hetgeen een prachtig resultaat ge noemd mag worden. Bij het Leidse Roode Kruis werden tot hedenmorgen reeds 50 kistjes met kleine gebruiksartikelen als spelden, knoopjes scheermesjes, enz. ingele verd. De in Leiden aanwezige eva- cué's zijn zeer dankbar voor deze uitstekend van pas komende gaven en het Roode Kruis, Rijnsburgerweg 3, verwacht nog veel meer kistjes. Wanneer er teveel komen voor de evacué's in Leiden, zal het overschot j naar Den Haag gezonden worden voor verdeling onder de duizenden andere getroffenen. Het Rijdende Postkantoor, dat de iLeidenaars reeds kennen van de Kin derpostzegel-actie, is ingeschakeld bij de verkoop van Watersnood-post zegels. Reeds morgen zal het post kantoor in Leiden arriveren en Vebo geeft f 1000 voor Rampenfonds Op de jaarvergadering van de Ve- bo (Vereniging tot het bevorderen van de agrarische belangen in de Rijnstreek), die hedenmorgen in Het Gulden Vlies te Leiden werd gehou den. is besloten in hei komend voor jaar geen Paasvee tentoonstelling te houden en bij de grote tentoonstel ling in September a.s de grootst mo gelijke. soberheid te betrachten. Het gehele batig saldo van de September- tentoonstelling zal afgedragen wor den aan het Rampenfonds; mocht dit saldo kleiner zijn dan duizend gulden, dan wordt de rest uit de kas aangevuld. De vergadering stond onder lei- eing van voorzitter J Bonda, die in zijn openingswoord de grote ramp releveerde. Ter herdenking van de slachtoffers werd eer. minuut stilte in acht genomen. Secretaris J. van der Goot bracht een zeer uitvoerig jaarverslag uit, waarin hij memoreerde, dat het le dental tot 324 gestegen is. Bovendien zijn er 25 verenigingen lid van de Vebo Het financieel verslag van de heer Tj. Kuijpers meldde over 1952 een nadelig saldo van f 385,68. De fokvee, vetvee en zuivel-ten- toonstelling 1058 werd vastgesteld op 17 en 18 September a.s. De heer S. J. van der Stoel trad af als lid van de kascummissie. Hij werd opgevolgd door de heer W. van Zan ten uit Wassenaar. Tenslotte nield de heer N. C. Com mandeur. dierenarts, een causerie over melkziekten. MYSTERIËN VAN MYTHRAS. Lezing van dr. M. J. Vermaseren. Gisteravond hield dr. M. J. Ver maseren uit Utrecht in het Rijks museum van Oudheden een lezing over de Mysteriën van Mythras in het licht van de Nederlandse opgra vingen te Rome. In Iran werd Mythras reeds vroeg tijdig aangeroepen als een god van licht, als een beschermer van de waarheid in het goede. Hij stelt al zijn diensten in het belang van de mensheid in de strijd tegen de god van het kwaad. Bij zijn tocht naar het Westen werd zijn mysteriëndienst gevormd, die in het Romeinse Rijk veel aanhangers won vooral in de tweede en derde eeuw na Chr. Lid van deze dienst waren'vooral Oosterlingen en solda ten, maar in groten getale sloten zioh ook de Romeinen zelf bij zijn gele deren aan. In Rome zelf waren er voor zo ver uit het archaeologisch materiaal blijkt honderd heiligdommen van de god. Het meest interessante Mithraeum niet alleen van Rome en Ostia (waar wij veertien Mythras- kapellen kennen) maar van de ge hele wereld is dat van de Mythras- gemeente op de Avenlijn. Kort voor de oorlog werd dit heiligdom ontdekt en grotendeels ontgraven. De zijmu ren zijn versierd met unieke schilde ringen, die ons volkomen nieuwe ge gevens verschaffen over de leer en ceremoniën van deze dienst, welke een scherpe concurrent was van het Christendom. Een jonge Christen gemeente, gesticht door een zekere Prisca, lag hier naast de Mythras- gemeente. De eerste Nederlandse onderzoekin gen in Italië, die met particuliere steun in September en Januari jl. door spr. in samenwerking met dr. C. C van Essen werden ondernomen, leidden tot de ontdekking van My- thras-hymnen en tot een verbetering van do lezing van regelstekst, waar aan tot nu toe te weinig aandacht werd besteed. De architectuur van 't gebouw, de vondsten werden nauw keurig onderzocht. In Maart worden enkoio neven ver trekken van deze hoogst belangwekkende Mythrastem- pel ontgraven. standplaats kiezen op het Stadhuis plein. Burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot zal er blijken van be langstelling geven. Het bestuur van de Leidse K.AJ5. deelt mede, dat de leden, die kaarten gekocht hadden voor de afgelaste Vastenavondviering, deze kaarten a.s. Zaterdagmiddag tussen half vijf en half zes in het St. Vincentiushuis aan de Hooglandse Kerkgracht kun nen teruggeven en daarvoor het be taalde bedrag terug ontvangen. Na Zaterdagmiddag is er geen andere gelegenheid meer tot teruggave. De Mannenzangvereniging „Kunst na Arbeid" en de Accordeonvereni ging „Accordanto" zullen op Maan dag 16 Febr. a.s. in de Stadsgehoor zaal een concert geven ten bate van het Rampenfonds. De heren van de K.A.V. „De Ba taven" worden hedenavond om kwart voor 7 weer op de training in de gym.zaal H.B.S. Burggravenlaan ver wacht. De contactavond van de Reisver- eniging voor Katholieken, afd. Lei den, zal op Donderdag 12 Febr. a.s. geen doorgang vinden. De avond wordt verschoven naar Donderdag 9 April. Wethouder A J. Jongeleen zal a.s. Zaterdagmorgen om tien uur de eerste paal slaan voor een complex van 264 woningen, die de woning bouwvereniging „Ons Doel" gaat bouwen aan de Kanaalweg. De ge nodigden zullen bijeenkomen in het clubhuis van de Professorenwijk bij de De Sitterbrug. Neerlands jeugdviolist, de 16-jari- ge Jean Louis Stuurop (leerling van Oscar Back), zal Dinsdagavond 17 Februari in de g^ote Stadsgehoorzaal werken ten gehore brengen van Va- lentini, Bach, Mozart, Henr. Bos- mans, Paganini e.a Iiij zal aan de vleugel worden begeleid door Bouk- je Land. De opbrengst komt ten bate van het Nationaal Rampenfonds en van „Dennenheuvel", vereniaing tot verpleging van wei-knemers be last met hoofdarbeid. STADSKJOK. Geboren: Johannes, z. van H. den Hoek en H. Post; Huiberdina, d. van J. Kranenburg en S C. van der Le den; Nicolaas, z. van N. de Vries en E. A Nieboer; Rose Marie, d. van J. Zweers en R. Baraya; Robert, z. van G. Blansjaar en 't J. Vogelaar; Jan Jans, z. van J. H Velema en M. J. van Iterson; Herma, d. van P. M. Kaak en E. B. H. Viet. Willemijntje Lydia, d. van J. L. Vrij en L. War mond; Anje, d. van J. D. Stuurwold en C. van Egmond. Overleden: S. S. Vermond huisvr. van Kooien 58 jaar; S van Loon doch ter 15 jaar; H. E. Trouwe® wed. van de Graaff 63 jaar: M. F. W. Willems man 48 jaar. Firma J. G. van Deene bestaat 75 jaar Op 15 Febr. a.s. zal het 75 jaar ge leden zijn, dat de heer J. G. Deene in een pand aan de Apothekersdijk. waar thans het Leidse Volkshuis ge vestigd is, een zaak opende, in in strumenten en optische artikelen. In 1880 werd de zaak verplaatst naar het huidige pand Breestraat 12, waar de zaak tot steeds grotere bloei kwam. Toen de oprichter zich in 1916 uit de zaak terug trok, werd hij op gevolgd door zijn zoon, de heer G. J. v. Deene, die in de Nederlandse op- tiekhandel bekendheid verwierf als bestuurslid van de „Vereniging tot bevordering der wetenschappelijke optiek". Hij overleed in 1936 en werd opgevolgd door zijn oudste dochter, mej. G. A. M. v. Deene, die in het huwelijk trad met de heer H. M. v, W'ely, waarna de leiding van de zaak in beider handen kwanr. De beer Van Wely -is absolvent van de Optische School in Jena en be ijvert zich reeds vele jaren voor de verheffing van de opticiënsstand. Hij is o.a. lid van de Ned. Stichting, voor Opleiding van Opticiens van de kring Rijnland van de Ned. Organi satie van Opticiens. In verband rnet de ramp, die ons land getroffen heeft, wordt het 75- jarig bestaan van deze bekende Leid se zaak slechts op zeer sobere wijze gevierd. A.s. Zondag zal er van 2 tot 4 uur op Breestraat 12 gelegenheid zijn tot gelukwensen. Tot Maandag 9 Februari was ontvangen: 112.565.69 Op Dinsdag' 10 Februari 1953 is ontvangen: Giro's 6.854,35 Bank 600, Kas 469,25 Collecte Scholen 274,38 8.197,98 Zodat in totaal tot Dinsdag 10 Februari 1953 is ontvangen 120.763,67 Leidse scholen gaven bijna reeds f 10.000 Nog steeds komen er bedragen van de school-collecte binnen. Door de volgende bijdragen is het totaal reeds tot 9.415,95 gestegen. Geref. School Hgl. Kerkgi'. 123. Haanstra KI. school Leliest 4.28: R.K. Fröbelschool Lusthofl. 25. R.K. school voor L.O. Lusthoflaan 82.35; Kleuterschool, Warmonder- weg 31.U.L.O. school Pieters kerkstraat 6.75; Leidse Houtschool U.L.O. 262.96; Mont. school Schut tersveld 1.95; R.K. school voor G. L.O. Oude Vest 15.50; R.K. school voor V.G.L.O. v. d. Werfstr. 42.30; R.K. St. Agnes Gymn. 150.RK. school voor U.L.O. Vrouwenkerkstr. 122.14; R.K. school voor V.G.L.O. Boommarkt f 31.73; R.K. school voor G.L.O. Rapenburg 151.60; R.K. school voor G.L.O. Caeciliastraat 139.75; R.K. school voor G.L.O. Franchimontl. f 133.43; O.L. school Duivenbodestraat 20.60; Gem. II. B.S. Hoge Rijndijk 291.45; Chr, Kleuterschool Plantsoen f 7.99; O.L. school Rijnsburgersingel 100.08; R.K. scholen Levendaal 401.17; V. G.L.O. school Oude Vest f 47.68; O.L. school Maresingel 3.27; Mont. school Schuttersveld en 3 Octoberstr. 46.70 en de Kleuterschool Gortestraat 20.—. DE BURGEMEESTER VAN ZUIDLAND BEDANKT LEIDEN EN DELFT. Persoonlijk woord tot professoren en studenten. Wij ontvingen het volgende Schrijven: De burgemeester van Zuid- land betuigt uit naam van zijn zo zwaar getroffen burgerij zijn oprechte dank voor de wijze, waarop door u hulp is verleend. Onder de voor u moeilijkste om standigheden hebt gij taken vervuld, die waarborgen heb ben geschapen, dat wij van nor maal vloedwater geen gevaar meer te duchten hebben. Het moet voor u een voldoening zijn, dat u dit werk hebt weten te volbrengen. Ik realiseer* mij, dat deze arbeid van velen uwer meer heeft gevergd dan mocht worden gevraagd. Gij kent de moeilijke omstandigheden, waar onder wij hier nog leven. Toch is ons devies: „Zuidland zal her rijzen. Leve de Koningin". Namens zijn. dankbare ge meente, de burgemeester van Zuidland. STADSGEHOORZAAL VRIJ. Zoals wij gisteren reeds bericht ten, wordt de Stadsgehoorzaal niet langer gereed gehouden om vluch telingen te ontvnagen. Vandaag is men reeds met de ontruiming be gonnen en met ingang van a.s. Za terdag zullen de zalen weer voor normale doeleinden beschikbaar zijn. Geslaagd voor het doctoraal examen Nederlands Recht de heren B. A. I. J. van der Oever, Den Haag, F. A. R. Barge, Leiden.; voor het candidaats- examen Wis- en Natuurkunde (L.) de dames Kwee Hwie Hiang Oegstgeest, Lo Gwat Nio, Oegstgeest. Wat er te doen valt De Tweede Kamer heeft heden- liddag de beraadslaging over de nota betreffende de watersnood voortgezet. De minister-president dr. DREES, ling van het bedrijfsleven zullen no dig blijven. Gezegd is in Amerika, dat ons land de NAVO-verplichtingen niet zou Kunnen nakomen; de ambassadeur te Washington is gemachtigd dit tegen te spreken. Het is thans nog onmogelijk defi- vervolgt zijn gisteravond afgebroken i nitief aan te geven wat er gebeuren rede ter beantwoording van de spre- moet. De regering is de mening kei's, die in eerste termijn het woord toegedaan, dat men hier staat voor hebben gevoerd. De nota moest on- i een gemeenschapstaak. Dat is niet volledig zijn, zo geeft hij te kennen, vooral was de nota onvolledig voor- wat betreft hetgeen door de bevol king zelve is gedaan. Toen hij vorige week sprak had hij de illusie, dat er eenheid was. Hij had gedacht, dat zuiver menselijke gevoelens de overhand zouden heb ben. Het is helaas niet het geval ge weest; de communisten hebben de ramp uitgebuit voor hun propaganda. Vervolgens releveert spr., wat er op de eerste dag gebeurd is. Onmid dellijk na de eerste radioberichten hebben verschillende ministers hem gevraagd of geen ministerraad moest worden gehouden. Spr. meende dat niet te moeten doen, omdat dit uren zou vergen. Spr. had de zekerheid, dat het hele militaire apparaat in werking zou komen en toen is hij fs middags naar verschillende plaatsen in het nood- gebied gegaan. Op de departementen, waar men de zaken te regelen had, waren de diensthoofden present. Op Zondag is niet alles bezet als op een door-de-weekse dag', maar de ver traging is toch niet zo groot geweest. Men heeft gemeend, dat er niet voldoende gewaarschuwd is, doch in het getroffen gebied zijn mensen ge weest, die niet weg wilden; de waar schuwingen hebben niet altijd het gewenste resultaat gehad. Het is betreurenswaardig, dat Schouwen en Duiveland de eerste dag niet in de aandacht is geweest, doch spr. is er van overtuigd, dat niemand daarvoor verantwoordelijk kan worden gesteld. Dr. Drees schetst vervolgens wat de marine aanstonds heeft gedaan. Daarbij vestigt hij de aandacht op de moeilijkheden, die men ondervindt bij het bieden van hulp met boten. Voor wat de toekomst betreft zegt spr., dat de „Berscherming Burger bevolking" van veel belang kan zijn. Was deze organisatie al voltooid ge weest, dan zou het effect veel groter zijn geweest. Gevraagd is meer te doen voor de bescherming tegen de zee. De bedoeling is helicopters in het. defensie-apparaat in ruimer mate op te nemen; het is niet onmogelijk, dat Amerika ze blijvend ter beschikking wil stellen. Ducks zijn niet in het de fensie-apparaat opgenomen, maar men heeft gebruik kunnen maken van ducks, die o.a. bemand waren door Duitsers. Spr, ziet gaarne Duit sers in een dergelijke positie. Gevraagd is naar een raming dei- schade. Er is nog niet werkelijk te ramen; men weet niet wat het dich ten der dijken zal kosten, hoe lang het zal duren. Tal van gegevens ont breken. Onder alle voorbehoud kan spr. zeggen, dat de schade zal liggen rond één milliard. Het ligt in de bedoeling alle uit gaven te boeken op de Buitengewo ne Dienst I. Een financieringsplan is er nog niet, men moet enige meegaandheid met ons willen betrachten, zegt spr. In elk geval zal een beroep wor den gedaan op de tegenwaarde-reke ning. Dit is echter geen nieuw be schikbaar komend bedrag. Om welk bedrag het zal gaan is nog niet be leend. Onvermijdelijk zal de ramp in vloed hebben op de planner die de regering had ten opzichte van ver lichting der belastingen. Maatrege len in het belang van de ontwikke- noodzakelijk een overheidstaak. Het is niet precies af te bakenen hoe de verhouding met betrekking tot het Rampenfonds zal zijn. Rekening- moet ook worden gehouden met de hulp, die uit het buitenland komt. Er is bezwaar gemaakt tegen het geven van vergunning voor over werk, waarvan de opbrengst aan het Rampenfonds ten goede komt. Dit is een uiting van het vrije bedrijfsle ven; het ligt bepaald buiten de be doeling der regering vergunningen te weigeren. Er is begonnen met een nooduitke- ring op de voet van de regeling Oor logsslachtoffers. Dat is gebeurd, om dat men een regeling wilde toepas sen, die er al was en die bij de ge meentebesturen bekend was. De regeling voor oorlogsslachtof fers had het voordeel, dat ze voor al le groepen kan gelden. Ten aanzien van een meer defini tieve regeling heeft de regering ge sproken over een regeling in de geest van de oorlogsschaderegeling. Daarover moet echter nog nader overlegd worden. Honderd huizen uit Noorwegen 1 Volgens „Arbeiderbladet", het or gaan van de Noorse regeringspartij, overweegt het Noorse Ministerie voor stedelijke aangelegenheden 100 ge prefabriceerde woningen naar de door de watersnood getroffen gebie den in Nederland te zenden. Het ge schenk heeft volgens het bladeen waarde van één a twee millioen gul den. Volgens het Noorse blad zouden de Nederlandse autoriteiten bereid zijn de gift te accepteren. De architect Fedlund, een vertegenwoordiger van het Noorse Ministerie van Woning bouw zal Donderdag naar ons land komen om van de autoriteiten hier te vernemen, welke huizentypen men wenst. De defihitieve beslissing valt na zijn terugkeer in Noorwegen. ALPHEN AAN DEN RIJN In een buitengewone zitting van het kantongerecht o.l.v. de kanton rechter mr. H. H. Kirehheiner is af scheid genomen van de heer C. A. van Dam, als eerste lid van de Pachtkamer. De heer Van Dam draagt deze functie thans over aau de heer L. J. Splinter te Zevenho ven, wegens het ver overschrijden van de leeftijd, waarop ook naar zijn mening anderen deze taak moeten overnemen. Er was veel belangstelling, want de heer Van Dam, die tevens wet houder en loco-burgemeester is in de gemeente Hazerswoude, geniet in brede kring een goede reputatie. O.a. toonde ook burgemeester De Hollan der van Hazerswoude blijk van be langstelling Het eerste sprak de kan tonrechter als voorzitter, wie het zeer spijt, dat de heer Van Dam deze plaats aan de groene tafel gaat ver laten, een plaats die nij nu ruim tien jaren heeft vervuld, eerst als pl.v. lid en sedert 28 Febr. 1947 als lid. In die jaren heefl de thans schei dende „pach trechter" onnoemelijk veel werk verzet, niet alleen door de grote hoeveelheid zaken, die door zijn handen zijn gegaan de rechtsbedeling ir. Pachtzaken neemt in dit kanton een grote, ja misschien de voornaamste plaats in doch ook en hier lag mr. Kirehheiner het zwaartepunt door de wijze waarop de heer Van Dam zich van zijn taak heeft gekweten. Een grote mate van verantwoorde lijkheidsbesef gaan bij de heer Van Dam samen met een mild, rijp en deskundig oordeel Het is van zo groot belang dat de rechtzoekenden ij de leden van dc pachtkamer be- BOEKENSCHIP „VROUWE EVA" GEARRIVEERD. Het boekenschip „Vrouwe Eva'-' is gisteren in Alphen aan den Rijn ge arriveerd. Het is gemeerd aan de Rijnkade, "lalc bij de Alphensc briig. Het is een eenvoudig zeilschip, maar wat er binnenin te zien is, overtreft aile verwachtingen. Een rijk geva- rieerae keus van allé soorten boek werken, van bekende en onbekende schrijvers, van romans tot platen- werk, boeken voo. kinderen en voor rijpe mensen, voor eenvoudigen van geest en vuor ontwikkelden, kortom er is voor iedere boekliefhebber iets te vinden. Gistermiddag was eei klein gezel schap in het schip aanwezig. Behalve burgemeester Witschey zagen wij voorts o.m. ds. P. A. Lefeber en pater Dom Andreas Winninghoff O.S.B. Burgemeester E. C. Witschey wees op de waarde van het goede boek. Wij moeten inderdaad allemaal eens op tijd „uit", maar de ontoereikende behuizing, waarin velen van ons ver keren, vormt toch wel een belem mering om eens een boek te pakken en te gaan dezen. Een leeszaal zal in dit opzicht een goede uitkomst kunnen geven en die zal er ook moe ten komen. Voor hen, voor wie het kopen en bezitten van een boek financiële bezwaren oplevert, bepleitte spr. de mogelijkheid van een spaarsysteem, hetwelk ook vooral voor de jeugd j goede diensten zou kunnen bewij zen. I De heer Bierens de Haan bood j hierna, namens de Alphense boek handelaren, aan de burgemeester een boekwerk aan nadat deze de exposi- I tie voor geopend had verklaard. 40 JAAR TROUWE DIENST. grip vinden voor alle nuances van het geschil, een open oog aantref fen voor de sociale en milieu-om standigheden van partije'n. Deze be langen wei-den door hem voortreffe lijk behartigd. j In de trouwzaal van het raadhuis Vervolgens sprak de heerr A. P. i heeft burgemeester Ed. S. Witschey Uijttewaal tweede lid van de pacht- van Alphen aan den Rijn, zoals wij kamer, die vooral naar voren bracht gisteren kort meldden, op treffende de vele goede kwaliteiten van de wijze een jubilaris gehuldigd. Het heer Van Dam en o.a waes op diens betrof de heer H. Zonderop, mees- scherp geheugen en prima inzicht. I ierknecht die gedurende 40 jaren zijn beste krachten had gegeven in het brandstoffenbedrijf van de N.V. v.h. C Jongenburgér en Zn., te Alphen aan den Rijn. -Het was een dubbel jubileum, want deze dag was het te vens 40 jaar geleden, dat de heer Zonderop in het huwelijk trad. Behalve de jubilaris zelf en zijn echtgenote, waren zijn kinderen en tal van familieleden tegenwoordig, alsmede de directie van de N.V. De burgemeester uitte veel waardering voor de trouwe plichtsvervulling van de jubilaris. Hierna brak het eervolle moment aan voor de jubilaris, toen burge meester Witschey hem, met dankbe tuiging voor de trouwe plichtsver vulling de zilveren medaille, verbon den aan de Orde van Oranje Nassau uitreikte. De jubilaris was hierdoor zeer on der de indruk en verzocht de burge meester aan HM. de Koningin zijn dank voor de onderscheiding over te brengen en dankte tevens alle in stanties, die het verlenen van het ere-meraal hebben bevorderd. Na deze officiële bijeenkomst in het raadhuis volgde in gebouw „Concordia" öe huldiging door de directie en personeel. Namens de directie sprak de heer A. Jongen burger die vee: waardering aan de dag legde voor de activiteit, die de heer Zonderop zowel in moeilijke als prettige omstandigheden aan de dag' heeft gelegd. Het vervult de directie met blijdschap, aldus de heer Jon- genburger, zulk een jubilaris in het bedrijf te mogen hebben. Spr. bood NOORD WIJK Postdiuverver. „Steeds Sneller". Onder voorzitterschap van de heer C. v. d. Berg hield de Noordwijkse Postduivenver. „Steeds Sneller" de jaarvergadering. Het jaarverslag 'toonde aan dat het ledental was ge groeid tot 42" personen. Het vliegsei- zoen 1952 was heel gunstig geweest, waarbij de heren J. Passchier en zoon de beste resultaten hadden be haald. Een bedrag van f 100,werd aan het Rampenfonds gegeven. De aftredende bestuursleden, voorz. C. v. d. Berg, 2e seer. A. Boot, 2e penn. Th. Hogervorst en alg. adjunct J. Plug werden allen herkozen. Dc ie secr., de heerW. Passchier. stelde zich niet herkiesbaar. J. Plug, de alg. adjunct, werd tot secretaris gekozen, zodat in de volgende verga dering' deze functie moet worden aangevuld. WARMOND Oproep Katli. Gezinszorg'. De plaatselijke stichting Kath. Gezins zorg roept katholieke meisjes van 20 jaar en ouder op, die indien no dig als vrijwilligster in zgn. ge zinscolonne-verband, tijdelijk huis houdelijk werk (gezinshulp) in de rampgebieden willen verrichten bij de re-evacuatie. Reis- en verblijfkos ten worden vergoed. Aanmeldingen vóró 13 Februari 1953 aan het adres Oranje Nassaulaan 21, alwaar desge wenst nadere inlichtingen worden verstrekt. Men zie ook de aange brachte raambiljetten. We hopen, dat de kathatolieke meisjes van War mond deze oproep tot daadwerke naastenliefde voor ons zo zwaar ge troffen landgenoten zullen verstaan en zich in grote getallen zullen mel den. Vastenavonduitvocring. De vas tenavonduitvoering van „St. Mat thias" is voorlopig uitgesteld. OEGSTGEEST Rampenfonds. Het Rampenfonds comité onder voorzitterschap van burgemeester Du Boeuff, houdt Za terdagmiddag van een tot drie uur een collecte. De gemeente is verdeeld in- diverse wijken en een leger van collectanten en collectricen zal in twee uur tijds alle gemeentenaren bezoeken. Dagelijks rijdt een auto door de gemeente ter herinnering aan deze collecte. De spandoeken vermelden voorts o.m. „Beurzen open dijken dicht". Hedenmorgen opende burgemeester Du Boeuff in de hal van 't postkan toor een klein „bijkantoortje", waar postzegels met opdruk ten bate van de ramp niet 10 cent opslag worden verkocht. In zijn toespraak wees de burgemeester vooral op de saamho righeid en eensgezindheid, die thans in den lande heerst. MARKTBERICHTEN WOERDEN, 11 Februari. Kaas. Aangevoerd 17 partijen. Prijzen: 1ste soort 2.252.30, 2de soort, 2.20 2.24, zware tot f 2.34 per kg. Han del matig. Spr. noemde hem het beste lid van de Pachtkamer, die hij tot nu I toe mocht meemaken. Namens de balie sprak mr. C. M. Loef, advocaat te Boskoop. Spr. heeft de heer Van Dam van leken- I rechter zien groeien tot iemand met I kennis van zaken die op juridisch j gebied vaak oortref.felijke beslui- 1 ten nam. Mede namens de deurnaar- 1 der en het griffiepersoneel bracht mr. Loef dank. Namens de notarissen in het kan ton Alphen aan der Rijn sprak no taris G. J. Smeenk uit Boskoop. Hierna dankte de heer Van Dam vor de 'et en de oem geboden ge legenheid om afscheid te nemen. In deze zitting sluit voor mij. aldus de heer Van Dam,, een periode voor foed af. Maar in de gegeven omstan- igheden de heer Van Dam is 71 jaar en voelt zich volkomen fit is het prettig weg te gaan in het besef, dat anderen de plaats inne men. Op de leden van de pachtka mer rust grote verantwoordelijkheid. Bij pachtzaken gaat 't veelal om een levensbelang van de betrokkenen. Maar de uitstekende stemming maak te dit werk pretti.H en vruchtbaar. Mede hierdoor was 't hem ook aan genaam altijd op de zittingen van dc Raadkamer present te zijn. j Vervolgens werd j- de werkkamer De doorlichting- op t.b.c. in de gemeente Alkemade is gisteren begonnen in van mr. Kirehheiner gelegenheid ge- j de R. K. lagere school te Rijpwetering. Al spoedig stond dc .jeugd in de rij, boden met een handdruk afscheid te wachtend op haar beurt om voor het zonderlinge toestel te verschijnen, nemen van de heer Van Dam. I Foto Nic. v. d. Horst.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2