De burgemeesters beslissen over terugkeer J Nieuwsflitsen uit de omstreken NIEUWE HAAGSCHE COURANT 6 WOENSDAG 11 FEBRUARI 1953 Evacué's wozden zoveel mogelijk in eigen milieu geplaatst Ten aanzien van terugkeer van ge- evacueerden is voor de provincie Noord- Brabant bepaald, dat de burgemeester van de betreffende gemeente de uiteinde lijke beslissing heeft. Voordat echter een dergelijke beslissing wordt genomen, wordt advies ingewonnen bij de inspec teur van de volksgezondheid, bij de vete rinaire inspectie en bij de waterstaat. Tenslotte wordt over mogelijke terugkeer dan nog contact opgenomen met het Rijksevacuatiecentrum in Noord-Brabant. Als onderdeel van het Rijks evacuatie centrum voor Noord-Brabant is een commissie ingesteld ter behartiging van de kerkelijke aangelegenheden van de evacuatie. Deze commissie wordt ge vormd door vertegenwoordigers van de Hervormde, Gereformeerde en Katholieke gezindten. Uitgaande van het standpunt, dat de beste wijze van evacueren is, om de mensen te huisvesten in eigen sfeer en milieu, zijn bij de nu tot stand gekomen evacuaties enkele correcties noodzakelijk gebleken. Men probeert thans niet alleen zoveel mogelijk de Protestantse gezinnen bij Protestanten onder te brengen, doch Enorme roomsmokkel voor Belgisch gerecht In Antwerpen is gisteren de behande ling begonnen van de grote roomsmok- kelzaak, waarbij Belgische en Nederland se zuivelfabrieken zijn betrokken. De Belgische staat eist, zoals men weet, een schadevergoeding van 300 millioen francs (rond 23 millioen). Van een fabriek in Noord-Holland wordt 1,3 millioen geëist, van een Drentse 150.000 en van een Noordbrabantse 3,8 millioen. Auto geslipt en ie water Gladde weg eist een dode in Groningen Door de gladheid van de weg is gister avond de 39-jarige vertegenwoordiger J. H. B. uit Groningen met zijn auto ge slipt en h»t Winschoterdiep ingereden. Toen de wagen na tien minuten op het droge was getrokken, bleek de bestuur der te zijn overleden. men zal tevens trachten om gezinnen die in een niet eigen milieu zijn gehuisvest, te plaatsen in een meer voor hen pas sende omgeving. Bovendien zullen enkele gemeenten, die relatief een te groot aantal evacué's hebben opgenomen, wor den ontlast om de verhoudingen recht te trekken Voorzieningen officieren van de K.L. De minister van Oorlog heeft, een nota gezonden aan de Tweede Kamer naar aanleiding van het verslag over het wets ontwerp bot verlenging van de werkings duur der tijdelijke, nadere voorzieningen ten aanzien van officieren en reserve- officieren der Koninklijke Landmacht. Hij deelt daarin mede, dat de definitieve wetsontwerpen thans vrijwel gereed zijn voor behandeling in de ministerraad en de desbetreffende commissie voor geor ganiseerd overleg. De Kamers zullen deze zonder overhaasting kunnen behan delen. Zware straf geëist tegen Haagse wegpiraat Moeder gedood, kinderen verminkt, toch doorgereden Voor de Roermondse rechtbank werd een jaar gevangenisstraf en vijf jaar ont zegging van de rijbevoegdheid geëist te gen de 25-jarige Haagse filmoperateur K Deze had 18 December jJ. op de Rijks weg te Weert de huisvrouw L-. die twee jonge kinderen in een kinderwagen reed, doodgereden. De kinderen werden zwaar verminkt. K. was doorgereden naar Heer len, zonder zich om de slachtoffers te bekommeren. Verd. zou ie veel gedron ken hebben. Begin vcm vrije autohandel in Benelux Naar wij vernemen, zijn de regeringen van Nederland, België en Luxemburg overeengekomen, dat personenauto's van Europese merken, welke zijn geassem bleerd in Bene luxlan den, vrij kunnen worden verhandeld binnen hun gebied. Herstel gaat geleidelijk Ministerie wordt niet overbelast Er bestaat geen vrees, dat de herstel werkzaamheden het apparaat van het ministerie van Wederopbouw bovenmatig zullen belasten, zo heeft dit departement meegedeeld. De overstroomde polders zullen slechts geleidelijk droogvallen en daarom behoeft niet alle wederopbouw- werk gelijktijdig te worden aangepakt. De technische en administratieve taken zullen in hoofdzaak plaatselijk worden uitgevoerd. Zo nodig zullen de directies van de wederopbouw in de provincies hulp verlenen bij de versterking van de plaatselijke apparatuur. In de getroffen gebieden zullen geen beperkingen ten aanzien van de bouw- bedrijvigheid gelden, die het herstel be lemmeren Raffinaderij te Pernis draait weer Met man en macht werkend heeft men de destilleereenheden en een deel der thermische kraakinstallatie van de raf finaderij der BPM. te Pernis weer in bedrijf gesteld Er bestaat goede hoop, dat alle fabrieksinstallaties, met inbe grip van de katalytische kraakinstalla ties. aan het einde der week weer draaien zullen. De verwerking van ruwe olie uit Schoonebeek zal over enige dagen weer op het oude peil komen. Commissie van Rampenfonds voor huisraadschade Het Nationaal Rampenfonds heeft dezer dagen een commissie ingesteld, die de kwestie van de vergoeding voor huis- raadschade zal bestuderen. Aan deze commissie is opgedragen op korte ter mijn verslag uit te brengen. In dezelfde vergadering werd een commissie be noemd, die advies zal uitbrengen over de in het noodgebied te nemen maat regelen beu-effende het maatschappelijk werk. Het heeft nog geen zin, aan het fonds brieven te schrijven met het ver zoek voor een schade-uitkering in aan merking te komen. Columbiaans fregat genoemd naar Nederlander De Columbiaanse marine koopt een nieuw fregat aan om dat naar Korea te zenden en zal het noemen naar de in Curagao geboren Nederlander Marshal Brion, die als vriend en medewerker van Siimon Bolivar gestreden heeft voor de onafhankelijkheid van Columbia en maarschalk werd van de Columbiaanse marine. Voor ruim 3 millioen boter naar West-Duitsland De Westduitse autoriteiten hebben gis teren toestemming verleend tot invoer van boter uit Nederland voor een be drag van 3.375.000. Voorts is toestem ming verleend tot invoer uit Nederland van planten en stekgoed van kasplan ten ter waarde van 270.000. Schenker tegen wil en dank In een dorp in Noord Holland was vorige week de pastorie in gebruik genomen als opslagplaats voor de verzamelde goederen. Er was echter ook een kerkeraads- vergadering. Na afloop van deze vergadering kwam een der ouder lingen tot de onaangename ont dekking, dat zijn overjas, shawl, wantën en hoed waren verdwe nen. Deze attributen waren nl. niet aan de overvolle kapstok ge deponeerd, doch daarnaast en dientengevolge als geschenk-gaven aangemerkt. Met de overige goe deren was de overkleding van de ouderling reeds onderweg naar het rampgebied en niet meer te achterhalen. Het „slachtoffer" heeft de zaak verder maar „blauw- blauw" gelaten. Twee jongens op fiets aangereden De 11-jarige T. de M. uit de Maystraal die gistermiddag met zijn fiets uit de Juliana van Stolberglaan, dwars de Laan van N.O, Indië overstak en geen voor rang verleende, raakte de personenauto van de 42-jarige H. L. Th. U. te Voor burg. De M. had de 12-jarige W H„ ook uit de Maystraat, op zijn bagagedrager. Beide jongens zijn naar Bronovo ver voerd. De autobestuurder kreeg een buil aan het voorhoofd en vermoedelijk een hersenschudding. Hij is opgenomen. V/ie wil een Berner Sennenhond De Berner Sennen hondenclub uit Zürich heeft aan haar Ned. vrienden niet alleen haar deelneming betuigd, doch ook hulp aangeboden. De hondenclub stelt met gratis transport een jonge Berner Sennenhond beschikbaar om in Neder land aan de meestbiedende te verkopen. Ieder kan zijn bod onder gesloten en veloppe inzenden bij notaris mr H. B. v. Rhijn te Zeist, Honde.mandelaren zijn natuurlijk uitgesloten Het minimumbod is f 300. Een goed tehuis moet verzekerd zijn. De inzending staat open tot 22 Fe bruari. De Berner Sennenhond is een zgn. „hofhond", een „manusje van alles' bij de Zwitserse boeren. Prinses Merijke heeft ook een dergelijke hond enkele jaren geleden ten geschenke ontvangen. Op vragen van het Tweede Kamer lid M. M. A. A. Janssen (K.V.P.) heeft minister prof. dr J. Zijlstra geantwoord, dat een vertegenwoordiging van het be drijfsleven in de commissie overheidsbe stellingen niet nodig is. Hij vertrouwt echter, dat de commissie adviseurs uit het bedrijfsleven zal raadplegen. Arie Biever spreekt voor radio-Peking Korea-soldaat is nu al twee jaar krijgsgevangene (Van een onzer verslaggevers.) De jonge vrouw van Arie Biever, een Nederlandse krijgsgevangene in Korea, leeft deze dagen in spanning. Radio- Peking heeft namelijk een bericht ver spreid, dat hij een boodschap zal zenden naar zijn vrouw en kinderen, die hier ter s.ede verblijven. Mevrouw Biever hoop maar. dat hij dan zal vertellen wan neer hij naar huis mag. Maar zij heeft er een zwaar hoofd in. Overigens besteden de Chinezen alle aandacht aan Biever, over wie reeds eerder berichten versche nen. Ze schijnen eer met hem te willen inleggen. Hij heeft het in het krijgsge vangenkamp no 5, ergens in Noord-Korea dan ook niet slecht. Van een onlangs ont vangen foto, overgestuurd door een me dewerker van het Engels-communistische blad „Daily Worker", lacht ons een dik ke. gezonde kop toe. Biever heeft ook een gezonde baan, hij is kok. Een Engelse damesclub, waarschijnlijk van commu- nistischen huize, heeft ook al contact met hem. Zijn vrouw zeg;, dat hij enige En gelse vrienden in het kamp heeft, de rest beschouwt hij als vijanden. Het zijn allemaal opgewekte brieven, die ze ontr vangt, via het eon of ander Chinese volkscomité te Peking. De Nederlander die met het eerste detachement Korea- vrijwilligers vertrok, is deze week juist twee jaar in krijgsgevangenschap. Nederlands' huiselijkheid in gevaar Een achterstand van tien jaar Op een persbijeenkomst van de beurs voor meubelen en woning textiel heeft de voorzitter der fede ratie van textielgrossiersbonden geklaagd dat de liefde en de aandacht voor de in richting van de woning dalen, mede door woningnood, kleinere behuizing, hogere aanschaffingskosten en consumptiebeper king. De woning wordt te kort gedaan door de neiging tot bromfietsen en bui tenlandse reizen. Door de consumptie beperking is de vraag naar meubels en woningtextiel in één jaar met 13 pet ach teruitgegaan. Spreker geeft de raad: „Kleedt eerst Uw woning aan Laat U niet verleiden tot uitgaven, die ten koste gaan van de Hollandse huiselijkheid". Gemiddeld be staat er volgens spreker per gezin nog behoefte aan f 1000 voor deze doeleinden, d.w z. f 3 milliard voor geheel Nederland, of tien maal zo veel als het jaarverbruik. Ons volk heeft dus een achterstand van 10 jaar in te halen. Japanse vergoeding van oorlogsschade Het Nederlandse ministerie van Bui tenlandse Zaken maakt bekend, dat aan spraken ter vergoeding van tengevolge van de oorlog in Japan geleden schade voor 17 Maart a.s. bij de betrokken Ja panse autoriteiten moeten worden inge diend. Nadere inlichtingen worden desge wenst verstrekt door het bureau Oost- Azië en Pacific van het ministerie. Plein 23, Den Haag. Ter voorkoming van on nodige briefwisseling wijst men er na drukkelijk op, dat alleen aanspraken kunnen worden ingediend betreffende schade aan goederen, welke 8 December 1941 aanwezig waren binnen het huidige Japanse gebied. Schade geleden in het voormalige Nederlands Oost-Indië valt derhalve niet onder .de regeling. Zeventien Ned. vaklieden, onder wie de Hagenaar P. van Rijsinge. die een jaar in de Ver. Staten hebben doorgebracht, zijn dezer dagen met de Rijndam in Rot terdam teruggekeerd. LOOSDUINEN - De gecombineerde bijeenkomst van de Jonge Kerk uit de beide Dorpswij ken en de Bethelwijk en de Jeugdgroep Bo- hemen. waarop dr N. F. Bol als medicus zou spreken over het Herderlijk schrij ven van de Herv. Synode inzake het huwelijk, gaat vanavond niet door. De Dorpswijk van de Geref. Kerk houdt hedenavond een gemeenlebijeen- komst in de gehoorzaal van de Stich ting Bloemendaal. Ds J. B. Vogelaar zal spreken over; „Geloof en twijfel". De Toneelavond in De Roskam van de Nat. Christen Geheel Onthouders- vereniging, afdelingen Den Haag West en Zuid, waarop de toneelgroep Uit Eigen Kring zou opvoeren het toneel stuk „Wantrouwen" en ds G. Brongers zou spreken is uitgesteld tot Donderdag 12 Maart. Onder leiding van ds W. Nijenhuis houden de leden van de Bethelwijk Zaterdagavond een gemeenschappelijke broodmaaltijd in de theeschenkerij „Meer en Bos". BEVALLEN: M. G. Koene-Arendse, dochter; J. C. de Ruiter-Voorham, zoon; B. van der Spil-Boon, zoon; M. van Nes- Vis, zoon; E. Dreissen-Van Delft, zoon; E. Boon-Sies, zoon. ONDERTROUWD; C. F. Ruys en T. Klok. GETROUWD: D. Nout en G. M. Kop pen. OVERLEDEN: J. Schellevis, 76 jaar. echtgenoot van A. Beekenkamp, Prins Hendrikstraat 103. RllSWUK De Wereldvrouvvengebedsdag zal dit jaar worden gehouden op 20 Februari a.s. des avonds om 8 uur in de Ge Kerk, Laan Hofrust. Het secretariaat van het „Hervormd Kerkkoor" is thans gevestigd bij de heer J. B. van Laren, Oranjelaan 26. VOORBURG Zij, die voor een gemeentelijke stu diebeurs in aanmerking wensen te komen voor onderwijs aan een onderwijsinstel ling of voor het volgen van een opleiding of cursus buiten schoolverband, kunnen zich daartoe voor 1 Mei a.s. schriftelijk aanmelden bij B. en W. van Voorburg. In het kader van de Boekenweek zullen Annie Schmidt, Simon Carmig- gelt en J. W. Hofstra in Voorburg een causerie over hun werk houden. Woens dagavond. 4 Maart spreken Annie Schmidt en Simon Carmiggelt in het Forumtheater en Donderdag, 5 Maart in Ned. elitalclub weer gekozen In totaal 23 spelers Voor de training van het Nederlands elftal zijn de volgende 23 spelers uit genodigd (in alfabetische volgorde): Al berts (Vitesse)), Biesbrouck (RCH), Van de Bogert (DOS), Boskamp (Ajax), Cla- van (ADO), Claus (Helmondia), Van Ede (Sparta), Van der Gijp (Emma), Hen driks (Vitesse), Klaassens (VVV), Van der Kuil (VSV), Kuypers (Volewijckers), Landman (Sparta), Lenstra (Heeren veen), Louer (Noad), Louwers (Eind hoven), Luiten (DOS), Van Raalte (Blauw-Wit), Van Schijndel (SW), Te- bak (Eindhoven), Terlouw (Sparta), De Voogd (Haarlem) en Wiertz (DWS). Er bestaat een kans, dat dit aantal nog met enkele nieuwe spelers wordt aangevuld. ALLE SOORTEN ANTIEK MEUBILAIR Serviezen, kristallen, kronen, goud, zilver en curiosen. Antiquiteiten - Edy Hant, Noordeinde 87 A Telef, 11.45.42 SCHRIJFBUREAUX hele en ged. van inboedels, naaimacnines en zolderoprui- mingen. Prinsestraat 93. Tel. 116414, na 6 uur 335186. Te koop aangeboden Uitgebreide Automatiek en Frituurbedrijf te koop in druk stadje (Betuwe). 2 HaJlen. Omzet ƒ120.000 p. j. (netto-winst ongev. ƒ25.000). Pracht inventaris, mooie wo ning. Koopprijs zaak 42.000, evt. gedeelte op termijn. Panden te koop of te huur. Br. No 8674 K bureau blad. Straal uw pijn weg met Philips Infraphü. Pr 37.50 Betaling f 5 p. m. Kroon- oerg, L. v. Meerderv 354, bü het Valkenbosplein, Te'. No 33.26.62. Stofzuiger-ankers wikkelen met één Jaar garantie 12. Technisch Bureau American Electric House, Weimarstr. 219, telefoon 334858. Pick-up in kast 50. Park straat 8, concierge, 2 x bell. Voorheer. Pander, le Klas behang, stoffeerwerk. zeer billijk. Gehele woningen, speciaal tarief. Van der Hooft, Isingstraat 198. tele foon 11.92.59. Invalidewagens. Zelfbewe- gers. Opvouwbare Duw wa gens, ook kindermaten. Ge mak-, Draag-, Rolstoelen, enz. Goedkope Speciaalzaak Siepkes, Apeldoornselaan 228 40 Gramofoonplaten 11; 20 div. Dansplaten ƒ20; 10 Zangplaten 15. v. d. Wate ringelaan 154, Voorburg. naaisters-, kleermakers- en speciaalmachines, salonkas- ten en reparaties van aiie merken. Obrechtstraat 190. Tel. 322840. Eénpers. Kapokmatras a. n ƒ30. Emaille kolenfornuis ƒ30. Scbippersplein 10, Te lefoon 553059. Wist U, dat U voor 17,50 een autoband kunt kopen onder garantie. Bandenbe drijf F. C. Caspers, Herschel straat 56. Woonhuis Uddel- straat 87. Tel. 323784. Ameublement, 2 fauteuils, 4 stoelen 189.50; theemeubel 15; diverse spotkoopjes. Schippersplein 10, tel. 553059 Etna gasfornuis f 220 of 12 x t 19.35. Hundepooi. Heren gracht 50. Telef. 11.24.46. Kinderwagen, crème, met nieuwe kap en regendek, 45, geheel als nieuw. Eland straat 120. ündertrouwclrculaires Oud- Hollands, bedrukt, met en veloppen, 100 15.50. Drukkerij Oranje, Van Boet- zelaerlaan 81, tel. 551566. Bruidsjapon m. 40 m. onder jurk en tasje. Brieven No S 908 Bijkantoor Schev. Zonder vooruitbetaling, merkrijwïelen F.A.M. stofzui gers. Eventueel in 24 maan- del. termijnen. G. M. de Rooy Betje Wolff straat 209, telef. 398013, Muzenstraat 5C, tele foon 110473. 2 Jonge Chow-Chows (reuen) billijke prijzen. A. Paulownastraat 17A, 2 x bel len. Nieuwe Ijskast Electrolux, inh. 75 liter. Duinweg 31. Kinderwagens, 2 in 1, in alle kleuren. Grote sortering wandel- en poppenwagens voorradig. Op gemakkelijke voorwaarden, zonder voor uitbetaling. Mag, „De Sport" Hobbemastraat 73-73a, show room Zuid Buitensingel 170, Tel. 332390. L50 p.w. Pantalons, rokjes en Jongensplusfours. 8port- colberts 5.p. w. enz. Beekman's Kledingbedrijf, - Azariasiraat 94 bij Gouden regenplein. Tel. 32.36.87. Erres-Radio, groot model m. U.K.G., afstemoog, wortel noten kast, spotprijs 135; spoed!! Velpsestraat 60. Te koop aangeboden eiken Schrijfbureau, in prima st. Bevr.: Parkweg 29, Voor burg. 2 Stapelbedden met matras. Duinweg 29, Scheveningen. HOOGTEZON „Solaris", prijs f 273.Het beste merk-Infrarood ultra violet-gecombineerd. Betaling f 15,p.m. zonder vooruit betaling. Speciaalzaak Amer. Electr. House, Weimarstr. 219 Telef. 33.48.58. SPECIALITEITEN Groninger; Friese; Deventer en Limburgse koek. ZoU'te- bollen; drabbelkoek enz. Gelderse Speciaalzaak, Laan van In Amsterdam is een plaatselijk comité bescherming bevolking geïnstal leerd. dat op 30 Maart de werving van 20.000 vrijwilligers begint. het Fjordgebouw de heer J. W. Hofstra over: „Engelen van mensen". De jaarlijkse stierenkeuring te Voorburg wordt dit jaar gehouden aan de Koningin Julianalaan op Maandag 13 April. De" aangiften moeten geschieden aan het adres Laan van Haagvliet 23 te Voorburg. De Voorburgse Aquarium-vereni ging „Rasbora' houdt Donderdag in café Vronesteyn. aan het Oosteinde. een ver-1 gadering, waar de heer J. P. Zoutewelle een lezing zal houden, toegelicht met kleurenfilm over ..In en om het water". In 1952 werden totaal 630 inlichtin gen door de Plaatselijke Prijzencommis sie verstrekt Door haar tussenkomst werd f 1100,10 of f 92 per maand aan te veel betaalde huurpenningen gerestitu eerd. Geadviseerd werd tot huurverla- ging voor een totaal bedrag ad f 7180 of f 600 per maand. WASSENAAR Dinsdagavond 17 Februari houdt de schrijver Anthony van Kampen een film causerie over Nieuw-Guinea in het Ver enigingsgebouw, op uitnodiging van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, dep. Wassenaar. Op verzoek heeft de AN.W.B. ad vies uitgebracht over het plan tot aan leg van een parkeerterrein aan de Was- senaarse Slag. De A.N.W.B. heeft in zijn advies voorkeur gegeven aan het ont werp, waarbij het parkeerterrein wordt aangelegd in een duindal achter de zee- reep. Dit parkeerterrein kan n.l. wor den aangelegd met een rijweg aan de buitenzijde van het terrein, terwijl de auto's visgraatsgewijze worden gepar keerd in opstelvakken binnen de ring weg. Uit bet overzicht over 1952 aan de raad blijkt, dat het inwoneraantal van de gemeente Wassenaar op 1 Januari j.l. 24.537 bedroeg dat is slechts 28 hoger dan een jaar geleden. Het aantal vergunningen tot ingebruik neming van woongelegenheid, dat in het jaar 1952 werd afgegeven, bedroeg 1310, waarvan 432 aan gezinnen. Het aantal er kende aanvragen om woongelegenheid of verbetering daarvan beliep op 31 Decem ber een totaal van 458. Wat de criminaliteit in het afgelopen jaar betreft, het aantal aangiften van mis drijf bedroeg 225 (v.j. 203); 149 van deze misdrijven konden tot klaarheid worden gebracht. Van de 20 inbraken, die in 1952 in Wassenaar werden gepleegd konden in 10 gevallen de daders worden gevat. Het aantal aanrijdingen was in totaal 440 (v.j. 431). Er hadden 8 ongelukken met dodelijke afloop plaats, het aantal ge wonden bedroeg 108 en in 324 gevallen bleven de gevolgen beperkt tot materiële schade. Alle 8 dodelijke ongelukken deden zich op de Rijksstraatweg vooi De politiemannen van de straatdienst maakten in totaal 1319 processen-ver baal op. De brandweer werd 42 maal gealar meerd voor brand. De totale brandschade bedroeg naar schatting f 67.835. Burgerlijke Stand. GEBOREN: Reindert, z van M Heins en J Beek; Elmira G M. d van L C van Schie en E M W Spoelden Antonius L, z van J L van Kuijen en A J van Spronsen; Alida E M, d van J T Remmerswaal en E P Brederode: Christina M E, d van RAT Zumpolle en M E Hoogeweegen: Theodora J, d van J J van Spronssen en T Gardlen. OVERLEDEN: Willem J Hoos, 75 jr; Hui- bert P Hendriks, 57 j: Anthonius Kortekaas. !9 jr; Maria A J Gruschke, 75 jr; Otto F R Schindler. 71 jr; Richardus J H Janssen. 45 jr; Franciseus S Ogier, 94 jr: Margaretha G E Burghard, 53 j; Pieter van Schie, 88 jr; Mln- nekus Taal, 68 jr; Anna M P Pieterse. 47 jr. ONDERTROUWD: C T G Hassing en T C van der Boog; C P Q V.oorham en J de Roode: E J Beijersbergen van Henegouwen, Den Haag en J C Huisman; W H Warnsinck en W de Muinck Keizer. De Bilt. GETROUWD: W J N van Hartingsveldt en T B Polderman: T J Teunisse en J M van der Holst: J J van der Ham en M H C Rutjg- rok: H Kolff en C C W F Sutherland. Nieuws in een notedop De St.Crt van 6 Februari bevat die regelingen van lonen en andere arbeids voorwaarden in een aantal takken vam binnenscheep vaart. De tewaterlating van de onderzee boot jager Friesland, dde op 14 Februari as. te Amsterdam zou geschieden, is een week uitgesteld. Dr James Conant heeft dezer dagen te Washington de eed afgelegd als Hoge Commissaris van de V.S. in West-Duits- land. De jaarlijkse reünie van oud-oorlogs vrijwilligers van het bataljon Zeeland gaat Zaterdag niet door i.v.m. de ramp. Reünisten wordt verzocht het bedrag dat voor deze reünie hadden bestemd, over te maken aan J. P. van Unnik, Pletterijstraat 119, Den Haag (telefoon K 1700—770887), die het zal doorzenden aan het Nat. Rampenfonds. Gedupeerde reünisten is verzocht een kort bericht over hun omstandigheden te schrijven. De receptie, die Vrijdag zou worden gehouden t-g.v. het 25-j. jubileum van de R'damse gemeentesecretaris, J. Hasper, gaat i.v.m. de ramp niet door. Het verordeningsblad Bedrijfsorgani saties kondigt verordeningen van de sociaal economische raad tot uitvoering van de wet op de ondernemingsraden af voor het spaarbar, kbedr ij fde. han delsbanken en de zuivelindustrie. Voor de vorming van lager kader, waaraan bij een voortschrijdende indu strialisatie van ons land een steeds gro tere behoefte zal bestaan, zal in Twenthe (Hengelo) in September een school voor uitgebreid technisch onderwijs worden gesticht. p De 47-jarige los-arbeider J. van D. uit Bussem is gisteren in Amsterdam tot twee jaar veroordeeld, omdat hij met een broodmes een colporteur te lijf is ge gaan, die omgang had met zijn vroegere echtgenote. Er was drie jaar geëist. De man is reeds acht maal eerder veroor deeld, echter steeds voor diefstallen en inbraken. Anderhalf jaar gevangenis straf is gisteren in Amsterdam opge legd aan de 35-j, journalist H. H. F. I. H. uit Utrecht, die geestelijken en hotels heeft opgelicht- De eis was 2 jaar, De 21-j, kapster mej. P. M. E., met wie de man geruime tijd in een hotel te Hilver sum heeft gelogeerd, kreeg 3 maanden voorwaardelijk plus f 75 boete, ir De Willem Barendsz had tot 25 Januari 5.065 ton traan geproduceerd, tegen vorig jaar 5211 ton. De grote achterstand (op 18 Januari was de productie 1.000 ton min der) is dus grotendeels ingehaald, -ir Vermoedelijk reeds a.s. Vrijdag wordt op de Dam te Amsterdam een tijdelijk mo* nument voor de hulpverlening geplaatst. Het doel is de bevordering van de hulp verleningsactie in de hoofdstad. In Rot terdam arriveerde dezer dagen de Argen. tijnse dagblad-directeur Torrez, die een studie wil maken van de Nederlandse koe. om deze in zijn land te propageren. Voor de cursus televisie-reviseur heb ben zich 2.000 gegadigden gemeld, van wie er 13 de cursus volgen, -ir In de Duit se grensplaats Gronau staat het werk in de meeste textielbedrijven stil door een staking. Hierbij zijn 300 Nederlanders be trokken. -tr Israël en Nederland hebben een handelsovereenkomst gesloten ter uitwisseling van ruim f 10 miillioen aan goederen gedurende een jaar. Wegens verduistering van 10.000 is de 58-jarige voormalige makelaar M. Ch. J. H. uit Naarden gisteren door de Am sterdamse rechtbank tot een jaar gevan genisstraf met bevel tot onmiddellijke inhechtenisneming veroordeeld. Er was één maand geëist. Ten behoeve van het herstel der dijken in Nederland heeft de Franse egering een bijzondere vergunning voor le uitvoer van hout naar ons land ver leend. Huish. personeel gevraagd Gevr. Kamermeisje, boven 19 jaar; intern. J. v. Olden- bameveltlaan 29, tel. 553421. Meisje gevr. voor dag of d, en nacht met huis. verkeer. P. G-, voor P. W. Stolze, Parkweg 11, Voorburg. Gevraagd; Flink Meisje v. alle voorkomende werkz.- heden, 91 uur. Mevr. Lugt, Parkweg 169, Voorburg. Gevraagd net Meisje v.g.g.v. voor drie hele en twee hal ve dagen. Antonie Duyck- straat 93. Nette Hulp gevr., v.g.g.v., van 912.30 uur, v. Maand., Woensd. en Vrijdag in klein gezin, modern flat bewo nend, Van Benvaerdeweg 1. hoek Oostduinlaan, Tele foon 721675, Mevr. Henny, Stoeplaan 16, Wassenaar, zoekt voor da delijk een Echtpaar of twee Meisjes, bekend m. koken, stoken c. v. en alle huiselij ke bezigheden. Tel. 8907. Net Dagmeisje gevraagd van 9 tot 5 uur, in gezin met 3 schoolgaande kinderen waar van de ouders afwezig zijn. Br. No 8673 K bureau blad. Net Meisje gevr. in kl. gez, niet ben. 16 jaar, van goede mondei, g. voorzien, voor 3 ocht. per week. Aanm. flat van Alkemadelaan 648, na 8 uur 's avonds. Gevr. net Dagmeisje 18 jr, van 8.30 u. tot 4.30 uur, v.g.g.v. Aanm. mevr. Haaks- ma, Adr. Pauwstr. 7, Sta tenkwartier. Voor direct gevr. in gezin v. 3 volw. personen ZELFST. HULP IN DE HUISHOUDING voor hele dagen. Telefoon 3 Huish. personeel aangeboden Net Meisje, 29 j., zoekt zelf-.selijk verkeer. Brieven ond. standige werkkring a.h.i.d.h. No 8668 K bur. van dit blad. intern. Bij voorkeur m. hui-1 Betrekkingen gevraagd Net Meisje, 17 jaar, zoektkleuterschool. Telef. 722279. betrekking als hulp bij Chr.Br, No 25387 X bureau blad. Betrekkingen aangeboden Gevr. een nette Broodbezor ger, v.g.g.v. en een Jongen leeftijd 15 j. voor banket bakkerij en loopwerk. Vijf- winkel's Bakkerij, Binck- borstlaan 5, Telef. 72 3159, Voorburg. Gevr. voor de herenmode Leerling-verkoopster. Aanb. tussen half 88 uur, Fred. Hendriklaan 169. Woninginrichting vraagt ervaren WONINGSTOFFEERDER ook bekend met bedden maken en stofferen. Aanmelden Jan van Houtstraat 2. Alleen prima krachten gelieven te reflecteren. Te koop gevraagd Piano gevraagd, goede ge-1 bruikte. Aanb. N. Diemei,1 Teylingerhorstlaan 37, Was senaar, Tel. K 1751—9951. Een Kofferschrijfmachine. Br. No 8667 K bureau blad. Lood, koper, tin 0.802 per kg. Oude geysers, meu bilair, gereedschap. Keppler- straat 302A, Tel. 333835. Orgel, oud, defect, of kleine inhoud geen bezwaar. Brie ven No 8670 K bureau blad. Kanariepoppen 1.50; koopt obk mannen en parkieten. Br. No 8671K bureau blad, Particulier zoekt goede gra- mofoonplaten. Electrische motor, m. of z. pick-up of koffergramofoon. Br. onder No 8675 K bur. van dit blad. Fototoestellen, prismakijkers, vergrotingsapp.. projectie filmcamera's, microscopen, radio's, muziek-, meetinstru menten, schrijfmachine en optische artikelen. Telefoon 112046, Frensch, Spui 204. Meerdervoort 170. Tel. 394326. I Koloms-Koeriers 1 t/m. 15 woorden 1.00; 11 t/m. 20 woorden 1.50; iedere 5 woorden meer ƒ0.75. Adver tenties onder No. extra 0.15. Bewijsnummers alleen op verz. ƒ0.10. Het tarief van de 2-koloms Koeriers wordt U gaarne verstrekt door de Koeriersdienst, Tele foon 18.41.55, toestel 5. Om technische redenen kunnen wijzigingen en annu leringen na opgave niet worden aangenomen. EEN PFAFF IS AF Alle modellen. Betaling in overleg. Pfaff Naaimachinehuis, Goeverneurlaan 518. Tel. 11.84.22. Lijn 4. ANKER, PFAFF, SINGER, FRIDOR, NAUMANN, ENZ. w.o. nieuw en z.g.a.n. Betaling ook in overleg. Notitet, Wesrt- einde 44a, tel. 398523, De Genestetlaan 213, tel. 181815. Jongeman, 29 jaar, zoekt in omgeving H.SPrinsegracht Slaapk. of Kabinet m. w. m. Br. No 25868 X bureau blad. WOLLEN JERSEY DEUX PIECES 'racht kwaliteit, in 7 modekleuren, prima pasvorm, f 59,50 -f 64,50. Conf. magazijn „Prins Maurits", Fahrenheit- ti'aa, c;aa Toi aonona A.s. echtpaar, man Rijks ambt., zoekt ongem. Kamers of grote zit-slaapk. m. keu ken of gebr. daarvan. Brie ven met prijsopg, No 8672 K bureau van dit blad. „FOKS KLED1NG-SERVICE" Goeverneurlaan 544, Tel. 1190 88. Indiana lederen- en jederenviny] kleding v.a. 7,50 p. m. Zonder vooruitbe- VOOR EEN VULPENHOUDER naar „Coberka", de bekende vulpenzaak van het Zuider- MEULDIJK'S SPECIAALHUIS Huisraad te koop aangeboden 'an Fabriek Gezond- heidsopklapbed met ombouw en matras 85; origineel Auping-opklapbed met om bouw en kapokmatras 145, in 2-pers. ƒ225; dubbeldivan- bedden 55; divanbedden ƒ19.50. Frommé's Verkoop kantoor, v. Bylandtstraat 126 Tel. 320.200. Molton Deken cadeau bij alle wollen dekens ƒ22.50— 34.50. Tochtdekens f 3.75; Wolvlokmatrassen 29.75. Roemers, Weimarstraat 45A. Cassettes. Vlekvrij, Sola Mas sief, grote sortering. Desge wenst gemakkelijke betaling. Binnen 3 maanden zonder rente. Maessen Westeinde 47a. Telefoon 112317. Op gemakkelijke '<etalingt zonder extra procenten, meubelen, bedden, gordijnen, verlichting, kinderwagens, enz N V Sehaaps' Goede renhandel, De la Reyweg 259 Complete Auping Slaapka- ƒ135; binnenveringma- trassen 45; divanbed met Regina-schuimrubbermatras 179; twisted matting 3.25; dubbel bouclé tapijt f2,90; Jabo-Verto ƒ5.50 p.m.; leg- loon ƒ0.60 p. m. Frommé's Verkoopkantoor, v Bylandt straat 126, Tel. 320.200. Te koop 4 pits Gasfornuis. Soestdijksekade 203. Fonkelnieuw dik Vloerkleed 3.25 m bij 2,40 m 135. Hop straat 11. Gemakkelijke betaling. Zon der prijsverhoging meube len, matrassen, dekens, ledi kanten. Lopers, gordijnstof, kinder- en wandelwagens. Goederenhandel E verse N V Aert van der Goessttraat 42. Matrassen overtrekken met damast v.a. ƒ17.50, 2-pers. 25; donzen of gewatteerde dekens overtrekken v.a. ƒ25; v. spiralen opklap- of tui- meibedden maken ƒ25; dub- beldivanbedden maken ƒ39. Behangerij - Stoffeerderij - Meubelmakerij. Onze 28-ja rige ervaring is Uw garan tie. Frommé's Verkoopkan toor (v/h Chef V. D.), v. Bylandtstr. 126, Tel. 320.200. Zwitserse Marquisette 1.75, Cretonne ƒ2.40, Overgordijn- stoffen 2.50, Dekensatijn ƒ3.90, Overlopers ƒ1.85 p.m. Roemers. Weimarstraat 45A Grote massief eiken Tafel ƒ20. Keukentafel ƒ6. 1 Stel terra overgordijnen ƒ6. 1 p. Kapokmatras 20. Kritzin- gerstraat 54. HENK STRUYK WONINGINRICHTINGEN Hobbemastraat 293. Pluche tafelkleden f 8,75 Oud-Hoiiandse wanddoeKen Jf 6,25. Verend bedstel 1 89,—. Wilton karpetten f 62, Zonder vooruitbetaling Hin de-, Phoenix-, Simplex-, Maxwell rijwielen en brom fietsen vanaf ƒ2.50 p. w. of 10 p. m. B. Vierbergen, Jan Hendrikstraat 5, Tel. 180701. Te huur gevraagd Jongeman b.b.h.h. zoekt ge- meubil. of gestoff. Zit-slaap- kamer m. of z. pension in Den Haag, zo mogelijk bij de zee. Brieven No 8669 K bureau van dit blad. Jongeman vr. gem. Kabinet in de Moerwijk. Brieven m. prijsopgave No 25869 X bur. van dit blad. Te huur aangeboden Gem. Kamers, zit- en slaap kamer, vrije keuken, W.C. en v. w. Brieven No 8665 K bureau van dit blad. Gcm. Zit-slaapkamer 1ste étage, gebruik van keuken en W.C. Brieven No 8666 K bureau van dit blad. Gem. Zit-slaapkamer met stookgelegenh., vaste wasta fel en kast, ƒ25 p. maand, voor verpleegster of nette juffrouw b.b.h.h. 's Zondags niet te bevragen, Dr de Vis serplein 77, trekbel 2 x bel len, Schev. Aangeboden gemeubil, Zit- slaapkamer m, wanne maal tijd v. 1 of 2 pers. b.b.h.h Nassau Odijckstraat 13, bij Javabrug. Gem. Kamer te huur voor 1 pers. Guido Gezellestraat 23 Zoekt U kamers of een zaak, bij Jan Hendrik is het raak. Jan Hendrikstraat 19. Tele foon 180564. Eerste Etage, gelegen Regen- tesselaan. Brieven onder No 8676 K bur. van dit blad Gezellig Kabinet te huur, v. w., gasje, m. pension. Telef. 331460, Galvanistraat 1. In Herenhuis gem. Kamer, v. w., gas, stookgel., zon kant, v. dame, Beeklaan Valkenbosplein. Brieven on der No 25884 X bureau blad. AUTO'S ZONDER CHAUFFEUR per dag, per week en per maand Garages Namenseslraal 67—73—75, Telef. 55,65.47 Bij geen gehoor: Vlierboom- straat 187. Tel. 338171. Het adres voor het verhuren van serviesgoed en glaswerk ls Fa MODERN TH. PIJLMAN Weimarstraat 311—313 Telef. 322263 Zonder chauffeur te huur: ZUINIGE AUTO'S TEGEN ZEER LAGE TARIEVEN Autogarage Archipel. Muzenstraat 8. Telef. 115141—117442 STOELEN EN TAFELS TE HUUR ln mooie uitvoering voor iedere gelegenheid, worden ge- Woningruil Bromlietsen en Rijwielen Hulpmotoren: Avros - Berlnl Fuchs - Mobylette - Mos quito - Victoria v.a. ƒ4.60 per week. Motorhandel van der Zon, Ahornstraat 4. RÜwielen, nieuwe en 2e hands dames-, heren-, jon gens-, meisjes- en sportrij- wielen, le klas merkrijwie- Ien. Concurrentie onmoge lijk. Copernicusstraat 189. Plaats een Koerier, 't is de manier I Auto's en Motoren Sloopauto's en Motoren te [Tel. 33 5817. SloperQ Hille- koop gevraagd. Fa. H. Mol gondastraat 20. Tel. 33 77 97. en Zn., Z.W. Buitensingel 6, Lessen en Clubs BONDSAUTORIJSCHOOL „ASTA" geeft u een vlugge en betere opleiding. Halen, brengen en theorie gratis. Marconistraat 59. Tel. 330563. 5474 leerlingen behaalden het rijbewijs sinds 1928 bij de AUTO-RIJSCHOOL MESKER De la Reyweg 727. Vreeswijkstraat 230 Tel. 392859 Diversen f 4.75 Dames ƒ4.75. Een re-1 Leuke Kinder-familiefoto's clame permanent m. water- aan huis, ƒ1 per opname. golf a f 4.75. Dameskapsalon „Martha", Weimarstraat 380 bij Valkenboskade. Telefoon Voor radio- en luidspreker reparatie naar Mink's Radio Service; aanleg antenne v.a. 10. Johan Gramstraat 49, Telefoon 72 3156. Hebt U stof? H. en D. cos- tuums maakloon f 55.—. Keren, moderniseren, repa reren. Kleermakerij Kras- senburg, Zuidwa] 102, Tel, 11.64.50. bij Brouwersgracht Uw schoenen te klein? 1 a 2 maten vergroten, ƒ1 p. p. Extra reclame: Heren zolen en hakken 4.50, Dames zo len en hakken ƒ3.50. Gelijmd en genaaid 25 ct. extra. 1ste Klas materiaal, prima af werking. Scheffer, Beeklaan 167, Tel. 33 67 73. Schoorsteenmantel stuk Reparatie vlug en billijk. Tel. 321908, Steenhouwerij W. J. Hofstede, Crispijnstr. No 71. Een overtuigend bewijs is altijd een fotocopie, ook voor officiële instanties. Betrouw bare specialisten voor foto- copieën: Kupferschmidt, L. van Meerdervoort 43. vermaakt, repareert. Maak loon costuum 55. Coscuum keren 35. Col urn busstraat 261, TeL 33 53 82. Betaling bij aflevering. Foto „Valk", Altingstraat 77, Te lefoon 773992. Zonder vooruitbetaling op prettige condities, winter jassen, costuums en mantel- costuums. Van Ryn's Kle dingbedrijf, Apeldoornselaan 165. Tel 398313, Zoutendijk keert, maakt. Rubber zolen-hakken; Da mes ƒ3.25. Heren ƒ3.80. Le deren zolen-hakken: Dames ƒ3.70, Heren ƒ4.55. Gelijmd 35 cent hoger. De Kroon, Schenkweg 158. Damestassen repareren, voe ren, verven, hengsel, rits enz. In één week klaar. Zendt briefkaart. Douwes, Joh. Camphuysstraat 6, tel, 77.27.36. Aangeb. dubb. Bovenhuis, 5 kamers, 2 w.c.'s, 2 balkons, keuken en keukenkast; gevr. grotere woning, liefst omg. Westduinweg, Br. No S 906 Bijkantoor Schev. Verhuizingen. Emigratie - Transporten - Verpakkingen Vraagt prijsopgave Verhuis- en Transportbedr Spaans. Westduinwey 234 238, tele foon 555061—555128. RotterdamDen Haag. Aan geboden: le Et. Gordelweg R'dam, 3 kamers, keuken, bergruimte, fietshok. Gevr.: 2 kamerwoning Den Haag. Brieven no. 8578 Adv. Bur. Harte, Zaagmolendrift 35. Rotterdam. OPKLAPBEDDEN Uw spiraal tot opklapbed of tuimelbed, divanslee, dubbele divanbedden. Ook laswerk. Fabriek Jacobastraat 280. Telefoon 335217. Verhuizingen J. MÜEZERIE en ZN Verpakkingen Bierkade 1414 A. Telefoon 110994. Wij verzorgen Uw zeewaardige verpakkingen en douaneformaliteiten. Plaats een Koerier. 'i is de manier i IEDERE DAG VERSE SERINGEN 10 takken voor f 1,—. L. F. Dekkers, Zuiderparklaan 262, Beeklaan 105. Tel. 395579. DRUKWERK TEGEN STENCILPRIJS Ais Uw periodiek, keurig gedrukt door „EÉN WERELD" wordt uitgegeven, betaalt U slechits de stencilpnjs Inlich tingen: Telefoon 398135.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4