Tweede Kamer stelt vele vragen -Raad der Revolutie" zal Egypte leiden Aandrang tot snelle en volledige vergoeding van schade De West-Duitse regering ontbindt „Freikorps Deutschland" Rampenfonds: 31 millioen Weerbericht 83e JAARGANG No 257 Regeringsnota watersnood TWEEDE KAMER heeft de Regering gisteren bij de debatten over de watersnood niet ter verantwoording geroepen. Met uitzondering van de communisten wilden de Kamerleden in het huidige stadium, waarin de besprekingen immers toch slechts een voorlopig karakter konden dra gen, zich beperken tot het stellen van vragen en het doen van voorstel len, die kunnen bijdragen tot een stimulering van de eensgezinde krachts inspanning, die ons land zoveel mogelijk over de gevolgen van de ramp heen moeten helpen. Critiek wilde men in hoofdzaak bewaren lot de be handeling van de toegezegde wetsontwerpen. Het onderwerp heeft de twaalf sprekers niet kunnen inspireren tot de grootse redevoeringen, die het talrijke publiek blijkbaar wel venvacht had. Nuchter en zakelijk we mogen in dit verband wel zeggen typisch Nederlands heeft de Kamer in eerste termijn enige problemen betreffende de watersnood besproken. Algemeen had men grote lof voor de leden van ons Koninklijk Huis, de ministers en voor de voorzitter van de Tweede Kamer en sprak men zijn grote dankbaarheid uit jegens de velen, bur gers en militairen uit binnen- en buiten land:, die de getroffen landgenoten te hulp zijn gesneld. Opnieuw werd be wezen, aldus mr J. A. W. Burger (P.v.d.A.), over welke grote geestelijke reserves ons volk beschikt. De eensgezindheid van de Kamerleden heeft overigens niet belet, dat uit de vragen toch wel dikwijls een groot verschil van inzicht bleek De schadevergoeding Dit geldt bijvoorbeeld de vergoeding van de sahade. Algemeen erkende men Voor het Nat. Rampenfonds Advies aan overheids personeel: 3 maal 1 pet De besturen van de vijf centralen van overheidspersoneel bevelen hun leden aan om niet alleen over Februari, maar ook over Maart en April 1 procent van hun salaris af te staan aan het Nationaal Rampenfonds. De Regering en het Cen traal Orgaan van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten hebben hun medewerking hieraan toegezegd. Wan neer aan het verzoek wordt voldaan dan zal door het personeel in dienst van de overheden ruim 2% millioen gulden worden afgestaan. Bovendien zullen de besturen van bovengenoemde centralen het op prijs stellen, indien personeel dat i.v.m. de ramp extra-werk verricht, toestaat de extra-betaling geheel of ten dele even eens aan het rampenfonds af te staan. Emigratie naar vele O landen Het hoofd van het bureau voor cul turele betrekkingen van het Noorse ministerie van Buitenlandse Zaken, Nil- son,heeft verklaard, dat het tekort aan arbeidskrachten in Noorwegen alleen kan worden overwonnen door het uit nodigen van emigranten. Hij was van mening dat men in dat geval het beste landverhuizers uit Nederland kon opnemen, omdat deze zich wellicht ge makkelijk aan de Noorse levensomstan digheden zouden kunnen aanpassen. Met het oog op de overstromingsramp, wel ke Nederland heeft getroffen, zou men zelfs kunnen zeggen, dat het de plicht van Noorwegen was, Nederlandse emi granten uit te nodigen, aldus Nilson. Ook Chili overweegt om (1000) Neder landse landverhuizers naar Chili te laten komen, waar zij zich in het zuiden zou den kunnen vestigen. Dit zou geschieden op kosten van de Chileense regering. In het Congres te Washington heeft de republikeinse afgevaardigde Ford ver zocht om het volgend jaar 50.000 Neder landse emigranten in de Verenigde Sta ten toe te laten. Brazilië vernacht dit jaar 23.000 emi granten; de meesten uit Italië, Nederland en West-Duitsland. Er zijn plannen om in de staat Parana Nederlandse volksplan tingen te vestigen. het principe, dat het gehele volk schade zal moeten dragen. Voor de heer Burger wilde dit zeggen, dat men het Nationaal Rampenfonds niet de schade aan '.uisraad mag laten vergoeden. Hij meende, dat het fonds bij zo'n beleid ge handicapt zou worden in zijn actie en de grote steun van het Nederlandse volk zou verspelen, als het zou treden in de elementaire plichten van de staat, heer Schouten (A.R.) daarentegen zou het toejuichen als het Nederlandse volk zijn daden van offervaardigheid zo lang zou willen voortzetten, dat ook de i goeding van de sohade aan huisraad door het Rampenfonds mogelijk was. Van het grootste belang achtte hij het, dat de Regering zo spoedig mogelijk de geleden sohade meet en uitdrukt in geld. Hij was er ook wel in principe een voor stander van, dat het Nederlandse volik in zijn geheel de sohade moet dragen, maar, zo zei hij, wij moeten ook weten of wij de sahade wel kunnen dragen. Is het één, twee of drie milliard? Zolang we dat niet weten, praten wij „ins Blaue hinein". En het zou funest zijn als wij over het bedrag nog lang in onzekerheid ver keren. aldus de heer Schouten. De heer Burger wilde zich zelfs uit drukkelijk van de schaderegeling dis- tanciëren. Hij vroeg zich af, of de rege ring zich wel voldoende de tijdelijkheid van de noodvoorzieningen gerealiseerd heeft. Hij voelde er niet veel voor oorlogsschaderegeling toe te passen op de slachtoffers van de overstroming. De tegemoetkoming kan nu royaler zijn doordat het getroffen gebied beperkt is en de algemene situatie van ons land gunstiger, meende hij. Hij vond trou wens dat de economische motieven wel domineren; hij miste de sociale overwe gingen, zoals hij het hele ministerie var Sociale Zaken miste in de rampen organisatie. Wat het vraagstuk van de afsluiting der zeegaten betreft, vroeg de heer Bur ger de instelling van een breed samen- ges-telde technische commissie voor een openbaar advies, binnen twee jaar uit te brengen. Decentralisatie Ook de heer v. d. Heuvel (KVP) wilde de sohade gedragen zien door het gehele volk en voelde er niets voor deze af te wentelen op de binnen- en buitenlandse initiatiefnemers tot hulpverlening. Hij vroeg de Regering de Kamer stee de hoogte te houden van de vorderingen van bet herstel. Hij bepleitte bij ram pen alls dieze decentralisatie van hulp verlening. De vroegere liandJbouwattaché te Pa rijs, ir C. J. van Meel (KVP) sneed het vraagstuk van de organisatie der polders en waterschappen aan. Hij vroeg zich af. of de polderbesturen niet soms te veel vertrouwd hebben op de zeeweringen. Hij geloofde, dat de tijd was aangebro ken de taak van de polderbesturen te herzien. Wat de schaderegeling betreft stelde hij de eisen, dat zij snel, royaal en loyaal zij. Hij herinnerde er aan. dat er nu nog boeren wachten op de afdoe ning van hun oorlogsschade-uitkering. De oude dijken niet sterk De heer Ch. J. I. M. Weiter (KNP) noemde het een lacune in de nota, dat een globale raming van die kosten ont breekt. Hij vroeg de Regering welke methode van financiering zij zal volgen en deed (Vervolg op pag. 3) HERSTEL BEGINT. Spoorweg bij de Moerdijk. Vluchtelingen in Het Loo Veertien vluchtelingen uit Zierikzee hebben gisteravond een voorlopig onder dak gevonden in een deel van het paleis Het Loo, dat Koningin Juliana ter be schikking van geëvacueerden heeft ge steld. Vanochtend kwamen er nog enige ouden van dagen uit een tehuis in Zie rikzee aan. Enige grote Apeldoornse ho tels hebben ongeveer honderd bedden voor hun onderkomen beschikbaar steld. Men verwacht deze week de be schikbare ruimte geheel in gebruik te hebben genomen. Redders ongedeerd Balkan-pact zou in Ankara getekend worden Op 15 Maart zal Joegoslavië te Ankara een verdrag van vriendschap met Grie kenland en Turkije tekenen, zo heeft een betrouwbare woordvoerder in Istanboel verklaard. Het verdrag zal het eerste van deze aard zijn, dat het communis tische Joegoslavië met de landen van de vrije wereld sluit sinds Tito in 1948 met de Cominform brak. De woordvoerder zeide. dat het ver drag geen militaire clausules zou bevat ten. maar dat, volgens de verwachtingen, in Mei of Juni as. een tweede overeen komst getekend zou worden, waarin een regeling voor de wederzijdse verdediging vervat zou zijn. Gemeenschappelijke markt voor kolen, erts en schroot Vragen in de Tweede Kamer In de vergadering der Tweede Kamer j morgen zal de voorzitter bij de rege ling van werkzaamheden voorstellen de heer Nederhorst "(PvdA) in de gelegen heid te stellen tot het richten van mon delinge vragen, betreffende het intreden van de gemeenschappelijke markt voor kolen, erts en schroot aan de minister van Economische Zaken op Dinsdag 17 Febr., bij de aanvang der vergadering. Fokkerfabriek in Brazilië Het is thans definitief dat Fokker een fabriek zal gaan vestigen in Brazilië. Het basiscontract is met de Braziliaanse re gering getekend. Met Braziliaans en Nederlands kapitaal zal een maatschap pij worden opgericht, die de verschillen de typen Fokkervliegtuigen in licentie gaat bouwen. Bij Rio de Janeiro is reeds een fabriek gehuurd. PRINS BERNHARD IN HET N00DGEBIED Ook gisteren heeft Prins Bernhard een aantal plaatsen in het rampgebied be zocht. Nadat hij op Gilze-Rijen was ge land is de prins overgestapt in een hef- schroefvliegtuig, waarmee achtereen volgens is geland in Raamsdonkveer er Nieuwendijk. Daarna vertrok de heli copter over Sliedrecht naar Papendrecht en maakte landingen in Puttershoek, 's-Gravendeel, Zuidland op Putten. Nu- mansdorp, Strijensas. Lage Zwaluwe en Hoge Zwaluwe. Van deze laatste plaats vertrok de prins naar Ypenburg. Tijdens zijn bezoek aan deze plaatsen was het de prins opgevallen, dat hem ditmaal geen lijsten met verzoeken om benodigheden overhandigd werden, iets. wat tot dusver nog wel het geval is ge weest. De prins was vergezeld door ma joor-vlieger G. Sonderman. Van Ypenburg vertrok de prins naar Den Haag, waar hij een vergadering van het nationale rampenfonds presideerde. Daa-ra jpvsk hij voer de B.E.C., de A-F.N. (American Forces Network) de Deense radio. Organisatie met Nazi-progamma DE WEST-DUITSE REGERING heeft de ontbinding bevolen van het „Freikorps Deutschland", een uiterst rechtse organisatie. Vier leiders zijn gearresteerd. Onder hen bevinden zich een vroegere „Gauleiter", Frauenfeld genaamd, en de voorzitter van de „Bruderschaft", een vereni ging van oud-strijders. Voorts is een bevel tot inhechtenis neming uitgevaardigd tegen dr Scheel, oud-studentenleider, die vorige maand door de Britten werd gearresteerd te zamen met de groep-Naumann, verdacht van landverraad. Bij 35 leden van het „Freikorps" is huiszoeking verricht. Het korps telde „1000 en misschien wel 2000" leden, voor namelijk in het Noorden van het land. zo is van officiële zijde verklaard. Het is ontbonden op grond van artikel 9 van de grondwet inzake de bescherming van de constitutionele orde. Het kabinet noemt het korps een neo- nazistische, para-militaire organisatie, welke zich nog steeds gebonden acht door de eed van trouw aan Hitler en die admiraal Karl Dönitz als het wettige staatshoofd beschouwt. (Dönitz zit een gevangenisstraf van tien jaar uit wegens oorlogsmisdaden). Het korps stelde zich ten doel zich zonodig met geweld van de macht meester te maken en een „Duitse democratie" te stichten na een volks stemming. Het partijprogramma van het vrijkorps behelsde de volgende punten: 1. de originele 25 punten van het nazi-partijprogramma met enkele kleine wijzigingen; 2. anti-Semitisme en krachtig optreden tegen Jezuïeten en vrijmetselaars; 3. opbouw van een militair apparaat; 4. vorming van een Duits schaduwkabi net, waarvan het vrijkorps de uitvoeren de kern zal zijn; 5. vorming van een „Reichs"-senaat, die de bevoegdheden van het huidige federale Parlement zou overnemen De „Broederschap" Als een der mede-oprichters van de „Broederschap", waarvan de leider, Beck-Broichsitter, in verband met de actie der Duitse politie tegen het nazis tische „vrijkorps Duitsland" is gearres teerd, wordt genoemd dr Achenbach, de voorzitter van de buitenlandse commis sie van de Liberale Partij. Achenbach treedt thans op als verdediger van de door de Britse politie gearresteerde neo- Nazistische leider Naumann. De „Broederschap" werd reeds in de eerste jaren na de oorlog opgericht als een geheime organisatie van oud-offi cieren. Zij is nadien gesplitst in een groep onder leiding van zekere Franke- Griekscft. cilë op samenwerking mei de Russen wilde aansturen en in een nazis tische groep onder leiding van Beek- het woord aan de Tweede Kamer, die vele vragen heeft gesteld n.a.v. de regeringsnota over de watersnood. Ook in Indonesië (Sumatra) zijn grote overstromingen (pag. I). „Rome n'est plus dans Rome", een goede uit voering door niet velen bezocht in K. en W. door Thédtre Hébertot, be nevens andere recensies en Kunst- nieuws op pag. 2, evenals een open bare les voor schoenenverkoopsters. Op pag. 3 o.a. Majoor Pleonis vloog uit Griekenland goederen, voor de nood- gebieden naar ons land. Deze zomer tuordt naar wij vernemen nog begon nen met de bouw van een flat voor werkende vrouwen. Verscheidene leerlingen uit noodgebieden zijn op Haagse scholen. Op pag. 4 buitenlands nieuws, over de ontwikkeling van de politieke situatie in Egypte wordt een overzicht gewijd. Tevens sport en een belangrijke heng stenkeuring in Utrecht. Financieel nieuws op pag. 5, o.a. fiscale tegemoetkoming voor steun aan de noodgebieden. Repor tage uit Zeeland op pag. 3, laatste berichten op pag. 7. Day by Day: p. 4. Enkele cijfers over het rampgebied Aan cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek ontlenen wij, dat' het rampgebied van Zuidwest Nederland om vat 358.097 ha grond. Daarvan werden direct getroffen 251.223 ha of 70,2 Het diirect getroffen gebied is 11,1% van het totaal aan oppervlakte van Nederland. Het gehele rampgebied omvat 750.741 in woners. Hiervan zijn er 580.814 woonach- geweest in het direct getroffen ge bied Het aantal woningen in het ramp gebied was 188.502. waarvan er 143.567 in het direct getroffen gebied stonden, het noodgebied waren aanwezig 228.401 runderen. 116.303 varkens. 31.636 land- bouwpaarden, 22.302 schapen, 683.605 kip pen. Voorts 5851 motor! rekkers, 43 maai- dorsmachines, 1988 dorsmachines, 015 karren en wagens. De percentages van deze aantallen, die in het direct ge troffen gebied aanwezig waren en die dus zwaar beschadigd of verloren zijn. kan men in het algemeen stellen rond de 70%. In verband met de adoptie door Den Haag van Goedereede en Stellendam la ten wij hier nog enkele bijzonderheden over die gemeenten volgen: Goedereede 726 ha, 282 kinderen beneden de 14 en 836 personen 'boven de 14 jaren, 82 per sonen boven de 70 jaren, 319 woningen, 12 personenauto's en 5 vrachtauto's. Stel lendam: 550 'kinderen beneden de 14 ja ren, 1271 personen boven de 14 jaren, 102 ouden van dagen, 454 woningen, 17 personenauto's en 21 vrachtauto's. De totale opoervlakte van de gemeente is 1743 ha. Eerste dag-enveloppen vinden veel aftrek De verkoop van de z.g. eerste dag enveloppen door de P.T.T. ten bate van het Nationaal Rampenfonds, aan verza melaars is gisteren zo'n groot succes ge worden dat men besloten heeft ook van daag nog deze .enveloppen te blijven ver kopen. De verzonden enveloppen zullen in de komende dagen nog kunnen wor den voorzien van het speciale stempel. Een der Sikorsky's, die deelnamen aan 't reddingswerk op Overflakkee, gleed af en stortte neer. De inzitten den bleven gelukkig ongedeerd. Watersnood in Indonesië Grote overstromingen op Sumatra Minstens 82 personen zijn om het leven gekomen tengevolge van overstro mingen in de Noord-Sumatraanse pro vincies Atjeh en Tapanoeli, terwijl 32 personen nog worden vermist. De over stromingen zijn het gevolg van stormen en aanhoudende regens, die in de laatste week van Januari Noord-Sumatra heb ben geteisterd. In Tanapoeli drong het zeewater -land inwaarts, waardoor grote gebieden over stroomd werden. De spoorweg van Koe- taradja naar Medan is over een afstand van ruim 8 kilometer door het water vernield. De telefoon- en telegraafver bindingen zijn bijna alle vernield en de wegen zijn onbegaanbaar geworden. Volgens officiële schattingen bedraagt de schade reeds meer dan 15 millioen roepiah. De autoriteiten zijn van mening, dat de overstroming, die volgens zegslieden de ergste is sinds 1917, in de eerste plaats te wijten is aan de onoordeelkun dige ontbossing door de bevolking van grote gebieden in Noord-Sumatra. Van Celebes wordt gemeld, dat ver schillende delen van Makassar door de hevige regens en stormen overstroomd zijn. Op wijd verspreide delen van het eiland is in de laatste dagen schade aan gericht. Honderden hectaren x-ijstvelden in de Zuidwestelijke hoek van het eiland zijn overstroomd. Op de Noorde lijke punt van het eiland zijn de verbin dingen tussen Menado en andere steden verstoord door aardverschuivingen. Op Java is de spoorwegdienst tussen Soerabaja en Semarang gestremd door overstromingen ongeveer 25 km ten Oosten van Semarang. Positie van Militair Comité wettelijk geregeld Generaal Naguib, Egypte's dictator, heeft medegedeeld, dat een Raad van de Revolutie, die „gedurende de overgangs periode" met de souvereiniteit zal wor den bekleed, maatregelen zal nemen ter bescherming van de revolutie en het recht zal hebben ministers te benoemen en te ontslaan. De „Raad van de Revo lutie" zal voortaan „Vergadering" of „Congres" heten. Leden zijn: de dertien De Perzische olie- besprekingen weer op dood punt De EngelsAmerikaanse besprekin gen met Perzische functionarissen over het EngelsPerzische oliegesohi! heb ben thans, volgens te New York uit Washington ontvangen berichten, een stadium bereikt, dat ,,de kansen op een regeling tamelijk onzeker zijn". Enkele Amerikaanse functionarissen menen, dat misschien de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, persoonlijk zich in de onderhandelingen zal moeten mengen. Naar het schijnt zijn Engeland en Perzië niet bereid tot verdere con cessies. wanneer de regering-Eisenhower niet ten volle de grote trekken van de regeling ondersteunt, welke onder de vorige Amerikaanse minister van Bui tenlands Zaken, Acheson, werd ont- W'orpen. Perzië eist van Gr.-Brittanndë de garantie, dat voor een hof van arbi trage niet gesproken zal worden over compensatie van winsten, die de „Anglo- Iranian" niet gederfd zou hebben, wan neer de maatschappij nog over de con cessie in Perzië beschikte. Na de „Miriella" bevindt zich thans een tweede Italiaanse tamkboot op weg naar Abadan, om aldaar olie aan boord te nemen. Het betreft hier de „Recco", die Port Send gepasseerd is. Het vaar tuig werd, evenais zijn voorganger, de ,,MirieUa", bevracht door een dochter maatschappij van die oliemaatschappij „EPIM". Verwacht wordt, dat de Anglo- Irandan oil company, zodra de „Miriel- een Italiaanse haven binnengelopen ;en proces tegen de charters van het schip zal beginnen. Een functionaris van de maatschappij is reeds uit Londen in Genua aangekomen. Volgens radio Belgrado zijn 28 Joodse vluchtelingen uit Bulgarije honge rig en uitgeput over de grens gekomen. Zij weigerden hun namen te noemen uit vrees voor represailles tegen verwan ten onder de circa 5.000 Joden, die zich nog in Bulgarije bevinden. Engeland zal 70 Gloster Meteor straaljagers aan Brazilië leveren voor 4 millioen PSt, voor welk bedrag Bra zilië 15.000 ton ruwe katoen zal leveren. militairen, die tezamen het legercomité vormen, en de ministers, uit hoofde van hun functie. De Raad zal, als eerder gemeld, gedu rende drie jaar fungeren als lichaam, waaraan het kabinet verantwoording schuldig is voor zijn beleid. Daarna zal, volgens de woorden van generaal Na guib, „een volledig, democratisch be wind. dat zijn basis heeft in, de grond wet en dat er voor zal zorgen, dat de Egyptenaren allen een vrij en mens waardig leven kunnen leiden, worden gevormd". Generaal Naguib, die zowel voorzitter van het legercomité als minister-presi dent zal zijn, zal de Egyptische souverei niteit uitoefenen. Egypte blijft officieel echter een Koninkrijk, onder het jonge prinsje Foead II met prins Mohammed Abdel Moneim als regent. Het „Congres" heeft het toezicht op dt wetgeving. Het heeft het recht elke mi nister verantwoording van zijn beleid te doen afleggen. Indien een minister niet langer het vertrouwen geniet van het militaire comité in het Congres, moet hij aftreden. Premier generaal Naguib heeft, als „leider der revolutie", het recht ministers te benoemen of te ont slaan. Door de proclamatie der regering zijn het bestaan en de bevoegdheden van het legercomité, dat de staatsgreep uit voerde, waardoor Koning Faroek werd afgezet en generaal Naguib de macht overnam, in de Egyptische grondwet erkend. Broichsitter. Franke-Grieksch is inmid dels naar Oost-Duitsland uitgeweken. De gearresteerde vroegere gouwleider Frauenfeld was Oostenrijks nationaal- socialist. Hij kreeg van Hitier een lei dende functie in de culturele organisatie der partij en ontwierp onder meer een plan om de bevolking van Zuid-Tirol over te planten naar de Krim om daar mee een wrijvingspunt tussen Duitsland en Italië uit te schakelen. Twee van de zeven ex-nazi's, die op 15 Januari j.l. door de Britten gearres teerd werden wegens samenzwering tegen het democratische West-Duitse regime, zullen op 19 Februari voor een gerechtshof in de Britse zone terecht staan. Het zijn Werner Naumann en Paul Zimmermann. De Beierse politie heeft bekendge maakt, dat bij verscheidene overvallen in de nacht van Maandag op Dinsdag 23 leden van de illegale communistische jeugdorganisatie F.D.J. zijn gearresteerd. Ook waren documenten in beslag ge nomen. Door deze arrestaties is het aan tal leden van communistische of door communisten gesteunde organisaties, dat in de laatste zeven dagen werd gearres teerd, gestegen tot ruim tachtig. Bij het Nationaal Rampenfonds is tot gisteravond in totaal ruim 31 millioen gulden binnengekomen. GEEN STORM Boven het Engelse Kanaal aan de Zuid-flank van de depressie ontwik kelde zich een zware westerstorm, terwijl boven het noordelijk deel van de Noordzee een volle oosterstorm woei. Dat ons land aan deze storm ontkwam was te danken aan het feit dat de depressie recht op ons land afkoerste waardoor Nederland in een sector kwam te liggen waarin niet meer dan harde tot krachtige winden voorkwamen. Nabij het centrum van de depressie, dat van morgen bij Zeeland lag. nam de wind tijdelijk zelfs tot matig af. Hoewel de depressiekern nu in zuid-westelijke rich ting wegtrekt en het stormveld aan de achterzijde ervan zich naar ons land be weegt is er toch geen storm meer te verwachten. De depressie vult nu na melijk snel op en de winden nemen in het gehele depressiegebied af, zodat in ons land niet meer dan krachtige en langs de kust tijdelijk harde winden zullen voorkomen uit richtingen tussen noord en noord-oost. Doordat van Scan dinavië uit koudere lucht wordt aan gevoerd is nu weer geleidelijke daling van temperatuur te verwachten. De eerst komende 24 uur zal echter niet meer dan lichte vorst voorkomen. Noodvoorzieningen voor evacué's Het informatiebureau van het Rode Kruis in Rotterdam is voortaan geopend van 9 tot 20 uur. Telefoon': 26 060. 27 802 en 27 936. De burgemeester van Stavenósse Iheefi alle geëvacueerde imyonens vap deze plaats veraodht hun adres op de gemeente-secretaris in msse, gemeentehuis Tholen, dit om tot juiste bepaling van het aantal slacht offers te komen. Onder auspiciën van de Nederlandse Bond van Boekbinderspatroons is een commissie ingesteld, die tot taak heeft te bestuderen wat kan en dient te wor den gedaan tot herstel van waterschade, toegebracht aan boeken en bescheiden van gemeentelijke instellingen e.d. in de getroffen gebieden. Geëvacueerden, die studeren voor het middenstandsexamen algemene handels kennis kunnen bun studie voortzetten bij de door de onderwijscentraie van de drie middenstandsbonden erkende cur sussen in de evacuatieplaatsen. Van morgen af wordt de dienstrege ling met 'treinen en bussen tussen Dor drecht en Goreum uitgebreid. Het aan tal verbindingen op werkdagen wordt in beide richtingen gebracht op 11, 's Zater dags op 12 en 's Zondags op 10. In het station van Middelburg is een tijdelijk informatiebureau geopend voor de treinverbindingen. Geëvacueerden die delegaties ontvan gen van militairen, verblijf houdende in Korea, Indonesië, Nieuw-Guinea, Suri name en Engeland moeten zich zo spoe dig mogelijk opgeven bij het hoofd van het centraal betalingskantoor delegaties, Frederikskazerne, gebouw E4, Van Al- kemadelaan, Den Haag. Speciaal bulletin van de Canadese radio De Nederlandse afdeling van de Cana dese radio zend voorlopig iedere avond van 7,15 tot 7.45 op de golflengte 16.84, 19.58, 25.60 en 31.30 een speciaal bulletin uit, over de stand van zaken van de grote inzamelingen, die in Canada wor den gehouden. NOORDOOSTELIJKE WIND Veel bewolking met plaatselijk enige regen of sneeuiw. Matige tot krachtige en langs de Waddenkust tijdelijk harde Noordoostelijke wind. Temperaturen om het vriespunt. (Geldig tot morgenavond.) Donderdag. Zon op 8.02, onder 17.48 u. Maan (L.K.) op 7.19, onder 15.41 u. Hoogwater te Soheveningen, Donder dag 13.33 en 1.55 uur. Temperaturen.Min. (hedennacht) +1.- C. Max. (hedenmiddag) +3.6 C. HET WEER IN EUROPA Rapporten van hedenmorgen 7 uur Namen der Bewolk. toestand Wind- snelh. m. p. Max. T. Sist. en vann. Oslo poolsn. NNO 8 -8 -17 -7 -8 i. uckholm sneeuw NO Kopenh. sneeuw O 14 Londen regen NNW 7 5 2 A'dam regen O 2 5 2 Brussel ZW 8 Parus regen wzw 9 9 3 Nice zw. bew. wzw 8 5 Warschau zw. bew. zo 2 -6 -9 Berlijn zw. bew. zo 4 3 -0 München geh. bew. zo 3 5 -0 Zürich zw. bew. z 1 3 0 Wenen sneeuw ozo 6 3 0

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1