Nieuws uit STAD en OMTREK HULPACTIE GAAT DOOR T LANGS DE LIJN VERWERF U DEZE PRACHTIGE TEGEL Inlichtingen: bij liet Rode Kruis 1 aargangen Kunstagenda Nederland aan de storm ontkomen Bloemenveiling op Coolsingel WOENSDAG II FEBRUARI 1953 S PAGINA 2 Bijeenkomsten voor geëvacueerden Het gebouw van liet Rode Kruis aan de Lange Nieuwstraat heeft thans twee telefoonverbindingen. Zij, die inlichtingen omtrent geëvacueerden of de hulpactie wensen, kunnen zich bedienen van het telefoonnummer 68013. Het andere nummer, 65239, is uilsluitend bestemd voor bestuurs. en organisatorische aangelegenheden. Tot hoofd van de afdeling informaties is aangesteld het bestuurslid, de heer B. Zeelenberg. Weer giften IN KETHEL Er zullen bijeenkomsten voor geëva cueerden worden georganiseerd. Heden avond vindt de eerste te Kethel plaats en wel in het gebouw achter de Hervormde Kerk. Donderdagmiddag en Vrijdagmid dag worden er bijeenkomsten gehouden in het Gebouw Irene. Ze beginnen om drie uur. Jl uldiging adjuda.nl Timmerman Er zijn in dc groots opgezette hulp actie telkens weer namen genoemd van de leidende figuren. Maar vandaag willen we eens de naam naar voren brengen van de kranige adjudant J. Timmermans. Zulks niet alleen, omdat hij gisteren door het bestuurslid van de afdeling Schiedam van het Rode Kruis, mr H. Melchers in de Beurs gehuldigd is om hetgeen hij van het begin af aan inzake dc hulpactie heeft gepresteerd. We doen het vooral, om er nog eens aan te herinneren, dat het de politie is geweest, van wie de eerste stoot is uitgegaan. Deze heeft organisatorisch prachtig werk geleverd. Hiermede willen we niets ten nadele zeggen van de vele vrijwil ligers. die op allerlei manleren hun krach ten hebben ingezet. Het spreekt overigens vanzelf, de politie was hier van nature in haar element. Toen adjudant Timmerman van de motordienst gisteren dan in Beurs gehuldigd werd. was dit tevens een eerbetoon aan het corps. Dit heeft zich over alle linies voortreffelijk geweerd. We hebben agenten gezien, die baby kleertjes ordenden en anderen, die uit stallingen maakten als de beste etaleur. In de Beurs leek het, nadat adjudant Timmerman ordenend was opgetreden, een keurig ingericht warenhuis, met pre cies ingedeelde stands, zodat er geen tijd met uitzoeken behoefde verloren te gaan Veel behoeven we er eigenlijk niet meer over te zeggen. Velen hebben het óók ge zien en nog veel meer. En de geëvacueer den hebben er op elk gebied van geprofi teerd. Het spreekt dan ook vanzelf, dat adjudant Timmerman voorlopig in de Beurs de leiding blijft behouden. Hierin worden ook de verdiensten erkend van zoveel andere politiemannen, die buiten hun diensttijd om het hunne hebben bij gedragen, om de ellende zoveel mogelijk te beperken. Een eresaluut! De collecten in de Protestantse kerken Dc collecten, die Zondag in de Protes tantse kerken gehouden zijn hebben ii totaal ongeveer 20.000 opgebracht, waarvan in de Hervormde 9.000 werd opgehaald en in dc Gereformeerde 11.000. PROCLAMATIE Nadat op Zondag 1 Februari, in de nacht waarin de storm ons land trof, het personeel van verschillende gemeentediensten van hoog tot laag met volle inzet van hun krachten de Westfrankelandsedijk en de Buiten- sluis had versterkt en op de dag de meest nodige voorzorgen waren ge troffen, heeft zich een stroom van vrijwilligers gemeld, zowel organi saties als particulieren, welke als om strijd zich hebben ingespannen om zover dat binnen het bereik van Schiedam lag, het leed dat ons land en onze stad getroffen heeft te ver zachten. Voor al het werk, dat door zovelen eendrachtig is verricht in het belang van het vaderland is het gemeentebestuur zeer erkentelijk. Ik voel mij dan ook gedrongen hiervan in het openbaar blijk te ge ven en aan allen, die hebben mee gewerkt, zowel In ambtelijke als met-ambtelijke kringen, de verzeke ring te geven dat hun steun aller wegen ten zeerste is gewaardeerd. De burgemeester van Schiedam, Mr J. W. PEEK. N.B. De burgemeester heeft aan het politiekorps nog een bijzonder woord van dank doen toekomen. UIT 75 Onze ijsvrije haven Als een bewijs dat onze haven ondanks den ijsgang in de rivier de Maas nog altijd te bereiken is en eene veilige gelegenheid tot lossen biedt, die zelfs te Rotterdam, Amsterdam en Antwerpen onder de tegen woordige omstandigheden veelal niet te vinden is, behoort vermeld te worden, dat hedenmiddag het stoomschip Ingoldsby, kapt. Smith, van Rotterdam in onze ha ven komt. Tot zelfs op stroom kan gelost worden zooals gisteren nog het geval was met het stoomschip Erik, dat met een lading graan, lijnzaad en hout voor onze haven was ge komen. Ook aan pakhuisruimte om de aangebrachte goederen te bergen, ont breekt het hier ter stede niet. De haven van Schiedam biedt dus onder de huidige omstandigheden als losplaats voordeelen, die zelfs vele grootere havens in ons land en in den vreemde haar moeten benijden. (Uit ds Nieuwe Schiedamse van 9 Januari 3891) NIEUWE SCHiEDAMSCHE COURANT 75ste Jaargang No- 22073 De kantoren der Redactie en Admi nistratie zijn gevestigd te Schiedam. Dam 18, Telefoon 66152, Giro-nummer 590943 Abonnementsprijs f 5.85 per kwartaal, 2.— per maand, f 0.47 per week. Ingezonden Mededelingen op redactionele kolombreedte f 0.30 per millimeter hoogte Bij contract gelden lagere tarieven, we'.ke bij de administratie of bij de erkende adverK ritiebureaux verkrijgbaar zijn Kampioenen nrieine mlvertentlën.' tot 20 woorden 50 cent. Elk woord meer 3 cent. Maximum «0 woorden Plaatsing uitsluitend bij vooruitbetaling. Alle atlvcnentie-orders worden afgesloten en gep.aatst overeenkomstig de Regelen voor het Advertentie-wezen. S.V.V. heeft 1000 voor het Nationaal Rampenfonds geschonken, de firma Wind- horst's Fabriek en Veembedrijf 600. De leerlingen van de Prinses Juilanasc'hool hebben 220 51 bijeengebracht. DE FINANCIëLE STEUN AAN EN VOOR GEëVACUEERDEN Ten aanzien van de regeringssteun aan en voor geëvacueerden kan wat betreft onze stad worden medegedeeld, dat hier door de afdeling Sociale Zaken reeds alle nodige maatregelen zyn genomen. Er werden reeds voorschotten verleend en al vandaag Icon met de uitkeringen wor den begonnen. HET HOGE WATER De radioberichten omtrent het hoge water waren gisteravond enigszins alar merend, maar het is hier ter stede nogal meegevallen. Het water bereikte aan het Hoofd slechts een hoogte van 1.26 plus A.P. en het kwam daar nog niet tot aan de huizen. HET GAAT NIET DOOR Het Vastenavondfeest van de R.K. Zwemvereniging Start, dat voor Vrijdag a.s. was vastgesteld, gaat niet door. j GOOR HEI.PT SCHIEDAM De afdeling Schiedam van het Rode Kruis heeft contact kunnen opnemen met de afdeling te Goor, waar zich nog grote partijen goederen bevonden, waaronder veel linnengoed. Deze zijn thans ter be schikking gesteld van Schiedam en zullen eventueel ook aan Goudswaard ten goede komen. VOGELTENTOONSTELLING GAAT NIET DOOR De afdeling Schiedam van de Nederl. Bond van Vogelliefhebbers heeft besloten, de tentoonstelling, welke van 19 t/m 22 dezer in Musis Sacrum zou worden ge houden, in verband met de nationale ramp niet te doen doorgaan. PLOTSELINGE DOOD In een kleedlokaal op de Werf Wilton- Fijenoord is de 26-jarige scheepsbouwer J. v. d. B, uit dc Parelstraat in Rotterdam plotseling dood gebleven. OFFICIëLE PUBLICATIE Herijk van maten, gewichten en meetwerktuigen Ter algemene kennis wordt gebracht, dat voor de herijk van maten, gewichten en meetwerktuigen in deze gemeente zit ting zal worden gehouden op 16, 17, 18, 19, 20, 23, 24, 25, 26, 27 Februari, 2, 3, 4, 5, 6. 9, 10, 11, 12, 13 en 16 Maart 1953 telkens an 9—12 en van 13—16 uur, in een lokaal an de openbare school aan de St. Anna Zusterstraat 49, alhier. De maten, gewichten en meetwerktuigen moeten schoon, droog en roestvrij worden aangeboden. IJzeren maten dienen van binnen en van buiten geverfd te zijn, koperen gewichten afgewassen en ook de gaten gereinigd. IJzeren gewichten mogen niet gepotlood zijn, doch moeten roestvrij zijn gemaakt en daarna ingewreven met gekookte lijnolie. Voor verdere bijzonderheden wordt ver wezen naar de op de aanplakborden aan gebrachte uitvoerige kennisgeving. Over weer vijf-en-zeventig jaar je te bedanken en meestal wordt het met enige (altijd hinderlijke) zetfou ten in het blad afgedrukt. Je leest je bloed-eigen verhaal vier keer met tra nen van ontroering over en leeft twee dagen in de verrukkelijke zekerheid, dat je het publiek een aangename verrassing hebt bezorgdtotdat je de groente vrouw een bos andijvie ziet mikken bo ven op je pennevrucht, dat als bodem bedekking dient voor het huishoudmand- „wel te ruste papa, wél te je van een nare juffrouw- Om maar hadden gezegd, trok Pa de j niets te zeggen van de weemoedige ellen de als je iemand hoort zeggen: „Dr-staat" nou nooit es wat leuks in die krant, hè!". Maar nu troosten wij ons met de gedachte dat ze over vijf en zeventig jaar onze vergeelde foto uit het familie archief zullen opdiepen en dat dan een allercharmantst achter-klein-dochtertje zal vragen: ,,Wie is die sympathieke oude heer?".en wie weet zal één van mijn erven dan zeggen: „dat was Sebastiaan, die wel eens in de „Nieuwe Schiedamsche (lourant"' schreef". „O", zegt dan het lieve wicht.... „Wat een gekke boorden droegen ze vroeger, hè SEBASTIAAN Vijf en zeventig jaar geleden verscheen het eerste nummer van de „Nieuwe Schiedamsche Courant-'. Vijf en zeventig jaar is een hele tijd. De eerste lezers wa ren serieuze mannen met zwarte pandjes jassen en dikke snorren. Zij lazen hun krantje bij het magere licht van een dan send gasvlammetje of van een wappe rende petroleumplt. Zij lazen over de nieuwe muziektent iri de Plantagie, over de paardentram of over woelingen op de Balkan. Zij von den, dat de wereld met rasse schreden de chaos tegemoet snelde en dronken berustend hun bittertje- Als de kinderen in nachthemd of hansop met de blaker in de hand ruste mama' r pantoffels aan Van rood afrijp* wierp een extra blokje op de kachel en haalde Dickens uit de kast, Max Havelaar of de Camera Obscura- Misschien ook kwamen tanje Antje en nicht Cato een kaartje leggen en dan werd het keteltje water vast boven het vuur gehangen voor de warme punch. Men speelde whïste en had „veel vrolijke schik" met elkaar. Uit vergeelde familie-portretten kun nen wij ons enigszins voorstellen hoe „vlot en jolig" er geleefd werd in 1878 met al die hoge hard gesteven boorden, die knOopjeslaarzcn en die schalkse vin ger van over-groot-papa, wijzend op de kruik ouwe klare. Oma kan zich die luitjes nog vaag herinneren,Die heer in uniform moet oom Maurits zijn- Die was wachtmeester bij de huzaren, is beneden zijn stand getrouwd en kon daarom nooit officier worden. Daarnaast staat neef Jozef, die is later postmeester geweest in Chèvre-Mont en dat zal oom Frans wel wezen, die redacteur is ge worden bij „De Maasbode".... „O ja?" vragen wij vol bewondering naar het jongetje-in-imeiisjeskleren kijkend, dat nijdig over een hoepel staat gebogen „En wat schrééf die oom Frans dan al lemaal?". Oma denkt heel diep na, zo diep dat ik denk dat ze in slaap gevallen is. Maar na een poosje zegt ze: ..Ik wéét het heus nietkan het de schaak-rubriek ge- reest zijn?". Het valt mij bitter tegende enige journalist in de familieschaakredac teur! (Hetgeen overigens lang niet mis is! Red.). Enfin, beter wat dan niets..De krant heeft mij altijd gefascineerd. Het moet zo machtig interessant zijn als je in een heuse krant mag schrijven, 's Morgens lever je een drietal dicht-beschreven velletjes bankpost in en 's avonds lezen vaders aan hun opgroeiend kroost je ar tikel voor. De andere dag denk je dat alle mensen naar je kijken: „Daar gaat die meneer van dat stukje", en ze nemen eerbiedig hun pet afMaar zo Is het niet, lieve lezer.zo is! het helemaal niet_ Het is zo: De redacteur van het. plaatselijk blad zegt door de telefoon: „Doe me een ple zier en schrijf eens een aardig verhaal- j tje. Je kleurt van ijdel genoegen, schuift een schoon vel in de schrijfmachine, zit een half uurtje te modderen op de eer ste zin, (die altijd het moeilijkste is) en bouwt langzaam en met zorg de ene •ijke gedachte onder de andere, Dan lees e het vóór aan je dierbare echtgenote en wacht in spanning wat ze zeggen zal. Bij „knudde" ruk je het papier uit de rol en frommel je het nijdig in de prul- enmand- Bij „het gaat wel" probeer je mondeling toe te lichten hoe je het eigenlijk allemaal bedoeld hebt en bij wat zelden gebeurt „Reuze aardig" ga je r.aar haar toe en omhels haar- Dan vouw je het hele geval in een enveloppe en stuur het naar de feestvierende redac tie- Soms vergeet hij het naar de zetterij te sturen, soms verandert hij er zo veel in dat je slaande ruzie met hem krijgt, een hoogst enkele keer belt hij op óm Onze medewerker „Sebastiaan" zond ons naar aanleiding van het 75-jarig bestaan onzer courant de volgende aardige beschouwing toe. Gezicht o]> Goudswaard, welke plaats door Schiedam is geadopteerd. HET DRAMA OP HET LORENTZPLEIN De toestand van de moeder en haar zoontje is naar omstandigheden redelijk wel. WEGGELOPEN In een woning aan de Stationstraat heeft de politie twee meisjes van 14 en 15 jaar aangehouden, die uit de ouderlij ke woning te Rhenen waren weggelopen. WAT SCHIEDAM VERLOOR EN VOND Te bevragen bü hel. Hoofdbureau van Politie: (tussen 912.30 uur en 26 uur). Grijs met bruine sjaal, geruit kin dertasje, 1 rol gaspenningen, zwarte por- j temonnaie. bruine portemonnaie, 1 paar bruine jongensschoenen, broekriem, handbeschermer, 2 gebeeldhouwde kist jes, kinderschep, padvindersriem met fluit, tramkaart, 1 paar gummi laarzen, huissleutel, rozenkrans, huissleutel, ring met 7 sleutels. Te bevragen bij de vinders: Geruite sjaal, Bakker, St, Liduinastr. 58; donker blauwe damesglacé handschoen, v. Mou- rik, Voltastraat 12; glacé herenhand schoen, Hoeve, Rotterdamsedijk 251a; grijze hoed. Visser. Rotterdamsedijk 149; gryze glacé herenhandschoen, Heetman, Korte Singelstr. 18a; bruine herenhoed, Timmers, Huijsmansstraat 40; 1 paar varkensleren herenhandschoenen, v. d. Meer Schoep, Snelliussinger (winkel); zilverbon van 1, v. cl. Tempel, Marconi- str, 65; gouden armbandje. Bron, Maria- straat 44; porternorinaie.G ordijn, Baan 29; bruine actetas, inh. badgoed en lees boek, Zappeij, Iepenlaan 50 (Kethel); zilveren ketting met. hanger, Schotte, armbandhorloge, de Jager, Singel 145a; Pascalstraat 24; doublé schakelarmband, Reijniers, Tuinlaan 58; zwarte vulpen, Tyssen, Veenlandtstraat 12a; bruine por temonnaie, inh, ƒ43,11, Deurloo, P.K.O.- laan S6b; porteiè^le, Dullaard, Rotter damsedijk 272; bjA§> velpen, de Heer, B. K.-laati Wind- horst, WnhelniiiJ&traat Ea te vlaardin- gen; herenpolshorloge, v. Tilburg. P. Potterstraat 38; linker gymnastiek schoen, K. Busscher, Boerhaveplein 1; roeiboot S. 25, Werf Gusto; grijs zadel- dekje, v. d. Tempel, Alb. T hijmstraat 67; hondenriem. Ooms, Ridderkerlcsestraat 22; blauwe autostep, v. d. Vlies, kiosk B. K.-laan; bruine riem, v, d. Valk, Alb. Thijmstraat no. 32b; groene roeiboot, v. d. Berg Eternit, Adm. rle Ruijterweg; jon- gensbril in étui, Dorp, Katwijkerslaan 78; rozenkrans in étui, van Krieken, Lek straat 76; zwarte hond (Dobberman pin- cer), Gerritsen, Plasoord 3 te Hillegers- berg; koperen sleutel, v. d. Berg, Kreu- pelslr. 7; kettinkje met, 3 sleutels en zak- lampje, Dielemans, Rijnstraat 41a; post duif No. Surp 50 no. 1122, Slöver, Nieu we Maasstraat 52; rozenkrans in étui, Druppers. W. Brouwerstraat 35. „G'SCHICHTEN AUS DEM WIENER WALD" Voor de Katholieke Kring Voor de leden van de Katholieke Kring gaat morgen, Donderdag, „G'schichten aus dem Wienerwald". door de „Hoofdstad Operette" v.m. Fritz Hirsch. MOZAÏEK GESTOLEN De politie heeft de 20-jarige terrazzo- werker J. aangehouden, die ten nadele van zijn patroon in de Nieuwe Maasstraat enkele honderden mozaïeksteentjes had gestolen. BOTSING Op de Rotterdamsedijk zijn gisteren een trekker met oplegger, bestuurd door de 37-jarige R. uit Leiden en een personen auto, bestuurder de 48-jarige De J., wo nende alhier, tegen elkander gebotst. De personenauto werd zwaar, de trekker licht beschadigd, maar persoonlijke onge lukken vonden niet plaats. BURGERLIJKE STAND OVERLEDEN: S. H. Goedvolk, 35 j.; M. C. J. V. Heijmans, 84 j., weduwe van M. F. Groenhorst. GEBOREN: Johanna E. d. v. H. v. d, Heijden en P. Blom; Jacob II. z. v. I. Vink en J. C. v. Gemerden; Cornelia J. d. v. G. M. Janse en S. C. Gordijn; Aal- dert J. z. v. A. J. Plant en L. v. cl. Zee; Maria A. d. v. A- A. P. Flasza en M- Bakker. ROTTERDAM TONEEL EN MUZIEK Donderdag 12 Februari: Schouwburg. 8 uur: Rotterd. Kamerorkest o. 1. v. P. Ketting m. m. v. Jaap Stotljn (hobo). Louis Stotijn (fagot) Berlha Kalft (viool). Martin Zagwijn (vello), Lily v. Spengen (elavccimbel.) Lantaren, 8.15 uur: .Moord bij open doek", (Rotterd. Comedie.) NED. VRACHTENMARKT ROTTERDAM, 10 Februari 1353. 9 Februari nam.: 274 ton papier Maastricht. 500 ton kolen Leiden: 500 ton id. Den Haag: 180 ton machinerie IJmulden; 150 ton petr. cokes Oosterbeek130 ton id. Elden-; 160 ton id. Heerewaarden: 530 ton kali Ruiseherbrug; 100 ton id. Terneuzen: 1450 ton kunstmest Amsterdam; 120 ton super Aalsmeer. Totaal 35 reizen 8 vletreizen. 10 Februari voorin.104 ton ijzer Amster dam: 220 ton raapzaad Deventer; 420 ton petr. cokes Almelo; 100 Ion koolzaad Akkrum 65 ton Johannesbrood 1.-varen: 500 ton raap zaad l.-varen; 80 ton stukgoed Amsterdam (m.s.)540 en 330 ton haver Ravesteijn; 175 ton cacaoafval Koog Zaandijk. LAATSTE BERICHTEN Het K.N.M.I. deelt mede: Een diepe depressie die gisteren over Engeland trok deed ook in ons land de barometers tot zeer lage standen dalen zodat velen zich zullen hebben afgevraagd of er niet op nieuw een zware storm op komst was. Ge woonlijk gaan diepe depressies wel met flinke stormen gepaard, cn ook deze depressie maakte op die regeling geen uitzondering. Boven het Engelse Kanaal aan de Zuid-flank van de depressie ont wikkelde zich namclyk een zware Wes terstorm, terwijl boven het Noordelijk deel van de Noordzee een volle Oo.ster- storm woedde. Dat ons land aan deze storm outkv.am, was te danken aan het feit dat de depressie recht op ons land afkoerste waardoor Nederland in een sec tor kwam te liggen waarin niet meer dan harde tot krachtige winden voorkwamen. Nabij het centrum van de depressie, dat vanmorgen bij Zeeland lag, nam de wind tijdelijk zelfs tot matig af. Hoewel ne depressiekern in Zuid-Westelijke richting wegtrekt en het stormveld aan de achter zijde ervan zich naar ons land beweegt is toch geen storm meer te verwachten. De depressie vult nu namelijk snel op en de winden nemen in het gehele depressie- gebied af zodat in ons land niet meer dan krachtige en langs de kust tijdelijk harde winden zullen voorkomen uit richtingen tussen Noord en Noord-Oost. Doordat van uit Scandinavië koudere lucht wordt aan gevoerd is nu weer geleidelijke daling v.m temperatuur te verwachten. De eerst komende 24 uur zal echter niet meer dan lichte vorst voorkomen. Giethoorns café door brand verwoest Eên der Giethoornse toeristencentra, Café „Watersport Centraal" Ie Giethoorn- Noord is vanochtend, vermoedelijk tenge volge van een uitslaande gasvlam, tot de grond toe afgebrand. Het vuur greep zo snel om zich heen, dat de bewoners van het nevengebouw zich in nachtgewaad moesten redden. Ook de gehele inventaris ging verloren. De eigenaar van de zaak bevond zich op het ogenblik van de brand met de Giethoornse pumterploeg in het rampge bied, waar hij ai dagenlang heeft deel genomen aan het reddingswerk en de hulpverlening. CONTACT OVER LAND MET OOLTGENSPLAAT? Vandaag heeft een Engelse duck, die deelneemt aan het hulpverleningswerk op Goeree-Overflakkee, getracht over land het geïsoleerde dorp Ooltgensplaat te be reiken. Tot nu toe werd deze gemeente van de lucht uit: van de noodzakelijke levens behoeften voorzien. Op het eiland is men nog steeds druk bezig met. het afvoeren van de cadavers die bij tientallen uit de ondergelopen boerderijen worden gehaald, Het is een tijdrovend werk. De directie van de Water staat. die tot nu toe het herstelwerk van Duitsland uit dirigeerde, heeft haar zetel verplaatst naar Middelharnis. Men meldt ons uit Rotterdam: „Niemand meer dan 32.50? Dan zijn ze voor u, mijnheer Een flinke bloemenmand gaat over in de handen van de man, die daarmee werd bedoeld en die prompt zijn schuld inlost. „Hier, een bos tulpen en een bos chrysanten De afslager, die op een geïmproviseerd podium voor het Beursgebouw op de Cool singel staat, heeft het druk. Bossen bloe men. manden met bloemen, gevlochten doosjes met bosjes mimosa-takjes waar-r van de helgele bloempjes fris afsteken tegen hel blauwe papier, waarin zij ge- U kunt deze fraaie W andtegel verdienen Bij gelegenheid van het 75- jarig jubileum van ons dag blad, hebben wij de hierbij afgebeelde wandtegel laten maken, uitgevoerd in Delfts blauw, waarop het stadhuis van Schiedam staat afgeb.eeld. Het wandbord heeft de afme tingen van 13 x 13 cm. Het is niet in de handel en speciaal voor de „Nieuwe Schiedam sche Courant" vervaardigd. Op gemakkelijke wijze kun nen onze abonné's deze jubi leum-tegel in hun bezit krij gen. Daarvoor behoeft men niets anders te doen dan de kring van zijn familieleden, vrienden en kennissen' eens rond te zien om na te gaan, wie ons blad nog niet leest. Men overtuige dan hem of haar van het nuttige en aan- RAADHUIS ACHTEPArq $ahhiè<M.m&&he. G&vtwmmL. Illllltlllllllllllllllllllllllllllllllllll Een sieraad voor uio huiskamer. De jubi leum-tegel van de Nieuwe Schiedamsche Courant op ware grootte. Tot 1 April 1953 gemakkelijk te verdienen door iedere ubonné. Illlltllllllllllltllllllllllllllllllllllll gename van een abonnement op onze courant, notere dit abonnement op het bijgevoeg de bestelbiljet en het werk is geschied: de jubileum-tegel wordt direct en voor altijd uw eigendom. U kunt tot i April 1953 zoveel wandbor den winnen als u nieuwe abonné's aanbrengt.. Aan de slag! BESTELBILJET (Geldig t.m. 31 Maart 1953) Aan dc Nieuwe Schiedamsche Courant. Dam 18, Schiedam. Ondergetekende, geabonneerd op de Nieuwe Schiedamsche Courant, geeft hierbij op als nieuwe abonné op dit blad Naam en voorletters: Straat en hulsnummer: Handtekening van de nieuwe abonnè: die zich bereid verklaart het abonnementsgeld tot betaling te voldoen: per week 0.47 per maand I 2. Doorhalen wat niet zo is. Als beloning voor deze ubonr.ementsopgave gelieve U mij, zo spoedig mogelijk, het door U beschikbaar gestelde wandhord, uitgevoerd In Dctrts blauw, met het stad huis van Schiedam er op afgebeeld, toe te zenden. wederopzegging en bij vooruit- per kwartaal h f 5.85 Naam 1 voorletters van de abonné: 1 hulsnummer: Handtekening van de abonné; huid zijn, stuk voor stuk gaat dat alles door de hand van deze man, die de waar haar geld laat opbrengen. Een flinke groep mensen staat, belang stellend te kijken bij dit ongewone ge beuren op de Coolsingel. En niet alleen kijkt men. Er wordt' geboden en gekocht, want voor het Rampenfonds, waarvoor de opbrengst van deze veiling is bestemd, heeft men graag wat over. Een jongeman staat wat vreemd te manipuleren met een bosje bloemen, dat hij plotseling bleek ge kocht té hebben. De afslager heeft geen tijd om op de reacties van zijn klanten te letten. Nog een hele massa bloemen en planten moet hij verwerken. Als een bloemcnbed staan de potten cyclamens op de grond bij elkaar. Een grote tak mimosa slaat er naast de opgeslagen kraam. Vingerplanten en rub- berplanten staan er tussendoor. Al deze bloemen en planten zijn geschonken door de Rotterdamse bloemenhandel en de kwekers van Parijs en Zuid-Frankrijk. Langzamerhand wordt de voorraad klei ner. De klanten trekken weg met hun ge kochte bloemen. Anderen, nieuwsgierig geworden, komen toelopen er. nemen hun plaats in. De afslager gaat door: „Hier nog een bos chrysanten, BUITENLANDSE HULP VOOR RAMPGEBIEDEN Het Franse s.s. „Aiglon" is hedenmor gen in de Rijnhaven gearriveerd, gela den met goederen, door de Franse bevol king beschikbaar gesteld voor de be woners. van de overstroomde gebieden •Bij de officiële overhandiging was een vertegenwoordiger van het Rotterdamse gemeentebestuur en van het. Ned. Rode Kruis aanwezig. Eén confectiefabriek (.Junex) te Zweden heeft het initiatief genomen tot een in zameling in Zweden van nieuwe kleding voor de geteisterde gebieden in ons land. Aan relaties werd gevraagd of ze een deel van de geplaatste orders wilden af staan voor Nederland. Hel. resultaat was, dat vanochtend bij Denekamp zes vracht auto's vol nieuwe kleding de grens pas seerden op weg naar Rotterdam, waar hel transport tegen het middaguur aan kwam en de kleding in de loods Fenix 2 aan de Rijnhaven werd opgeslagen. Enige Zweedse journalisten reizen met de outo's mede. Kapitein en bemanning van het tank schip .La Plata" van de Argentijnse rege- ringshandelsvloot en dat op hel ogenbH: in de Rotterdamse haven lig!, samen 59 koppen plus 1 passagier, hebben 60 deken- beschikbaar gesteld voor de slachtoffers van de watersnood. BRAND IN EIGEN HUIS GESTICHT Een gevangenisstraf van een jaar mol aftrek eiste de officier van Justitie bij Rotterdamse rechtbank vanmorgen legi 11 de 37-jarige havenarbeider J. M. van F uit Rotterdam, cüe moedwillig brand zou hebben gesticht In zijn woning aan hei Piet Heinplein. De woning brandde gr r I tendeels uil en de schade werd op 2790 I geschat, I Verdachte, die bekende, verklaarde do >r I ziekte in financiële moeilijkheden te zijn gekomen en de assurantiepenningen wilde hij gebruiken om kleding te kopen. II;1 had zijn vrouw gewaarschuwd hot h l.e verlaten en zelf is hij het hui -• wirr ingegaan om een kind uit de branden.!-.' woning te halen. De officier was van menii g, dal ver dachte de draagwijdte van zijn handeling niet heeft overzien. De rapporten over verdachte waren gunstig.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2