Tholen vreest met zorg nieuwe storm ïïSti8chel CBtefarine A ™!^L3^-Te,kS,!ln de noodsecretarie van Stavenisse heerst naast rouw ook vreugde P.T.T. kan weer 1152 telefoontjes tegelijk naar Breda verwerken Plunderaar voor meervoudige kamer UW MENING.... Prins opnieuw in noodgebied Kabelverbinding naar 't Zuiden hersteld Zesde lijst van slaehtoffers PAG. 5 HET BINNENHOF WOENSDAG 11 FEBRUARI 1953 Dijken omhoog vóór Maandag (Van een onzer verslaggevers) THOLEN. „Om U de waarheid I te zeggen, ik zit wel in zorg", zegt burgemeester mr A. J. J. van der Hoeven. „Bij de springvloed zijn we gespaard, dat is waar. Maar de dij ken die het toen gehouden hebben, zijn verzwakt. De gaten van de andere zijde maar provisorisch ge dicht. Er zijn er bij waar het water bij de hoogste vloedstand gelijk komt te staan met de dijkkruin. Daarom zit ik in zorg. De radio heeft vanmiddag geseind dat er een storm te verwachten is en de windrichting is dezelfde als in de rampnacht. Er zijn twee gevaarlijke plaatsen....". Er zijn twee gevaarlijke plaatsen. De ene ligt in de buurt van Strijen. Het is een grote bres, die nog niet helemaal gedicht is. Als het water daar weer doorheen breekt, dan heeft het maar weinig nodig om in de Vijftienhonderd-gemetenpolder te Advertentie Las- én Montage- (Van onze correspondent) BREDA. Zes maanden gevangenisstraf eiste de officier van justitie gisteren tegen de Roosendaler G. F. van L., die in St Philipsland bü het werken aan de dijken aan de rampdagen zes linnen zakjes had gestolen. De straf werd drie maanden waarbij de politierechter mr Holleman er rekening mee hield, dat de verdachte als DUW-arbeider een schamel inkomen van twee en dertig gulden verdiende en dat zijn kinderen onvoldoende kleertjes heb ben. Van de zakjes wilde de man kleertjes laten maken. Ernstiger was de zaak van de 28-jarige Bredanaar H, L. Deze had met zijn auto goederen ingezameld voor de noodge- bieden. Hulpverlening stond er op zijn auto en op Zondag 1 Februari had hij in Breda meubelen en kleding, welke door de verkenners waren ingezameld, vervoerd naar de M.T.S. Maar 's avonds maakte hij. zonder dat er iemand anders bij was. een rit om levensmiddelen te halen. Bij St Anna laadde hij een zak suiker van hon derd kilo, een zak rijst van vijftig kilo, twee dozen havermout, vijftig pakjes kin dermeel en vijftig pakjes vermicelli. Deze goederen behield hij voor zichzelf. Hij bracht een pond suiker en rijst en pakken havermout naar zijn vrouw en reed met de rest van de levensmiddelen naar E.vgelshoven in Limburg. Bij een kruide nier bood hij de 'suiker aan voor zeventig cent per kilo en rijst voor negentig cent de kilo. De kruidenier rook diefstal, hield de man bezig en waarschuwde de politie. Voor de politierechter bekende de man zijn verduistering. De officier van Justitie achtte de zaak te ernstig voor berechting door politierechter, waarbij de hoogste straf zes maanden kan zijn. Hij vroeg ver wijzing naar de meervoudige kamer. Daarmede stemde de politie volledig in. Extra bijdrage van alle ambtenaren gevraagd De besturen van de vijf centralen van overheidspersoneel hebben besloten het personeel op basis van vrijwilligheid drin gend aan te bevelen niet alleen over de maand Februari, maar ook over de maan den Maart en April één procent van het salaris ten behoeve van het Nationaal Rampenfonds af te staan. Aan de regerings- en gemeente-instellingen is verzocht mede werking te verlenen, hetgeen is toegezegd. Indien aan het verzoek van de centralen wordt voldaan, zal door het personeel in dienst van de Nederlandse overheid een bedrag van ruim 2J^ millioen gulden voor de leniging van de nood worden afgestaan. De centralen Algemeen Comité van Overheidspersoneel, de Rooms Katholieke en Christelijke Centralen van Overheids personeel, het Ambtenarencentrum en de Centrale van Hogere Rijksambtenaren hebben meegedeeld, het op prijs te stellen, indien personeel, dat in verband met de ramp extra werkzaamheden heeft of zal moeten verrichten, de administraties toe staat de extra betaling voor deze werk zaamheden geheel of ten dele in het Ram penfonds te storten. Na A.V.R.O.'s zelfverdediging de objectiviteit Door de kritiek die ik in uw blad gelezen heb en ook de kritiek van een zekere persoon V. ben ik tot een conclusie gekomen welke een groot vraagteken heeft opgeleverd. V. ging uit van de veronderstelling, dat de voor zitter van de A.V.R.O. de waarheid heeft ge sproken. Maar dan had de persoon V. even door moeten denken en dan zou hij tot de conclusie gekomen zijn dat de dagbladen en ook „Het Binnenhof" niet de waarheid ge sproken hebben. En dit zou ik veel erger vin den dan wat de A.V.R.O. gedaan zou hebben, ongeacht de schade welke men daarbij nog berokkent. Geachte V.. de A.V.R.O. heeft uw vertrouwen niet, maar uw vertrouwen in uw want ik zit zelf ook met gebreken dan een instantie welke moedwillig of argeloos lastert. Daarom Koop ik van harte dat de heel de Clercq niet de waarheid heeft gesproken: dan kan ik me gelukkig er alleen aan ergeren en is de schade niet zo groot. Maar wanneer de heer de Clercq wel de waarheid gesproken heeft dan is de schade veel groter. Met dat al blijft er voor mij steeds een vraagteken staan, dat gauw moet verdwijnen en waarvoor in de plaats een bevredigend antwoord moet komen. G, Brunlng Wij verwijzen de heer Bruning naar de uiteenzetting van de adjunct-regeringscom missaris voor het radiowezen, mr Ph. de Vries, in de krant van 10 Februari. Daaruit blijkt: a) dat er wel degelijk zendtijd ge vorderd is: b) dat de A.V.R.O. zich niet heeft aangesloten bij de eensgezinde hou ding der andere omroepverenigingen. Een houding welke naar uit bepaalde symp tomen blijkt de A.V.R.O. nu heeft her zien, RED, komen. En als het eenmaal zover is dan staat Tholen rechtstreeks onder gevaar. De herstelde Vrouwendijk is feitelijk de enige rechtstreekse bescherming van Tho len en ook de laatste. Maar ze zit vol geulen, die weliswaar zijn opgestopt met zandzakken maar die nochtans een loe rend gevaar vormen. Aan de andere kant is er een zeer grote dreiging van een dijk, die bijna dwars over het eiland loopt, ongeveer van St. Maar tensdijk naar St. Annaland. Zeven en een halve kilometer is die lang en over prac- tisch de gehele lengte moet deze barricade anderhalve meter opgehoogd worden. Er wordt aan gewerkt om deze dijk voor de zestiende gereed te hebben, maar als er vanavond een storm opsteekt is het niet uitgesloten, dat ze het nu al te verduren krijgt." Vierhonderd evacué's De zorg van burgemeester van der Hoe ven betreft niet alleen zijn eigen ge meente, maar ook de circa 400 evacué's die er een onderdak hebben. Vorige week is er een poging gedaan om alle evacué's verder te sturen. Een gedeelte is inder daad ook over het water gezet en naar verschillende plaatsen in Brabant ver voerd. Maar lang niet allen. Zij willen Zee land niet verlaten. Met man cn macht In hotel Hof van Holland te Oud Vosse- meer vinden wij een hele groep D.U.W.- arbeiders, die werken aan de dijk bij Strijen, de gevaarlijke plaats. Een gat is al dicht, vernemen wij. Aan de andere wordt met man en macht gewerkt. „Vanmiddag mochten we plotseling te rug naar hier," vertelt een van de arbei ders. „We moesten uitrusten, want we zouden vanavond ingeschakeld worden. Om half zeven vertrekken we weer. Tot twaalf uur moeten we werken. Omstreeks die tijd heeft het water zijn hoogste stand bereikt." „Denkt u dat er werkelijk gevaar is," vragen wij. „Meneer," zegt er een, „bij vloed komt het water tot aan de kruin van de dam die wij in het gat gelegd hebben. Als het nu nog gaat stormen, dan weet u het wel." De vrachtauto's rijden af en aan. Met een leger van 450 arbeiders wordt met man en macht gewerkt Colleges te Rotterdam beginnen Maandag De colleges aan de Ned. Economische Hogeschool zullen Maandag 16 Februari worden hervat. Om kwart over twaalf die dag zullen de rector-magnificus en de academiepredikant de studenten ln de aula toespreken. Pijp smaakt hem nog best Dit is Beschier van Driel, bijna 103 jaar, die nu in 'n noodhospi taal te Roosendaal ver blijft. Opa van Driel werd vorige week geëvacueerd uit Oude Tonge op Goeree Overflakkee. In Roo sendaal wordt goed voor hem gezorgd en hü voelt er zich uit stekend op zijn gemak. Viervoudige bestrijding van pijnen en griep! De 4 beroemde geneesmiddelen in 1 tablet brengen baat waar andere mid delen talen. Tezamen werken zij bijzon der snel, krachtig en weldadig. 'ruitje doet wonderen! Noorwegen wil emigranten uit Nederland opnemen Het hoofd van het bureau voor culturele betrekkingen van het Noorse ministerie van Buitenlandse Zaken, Nilson, heeft Dinsdag verklaard, dat het tekort aan arbeidskrachten in Noorwegen alleen kan worden overwonnen door het opnemen van emigranten. Hij was van mening, dat men in dit geval het beste Nederlanders kon toelaten, omdat deze zich wellicht gemak kelijk aan de Noorse levensomstandigheden zouden kunnen aanpassen. Met 't oog op De vraag naar het boek „De Ramp", dat binnenkort zal verschijnen, overtreft alle verwachtingen. Reeds nu staat vast, dat er meer dan 300.000 exemplaren van zullen worden verkocht. Gedacht wordt zelfs aan een oplage van een half millioen exem plaren. Als men bedenkt, dat een oplage van 50.000, waartoe men aanvankelijk besloten had, voor ons land reeds een uitzondering is, kan men zich enig denkbeeld vormen van de problemen, die het op de markt brengen van een tienmaal zo grote oplage stelt. Meer dan acht van de grootste druk- kersbedrijven zullen elk een enorme order moeten uitvoeren. Italiaanse reportage over Zevenbergen Naar wij vernemen zal vanavond tus sen acht uur en half negen door de Ita liaanse radio over de 370 meter band een reportage worden uitgezonden over de aankomst van de Italiaanse brandweer lieden in Zevenbergen. In deze reportage zal door burgemeester Schaminee van Zevenbergen en door overste Durand het woord gevoerd worden. Dodencijfer wellicht lager dan 175 Katwijk heeft boulevard in April gereed Met grote spoed is door de dienst van gemeentewerken te Katwijk aan Zee het herstel van de zwaar gehavende boulevard aangepakt. Verwacht wordt dat reeds be gin April het geheel gereed zal zijn. (Van een onzer verslaggevers) THOLEN, Dinsdag. - ..Een globaal overzicht van het aantal verwoeste woningen plus dat van de onbereikbare boerderijen, geeft de vrij grote zekerheid, dat Stavenisse zeker geen 300 doden le betreuren heeft'zegt de loco-burgemeester. „Geen 200 zelfs. Ik denk dat het aantal van 175 nog te hoog geschat is. Als de registratie van de evacué's helemaal gereed is zal dat wel blijken." Op de noodsecretarie van Stavenisse, die hoog in een paar zoldcrvei trekken van het raadhuis van de gemeente Tholen ondergebracht is, doet hij ons deze nog betrekkelijk verheugende mededeling na een sober klemmend relaas van bet losbarsten van de ramp voor de dijken van zijn kleine gemeente. Herhaaldelijk nieuwe levenstekens De burgemeester was zelf gedurende het week-end niet in de plaats, zegt de loco-burgemeester v. d. Slikke. Hij heeft het zware karwei van de verdediging tegen het water en het eerste reddingwerk moeten leiden Hoeveel nachten zal hij niet geslapen hebben? Zijn gezicht ziet grauw van ellende en vermoeienis. In bijeengeraapte kleren tekent hij formu lieren en stukken achter een tafel in het hok, dat waarschijnlijk eerst bergplaats was van gemeentewerken van Tholen. In een hoek werkt een gemeente-werkman aan het meniën van een stalen raam. Geen hoera Sober en zakelijk vertelt de wethouder het relaas van de ramp. „Om half twee 's nachts klopte de dijkbaas Mortier me wakker. Ik denk dat we noodmaatregelen moeten nemen", zei hij, „want het water staat al tot aan de vloeiplank aan de haven. En het water moet nog drie uur vloeien." Toen ik aan de haven kwam, waren dijkarbeiders al bezig met de be strijding van het water. Langs verschil lende doorlaatkanaaltjes in de be schermde kade spoot het water binnen. Uit alle macht werden zandzakken aangesleept om de kade te verhogen. Maar het water steeg en steeg. „Wat moet dat worden?" dachten we. Plot seling echter zakte het een centimeter of twintig. Er waren er die al hoera riepen, maar het was duidelijk dat er iets ernstigs gebeurd was. Het is nog vloed, zei de dijk baas. Er moet -1"' broken zijn. ergens een dijk doorge- Vreselijke storm Het water steeg weer snel. Toen het een halve meter boven de dijk was gekomen, zag ik dat er geen houden meer aan was. Het was toen ongeveer half drie. Even later liet ik alarm geven. Onophoudelijk loeiden de sirenes van de brandweer. De torenklok heb ik niet in werking gesteld, die is veel te zwak om een dorp wakker te roepen. In de Kerkstraat en op de Cloetsedijk zijn de meeste mensen verdronken. Een groot aantal huizen is daar volkomen ver nield. De andere slachtoffers waren de be woners van de buitenboerderijen Veel heben we nog kunnen redden, maar dat kon pas later gebeuren, want er stond een vreselijke storm waarin geen boot recht kon blijven. Om vier uur stond het water 35 centi meter boven de kruin van de dijk. Later in de ochtend is het reddingwerk begon nen met visserschepen en motorboten. Evacuatie 's Maandags kwamen de evacuatie, schepen. Het eerste was een Thools schip. Verder waren er uit Rotterdam en Dor drecht. Stavenisse telde 1730 zielen. Een groot aantal werd naar Tholen gebracht, maar ook velen gingen naar de plaatsen waar de andere schepen thuishoorden. Een aantal van hen, die in Tholen onderge bracht zijn. zijn intussen al enkele malen opnieuw geëvacueerd. Naar Bergen op Zoom, naar Ossendrecht en tenslotte naar Eindhoven. Doorlopend is men op de nood secretarie hoog in Tholens raadhuis bezig met de registratie van de overlevende inwoners, die in verschillende plaatsen door hun opgave een levensteken gegeven hebben. Het komt nog vaak voor, dat we stuiten op de naam van iemand, die door iedereen dood gewaand was, zegt de loco-burge meester v. d. Slikke. Wacht van veertig Over de vooruitzichten valt nog niets te zeggen. In totaal verblijven nog een 40 man in het overstroomde dorp om aan de dijken te werken. De dijkbaas is regel matig in Stavenisse. Reeds Dinsdag kwam de hoofdingenieur van Waterstaat in het geteisterde dorp. Het was hem ook nog niet mogelijk een termijn te stellen voor het herstel van Sta venisse. In elk geval, zo zegde hij toe, zullen de dijken aan deze kust zo snel mogelijk gedicht worden. Het eerst krijgen de dijken een beurt, die tot onder het hoogwaterpeil vernield zijn. Pas als het water op deze manier verhinderd wordt binnen te komen, kan men beginnen met het ontwateren van het dorp en het omliggend gebied. In de kerk van Halsteren ten Noorden van Bergen op Zoom liggen talrijke goederen opgeslagen, bestemd voor de getroffenen in dit overstroomde gebied. Men is druk bezig met het sorteren. Ook gistere» heeft prins Bernhard weer een aantal plaatsen in het rampgebied be zocht. De prins vertrok van Gilze-Ryen per helicopter, waarmee hij achtereenvolgens is geland in Raamsdonk, Raamsdonkveer en Nieuwendijk. Daarna vertrok de heli copter over Sliedrecht naar Papendrecht en maakte landingen in Puttershoek, 's-Gravendeel, Zuidland op Putten, Nu- mansdorp, Stryensas, Lage Zwaluwe en Hoge Zwaluwe. In Raamsdonkveer werd prins Bernhard ontvangen door burgemeester J. H. M. Prinsen, die een overzicht gaf van de si tuatie, waarin de gemeente thans verkeert. Ongeveer vijftig huizen zijn onbewoonbaar geraakt. Om half een landde de helicopter in Puttershoek. In gezelschap van de bur gemeester begaf de prins zich naar het gemaal van Bonaventura, waar een viertal grote pompen is opgesteld, die per uur vele honderden kubieke meters water in de Oude Maas pompen. De prins zette om een uur zijn tocht voort in de richting van 's-Gravendeel. Om kwart voor drie landde de prins in Nu- mansdoi'p, waar thans weer twee gemalen op volle toeren werken. De gaten in de dijken zijn provisorisch gedicht. Na zijn bezoek aan Lage Zwaluwe, vertrok de prins naar Ypenburg. Van hieruit ging hij naar Den Haag, waar hij een vergadering van het Nationale Rampenfonds presideerde. Daarna sprak de prins voor de B.B.C., de Amerikaanse legerzender A.F.N. en de Deense radio. O (Van een onzer verslaggevers) Louter uit balorigheid heb ik vanmiddag onze reportagewagen dwars over de Moer- dijkbrug gezet. In hel verleden heb ik dit al zo dikwijls eens willen doen, maar vandaag is het er dan eindelijk van gekomen. Het had echter niet de uitwerking, die ik me er destijds van had voorgesteld, want de twee Moerdijkbruggen, de weergaloos knap geconstrueerde schakels in de verbinding Noord-Zuid, liggen thans werkeloos in alle rust temidden van een dalende, doch niettemin nog imponerende watervlakte, 't Ziet er niet naar uit, dat over deze bruggen binnenkort weer de treinen en auto's zullen razen. Daarvoor is er waarschijnlijk teveel vernield. Eén schakel is echter weer zo goed als hersteld: de belangrijke telefoonverbinding RotterdamBreda, die op drie plaatsen in de omgeving van Moerdijk was doorgeslagen. Soppend in de klei, die in de diepe gaten in de dijk een drablaag heeft gevormd, hebben de mannen van P.T.T. de ver nielde plaatsen opgezocht en nieuwe stukken kabels ingelast. Kinderen per duck naar school Het isolement van Oud-Vossemeer is weer gedeeltelijk opgelost. De duckver- binding met TholenHalsteren marcheert goed en tussen Oud-Vossemeer en Tholen is een regelmatige busverbinding. De school kinderen kunnen naar school. Daar is een hele organisatie noor nodig geweest. Doch het gaat nu uitstekend. Iedere morgen en iedere middag rijdt er naar en uit Bergen op Zoom een duck, die de kinderen van en naar huis in Oud-Vossemeer brengt. Brandraïne in verdronken land Stoer ligt de Moerdijkbrug in het ver waterde landschap. De oprit aan de kant van Dordrecht ligt nog voor een belang rijk deel onder water, doch een auto, die doorgelaten wordt, haalt het op het oude weggedeelte nog wel. De tweede, nog in aanleg zijnde, doch reeds gedeeltelijk in gebruik genomen rijbaan, zal wel geheel opnieuw moeten worden aangelegd. Het water heeft de fundamenten van deze baan duidelijk aangetast, op enkele plaat sen zelfs geheel weggevreten, zodat de be tonblokken rijn weggezakt en gapend om hoog staan. De afrit is op twee plaatsen voor de helft weggesmakt; de bestrating en het tegelpad liggen vele meiers in de richting van de spoorbrug nog aardig in model ergens in de diepte. Aan het einde van de afrit, rechts, heeft een benzine station gestaan. Thans steken slechts enkele staketsels ervan boven water uit. In de fatale nacht is het station uitge brand: niemand heeft me kunnen vertel len, hoe dat mogelijk is geweest. Van deze plek af staat de straat weer geheel onder water, enkel" kilometers ver. Boven het deinende watervlak uit ziet men de bovenkant van drie auto's. De inzittenden zijn door het water volko men verrast en mét hun wagens over spoeld. Slechts een paar honderd nieter verder lag voor hen het bolwerk van de brug waren ze een paar minuten eer der vertrokken, dan zouden ze dit bastion bereikt hebben. Het noodlot heeft het anders gewild De spoorbaan ziet eruit als een cater pillar op de kermis met daarboven de voe dingsdraden kronkelend als jolig uitge strooide serpentines. Het zal nog wel enige tijd duren, voordat de spoordijk weer vol doende stevigheid heeft om de denderen de treinen te kunnen torsen. Voorzover die dijk er tenminste nog is, want een heel eind Zuidelijker houdt de spoordijk plot seling op: daar ziet men de bogen dei- bovenleidingen schots en scheef uit het water opstijgen Twee kilometer kabel De drukbezette telefoonkabel Rotter damBreda, waarlangs ook de gesprek-" ken met België en Engeland geleid wer den, bleek na de watersnood gestoord te zyn. Doch zoek zo'n storing maar eens op als de streek nog onder water staat. In tussen werden de gesprekken via Utrecht- Den Bosch geleid, doch deze verbinding was van zichzelf al druk bezet, zodat slechts 70 procent van de gesprekken, die anders via Rotterdam—Breda gingen, af gewerkt kon worden. Donderdag kon men de zaak gaan bekijken en aanpakken. De ravage bleek aangericht te zijn op de oude straatweg naar Breda, een kilometer of drie van de plaats, waar de pont voer. Ook over deze dijk sloeg het water (uit de Dordtse Kil), intussen twee woonarken en een platte schuit meesleurend. Eén ark bleef tegen de dijk steken, de twee andere vaartuigen sloegen er dwars doorheen, enorme gapingen ach terlatend. Deze schepen moeten de ka bels, die toch wel tegen een stootje kun nen, vernield hebben. Alle kabels, want behalve vier voor de telefoon ligt er ook nog één voor de electricteit. Nieuw materiaal Toen de P.T.T. de breuken opgespoord had, moest nog nagegaan worden de mate waarin het water op de kabels van invloed was geweest. Het bleek, dat ze flink „verzopen" waren, zoals dat in P.T.T.-jargon heet, zodat men vier keer 250 meter nieuwe kabel moest inlassen. Laverend tussen de vrachtwagens door, die zonder zichtbaar resultaat enorme hoeveelheden zand in de dijkgaten lieten glijden, hebben de P.T.T.-ers in striemen de regen zowel als onder een verkwik kend zonnetje de zaak geklaard, er niet op lettend dat de bagger soms over hun laarzen dreigde heen te dringen, er geen acht op slaand, dat de vertrouwde P.T.T.- tentjes omver dreigden te waaien. Van middag zijn de laatste lassen klaar ge komen. Schijnbaar achteloos neergesmakt liggen de kabels nu langs de dijk; later, als de djjk ook weer klaar is, zullen zij ingegraven worden. Maar van morgen af zal de verbinding er weer zijn. De P.T.T.-monteurs krabden zich by de brug vanmiddag voor de laatste keer de klei van hun vereelte handen. Wat hun betrof kon er weer gebeld worden, 1152 gesprekken tegelijk, de maximale capaci teit van de kabels. Doch morgen zullen ze wel weer naar een andere polder gestuurd worden, waar ook nog wel wat te bered deren valt. Want ook P.T.T. heeft een ge voelige klap te incasseren gekregen; maar het staatsbedrijf slaat terug, snel en doel treffend! Het informatiebureau van het N'ederland- sche Roode Kruis heeft vandaag de 6e lijst van slachtoffers van de watersnood (niet ge controleerde opgave) uitgegeven. HALSTEREN. Paulus. C.. geb. 5-5-"52 te Halsteren: Raats, P.. geb. 17-12-"84 te Halsteren, weduwnaar; Verburgt, A. C., geb. 19-7-'6ö te Halsteren. KORTGENE, Janse. K., laatste adres To- rendijk; Van Boven, S„ echtgenote van W. Westerweel, laatste adres Torendijk; De Looff, A„ laatste adres Hoofdstraat: Mevr. Jacobs- I Keydenier, laatste adres Torendijk: Nijsse, C. P.; Weys. E„ geb. 2-8-'50, laatste adres: Cats Annapolder 18. MJDDELHARNIS. Aanvulling van persona lia in 4e lijst d.d. 7-2-53, blz 2. overleden d.d. l-2-'53: Kranse, M.. geb. 6-7-96; Vroegindewey. F„ geb. 28-7-'72, echtgenote van A. Kranse: Van der Sluis, N.. geb. 12-3-81. echtgenote van J. van Koote; Vis, L., geb. 9-2-'05: Breeman. H.. geb. 15-ll-'68. echtgenote van L. Driesche: Nette, H. geb. 9-10-'14. woonwagenbewoner; Van Wezel. A. L„ geb. 25-10-'89. NIEUWER KERK. Scholten. J.. geb. 8-11- '44; Scholten, H. J. H., geb. l-6-'48; Scholten, E. C.. geb. 24-12-'52. OUDELANDE. Te Goes geïdentificeerd: Jansens, C. A.. geb. 20-10-'75, echtgenote van J. Mol; Mol, J.. geb. 13-4-'75, echtgenoot van C. A. Jansens; De Jager. J.. geb. 6-ll-'76. ST PHILIPSLAND. Begraven: Kunst. W., ongeveer 82 jaar. R1LLAND-BATH. Dronkers, D.. ongeveer 90 jaarDronkers, J„ ongeveer 91 jaar; Nijsse, F., ongeveer 18 jaar; Nijsse, P., ongeveer 20 jaar: Nijsse. C.. ongeveer 15 jaar; Wed. A. Blok-Kneger; Mevr. de Bokx-Schrier; Cijsow. A.De Goffau, J. S.. burgemeester; Mevr. Van Zwienen-v. d. Maas. STAVENISSE. Stoel. J.. geb. 24-9-'72; Mol. C. A., geb. 12-10-"36, dochter van M. Mol en D. C. J. de Graaf; Hage, L., geb. 27-12-'07, echtgenoot van W. J. Sonke; Van Zulen, N. C., geb. 14-10-'39, dochter van A. J. van Zuien en J. P. StoutjesdijkNoerland, J. M.. geb. 25-10- '96. echtgenoot van M. Fierens; Luyk. J., geb. 29-7-'67, weduwe van A. Hage; Hage. J. P., geb. 20-9-'29, dochter van P. J. Hage en P. J. Koe- STEENBERGEN. Geïdentificeerd en be graven; De Groot. A. C.. geb. 4-4-'98. gehuwd met Dekkers; Heijligers. A.. geb. 20-7-'94; Heij- ligers. J. M.. geb. 8-10-'23. (Het Nederlandsche Roode Kruis kan in ver band met de omstandigheden waaronder de gegevens van deze verlieslijst worden verza meld. niet de volledige garantie geven voor de betrouwbaarheid. Het is dus mogelijk, dat een enkele wijziging achteraf noodzakelijk zal blijken). Eerste vluchtelingen in paleis het Loo De eerste evacué's uit het rampgebied zijn gisteren aangekomen op het koninklijk paleis het Loo in Apeldoorn, dat door H.M. de Koningin gedeeltelijk beschikbaar is gesteld. Gedurende het weekeinde had de af deling Apeldoorn van het Nederlandsche Roode Kruis alles in gereedheid gebracht voor de gasten. Gisteravond kwam de eerste groep van veertien vluchtelingen aan uit Zierikzee, die voorlopig onder het koninklijk dak een gastvrij tehuis zullen vinden. Vanmorgen arriveerde een tweede groep, bestaande uit bejaarde lieden, die uit een tehuis voor ouden van dagen in Zierikzee waren verdreven. Verwacht wordt, dat in de loop van de week de beschikbare ruimte geheel in gebruik zal zijn.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3