zal het herstel van de zeeweringen voor zijn rekening nemen Hulpverlening vervult regering met trots en dankbaarheid Flakkee en Schouwen-Duiveland verloren 90% van het rundvee Van voorraden aardappelen en vlas kan een gedeelte worden behouden Alle schaden moet men opgeven bij rampschadebureaux Zoveel mogelijk hulp van Amerika voor de Europese landen? r Dank voor hulp Persoonlijke moed Stormdepressie trekt over de Noordzee naar ons land mmmmtrnrnm^: 50ste Jaargang No. 14118 Abonnementsprijzen: per week 0.47; per maand 2.—; per kwartaal 6. Adv.-prijs 40 ct. per m,m. (Bij contract kor ting). Familieberichten 20 ct. per m.m. Giro 39639. Tel.-adres: DERODA, Postbus 948 Dr3Toltcröttnuurr Dinsdag 10 Februari 1953 Direction I. GROENE WEGEN Hooidredaeteur: J)r. E. DIEMEM Christelijk-Nationaal Dagblad «StanhnstïÖ* is gljeWponj mijn bprt in tpgbenspoet* Steunt het Nationale Rampenfonds Giro 9575 Regeringsnota over watersnood DE WIJZE waarop het volk van Nederland en het buitenland de door de watersnood getroffen gebieden zijn fe hulp gesneld, vervult de regering met trots en dankbaarheid, zo zegt de minister-president dr W. Drees in de gisteren aan de Tweede Kamer aangeboden nota over de watersnood. De aangerichte schade aan de dijken is zo groot, dat het rijk het herstel der hoofd- en zeeweringen voor zijn rekening zal nemen. De mogelijkheid tot afsluiten van de zeegaten zal overwogen worden. Een ontwerp Noodwet, waarin de centrale verantwoordelijkheid t.a.v. de dijken zal worden geregeld, zal zo spoedig mogelijk worden inge diend. De regering vreest, dat het aantal slachtoffers nog stijgen zal. beëindigd. Met de derde fase. het uitein delijk hei-stel en de rehabilitatie van de getroffen gebieden en de slachtoffers, zal zo spoedig mogelijk een aanvang worden gemaakt. De materiële schade is aanzienlijk, maar zij kan worden her steld. Groter is echter het niet te ver goeden verlies aan mensenlevens. Het laatst hieromtrent bekende cijfer is 1395. Voor verdere stijging moet worden ge vreesd. Met dankbaarheid kan worden ge constateerd, dat de productiecapaciteit van de Nederlandse industrie als zo danig onaangetast is gebleven De rege ring acht dit van grote betekenis, temeer waar de landbouwexport door het ten dele uitvallen van de land bouwproductie in het vruchtbare ge bied ten Zuid-Westen des lands moge lijk enigszins zal verminderen. Door de overstromingsramp is rond 133.000 ha cultuurgrond of 5,7 pet van het totale Nederlandse areaal cultuurgrond, geïnundeerd of geïnundeerd geweest, zo lezen wij in de regeringsnota inzake de watersnood-1953. Van deze oppervlakte is 82.000 ha bouwland, 41.000 ha grasland en 10.000 ha tuingrond. Uitgaande van de bebouwing in 1952 kan dit bouwland worden onderverdeeld in: 32.000 ha granen, waarvan 12.000 ha tarwe, 13.700 ha consumptie-aardappelen, 15.000 ha suikerbieten, 6000 ha peulvruch ten, 7.500 ha vezelvlas en 8.000 ha andere gewassen. Van de in deze gebieden nog aanwezige voorraden aardappelen en vlas kan waarschijnlijk nog een gedeelte worden behouden De veebezetting ir. de getroffen ge- bk-den Bedroeg aar. runderen 102.00Ö melk- en kalfkosien 41.000. varkens ca. 40 000. hoenders ruim 380.000. landbouw- paarden 13.500, schapen ruim 9.000. Definitieve gegevens over het aantal verdrenken dieren zijn nog niet bekend. Voorlopige taxaties wijzen op een ver drinking van 25.000 runderen, 15.000 a 20.000 varkens. 2.000 a 3.000 schapen, ongeveer 1500 paarden en ruim 100.000 hoenders. Het overige vee is grotendeels geeva- oueerd. De verliezen aan verdronken vee zijn vooral ernstig op Fiakkee en Schouwen- Duaveland. terwijl ook in West-Brabant aanzienlijke verliezen aan vee te betreu ren zijn. Van .het rundvee is op deze eilanden vermoedelijk 80 a 90 pet ver loren gegaan. Een aanvang is gemaakt met het ber gen van consumptie-aardappelen, land bouwmachines- en -werktuigen uit dras se en licht geïnundeerde gebieden. Voor zover de aardappelen nog geheel con- sumptiewaaróig zijn. zullen zij met spoed worden gedistribueerd, daar be waring niet mogelijk is. Het zal noodzakelijk zijn. zo spoedig mogelijk het geëvacueerde vee en het vee. waarbij hei in de stallen is ge plaatst. op tuberculose te onderzoeken. Een al te grote uitbreiding van mend en klauwzeer wordt niet verwacht, daar de meeste dieren pas waren ingeënt of tijdens de evacuatie zijn ingeënt. Maatregelen zijn getroffen, zo 9poedig mogelijk het zoutgehalte van het over- stronivngswaiier en drooggevallen gron den te constateren. Voorts zijn maatre gelen genomen om de tractoren en werktuigen, welke uit de getroffen ge bieden konden worden weggehaald, te vrijwaren tegen verdere schade en zo mogelijk reeds te herstellen. De voor lichtingsdienst zal de boeren voorlichten over de mogelijke-inzaai van gewassen in die gebieden, welke tijdig weer droog komen en voor cultuur in gereedheid kunnen worden gebracht. Het laat zich aanzien, dat het gewenst is, de beginselen van de herverkave- lingswet Walcheren toe te passen voor die streken in het rampgebied, welke Lawine doodde twee houthakkers Twee houthakkers werden door een lawine meegesleept en gedood toen zij gistermorgen op weg waren naar hun werk. Het totaal aantal slachtoffers de ze winter ten gevolge van lawines is hiermee gestegen tot 16. A dvertentie. EEECTRO-MOTOREN EK APPARATEN C. ALEWIJNSE&Co's N.V. Waalkade 100, Nijmegen, Tel. K 8800-Z5941 Weerbericht Weersverwachting tot Woensdag avond. BUIIG WEER Veel bewolking met en- kele buien. Langs de kust van Holland en Zeeland aanvankeilijk nog harde, overigens krachtige tot matige wind, hoofdzakelijk tussen Zuidwest en Zuid- Oost. Weinig verandering in temperatuur, ZON EN MAAN daarvoor door bijzondere omstandighc den in-" aanmerking koriien. De regering is dan ook van plan, op zo kort moge lijke termijn daartoe strekkende voor stellen aan de Staten-Generaal aan bieden. k__ pRANSE soldaten op Tholen blazen even uit. Of het nu regent of sneeuwt het werk moet doorgaan, de dijken moeten dicht. Accoord over Soedan In gewoonlijk goed ingelichte kringen te Londen is gisteren medegedeeld dat een compromis tussen GrootBrittannië en Egypte inzake de toekomst van de Soedan in zicht is. Men verwacht dat de besprekingen te Cairo tussen beide lan den heden of morgen zullen worden hervat. Zuiderzeewerken zo nodig vertraagd Met de werkzaamheden voor het volledig herstel der dijken moet zo spoedig mogelijk worden begonnen. Hiervoor zal de hulp ingeroepen wor den van grote aannemers, die gespecia liseerd zijn in grond- en baggerwer- ken. Daar het niet mogelijk is hiervoor bestekken te maken zal de uitvoering op basis van regie-contracten ge schieden. Indien de nodige snelheid van deze herstelwerkzaamheden zulks vordert, zal de uitvoering van de Zuiderzeewer ken worden verlangzaamd. De omvang van de schade aan dijken is zodanig, dat het herstel niet kan worden overgelaten aan de beheerders. Daarom zal de leiding gelegd worden in handen van de Rijkswaterstaat, waar bij gezorgd zal werden voor de coördi natie van technische diensten van Rijks waterstaat. Provinciale Waterstaat Waterschappen. Ook', kunnen de water schappen onmogelijk de kosten dragen, rjn 7wpWpti In verband met een en ander is fceslo- c'11 u ten. dat zo spoedig mogelijk een ont- vffTPnirfllJa e werp-noodwet zal worden ingediend. TT^^J. vtuuiiiuuiu o waarin een centrale verantwoordelijk heid voor het herstel van de dijken wordt geregeld. Dit herstel zal onmid dellijk en zo snel mogelijk ter hand worden genomen. Voorts is besloten, dat in algemene zin zal worden onderzocht, hoe een her haling van de ramp te voorkomen. In het bijzonder zal dit onderzoek zich ook uit strekken tot de mogelijkheid van een afsluiting der zee-armen. Het bedoelde onderzoek zal terstond worden aange vangen en met voortvarendheid worden voortgezet. Ten slotte zullen maatrege len, die strekken tot het verkrijgen van een verhoogde veiligheid met betrekking o.a. tot de hulpverlening, organisatie van de waarschuwingsdienst enz. worden genomen. Ook wordt overwogen, enkele maatregelen te nemen ter voorziening in de acute behoeften aan kasmiddelen van de getroffen waterschappen. TTOOR de afwikkeling van schade- gevallen in de privaatrechte lijke sector zal een aantal regionale rampschadebureaux wor den opgericht, waarin de buiten diensten van drie ministeries samen- Accoord Eisenhower-Dulles NA EEN ONDERHOUD van ruim een uur zouden president Eisenhower en John Foster Dulles, de nieuwe Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, die gisteren van z'n Europese reis te Washington terugkeerde, tot de slotsom zijn gekomen, dat het noodzakelijk is. Europa zoveel mogelijk hulp te verlenen. Dit zou vooral moeten geschieden op die terreinen, waarop de Europeanen hebben aange toond, zichzelf te willen helpen. Het zou ook gemakkelijker zijn, in deze gevallen de noodzakelijke medewerking van het Congres te verkrijgen. Harold Stassen, directeur van het Amerikaanse Bureau voor wederzijdse veiligheid (M.S.A.), die de Europese reis meemaakte, zou van plan zijn, de goedkeuring van het Congres te win nen voor krachtige hulp aan Europa. Hij zou daarom willen voorstellen dat groepen, die in totaal 55 Amerikaanse deskundigen op financieel, industrieel en zakengebied zouden omvatten, een bezoek aan acht Europese landen (w.o. Nederland) zullen brengen. Daar kunnen zij de voorwaarden, waarop de Amerikaanse hulp verleend kan worden, bestuderen en tevens na'gaan hoever de Europese landen zijn gevor derd bij de opbouw van hun lands verdediging. De taak van Eisenhower en diens medewerkers is niet eenvoudig, daar De ramp In Engeland Juiste aantal doden nooit bekend Het jui9te aantal doden van de over stromingen aan de Britse Oostkust zal misschien nooit bekend worden, zo heeft de minister van Binnenlandse Zaken,. Sir David Maxwell Fyfe, in het Lager huis venklaard. Het bekende aantal is, naar hij zei, 283. De politie houdt er rekening mee, dat er verder nog 50 mensen verdron ken zijn, van wie de meesten op het eiland Canvey in de mond van Theems. De minister wees er op, dat niemand met juistheid kon zeggen, hoeveel ver misten er zijn, omdat niet precies be kend was, hoeveel mensen zich in het kustgebied bevonden op het ogenblik van de overstromingen. Enkele dagen geleden hield men nog rekening met de mogelijkheid, dat er 2000 vermisten Doodstraf geëist in proces-Oradour De openbare aanklager in het proces te Bordeaux tegen de leden van de voormalige S,S. die er van worden be schuldigd de bevolking van Oradour te hebben uitgemoord, heeft gisteren de doodstraf geëist tegen de voormalige sergeant Boos, een van de twee vrijwil ligers, uit Elzas. Voor de andere vrijwilliger, een ge woon soldaat, en de twaalf Elzassers die onder dwang tot de S.S. zijn toegetre den, eiste hij dwangarbeid of gevange nisstraf. Hij liet vaststelling van d< duur van deze straffen over aan het Hof. de meeste Congresleden en de open bare mening thans vooral op Azia tische vraagstukken en de Koreaanse oorlog het oog hebben. Dulles heeft Eisenhower ook op de hoogte gebracht van de standpunten der Europese landen ten aanzien van de deneutralisering van Formosa. Men acht het niet onmogelijk, dat Amerika binnenkort zal overgaan tot publicatie van een tijdschrift, getiteld: „Het nieuwe aangezicht der Amerikaanse politiek met betrekking tot Azië". Generaal Van Fleet ridder Oranje Nassau Tijdens een afseheidstocht langs het Koreaanse front heeft de Ame rikaanse generaal Van Fleet verno men, dat hem de onderscheiding van ridder in de Orde van Oranje Nassau is toegekend. De generaal, die de geallieerde troepen in Korea commandeert, zal binnenkort de dienst met pensioen verlaten. De Nederlandse luitenant-kolonel C. Schilperoord heeft medegedeeld, dat de formele uitreiking van deze onderscheiding later in Amerika zal plaatsvinden. DE voormalige koning Faroek van Egypte heeft een receptie ter gelegenheid van zijn 33ste verjaardag op morgen afgezegd en zal de 1 Vz millioen lire (f 9000) die hij er aan zou besteden, af staan voor de slachtoffers van de overstromingen in Nederland. België en Engeland. Faroek had voor het galafeest reeds 400 uitnodigingen verzon den aan de hoogste autoriteiten in Rome. Het Nationaal Rampenfonds heeft gis teren een commissie ingesteld, die de kwestie zal bestuderen van de ding voor door de watersnood zaakte huisraadschade. Aan deze com missie is opgedragen op korte termijn verslag uit te brengen. Ook is een com missie benoemd, die advies zal uitbren gen over de in het noodgebied te nemen maatregelen betreffende het maatschap pelijk werk. Het heeft nog geen zin, aan het fonds brieven te schrijven met hel verzoek voor een schade-uitkering in aanmerking te komen. werken. Deze ministeries zijn: Wederopbouw er. Volkshuisvesting, Landbouw, Vissteij? en Voedselvoor ziening en Financiën. Op de bureaux zal de aangifte en registratie kunnen geschieden van alle schaden; voorts kunnen voorschotten hier worden aangevraagd en uitbe taald. De drie betrokken ministers zullen zelf bepalen in hoeverre de uiteindelijke vaststelling van de scha den tot de competentie van de regio nale organen zal behoren. De uitbe taling van uitkeringen geschiedt door het centraal verrekenkantoor van het commissariaat, voor oorlogsschaden. Wederopbouw en Volkshuisvesting zorgt voor schaden aan gebouwd on roerend goed en schepen; Landbouw, Visserij, en Voedselvoorziening voor agrarische schaden en Financiën voor de overige schaden. Financiën za' zich tevens met de algehele coördi natie belasten. Het bureau Financiering Weder opbouw van het ministerie van Fi nanciën zal de schaden in de publiek rechtelijke sector verzorgen. In dit bureau zijn samengebracht verte genwoordigers van Wederopbouw en Volkshuisvesting, Rijkswaterstaat, Provinciale Waterstaat, en de Rijks dienst voor het Landbouwherstel. Dertig millioen gepasseerd Hedenmiddag bij het ter perse gaan van deze editie vernamen wij, dat het saldo op de rekening van het Nationaal Rampenfonds reeds de 30 millioen gulden is gepas seerd. Herstel In zijn inleiding geeft dr. Drees uiting aan zijn bewondering voor hen, die, in welke functie ook, bij de hulpverlening aan de getroffen gebieden hun krachten, gaven en nog geven. Hij heeft zich per soonlijk van een en ander op de hoogte gesteld. De wijze waarop het volk van Nederland en het buitenland te hulp zijn gesneld, vervult de regering met trots en dankbaarheid. Zij is er van overtuigd, dat zover hier of daar critiek is ge uit, deze niets afdoet aan de buitenge wone prestaties ,die zijn of worden ge leverd. Mogelijk gemaakte fouten zinken in het niet bij al het goed, dat is ge presteerd. De eerste fase, waarin voorop stond ben. die in gevaar verkeerden, te redden, is thans afgeslotèn. De tweede fase, waarin het noodher- stel wordt uitgevoerd, was reeds begon nen, toen de eerste fase nog niet was Belangrijke dag voor Europa Het „Bulletin" van de Westduitse regering schreef gisteren, dat de tiende Februari 1953 een belangrijke dag in de geschiedenis van Europa zal blijven. De vorming van een gemeen schappelijke markt voor kolen, ijzer erts en schroot geeft de zekerheid dat de bestaande discriminaties zullen verdwijnen en dat voor de deelne mende industrieën de weg naar de beste leveranciers vrij komt. Het Hoge gezagsorgaan zal ook na de tiende Februari voor vele gecompliceerde taken staan, daar de economische om standigheden, waaronder begonnen wordt, te sterk uiteenlopen. Wysjinsky naar N. York Andrei Wysjinsky, de Russische mi nister van Buitenlandse Zaken, vertrekt binnenkort naar New York, waar hij de leiding op zich zal nemen van de Sowjet-delegatie naar de Algemene Vergadering der Verenigde Naties, zo wordt te Moskou vernomen. A HET herstel is in. volle gang. Het gat bij Papendrecht dat een afmeting had van 85 meter, wordt volgespoten met zand (men ziet de pijpleiding op de voorgrond liggen). Een zinkstuk ligt reeds gereed om tegen de dijk tot zinken te worden gebrach.t vol nieuwe kleding De confectiefabriek „Junex" te Zwe den heeft aan haar relaties gevraagd een deel van de door haar geplaatste orders af te staan om de nood in Nederland te helpen lenigen. Het resultaat van. deze spontane inzameling was. dat vanmorgen ben Denekamp zes vrachtauto's vol nieu we kleding de grens passeerden. De wagens zijn dadelijk gelost in de loods „Fenix" aan de Rijnhaven, waar de kleding wordt opgeslagen. Enige Zweed se journalisten reizen mee met de auto's om zich in ons land op de hoogte te stel len van de omvang van de ramp. Blinde slaagde voor doctoraal examen D' 35-jarige heer H. B. Frie- man, die sedert zijn zevende jaar blind is, slaagde aan de Vrije Universiteit te Amsterdam voor het doctoraal examen rechten. Dank zij het braille schrift kon hij de lessen cp de lagere schèol blijven volgen. Nadien behaalde hij de diplo ma's handelscorrespondentie Engels en Duits en vervolgens in 1941 de middelbare akte Duits en in 1947 de akte Engels M.O. Sedert 194S reisde hij twee maal per week naar Amsterdam om de colleges aan de V.U. te volazU; Df boeken die hij moest bestuderen las zijn vrouw voor, waarbij de tekst werd opgeno men op een wire-recorder. De heer Frieman behoefde slechts dit apparaat in te schakelen om de studiestof te kunnen volgen. De heer Frieman geeft overdag les m handelscorrespondentie. OTEEDS duideQijker wordt het, dat de waterstroom, die zich in luttele uren over een groot deel van Nederland heeft gestort, een tegen stroom heeft opgeroepen aan hulp en aan steun. Dat heel Nederland in het betonen van deze hulp schijnt te wil len delen, moet voor de slachtoffers een oorzaak van troost zijn. Bijzon der treffend echter is wel het mede leven van over de grenzen. In een schier niet aflatende rij heb ben landen en steden uit alle wereld delen zich gemeld om te doen 'Hij- ken van hun hartelijke gezindheid. Het is werkelijk om beschaamd van te worden. Hebben wij altijd wel op gelijksoortige wijze ons medeleven getoond, wanneer elders zich een ramp van deze omvang voltrok? Gok hierin kan een les liggen. Niet minder groot mag de dank baarheid zijn voor de hulp die al dade lijk werd ondervonden in de perso nen van dappere redders en moedige bondgenoten tegenover onze vijand, het water. Nog maar enkele dagen tevoren had ons land in dank afstand gedaan van de Amerikaanse bijstand. Wat in de afgelopen jaren van die zijde ons geworden was kwam het on gelofelijke dicht nabij. Maar terstond na de ramp was men er weer. wa ren daar de Amerikanen, de Engel sen, de Belgen, de Fransen, de Ca nadezen om ons nog eens weer te laten zien, dat hulp aan de mens heid zich door grenzen niet laat weer houden. Dat was dan in deze ramp spoed een van de weinige, maar zeer belangrijke troostrijke ervaringen. TN dagen van nood leert men de mens vaak beter kennen dan in tijden van voorspoed. Er is na de ramp veel persoonlijke moed en zin voor plichtsbetrachting getoond. We mogen hier wel eens vermel den tientallen burgemeesters uit even- zovele door het water overvallen plaat sen. die in enkele ogenblikken voor gigantische en nauwelijks te verwer ken moeilijkheden kwamen te staan. Als we hen eren, dan denken we ook aan de plaatselijke colleges en hun wakkere assistenten, de gemeente-se cretarissen. Zij zijn in? deze dagen zonder veel omhaal, maar als ke rels naar voren getreden aan het hoofd van hun zwaar getroffen burgerij. Met zulke mensen durft men ook de wederopbouw aan te pakken. Evenzeer denken we aan de staal tjes van doortastendheid en van moed, door militairen aan de dag gelegd. Hen allen, willen wij eren in die ser geant, die, toen er ergens op een mo ment een coördinerende leiding no dig was, daarin op voortreffelijke wij ze voorzag. In zulk een man schuilt een officier. Ruimschoots maakte hij goed, wat anderen, die wegens plichts verzuim moesten worden gedegra deerd, bedierven. En hij stond in het besef van zijn hoge plicht waarlijk niet alleen. (Van onze weerkundige medewerker NA een zeer koud weekeinde met op verschillende plaatsen strenge vorst (Twente -12, Vlissingen -14 gr. C.) kwam gisteren van de Oceaan een krachtige en zachte Westelijke lucht stroom naar ons land, die na een periode met sneeuwval, de vorst snel naar het Oosten verdreef. Gisteravond was de koude vorstlucht al naar Duitsland verdreven en in de middag steeg de temperatuur hier in het Westen tot 3 a 4 gr. C. Vanmorgen lag er een actieve storm depressie van 975 millibar over midden-Engeland. Deze depressie zou vandaag met sterke barometer-dalin gen naar de Noordzee bewegen en ook in ons land regen en tot stormkracht toenemende wind veroorzaken uit het Zuid-Westen. Achter deze storm depressie wordt met krachtige winden lucht uit het hoge Noorden aange voerd Deze lucht kan morgen guur en onaangenaam weer brengen met mogelijk sneeuw- en hagelbuien. Het K.N.M.I. waarschuwde hedenmorgen voor stormachtige Zuid-Westelijke wind met windstoten tot 90 km per uur. Alhoewel morgen weer koude lucht wordt aangevoerd zal vorst van betekenis niet voorkomen al kan alleen tijdens nachtelijke opklaringen het kwik weer even beneden het vries punt dalen. Kans op gladde wegen blijft dus groot. Oplage van „De Ramp" wordt 300.000 ex. (Van onze redacteur) De belangstelling voor het fotoboek „De Ramp" bleek zo overweldigend te zijn, dat de „Ver. ter bevordering van de belangen des boekhandels", welke deze uitgave verzorgt, reeds 250.000 bestellingen heeft genoteerd. Aange zien men verwacht dat de stroom be stellingen nog zal doorgaan, is thans hedenmorgen besloten de oplage voor lopig op 300.000 exemplaren te stellen. Dit is voor Nederland een buiten gewoon grote oplage. Een zg. „best seller" bereikt in ons land ten hoogste een oplage van 50.000 exemplaren. Oorspronkelijk was men van plan in totaal 50.000 exemplaren van dit fotoboek uit te geven. Papierfabrikanten en grafische be drijven zeiden hiervoor gratis mede werking toe. In 50.000 exemplaren zit al voor 20.000 papier, en tevens grote kosten voor drukken, binden enz. Het is dus wel duidelijk, dat een zo buitengewoon grote oplage niet meer geheel gratis verzorgd kan wor den. Dit zou van de medewerkende bedrijven veel te grote offers vragen. Niettemin hoopt de vereniging toch uit de verkoop van dit boek een be langrijke som af te kunnen dragen aan het Rampenfonds. De vereniging legt er echter na druk op dat degenen, die het boek „De Ramp" besteld hebben, niet een boek kopen maar een bijdrage leve ren voor het rampenfonds. Men moet het zo zien, dat men voor deze bij drage van 3.50 te zijner tijd als herinnering een fotoboek ontvangt. Wanneer men het boek ontvangt, is nog niet te zeggen, met de uitvoering van een zo grote oplage zal zeer ge ruime tijd gemoeid zijn. Ook de Ambonnezen waien present Uit. een vijftal woonoorden zijn Am bonnezen ingezet in de getroffen gebieden van Zeeland, nadat zij zich daartoe vrij willig beschikbaar hadden gesteld, zo le zen wij in de regeringsnota over de wa tersnood. Hoewel ook Ambonnezen in andere woonoorden hun diensten aanboden, kon daarvan, mede tengevolge van gebrek aan materiaal, geen gebruik worden ge maakt.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1