HET VADERLAND Productiecapaciteit industrie is niet aangetast Bijna 6 pet van Nederlands cultuur grond geïnundeerd GEEN PLAATS ONTGLIPT AAN DE AANDACHT Geen 500.000 woningen verwoest V.S. overwegen geen front- aanval in Korea Het herstel van radio- en telefoonverbindingen Weerbericht DINSDAG 10 FEBRUARI 1953 ANNO 1869 NIEUWE <S3' COURANT 83e JAARGANG No 256 Regeringsnota over watersnood |~jE REGERING HEEFT de Tweede Kamer een nota over de waters nood aangeboden, waarin een overzicht van de schade wordt gegeven en de maatregïlen worden genoemd die op korte termijn zijn of worden genomen. Het Rijk betaalt het herstel van de dijken, daar dit de draag kracht van de waterschappen te boven gaat. Hiervoor wordt een noodwet ingediend. Denoods wordt de uitvoering van de Zuiderzeewerken ver traagd. Onder-oclit zal worden wat moet worden gedaan om rampen te voorkomen en te bestrijden. De gezondheidstoestand in de getroffen ge bieden is niet ongunstig. Op Walcheren baart de drinkwatervoorziening veel zorgen. Fan het totale areaal cultuurgrond in Nederland onder vond bijna 6 pet schade door het water. Een 45.000 runderen en varkens zijn verdronken. Op de getroffen gebieden wil de Regering de herverka- •elingswet-Walcheren toepassen. Met het Rampenfonds is de Regering overeengekomen, dat het in de eerste plaats de schade in de persoon lijke sfeer zal vergoeden, het Rijk zorgt voor bijdragen om het econo mische leven weer op gang te brengen. Het Franse schip „Carthage" zit nog steeds op het strand voor Seinpost; het zal een. heel karwei zijnhet uit zijn benarde positie te verlossen, indien dat tenminste mogelijk is. (Luchtfoto Kon. Marine). Ruim 50 kolonnes van het Rode Kruis waren in actie Thans inrukken op vele plaatsen Uit een overzicht van de actie van het Rode Kruis tijdens en na de watersnood blijkt, dat ruim vijftig kolonnes in en om het noodgebied hebben gewerkt. De rampendepóts hebben bij het werk grote diensten bewezen. Te Den Briel, Voome. Rockanje, Dordrecht, Rotterdam, Rijs wijk en in andere plaatsen werden nood ziekenhuizen ingericht. Thans is het sein voor inrukken ge geven. Op verzoek van militaire en bur gerlijke autoriteiten blijven in sommige plaatsen kleine groepen achter voor het verzorgen van cantinediensten en het verlenen van eerste hulp ten behoeve van de werkers, die met het herstel bezig zijn, bijvoorbeeld bij de pont te Hellevoetsluis. De Rode Kruis-organisa- tie in den lande heeft in vele opzichten steun kunnen verlenen door het ver schaffen van beddegoed, kleding, voed sel en andere materialen. Met dit werk wordt doorgegaan. Ook de Koningin in helicopter Koningin Juliana heeft ook gisteren, ditmaal vergezeld door haar secreta resse, mevrouw N. Smitt-Avis en haar adjudant, majoor J. J. L. Baron van Lynden, een bezoek gebracht aan de ge troffen gebieden. Te Hellevoetsluis werd zij verwelkomd door de commissaris dei- Koningin in de provincie Zuid-Holland, mr L. A. Kesper, en de burgemeester van Hellevoetsluis. Per sleepboot vertrok de Koningin naaiuDen Bommel op het eiland Goeree en Överflakkee. Vandaar begaf zij zich te voet naar een punt op de dijk, waar mariniers met de herstel werkzaamheden bezig waren. Vervolgens vertrok zij per truck naar Nieuwe Tonge, waar zij zich langdurig met de inwoners onderhield. Daarna vloog Hare Majes teit met een helicopter naar het getroffen Oude Tonge, waar zij zich door de burgerlijke en militaire autoriteiten van de toestand op de hoogte liet stellen. Na een tocht door Oude Tonge vertrok zij, wederom per helicopter, naar Willem stad. Daarna vertrok zij naar de Moerdijk. Hier bezocht zij verschillende beschadig- woningen. Om ongeveer half tien keerde de Koningin op Soestdijk terug. Binnenkort zal zij een bezoek brengen In Zeeland 1450 huizen vernield en 1000 boerderijen -yOLGENS A.P. ZOU Dr VAN ROYEN in de V.S. Rebben verteld, dat er in Nederland 500.000 huizen zouden zijn verwoest. Het ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting heeft deze cijfers met de grootste stelligheid ontkend. Logisch, want de gehele woningvoorraad in Nederland is 2.345.000 en in de rampgebieden staan daarvan 143.500 woningen. Vol gens globale ramingen zijn in Zeeland 1450 woningen verwoest, 3000 zwaar beschadigd en 3500 licht beschadigd. Het aantal vernielde boerderijen be draagt daar 1000. i het evacuatiecentrum in Utrecht ver- Lang niet alle in het water staande gebouwen hebben grote schade geleden. Een zeer groot deel van de schade zal snel herstelbaar zijn. In Noord Brabant staan 8300 woningen in het water, in Zeeland 13.000 a 14.000 woningen. Uiter aard worden de hier genoemde cijfers onder het grootste voorbehoud gegeven, maar de cijfers, die dr Van Royen zou hebben genoemd zijn onmogelijk. Alblasserwaard Inmiddels behoeft daarom nog geen reden te bestaan voor ongegrond opti misme. Met name de burgemeester van Sliedrecht ziet de toestand voor de Al blasserwaard niet rooskleurig in. Het zal nog vijftig dagen duren voor de waard is drooggemalen. De capaciteit van het gemaal Nederwaard kan niet worden op gevoerd. Men gaat echtër van het devies uit: elke dag, dat de waard eerder droog is, is winst ten aanzien van de sociale nood, waarin de bevolking verkeert. In Sliedrecht alleen staan nog 1258 woningen onderwater. Terugkeer van evacué's kan ook nog niet plaats hebben als deze wo ningen zijn droog gekomen. Wel mogen terugkeren ambachtslieden en nering doenden uit Molenaarsgraaf, Bleskens- graaf, Brandwijk en Oud-Alblas. Dan zal eerst een diepgaand onderzoek worden ingesteld naar de toestand in de gehele polder. Alle cadavers zullen moeten zijn afgevoerd. Er zijn echter ook gebieden, waar de evacué's weer kunnen terugkeren, doch Nederlands schip aan de grond Ten Zuiden van Jutland bij Assens is het Nederlandse schip Kim uit Rotter dam, dat op weg was naar Middelfart, gistermiddag aan de grond gelopen. Pogingen om het schip vlot te krijgen zijn nog niet gelukt. Er bestaat geen gevaar voor schip en bemanning. wacht men daarentegen nog een paar duizend vluchtelingen deze week ter doorzending. Zesduizend zijn er tot op dit moment geregistreerd, waarvan er 500 in de stad zijn ondergebracht. wijden wij allereerst aandacht aan de regeringsnota over de ramp. H.M. de Koningin vloog in een helicopter bo ven het noodgebied. In Zeeland zijn 1420 huizen verwoest en 1000 boer derijen. De Ver. Staten overwegen geen frontaanval in Korea (pag. 1). De herdenkingstentoonstelling over Vincent van Gogh loopt enigszins op een teleurstelling uit, er komt niet veel werk van de schilder dat in bui tenlands bezit is, naar Den Haag. J. Greshoff schrijft zijn Mensen en me ningen en Italiaanse kinderen schre ven een brief naar Nederlandse kin deren die in het ram,pgebied wonen, en stuurden speelgoed (pag. 2). In de gemeenteraad deed zich gisteren een onaangenaam incident over de hulp verlening voor, de zeewering heeft de aandacht. De commandant van de brandweer, de heer C. W. P. Otten, zal zijn functie neerleggen, opvolger wordt H. J. van Oostveen, verder stadsnieuws en een beschouwing ge titeld: Ik was paraat. Op pag. 4 bui tenlands nieuws, het kompas is ge wijd aanhet bezoek van Dulles in ons land en de ontvangst van zijn rapport in de senaat. Op pag. 5 nieuws uit het rampgebied. Laatste berichten pag. 7. Day by day; p. 4. aan de getroffen eilanden in de provin cie Zeeland. Overal juichte de bevolking de Konin gin toe; men verbrak de politie- afzettingen. Ook Prins Bernhard heeft weer enige plaatsen in het getroffen gebied bezocht. Na onder zeer slechte weersomstandig heden van Soesterberg te zijn vertrok ken landde hij op het vliegveld Woens- drecht en vertrok vandaar per hellcoptei naar de Zeeuwse Eilanden. Eerst begaf de Prins zich naar Zuid-Beveland, waar hij de plaatsen Rilland-Bath, Hansweert, Baarlandt, Ellewoutsdijk en Wolphaerts- dijk bezocht. Vervolgens stak hij over naar Noord-Beveland, waar hij achter eenvolgens landde te Kortgene en Colijns- plaat. Daarna bezocht Prins Bernhard Zierikzee en Sint Philipsland. In al deze plaatsen sprak hij met verschillende in woners en nam het herstel van de dijken in ogenschouw. Omstreeks vijf uur landde de Prins op het vliegveld Ypenburg, waarna hij de vergadering van het bestuur van het Rampenfonds presideerde. Aanzienlijk is de materiële schade i de getroffenen en voor ons land, maar zij kan worden hersteld. Groter echter het niet te vergotden verlies aan mensenlevens. Het laatst hieromtrent bekende cijfer is 1395. Voor verdere styging moet worden gerreesd. Met dankbaarheid stilt de minister vast, dat de productie-capaciteit van de Nederlandse industrie lis zodanig on aangetast is gebleven. Ee regering acht dit van grote betekenis. Juist nu de land- bouwexport door het ten dele uitvallen van de landbouwproductie in dit vrucht bare gebied in Zuid-West-Nederland mogelijk enigszins zal verminderen, is het van belang, dat de lol van ons land als leverancier van industriële produc ten door deze ramp niet is aangetast. Herstel van dijken op basis van regiecontracten •JVn vnn dr - d3VKti\ wordt op gemerkt, dat de toestend in'het alge meen thans enigermate is gestabiliseerd. Een groot deel ven de gaten is van beperkte afmetingen en deze behoeven bij het dichten geen bijzondere moeilijk heden te bieden. Voorts moet worden vastgesteld, dat op de meeste eilanden één of meer ddjk- bnessen voorkomen, die wel bijzondere moeilijkheden bij het dichten zuilen bie den en die een karakter hebben, dat doet denken aan de gaten, zoals die aan het einde van de oorlog in de zeewering van het eiland Walcheren werden aan getroffen. In Zeeland' is het eiland Schouwen en Duivelend zeer zwaar getroffen. Hier zijn een tweetal dfijkgiaiten ontstaan, waarvan het dichten bijzondere moei lijkheden zal bieden. In het Oostelijk gedeelte van Zudd- Beveland worden een paar dijkgaten aangetroffen, die grote zorg baren, al is de diepte daarvan thans niet overmatig groot. De oppervlakte, die door deze gaten wordt geïnundeerd, is echter zear uitgebreid. Op Walcheren is men de situatie weer ngenoeg meester; Op Goeree en Överflakkee zijn een groot aantal gaten in de dijken geslagen. Het dichten van het merendeel dezer ga ten zal niet op ernstige bezwaren stui ten; een drietal is echteT van zodanige omvang en de daarin optredende stro men hebben zodanige snelheid, dat hier rote moeilijkheden kunnen optreden. De duinen langs de gehele kust heb ben het zeer. zwaar moeten ontgelden. Het zal nodig zijn, dat de afgeslagen dui nen weer op de daarvoor geschikte en soms ook voor aansluitende dójkcom- plexen moet de hulp worden ingeroepen van de grote aannemers, die gespecia liseerd zijn in bagger- en grondwerken. Uit de aard der zaak is het om ver schillende redenen noodzakelijk, dat met de werken zo spoedig mogelijk wordt begonnen. Het is daarom niet mogelijk om daarvoor bestekken gereed te ma ken, weshalve het in het voornemen ligt de uitvoering op basis van regiecontrac ten te doen geschieden. Het ligt in het voornemen de leiding van de uitvoering in handen te leggen de Rijkswaterstaat, die beschikt over een omvangrijk en in alle opzich ten goed toegerust technisch apparas Rijk betaalt herstel grote dijken Van de bedragen welke met het her stel der dijken gemoeid zullen zijn, is op het ogenblikzelfs bij grove bena dering, nog ge- raming te geven. Wel kan er echter reeds van worden uitge gaan, dat zij dermate hoog zullen zijn, dat de draagkracht van de getroffen onderhoudsplichtigen (dn de regel wa terschappen) hierbij in het niet zinkt. In, dit verband is de regering van oor deel, dat de kosten van het herstel van de hoofd- en buiten-waterkeringen geheel voor rekening van het rijk zullen die nen te worden genomen. Noodwet in vooruitzicht De regering heeft besloten de volgen de maatregelen te nemen: le. zo spoedig mogelijk zal een ont- werp-noodwet worden ingediend, waarin een centrale verantwoordelijkheid voor het herstel van de dijken wordt geregeld. 2. het herstel van de dijken wordt on middellijk en zo snel mogelijk ter hand genomen. 3e. indien de nodige snelheid van deze herstelwerkzaamheden zulks vordert, zal de uitvoering van de Zuiderzeewerken worden getemporiseerd. 4e. in algemene zin zal worden onder zocht op welke wijze herhaling van een ramp als deze kan worden voorkomen. In het bijzonder zal dit onderzoek zich ook uitstrekken tot de mogelijkheid van een afsluiting der zee-armen. Het be doelde onderzoek zal terstond worden aangevangen en met voortvarendheid worden voortgezet. 5e. maatregelen, die strekken tot het verkrijgen van een verhoogde veilig heid met betrekikng o.a.: tot de hulpver lening, organisatie van de waarschu wingsdienst, enz. zullen worden genomen. (Vervolg op pag. 3) Het proces-Oradour Doodstraf geëist tegen één der Elzassers De openbare aanklager in het proces te Bordeaux tegen die leden van de voor malige SS, die er van worden beschul digd de bevolking van Oradour te heb ben uitgemoord, heeft de doodstraf ge- eist tegen de voorin, sergeant Boos, één van de twee vrijwilligers uit de Elzas. Boos heeft het bevel doorgegeven om het vuur op de weerloze burgers te ope nen. „Vervolgens liep Boos zelf langs, keerde de slachtoffers met zijn voet om om hen het genadeschot te geven", aldus de openbare aanklager. Voor de andere vrijwilliger, een ge woon soldaat, en de twaalf Elzassers, die onder dwang tot de SS zijn toege treden, eiste de openbare aanklager dwangarbeid of gevangenisstraf. Hij liet de vaststelling van de duur van deze straffen over aan het Hof. Prins Bernbard dankt luit.-gen. Eddy De opperbevelhebber van de Ameri kaanse troepen in Europa, luitenant- generaal Manfcon S. Eddy, die direct na de storm van Zondag een tocht boven het geteisterde gebied in ons land maakte en uitgeruste troepen zond om behulpzaam te zijn bij het reddingswerk en evacuatiewerk, heeft gisteren een telegram van Z.K.H. Prins Bernhard ont vangen. Dit telegram luidt: „Ik ben gedurende de laatste" vier dagen getuige geweest van het verbazingwekkende werk, dat uw troepen op het land en in de lucht verrichten. Ik wens mijn oprechte dank uit te spreken tot u voor uw bewonde renswaardige bijdrage als goede wapen broeders in dit uur van beproeving." Soenito en Go Gien Tjwan -j uitgewezen De op 24 November te Amsterdam op grond van ongewenste" politieke activi teit gearresteerde Indonesiërs, de heren Soenito en Go Gien Tjwan, zijn gister avond uit het land gewezen. Zij vertrok ken per vliegtuig naar Djakarta. Enige heren van het Hoge Commissariaat van Indonesië waren bij het vertrek op het vliegveld aanwezig. Gematigde verklaring van Ta ft De Republikeinse fractieleider van de Amerikaanse Senaat, Taft, heeft na een bezoek aan president Eisenhower ver klaard, dat Amerika kennelijk geen frontaanval op de communistische linies in Korea overweegt. De uitvoering van het plan van gene raal McArthur om de Mandjoerijse lucht- bases te bombarderen en een blokkade om het Chinese vasteland te leggen, zou, volgens Taft, de overwinning aan de zjjde der V.N. gebracht hebben. Thans hadden de Chinese communisten hun defensie echter zo ver opgebouwd, dat een front aanval tegen hen niet overwogen kon worden. Taft zeide een blokkade van de Chinese kustlijn „zeer wenselijk" te achten, „in dien deze zonder te veel internationale complicaties uitgewerkt zou kunnen wor den". Br.-Brittannië's handel met conti nentaal China bleef beperkt tot mate riaal, dat geen strategische betekenis had. De Senator zeide niet te weten, of een bombardement van de Mandsjoerjjse ba ses militair voordeel zou brengen, „nu de Korea-vrijwilligers staan een dag soldij af Het vijftiende aanvullingsdetachement van 137 Koreavrijwiligers. aan boord van de Waterman onderweg naar Korea, heeft besloten een dag van zijn soldij af te staan ten behoeve van het Rampen fonds. Safavi (in het midden), leider van de Fedayan Islam in Perzië, is weer op vrije voeten gesteld. Deze fanatieke organisatie wordt verantwoordelijk gesteld voor een aantal politieke moorden. Rechts Tahmaseti, de moor denaar van de vroegere premier Rasmara; links Safavi's voornaamste volgeling, Vahedi. In een iveek tijd: Honderden vluchten van Valkenburg Van het Marinevliegkamp Valkenburg zijn in de afgelopen week honderden vluchten naar de overstroomde gebie den gemaakt. De Flying Boxcars van de Amerika nen hebben in totaal 460 ton goederen vervoerd, gevolgd door de Nederlandse luchtmacht met 165 ton. De KLM nam 100 ton voor zijn rekening, de Marine- luchtvaartdienst 75 ton en de Engelsen 54,8 ton. De meeste vluchten maakte de Marine luchtvaartdienst, nl. 119. De LSK maak te 75 vluchten, de Amerikanen 50, de KLM 40, de Rijksluchtvaartschool 32, de Engelsen 40, de Siebel van de Prins 10 en de Denen 8. Zoals bekend veronge lukte er een Dakota van de LSK, waar schijnlijk door ijsvorming op de vleu gels, tengevolge waarvan de piloot geen hoogte kon krijgen. Een tweede Dakota werd beschadigd door de wind, die het hoogteroer afrukte. De MLD maakte Zondag reeds een tweetal vluchten boven het overstroom de gebied. B'.j deze gelegenheid werden tussen hei Haringvliet en Oude Tonge rubberboten afgeworpen. F 178.222,15 voor „Beurzen open, dijken dicht'* Gisteravond zijn de gezamenlijke om roepverenigingen de grote radio-actie „Beurzen open, dijken dioht" voor het Nationaal Rampenfonds begonnen met een programma, dat een belangrijk aan tal suggesties bevatte, maar ook reeds financiële vruchten afwierp, dank zij spontane reacties uit luisterend Neder land. Het nieuwe telefoon-nummer in Hilver sum, dat aan deze actie' door P.T.T. ter beschikking is gesteld het eerste Hil- verse nummer met vijf cijfers: 10101 deed reeds verscheidene telefoontoestel len tijdens de uitzending rinkelen. Het werd, dank zij een slobgift van een ton, door een ontroerd luisteraar Zondag aan prof, J. B. Kors, voorzitter der N.R.U., na de rede van H.M. de Koningin toe gezegd, op deze eerste avond f 178,222,15. Minister Witte naar Z.-Limburg De minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, ir H. Witte, zal op 12 13 Februari een bezoek brengen aan Zuid-Limburg. Dr ir Z. IJ. van der Meer, de directeur-generaal van de Wederopbouw en de Volkshuisvesting, zal de minister vergezellen. Te Kerkrade zal minister Witte een gedenksteen ont hullen in de gevel van het 25.000ste huis, dat na de oorlog in Limburg gereed is gekomen. Het Nationaal Rampenfonds heeft een commissie ingesteld, die de kwestie van de vergoeding van huisraadschade zal bestuderen. Op vele delen van de eilanden en pol ders werden door de watersnood radio-, telegrafie- en telefonieverbindingen met de rest van Nederland uitgeschakeld. Hoe deze zo spoedig mogelijk na het bekend worden daarvan werden hersteld wordt in de Regeringsnota aan de Twee de Kamer medegedeeld: De commandant le regiment verbin dingstroepen deed radiowagens in gereed heid stellen, terwijl de commandant 2e regiment verbindingstroepen op 1 Febr. reeds een aantal lijnploegen met veld- kabel, telefoons en telefooncentrales in gereedheid had. Te 11 uur werden de eerste radioploegen in het gebied van Dordrecht en Stolwijk ingezet. Het onderlopen van de militaire tele fooncentrale Rotterdam had ten gevolge, dat alle militaire verbindingen van Den Haag naar het Zuiden via Rotterdam werden verbroken. Door het inrichten van een noodcentrale aldaar en later door inzet van speciale apparatuur, kon den de voornaamste van deze verbindin gen in korte tijd worden hersteld. De centrale van de staf NTB werd snel uitgebreid en beschikte op 3 Februari over een aantal rechtstreekse verbindin gen met de voornaamste militaire instan ties in Nederland. Daar, waar nodig, deed de inspecteur verbindingsdienst reeds op 1 Februari |het diensttelefoonnet Kon. Landmacht door de P.T.T. uitbreiden met een aantal noodzakelijk gebleken directe verbindin gen. Het vredes-radionet was in de middag van 1 Februari volledig bezet. Het be- richtenkantoor van de staf NTB was te 10.30 uur volledig bezet en in gebruik genomen. Dit kantoor heeft tot op 8 Fe bruari circa 8000 berichten verwerkt van en naar militaire en burgerinstanties in de noodgebieden. Waren op 2 Februari reeds een tiental extra radionetten met in totaal circa 40 zend-ontvanginstallaties, bediend door personeel van het le regiment verbin dingstroepen in gebruik genomen, op 7 Februari 24 uur waren dit 20 netten met plm. 70 zend-ontvanginstallaties. In veel gevallen werd het personeel met de apparatuur per helicopter naar de nood gebieden overgevlogen. Op het gebied van frequentie-toewijzing en frequentie- gebruik werd op last van de NTB door de inspecteur verbindingsdienst coördi nerend opgetreden. Een nauwe samen werking kwam tot stand met de bijzon dere radiodienst P.T.T. en het nood-radio- amateurnet, dat op voortreffelijke wijze vitale verbindingen met het noodgebied tot stand bracht en onderhoudt. Op ruime schaal werd de P.T.T. bijge staan bij het treffen van noodvoorzienin gen door inzet van straalzenderappara- tuur en van kabel- en lijnploegen. communisten zo machtig aan het front zy'n." Britse bezwaren .tegen blokkade Gr.-Brittannië zal zich krachtig verzet ten tegen ieder voorstel om de kust van China te blokkeren, aldus is bekendge maakt door het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken. Een zegsman verklaarde tegenover verslaggevers, dat de Britse regering nog niet door de Amerikaanse autoriteiten gepolst is over een blokkade van de Chi nese kust en hjj voegde daaraan toe, dat, naar zijn verwachting, Amerika in ieder geval eerst in contact met Engeland zou treden alvorens een dergelijke maatregel te nemen. In Britse diplomatieke kringen te Lon den noemt men een aantal punten, die, naar Britse opvatting, een blokkade van de Chinese kust onwenselijk maken. Hiertoe behoren: 1. De Britse handel zal ongunstig be- invloed worden. Als Chinese nationalisti sche schepen ingrijpen, zullen Britse schepen de steun krijgen van de Britse marine, zo wordt van bevoegde zijde ver nomen. 2. Een blokkade kan tot gevaarlijke incidenten leiden, waarbij Chinese en Sowjetrussische handelsschepen en mo gelijk zelfs oorlogsschepen betrokken kunnen worden. 3. De uiteindelijke invloed op het Chinese vasteland acht men te negeren, 4. Men meent, dat een en ander niet het einde van de Koreaanse oorlog zal brengen. 5. Een blokkade zou ontevredenheid wekken bij Oost-Aziatische landen, die handel met continentaal China voeren. /1J^ BUIIG WEER fMB Veel bewolking met enkele I Jl buien. Langs de kust van Hol land en Zeeland aanvankelijk nog harde, overigens krachtige tot matige wind, hoofdzakelijk tussen Zuidwest en Zuidoost. Weinig verandering in temperatuur. (Geldig tot morgen avond.) Woensdag. Zon op 8.03, onder 17.46 u. Maan (L.K.) op 6.46, onder 14.10 u. Hoogwater te Scheveningen. Woens dag 0.25 en 0.^ 1 uur. Temperaturen. Min. (hedennacht) +2.7 C. Max. (hedenmiddag) +4.9 C. HET WEER IN EUROPA Rapporten van hedenmorgen 7 uur Oslo uckholn Kopenh, Londen A'dam Brussel Parys Nice Warschau Berlijn München Wenen I Wind- (Max. T. snelh. in I gist. en I m, p. sec vann. sneeuw sneeuw sneeuw regen geh. bew. regen regen geh. bew. sneeuw sneeuw sneeuw nevel

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1