Herstel van de d n ken begonnen Reeds f 65.000.- binnen Verheven Last door twee Bredanaars in veiligheid gebracht Bouw van 430 woningen voorbereid AT AR werkt en met enthousiasme Herstel van de spoorlijn Bergen op Zoom-Goes Zweeds prinsesje gedenkt ons land Wie weet iets van hen Spanning rond China DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG o O •ze matrijs geef een samenvatting van de feiten, die ir. A. G. Maris directeur-generaal van de R^jks- «z'ri'j. op een per:,nufcrentie mededeelde. KONINKLIJK BEZOEK AAN ZIERIKZEE Woensdagochtend om 9 uur zal H. M. de Koningin in gezelschap van jhr. de Casembroot van Bergen op Zoom uit een bezoek brengen aan Zierikzee. H. M. denkt daar ongeveer 11 uur te arriveren. Het is nog niet bekend of H. M. de tocht verder zal uitstrekken dan deze zwaar getroffen stad. HET HUWELIJK GING TOCH DOOP Onder de 10.000 evacué's. die Rotterdam thans herbergt, heeft de ambtenaar van de burgerlijke stand het huwelijk voltrokken tus sen twee vluchtelingen, afkomstig uit Steenbergen en Oude Tonge. KATH. MIDDENSTANDS BOND EN DE NOOD De Bondsadviseur Pastoor M. Vos, de Bondssecretrais de heer Th. Wiercx en de Directeur van het Bureau de heer Jan Mol heb ben de getroffen plaatsen in West- Brabant bezocht en de eerste con tacten gelegd met de gedupeerde middenstanders, voor een eventu ele aanvullende financiëele steun uit het door de N.R.K.M. gestichte Middenstands-steunfonds 1953. GEVAARLIJKE ACTIVITEIT Welk een verschrikkelijke men taliteit sommige mensen bezielt is werkelijk ongelooflijk. Eergisteren spoelden aan de dijk van de Suzan- na-polder op Walcheren kadavers van varkens aan, waaruit grote hammen waren gesnedr: Men kan alleen maar aannemen, dat de lie den. die zi"h met een dergelijk af zichtelijk bedrijf bezighouden, dat doen om er een zoet winstje uit te slaan. Alle slagers wordt met de grootste nadruk aangeraden zich terdege te overtuigen, wanneer ze aanbiedingen tot koon van ham of vlees ontvangen, van onbekende mensen. Het nuttigen van deze vleeswaren zou de ergste epidemies kunnen veroorzaken. WEES VOORZICHTIG VOOR ZIEKTEKIEMEN De Directeur van de Keurings dienst van Waren te Goes vestigt de aandacht van de bevolking in Zeeland en het Westelijk gedeelte van Brabant met nadruk op de ge varen, die verbonden zijn aan het gebruik van levensmiddelen, die korter of langer geheel of gedeel telijk onder water hebben ge staan. Doordat dit water in aanraking is geweest met mest. afvalstoffen en cadavers is het duidelijk, dat het met ziektekiemen is besmet. In twijfelgevallen wende men zich om ra id tot de Keuringsdienst van Waren of tot plaatselijke in stanties, die tot oordelen bevoegd zijn. Italiaanse brandweer lieden in Zevenbergen Volledige uitrusting voor hulpverlening jyiET EEN EIGEN TREIN, die om half drie het station Roosendaal binnenliep, arriveerden Maandagmid dag 160 brandweerlieden uit Rome, die zuilen worden ingezet bij de hulp verlening in de noodgebeiden. De Ita lianen reisden naar Zevenbergen, van waar zij naar de gebieden zullen trek ken. Het korps had een uitstekende uit rusting bij zich en zal grote diensten kunnen bewijzen. De brandweerlie den immers hebben de beschikking over amphibievoertuigen, boten en pompen, die ingezet zullen kunnen worden bij de droogmaking van de polders De tijd van verblijf van de Italianen is onbeperkt. Zij zullen eerst terug keren als zij nergens kunnen worden gebruikt. In Roosendaal werden de mannen verwelkomd door een hoge ambtenaar van de Heidemaatschappij. BREDA GEMEENTE BREDA De Wethouder van Sociale Zaken nodigt gestichten, inrichtingen, inter naten van alle gezindten te Breda uit behulpzaam te zijn eventueel met inschakeling van door hen aan te trekken dames bij het sorteren van de van alle zijden ontvangen lijfgoe deren voor getroffenen. De goederen zullen per auto onge sorteerd worden bezorgd en na sor tering worden afgehaald. Bericht van deelname wordt gaai-ne ingewacht op Dinsdag en Woensdag 10 en 11 Februari 1953 telefonisch onder no. 7841 toe stel 19 persoonlijk ten Gemeentehuize. Bedrijven en particulieren die in het bezit zijn van kleine of grote hoe veelheden grotere dozen en al- of niet gebruikt bindtouw, voor het verzen den en bundelen van textielgoederen, en die dit willen afstaan worden be leefd verzocht dit te berichten op Dinsdag of Woensdag 10 en 11 Febru ari a.s. (tel. nr. 7841, toestel 19). 685 A. P. ROMSOM. (~Ap het kantoor van de gemeente-ont- vanger is men Maandag jl. met man en macht bezig geweest om te tellen, tellen, tellen. Daar zijn name lijk degenen, die deelgenomen hebben aan de geldinzameling van de vorige week. hun ontvangsten komen afreke nen. Gisteravond had men reeds tot plm. 65.000.geteld en nog waren alle lijsten niet binnen, evenmin had men de balans opgemaakt van de straatcollecte. Het is de beste collecte, welke men ooit in Breda gehad heeft. Het record werd tot nu toe geslagen, door een die kort na de bevrijding gehouden werd. Die bracht ƒ35.000.op. De rampen collecte slaat deze echter met stuk ken. Waar men kwam. overal werd gege ven. Of dat nu het woonwagenkamp was of het directiekantoor van een grote fabriek, de beux-s ging open. 125 stadswijken hebben de collectanten af gewerkt met lijst en bus. De straatcollecte zal minder opge biecht hebben, dan velen zich wel licht gedacht hadden. Als twee inza melingen tegelijkertijd moeten w -rden ouden, moet daar een onherr^"->e- lijk onde» lijden. Bovendien waren er te veel collectanten, iets, wat bij geen enkele collecte ooit is gebeurd. Het enthousiasme was namelijk niet te stuiten en het was een beetje sneu, al dus onze zegsman, om degenen te wei geren, die zich zo spontaan disponibel stelden. De straatcollecte wordt heden ge teld. MRS. PATTERSONS CHAUFFEUR. De eerste opvoering van Mrs. Pat- tersons chauffeur ten bate van het Rampenfonds zal in zaal Regina, Gin- nekenweg, plaats vinden. De opvoe ring wordt verzorgd door de toneel vereniging Sportpark II en wel he denavond. •^/E VOELEN ONS HELEMAAL GEEN HELDEN", zegt de heer F. Freijsen uit de Roy van Zuidewijnlaan, „ik wil eerlijk bekennen, dal ik onderweg bang genoeg ben geweest". En ook de heer M. Dekkers, die op de Ginnekenweg woont, komt er royaal voor uit, dal dit nou eigenlijk ook niet zo'n alledaags akkefietje was. Maar wat zij ondernamen, lukte en heel hun leven lang zullen zij de gedachte met zich mee dragen, dat zij tijdens de watersnood in 1953 Ons Heer van Oude Tonge naar Rotterdam hebben over gebracht. Zij zijn thans weer in Breda en de heer Dekkers vierde gisteren zijn verjaardag. Stampend bootje tornde tegen de golven op pastoor Hofstede van Oude Tonge had Ons Heer, die geborgen was in een grote ciborie, waarin zich 1400 H. Hosties bevonden, tijdelijk in de pastorie ondergebracht. De ciborie was met levensgevaar gered door de kos ter en een timmerman, die op een drij vende kerkbank naar het tabernakel vaarden. Er waren echter te weinig katholieken om de H. Hosties te nut tigen en vandaar, dat de pastoor er de voorkeur aan gaf, de kostbare ciborie naar elders te laten overbrengen. De heren Dekkers en Freijsen boden zich daar meteen voor aan. Nadrukkelijk beklemtoonde de priester, welke ver heven zending hun werd toever trouwd. De ciborie was in een sloop geborgen, die met een touwtje was af gebonden. Een speciale motorvlet. bemand met twee matrozen en een luitenant, zou Ons Heer over de wateren brengen. Het zat niet mee. Het lichte vaartuigje sprong en stampte, liep vast op obsta kels. moest weer vlot worden gesleept. Tot overmaat van ramp wisten de ma rine-mannen in de hun onbekende wateren slechts moeilijk te manoeu vreren. Men ontmoette een andere boot, die vastgelopen was, zij zat vol passagiers. De motorvlet trachtte dit schip tot tweemaal toe vlot te krijgen, het bootje stampte en brulde, trok en rukte, het gelukte niet. Men gaf het toen op. Voort ging de reis, maar de moeilijkheden werden dermate groot, dat men terug moest naar het punt van uitgang EEN NIEUWE POGING pr lag daar een nieuwe boot klaar, waarin de twee Bredanaars met hun kostbare last overstapten. Toen ging het beter, al zwalkte de boot als een dolleman over het water. En men was blij uiteindelijk de tankboot Ita lia te kunnen praaien, waarop men overgegaan is. Meer dan hartelijk is men daar ontvangen. Niets was goed genoeg om de stakkerds goed te doen. De kok op de Italia sloofde zich uit, men excuseerde zich alleen, dat men nog niet meer kon aanbieden. Een col lecte om de kok voor zijn hartelijke ontvangst te danken, wilde deze niet in ontvangst nemen, het geld werd door hem bestemd voor het Nationaal Rampenfonds. Ons Heer kreeg op de boot een apar te plaats. Het was ontroerend te zien, hoe zelfs ongelovigen en andersden kenden eerbied toonden voor de in een sloop gepakte ciborie. In Rotterdam hebben de twee Bre danaars de H. Hosties ondergebracht in Una Sancta. Het was midden in de nacht, dat een pater de deur open de en het H. Sacrament onderbracht Bouwverenigingen ingeschakeld 430 Woningen, 15 winkels, en 12 ga- JKJ rages zullen gaan verrijzen in het uitbreidingsplan Liniestraat. Daar toe hebben uitvoerige voorstellen de raad bereikt, die daarover hedenavond zal beslissen. Bij deze nieuwbouw zijn een aantal bouwverengiingen inge schakeld, Voor het bouwrijp maken van dit deel van het Liniestraatplan vragen B. en W. de raad eveneens een crediet. Het geheel bestaat uit vier com plexen, waarvan de gemeente er één voor haar rekening wenst te nemen. Dit project bestaat uit de bouw van 26 eensgezinswoningen, 22 beneden en 57 bovenwoningen, benevens 13 winkels. Het tweede complex zal gebouwd worden door de R.K. Bouwvereniging Sint Jozef. Het bestaat uit 101 eens gezinswoningen, 30 etagewoningen be nevens 10 garages. Daarvoor heeft de woningbouwvereniging aan de ge meente voorschotten gevraagd tot een totaal-bedrag van 1.764.600. De Algemene Woningbouwvereni ging voor Breda e.o. wil een complex bouwen van 53 eengezins- en 54 etage woningen. Deze vereniging vraagt aan voorschotten een totaal van 1.287.515. Derde gegadigde is de N.V. Volks huisvesting te Breda, die zich voor stelt 60 eensgezinswoningen en 27 eta ge-woningen, twee garages en twee winkels te bouwen. De N.V. vraagt de raad een totaal-bedrag van 1.038.225 aan voorschotten-1 Teneinde bij de uitvoering van de verschillende plannen in ruime mate invloed te kunnen uitoefenen, lijkt het B. en W. nodig, dat de gemeente ook bij de plannen der bouwverenigingen mede de directie voert. Het college stelt tevens voor een gecombineerde aanbesteding te houden. Er kan op gerekend worden, dat een rijksbijdrage zal worden verleend tot het bedrag van het jaarlijkse exploi tatie-tekort. Voor de tot het winkel- blok behorende woningen zal de rijks premie ingevolge de premieregeling woningbouw 1950 worden aange vraagd. in het tabernakel van de kapel. Toen was de verheven zending van de twee Bredanaars geëindigd. E.H.B.O.-HULP Vu zijn Je dag daarna opnieuw op stap gegaan. Want de heren M. Dekkers en F. Freijsen zijn R.K.-E.H. B.O.-ers, die het als hun plicht voel den te helpen, waar te helpen viel. Hun hulp is vooral op Oude Tonge, waar zij een dag en een nacht door brachten. gaarne aanvaard. Legio is het aantal verbanden en verbandje dat zij hier gelegd hebben. Een hele nacht zijn zij druk in touw geweest. Het was hier, dat het ongeluk met de militair Polanen gebeurde, die door een hefschroef-vliegtuig dodelijk werd getroffen. ..Al zou ik mijn hele leven lang leen voor dit ongeval mijn diploma als R.K.-E.H B O.-er hebben gehaald", aldus besloot de heer Dekkers. ..dan zou die moeite al rijkelijk beloond zijn geweest. Want mijn eerste im puls was. een groot kruisteken over de getroffene te maken en een akte van berouw voor hem te bidden, toen bleek, dat hij katholiek was Acties voor het Natio naal Noodfonds De verkenners van de St. Tarcitius- groep uit Breda brachten een bedrag van *47.50 bijeen ten bate van het noodfonds door het poetsen van schoe nen, lakken van spatborden en het bewaken van rijwielen. XXX De kaartclub Harten Acht, café Verouden, Marksingel alhier, heeft 35 gld. voor het Rampenfonds bijeenge bracht. Nog een pleisterplaats voor dieren F"\e grote groepen evacué's, die na de ramp de noodgebieden verlieten, op weg naar de veiligheid, gingen vergezeld van bijna even zovele klei ne vluchtelingen. Ze werden in het eerst niet opgemerkt, maar nu het le ven langzaamaan zijn normale gang gaat hervinden, blaffen en kwinkelen ze zich weer afdoende in de aandacht. In diverse asyls hebben ze een gast vrij onderdak verkregen. Nog een voorbeeld van zo'n unieke huisves ting is het dierenhotel Rama te Breda. De gasten kwamen doorweekt en uit gehongerd aan, doch na een warme wasbeurt en een stevig maal kwamen ze al spoedig op toeren. Het asyl be vat ook kanaries en koerduifjes, die liefdevolle eigenaars op het laatste nippertje redden van de verdrinkings dood. Er is een baas, die daarin niet slaag de, maar niettemin elke dag trouw naar zijn ondergelopen huis roeit om er zijn vogels te voederen. Soms heeft een van de ondergebrachte honden het geluk, dat zijn baas in de buurt is geëvacueerd. Dan maakt hij een royale kans, dat die hem ee«s komt afhalen voor een uitje. Het Is Rjlkens een luid ruchtig weerziens. 4 Maar er zijn ook^Pfc^jes, die het slechter hebben getroffen en hun meesters voor een tijdje zullen moeten missen. Het is daarom gelukkig, dat ze zo goed onder de pannen zijn. Want een bed en stevig eten is toch maar je Verkoop oude garage Vriens B. en W. stellen voor het pand Ca- tharinastraat 13 te verkopen aan het rijk. Zoals wij reeds eerder berichtten, is dit pand aangekocht ten behoeve van het Gewestelijk Arbeidsbureau. enthousiasme voor Toneel-Actie-Ram penfonds. Hard wordt gewerkt en meerdere toneelverenigingen hebben zich opgegeven. Reeds is de actie ingezet met een rik-concours, dat georganiseerd is door de toneelvereniging Onze Vriendschap in café Pas Buiten. Ook in café Huybregts aan de Dijklaan is onder auspiciën van de ATAR een rikconcours opgezet, dat grote be langstelling geniet. Ondertussen maken zich de toneel verenigingen gereed om hun opvoe ringen te beginnen. De hieronder vol- Met kracht is overal in de geteister- .lende plaatsen zijn reeds aanzienlijker v dc gebieden liet herstel cn opbouw- vorderingen gemaakt. Hier zien werk ter hand genomen. Op verschil- d werkzaamheden voor het herstel1 gende lijst is nog niet volledig omdat zich nog steeds verenigingen aanmel den. Het begint Woensdagmiddag al, als de operette De stukgedanste schoentjes in de parochiezaal aan de Lunetstraat wederom wordt opge voerd. Deze opvoering is overigens al uitverkocht. De Operette gaat Za terdagmiddag om 3 uur in dezelfde zaal voor de evacué's. Kinderen on der geleide hebben dan toegang, mits zij in het bezit zijn van hun legitima tie als evacué. Zondagmiddag a.s. wordt de operette nogmaals opge voerd om drie uur. Overigens zijn er enkele wijzigin gen gekomen in de gang van zaken Daarvandaan nog even dit voorlopig overzicht. In De Graanbeurs gedurende 4 dagen gratis door de directie ter be schikking gesteld zullen de vol gende opvoeringen worden gegeven: Zaterdag 14 Februari, toneelvereni ging AVRA met Een schoonmoeder uit duizenden. Zondag 15 Februari, Toneelvereni ging Jong Voorwaarts met Een Lij densweg. Maandag 16 Februari, toneelvereni ging E.G.T.V. met Nacht en morgen. Dinsdag 17 Februari, toneelvereni ging K.A.J. met De Gouden clown. Medewerking verleent het Chiquita- orkest onder leiding van Anton Plas man. In De Schuur zal Zaterdag 14 Fe bruari de toneelvereniging T.O.G. 'n opvoering verzorgen van De grauwe meeuw. Het Beiers orkest De Alpen jagers zal zijn medewerking verle nen. Het geheim van de Koomor is de titel van het toneelwerk, dat de to neelvereniging van het Franci9cus- huis aldaar 12 en 13 Februari a.s. zal opvoeren. Ook de cabaret-vereniging M.T.S., doet aan de ATAR-actie mee. Deze zal een cabaret-avond verzorgen op Zaterdag 14 Februari in de gratis ter beschikking gestelde zaal van de heer v. d. Sande aan de Leuvenaar straat. SUBSIDIE VOOR RECHTS HISTORISCH CONGRES. Te Breda wordt in Mei van dit jaar het jaarlijks Rechtshistorisch congres der société d'histoire du droit des Pays Flamands, Picards et Wallons gehouden. Het plaatselijk comité heeft zich tot jje raad gewend om subsidie. Het lijkt B. en W. verant woord een bedrag van f 1000 ter be schikking te stellen en het college te machtigen dit bedrag tot maximaa f 1500 te verhogen, voorzover de or- gainisatoren er niet in slagen voor hc' begrotingstekort ad f 500 dat nog res teert, elders dekking te vinden. 10 FEBRUARI 1953 J Op al onze lezers doen wij i een beroep om mede te t werken aan de hereniging t van uiteengeslagen ge- zinnen. De familie A. M. Bakker-Kuijper, komende uit O uwer kerk. Zuidstraat 86, thans geëvacueerd te Alphen N. Br. p.a. Wed. Hendrickx, Prinsehoef, zoekt verblijfplaats van het gezin Cornells K. Goudzwaard-Bakker met kind Jan, vóór de ramp wonende te Dreischor. Mevr. Murre-Bakker .komende van Krabbendijke, Dorpstraat 113, thans geëvacueerd te Alphen N. B. p.a. ho tel Den Brouwer, zoekt verblijfplaats van haar oude vader Isaac Bakker, komende van Krabbendijke, Dorp straat 118. W. van den Berge, komende van Krabbendijke, thans geevacueerd te Alphen N.B. p.a. Jan Oomtn, Terover, zoekt verblijfplaats van zijn vrouw Maria van den Berge-van der Hart. De heer Weterings, Markt 24 Geer- truidenberg, zoekt de fam. v. d. Berg (Drogisterij), Voorstraat St. Philips- land (Zeeland). Laatste Nieuws Binnen twee dagen was in Zweden een bedrag van een millioen Zweedse Kronen voor de slachtoffers van de watersnood in Nederland bijeenge bracht. Het gehele Zweedse volk leeft mee met onze langenoten, die zo zwaar getroffen zijn. Een bijzondere wijze van offeren is georganiseerd in het stadje Köeping in Midden Zwe n. Op Zaterdag en Zondag moeten alle voetgangers, die een van de zes bruggen in het stadje passeren, een bijdrage geven voor het fonds da! gesticht is voor de hulpverlening aan Nederland. De foto toont ons Prinses Christina, die de bijdrage van haar en haar schoolkameraadjes overhandigt aan de Nederlandse gezant te Stockholm, de heer W. A. A. M. Daniëls. f 2.750.000.- voor industrie terrein de Krogten f 2.750.000 crediet vragen B. en W. aan de raad ten behoeve van het op spuiten van het industrieterrein De Krogten en dit voor een gedeelte (28.5 H.A.) bouwrijp te maken. Getracht zal worden een rijksbij drage te verkrijgen in de kosten van liet project, op grond van zijn bete kenis ten behoeve van de werkver- ruimingspolitick. Wordt deze bijdrage verleend, dan wordt daaraan meestal de voorwaarde verbonden, dat met 't werk aanstonds begonnen moet wor den. Het eerste Volksconcert Het eerste Volksconcert te Breda gedurende dit seizoen zal worden ge geven op 5 Maart a.s. in Concordia. Solistische medewerking zal worden verleend door de violiste Hetty Knib- beler, die het Vioolconcert van Saint- Saëns zal uitvoeren. Dit concert zal tevens haar muzikale afscheid van. Breda zijn, daar zij Nederland metter woon verlaat. Verder staan op het programma de ouverture „Der Freischütz" van Von Weber en de Vijfde Symphonie (Uit de nieuwe wereld) van Dvorak. Het ligt in de bedoeling dit concert op de eerste plaats toegankelijk te stellen voor werknemers in de bedrijven en voor leden van organisaties en vereni gingen? Indien de overgrote meerder heid der bezoekers te kennen geeft, dat men een concert met een paeda- gogisch karakter op prijs stelt, d.w.z. dat de dirigent een toelichting geeft, zal aan deze wens tegemoet gekomen worden. WONINGNOODBUREAU NOG GESLOTEN. In verband met evacuatiewerk zaamheden zal het woningnoodbu reau nog tot en met Woensdag 18 Februari gesloten zijn. Franse militairen tegen Rucphense gevel F\E FRANSE militaire chauffeurs, ge- legerd in het militaire kamp Ruc- phen. hebben Maandag pech gehad bij de besturing van hun voertuigen. Op de Sprundelsebaan geraakte een wa gen in de sloot. Idem op de Station straat. Tenslotte reed er nog een wa gen tegen de gevel van P. Commissa ris, vlak tegenover het H. Hartbeeld. Kaatsheuvel Bel Canto. De zangvereniging Bel Canto besloot Zondag 15 Febr. in de zaal van de heer J. van Dun een bezinningsavond te houden met een programma, aangepast aan de geest van het ogenblik: De Noodramp in Nederland. Vacantie in Frankrijk Voor moeders en kinderen T")e plaatsvervangend burgemeester van Charleville (Frankrijk), die een bezoek bracht aan de Franse troe pen in de buurt van Halste-cn. kwam meer doen dan deze visite afleggen. Namens Abbé Poncelet uit zijn stad deed hij de toezegging, dat een bui tenhuis in de buurt van Charleville deze zomer zou worden opengesteld voor moeders en kinderen uit het noodgebied. Ook Abbé Breton die indertijd in Bergen op Zoom te gast was met de zangertjes van Le Mans, heeft ge vraagd wat hij doen kon voor de ge troffenen uit West-Brabant. Nationaal toneelcon cours te Tilburg Aard der stukken is zeer verscheiden Aangemoedigd door het welslagen van het vorig jaar en gesteund door een geldelijke bijdrage van de ge meentelijke Culturele Raad, heeft 't Tilburgs Volkstoneel weer een toneel -concours uitgeschreven in de zaal van Pas Buiten aan de Bredaseweg. Een groot aantal toneelverenigin gen uit alle oorden van Noordbrabant zegden haar medewerking toe, maar niet alle gegadigden konden worden toegelaten, omdat anders de tijdsduur te uitgestrekt zou zijn. De organisa trice heeft dus krachtig moeten se lecteren. De aard der op te voeren stukken is zeer verscheiden; het dramatische noch het humoristische accent ont breekt. Bovendien is de verzekering verkregen, dat aan regie en décor volle aandacht zal worden besteed. De jury staat andermaal onder pre sidium van de bekende Tilburgse to neel-kenner Fr. Broers. Ziehier de data met de lijst der deelnemende verenigingen en de werken welke ten tonele zullen wor den gebracht: 22 Febr.: Utile Dulci, Vlijmen, met: Moeder: 8 Maart Schouwspelers, Geer- truidenberg: Kinderen van ons Volk, van Ant. Coolen; 22 Maart: Baard- wijks Toneel, Baardwijk: Als de klok waarschuwt; 29 Maart: D.V.O.. Uden- hout: Het verleden spreekt; 6 April: Kunst naar Kracht, Dongen: Suuske Perdaems (Vlaamse klucht); 12 April: Tilburgs Volkstoneel: De Zondaar, van mr Pennings. Voor Zondag 1 Maart zal nog een tweede Tilburgse club worden uitge nodigd. Er is een groot aantal prijzen, ook in geld beschikbaar gesteld voor „team-work" en persoonlijke presta ties. Ook het publiek zal aan de be oordeling mogen deelnemen. Kanonvuur bij Macao gehoord TN de Portugese kolonie Macao (een eiland voor de kust van Zuid- China is v-'.nochtend vroeg tien minu ten lang geschutvuur gehoord. Ver moed wordt, dat het vuur gewisseld is tussen communistische patrouille vaartuigen en een onbekende kanon neerboot. Het schieten scheen uit de richting van een eilandengroep 40 mijl ten Zuid-Westen van Hongkong te ko men. Vermoed werd, dat ten minste een of twee kanonneerboten van de Chinese nationalisten bij de beschie ting betrokken waren. Volgens militaire kringen in Was hington zal de volgende week een Nationalistisch-Chinese militaire mis sie in de V.S aankomen. Verwacht wordt, dat o.m de hevelhebber van de nationalistische pantserstrijd krachten, genoraal-majoor Tsjiang- Wei-koeo, een zoon van Tsjiang-Kai- Siek, deel zal uitmaken van de mis sie. Sinds 3 Februari bevinden generaal Tsjoe en vice-admiraal Ma Tsji- Tsjoeang. bevelhebber van het natio nalistische korps marinier en opper bevelhebber van de nationalistische vloot, zich reeds in de V.S. AANBESTEDINGEN BOERDERIJ TE EETHEN De uitslag van de gehouden aanbeste ding voor een te bouwen boerderij te Eethen, voor rekening van de Directie der N.V. Noord-Brabant, Mij. voor ver zekering op het leven te Waalwijk, was -,!s volgt M. A. Kramer. Baby Ion ienbroek f68580.-, J. E. Haspels. Babylonlënbroek, f 69227.-. Fa. A. Rosenbrand. Sprang-Ca- pelle f 69527.-, Fa, P. A. Kramer, Dende ren f 69666.-, Fa. Wed. L. Fitters, Waspik f 69670--, M. Wijnands, Waalwijk t 69725.-, D. M. Colet, Genderen f 69728 -, W. Nieuwenhuizen. Sprang-Capelle f 69900 -, Fa. A. J. den Teuling, Waalwijk f 69990.-, C. Vos, Meeuwen f 70000.-. H. M. Kramer, Waalwijk f 70000-, W. de Haan, Dron- gelen f 70480 -, H. en I-I. A. Kleinloog, Genderen f 70489.-, A, Hendrikx cn Zn., Rosmalen f 70550.-, S. de Vries, Breda f 70740,-, A. Tankens, Andol f 70900.-, Fa. T. Tankens, Andel f 71800,-. Fa. H. van Noorloos, Andel f 73000.-, AGENDA HEDEN ANTWERPEN. Kon Vlaamse Opera 20 uur: Aida Kon. Ned. Schouwburg: 't Was de wind. BREDA. Regina, Ginnekenweg: Toneel vereniging Sportpark II met Mrs. Pat terson's chauffeur, voor Rampenfonds. GTaanbeurs, 8 uur: Praalavond Minor. MORGEN BREDA. Stadhuis 8 uur: Raadsvergade ring. Parochiehuis Lunetstraat, 3 u.: Operette De stukgedanste schoentjes, voor de ATAR. Graanbeurs, 8 uur: Kon. Ver. Oost en West, filmavond. De Beurs, 8 uur: vergadering Amateur Fotografen Vereniging. Patronaat Leuvenaarstraat, sluitingsavond rikcon. cours te geven door mannenclub Bar- bara-parochie.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2