ROOSENDAAL öe BlAuwe safTieR Nationaal Rampenfonds ASTRONOMISCH BEDRAG IS NODIG LUXOR ROOSENDAAL prolongeert t.m. Donderdag LIMELIGHT Tallozen geholpen j Idedingverslrekking enorm gewerkt Evaeué's zeer tevreden Italiaanse brandweer in Nederland Huif pverlening in Zevenbergen WAARHEEN? Provinciale AGENDA Er blijft nog veel nodig flTV WEEST voorzichtig! „Bittere Rijst" „VROUWEN en BANDIETEN" BRABANTS NIEUWSBLAD Dinsdag 10 Februari 1953 Omtrent de in deze gemeente gehouden geldinzameling ten bate van het Nationaal Rampen fonds kan het volgende worden gezegd. Het begin van die collecte was schitterend. Vóór er van een of ficiële inzameling sprake was mocht ik van een Roosendaals zakenman reeds f 5.000,. voor de getroffenen ontvangen. Ook kwam een directeur van een Bel gische firma mij een pakket goe deren brengen en een bedrag van duizend Belgische francs! Op het ogenblik is de stand zo, dat in Roosendaal werd bijeen gebracht een bedrag van f 36.450,22. Dit is zeker een aanzienlijke som en nog steeds komt er geld binnen. Wij weten echter allen, dat de nood ontzettend hoog is en dat er een bijna astronomisch bedrag nodig is. Wat de opbrengst in .natura betreft, heeft Roosendaal c.a. zich van zijn beste zijde laten kennen er is een geweldige hoe veelheid goederen in zeer korte tijd opgehaald. In vergelijking tot andere ge meenten kon echter de op brengst in geld in onze gemeen te nog hoger -zijn. Ik mag er daarom misschien op wijzen, dat er nog altijd ge legenheid bestaat om giften in geld te doen; deze kunnen wor den gestort bij de voorzitter van het Oranjecomité, de heer Jos. Rademakers, Molenstraat 89, of op diens postrekening no, 498537, zij kunnen ook worden gedaan ten kantore van de gemeente ontvanger, Markt 54, of op diens postrekening no. 16063. Roosendalers en Nispenaren, Uw goedgeefsheid is bekend: gij hebt een naam op te houden. Laat het dus niet blijven bij de ruim zesendertigduizend gulden, die gij al hebt geschonken! ROOSENDAAL, 10 Febr. 1953. De Burgemeester van Roosendaal en Nispen, A. M. F. FREIJTERS. Stoffelijk overschot B. naar Rotterdam Kpt ROOSENDAAL, 8 Februari Hedenmiddag is het stoffelijk overschot van kapitein B. van de Limburgse Jagers, die Zon dagmorgen nabij Roosendaal om het leven kwam tengevolge van een ongeval, naar zijn woon plaats vervoerd. De kapitein was bp weg naar. de noodgebieden, om hulp te verlenen. Rond kwart voor zes werd de kist, bedekt nigt de vaderlandse vlag, door sergeants van de Commando's vanuit het ziekenhuis „Charitas" naar een Rode Kruis-legerwagen gedragen. Geflankeerd door vier officieren en gevolgd door een afdeling van de Commando troepen reed de auto via de Kalsdonksestraat naar de grens van de gemeente, vanwaar het stoffelijk overschot verder naar Rotterdam werd vervoerd. (Advertentie) I onherroepelijk voor het laatst: CHARLIE CHAPLIN in De weergaloze clown zal U doen lachen en ontroeren. Speciale prijzen wegens lengte der film: Loge 1.50, Eerste rang 1.20. Tweede rang 0,90. Derde rang 0.70. Plaatsbespreken 10 cent. Toegang alle leeftijden. Aanvang der voorstellingen 8 uur, VOOR 'T RAMPENFONDS De Postduivenhóudersvereni- ging „Luehtkliévers" te Roosen daal besloot met algemene stemmen de traditionele feest avond te laten vervallen en vijf tig gulden af te dragen aan het Nationale Rampenfonds. Op dezelfde vergadering werd besloten van clublokaal te ver anderen. Vanaf 9 Febr. 1.1. zijn de „Luchtklievers" gevestigd in zaal „Tivoli" (Louis Kefj), Nispensestraat 1. Wie vorige week eens een kijk je genomen heeft in het kle ding uitdeelcentrum bij de Eerw. Zusters in de Molenstraat, zal hebben kunnen constateren, ROOSENDAAL, 9 Februari - Op het station te Roosendaal arri veerden hedenmiddag omstreeks twee uur met een extra trein 150 Italiaanse brandweerlieden van het Corpo Nazionale vigili del fuoco, het nationale brandweer liedencorps, onder leiding van ir DINSDAG 10 FEBRUARI ROOSENDAAL Bioscopen: CITY": De grot. der vogelvrijen (14 jr.) LUXOR: Limelight (alle leeft.) BERGEN op zoom Bioscopen: LUXOR: Vrouwen en bandieten ROXY: „Bittere Rijst". BREDA Bioscopen PALACE: Mannen van Staal <14 jr.) LUXOR: Somebody loves 'Ale (alle leeft.) CASINO: Limelight (alle leeft.) GRAND: De vrouw van een ander (IS jr.) DINSDAG 10 FEBRUARI. ROOSENDAAL. R.K. v.v. R.B.C. Hedenavond 7 uur training le en 2e elftal. R.K. Damesgynmastiekvcrcnigïng „Animo". 6.30—88 uur junioren; 8—9:30 .uur senioren (geen ballen). R.K. R.S.C. Alliance. Hedenavond 7 uur training in het St. Joseph- patronaat, Hofstraat. Roosendaalse Orkestvereniging. - Hedenavond geen repetitie. OUD-GASTEL. Revue-ensemble. Hedenavond om half acht verga dert het revue-ensemble in café Bierbooms op Kuivezand. (Advertentie) Zuiver en ontsmet n huid met de hel- 1 dervloeibareD.D.D. De jeuk bedaart, de ziektekiemen worden gedood en de huid geneert. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN DBD Malagamba uit Rome. Na een kort oponthoud in de wacht kamer, waar zij werden onthaald op soep, koffie en spaghetti, gin gen zij per trein verder naar Ze venbergen, waar zij bij de hulp- erlening in de noodgebieden zullen worden ingeschakeld. De Italianen, gekleed in brui ne uniformen en toegerust met rood-wit gekleurd materiaal (zij hadden o.m. ducks, vrachtwa gens, boten en radiowagens bij zich), werden in Zevenbergen opgewacht door burgemeester Schaminée, overste Duran. de heer Vogel, technisch hoofdamb tenaar van de Prov. Waterstaat, ir Joh. Kluitenaar, rentmeester der domeinen en ir Goossens na mens de Heide Maatschappij. De bürgemeestehr beklem toonde in zijn welkomstwoord grote en omvangrijke hulp, welke van. Nederlandse zijde reeds werd ontvangen. De nood is echter zo groot dat naast de Amerikaanse en Franse hulo de ze Italiaanse aanvoer van hulp troepen hogelijk wordt gewaar deerd. Er kan hun geen comfort worden geboden, maar een goed brandweerman is gewend zich aan alle omstandigheden aan te passen. Burgemeester Schami née meende uit deze spontane hulpverlening van Italiaanse zij de een reactie te mogen zien op de Nederlandse hulp, welke in dertijd bii de Pn-vlaktn-ramp werd geboden. De Italiaanse commandant bevestigde in en kele woorden deze laatste druk. Hij wilde de hulo voorts zien als een daad in het verband van de Europese samenwerkin: Overste Duran sprak de hoop uit voor een prettige samenwer king: ir Kluitenaar lichtte de brandweerlieden in over hun taak. het werk aan de grote Zeedijk langs het Hollands Die.D. Na het gebruik van koffie, waarbij de Italiaanse comman dant iets vertelde over het werk van de brandweer in Italië, ver trok het CorDO Nazionale naar zijn arbeidsterrein. De Italianen zijn uitgerust met een grote hoeveelheid mate riaal, dat meegevoerd werd zeventien spoorwegwagons. Zij hadden o.m. ducks, vrachtwa gens, boten en radj.owagens bii zich. In de wachtkamer van het station werden zijn onthaald op soep, koffie en spaghetti. De Ita lianen zijn gekleed in bruine uniformen, terwijl het materiaal rood-witte kleuren 'heeft. dat daar enorm liard gewerkt werd. Vanaf Maandag waren een honderd dames en lieren dag en nacht in touw, om uit te delen en te sorteren. Velen wa ren pas Zaterdag in de gelegen heid voor 't eerst een warme maaltijd te gebruiken. De me dewerking van alle kanten is groot geweest en nog staat licl werk niet stil. Men heeft niet tevergeeft ge arbeid. „De evaué's zijn zeer te vreden," vertelde ons de heer Rademakers Sr. De organisatie had een vlot verloop, ondanks het feit, dat er de eerste dagen geïmproviseerd gewerkt moest worden. Het Provinciale Op- bouworgaan stelde vast, dat het in Roosendaal het beste gere geld was. Er is echter behoefte aan kle ding, die in nieuwe staat ver keert. Men wil de 4000 evaeué's 'in onze stad zo volledig moge lijk helpen. Tot nu toe zijn er zeer grote aantallen vluchtelingen gehol pen. De organisatie is nu an ders geworden. Door middl van kledingkaarten wil men de be hoeften aan kledingstukken na gaan, om aldus ieder zo goed mogelijk te helpen. Eind vorige week bereikte de druiste in het uitdeelcentrum 't hoogtepunt. Auto's vol reden af en aan en zeer velen maakten zich verdienstelijk; o.m. veertig man van de inspectie der in voerrechten. en accijnzen. Er werd bij liet aanmeten van de costuums b.v. een even grote handigheid aan de dag gelegd als of het dagelijks werk was.- In totaal hadden de Eerw. Zus ters vijf lokalen ter beschikking gesteld, waax'in verschillende kledingaf delingen waren. Een eerste sortering geschiedde bij de Indiahafabriekeneen na- sortering in het St. Antoniuspa- tronaat, waarna de goederen naar het uitdeelcentrum gingen. Er is inderdaad enorm ge werkt bij de inzameling, sorte- -g en uitreiking. Al het moge lijke jverd gedaan, om de vluch telingen te helpen. Roosendaal heeft z'ieh, we hebben dat vorige week al ge constateerd, heeft zich van zijn beste zijde laten kennen! Er zijn nog verschillende din gen, waaraan men bij de kle dingverstrekking aan de vluch telingen uit de noodgebieden, grote behoefte heeft. Er zijn echter alleen nieuwe of in goe de staat zijn de kledingstukken nodig. Zij die de navolgende goederen kunnen missen worden ■hier,mede gaarne verwacht bij de firma Rademakeys-v. d. Put in de Molenstraat, waar voor de verdere verdeling zorg gedragen zal worden: herenpakken, grote maten sokken, zakdoeken en handdoeken, werkpakken, in terlock damesonderkleding' en directoirs. grote maten wollen dameskousen, damesondergoed en voor de zieken nachtkleding. (Advertentie) \JI 1 M genavond 8 uur MAGDONALD 13 CAREY en ALEXIS SMITH B in een spannende intrige n rondom een verborgen schat De grot der Vogelvrijen Opgenomen in schitterende H Technicolor kleuren in do I geheimzinnige grotten va.i Wyoming. VOOR HET TWEED® Vaderland Een spreekwoord zegt. dut iedereen twee vaderlanden heeft: het eigen land en dan Frankrijk. De. Fransen schij nen deze zegswijze gevarieerd te hebben tot: Iedere Frans man heeft twee vaderlanden eerst Frankrijk en dan Nederland: want de tot het hart sprekende woorden „Wij, hier in Frankrijk, denken met zo veel genoegen terug aan de gastvrijheid waarmee wij gedurende onze reis door Nederland zijn ont vangen dat het voor ons een onvergetelijke herinnering is" vergezelden een groot pak uit Frankrijk, waarin aller- hand kostelijke gaven voor 't noodgebied zaten. Ook de Franse ambassade in Nederland zond een groot pakket voor de getroffenen. Allen die het zagen noemden de inhoud: fantastisch. Drs R. v. Pelt G. en W. voor Ö'gv- Vrijdag', - 13 Fnbru houdt-drs R. v. Pelt voor de leden'van Gelool en Wetenschap een Voordracht over de weten schappelijke film. Drs Van Pelt, die op dit gebied een 15-jarige ervaring heeft, zal na een korte inleiding over de historie van de wetenschappelijke film, een uit eenzetting geven over de waar de v«tn. de filmcamera als eer onontbeerlij k onderzoekingsin strument. welke in verbinding- met de microscoop wonderlijke dingen tot stand kan brengen. Ook als instructiemiddel bewijst de wetenschappelijke film dui delijk, dat zij uit de moderne natuur- en technische weten schappen niet weg te denken is. De lezing van drs van Pelt zal geïllustreerd --worden met biolo gische films. Nispen Ongevallen - De heer J. Cools had Zaterdag het ongeluk met zijn bromfiets in de omgeving van Bergen op Zoom bij een verkeersongeval betrokken te worden. Hij liep hierbij een her senschudding en een gebroken sleutelbeen op en werd in het Alge-m. Burgergasthuis te Ber- g en op Zoom opgenomen. Arm gebroken Mej. D. va£ Oers kwam 'dezer dagen, toen zij uit de Broekakker huiswaarts keerde bij de kapel aan de Heij- beeksestraat te vallen. Zij brak hierbij haar arm en moest naar een dokter te Rosendaal worden vervoerd. Uitgesteld Door de bijzon dere omstandigheden heeft hei- bestuur van de R. K. Missie- na aikring besloten, om de Vlaamse kermis, die ten bate van deze vereniging op Zondag 15 Februari a.s. bij de Eerw. Zus ters zou worden gehouden, uit te stellen. Deze zal, onvoorziene omstandigheden voorbehouden, nu plaats hebben op Zondag 12 April a,s. Heer Je Heerle droeg zijn steentje bij - Heerle is in de grote actie tot leniging van de noden in de getroffen gebieden niet achter gebleven. Bracht de huis aan huis collecte behalve een grote hoeveelheid goederen ook nog 'n som op van meer dan 2500, de kerkcolleete van verleden Zondag had een saldo van meer dan 1100.. Hierdoor komt het gemiddelde per gezin aan geld alleen reeds rond 8. „Rel'lex" speelt tegen secreta rie personeel De aanvanke lijk op Vrijdag (6 Febr.) vast gestelde tafeltennismatc h tussen „Reflex" en de ambtenaren van de gemeentesecretarie, welke wedstrijd vanwege de ramp wel ke ons land getroffen heeft na tuurlijk niet is doorgegaan, wordt nu gespeeld Vrijdag a.s. in de zaal van café Doggen. Om half acht begint men met de eerste partijen, welke door een ieder gratis kunnen worden bij gewoond. Oiwnboscli Concert In verband met de bijzondere omstandigheden, wel ke door de watersnood-ramp in Nederland zijn geschapen, heeft het Brabants Orkest zijn voor Dinsdagmiddag aangekondigde jeugdconcert enkele wijzigingen' Uuen' Ondergaan. In plaats v de ouverture „Der Zigeuner... ron" van Strauss, zal Beethovens ouverture „Leonore II" worden gespeeld. Het avondconcert zal worden begonnen met de Koraal „O Mensch, bewein' dein' Sünde gross" van Joh. Seb. Bach. Aanrijding Tengevolge de gladheid van de weg kwam de personenwagen van de heer v. G., komende uit de Bornhem- weg in de richting Doelpad, ir botsing met een uit de tegenge stelde richting komende perso nenauto. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor, maai de wagens liepen vrij aanzien lijke schade op, Slaiuldaarbui Len Met de Franse slag'. - Toen gis termiddag een colonne Franse trucks Standdaarbuiten passeer de op weg naar Fijnaart, vloog een der trucks met aanhangwa gen, die beladen was met boten, (Advertentie) Van „luchtjes" gesprokenBaby wedijvert met Moeder's keukengeuren en de onaf scheidelijke pijp van Opa. Al die geurtjes verdwijnen radicaal door Air-Wick met het wonderbaarlijke natuuiproduct chlorophyl. '008MEkSt^tUEN%fN£u5 43 We. vernamen dat we om kwart over vijf door de kamerwacht gewekt zouden worden, en dat we om half zes op het recruten- appèl zouden moeten verschij nen in wit uniform met sjerp, met knapzak, geweer, riemen en bajonet, en dat alles er onberis pelijk uit moest zien. Voor het verlaten van de kamer moesten we dekens en matrassen gevou wen en opgestapeld hebben, en precies recht op elkaar gelegd. De vloer onder de bedden moest aangeveegd wórden. Klaarblijkelijk strekte deze properheid zich niet tot de men sen zelf uit, want er was niets van een wasgelegenheid in de kamer te beklemmen, evenmin ergens anders op de verdieping, nog op die daaronder. Een zon derling die zich 's morgens wilde wassen, moest vier trappen af naar een soort wasplaats op de beneden verdieping. Daar de kamerwacht geen ter men aanwezig achtte om eerder op te staan dan een kwartier voor hijzelf naar 't appèl moest, en dan nog een gamèl koffie moest halen Voordat hij de ande ren wekte, beloofde het een druk kwartiertje te worden. Michael's bed was in de hoek bij het raam, dan kwam Bold in. dan Digby, daarnaast het bed van de Italiaan Colonna. Vervolgens mijn bed, daarnaast Brandt, dan Buddy, Haff, en Hank, en zo de hele kamer door: steeds een recruut tussen de oude lég'ion- nairs in. In de hoek bij de oude deur was het bed van korporaal Du- préé, die het hevel voerde over onze escouade en kamercomman dant was. Hij was een drukke, actieve, jachtige man, niet onge schikt als hij nuchter was, maar somber, achterdochtig en gevaar lijk als hij teveel wijn had ge dronken. Omdat hij erg van wijn hield was hij gemakkelijk door iedereen te genaken die er wat wijn voor over had of liever gezegd het geld om de wijn te konen. Toen we met de Amerikanen nog bezig waren aan de laatste voorbereidselen, en onderwijl Boldini uitvroegen over de ge beurtenissen van de volgende dag, kwam Dupré binnen, kleed de zich en ging naar 'bed. Toen hij lag bulderde hij op eens: „Stilte! Wie nog een geluid maakt tussen dit ogenblik en morgenochtend, maakt zijn vol gende geluid in het hospitaal", en prompt sliep hij in, We kropen doodstil in bed. Ik bleef nog wat wakker lig gen. Ik dacht aan Isobel, aan Brandon Abbas en hoe het daar nu toe zou gaan, aan onze vreemde positie, en aan de „Blue Water". Wanneer ik' bedacht wat me hier nog te wachten stond, was ik onuitsprekelijk dankbaar dat ik. goed geraden of instinctief gevoeld had, en dat ik bij Mi chael en D'igby was. Een verhaal uit het VREEMDELINGEN- LEGIOEN door P. C. WREN Het zou ontzettend geweest zijn, hier alleen te zijn. Met Dig by en Beau was het een avon tuur hard, ruw en gevaarlijk, zonder twijfel maar geen en kele plaats die de moeite waard is, is langs gebaande, met bloe men omzoomde wegen te bereiv ken. En wat te denken van Michael en Digby? Ze beweerden allebei nog de schuldige te zijn, hetgeen dubbel zo dwaas wasals de ge dachte dat een van hen het zou zijn.' Toen hij me in de gatën k'eeg op het fort St. Thérèse, hal er ontzetting in Michael's blik jele- gen;-- en Het scheen alsof nijn vlucht een niéuwe compilatie voor hem betekende, en een ca tastrophe waarop hij niet in het minst gerekend had. Had hij hetzelfde gedacht ben hij Digby trof, of had Digby fleer geweten dan hij aan mij had verteld? Ik moest het proberen uit te zoeken. Ik viel in slaap, en werd, na hetgeen me slechts een paar mi nuten toescheen, gewekt dooide kamerwacht die iets riep enjte- gëlijkertijd de grote lamp in'net midden van de kamer aanst&. De mannen gingen overénd zitten, ieder nam een bliklen kroes van zijn plan, en stak Mm uit naar de garde-chambre, iic met een grote kan rondging fcn iedereen ongeveer 'n kwart' lifer koffie gaf. Het was warme, stji- ke, lekkere koffie. De korporaal riep: „Levez-vous! Leves-vous!" (n iedereen sprong uit bed. Ik holde met mijn broers de lange weg naar de wasplaats, hield mijn hoofd onder de kraan en rende 'terug, onderwijl mijn gezicht afdrogend. Ik trof mijn bed opgemaakt aan, alles klaargelegd alsof ik een knecht had. Brandt veegde de vloer onder mijn bed aan. Ik keek uiterst verbaasd toe. „Een paar sous, kameraad! zei Brandt, en ik begreep het. Een injcomen van een halve stui ver per dag kan aanmerkelijk uitgebreid worden. Ik draaide me om teneinde te kijken of ik Michael of Digby soms helpen kon, maar Boldini en Colonna waren me voor ge weest; en hadden in een paar minuten als knecht een paar da gen soldij verdiend. In verrassende korte tijd ren allen gekleed en klaar. De kamerwacht had het stof en vuil dat onder de bedden uitgekomen was, bijeeng'eveegd, en Korporaal Dupré was rondgegaan om te zien of alles in orde was. Toen, op een kreet: „Garde a vous!", trad de sergeant binnen en in specteerde kamer en manschap pen. We hoopten vurig dat hij niets verkeerds zou vinden, want. an^ ders zou hij de korporaal straf fen, en de korporaal zou de zon daars tienvoudig straffen. (Wordt vervolgd) tegen de afrastering van de ha- op het veer en slipte met flinke vaart door tegen de gevel van het huis van Ds Heemskerk. De stijl van het portaal en het echterraam van het huis wer den flink beschadigd. Een stenen hekpaaltje vloog een heel eind weg. Er werd niemand gewond. De wagen werd met ingedrukte motor weggesleept. Rijkspolitie maakte proces-verbaal op. nadat de Fransen druk gebarend hun relaas gedaan hadden. Geleidelijk herstel De ge malen onder onze gemeente draaien weer normaal en de polders in onze plaats zijn ge heel droog. Vanaf Zondag is de doorlaatpost bij de brug vrijge geven. Geleidelijk begint de toe stand, zloh te herstellen. De schade aan de grond is nog n'iet bepaald, maar gisteren hebben de jonge boeren land- monsters genomen op last van de Rijkslandbouwconsulent. De evaeué's zijn Vrijdag en Zaterdag voorzien van het hoog nodige. Het aantal in kwartie ringen is nog uitgebreid met 120 militairen die in de jongensschool ondergebracht zijn. Zij helpen aan het herstel van de dijken, dat uitstekend vordert. Etten Burgerlijke stand. - Geboren: Wilhelmus, z. v. Will, van Oos terhout en Geertruida Pertijs; Antonius, z. v. J. Raaijmalcers en Maria v. d. Berg; Maria, d. van Ant. Peemen en Maria v. Steen; Anna, d. v. Joh. Brood en Maria Antonisse. Uitgesteld. - De Middenstands dag, georganiseerd door de R.K. Middenstandsvereniging in Etten en welke gehouden zou worden op 11 Febr. a.s. gaat niet door. Kromstaf. - Dinsdagavond zal Dr J. Ponsioen in het patronaat in Etten zijn tweede lezing hou den over „De Kromstaf" voor de leden van K.A.B., N.C.B. en R.K. Middenstandn. Rikconcours. - Op 9 en 10 Febr. wordt er door de kaartclub „Ons Genoegen" in het café De Ouden Prins een rikconcours gehouden, waarvan de baten geheel ten goede komen aan het nationaal Rampenfonds. Prijzencommissie. - De plaat selijke prijzencommissie zal iede re 2e Maandag van de maand een zitting houden op het ge meentehuis in Etten en wel om half acht. Misweek, - De misweelc in de parochie van de H. Lambertus, zal worden gehouden in de eer ste volle week van de Vasten. De leiding hiervan berust bij de Eerw. Paters Quirinus Schunse- laar en Wigbert van' Berkel, Pa ters van de HH. Harten. Leur Ouden van dagen. - Met een élan, alleen de jeugd eigen naar men menen zou, is Zaterdagmid dag in het parochiehuis een afde ling opgericht van de Diocesane Bond voor Ouden van Dagen. De diocesaan tevens landelijk voor zitter de heer Th. Steinmetz gaf voor de aanwezigen een uiteen zetting en de betekenis van de Bond die heel wat verder strekt dan het beleggen van ontspan ningsbijeenkomsten, al hebben ook die hun betekenis. Vooral onder de jongeren heerst veel on bekendheid met de noden van de bejaarden, wier aantal steeds toe neemt. De aanwezigen gaven zich una niem op als lid. Hiermede werd de oprichting van de 30e afdeling in ons Bisdom een feit. Een voor lopig bestuur werd geformeerd, bestaande uit J. v. Heiteren, G. v. Rosmeulen en F. v. d. Broek. Voorlopig eenmaal per week, Woensdag a.s. te beginnen, ko men de oudjes die door hun ac tief lidmaatschap, naar de 79- jarige voorzitter van de afd. Bre da de heer Hop, die ook aanwe zig was, evenals de diocesane penningmeester de heer Frishert verzekerde, zeker 10 jaar jonger worden, van 2 tot 5 uur des mid dags in het parochiehuis bijeen, om zich te ontspannen en hun verenigingszaken te regelen. Geestelijk adviseur wordt ka pelaan Bruijns. Voorzitter cn se cretaris van de K.A.B. van wie het initiatief tot deze oprichtings vergadering was uitgegaan, wa ren eveneens onder de aanwezi gen. Essen Collecte Op het gemeente huis werd een vergadering ge houden met alle plaatselijke verenigingen. Het doel ervan was in de loop van de week een collecte te houden ten bate van het Nationaal Rampenfonds. O DE Directeur van de Keu ringsdienst van Waren te Goes vestigt de aandacht van de bevolking in Zeeland en 't Westelijk gedeelte van Bra bant met NADRUK op de ge varen. die verbonden zijn aan het gebruik van levensmidde len, die korter of langer tijd geheel of gedeeltelijk onder water hebben gestaan. Doordat dit water in aanra king is geweest met mest, af valstoffen en cadavers is het duidelijkdat het met ziekte kiemen is besmet. In twijfelgevallen ivende men zich opi raad tot de Keu ringsdienst van Waren of tot plaatselijke instanties, die tot oordelen bevoegd zijn. Essense Kruimeltjes Het stormweer van dé vo rige week heeft in onze plaats maar weinig schade aangericht. Alleen gingen er tal van dakpannen aan gru zelementen en verschillende ruiten. De bomen die in de Statie straat tegen de grond gin gen zijn niet het slachtoffer geworden van de wind. Daar kwam de bijl aan te pas. •f Maar al was er in ons dorp geen ramp, toch hebben ver schillende firma's en jonge kerels gewerkt aan de be strijding van de waterramp in Nederland. Bij Steenber gen zagen we er twee bezig aan het verstevigen van de dijk en de strijd tegen het water. -f De Kon. Harmonie „Con cordia" heeft de inwendige mens- terdege verstevigd op een teerfeest, dat zoals ge bruikelijk, ongelofelijk gezel lig was. En in „Strijd in Vrede" snorden de pijlen voor de Es sense driedaagse. KLEIN DUIMPJE Pax Chris li-congres BERGEN VERWACHT 350 DEELNEMERS. Wij meldden reeds, dat op Zaterdag 30 en Zondag 31 Mei a.s. een internationale Ster-Be devaart naar Bergen op Zoom zal worden gehouden door de Pax Christi-Beweging. Bij die gelegenheid zal ook liet Pax Christi-eongres worden gehou den. Het landelijk secretariaat van de Pax Christi-beweging in Nederland te Nijmegen heeft de organisatie van dit congres op gedragen aan Katholieke Leven te Bergen op Ziom. Door de bemoeienis van hét comité te Bergen op Zoom, waarvan de heer J. C. Radder voorzitter en de dames N. Pie- ters en L. Durer respectievelijk secretaresse en penningmeeste- resse zijn, is een verhoging van het inschrijfgeld voor dit congres niet nodig gebleken. Het secre tariaat is gevestigd in het E.K, Huis op het Zuivelplein. Op het programma staan o.m. op Zater dag 30 Mei een Lichtprocessie en een Nachtwake en op Zondag 31 Mei een I-I. Mis in de opeiï lucht, gecelebreerd door mgr Baetcn, en 's middags een massaal slui tingslof. Den rekent op onge veer 350 deelnemers uit binnen-, 'en buitenland. St. Philipsland BEKENDMAKING De Burgemeester van St. Phi lipsland maakt bekend: Aan de in ROOSENDAAL on dergebrachte mannelijke .ge- evacueerden uit St. Philipsland tussen 16-60 jaar wordt gelast, zich voor het verrichten van dringende herstelwerkzaamhe den te melden morgenochtend, Woensdag, 11 Februari, om kwart voor 7 op het Arbeids bureau te Roosendaal, Raad huisstraat 74. De mannelijke geëvaeueerden uit St. Philipsland, tussen 16-60 jaar, ondergebracht in NISPEN, dienen zich voor dezelfde werk zaamheden te melden morgen ochtend om 7 uur bij Touring- carbedrijf Van Hees, NISPEN. Tenslotte wordt aan de man nelijke geëvaeueerden uit" St. Philipsland van 16-60 jaar, on dergebracht in STEENBERGEN, opgedragen, zich eveneens Woensdag, 11 Februari, doch dan om half acht, te melden bij de B.B.A.-bus, staande op de Marlet te Steenbergen. Het dagelijks vervoer van de ze arbeiders naar en van het werk geschiedt per bu% Brood voor een gehele dag moet wor den meegenomen. Indien in bezit van laarzen en/of schop deze ook mede te brengen. BEKENDMAKING Belangrijk voor de evaeué's yifc St. Philipsland Door een vertegenwoordiger Van het gemeentebestuur van StFhi- lipsland (de heer Geense), wordt zitting gehouden te Roosendaal in café Schuttershof, Nispense straat '21, ingang dr Heyptstraat voor het verschaffen van inlich tingen. Het bureau is geopend iedere werkdag van 1012 uur v.in. en van 25 uur n.m. ATTENTIE! Woensdag 11 Febr. a.s. is het bureau GESLOTÉN. Dit gedt ook voor de evaeué's uit Willemstad, Iieyningen en Fij naart. (Advertentie) ROXY-THEATER brengt hedenavond om 7 en 9 uur, Woensdag en Donderdag om 8 uur op veelvuldig ver zoek Silvana Mangano in het onvergetenlijk filmwerk Toegang 18 jaar. In ons voorprogramma een uitgebreide reportage over de watersnood in ons* land. LUXOR THEATER - BERGEN OP ZOOM Dinsdag 10 Febr. om 6.45 en 9 uur, Woensdag om 8 uur en Donderdag om half 9: GENE TIERNEY en GLENN FORD in een spannende sensationele film

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2