f F 490 7'5C 49c 34fl i95 li" pssEsmsimma ZELFWERKEND WASMIDDEL SIMON DE WIT Geen Frankrijk Nederland Over 2 golven Tjonge, wat 'n glans DE ZEVEN ONTVLUCHTEN KNIKKERTJE LIK CHEF TECHNISCHE DIENST SUMMI PONTIFICATES van dagelijkse benodigdheden I10 J25 J25 |9.5 SIMON DE WIT'S DE TIJD DINSDAG 10 FEBRUARI 1953 PAGINA 6 Wedstrijd van Ned. profs nu in overweging Naar wij vernemen heeft de Franse Voetbal Federatie zich tot de KNVB gewend met het voorstel om op 12 Maart a.s. te Parijs een landenwedstrijd Frank rijk-Nederland te spelen ten bate van de slachtoffers van de watersnood. De KNVB heeft hierop, bij alle erken telijkheid voor het Franse aanbod, moe ten antwoorden dat een dergelijke wed- stryd op de voorgestelde datum onmo gelijk zou kunnen worden gehouden om dat het Nederlands Elftal in Maart reeds twee landenwedstryden speelt, n.l- op 7 Maart te Rotterdam tegen De nemarken en op 22 Maart te Amsterdam tegen Zwitserland. In overweging is thans een wedstryd tussen een ploeg van de in Frankrijk woonachtige Nederland se professionals en een Frans selectie elftal waaromtrent op korte termijn een beslissing zal worden genomen. De Franse Federatie heeft voorts aan de verschillende afdelingsbesturen ver zocht een toeslag te leggen op de entree- kaarten voor alle in hun ressort te spe len wedstrijden, zulks eveneens ten be hoeve van de slachtoffers der overstro mingen. Om de Engelse beker Bromwich en Chelsea spelen weer gelijk De bekerwedstrijd tussen West-Brom- wich Albion en Chelsea, welke Maandag voor de tweede maal werd overgespeeld op het terrein van Aston Villa, is na verlenging wederom in een gelijk spel geëindigd: 1—1. Te Hillsborough, Shef field, eindigde de eveneens voor de tweede maal overgespeelde wedstrijd tussen Notts County en Bolton Wande rers in een 1O-zege voor Bolton. Bolton komt nu in de vijfde ronde, Zaterdag 14 Februari a.s., te Luton uit tegen Luton Town. West-Bromwich en Chelsea zullen vóór Donderdag andermaal tegen el kaar uitkomen. Wereldtitel ijshockey Te Zürïch heeft de Internationale IJs hockey Federatie de voor het tournooi om het wereldkampioenschap ijshockey, dat van 6 tot 16 Maait te Bazel en te Zürich wordt - gehouden, ingeschreven landen in twee groepen verdeeld. In groep A zullen Tsjechoslowakije, Duitsland, Polen, Zweden en Zwitser land spelen. In groep B komen Oosten rijk. België, Frankrijk, Engeland, Ne derland en Italië uit. Russische schaatsenrijders naar Helsinki Zes Russische schaatsenrijders zijn thans onderweg naar de Finse hoofd stad, waar op Zaterdag 14 en Zondag 15 Februari de wedstrijden om het we reldkampioenschap hardrijden op de schaats zullen worden gehouden. Het zijn: Sergeyev, de specialist op de 500 meter. Boris Shilkov, kampioen van Rusland 1953, Valentine Tsjajkin, we reldrecordhouder op de 1500 meter, Oleg Gontcharenko, Russisch record houder op de 10.000 meter, Vladimir Prochine en Dimitri Sakoenko. F. Remmers in bestuur van de K.N.V.B. Naar wij van de zijde van de K. N. V. B. vernemen, is in de vacature- Teeuw in het bestuur van de K. N. V B. benoemd de heer F. Remmers te Zwolle. De heer Remmers is voorzitter van de Zaterdagmiddagclub „Be Quick '28" te Zwolle. WOENSDAG HOORT U: HILVERSUM I, 402 m. VARA; 7.00 nieuws, 7.13 gram., 8.00 nieuws. S.18 gram., 8.50 huisvrouw, 9.00 gram., 9.40 gram. VPRO: 10.00 schoolradio. VARA; 10.20 vrouw, 11.00 gram., 12.00 dansmuz., 12.33 platteland, 12.38 lichte muz., 13.00 nieuws, 13.20 orgel, 13.45 gram., 14.00 causerie, 14.15 jeugdconeert, 15.00 jeugd, 15.50 blokfluitensemble en so liste, 16.10 jeugd, 16.45 zieken, 17.15 dans muziek, 17.50 regeringsuitz., 18.00 nieuws, 18.20 militaire causerie, 18.30 RVU: 19.00 toespraak, 19.15 lichte muz. VPRO: 19.30 jeugd. VARA: 20.00 nieuws, 20.05 politiek commentaar, 20.15 Promenade-orkest, 20.50 hoorspel, 21.50 gevar. muz., 22.15 causerie, 22.30 Spaanse muz., 23.00 nieuws, 23.20 gram. HILVERSUM II, 298 m. NCRV: 7.00 nieuws, 7.10 gram., 7.15 gymn., 7.30 gram., 7.45 prot. pr.. 8.00 nieuws, 8.15 gram., S.18 muziek, 8.45 gram., 9.00 zieken, 9.30 huis vrouw, 9.35 gram., 10.15 idem, 10.30 prot. pr., 1100 hoorspel, 11.45 gram., 12.00 bas en piano, 12.33 lichte muz., 12.59 klokgelui, 13.00 nieuws, 13.15 Thuisfront, 13.20 lichte muz., 13.50 gram., 14.45 meisjes, 15.00 jeugd- concert, 15.45 gram., 16.00 jeugd, 97.20 or gel, 17.50 militaire causerie, 18.00 viool, cello en clavecimbel, 18.30 causerie, 18.45 geest liederen, 19.00 nieuws, 19.10 boek, 1925 gram., 19.30 buiten!, overz., 19.50 gram 20.00 radiokrant, 20.20 orkest, 21.00 causerie, 21.20 gram., 21.30 amusem.muz., 21.50 gram., 22.00 piano, 22.40 gram. 22.45 prot. pr. 23.00 nieuws, 23.15 gram. Medische Missiezusters vertrekken Naar Venezuela en Indonesië Tezamen met drie medezusters zullen de eerste twee in Nederland gegradueerde re ligieuzen van de Medische Missiezusters dezer dagen naar overzee vertrekken. Woensdag zullen zij ten overstaan van de algemeen overste dr. Eleonore Lippits, af scheid nemen in het Moederhuis van Im- stenraed bij Heerlen. Nog deze week ver trekt zuster Agnes van Nunen uit Til burg, die tot 1941 werkzaam was als le- ken-apotheker te Alkmaar en die nu is benoemd als religieus apotheker in het ziekenhuis van de Amerikaanse afdeling der Congregatie te Maracaibo in Vene zuela. Daar zal zij een Amerikaanse col lega opvolgen en er blijven tot het ogen blik, dat de congregatie een nieuwe reli gieuze kracht uit de States voor deze post van apotheker zal hebben opgeleid. De andere gegradueerde religieuze is zuster dr. Paraclita Speetjens, die onlangs te Utrecht is gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde en wier proefschrift toen zo ruimschoots is geroemd. Eind Februari reist zij via India en Pakistan naar Indo nesië om er zich te beiasten met de voor genomen oprichting "van een volledig zie kenhuis te Surakarta. Deze vestiging was reeds in 1949 ingezet door het begin van een kleine kraamkliniek. Tijdens een samenkomst van de vertrek kende medische zusters met een kleine schare van familie en vrienden in het Maltheserhuis aan de Nieuwe Gracht te Utrecht heeft dr. A. Melchior uit Haar lem. de medische toestanden in cfe missie landen, die hij heeft bereisd, uitvoerig toe gelicht. Bij die gelegenheid heeft dr. Speetjens de belangstelling van Katholiek Nederland gevraagd voor het werk, dat in het katholieke ziekenhuis van Surakarta zal worden begonnen. Drie medezusters zullen haar naar Indonesië vergezellen. Pauselijke onderscheiding (Van onze correspondent) De heer F. L. de Koning te Enschede, voorzitter van de R.K. Bouwvakarbeiders bond aldaar, ontving de Pauselijke onder scheiding Pro Ecclesia et Pontifice. Hij is reeds 25 jaar bestuurslid van genoemde or ganisatie. Onderscheiden Tot officier in de Orde van Oranje Nassau is benoemd mr, J. Jolles; -admi nistrateur bij het ministerie van Finan ciën, hoofd van het Bureau Herstelbe taling-s- en recuperatiegoederen, wo nende te 's-Gravenhage. Aan het internationaal concours hip- pique, dat van 15 tot 22 Maart a.s. in Dortmund zal worden gehouden, zullen de volgende Nederlandse springruiters deelnemen: B. J. J. Arts (Amsterdam) met „Tatjana" en „Rosette"; J. Hensen (Tilburg) met Pontius Pilatus" en J- J. Gruppelaar (Ede) met „DArtagnan" „Random Harvest" en als reserve „Rui tenheer". Waar zo'n glans is, werd vast en zeker met Peli gewreven. Het gaat nu eenmaal vlugger en beter met Peli - de beste wrijfwas voor meu belen, parket en linoleum. Grote bus no. 3: 1 1 O ct. geel en bruin Grote doos no. 2 55 ct. geel, bruin, rood en wit MET VLIDOSOL TEGEN HOUTWORM Een Erdal product dus... goed Familieberichten uit andere bladen. Geboren: Ingeborg Clir. van der Wille, Surabaja. Noel S. Dee Celliée Muller, Los Altos, Californië. Konala A. van Breemen, Haarlem. Theodoor W. Anema, Rotter dam. J. W. Broekema, Den Haag. johan D. A. Stehouwer, Den Haag. Carl Mattem, Ban dung. Arthur Zuyderhoudt, A'dam. O v e r 1 e d e n P. J. W. Huybers, m., 74 jr.. Nijmegen. C. J. de Laat, vr„ 49 jr., Haarlem. F. L. de Jong, m., 69 j., Rotterdam. F. F. Erd- man van Delden, m., 60 jr., Deventer. Dr. L. Bouman, 87 jr., Groningen. A. W. J. H. Kolff, vr„ 80 jr., Amers foort. M. C. van Houten, in.. 73 jr., Den Haag. 6. de Vos m., 74 jr., Mookhoek. B. G. Kragt, vr„ 82 jr., Rotterdam. C. de Regl, m., 74 jr., Den Haag. A. M. Dunnewalt, vr 82 j., Amsterdam. J. P. Sol- kamans, vr., 80 jr., Amster dam. Bij vonnis van de Arrondis- sements-Rechtbank te Am sterdam, Eerste Kamer A, d.d. 2 Februari 1953, is het faillissement van W. F. B. FLOOR, fruitventer, wonen de te Amsterdam aan de Van Walbeeckstraat 14 II, opge heven wegens gebrek aan De Curator Mr. R. M. DIJKSTRA, Prinsengracht 462, Amsterdam. Inkoop goud en juwelen H. W. DAMES Kruisstraat 19 Baarlen? bil <1p Ridderstraat l'el Ifitlli' Ter overname aangeboden: LINGUAPHONE-CUR- SUSSEN ENGELS en FRANS In prima conditie. 75. per cursus. Rosenboom, Kerkstraat 32, Bussum. Te lefoon 5481. GEBRUIKTE PIANO van particulier TE KOOP GEVRAAGD. Brief m. prijs opgaaf enz. onder no. 39834. Welke R.K. Dame, Wed., liefst zonder kinderen, pl.m. 60 j., gezond en goed gesit.. wenst gezellige omgang, geen inwoning, met dito R.K. Dame, Ambtenaarswed. zon der kinderen? Goede mid denstand in Amsterdam. Liefst zo spoedig mogelijk. Gaarne brieven met uitv. inl. mi! „Judocus en Michiej üt kater hadden met grote aan dacht zitten luisteren naar het verhaal van Nummer Een. Toen de laatste uitgesproken was, zei Judocus: „Ik heb alle sleutels van de gevange nis bemachtigd, de bewakers slapen en in de stad is nie- man meer op de been. Wij moeten vertrekken voordat de dag aanbreekt." Judocus trok zijn schoenen uit en de zeven wijzen volg den zijn voorbeeld. En nu sloop Judocus op kousevoeten en gevolgd door Michiel de kater en de zeven wijzen door de gevangenis naar de poort. Weldra stonden ze in de donkere straat en trokken hun schoenen aan. Ze bega ven zich op weg. Ze hadden nog slechts en kele henderden meters gelo pen toen Nummer Zeven plotseling in lachen uitbarstte bij de gedachte aan de op schudding als de volgende morgen ontdekt zou worden, dat de zeven wijzen ontsnapt waren uit de gevangenis. „Sssssst!" vermaande Num mer Een. Maar het was al Ie laat. Ze bevonden zich juist tegenover het koninklijk pa leis en de koning nad het lachen gehoord. Een raam werd haastig opengeschoven aan de voorkant van het pa leis en het hoofd van de koning werd zichtbaar in het licht van de lantaarns, die voor het paleis stonden. „Ik heb een ante stakker horen lachen", riep de koning met een bezorgde stem. „Is er een ongeluk gebeurd in Bimbollebom?" Op hetzelfde ogenblik stootte hij zijn hoofd tegen de rand van het raam en zijn kroon viel van zijn hoofd en kwam luid rinkelend 3D de keien van het voorplein Toen kon geen van de Wij zen van het Waatbomenbos zich langer goed houden. Ze begonnen allen te schater lachen van louter plezier Ook Judocus en Michiel 1e kater barstten in lachen ui*, en weldra rolden ze alle negen onmachtig van de piet over het graspevt nidden van het paleisplein. Eerst 1-chte de Bimbolle- bomse koning uit volle borst mee uit medelijden, terwijl hij tussen zijn lachbuien door riep: „Ach die arme stakkers toehl Ze hebben kramp, ..e gaan dood! Roep ohmiddellijK mijn lijfarts! Roep alle dok ters van' de stad! Roep de Bimbollebomse brandweer!" Of die lijfarts en de Bim- nollebomse brandweer inder daad kwamen? DSt en al die andere dwaze avonturen van Judocus, en Michiel kunt U beter zelf lezen in dat mo- ierne sprookjesboek Daan Zonderland: KNIKKER TJE LIK. Bovenstaand frag ment ontleenden wij hieraan. De prijs bedraagt: in geplasticeerd om slag I 2.90 Verkrijgbaar in de boekhan del en bij N.V. Drukkerij De Tijd, Amsterdam. Postgiro 22884. het boek dat 't kind doet schaterlachen en ouderen hinnenpretjes geeft Industriële Onderneming in Noord- Brabani zoekt een JONGEMAN ter opleiding in haar bedrijven tot Vereisten: Einddiploma M.T.S. Werktuigbouw en behoorlijke kennis Electrotechniek. Ongehuwd; R.K. Sollicitaties met volledige gegevens omtrent levensloop, onder bijvoeging van recente pasfoto, te richten onder nummer 39836. encycliek van Z.H- Paus Pius XII over de eenheid van hel menselijk geslacht en het herstel van de vrede Prijs f 0.50 Verkrijgbaar tn de boekhandel en bij N.V. Drukkery De Tijd A'dam. Postgiro 22884. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een kortstondig ziekbed, voorzien van de H.H. Sacra menten der Stervenden, onze lieve, zorgzame Man, Vader, Behuwd-, Grootvader en Broeder ANTON1US GERHARDUS HENDRIKUS GANZEBOOM echtgenoot van Johanna Maria Remmers, in de leeftijd van 74 jaar. Oud-President van de Conferentie van de H. Mi chael te Zwolle. Oud-lid van de Hoofdraad van de St. Vincentius- vereniging Oud-President van de Centrale en van de Bijzon dere Raad van de St. Vincentiusvereniging Wij bevelen de dierbare overledene in Uw god vruchtige gebeden aan. Epe (Gld.), „De Klepel", 8 Februari 1953. Epe: J. M. GanzeboomRemmers J. H. M. Ganzeboom Tilburg: H, M. CaspanniGanzeboom A. M. A. M. Caspanni en kinderen Zwolle: G. M. van GasseltGanzeboom J. M. van Gasselt en kind Duiven: M. A. PloegmakersGanzeboom N. M. H. M. Ploegmakers en kinderen Breezand: A. C. de GrootGanzeboom J. W. de Groot en kinderen Amsterdam: G. M. Ganzeboom Zwolle: W. E. Ganzeboom E. F. W. J. GqnzeboomGroensmit en kinderen Karachi: A. J. Ganzeboom Epe: J. K. Ganzeboom De plechtige gezongen H. Mis van Requiem zal plaats hebben op Donderdag 12 Februari, des morgens om 10.30 uur in de Parochiekerk van de H. Michael te Zwolle, waarna bijzetting in het Familiegraf op het R.K. Kerkhof te Zwolle. Gelegenheid tot condoleren te 10 uur aan de R.K. Pastorie Nieuwstraat, Zwolle. INSTITUUT KUYPER Valeriusplcin 16 Tel, 27409 Amiterdam (Z) In FEBRUARI aanvang CURSUSSEN voor, e Handelswetenschappen M.O. Staatspractijkdiploma Practijkexamen Boekhouden Moderne Bedrijfsadministratie Voortgezet Boekhouden (ex. NIVA) In 1952 slaagden 92 onzer cursisten voor S.P.D. Voor Handelswetenschappen M.O. slaagden in 1952 23 onzer candidaten. Inlichtingen aan bovenstaand adres. Afdelingen in: Eindhoven, den Bosch, Heerlen, Almelo, Zwolle, Alkmaar en Utrecht. De voorsluiting geeft de gewenste steun aan de buik spieren. Door de veter in de rug kunt U het corset naar behoefte strak ker of minder strak dragen. De soepele rugbaleinen geven U een heerlijke steun. Door de uitmuntende coupe blijft het corset bij elke beweging feilloos op zijn plaats, terwijl de elas tieken inzetsels in taille en zijpanden U volkomen bewe gingsvrijheid geven. In sterke uni satin-stof f 20.90 Zelfde model in Franse broché f 25.50 be ieha, model 2001 van zeer fijne popeline f 3.95 Laat U deze modellen voorleggen door de geschoolde corset-verkoopstërs van Kalverstraat 55 /j j/t Koninginneweg 101 t Os~r Beethovenstraat 68 Maasstraat 63 Rijnstraat 3 Kinkerstraat 304 Adm. de Ruyterweg 81 raadt U -an: Past eerst, koopf dan! Dameskousen, links ge weven in voorjaarstin- ten. zeer fijn elastisch weefsel, per paar Damesjarretelles, prima elastiek, zalm. per paar Schoudervullingen, overtrokken, ln diverse courante kleuren p. paar 1 Nylonkousen, kristal, geheel geminderd, 51 gg./15den., unieke aan bieding. per paar 85° f Badhanddoeken, in div pastel kleuren Bijpassende washandjes 0.36 Graslinnen Bedlakens, 150 x 220. extra voor- l»» delig 1 bijpassend sloop 1-65 Theedoeken, ruitdessln. in rood. groen en blauw. 68 x 68. gezoomd en gelust Gestreept pyamaflanel, in heldere kleurige stre pen p. meter Babywol. In rose, wit en bleu. zeer mooie kwa liteit. p. knot van 100 gr. Japonschort. met ritslul- ting. 11 verschillende dessins, maten 40 t/m 50. Damespyama. katoen, m. ceintuur, div.pastelkleu- ren met contrasterende garnering, maten 40/48. Geoskstel, porcelein, i decor. 13 dig. Kinder-déjeuner. porce lein, 2 dig met decor Theezeefje.metlekbakje, verzilverde uitvoering Petroleumstel. 1 vlams. reseda emaille met wit emaille branderplaat Kop en schotel, porce lein. gebloemd, hoog model Zeemlap met Viscose- spons. beiden in grote maat een zeer goede kwaliteit per stel Plastic boterhamzakjes, voorkomt uitdroging. 6 stuks Plastic tafelkleden, mooi kantpatroon. grote maat 130 x 140 Plastic, met fraai damast- patroon, solide kwaliteit, 130 cm. breed. p. meter. Ballpoint, groot inktre- servoir, gedraaide gala- li th houder, schroef dop In luxe verpakking Fantasie charmeuse in mooie pascelkleuren en wit. Damesnachthemd, flatteus, model, zeer fijne kantgarnering, maten 40-48. zonder mouwtje met mouwtje 9.50 Onderjurk, zonder kant Onderjurk, onder volant met kant 4.90 Pantalon, zonder kant Pantalon, met kant 2.60 Bikini, met kant Hemdje, zonder kant 2.40 In de maten 38-48 Linnen boodschappen tas in diverse kleuren. ..Waterproof", met voorvak ^0 tgs Terry-Tie, zuiver wollen zelfbmder. in ruit- en streepdessins Culotte poolvaste kwa liteit corduroy, elastiek in de band, met achter zak. leeftijd 5 jaar met styging per maat. Jongensblouses, met-rits, zeer mooie kwalite tricöt, div.stréépdessins. 3 tot 11 jaar. 3 jaar met stijging per maat. Bajadère shawl, zuiver zijden twill. 37 x 125 j in 15 verschillende des- I 295 495 905 is. /j regenkapje, in -4 n geheel nieuw I zeer practisch 1 Trinatex Prince, over hemd met vaste boord. Trubenijs boord of slappe boord m.balein zakjes, gesanforiseerde popeline. gevoerde borst, dubbele man chetten. verkrijg baai met extra mouwlengi AMSTERDAM - GOUDA - HILVERSUM Hoe bij Simon de Wit lage prijs hand in hand gaat met voor treffelijke kwaliteit, bewijsf voor slechts ...onder de vooraan staande merken éénder beste en goedkooDste. j Eveneens in voorraad: PERSIL, RADION, CASTELIA <0 46 Goed en Goedkoop d/tyM ee/r /mse met., Bij de Dienst der Havens en Handels inrichtingen, afd. Gem. Petroleum-Entrepot te Amsterdam kan geplaatst worden een 1e Technisch Opzichter Salarisgrenzen inclus. vaste toelage 3396.60 tot 4698.per jaar. Kindertoelage volgens de Gemeentelijke regeling. Bedoelde functionaris zal, als assistent van de Bedrijfsopzichter, worden belast met het technische beheer en onderhoud van het ketelhuis, pompinstallaties, pijpleidingen e.d. Gegadigden dienen in het bezit te zijn van het diploma Scheepswerktuigkundige B of C en moeten beschikken over enige jaren ervaring met ketelinstallaties en pompen. Maximum leeftijd 35 jaar. Indiensttreding zo spoedig mogelijk. Volledige sollicitaties op zegel onder No. 20 H.H. in te dienen uiterlijk 10 dagen na het verschijnen van deze advertentie bij de Directeur der Gem. Personeelsvoorziening, Sarphatistraat 92, Amsterdam (C.) agenda rrjfc Bespreking 2 dagen te voren van 10-3 uur. Sa 11 uur 32932 Haagsche Comedie Dir. CeesLaseur- Paul Steenbergen Woensdag 11 Febr. - 8.16 uur - Federico Garcia Lorca's Yerma Vert, van J. W. F. Werumeus Bnning. RegieCees Lasour Donderdag 12 Febr. 8 uur Nederlnndsohe Opera Aida Prijzen f 7.50-f 1.50 Toneelgroep „Nederlandse Comedie" Dir.: Johan de Meeater-Guus Oster-HanBentz van denBerg Zaterdag 14 Februari 8 uur Laatste voorstelling te Amsterdam uan Via Lissabon en.» mverune> Toneelspel v. Charles Morgan. Regie: Han Bentz v. d. Berg Zondagmidd. 15^ Febr. Nederlandsche Opera Lohengrin Prijzen f 7.50—f 1.50 Dinsdag 17 Febr. 8 uur Nederlandsche Opera Cavalleria Rusticana Palj as

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4