Naar een Hongarije eist betaling voor V.S.-vliegtuig Franse minister was niet zuiver genoeg Deense K.C. heeft weinig keuze Russische rijders al in Helsinki KNVB wees Frans aanbod af INEAC PLAZA geroutineerde Typiste STENO-TYPISTE/ TELEFONISTE steno-typiste een ervaren typiste, ongeschoolde krachten 4 HET PAROOL DINSDAG 10 FEBRUARI 1953 I ER Is de laatste maanden druk diplo matiek verkeer geweest tussen de hoofdsteden van Turkije, Joego slavië en Griekenland. De ministers der drie regeringen reizen heen en weer en militaire autoriteiten hebben onafgebroken geconfereerd. On dit ogenblik vertoeft de Griekse minis ter van buiten landse zaken, Ste- phanopoulos, ln Belgrado. Hij heeft zich daar bij zijn aankomst zeer op timistisch uitge laten over de mo gelijkheid van een {jact tussen de drie anden. De vraag is voor lopig nog of dit pact militair dan wel uitsluitena poli tiek van aard zal zijn. Een militair bondgenootschap zou voor de drie staten grote waarde hebben. Voor Tur kije zou het betekenen een beveiliging van zijn Europese grenzen en daar door een versterking van zijn front tegenover Bulgarije. Griekenland zou zijn flanken beter beschermd weten, waardoor het al zijn kracht op het Noordelijke grensgebied in Thracië kan samentrekken. Joegoslavië ten slotte zou door een dergelijk pact ver zekerd zijn van bijstand door twee Westelijke mogendheden, leden van de Nato. Hier ligt echter tevens het pro bleem, dat tot nu toe sluiting van een militair bondgenootschap in de weg staat. De leden van het Atlantisch Ver drag, die Griekenland en Turkije in geval van agressie moeten bystaan, hebben juist daarom een woordje mee te spreken wanneer het gaat over militaire verplichtingen tegenover der de mogendheden, in dit geval Joego slavië. Het is immers duidelijk, dat verplichtingen, die Griekenland en Turkije eventueel op zich zouden nemen ten behoeve van Joegoslavië voor Tito bij een agressie alleen maar van waarde zouden zijn indien die verplichtingen ten volle zouden worden gesteund door de Nato-landen. Het Is er Belgrado m.a.w. om te doen. zonder zelf lid te zijn of te worden van de Nato, toch van 'alle voordelen dezer organisatie te profiteren. HET is echter te verwachten, dat Italië alleen dan zal toestemmen in dit indirecte lidmaatschap van Joegoslavië, als tevoren de kwes- tle-Triëst en de bescherming van de corridor bij Ljoebljana zijn "geregeld. En ook dan nog is het een vraag of alle leden van de Nato de consequen ties van dit militaire Balkanverdrag zuilen aanvaarden. Wij herinneren slechts aan de tegenstand, die met name Noorwegen en Denemarken hebben geboden bij de aanvaarding van Griekenland en Turkije als leden van de Nato. Het is dus niet te verwonderen, dat tjjdens het bezoek van de Turkse minister van buitenlandse zaken aan Belgrado daar de mening ging over heersen, dat een politiek verdrag zon der militaire verplichtingen voorlopig doel van de samenwerking tussen de drie landen dient te zijn. Men rekent er thans op dat een dergelijk pact binnenkort in een van de drie hoofd steden zal worden ondertekend. Mis schien zal het a.s. bezoek van Tito aan Ankara hiervoor worden uitge kozen. De waarde van zulk een politiek verdrag Is natuurlyk aanmerkelijk minder Jan die van een militair bond genootschap. De verwachtingen van Tito warer, en zyp bepaald veel hoger gespannen. Maar de Joegoslavische president heeft het ten dele zelf in handen een volledig militair verdrag mogelijk te maken. Hij heeft hiervoor slechts toenadering tot Italië te zoeken en zijn eisen inzake Triëst te matigen. Jammer genoeg is echter de verhou ding met Italië nog steeds slecht. De waarde van een eventuteel mi-] litair Balkanpact wordt hierdoor arnstïg aangetast. Zolang immers Joegoslavië en Ita lië geen overeen stemming hebben bereikt over hun geschillen, is er nog altijd een ge vaarlijk gat in het gemeenschappelijk front der drie sta ten tegenover het ijzeren gordijn. Tito blijft ecihter bang voor een terugkeer van de Italianen aan de kusten van de Adriatische zee en omgekeerd staan de Italians: nog altijd wantrouwig tegen over de bedoelingen van Tito met zijn Balkanpact. Het gemeenschappelijke gevaar, dat de vier landen bedreigt, zou hen er echter toe moeten brengen de onderlinge twisten z<r snel mogelijk bij te leggen. BELANGRIJK Is ln dit verband wat de nieuwe regering in Washington over dit alles denkt. Dit schijnt men ook in Belgrado te beseffen. Niet voor niets heeft Tito vla zijn propa- ganda-apparaat een voorstelling van zaken gewekt, hierop neerkomend, dat de totstandbrenging van een militair Balkanpact waarbij Italië zich eventueel zou kunnen aansluiten voor Foster Dulles een prachtig suc ces zot zijn in zijn meer actieve bui tenlandse politiek. De Griekse minis ter van buitenlandse zaken verklaarde reeds, dat het driemogendhedenverdrag ook voor andere landen zou openstaan. Misschien ls het beste middel om de laatste politieke hindernissen voor een militair verdrag weg te nemen een persoonlijke ontmoeting tussen Tito en de Italiaanse premier De Gasperi. waarover reeds in de Joego slavische pers gesproken wordt. Hongarije heeft Amerika gisteren laten weten, dat het een in 1951 neer geschoten vliegtuig kan terug krygen wanneer daarvoor een bedrag v 9S.799 dollar 29 cent wordt betaald het destijds door Amerika geëiste v goedingsbedrag. De machine is een transporttoestel B-29. Russische vlie gers dwongen het in November 1951 een noodlanding te maken op Hongaars grondgebied. De Verenigde Staten hadden op 30 Januari in een nota teruggave van het toestel verlangd of betaling van genoemd bedrag, de geschatte waarde. Hongarije antwoordde, dat het die eis afwees en het bedrag in kwestie vor derde voor teruggave van het toestel. „De vier Amerikaanse vliegers hebben het toestel gebruikt voor misdadige han delingen", zo luidde de nota. „Dit is toegegeven door de bemanning, die te gen het vonnis niet in hoger beroep is gegaan." (Van onze correspondent) PARIJS, Dinsdag. Juist een maandje heeft André Boutemy een mi nisterspost bcldeed; gisteravond is zijn ontslag-aanvraag ingediend en door Stené Mayer aanvaard. Het ontslag wordt gevraagd op grond van een mo gelijke bedreiging van dit kabinet en aanvaard op grond van de „verantwoor delijkheden" vau de minister-pre kient, die kennelijk op de zelfde bedreiging doelen. Boutemy, lid van de boerenpartij, thans minister van Volksgezondheid, heeft tijdens de regering-Vichy een om streden rol gespeeld. Hij bracht het tot prefect in die tijd. De communisten, dit maal bijgevallen door socialisten, Gaul listen en vele MRP-ers, hebben de rege ring aangevallen omdat Boutemy zitting in het kabinet had. De 17de van deze maand zou een interpellatie plaats heb ben in de Nationale Vergadering, die niet veel goeds voor de regering be loofde. Zijn ontslagaanvraag werd vorige week reeds voorzien en is natuurlijk ook de beste oplossing: Boutemy was voor allerlei tribunalen en ereraden geweest en gezuiverd. Natuurlijk is men het thans over de zuiverheid van die tri bunalen en ereraden niet eens! Doch het was op zijn minst genomen een politieke onhandigheid van de minister-president zulk een kwetsbare persoonlijkheid m zijn kabinet op te nemen. De naam van een nieuwe minister van Volksgezondheid is nog niet bekend •emaakt. OVERLEG VERDRAG MET OOSTENRIJK STAGNEERT WEER De besprekingen over een vredes verdrag met Oostenrijk, die Vrijdag te Londen na een onderbreking van ruim twee jaar werden hervat, zijn gisteren verdaagd, zonder dat er een datum voor een nieuwe bijeenkomst werd vast gesteld. Sinds 1917 zijn de vertegen woordigers van de V.S., Engeland, Frankrijk en de Sowjet-Unie in totaal 261 maal bijeen geweest om van ge dachten te wisselen over de toekomst van Oostenrijk. De indruk van de voorafgaande bij eenkomsten dat Moskou geen overeen komst wenst, omdat dan de Russische troepen Oostenrijk zouden moeten ver laten, werd bevestigd bij het jongste overleg in Londen. De Amerikaanse vertegenwoordiger, Walter Dowling, trachtte de impasse te doorbreken, door voor te stellen, het zogenaamde „korte ontwerp" in te trekken, mits er onver wijld op andere basis een rechtvaardig verdrag zou worden gesloten, doch de Russische afgevaardigde, Gromiko, ontweek een antwoord op de vraag of hij bereid was op dit voorstel ln te gaan. Een soortgelijke houding hebben de Russen ook in het verleden aange nomen. Toen voor het afbreken van de besprekingen in December 1950 bijna een accoord was bereikt, kwam de Rus sische vertegenwoordiger plotseling met de kwestie-Triest op de proppen, welke kwestie naar zijn mening ten nauwste verband hield met het Uostenrykse verdrag. (Van onze sporteorrespondent KOPENHAGEN, Dinsdag. De voetbalv/edstrijd, die Denemarken op 7 Maart tegen Nederland speelt ten bate van het Rampenfonds, stelt de Denen voor bijzondere problemen. Tussen December en Maart wordt in Denemarken namelijk niet gevoetbald en de spelers hebben geen enkele training. Op grond hiervan is het voor de Keuze commissie onmogelijk een basis te vin den voor de beoordeling van de afzon derlijke spelers. Men zal daarom de zelfde ploeg naar Rotterdam zenden, die in de laatste landenwedstrijd de Deense kleuren heeft verdedigd. Het was een slechte wedstrijd, die in Octoner i Noorwegen werd gespeeld en met een 13 nederlaag eindigde. De Deense ploeg zal op vijf verschil lende plaatsen afwijken van die, wel ke in September in Kopenhagen tegen Nederland speelde. In het doel staat Johansen van KB. De verdere samen stelling luidt: a. Koppen (KB), Svend Nielsen (B 93), m. Terkelsen (Esbjerg), Brögger (AB) en Olesen (Aarhus); v. Sören Andersen (Esbjerg), Paul Erik Petersen (Köge), Per Jensen (KB), linksbinnen Aage Rou Jensen (Aarhus), buiten Seebach (AB). Elftal Rode Duivels voor 17 Februari Voor de wedstrijd tegen de Zwaluwen, die 17 Februari óp het terrein van La Gantoise ln Gent wordt gespeeld, is het elftal van de Rode Duivels als volgt samengesteld: Seghers (La Gantoise): Struyf (St. Niklaas) en Van Brabandt (Lierse S.K.); Renard (A. E. C. Sergen), Beur- ré (O. C. Charleroi) en De Beus (Racing Gent); Smolders (Beringen), Bollen (Waterschei), Will ems (La Gan toise), StraefcmaOvS (White Star) en PJxhon (Racing Gent): Reserves: De- corto (Un. St. Gilloise); Van Neste (Kortrrjk Sport); Flips (Eendracht, Aalst) en Peeters (Lyra). West-Bromwich en Chelsea finishten weer gelijk In Engeland werden Maandag twee bekerwedstrijden overgespeeld. De ont moeting in Londen tussen West Bromwich Albion en Chelsea, die voor de tweede keer plaats had. eindigde na verlenging wèèr in een gelijk spel: 11. Beide teams zullen elkaar nu Woensdag voor de derde maal moeten bestrijden. In Hillsborough eindigde de eveneens voor de tweede keer gehouden wedstrijd tussen Notts County en Bolton Wande rers in een 10 zege voor Bolton. Bolton Wanderers komt nu Zaterdag in de vijfde ronde uit tegen Luton Town. HHYC sloeg Ijsvogels (74) Op de H o k y in Den Haag werd Maandag ten bate van het Nationale Rampenfonds een ijshockeywedstrijd gespeeld tussen HHYC en Ijsvogels (Amsterdam). De Hagenaars wonnen met 74 (31, 02, 41). Voor HHYC scoorden Zuklswskl (4x), Schwencke en Llskl. De Amster dammers Quales (2x), Young en Smith namen de tegenpunten voor hun rekening. In de vacature Teeuw in het bestuur van de KNVB is benoemd de heer F. Remmers te Zwolle. De heer Remmers is voorzitter van de i Zaterdagmiddagclub Be Quick '28 te Zwolle. Kampioen en specialisten in ploeg van acht man Niet vier, maar acht Russische hard rijders zijn Maandagavond iaat in de Finse hoofdstad Helsinki aangekomen, waar dit weekeinde de strijd om het wereldkampioenschap op de schaats zal worden gehouden. Het zijn Boris Shil- kov. kampioen van Rusland 1953, Ser- geyev, de 500 meter-specialist, Valen tine Chaikin, Russisch recordhouder op de 1500 meter, Oleg Goncharenko, Rus sisch recordhouder op de 10.000 meter, Vladimir Proshin, Dimitri Sakunenko, Victor Zaharov en Jury Golovchenko. Zij werden vergezeld door de twee trainers Ivan Anikanov en Kudryavzev. beiden oud-kampioen van Rusland. Uiteraard zal straks uit deze acht een team van vier man worden samengesteld. Er mo gen namelijk bij een titelstrijd maar vier rijders starten. De Franse voetbaifederatie heeft zich tot de KNVB gewend met het voorstel om op 12 Maart te Parijs een landen wedstrijd te spelen ten bate van de slachtoffers van de watersnood. De KNVB heeft hierop, by alle erken telijkheid voor het Franse aanbod, moe ten antwoorden, dat een dergelyke wed strijd op de voorgestelde datum onmoge lijk zou kunnen worden gehouden, omdat het Nederlands elftal in Maart reeds twee landenwedstrijden speelt nl. op 7 Maart te Rotterdam tegen Denemarken en op 22 Maart te Amsterdam tegen Zwitserland. In overweging is thans een wedstrijd tussen een ploeg van de in Frankrijk woonachtige Nederlandse pro fessionals en een Frans selectie-elftal, waaromtrent op korte termijn een beslis sing zal worden genomen. De Franse federatie heeft voorts aan de verschillende afdelingsbesturen ver zocht een toeslag te leggen op de entree- kaarten voor alle in hun ressort te spe len wedstrijden, zulks eveneens ten be hoeve van de slachtoffers der overstro mingen. Ruiterploeg in Maart naar Dortmund Aan het internationaal concours hip- pique, dat van 15 tot 22 Maart in Dort mund zal worden gehouden, zullen de volgende Nederlandse springruiters deel nemen: B. J. J. Arts (Amsterdam) met „Tatjana" en Rosette", J. Hensen (Til burg) met „Pontius Pilatus" en J. J. Gruppelaar (Ede) met „d'Artagnan", „Random Harvest" en als reserve „Rui tenheer". Aan de dressuurwedstrijden zullen deelnemen mejuffrouw Sonja Hennen (Heerlen) met „Saskia" en de heer L. H. M. van Loon (Tilburg) met „Sara- ceen". Het paard „Saraceen" zal echter eveneens voor liet springconcours uitko men, alsmede „Ampere". Deze beide paarden zullen in de springnummers echter worden bereden door A. Ebben (Tilburg). Kerkelijke beroepen Ned. Herv. Bed. voor Oldebroek, H. A. van Slooten. Wierden, Gerei. Kerken. Bed. voor Heerde M. J. Mulder, Sprang. Gercf. Kerken (art. 31 ko.) Ber. te Mid- delstuni H. W. Noor dam cand.. Kampen. Bed. voor Eindhoven J. Rijneveld, Bun schotenSpakenburg. Gerof. Gom. Bed. voor 's-Gravenhage, J, W. Kersten, Genemuiden, Haarlems plan tot liet slaan van een penning Ter herinnering aan de water snood en de hulp (Van onze correspondent) HAARLEM, Dinsdag. Het Comité ..Haarlem Lichtstad" zal de regering voorstellen, ter herinnering aan de watersnood en aan de hulpverlening, een penning te laten slaan met aan de ene zijde een afbeelding van het monument van de legendairüsche Pieter Brinker, die door zijn vinger in de dijk te steken, het land voor een overstroming behoedde en op de andere zijde zou in enkele woorden de strijd van het Nederlandse volk tegen het water moeten worden geschetst. Deze penning zou in goud, zilver en brons kunnen worden vervaardigd en kunnen wor den aangeboden aan hooggeplaatste buiten landers. die van hun medeleven mei de ramp in woord en daad blijk hebben gegeven. De zelfde penning zou ook in eenvoudiger vorm kunnen worden gemaakt en dan kunnen worden verkocht ten bate van het Nationaal Rampenfonds. liet comité is tevens van plan, tijdens de „Flora" op het Houtplein een afgietsel van het monument te plaatsen. Zoals men weel staat het origineel, vervaardigd door de beeld houwster Gra Rueb, op de sluis to Spaarndam. Het comité zal verder onderzoeken of het mogelijk is, gedurende de Flora-periode m Haarlem een tentoonstelling te houden, die de strijd van Nederland tegen het water in beeld brengt. „Cliché's en papier"' Grafische tentoonstelling te Amsterdam (Van een onzer verslaggevers) Talrijke kop-tukken uit de grafische industrieën gaven gistermiddag gevolg aan de uitnodiging der directie van de Clichéfabrieken van Koningsveld en Zoon, die. in samenwerking met G. H. Bührmanns Papiergroothandel N. V., in het Apollo Paviljoen te Amsterdam een tentoonstelling houden: „Cliché's en Papier". Bij de opening sprak de oudste fir mant de heer J. L. Koningsveld een welkomstwoord en twee andere heren prezen het initiatief van Koningsveld, namelijk de heren dr J- J. van Soest, directeur van het Bureau voor Handels- en Industriebelangen, en D. Meyer Gzn, voorzitter van het hoofdbestuur van de Nederlandse Bond van Boekdrukkerijen. De heer C. Th. Rietbergen noemde de chemigrafie weliswaar de jongste, maar ook een van de snelst groeiende in dustrieën, een industrie, die elk jaar nieuwe perspectieven opent. Het is goed, zeide hij, in de gelegenheid te worden gesteld, zoals hier, eens te zien waar we op het ogenblik staan. Eén ding staat bovenal vast: innige samenwerking tus sen de fabrikanten van cliché's en pa pier en hun cliënten is nodig om de technische vorderingen te kunnen bij houden op de internationale markt. Hierbij aansluitend sprak de heer H. E. Lous over papier in verband met clichédruk. Hij erkende grif, dat het pa pier de zwakste schakel is in de keten, waarvoor als verklaring mag gelden, dat panier altijd nog een grondstof van de natuur is, met alle wisselvalligheid van dien. Het is daarom aan te bevelen by het uitvoeren van drukwerken waaraan het cliché te pas komt, eerst f.e bepalen on welk papier het cliché en met welke inkt) het best tot zijn recht komt. Op de tentoonstelling, klein maar compleet, ziet en krijgt men toegelicht de bewerking van autotypieën, van lijn- cliché's van auto-lijncombinaties en de nieuwste procédé's van kleurencliché's. Concertgebouworkest speelde in Arnhem (Van onze correspondent) ARNHEM, Dinsdag. Het Concert gebouworkest gaf gisteravond in Musis Sacrum te Arnhem het tweede der jaar lijkse Caeciliaconcerten. Het orkest stond wederom onder leiding van Raphael Kubelik. Hij had o.a. een tweetal werken op het programma gezet, welke voor de bezoe kers der Caeciliaconcerten min of meer noviteiten zijn, namelijk de vierdelige muziek voor snaarinstrumenten, slag werk en celesta van Bartólc en de ook, overigens weinig gespeelde serenade in E van Dvorak. Vooral dit laatste werk maakte grote indruk door de briljante vertolking, welke het orkest er onder Kubelik van gaf. Het concert begon met de sympho nic ,,'1 Ours" van Haydn en eindigde met Beethovens ouverture Leonore III. Monument op Dam voor hulpactie Door enkele by de Gebonden Kunsten- Federatie aangesloten kunstenaars is in het kader van de hulpverlening aan het Rampenfonds een tydeiyk monu ment ontworpen dat (waarschijnlijk) 13 Februari op de Dam te .Amsterdam zal worden geplaatst. Het monument dient als stimulans voor de hulp in de hoofdstad; er zal foto-materiaal van de overstromingen hangen, er zullen berichten worden ge plaatst en loten kunnen worden ver kocht. Toneelgroep „Theater" krijgt dramaturge (Eigen bericht) Mevrouw A. C. M. WesterlingBus- quet zal de functie van dramaturge gaan vervullen bij de Arnhemse toneel groep „Theater". Scapino naar België (Van onze kunstredactie) Op uitnodiging van het Belgische centrum voor Culturele Uitwisseling is de Amsterdamse balletgroep Scapino vandaag naar België vertrokken om er een drietal voorstellingen voor de jeugd te geven. Voor deze gelegenheid is de medewerking verkregen van een jonge Franse actrice, die de spreekrol van Kunst in kort bestek Het muziekkorps der voormalige schut terij te Enschede zal ondea- leiding van C. J. Lamgeveld Nederland vertegenwoor digen op het internationaal muzielccon- oours dat 15, 16 en 17 Mei ie Bolzano wordt gehouden. Bij Em. Querido's Uitgeverij verschijnen in het voorjaar de 9de druk van A. den Doolaards „De brui. oft der zeven zigeuners" en Edith Whartons „De jaren der onschuld" in de vertaling van M. G. Binnendijlc-Paauw, dat ook in de boekenclub De Muldcrtoren zal worden opgenomen. Van 14 Februari tot S Maart wordt in de Kunstzalen Bennewitz te Den Haag een tentoonstel ling gehouden van werken van d'C schil der Oswald d'Aumerle ten bate van het Rampenfonds, De Nederlandse Comedie zal het seizoen 1953'54 Arthur Millers ..The crucible" en „The seven year itch" van George Axelbrod op het repertoire nemen. Amerika beeft de beschuldigingen van Polen inzake spionnago van de band ge svezen nadat het met diepe afkeer van dr- beweringen had kennis genomen. De West-Duitse politie arresteerde Kondag elf leiders van eoy communistische mantelorganisatie In Karlsruhe. Boksen. De Amerikaanse bok ser Percy Bassett is gisteravond te Parijs door een technische k.o. in de derde ronde op de Fransman Ray Fame- chon wereldkampioen vedergewicht ge worden. i tlDSCyepl E.K T-.riEAJEfi;,; A.B.C. CABARET 6 tv CORRY VONK.. EN Wl'M KAN 'T$>r waHk SCOT' s Op ACCOUNTANTSKANT. (X.I.v.A.) te Amsterdam wor den gevraagd: een jong accountant en een le assistent (by voorkeur met ervaring in belastlngwerkz, heden.) Br. no. P 13033, bur. Parool. Grote scheepvaartmaatschappij te A'dam vraagt voor spoedige indiensttreding met kennis van moderne talen. Brieven met volledige inlichtingen en referenties onder no. AS 3555 aan Adv. Bur. de Bussv, Rokin 60, A'dam-C. Geen hongerlijden om slank te worden o e-V l Geeft Uw haarden on kachels een blijvende diepzwarte glanst Overtollig vet verdwijnt - zonder streng dieet. Neem WEX Hoe bij Simon de Wit lage prijs hand in hand gaat met voor treffelijke kwaliteit, bewijst Voor spoedige Indiensttreding vragen W(J voor onze afd. administratie een Advertentiebureau P R A D KERKSTRAAT 49 te AMSTERDAM, vraagt per 1 APRIL of eerder Alles eten wat U lust- toch bevrijd worden van die ontsierende en benauwende dikte, al leen door geregeld 'smorgenszo'n heerlijk bruisend glas wex s a*? te drinken. wex, de gezondheids- f drank, die U vele ponden lichter, le- niger en jaren jeugdiger maakt. Begin met WEX en herwin Uwaantrek- kelijkeWEX-appeal VROUWELIJKE BEDIENDE Leeft. 2025 jr. Sollicitaties mt uitv. inlichtingen zenden nan N.V. Kon. Fabriek v. Verbandstoffen v/h Uter- mdhlen Co., Weesperzijde 99, Amsterdam-O. Wie vlot en werlcelyk perfect kan typen, accuraat werkt en in Amsterdam woont, wordt verzocht schrif telijk te solliciteren. Op enveloppe vermelden „Solli citatie". Persoonlijk bezoek alleen na oproep. voor slechts 'n Goede gewoonte t 'n Glas WEX K direct na k 't opstaan. UITZENB2K8 OVERZEE ...onder de vooraan staande merken éénder beste en goedkoopste. Eveneens in voorraad: PERSIL, RADION, CASTELLA N.V. DE BATAAFSCHE PETROLEUM MAATSCHAPPIJ, Carel van Bylandtlaan 30, 's-Gravenhage, vraagt voor uitzending op een tijdelijk contract van circa 8 jaar -) een TDRBINEM3NTEUE ervaren en bekend met turbine onderhond. w enige PIJPFITTEKS die ïn sïaot zijn alle voorkomende pijpwerkzaam- heden tot 16" zelfstandig volgens tekening uit te voeren, autogeuiscb kunnen branden en electrisch kunnen hechten. Bekendheid met hijswerk strekt tot aanbeveling. o een HIJ3ER- CONSTEÏÏCTÏEWEBXER bekend met zwaar hijswerk. Moet daarnaast een voudig constructiewerk volgens tekening knnnen Aebontse Beig) Amsterdams grootste radio- en televisie-speclaalbedrijf, biedt goede levenspositie aan die zelfstandig Philips-reparaties kan uitvoeren, initiatief heeft en betrouwbaar, accuraat en repre- sentabel ls. Geboden worden goede arbeidsvoorwaarden met eigen pensioenregeling. Prima krachten, die bereid zijn zich aan een psycho- technisch onderzoek te onderwerpen, gelleven uitvoerig schriftelijk te solliciteren met opgave van verlangd salaris aan het hoofdkantoor Vijzelstraat 62, A'dam C. SPARKLING GRAPE SALINE AGENDA teimf Mr H. BOAS, Kloveniersburgwal 61. Amsterdam (C. vraagt voor spoedige indiensttreding: Haagsche Comedie Dir.CeesLaseui - Paul Steenbergen Woensdag li Febr. - 8.15 uur - Federlco Garcia Lorca's Yerma Vertvand. VV. F. Werumrus Buning. Regie.Cees Laseur FACTURIST(E) en ASSISTENT-F ACTURIST(E) tivse ïEETEIiM&EEES FABRIEKSKANTOOR te Amsterdam OP GROOT ACCOUNTANTSKANTOOR TE A'DAM kan geplaatst worden een respectievelijk ijzerwerkers, die behoorlijk elec trisch kunnen lasseu. In staat alle voorkomende reparaties en vernieuwingen aan ketels uit te voeren. Moeten bij het werk behorende tekeningen kunnen lezen. Leeftijd tot 35 jaar. Brieven met volledige bijzonderheden te richten aan de afdeling PS-7 van bovengenoemde Maatschappij. Reeds eerder ingediende sollicitaties behoeven niet te worden herhaald. vraagt voor spoedige indiensttreding een: Vlot opnemen In Engelse en Duitse taal vereist alsmede enige kennis van eenvoudige administratieve werkzaam heden. Leeftijd 20-25 jaar. Sollicitatie onder P 13052, bureau Parool, Amsterdam .Nederlunclsohc Opera Aida Prijzen f 7.59-t 1.60 liefst bekend met Burrough-factureermachine. Donderdag 12 Febr. Leeftyd 18—20 jaar, voor lichte administratieve werkzaamheden. Middelb. schoolopleiding vereist. Brieven onder A. M. 503, Adv. Bur. De la Mar, A'dam. Toneelgroep „Nederlandse Comedie" Dir.:Johan de Meester- Guus Oster-HanBentzvandenBerg Zaterdag 14 Februari 8 uur Laatste vooisteliing te Amsterdam van Via Lissabon (Tlio Rlverllne) Toneelsnel v. Clinrles Morgan. RegieMan Bentz v. d. Berg Accountantsassociatie KLIJNVELD, KRAAYENHOF Co. vraagt voor haar kantoor te Amsterdam teeltijd lot 25 iaar. minstens M.U.LO.-diploma kennis van stenografie gewenst. Sollicitaties te richten aan het kantooradres Tesselschedestraat 18, Amsterdam (W.). Bij het PROVINCIAAL te Bakkum (N.H. Nederlandsohe Opera Lohengrin Prijzen f 7.50—f 1.50 Bij de Dienst der Havens en Handelsinrich tingen, afdeling Gem. Petroleum-Entrepót te Amsterdam kan geplaatst worden een lc Technisch Opzichter Salarlsgrenzen inclusief vaste toelage 3396,60 tot 4698,per jaar. Kinder toelage volgens de gemeentelijke regeling. Bedoelde functionaris zal, als assistent van de bedrijfsopzlchter, worden belast met het technische beheer en onderhoud van het ketel huls, pomplnstallatles, pijpleidingen e.d. Gegadigden dienen in het bezit te zijn van het diploma Scheepswerktuigkundlge B of C en moeten beschikken over enige jaren er varing met ketelinstallaties en pompen. Maximum leeftijd 35 jaar Indiensttreding zo spoedig mogelijk. Volledige sollicitaties op zegel onder no. 20 H.H. in te dienen uiterlijk 10 dagen na het verschijnen van deze advertentie bij de directeur der Gem. Personeelsvoorziening, Sarphatistraat 92. Amsterdam (C.). ZIEKENHUIS DUIN EN BOSCH worden gevraagd PER 1 MAART vrmiwelsjke kracht GEVRAAGD voor alle voorkomende KANTOORWERKZAAMHEDEN op dameshoedenfabriek, enigszins kunnende boekhouden en in staat Engelse en/of Franse correspondentie te voeren. Brieven onder P-13058, Bur. Parool. Nederlandsche Opera Cavalleria Rusticana Pclj as Dinsdag 17 Febr. voor volledige, gratis opleiding voor dipl. B (verpleging van geestes- en zenuwzieken). Aanvangsalaris 720.per jaar, boven genot van kost, inwoning, bewassing en geneeskun dige verzorging. De N.V. NEDERLANDSCHE MACHINEFABRIEK ..ARTILLERIE-INRICHTINGEN" Hem brug - ZAANDAM, vraagt voor spoedige indiensttreding woonachtig in Amsterdam of Zaanstreek Uitsluitend schriftelijke sollicitaties met vermelding van leeftijd en verdere persoonlijke gegevens aan de afdeling Personeel. Zij, die reeds eerder gesolliciteerd hebben behoeven dit niet weer te doen. N.V. Verzekeringsbank Victor ia' Keizersgracht 126128 Amsterdam, vraagt voor hare afdeling WISKUNDE een vuur huishoudelijk werk op de vcrplegingsaf delingen, voorlopig in de rang van dienstmeisje. Maximum salaris J 1664.— per jaar bruto. B(J gebleken geschiktheid kan bevordering tot Huishoudelijk Assistente in bet vooruitzicht worden gesteld. Maximum salaris 2064.— per jaar bruto. Voor beide functies: leeftijd minstens 18 jaar: ver goeding van kostgeld bij afwezigheid: hulp bij eerste aanschaffing ven dienstkleding; 3 weken vacantie en 1 vrye dag per week. Schriftelijke sollicitaties aan -1e Eerste-Geneesheer- Directeur. JONGEMAN met Mulo-diploma. Leeftijd tot 22 jaar. Brieven met opgaaf van leeftijd, genoten onderwijs en eventueel reeds verrichte werkzaamheden aan de administrateur ki >EKI EKS TERS Telefoon 62336

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3