„Koude blokkade van China zonder gevaar PENSION IN TIENTSIN TWEEDUIZEND MAN aan de slag Droogmaking van Tholen met spoed aangepakt Wellicht in voorjaar nog uitzaai Hebt U een ogenblikje? door Nina Fedorova Namen van de slachtoffers CINEAC PLAZA M G SIRPWALTER SCOTT'S 9 de \oïïtsl«ra*il van Dinsdag 10 Februari 1953 55 GENERAAL BRADLEY IN COMMISSIE: SENATOR LONG: Noorclpool-basis 1h.uk kost veel te duur WASHINGTON, 9 Febr. (Reuter) en A pj Hoe kan men de kust van com munistisch China blokkeren zonder het gevaar te lopen, dat hieruit: openlijke vijandelijkheden en een oorlog ontstaan f Deze vraag werd vandaag besproken door generaal Omar Bradley, voorzitter van de commissie van Amerikaanse staf chefs en een commissie van senatoren, die hem om inlichtingen vroeg over de militaire stand van zaken en de Ameri kaanse bases en garnizoenen in het bui tenland. Volgens Bradley kan men sche pen. die ladingen naar communistisch China vervoeren, op hoge zee aanhou den en elders doen lossen. „En als men dergelijke sChëRen vanuit de lucht bom bardeert?", vroeg een senator. ..Dat zou een oorlogsdaad'zijn"antwoordde Brad- ley. De senator stelde deze vraag in ver band met het Finse schip „WHma" (7000 ton), dat met een lading benzine voor straaljagers onderweg is naar communis tisch China. Het schip heeft deze lading ingenomen in een Roemeense haven. Deze kwestie over de „koude" blokkade van China heeft nieuwe mogelijkheden geopend nu president Eisenhower beslo ten heeft de Vile vloot uit de zeeëngte tussen Formosa en het Chinese vasteland terug te trekken. De gedachte aan een blokkade van China wint in het Congres hoe langer hoe meer veld. Een dergelijke maatregel wordt voorgestaan door senator Ta ft, Republikeins fractieleider in het Con gres. De Democratische senator Russell, die eveneens lid van de commissie voor de strijdkrachten is, waarvoor Bradley vandaag verscheen, heeft gezegd van mening te zijn, dat aan de gedachte van een blokkade vastgehouden moest wor den. Hij voegde hieraan toe: „Ik hoop, dat onzè afgevaardigden bij de Verenigde dringen". Het wordt waarschijnlijk geacht, dat de Chinese nationalisten zullen trachten „Wiima" te onderscheppen. Zij hebben onlangs ook een Brits schip aangehou den. dat een lading staal vervoerde naar communistisch China. De lading werd in beslag genomen en naar Formosa ge bracht. Communistisch China heeft hier tegen geen protest laten horen. Nog altijd worden Chinese havens aan gedaan door gemiddeld 80 tot 90 sche pen oer maand. Zij zijn meestal gechar terd door communistische landen, voor namelijk door Polen en Roemenië. Generaal Bradley heeft de commissie ook ingelicht over de militaire kracht van de communistische landen, waaraan hot Westen „in geval van moeilijkhe den" het hoofd zou moeten bieden. Al deze inlichtingen werden onder de groot ste geheimhouding gegeven. Later op de dag had Bradley een nieuwe vergade ring met de commissie. Plet ging "toen voornamelijk over het aanleggen van Uitdaging Yerscliueren- Wagtmans te Brussel BRUSSEL, 9 Febr. Wercldkam- pioen Dolf Veröchueren heeft van de nieuwe stayer Wout Wagtmans een uit daging aanvaard voor een wedstrijd in drie manches ten bate van het Neder landse Nationale Rampenfonds. De Belg en de Nederlander zullen elkaar Donder dagavond op de piste van het Brusselse Sportpaleis treffen. Er staan een achter volging. een tijdrit en een normale stay ersmanche op het programma. Westbromwicli-Chelsea voor derde maal gelijk LONDEN, 9 Febr. De Cupwedstrijd tussen Westbromwich Albion en Chel sea, welke voor de tweede maal werd overgespeeld op het terrein van Aston Villa, is na verlenging wederom in een gelijk spel geëindigd: 11. Te Hillsborough, Sheffield, eindigde de eveneens voor de tweede maal over gespeelde wedstrijd tussen Notts County en Bolton Wanderers in een 10 zege voor Bolton. Bolton komt nu in de vijfde ronde, Za terdag 14 Februari te Luton uit tegen Luton Town. Westbromwich en Chel sea zullen vóór Donderdag andermaal tegen elkaar uitkomen. F. Remmers in KNYB-bestuur DEN I-IAAG. 9 Febr. De heer F. Remmers te Zwolle is benoemd tot be stuurslid van de KNVB in de vacature Teeuw. De heer Remmers is voorzitter van Be Quick '28 te Zwolle, welke club in de Zaterdagcompetitie van de KNVB speelt. Amerikaanse bases in het buitenland, De senatoren wilden weten, wat er allemaal waar was van de beweringen, dat bij de aanleg van bepaalde bases zoveel geld werd verspild. Dit laatste heeft vooral betrekking op de grote, nieuwe luchtbasis Thule bin nen de Poolcirkel. De democratische se nator Long zei, dat deze bases een waarde vertegenwoordigt van 20 mil- lioen dollar maar dat er in werkelijk heid al 100 millioen voor is betaald. Londen TEGEN blokkade LONDEN, 9 Febr. (A.P.) Engeland heeft vandaag officieel laten weten, dat het zich zal verzetten tegen elk Ameri kaans voorstel om communistisch China te blokkeren. Een blokkade zou volgens de Britse opvatting, gevaarlijk, niet afdoend, poli tiek onverstandig "en in feite nadeliger voor de geallieerden dan vóór de Chi nese communisten zijn. Griep in Beieren: 226 doden München, 9 Febr. (Reuter) Het aantal slachtoffers van de griepepide mie, die reeds enkele weken in Zuid- Duitsland heerst, is alleen al in de staat Beieren gestegen tot 226. In München overleden in het afgelopen weekeinde 24 personen, een groot deel van hen wa ren jonge mensen. Het aantal nieuwe griepgevallen neemt de laatste dagen af. (Van onze speciale verslaggever THOLEN, 9 Febr. Do Rijkswaterstaat heeft verschillende wederopbouw- diensten in Zeeland in liet leven geroepen. Op de eilanden worden bureau's ge vestigd die de droogmaking ter hand gaan nemen. In de stad Tholen is de <1 „Droogmaking Tholen" gevestigd. Ruim 2000 arbeiders en militairen zijn in Tli ingezet om de dijken te versterken. In opdracht van Rijkswaterstaat wordt liet gróte dijkgat bij Stryenham dat reeds is gedicht thans op hoogte gebracht. Met groot materiaal wordt een acht kilometer lange slaperdijk van Sint Annaland naar het Zuiden van het eiland versterkt. Dit zal de voorlopige waterkering wor den van honderden hectaren polderland die worden drooggemalen, of droogliggen. Als de bedreigde punten bij de komende springvloed op 16 Februari behouden blijven is Tholen, met uitzondering van vijf polders bij Stavenisse, gered. deel van Tholens akkers weer worden gezaaid. De eerste metingen hebben ech- Ook bij Stavenisse wordt aan het her stel van 'de dijkbreuken begonnen. Ruim 500.000 zandzakken zullen in de komende dagen naar dit zwaar geteisterde gebied gaan. De Poortvlietse polder is al afge sloten. Door een sluis wordt het overstro- mmgswaler geloosd. De bemaling van de polders benoorden Sint Maartensdijk is al in volle'gang. Verwacht wordt dat de ze gebieden binnen anderhalve maand droog liggen. Als het weer meeloopt zal in het komende voorjaar op een groot r aangetoond, dat het zoutpereentage op deze ondergelopen gebieden vrij hoog is. Dit is ook het geval bij de inundaties in de Halsterense polder, die door een zoutwatervloed is geteisterd. Het definitief herstel van Tholen en St Philipsland is opgedragen aan een combinatie van de Amsterdamse Ballast- maatschappij en de Aannemingsmaat schappij Blankevoort. Zij hebben al groot materiaal naar de gebieden gedirigeerd. Ook aan het geblokkeerde Brabantse deel van de verbindingsweg tussen Tholen ep Halsteren wordt hard gewerkt. Verwacht wordt, dat de weg van Halsteren naar Tholen volgende week vrij van water "ipsland wordt spoedig aan het herstelwerk begonnen. (Advertentie) Neem ter bestrijding van de krachtig werkende GRIEP-CACHETS. HET OUWEL-CACHET Tl WAARBORGT W SMAAKLOOS EN GEMAKKELIJK INNEMEN No. 746 HORIZONTAAL: 1 Büen-rmcn: 18 handeling; 20 titel Ituum houder; 5 inhoudsmaat voor in Abessinië; 21 schel; 22 I gerei; hout9 voorzetsel; 10 werke- Skandinavische munt; 24 na- lijk, 12 Chinese afstandsmaat: schrift25 zuil; 27 paarden- 14 voedster; 16 tot zich ne-lslee; 28 lichaamsdeel; 29 30 bergplaats: 32 eot- 34 deel van mast; 35 verbinding; 37 onbepaald voornaamwoord38 dochter van Laban39 daad; 40 roof dier; 41 hoofddeksel; 43 lange klinker: 45 tapijtachtige stof; 47 muzieknoot; 48 verdieping; 49 vereist. VERTICAAL: 1 Vraag om inlichting; 2 familie; 3 bij woord; 4 stopinstrument. 5 voenplas; 6 reeds; 7 lengte maat; 8 van geringe waarde; 11 boomvrucht; 13 onderricht: 15 Chinees dictator; 17 bui del; 19 kleine papegaai; 21 grondvlak; 22 zich voortbe wegen; 25 koud: 26 gek; 31 platboomd vaartuig: 33 ijs kegel: 34 hert; 36 bevel: 38 niet dicht; 41 wortel; 42 metaal; 44 en (Frans) 45 ge wicht; 46 middelbaar onder wijs; 47 mijns inziens. Oplossing No. 745 p L /I V E:\rsgK\R\E\E F r K O E D E E Rmrao\D\E d\o\T\J\MEM u R R i 1 o\p\r\i 1 P E E R SÈUU A m-z E E M i C EmNWkN\0 N F D O 6 i \smPIA\D d i k N E KBoBÉ/fU S 1 R O E AJ muv h-tariE r\R \E\E\KmR E P E P E u\nVz\i Ia/|«IB f N k E l M E Blo PW E L l a O ewmswlu T S Nederlandse vissersboot bij Noorwegen stuurloos STA VANGER, 9 Febr. (DPA) Een Nederlandse vissersboot, waarvan de naam nog onbekend is, is vandaag in moeilijkheden geraakt, doordat de schroe ven in liet net vastraakten. I-Iet schip dreef driehonderd zeemijlen ten Westen van Stavanger in Noorwegen stuurloos rond. Van de kust van Zuid-Noorwegen is vanmiddag het Duitse vissersvaartuig „Schwaben" uitgevaren om hulp te ver lenen. (Advertentie) HET GENEEST VLUGGER EN BETER wanneer Gij er Akker s Kloostcrbalsem op doet. Deze heerlijke, zuiverende wond- balsem reinigt en geneest wonden van allerlei aard, (speci,aai ook brandwonden), voorkomt ontsteking (zweren) en bevordert de zo belangrijke groet van de nieuwe huid Maar ook als wiijfiniddel bij rheuma- tiek. spierpijn en lendenpijn wordt Akker's Kloosterbalsem al drie geslachten lang ge prezen met de bekende woorden; „Geen goud zo goed" 23 OMA hoorde Lida zingen en daaraan 1 en aan verschillende andere, duide lijke tekens wist ze, dat Lida verliefd was. Ze nam het ernstig en als iets defi nitiefs. De vrouwen in hun familie wer den maar ééns verliefd en dan voorgoed. Als weduwe bleven ze verder onge trouwd. Echtscheiding en ontrouw ken den ze niet. Zelfs wanneer ze teleurge steld werden, bleven de vrouwen in hun familie trouw. Was die arme Tania daar niet het duidelijk bewijs van? Dus wist oma, dat, daar Lida eenmaal haar keus gedaan had, mgjs.haar yan gedachten zou kunnen doen veranderen. Haar lot dreef haar het onbekende tegemoet. Oma kende slechts één middel tegen de ellende, welke 'n mens kan overko men: het gebed. Nu Lida haar verving in de dagelijkse tredmolen van het huis houden en het was nu trouwens ook minder druk ging ze dagelijks naar de kerk. Toen Jimmy weg was en Lida met "n glimlach en ogen, die niets zagen, de kamer binnenkwam en op de tafel zo het een en ander begon te verzetten zonder enige klaarblijkelijke reden, zei oma. lichtelijk verwijtend: „Doe niet zo onge durig. 'Neem wat behoorlijks onder han den. Hier heb je wat te strijken." „Strijken?" Met tegenzin rukte Lida zich uit de wereld van haar dromen los. „Strijken, zei u? Ah, ja, strijken!" „Ja, hartje, strijken. Maar ik zie, dat Ik je dat nu niet kan toevertrouwen. Je zou me al het linnen schroeien. Neen je kunt me beter die delcen hier maken." Langzaam kleedde oma zich aan en ging naar de kerk. Zoals gewoonlijk ver liet ze moe en suf het huis om kalm en opgewekt en met 'n stralend gezicht te rug te komen. Ze was gewoon om naar 'n klein missiekerkje te gaan. Het was eigenlijk niet gebouwd als kerk, doch slechts 'n uiterst povere kamer, voor kerkdiensten ingericht. De priester was 'n Chinees, die uit 'n familie van marte laars voor het geloof stamde. Nederig en vurig baden ze. Alleen armen en ouden en invaliden kwamen daar. Je zag er geen welgedane gezichten, geen rijke kleren, geen deftigdoenerij. Er brandden niet veel kaarsen, want die mensen had den geen aardse rijkdommen om aan hun God te offeren; ze hadden geen goud, geen zilver alles, wat ze te ge ven hadden, was hun geloof, hun gods vrucht, diep begraven in de stilte hun ner ziel, hun laatste toevlucht in de be proevingen van het leven, het enige, wat ze gered hadden in bloed, in smart en tranen. En alleen daar in de kerk zouden ze zich dit alles herinneren met 'n traan, 'n zucht en dan weer stil worden. DE brieven van madame'Militza had den 'n speciale eigenschap: ze kwa men gewoon lijk als er 'n verandering in hei leven van de Familie op til was. I-Iaar derde brief kwam uit Shanghai, waarheen ze als „ongewenst element" was verwezen. De professor las de brief onder de lunch aan een aandachtig ge hoor voor, waaron der zich ook me neer Sung bevond. Militza had verba zingwekkend nieuws: de koning van Engeland kreeg belangstelling en sympathie voor de Russische vluchte lingen in Shanghai. Op zijn verzoek moesten ze wor den ingeschreven en kregen de aan- lokkelijkste vragen te beantwoorden, zoals: „Waar zoudt ge graag heengaan?" En, komaan, omdat het madame Milit- za's vak was. de waarheid te zeggen, zei ze ronduit, dat, wanneer de koning van Engeland bereid was om iets voor haar te doen, zij wenste dat hij het royaal zou doen zonder er voor betaald te wil len worden, want zij, madame Militza, was het beu telkens weer geld te moeten geven voor passen en visa en ze meende, dat hij geld" genoeg had ook zonder die zestig cent, die ze haar vroegen voor die inschrijving. Toen gebeurde er iets onverwachts. Peter, die altijd -erg beheerst was ge weest en wiens manieren meer weg had den van die van een gezantschapsattaché dan van een kantoorbediende, zei met harde en boze stem: „Russische vluchtelingen helpen? Komt dat niet wat laat? De koning van Engeland heeft een betere gelegenheid gemist om te helpen. Wat is er na twin tig jaar strijd van de Russische emigran ten overgebleven? Hoevelen zijn er ge storven aan lager wal geraakt? 't Is nu met ons gedaan. We hebben mooi pra ten, dat niemand ons geholpen heeft. Zij lieten ons in de steek!" „Maar jongen", zei oma zachtjes, „praat toch zo niet. Ze zijn toch niet verplicht ons te helpen." „Niet verplicht?! Zijn ze geen Christe nen? Nergens, in geen van hun buiten landse bezittingen, hadden ze plaats voor één millioen Russische emigranten, toen allen nog bekwaam om te werken, voor 't merendeel militairen, die ze zouden kunnen gebruiken in hun volgende oor log. Neöi. Neen. Ze waren blind. Ze speelden domweg de Bolsjewisten in de kaart. Ze lieten duidelijk zien, wat je van de rijken te verwachten hebt, wanneer je in nood zit: ze laten je goedkoop voor zich werken." „Beste jongen", riel oma hem goed moedig in de réde, T.in mijn jeugd in het prachtige huis vèn m'n ouders las ik vaak in de krant'over hongersnood in Indië. We leerden bovendien in de aard rijkskundeles, dat er één millioen van de bevolking van Indië jaarlijks van honger stierven. Wel, wat deed ik om te helpen? Je komt, denk ik, pas door eigen leed en ervaring tot het besef van de ellen de van anderen." Toen gebeurde er opnieuw iets onverwachts: de deur ging open en meneer Stowne kwam de kamer binnen. Het kleine stukje van z'n gezicht, dat zichtbaar was, droeg een verwilderde uitdrukking. Het zou verwaand geweest zijn te ver onderstellen, dat hij een beleefdheidsbe zoek kwam brengen. Alleen uiterste nood zaak kon deze heer naar dit huis hebben gebracht. Daarom ging het gezelschap bij z'n komst uiteen. Dima gaf het voor beeld. Hoe onaangenaam ook, de waar heid moet gezegd: Dima rende naar bui ten, zocht hond, sloot hem op in het ko lenhok en verborg zich toen onder het raam om te luisteren. Hij was er zeker van, dat meneer Stowne voor hond kwam. Meneer Stowne begon bij het begin. Hij zei. dat z'n zuster, een vrouw van vaste gewoonten zijnde, al die tijd er op aange drongen had naar het pension terug te gaan. Ze bleef vooral naar oma vragen, ómdat deze haar levensverhaal nog niet had uitverteld. Hij. meneer Stowne, had het druk met de liquidatie van wijlen meneer Parrish' zaken. Hij moest naar Moekden en daarna naar Shanghai en kon eerst daarna naar Engeland. In aanmerking nemende mevrouw Par rish' eigenaardigheden van karakter en gedrag had hij te kiezen tussen hun huis en een ziekenhuis. Zouden ze niet zo vriendelijk willen zijn haar voor 'n tijdje terug te nemen? Nu hij zich realiseerde, hoeveel tijd oma had doorgebracht met mevrouw Parrish en hoe heilzaam haat- invloed op z'n zuster was, voelde hij zich werkelijk zeer aan haar verplicht en vroeg oma, als 'n kleine vergoeding, 'n bedrag van, zeggen we honderd dollar, wel te willen aanvaarden. Hij wenste zich van oma's weldoende invloed op z'n zuster zo lang mogelijk te verzekeren. Mocht hij oma nu 'n honorarium aanbie den en haar vragen opnieuw voor me vrouw Parrish te willen zorgen? Tegelij kertijd zou er 'n dokter geëngageerd wor den om de grootst mogelijke zorg aan me vrouw Parrish' gezondheid te besteden, want alleen tenzij ze beter was, kon hij er aan denken haar de lange bootreis naai- Engeland terug te laten maken. Kortom, hij was bereid voor mevrouw Parrish be halve 'n bedrag voor oma's kost en inwo ning en oma's salaris bovendien nog zes tig dollar te betalen. „Honderd en zestig, en zestig - wel, daarmee- kunnen we onze achterstallige huur en de bakker betalen", dacht oma. „Oma's kost, oma's inwoning daar kunnen we alleen al ons eten van beta len", dacht moeder. „Honderd en en dacht Dima en kwam er niet meer uit. Maar wilden ze zo goed zijn en me vrouw Parrish er van overtuigen dat ze alles moest doen wat de dokter zei? Me neer Stowne praatte door. Moeder en oma bleven rekenen in hun hoofd. En hun ge zichten klaarden dientengevolge steeds meer op. totdat elk zich met 'n open. bre de glimlach tot meneer Stowne richtte. Zo wenden ook zonnebloemen zich naar ,de zon en opëftèn hun bloembladen naar mate zij hen voller beschijnt. "Wel, ze accepteerden. Meneer Stowne opende z'n portefeuille en legde 'n biljet van honderd dollar op tafel. Oma schrok er 'n beetje van. In Rusland was het niet de gewoonte om iemand op die manier geld te geven, zo maar openlijk, over de tafel. Maar, hoe ook gegeven, dat geld betekende geluk. Oma dankte hem onderdanig. (Wordt vervolgd) ■~1 DEN IIAAG, 9 Febr. Vandaag: heeft het Nederlandse Rode Kruis dc vUfde do denlijst vrijgegeven. Ook deze opgave is onder voorbehoud, zodat wijzigingen ach teraf nog mogelijk 2ijn. OU WEB KERK - Z. Von Damme, Maatje, echtgenote van Bolljn, Nicolaas MarUn. laatste adres: Oostweg 148 b. De Vrieze. Marie, 70 jaar. echtgenote van Cornells Zwe.nne, laatste adres Straatweg 147. Van Damme. Ilulb. J., echtgenoot van Jaantje Bolijn. Van Damme. Johnny. 13 j.. zoon van Huib J. Damme en Jaantjo Bolijn. Bolijn. Jaantje. echtgenote van Huib van Damme, laatste adres voor laatste 3: Oostweg 148 b. Hen- driksc, Jacob Leendert, geb, 13-3-31 te Ouwerkerk, laatste adres: Molenweg 210. Overleden en begraven te Vlanen, ge meente Ouwerkerk Bolijn, Nicolaas. geb. 25-2-92 te Ouwerkerk. Bolijn-van der Have. Barbara, geb. 12-9-96 te Oosterland. STAVENISSE Van Blokpoel. Jacob, geb. 1-5-90 te St Annaland. echtgenoot van Anthonetta Pie- ternella Quist. laatste adres: Kerkstraat a 303. Brouw. Dlngena, geb. 4-9-88 te Sta venisse, echtgenote van Cornells Braber, laatste adres; Buurtweg a 90. Van Dalen, Geertruide Danctta. geb. 10-2-07 te Poort vliet. echtgenote van Gaakeer, Cornells Jacobus Bart. Gaakeer, Adriana Dirkje Jacoba. geb. 24-12-27 te Renkum, laatste adres voor beiden: b 53. Hag", Izabeila Helena, geb. 16-10-99 te Saveuisse, echt genote van Van 't Veer, Adriaan, laatste adres: a 347. Hage, Jan, geb. 26-1-75 te Stavenisse, echtgenoot van Pieternella Adriana van Luyk, laatste adres Wilhel- minastraat A 276, Klaasse, Pieternella, geb. 6-11-05 te St Maartensdijk, echtge note van Cornells Hage. laatste adres: B 24 Koeman. Pieternella Jozina, geb. 23-8-Ó5 te Stavenisse, echtgenote van Pic- ter Johannes Hage, laatste adres: Molen pad A 200. Luyk. Pieternella Adriana. geb. 2-4-75 te Stavenisse. echtgenote van .Tan Hage, laatste adres: Wilhelniinastraat A 276. Moerland. Geertje, geb. 27-5-92 te St Maartensdijk, echtgenote van Dirk Ja cob Hout, laatste adres: Kerkstraat A 346. Moerland. Jacoba, geb. 15-6-10 te Stave nisse, echtgenote van Jacobus Vroegop. laatste adres: Weerweg A 149. Priem, Tan- netje, geb. 10-3-12 te Stavenisse, echtge note van Pieter van Iwaarden. laatste adres; Pöststraat B 8. Rledljk, Pieter nella Geertruida, geb. 21.7.90 te Stave nisse. echtgenote van Cornells Pieter Steen dijk, laatste adres: Kerkstraat A 362. Smits. Pieternella, geb. 25-1-98 te Stave nisse, echtgenote van Jan Geluk, laatste adres: B 60. Sonko, Wilhelmina Janna, geb. 16-6-08 te Middelburg, echtgenote van Leendert Hage. laatste adres: Kerkstraat A 310. Stoutjesdijk. Jacoba Izabeila. geb. 7-12-83 te St Maartensdijk, echtgenote van Christiaan Luyk, laatste adres- Kerkstraat A 354. Van 't Veer. Cornelia Pieternella. geb. 23-9-21 te Stavenisse. echtgenote van Cornells Leendert den Braber, laafde adres: Kerkstr. A 348. Wesdorp. Dingena Cornelia, geb. 17-2-17 te Stavenisse, echt genote van Jacob Adriaan van Zuien, laat ste adres: Kerkstraat A 320. WISSEKERKE Geïdentificeerd: v d. Maas. Marinus A., geb. 28.9.77 te Glersd(jk. laatste adres C 69. WOLPH AARTSDIJK In Goes geïdentificeerd: Kloosterman. Cornells, 47 Jaar, laatste adres: Klooster- weg. YKRSKKE In Goes geïdentificeerde slachtoffers: v d. Berge, Cornelia. 63 jaar. echtgenote van Leen Otte, laatste adres: Damstraat 107: Otte, Leen, geb. 20 11.86 te Bruimsse, echtgenoot van Cornelia van den Berge, laatste adres: Damstraat 105. ZIEKTEZEE Geïdentificeerde slachtoffers: Blankert, Iïendrikus, geb, 29.5.77: Verton. Sara. geb. 6.10.82, laatste adres voor beiden C 256; 'Janse, Janna Cornelia, geb, 15.12 11. laat ste adres C 266; Den Boer, Arie. geb. 30.5.96. laatste adres: C 264: v. d. Houten, Johanna Krina, geb. 31.12.63, laatste adres C 37$; De Graaf, Jena. geb. 7.10.88. laatste adres: C 203; Ringelberg, Jan Johannes, geb. 21.9.80, laatste adres: C 633: Van Beveren. Cornells, geb. 3.10.69, laatste adres: C 4S2; Van Strien, Tlicna. geb, 14.2.74, laatste adres: C 492; Van Beveren. Melndort, geb 26 5.94; Van Nieuwenhuyze, Jacoba. geb. 21.10-98. laatste adres voor belden C 546; Gilden. Hubertug Cornells, geb. 30.10.70. laatste adres: C 257; Bil. Janna. geb. 27.6 70, laatste adres: D 55; Matthjjsse. Jan Adriaan. geb. 12.8.79: v. d. Meer, Adriaantje. geb. 16 0.77, laatste adres voor beiden C 536; Huige, Gerard, geb, 7.1.53. laatste adres: Westhavenhoofd C 638. DORDRECHT Kampman, Astrid Annie, geb. 24.2.44 te Dordrecht, overleden 1.2.53 t.g.v. ongeval. Van Poeren. Johanna Elisabeth, geb. 9.1.94 te Dordrecht, verpleegde in Loosduinen, verdronken en geborgen in de gem. Dordrecht. FIJN AART Ge bos. laatste adres C 123; Ceilings. Geert Paulus, geb. 21.3.52, laatste adres D 236. 's-GRAVENDEEL Van den Beug, Hendrik, 6 2 53 overleden en voorlopig begraven in Dubbeldam. KRABBEN DUKE Verschuure. Bartel, geb. 14.12.84, laatste adres: Krabbendijke. KRIMPEN AAN DE ÏJSSEL Overleden: Lubkemann, Heinrïch Frie- dnch, geb. 18.3.82. KRUIN INGEN Visser-Blok, Cathariua. geb. S-2-64 te Kruiningen. Jansen, Maria Adriana. 8 jaar, Jansen, Pieter, geb. 8-9-11 te Krui ningen, echtgenoot san Jacoba Brandt. Brandt. Jacoba. geb. 3-6-18 te Kruiningen. echtgenote van Pieter Jansen. Jansen. Maria. geb. 1-3-44 te Kruiningen, dochter van Pieter Jansen en Jacoba Brandt, laat ste adres voor laatste drie: Molenweg. Blok. Bastiaan. 88 jaar. Blok. Marina, echtgenote van Bastiaan Blok, oud 82 jaar Blom. Peter, 3 Jaar. Blom. Cornells, 5 jaar. heiden Weteringschans te Amster dam, Komejan, Freöerik. 76 jaar, echtge noot van Catharina Hoógerhoide, laatste adres Kruiningen. Hoogerheide. Catha rina. geh. te Kruiningen. echtgenote van Frederik Komejan. oud 71 jaar. Vroegop. Abraham Cornells, geb. 28-3-23 Ie Krui ningen, echtgenoot van Janna Blauwkamer, laatste adres: Kruiningen. Dek. Paulina, Marina, geb. Juni '40 te Kruiningen. doch ter van Cornells Dek en Maatje Jansen. Pouwer. Johanna. 57 jaar, weduwe van Adriaan Minnaar, laatste, adres: Kruinin gen, Blok. Jacobus en zijn echtgenote Cornell Cock v. d, Parel, Albertus. P. v. d. Parel-Roelse en babv. Willebroer. Willem, v. d I-Iart. Helena, geb. 11-7-68 te Kruiningen. Braam. Ptctcrnella. geb. 29-3-90 te 's Gravenpolder, echtgenote van Marinus v. d. Hart. Saaman, Arie en echtgenote en zoon Jan. Brieve, Tannetje, geb. 23-12-92 te Kruiningen. wed. van S. v d. Boomgaard, laatste adres- Zanddijk 18, Danker. .Johanna geb. 28-3-79 te Krui ningen. laatste adres: Donkerwegje. Van Iwaarden-, Maria Johanna, geb. 6-1-96 te Kruiningen. echtgenote van Adriaan Sin ks. laatste adres: Donkerwegje. Hof- meijor. Theo Gerritje. geb. 31-8-52 te Kruiningen. laatste adres: Zanddijk 12. MOLENAARSGRAAF Overleden t.g.v. ongeluk: Brandwijk. Jan Adriaan, 45 jaar. NIKUWERKERK-Z. Geïdentificeerd te Zierikzee* Van Tlg- gelen. T plm. 2S jaar, laatste adres: Nieuwerkerk Kapelle. In Goes geïdentificeerd- Kloote, Maria, echtgenote van Karei Eerland, laatste adres: Stoofweg; Zorge. Lina, echtgenote van Pieter Heijboer. laatste adres: Provin ciale Straatweg; Kik. Marina, echtgenote van Hendrik Johannes Hendrlkse, laatste adres: Slotweg. OOSTERLAND (St Jansland) Dd. 3.2.Ó3 voorlopig te St Jansland (gem. Oosterland) te Schouwen begraven De Rond, Martina, geb. 2.3.00 te St Jansland; Van TJsseldijk. Matthijs. geb IS 9.97 te St Jansland, echtgenoot van Maria van der Maas; Van TJsseldijk. Willem, geb 2 6,46 te St Jansland. zoon van Matthijs van IJsseldijk en Maria van der Maas. In de publicatie van de tweede lijst ver valt de opgave onder gem. Nieuwerkerk va :i Krabbe, Adriana, echtgenote van Thomas de Bil, laatste adres: Polderweg A 351. Betrokkene leeft en is geëvacueerd raar Delft. LEIDEN. 9 Febr. Rijksuniversiteit Can- dïdaat Nederlands recht mej. M. Moussault, Heemstede; doctoraal geneeskunde dames E. M. Staab, Rotterdam; A. Veldhuijzen van Zanten, Hillegom; M. Vissers, Rotterdam; lieren F. de Jong. Gorinchem; P. van Leeu wen, RotterdamPieter van Leeuwen. Voor burg; A. .Roos, Dordrecht; II. Schouwlnk, Lochcm; L. N. Zaaijer, Voorburg; seml-arts: G. A. C. Voorhorst, Den TIaag; arts: dames A. E. Nissen. Den Haag; G. C. de Vries, Rot terdam; heren G. H. van Driom, Den Ilaag: dr G. A. Hartefl, Den Haag. AMSTERDAM. 9 Febr Vrüe Universiteit Doctoraal rechten J. II. W. Poortman, Oegst- geest: D. Karsemeijer, Muiden; T. W. Atte- ma. Den Haag; It. B Frieman. Enschede; K. M. J. Kloosterman, Den Haag; E. D. Kraan, Vlaardingen. UTRECHT. 8 Febr. Rijksuniversiteit Geslaagd voor hc-t semi-arts examen W. J. van Zijl, De Bilt, P. H. van Setten, Zwolle. J. Roos. Utrecht, mej. W. G. Renger, Rijs- sen. mej. L. W. P. de Ruiter, Utrecht. Arts examen: H. G. Parren. Zaltbommel, A. Poas- se. Aerdenhout. H. Verhoef, Utrecht. G. J Ensink, Hilversum. Tandarts examen: F. II. Meyer, Oosterbeek, P. W. Akkerman. Dor drecht. GRONINGEN. 7 Febr. Rijksuniversiteit. Candidaat letteren en wijsbegeerte (Neder lands): G. W. K. J. van der Zee. Groningen; doctoraal rechtsgeleerdheid: mej. C. M. E. van der Kraaij, Groningen. ROTTERDAM, 7 Febr. Econ. Hogeschool Candidaat econom. wetenschappen mej. H. G. A. Vissink. EindhovenA. Ooms. Krimpen ad. Lek: doctoraal econ. wetenschappen .T. D. de Haan Den Haag. Ch. H. M. Nijman. Rotterdam. F. Foudraine. Voorburg. G van Wieringen, Rotterdam. A. Huisman, Rotter dam. Gepromoveerd tot doctor in de ec.on. wetenschappen F Hartog, Seheveningen, op proefschrift getiteld: ..Problemen der mo derne economische politiek". UTRECHT, 9 Febr. Paardenmarkt Aanvoer 227 paarden. De prijzen varieerden voor: luxe paarden van 950 tot 1150; werk paarden van 700 tot 1050; oude paarden van 650 tot 875; paarden boven 3 jaar van 700 tot 1000, paarden beneden 3 jaar van 600 tot 850; veulens van 300 tot 550; hitten van 400 tot 750, Handel vlug. ROTTERDAM, 9 Febr. Veemarkt Aan voer in totaal 1287; vette koeien en ossen 466; varkens 821. Notering: vette koeien le kw. f2 84—2 94. 2e kw. f 2.64—2.78, 3e kw. f2.10 2.40 p k.varkens f 1.83, £181, 1.78 p. k. lev. gewicht. Grannheurs Binnenlandse granen (offi cieuze noteringen per 100 kg franco Rotter dam): tarwe zonder vochtgehalte f26.50 27.25 op vochtconditle' franco fabriek tot f 27.20. Voedergranen zeer flauw: zo- mergerst f30.0032,00. grove tot f32.50, win ter gerst f27 50—2S.50. haver f 22.50—23,25. rogge f 24.50—26.25, maïs geschoond f 33.50 34.50, Peulvruchten vast met flauwe af loop groene erwten f 40.0054.00, schokkers f 50.0061.00, bruine bonen tot f 90.00. WATERSTANPEX Opgenomen Maandagochtend 9 Febr. Mannheim 2.31 (—0.12). Trier 1.89 (—0.11), Koblenz 2.22 0 0S). Keulen 2.11 (—0.14). Ruhrort 4.20 (—0 41). Lobith 10.76 (—0.21). Nijmegen F.58 0.20). Arnhem 8.51 0.18). Erfde 4.02 (—0.21). Deventer 3.01 (—0.20). Namen 1.64 (+0.09). Borgharen 40 95 0.44), Belfeld beneden 12 05 0 47). Grave bene den 5.30 (—0.12). Vreeswijk 0-90 (+0.01), Llth 1.60 (—0.06). LEIDEN. 7 Febr. Rijksuniversiteit Can didaat Nederlands recht rnej. M. Moussault, Heemstede. Voor direct te A'dam fl. MEIS JE, zelfst. k. werk., v. schoenh. kant van 7.30 tot 4 uur Sal. 30 gld. p. w. V.g.g.v. Aanm. Donker Curtiusstr. 11. 6-6728 direct gevr. net handig MEISJE. Aanm. 's avonds tus- 8 en 9 u. Mevr. Priem, Bloemgracht 152, A'dam. Kantoor- cn winkelpersoneel gevraagd Het Intern. Teehn. Studieccntr. vr. v. spoedig: VRL. JONGSTE BED. v licht adm. werk en exp. Aanm. 10-5 u". Singel 98. A'dam. 4-6724 Gevr. aank. JUFFR. voor TELE FOON en LICHTE KANTOOR- BEZIGII. te A'dam. Br. onder no. 4-1788 de Volkskrant. Automobielbedrijf vr. AANK. KANTOORBEDIENDE. leeft, ca 18 j. Mulo-diploma en kunn. typen. Br. met voll. gegevens onder No. T 79 Advert. Bur. Moussault, N.Z. Voorburgwal 316. Amsterdam. 4-6706 Assistent-BOEKHOUDSTER gevr. Leeftijd ca 25 j. In staat debiteurenboekhouding an mid delgroot grossiersbedrüf geheel zelfstandig te voeren. Indienst treding zo spoedig mogelijk. Br onder no. 4-1800 de Volkskrant. Gevraagd voor zo spoedig mo gelijk: Nette R. K. jongeman. 17-18 jaar, voor magazijn- er kantoorwerkzaamheden. Aan melden 's morgens van 10-12, G ,1. de Rijk Zn.. O.Z. Voor burgwal 45 of telefoon 41977 's-avonds 6-7 4-6575 Klein Binnenhuis-architecten bureau zoekt voor dir. of zo ipoedig mog. een besoh. JONG STE BEDIENDE, "ronl of vrl.. kunn. typen. Aanv.sal f 70.- m.. voor tel. en lichte adm. kzaamh. Alleen schr. soil, aan W. J. Jansen. Keizers gracht 699. A'dam, 4-67,.2 :-aagd prima zelfstandig' VERKOOPSTER in ijszaalc. te veils banketbakkerij. Voor pri ma kracht aantrekkelijke voor waarden. Brieven met volledige Inlichtingen ond. no. 4-1794 Vkr Kantoor, winkelpers, aangeb. Actieve jongeman biedt zich aan als VERKOPER in de schoenenbranclic. Leeftijd 28 jaar. In het bezit van Diploma D. Goed kunnende etaleren. In- of extern geen bezwaar. Brie ven onder no. 3-1803 Vkr. Huishoudelijk personeel aangeboden JONGEDAME. R.K.. 28 j.. van gegoeden huize, z.z.g.g. bij da me of heer alleen, liefst omgev Limb., om de huishouding waar te nemen. Tel. K 1600-4929 of brieven no. 266 Vkr.. Breda 5-6752 c.z.a. NET MEISJE voor dgn p.w. Br. Ag. Vkr., Heer,... weg 192. Vinkeveeu. 5-6768 B.z.a. net R.K. MEISJE. 25 j.. v. d. hulshouding, v. 8-6 u.. v.g.g.v., p. 23 Febr., te A'dam. Br. m opg. v. loon no. 5-J 4S72 de Volkskrant. JUFFROUW. 35 j„ R. K. b.z.a, voor dir. als HULP in klein ge zin. v.g.g.v. Br. 110. 526 Bijk Vkr. Rotterdam 5-6772 JONGEDAME. 33 jaar, R. K.. zoekt zelfstandige werkkring als huishoudster. Br. 5-1814 de Volkskrant. Huishoudelijk personeel gevraagd Net DAGMEISJE gevraagd. Werkster aanwezig. Harlng- vlietstr. 27, A'dam (Z Telef. 27049. 6-6686 een HUISHOUDSTER. Pastorie Haarlemmer HouH'ii- 49, A'dam. 6-6741 Katholieke Gezinszorg. Roemei Visscherstr. 6. vraagt per 16 Febr. eert net R.K. DAGMEIS JE. boy. 20 j., zelfst. kunn. erken. 6-6707 JUFFROUW get raagd ter as sistentie v. d. huisvrouw. Goed kunn. koken. Aanb. 's avonds 8 u. Hunzestraat 3 II. A'dam. 6-6744 .-. net jong MEISJE, v. d. ochtenduren. Tel. 21368, A'dam of br, onder no. 6-1792 Vkr. Gevr. fl. WERKSTER, 4 d. p. w, ƒ6.p. d.. v.g.g.v. De Lalressestr. 165, A'dam. flatgeb. Westhoven eerste et. nr. 7. m.alleen 's morgens. 6-6740 Mevr. Ojemann. v. Baerlestr. 144, vraagt NETTE WERK STER voor Maandag en Don derdag van 94 uur. 6-6716 Gevr. FLINK DAGMEISJE, v. S8 u.. in tandartsgezin (geen praktijk). 2 X p. w. werkster aanw. Zaterdagmidd. vrij. Mevr. Leeuwenburgh. Mozartkade 8 A'dam-Z. Tel. 27680. 6-6711 Gevraagd, even buiten Nijmegen in klein gezin, zelfstandige JUFFROUW voor de HUIS HOUDING. Liefst kunnende ko ken. naaien, verstellen. Alle werkzaamh. verr. IIulp voor ruw werk aanw. Prima ref. v eist. Br. ond. no. 6-1787 Vki Gevraagd R. K. KINDERJUF FROUW of MEISJE, niet be neden 18 jaar, bij 2 Jongens van 1 en 3 jaar, van 1 30 tot 6 uur. Beschaafd en lief voor kin deren. Aanmelden: Mevr GIL LET. Overtoom 30. A'dam, belet., 's avonds van 8 tot 9 u. 6-6773 HOLLANDIA KATTENBURG N.V., vraagt prima MACHINE- STIKSTERS. Prettig werk, goed salaris. Aanm. Valkenweg 414. A'dam. 8-9714 Mevr. Veldt, Mr Troelstralaan 11, Amstelveen. Elsrijk, vraagt fl. zelfst. HULP i. d HUISrr, v.d.e.n. Beslist Hef voor kinde- Meer hulp aanw. Aanm Amstelveenseweg 202. A'dam 6-6754 Gevr. fl. MEISJE, goed kunn koken, v. d. of v. d. e. n. Meer hulp aainv. Aanm.: 5J6 u. of 7-8 u. Tel. 3277. Bussummergrind- weg 43, Hilversum. 6-0751 Gevr. in groot gezin R. IC. MEISJE, v.g.li.. om huisvrouw behulpz. te zijn. Dienstbode en werkster aanw. Br. No. 6-1810 Volkskr. Breda. Gevr. fl. DIENSTBODE, van 8'/<i tot 5 u. Zaterd m. en Zond. vr(j. Loon 20,p. w. Aanm. na 8 uur: Zonnelaan 9, Hilver sum. 6-6684 Gevraagd, bij moeder en zoon. een net R.K. MEISJE voor do HUISHOUDING. Genegen alle werkzaamheden te verrichten Het liefst boven 25 jaar. Brie ven onder no. 6-1785 Vkr. Overig personeel aangeboden R.K. JONGEMAN. 39 j. oud seminarist, zoekt dringend een pass betrekking als koster, portier of huisknecht. Door omst. zonder werk. Wie helpt mij spoedig? Br. D 1229 Vkr.. Houtmarkt 10, Den Haag. 7-6714 GEDIPL. VERPL. z.z.g.g, bi. hulpbeh. dame of heer of kin deren. Br. 7-J 1811 Vkr. Overig personeel gevraagd BEKW. PLATSTEEKBOR DUURSTER en leerlingen gevr. Sehellekens, Gilles v. Leden- berghstr. 2. A'dam-W. 8-6747 GOED LOON EN PRETTIG WERK op de ateliers van HOL LANDIA KATTENBURG N V. Aanm. Valkenweg 414. A'dam. 8-9715 SCHOONMAAKSTERS gevr v, ochtend- en avonduren. Aanm. v. 10-11 en 16-17 u.Zwanen- burgerstr. 37, A'dam. 8-6750 MACHINESTIKSTERS EN HANDWERKSTERS. Een goed loon en prettig werk vindt u op onze ateliers. Aanm. HOLLAN DIA KATTENBURG N.V.. Val kenweg 4—14. A'dam. 8-9716 Willem Kaptein's Handelsonder neming N.V., Weteringschans 186. .Amsterdam, vraagt voor direct: FLINKE MAGAZIJN BEDIENDE voor het onder- delenmagazijn der „Kaptein Mo- bylette"- Voorkeur gemeten zij. (lie reeds kennis bezitten van de diverse motor onderdelen. Aanbiedingen dagelijks tussen 10 en 12 uur aan bovenstaand adres. 8-6685 Celntuurl'abrlek vraagt v, di rect MACHINESTIKSTERS en LEERLINGEN, alsmede een STRIJKSTER. Modina, Heren gracht '100, A'dam 8-6760 DAMESHOEDEN. Gevraagd ca. 1 Maart voor A'dam garneer- ster met winkelervaring. Br. No. 8-1808 Vkr. Confectie-atelier „GILLET", le Jac. van Campenstroat 14. Am sterdam, Tel. 25201. vraagt enige volslagen JAPONNEN- NAAISTERS. Aanmelden dage lijks van 8-6 uur. 8-6774 Firma Bijl Co, le van Swin- denstraat 50-60. A'dam, vraagt BEHANGER-STOFFEER DER voor seizoenwerk, en AANIC. VERKOPER-ETALEUR. 8-6715 Alleen GEROUTINEERDE MA CHINESTIKSTERS en AAN KOMENDE STRIJKSTERS voor direct gevraagd. Bijzonder prettige werkkring. KAZAN.V., Pr. Hendrikkade 172, A'dam. 8-6745 ERV. JAPONNENSTIKSTERS voor beter genre kinder- cn bakvisjurken voor atelier en thuiswerk gevr. N V. ALMODI. O.Z. Achterburgwal 69-71. Am sterdam. 8-6778 en GEROUTINEERDE MA CHINESTIKSTERS en AAN KOMENDE STRIJICSTERS voor direct gevraagd. Bijzonder prettige werkkring. ICAZA N.V., Pr. Hendrikkade 172, A'dam. 8-6745 JAPONNEN. Gevraagd voot reet ervaren knipsters, machi- nestiksters, strijksters, huis naaisters en leerlingen. Aanm. Beetz' Confectiefabriek, Kei zersgracht 337, A'dam. 8-6776 Alleen GEROUTINEERDE "MA CHINESTIKSTERS en AAN KOMENDE STRIJKSTERS voor direct gevraagd. Bijzonder prettige werkkring. KAZA N.V., Pr. Hendrikkade 172. A'dam. 8-6745 3EROUT. KNIPSTER voor kin der- en bakvisjurken gevr. N.V. ALMODI, O.Z. Achterburgwal 69-71 A'dam. 8-6775 R. DOOYES' JAPONNENATK- LIER vraagt enkele ervaren CONTROLEÜSES. Sol! aan dc afd. Pcrsoneelzaken. St Willi- brordusstraat 53. Amsterdam-Z 8-6721 Gevr. voor direct op klein man telatelier aank. en volslagen MACHINESTIKSTERS. HAND- WERKSTERS en een aank AFPERSER. Da Silva. Lepel- str. 58 lis, Tel. 51761, A'dam. 8-6739 Voor direct gevr. GEROUTI NEERDE MODISTES. GAR NEERSTERS en THUISWERK STERS. Aanm. Ascot Hoed en- fabriek, Rapenburg 104, A'dam Tel. 45641 8-6727 aank. BANKETBAK- KERSBEDIENDE en 'n FIEPS- JONGEN. Overtoom 472, A'dam. Handige STRIJKSTER en aank. strijkster gevr. Alb. Kuijken, O.Z. Achterburgwal 68. A'dam. Gevr. fl. VERPLEEGHULP. Rusthuis Kooistra. Intern. Sar- phatikadc 6, A dam. Tel. 41939. 8-6742 Kinderconfectie-atelier J. LAN- GENEGGER CO.. vraagt voor haar nieuw op te richten afde ling enige BEKWAME NAAI STERS, een HANDWEKK- STER, een BORDUURSTER, een STRIJKSTER. Aanmelden Raamgracht 8 bij de Kloveniers burgwal. Amsterdam. Tel. 30893. Verlichtingslnd. vr. voor mon tage en houtdraaierij JONGEN, 14-16 j. Aanm. ook 's av. Waika, Chasséstr. 75, A'dam. 8-6702 BIJSNIJDSTER gevr. ter assis tentie van coupeur op pantalon- atelier Alb. Kuijken, O.Z. Ach terburgwal 68. A'dam. 8-6689 R. DOOYES' JAPONNENATE- LIER vraagt enige bekwame BORDUURSTERS. Aanmelden St WillibrordU83traat 53, Am sterdam-Z. 8-6722 Japonnenateller vraagt voor direct HANDWERKSTERS Aanmeld. Welia, Herengr 94, Amsterdam. 8-6602 HAAG EN ZOON vraagt BE KWAME BEHANGERS EN BE HANGERSNAAISTERS. Aan melden: Nwe Spiegelstr. 34-40. Amsterdam. 8-6725 Wu kunnen nog plaatsen enige handige. NETTE JONGENS, leeftijd ca 16 jaar, ter opleiding in hc-t metaalvak. Aanmelden: Boyce Fabrieken N.V.. Beijers- weg 18. Amsterdam-Oost (ach ter het Sportfondsenbad). N V. Confectle-Industrie t.v.d.z De Vries Susan vraagt HAN LI- WERKSTERS en LEERLING- HANDWERKSTERS (onge huwd). Tevens gevr. LEER LING-PERSERS. leeft, tot 17 jaar. Aanm. dag. tussen S5 uur of na tel. afspr. Lutmastr. 181—183. A'dam-Z. Tel. 26S0S. Kamers, pension en huizen aangeboden KLEIN HUIS in. GROTE TUIN te Alphen a/d Rijn te koop en In Februari leeg te aanvaarden, voor de meest biedende. E A Odijk, Steekterweg 104. Alphen eau den Rijn.9-u713 WONINGRUIL in. van en naat A'dam. Rokin 24. Tel. 48892. A. de Ruyterw. 128. Tel. 12279S. 9-7631 Kamers, pension en huizen gevraagd Dir. gevr. door R.K. jongeni.. 21 jr, ZIT-SLAAPK lil. of pens. Liefst A'dam-Z. of omg Br, letter Z. de Volkskrant., Nieuwst raat 80. Den Helder. R.K. jongeman, b.b.h.li,, zoekt een prima pension in een ge zellig milieu. Liefst in Zuid, omgeving Victorieplein. Bne- vcn onder no. 10-1784 Vkr. Ontwikkeling GERDA SIEMER. Aanvang nieuwe cursussen Maart, oplei ding tot SCHOONHEIDS-SPE CIALISTE-MANICURE voor vakdiploma, ter voldoening aan wettelijke VESTIGINGSEISEN. Praktijk in onze polikliniek. Tul. Weteringschans S3. Tel. 37729. A'dam. 12-6734 BERLITZ VOOR TALEN gratis proefles Engels voor be ginners en gevorderden: heden avond 8 uur. Weteringschans 68, A'dam. Tel. 36215. 12-6710 DANSEN LEREN IN 10 PRI- Vé-LESSEN f 25,Dansschool Molin, Stadhouderskade 160, A'dam. Tel 98905. 12-6762 EVEN DANSEN LEREN BIJ JOY. Snel-privélessen. Keizers gracht 722. Prosp. gratis. Tel. 40558. Amsterdam. 12-8352 We ést eens uw eigen criticus! GELUIDSBANDOPNAME van- at 3.—. Br. ond. no 12-1813 de Volkskrant. Ter overname aangeboden LIN- -tUAPIIONE CURSUSSEN, En gels en Frans. In prima con- litie, 75.per cursus. Rosen- boom, Kerkstr. 32 Bussum, Tel. 5481. 12-6764 Handelsz. gevr. i Te koop SIGARENZAAK. A'dam. Omz. ƒ700.p.w. m. of z. woalngruil. Br. 13-S 1809 Meubelen, huisraad en kleding Keuze uit 1000 NAAIMACHI NES. Singel 184, tel. 43337, Am- 'dani. 14-9367 DE HOOGSTE PRIJS voor Uw overtoil, meub.. naaimaeh.. ra dio's en verdere opruim. Tel, 30527. A'dam. 14-8356 A KOREMANS geeft GOEDE PRIJZEN voor net gedragen HERENKLEDING. Warmoes- Straat 9, A'dam. Tel. 49507. 14-7564 Uit voorraad leverbaar franco Huis: Opklapbed of Tuimelbed met fabrieksgarantie. 1-Pers. f 35.—. 2-pers. 47,50. BED DENMAGAZIJN „HET WES TEN", Bilderdijkstraat 185, A'dam. Tel. S5367. 14-6062 KLEERMAKERIJ biedt aan: DAMES- EN HERENKLEDING NAAR MAAT. betere genre, van 5,— per week af. Br. onder no. 14-1667 de Volkskrant. ENORME PRIJSVERLAGING Kcuken-douchegeysers 99, Wastafels compl. v.a. f39, Nwe closetpotten 13. Nwe Gashaarden v.a. 97. Wasbakken rl4,~ Gebr. LACROIX, Bloemgr. 172, Tol. 41916, Amsterdam-C. 14-6727 L. WAGENHUIS, Ger. Poustr. 109, A'dam. tel. 26481. betaalt veel gold voor alle soorten meu belen. naaimachines, kantoor- en magazijngoederen. 14-7509 Auto's, motoren, fietsen en boten Tc koop aangeb. oen HOES voor een Hillman 1951, pasklaar Lcidaekado 82 lis, A'dam. 15-6709 VOLKSWAGENS „De Luxe" zonder chauffeur te huur. ..Drive Yourself", Amstel 296. Amsterdam. Tel. 37130. 15-8359 STANDARD, 4-pers.. '4S-'49, bona, vorbr. 1 op 15. 1575.—. Of ruilen voor motor of gr. auto. Prinsengracht 296. Tel. 37654. A'dam. 15-6723 KUIJPER'S AUTOBEDRIJF. Volkswagen service. Middenweg 89, A'dam. Tel. 55155 en 55749. 15-6743 Drukkerij Ravensberg, Utrecht sedwarsstraat 4042, RECLA MEWAGENS. Tel. 307S4. A'dam. 18-5355 KOFF ERSCHRIJ FM ACIII NE Merk Adler als nieuw f 145.—. PI. Parklaan 1. Amsterdam. 18-6712 Gevr 1 18.000.— als le HYPO THEEK Ojj zaak en panden m. veel overwaarde. Br. 18-1801 Vkr. BBMglg «WJJfSB EEN ONVERGETELIJKE FILM MET RIDDERS,- JONKVROUWEN, lOANroNTAlNE KONINGEN EN HOFNARREN, KRiJGERS EN VERRADERS. TECHNlêÖLORji BEZUINIG OP UW KOLEN- REKENING EN GEBRUIK „Vulcos". 1 Proefpakje it 1.— of 2 pakjes A 1.75 met ge bruik?.mr> wijzing. voldoende voor j of 12 mud kolen (besparing ief tvnngt Vei t A M. Oostendorp Zn. voor 100 Vc LOODGIETER SWER K. Tel. 55721, A'dam. 1S-6220

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3