DAGBOEK van sen tRalisüidammsik Comm. Spelling: „We deden er de onmogelijkste dingen mee Rotterdamse reacties op rampspoed Britse hef schroef'vliegtuigen redden minstens 1200 mensen Wout van Heusden stelt 100 prenten ten toon Tegen ontkennende verdachte 20 maanden geëist r Stadstelefoontjes AGENDA 2 Dinsdag 10 Februari 1953 HET SUCCES DER HELICOPTERS ROTTERDAM. Volgens de laatste schattingen hebben alleen de Britse helicopters langs de vijf-landen-Iuclitbrug al 1200 slachtoffers van de over stromingen van een zekere dood op de geteisterde eilanden gered. De eerste Britse helicopter-piloot, die tot actie over ging. was commander Spelling van het marine squadron 705. In de vroege ochtend van Maandag leidde hü vier helicopters van de Engelse marine naar het geïsoleerde Bergen op Zoom. Vijf andere helicopters onder zijn commando arriveerden Dinsdag. In totaal hebben Spelling en zijn tien piloten minstens 600 mensen uit het verdron ken land gered. Helicopters van de R.A.F. en de Burgerluchtvaart van bases ten noorden van het rampgebied, heb ben ongeveer hetzelfde aantal per sonen in veiligheid gebracht. Zaterdag is het grote reddings werk beëindigd. Er verkeren geen mensenlevens meer in onmiddellijk gevaar. Maar ondanks hun dodelij ke vermoeidheid bleven commandei Spelling en zijn mannen doorvlie gen. Een andere dringende taak wachtte hen. Het voorlopige herstel lingswerk was begonnen en ver scheidene duizenden eilandbewoners moesten nog over het water ge- evacueerd worden. Zij hebben een tekort aan drinkwater, ze zijn hon gerig en het gevaar van besmette lijke ziekten neemt toe. Commander Spelling vertelde ons, dat duizenden opgezwollen cada vers van koeien. paarden en ander vee tegen de laatst overge bleven zeedijken aan drijven. Hij zei, dat de stank verschrikkelijk was. Vrijdag brachten de helicopters overlevenden, die vier of vijf nach ten in bomen en op daken hadden doorgebracht op de vaste wal. Nu vliegen de helicopters voedsel, ge neesmiddelen, Nederlandse inge nieurs en materialen om de gaten in de dijken te stoppen. Enkelen stierven in de lucht Zelfs nu kan Spelling nog niet uitleggen hoe zijn mannen dit red dingswerk verrichtten. Hij zei: „We deden met die helicopters dingen, die we nooit voor mogelijk hebben gehouden". Toen Spelling arriveerde was er geen tijd om uitgewerkte plannen voor de redding op te stel len. Spelling vertelde: „Ik voerde een snelle verkenningsvlucht uit en vervolgens lieten we Nederlandse militairen in de geïsoleerde dorpen en steden zakken, die bomen en te legraafpalen moesten omhakken om landingstrips vrij te maken. Toen begonnen we te vliegen." Sommige helicopter-piloten zet ten hun machines neer op stukken dijk en hoge grond waarvan de op pervlakte niet groter was dan twee eettafels die met de einden tegen elkaar worden gezet, daarbij woei Om het spaarpotje van een weduwe Op een goede dag las de 59-jarige .f. J. O- te Rotterdam wiens vrouw reeds drie jaar in een inrichting ligt een huwelijks-advertentie in de krant. Dat is net iets voor mij, dacht O. en hij schreef er op. De 60-jarige weduwe W. v. d. W. de stelster van de huwelijks-annonce zag wel iets in O. en O. op zijn beurt die door het jarenlange ziekbed van zijn wet tige' echtgenote naar huiselijke ge zelligheid hunkerde stelde't de vrouw voor alsof hij weduwnaar was en een goede baan had bij de Drink waterleiding en dat hij wel wat voor een huwelijk voelde. De verlo ving tussen de beide oudjes kwam tot stand. Ringen werden gekocht en O. trok zelfs bij zijn verloofde in. Tijdens deze periode gingen de oud jes samen uit, terwijl O. bovendien geld van zijn verloofde leende. Op deze mani# was het spaarpotje van de weduwe dat f 637.50 bevatte, spoe dig leeg. Maar dat geld zou alle maal wel in orde komen. Hij had immers een goede betrekking. De weduwe verklaarde voor de Rotterdamse rechtbank vanmorgen, dat zij zich in O. deerlijk vergist had. Zij had er spijt van, dat zij overhemden en schoenen voor hem had gekocht. Dat heb je me alle maal opgedrongen, was verdachtes weerlegging. De officier van justitie mr Hoek. was in zijn requisitoir van mening, dat'verdachte niet bepaald netjes had gehandeld, maar kwam tenslotte tot de overtuiging, dat ver dachte het geld niet had afgeperst, doch door de vrouw, die belust was om wederom getrouwd te zijn, zeer was vertroeteld. Daarom requireer- de hij voor O. vrijspraak. Uitspraak over veertien dagen. In auto onwel geworden en overleden Gisteravond is de 61-jarige koop man Chr. Pater, Cederstraat, Den Haag in zijn auto op de Delftweg bij Rotterdam onwel geworden. De ontboden geneesheer contateerde de dood. Het stoffelijk overschot is naar het Bergwegziekenhuis ver voerd. Kleding verzameld, maar niet voor Rampenfonds Op een vijftal adressen op Katen- drecht had een 20-jarige dienstbode kleding opgehaald zogenaamd voor het Rampenfonds. De kleding gaf zij aan kennissen, gedeeltelijk niet- slachtoffers die de goederen naar haar mening goed gebruiken kon den. Daar heeft de politie ze echter weer in beslag genomen. De vrouw is vanmorgen voor de Officier van Justitie geleid. leningsvoorstelling van R'dams Ballet Ensemble Het Rotterdams Ballet Ensemble. i l.v. Netty van der Valk, geeft Tinsdag 17 Februari in de Schouw burg zijn eerste voorstelling onder auspiciën van de stichting, die dezer dagen tot zijn instandhouding is op gericht. Burgemeester Van Walsum heeft zich bereid verklaard deze voorstel ling in te leiden. Op het programma staan premiè res van ,1'Estro armonico" (Vivaldi) en „Petite suite" (Debussy) voorts herhalingen van „La Valse" (Ravel) en „De Maagdenburcht'' (Menotti). Op er een wind die soms tot storm kracht aanzwol en sneeuw en ha gel kletterden neer." Spelling besloot: „De meeste ge redden genoten van hun hèlicopter- reis, maar we moesten ook veel ge wonden en zieken vervoeren. In onze machines was geen plaats voor medisch personeel. Het was een ijzingwekkende taak. Enkele slachtoffers stierven tijdens de vlucht in onze machines. Anderen weigerden hun woonplaats te ver laten. zodat Nederlandse officieren naar beneden moesten gaan om hun de toestand uit te leggen". Nieuwe Zweedse kleding voor Nederland Een confectiefabriek te Zweden heeft het initiatief genomen tot een inzameling in Zweden van nieuwe kleding voor de geteisterde gebie den in ons land. Aan relaties werd gevraagd of ze een deel van de ge plaatste orders wilden afstaan voor Nederland. Het resultaat was. dat vanochtend bij. Denekamp zes vrachtauto's vol nieuwe kleding de grens passeerden op weg naar Rot terdam. waar de kleding in de loods Fenix 2 aan de Rijnhaven zal worden opgeslagen. Afd. Bevolking 's avonds weer gesloten De evacué's, die zich nog niet hebben laten inschrijven dienen zich vanaf vandaag hiertoe te mel den op de afdeling bevolking van het Stadhuis tussen 8.45 en 15 uur. Met ingang van heden i^ deze af deling in de avonduren niet meer geopend. Nationaal congres Goochelaars komen naar Rotterdam Op 28, 29 en 30 Augustus van dit jaar zal te Rotterdam een groot goochelaarscongres worden gehouden. Hoewel het congres na tionaal is, wordt ook deelname van buitenlandse magiërs ver wacht. In de Rotterdamse schouw burg zullen enkele avonden wor den gegeven. Organisator van het congres is de Rotterdamse Goo chelaarsclub „52 schakels". Het congres zal onder auspiciën staan van de Nederlandse Magische Unie. Goederen en geld blijven van de vluchteling Door het Rode Kruis verstrekte bedden, dekens en matrassen en beddegoed blijven eigendom van de geëvacueerden. evenals het aan hen verstrekte geld. Schepen met vee Dertien schepen met paarden, koeien, kalveren enz. zijn gisteren op plaatsen aan de Merwehaven en de Willemskade aangekomen. DASSETTEN. Twee hout hakkers werden bij Dassetten (Zwitserland) door een lawine meegesleept en gedood toen zij Maandagmorgen op weg waren naar hun werk. DE A VONT UREN VAN KAPITEIN ROB 2120 En zo eindigt het verhaal van Bill „Tjon ge." zegt Rob naden kend; „je bent dan wel op wonderbaarlijke wijze aan de dood ontsnapt. En heb je naderhand niets meer van de Ariad ne gehoord?" „Absoluut niets." antwoordt Bill; „ik heb geen ogenblik de mogelijkheid veron dersteld, dat na zoveel jaar er ook maar iets van het schip over zou zijn en nu opeens deze foto.... Ik kan het nóg haast niet geloven." Als we het wrak eens gin gen zoeken." zegt Rob; „ga je mee?" „Nog voor geen millioen!" is het antwoord van Bill; „ik wil er niets mee te ma- i it is een goede boodschap. Maar. de ken hebben." Dan horen zij gerucht op de gang 1 aris heeft nog een extra verrassing bo- De deur wordt geopend en de commissaris van politie treedt binnen ..Goed nieuws voor u, he- J^ÏE directie van 't. Stedelijk Museum te Schiedam geeft de laatste tijd bl\ik van initiatieven, waaraan menige andere museumdirectie in den lande zich kan spiegelen. De tentoonstellingen, die zij met afwis selende frequentie organiseert, hebben een gehaltedat in het alge meen de toets der critiek glansrijk kan doorstaan. De nieuwe exposant, tot 16 Februari a.s., is de Rotterdamse graficus en kunstschilder Wout van Heusden, van wie oud en nieuw werk werd saamgebracht in twee zalen. Het is een indrukwekkende tentoonstelling geworden, waaruit wij van Heusden's ontwikkelingsgang leren kennen en zijn grote, tech nische bekwaamheden bewonderen. Scherper en duidelijker dan op groepstentoonstellingen zien wij hier een kunstenaar, die schijnt voor bestemd een kunst te dienen, waarvan de intrinsieke waarde eerst door latere generaties ten volle zal worden doorvoeld. Wout van Heusden heeft het zich nooit gemakkelijk .gemaakt. Opper vlakkigheid is hem vreemd. Zijn contemplatieve aard dwingt hem voortdurend tot het denken over de dingen, die hem bezighouden Op de vragen, die daaruit voort- Al 17 veroordelingen achter de rug Inbraak in Kralingen vanmorgen bereclit „Al drie keer hebben anderen geprobeerd mij op te laten draaien voor inbraken die ik niet heb ge pleegd," zo zei vanmorgen de 56- De Hervormde Gemeenten van Groot-Rotterdam (Centrum. Char- lois. Delfshaven, Hillegersberg, Kra lingen. Overschie, Feijenoord, Per nis, Vreewijk en Rhoon) hebben door middel van collectes Zondag een bedrag van 100.097,7J bijeen gebracht. Via de quaestor-generaal van de Ned. Hervormde Kerk zal dit bedrag worden overgemaakt aan het Nationaal Rampenfonds. Het ingezamelde bedrag wordt nog voortdurend groter door nage komen giften. Enkele bijdragen die in Delfshaven binnenkwamen brach ten het totaal op 101.672,71. De Remonstrants-Gereformeerde Gemeente te Rotterdam bracht zes duizend gulden bijeen, de Evange- lisch-Lutherse kerk 1400. en de Rotterdamse Gereformeerde ker ken 19.250 De 59 man bemanning en de ene passagier van de Argentijnse tan ker „La Plata" hoorden in volle zee over .de radio het trieste nieuws van de ramp die Nederland heeft getroffen. Alle zestig beslo ten zij van hun bedden, een deken af te staan. Personeel van de firma Wambersie bezorgde deze spontane schenking bij het Rode Kruis. Op andere schepen zijn nog inzame lingen. zowel var geld als van goederen, gaande. De Rotterdamse revue- en caba retclub „Oké" geeft Zaterdagavond 14 Februari in het patronaatsge bouw aan de Hammerstraat een avond waarvan de opbrengst voor het Rampenfonds is bestemd. Zondagmiddag 15 Februari aan vang 2 uur geeft de Habibi-club in Emporium een jazzfestival ten bate van het Nationaal Rampen fonds. De firma P. Meyer te Oslo die onder de naam Meyer Line een dienst onderhoudt tussen Rotter dam en andere Noord-Europese havens en de Oostkust van de V.S., heeft een gift van 10.000 aan het Nationaal Rampenfonds geschon ken. De beide Rotterdamse distric ten van de NBB organiseren op Zaterdag 15 Februari in Lommer rijk een grote bridge-drive ten bate van het Nationaal Rampenfonds. Aanvang half elf. Het minimum inleggeld bedraagt 2 per persoon. Aanmelden onder opgave van speelsterkte bij mevr. M. C. Son- neveld, Mathenesserdijk 132, tel. 37588; W. J. Thumann. Sonman- straat 50, tel. 81213; J. A. Hess, Lange Welle 56, tel. 73357. De Klaverjasvereniging „De Cool" gevestigd Coolsestraat heeft uit de kas, van de kastelein en van het kaarten een bedrag van 100 bijeengebracht en gestort op giro 9575 van het Nationaal Rampen fonds. Aan boord van het s.s. „Nieuw Amsterdam" van de Holland Ame rika Lijn, dat gisteren van een toe- ristenreis te New York zou terug keren, hebben de passagiers, bijna allen Amerikanen, een bedrag van 6800 dollar voor het Rampenfonds bijeengebracht. De bemanning van dit schip zegde Zondag als eerste bijdrage reeds 2000 toe. Het kan toor in New York van deze rederij gaf 1500 dollar, het personeel te Rotterdam zamelde 10.000.— in. De officieren en bemanning van de „Maasdam" brachten 4^0. bijeen, de passagiers van dit schip 653 dollar. De passagiers van de „Rijndam" offerden 2400.voor het goede doel. de bemanning 2100. Achttien schepen berichtten, dat de opvarenden één dag gage zul len afstaan, hetgeen een bedrag van 16.140.zal opleveren. jarige sloper W. K. uit Rotterdam tegen mr Reuder. de president van de Rotterdamse Rechtbank. Deze verdachte ontkende tezamen met een zeker Z. op Eerste Kerstdag 1950 een inbraak te hebben ge pleegd in een pand aan de Kraling- se Plaslaan waar tal van sieraden en vier pakken koffie werden ont vreemd. Z.. die als getuige werd gehoord, alsmede zijn vroegere ver loofde mej. Van D„ die bij de voorbereidende besprekingen aan wezig was geweest, verklaarden dat K. wel degelijk aan de inbraak heeft deelgerfomen. Onder andere zou hij de pakken koffie hebben gestolen. Bovendien beweerden zij dat de buit bij K. thuis op tafel heeft gelegen en dat diens- vrouw zich met de verkoop zou belasten. „Ik heb al zeventien veroordelin gen achter de rug en ik heb veel met penoze jongens te maken ge had. U denkt toch niet dat ik mij met vier pakken koffie laat afsche pen? Z. liegt alsof het gedrukt staat. De buit is bij mij niet in huis geweest," zei verdachte K. In zijn requisitoir kwam de offi cier van justitie, mr Hoek tot de overtuiging dat K. aan de inbraak schuldig was. Hij eiste een jaar en acht maanden gevangenisstraf. „Ik wil onder ede verklaren dat ik met deze zaak niets te maken heb," was het commentaar van verdachte. De 37-jarige mevr. W. J. M. K.S. •iie tèn laste werd gelegd de buit te hebben verkocht, hoorde negen maanden tegen zich eisen. Ook deze vrouw ontkende iets met de zaak te maken te hebben. Tegen de 37-jarige opkoper J. W. de G. achtte de Offi cier van Justitie de heling niet be wezen en vroeg vrijspraak. Prijzen aan de visafslag Heden werden van IJmuiden en el ders 250 kisten zeevis en 150 k.g spie ring en rivierbot aangevoerd. Tong middel 2.552.70; per kilo: schol groot 34—36; middel 3941; klein 2233; ka beljauw groot 4850; wijting 3640; heek 34—36 alles per kist; rivierbot oer k.g. 0.55—0.60: kuit 0.85—1.35; spiering 0.70—1.15: alles per kilo. vloeien, tracht hij een antwoord te geven, een artistiek, maar ook een geestelijk antwoord. Beide zijn met elkaar vervlochten. Dit maakt zijn werk tot een boeiend avontuur, dat de beschouwer intrigeert, prikkelt en öf meevoert óf afstoot, want zo als gezegd, maakt van Heusden het zich niet gemakkelijk. Men moet even de moeite durven nemen, zich er in te verdiepen, nog meer: zich er aan over te geven. Het oudste op de expositie aan wezige werk is het makkelijkst ver staanbaar. Zijn aandacht voor de mens overheerst. Het portret obse deert hem. Zijn lijnvoering is reeds krachtig en aarzelloos en de bouw heeft iets stoers. Uit de zwart-wit- werking spreekt een beheersing van het grafisch materiaal, dat hem la ter zal in staat stellen tot verbluf fende experimenten. Recht op zijn doel afgaand, maken de portretten van eenvoudige mensen zich uit het donker los, gezichten, die van lijden en zware arbeid getuigen. Bracht Ensor hem tot de maskers? Eerder lijkt, wat hierop volgt, een ononder broken démasqué. Zijn visie op de mens wordt ironischer. Hij neemt ook meer afstand. Het gezicht is „object" geworden, dat verborgen WOUT VAN HEUSDEN „Zittend jongetje", ets, vernis mou uit 1923 Helpt U mee? De eerste tienduizend gulden (opbrengst van 't speciaal foto nummer, dat onze bladen heb ben doen verschijnen) zijn reeds beschikbaar gesteld voor de ra dio-actie „BEURZEN OTEN. DIJKEN DICIIT" Nog meerdere exemplaren moe ten worden verkocht. Helpt U een handje? Als een of twee abonné's van ons blad. de straat waar ze wonen voor hun rekening nemen, 'd.w.z. daar huis aan huis de speciale foto-uitgave trachten te verkopen, dan kan een nog groter bedrag ten goede van het RAMPENFONDS komen. Belt U maar even (25430 7 lij nen) en wij bezorgen een aantal bladen voor de verkoop bij U thuis. OPROEP Scholieren (15 jaar en ouder) die morgen. Woensdagmiddag mede werking willen verlenen, wor den verzocht zich Woensdagmid dag aan 'ons bureau Schiedamse- vest 42, te melden. VJ in boomstronken of er uit op rij zend, dienstbaar wordt gemaakt aan het geestelijk klimaat van de ex pressionist en surrealist. Gedrochte lijke wezens en óroompaarden, waarvan de lijnen onthutsend zeker in de plaat staan gegrift, bevolken een enkele maal zijn wereld. Er tussen door soms een verrassend gaaf en dun stilleven, waaraan hij nog opzettelijk een komische noot verleende door er een figuurtje op ie laten neerkijken. Dan de profielen in verschillende staten, ongenaak baar als romeinse helden, maar ook een kleurlitho met een prachtige baby. Meer en meer wijst zijn werk nu naar de overgang, van welke perio de wij een bijna compleet beeld te zien krijgen in de kleine zaal. Mocht men aanvankelijk in twijfel verke ren in welke richting van Heusden het zou zoeken, hier, temidden van de abstracties, wordt het geheim gaandeweg ontraadseld en openen zich perspectieven, die voor de beel dende kunst weieens van het groot ste belang zouden kunnen zijn. Hij ontdekte werelden, waaromtrent hij ons niet langer in het ongewisse laat. Rhythmisch herhaald en door zijn sterke verbeeldingskracht ge voed, draagt hij de beklemming over van een kosmische belevenis, die hem heeft gegrepen. Grillig, soms hakkelend, maar onmisken baar geinspireerd krast hij de lijnen, waaruit oerwerelden en sterrebeel- den ontstaan, die ons door hun ge laden sfeer overrompelen. De reli giositeit van dit ontzagwekkend ge beuren, waarin de mens verloren schijnt te raken en waardoor de vraag van het waarom en waarheen zo nadrukkelijk wordt beklemtoond, verwart ons door zijn aan het vi- sionnaire grenzende verbeeldings kracht. Is de atoombom, die hij zo gruwelijk afschrikwekkend etste, dan toch het einde? De kunstenaar zwijgt er over. In de vlekken van de aquatint krast hij de dichter of het onbehagen van de tijd, het spook en de vechtende dieren, het geschonden gezicht of de kabbalis tische plattegronden. Gegrepen en toch doordacht zet hij zijn werk voort, zwijgzaam en consequent. Men moet het zien om zichzelf te zien en heel de angstwekkendheid van deze vreemde wereld. Afgelaste gebeurtenissen De door de chting Rotter dam: ".ie Diergaarde aangekon digde film en lezing van de heer D. van Sijn onder de t:*el „Ma- rokki, tuin van Allah" op 13 Fe bruari a.s. gaat niet door. Afge haalde kaarten blijven geldig. De cabareta- nd, die de R.T.V. „Ons Ideaal" op 11 Febru ari in Spes zou geven, is afgelast. Deze avond is i vast^estei i 17 Febr s. in dezelf al. De baten van de voorstelling zul len worden gest.ionken aan het Nationaal Rampenfonds. Het doo. V.O.P.A. „Beatrix" voor 14 Februari a.s. nngekon- digde jubileum-nachtfeest in Mai- son De Klerk, gaat niet door. He', jubileum za' nu worden herdacht on Zatov-'irt 9o i„v bij zonderheden hieromtrent volgen. De jubileum-feestavond, die de b.v. „Tarwebuurt" Zaterdag a.s. in het Feyenoord-stadion zou geven, is tot nader bericht uitgesteld in ver band met de jongste gebeurtenissen. I-Jet is nu wel weer me aan de Bergweg aan- men zich beklaagt, niet af- 1J moeilijk om. met een dacht voor 'n zelfde buurt- komstig is van het Berg- hoofd vol beelden, die er probleem betreffende de wegziekenhuis. Het Bw.- een goede week geleden pijpen van de wasserij van ziekenhuis heeft weliswaar nog niet in rond dolden, tóch dat brave Dagboek ter hand te nemen met de ge dachte: Probeer zo veel mogelijk de stof enigermate buiten de nationale vloed ramp te houden. En tóch no,— het Bergwegziekenhuis, drie schoorstenen, doch terwijl als laatste woord in twee daarvan zijn sinds de kwestie nu een brief lange tijd niet meer in ge- voor me ligt van een Rot- bruik, terwijl de derde de terdamse firma, die zich rookgassen afvoert van specialiseert in het opspo- drie hyper-moderne vol- ren van roetvorming. Men automatische Storkketels, o moet het weer. Als iemand schrijft mij o.a.: „Het bleek die tijdens de verbranding handen heeft genomen tot is de heer Van Splunteren, op gebaat zou zijn bij een ons, dat het roet, waarover geen roet vormen. Wij heb- meerdere glorie van het het o?enbli_k verblijvend^byjle nieuw verhaal over de hui- niet één van de dierenvrien den onder de D.B.-lezers zich over dit tweetal willen ontfer men en het een warm plekje en voedsel willen bezorgen? De heer Klein, Oosterkade 22. :s dagelijks tot 5 uur aanwezig voor eventuele inlichtingen. GOED ZO Vijf vindingrijke knaapjes ben inmiddels de vermoe- en" Piet'" Zwanen® "n delyke „schuldige opge- Reinier Bout) hebben met het spoord en zullen ons heden verkopen van oude kranten (de brief werd geschreven 1 ^,50 verdiend, op 30 Januari) met hem in kantoor^gebracht,3^met °beste°m- verbinding stellen Aldus ming het Nationaal Rampen- dit berichtje van de N.V. fonds. Goed zo! A. de Jong T.H., 's-Gra- vendijkwal. die naar ik hnnn die dader" inmid Bijzonder sneu is wat een noop, cue „aaciei mmia- naar onze stad geëvacueerde dels al vakkundig onder van Schouwen overkwam. Het dige toestand, verteld deze kolommetjes, dan zou zo'n geschiedenis er ■prompt in komen. Doch er is al zoveel gezegd en er wordt gelukkig nog zoveel gedaan, dat het wellicht voor iedereen goed is als men zoveel mogelijk terug keert tot de orde van de dag zonder evenwel te vergeten, dat de nood, die in één nacht over duizen den kwam nog bij lange na niet geheeld is. Naar uw DB-houder vertrouwt zult u hem dus niet kwalijk ne men dat hij hieronder een probleempje behandelt, dat tien dagen her nog iets was waar men best eens even bij stil mocht staan, terwijl het in het niet valt bij de verdrietigheden van die ve len uit de ondergelopen poldergebieden. Maar, wat zal ik dan? Het terzijde leggen? Ik meen, dat het beter is het te berde te brengen. ROETWOLKEN Het DB schreef enige tijd geleden over de roet- blazers van het G.E.B.-be drijf. Daarna vroeg een da- wasgoed uit buurt. de DIERENTUINTJE Mevrouw Stelloo, Kor- haanstraat 58 heeft zich Dins dag j.l. ontfermd over een zwervende langharige, zwarte hond waarschijnlijk een Schot se terrier, die er verzorgd uit zag. Baas, waar ben je? Mevrouw Schriek, Zwaans hals 16 biedt een dierenvriend- of -vriendin een pikzwart, acht weeks poesje aan, anti-lek, heel vriendelijk Mevrouw Timmerman van de Statontunnel 133 (tel. 46136 vond Maandagmiddag op de Statensingel een jonge zwarte poedel, die blijkbaar de weg naar huis niet meer wist Za heeft zich over het dier ont fermd en is nu naarstig up zoek naar de haas. Het is een reu. vermoedelijk ongeveer lMs jaar oud. Draagt een rode hals band. SLEE-WEE Vierjarige Sjaak v. d. Noordt liet Zondag j.l. zijn slee even voor de deur van zij huis (le Gijsingstraat 36b) staan. Toen hij even later terugkwam was W'a,t ook de opinie van hoge Pieten en geleerde mannen moge zijn, steeds zal er een officieuze, niet-gekende doch zeer actieve voorlichtingsdienst bestaan, die het TOCII altijd beter weet. En dat is het heir van de bedaagden, die bij bruggen en op hoeken van straten samenkomen om de dingen van de dag degelijk, uitvoerig en tot in den treurc te bespreken. De oude het voertuig spoorloos ycrdwe mannen met de hangsnorren en de rimpels, de tabakspruimpjes nen> Wie kan opheldering ge en de kleine neuswarmertjes, de vierkante schoenpunten en de ven? zwarte Jekkertjes. Ben ik mooi genoeg? riepen ze tegen de camerateur, d.och daarom ging het deze maal niet. Dc fotograaf maakte een studie op ander niveau. En daar staan ze dan. Zoals ze overal in elke stad en in elk dorp te vinden zijn. Stevig op Moeder Aarde geplant. Betogend, belerend, wijs- S.O.S.! Een dierenvriendin meldt het .B„ dat in de portiek van een fabriek aan de Oosterkade 22, gerig en eigenwijs. En aüijd begerig om eigen betoog met dat een moederpoes met telgje m van de ander te meten. de nattigheid bivakkeert. Zou de Ahoy' hal of tussen Ahoy' hal en stadhuis, zijn portemon- naie met 70,verloor. Vinder, .nu u het adres van de verliezer bekend is, is een beroep op uw eerlijkheid vast niet eens meer nodig! WEG! Het dochtertje van de heer Strik, Thielestraat 14 raakte dezer dagen een portemonnaie met tien gul den kwijt tussen Ruilstraat en Nw. Binnenweg. Zoveel verdriet is voor een acht jarige teveel en eerlijke vinder zal zeer goed werk kunnen doen. Wie? Heer J. van Geel, Cool- haven 126b, is lelijk door het verliesduiveltje bij het been genomen. Maandag morgen verloor hij, gaande van Heemraadssingel naar Coolhaven een fietstas met o.a. drie sleutels van sport- lokalen, voetbalspullen en een EHBO-doos. Heer Van Geel is gymnastiekleraar en u begrijpt dat dit een nare kwestie is voor hem. Als 't even kan: terugbrengen graag! Bij de begrafenis van vier over leden slachtoffers van de walersnood uit Stellendam, vanmorgen op Croos- wijk, was het gemeentebestuur verte genwoordigd door dr. L, Les. chef van de afdeling Algemene Zaken ter secre tarie. Hoofden en onderwijzerstessen) van openbare scholen in het geëva cueerde gebied, die voorlopig in Rotter dam verblijven, wordt verzocht zich te melden bij de afdeling Onderwijs en Volksontwikkeling, kamer 123 ten stad- huize. Bij «le plechtige H Mis van Re quiem voor de slachtoffers van de wa tersnood. die vanmorgen in de dekenale kerk aan de Westzeedijk werd gehou den. was het gemeentebestuur verte genwoordigd door wethouder H. E. van den Brule. De waarnemend accountant P Tjalsma te Rotterdam, werkzaam bij het Eerste Bureau van de Rijksaccoun tantsdienst is benoemd tot accountant bij deze dienst. Aan de lieer G. M. Steyn, hoofd inspecteur-titulair van 's Rijks Belastin. gen, toegevoegd aan het hoofd ^an de inspectie der registratie en successie te Rotterdam, is met ingang van 1 April eervol ontslag verleend (op verzoekt. Vandaag heeft een gezelschap Zuid Afrikaanse studenten een rondvaart ge maakt door de Rotterdamse havens. Vanochtend wérd het Groothandelsge bouw bezichtigd. Op dc Plcinweg is gisteravond de 78-jarige Ingrid A. die daar woont, om vergelopen door een buurjongen. Met een gebroken rechteronderarm is zij naar het Zuiderziekenhuis vervoerd. Vrijdag 27 Fehruari 's morgens om elf uur zal in de Willem Joseph Baron van Ghent-kazerne aan het Toepad het commando over het Korps mariniers worden overgedragen. Na afloop van de plechtigheid is er gelegenheid afscheid te nemen van de scheidende en kennis te maken met de nieuwe commandant. Door het omvallen van een rol stof in een meubelmagazijn aan de Kleiweg waarin drie eiectrische kacheltjes ston den opgesteld, ontstond gistermiddag brand. De stof viel op een kacheltje. Stof, vloerbedekking en vloer schroei den. Het brandje dat een geweldige rookontwikkeling gaf, kon met natte doeken worden gedoofd. Aanwezig wa ren slangenwagen 101 autospuit 7 en slangen wagen 102. Woensdag 11 Februari zal de eerste steen worden gelegd van de nieuwe RK kerk aan de Burgemeester Baumann- laan te Overschie. Te half negen zal een H. Misoffer in de kerk aan de Delftweg worden opgedragen De eigenlijke steen legging geschiedt te 10.30 uur op de bouwplaats. Proces-Oradour Elzasser SS-sergeant hoort ook doodstraf tegen zich eisen BORDEAUX. De openbare aan klager in het proces te Bordeaux tegen de leden van de voormalige S.S., die er van worden beschuldigd de bevolking van Oradour te hebben uitgemoord, heeft Maandag de dood straf geëist tegen de voormalige ser geant Boos, een van de twee vrijwil ligers, uit Elzas. Burgerlijke Stand Aang. Overlijden d.d. 9 Februari 1953 G. F. Sas. vrouw, gehuwd geweest met J. R. Sehoenrock 73 j.; C. H. M. van Bockel, man, gehuwd geweest met W. Smits 85 j. D. H. J. Kibbeler, ongehuw de man 82 j.; J. Bloemberg, vrouw, ge huwd geweest met P. van Strijen 77 j.; D. Woerdenbach, vrouw, gehuwd ge weest met L. Jetten 62 j.; E. van der Kaay, vrouw, gehuwd geweest met B. Brons 80 j.; A. Posthumus, man van J. Petersen 67 j.; C. Vissers, man gehuwd geweest met J. van Batenburg 89 j.; J. Spijk, vrouw van P. J. Helsdingen 59 j.; A. Schmit, man van C. M. de Rijke 61 j.: E. de Geest vrouw, gehuwd geweest met A. G, Hollaardt 89 j.: F. den Hartog, man gehuwd geweest met C. de Man 60 j.; J. A. S. H. Zimmerman, vrouw, ge huwd geweest met H. W. Gaertman 48 j; N. Verkerk, vr. van G. Michels, 50 j; J. C. Korndörffer. man van M. Steenaard 44 j.; H. W. Kiela, vrouw, ge huwd geweest met W. F. Speulman 76 j.; C. van de Zande, vrouw van A. van Toorn 66 j.; A. J, E. Hazebroek, man van J. C. van Noort 72 j.; A. M. Dinge- mans, vrouw, gehuwd geweest met G. Domenie 94 j.; N. Stam, vrouw van G. van der Schalk 46 j:. B. A. de Zanger, vrouw, gehuwd geweest met Th. Tromp 89 j.; S. Zwartepoorte, vrouw, gehuwd geweest met P. Polderman 84 J.; J. D, Hagenbeek, man van K. de Groot 50 j.; J. J. van Gooi zoon 1 dag; W. E. van Pelt. ongehuwde vrouw 66 j. VOOR HEDEN Toneel: Schouwburg, 8 uur: Haagse Comedie met „Als 't kindje binnenkomt"; De Lantaren, 8.15 uur: R'damse Comedie met „Moord bij open doek". Films: Arena, 2, 7, 9.30 uur: Het uur voor middernacht; Capitol, 2, 7, 9.15 uur: Het zwarte kasteel; Cineac, 95.15 uur: Nieuws enz.; 5.45, 8, 10 uur: De verboden vrucht; Colosseum, 2, 7, 9.15 uur: De arend van Madagascar; Harmonie, 2, 7, 9.15 uur: Mandy; Lutusca, 2.15, 7, 9.30 uur: De tante van Charlie; Luxor, 2, 7, 9.30 uur; Operatie Cicero; Monopole, 2, 7, 9 uur: De wet van het woud Tumult; Passage, 2, 8 uur; Storm over Malakka; Prinses, 2.15, 7, 9.30 uur: De ellendigen; Rex, 2, 7, 9.15 uur: Vuurgevecht in het Rots gebergte; 't Venster, 2, 7, 9.15 uur: Het wonder van Milaan; Victoria, 2, 7, 9.15 uur: De verboden vrucht. Tentoonstellingen: Museum Boymans, 105 u: Gravures en Houtsneden door Lucas van Ley- den en tijdgenoten; Vm. Schielands- huis, 10—5 u: Prenten van Elenbaas; 't Venster, 1022 uur: Werk van Benner; Museum voor Land- en Volkenkunde, 105 uur: Melanesi- sche kunst; weven en vlechten in Afrika; Int Constigli Werck, 105 uur: Werk van Corneille; Instituut voor Scheepvaart en Luchtvaart, 104 uur: „Werk in de wolken"; Bouwcentrum, 95 u., Di. tot 10 u: Bouw v. vac.-oorden, scholen teh. v. ouden van dagen, fabrieken, boer derijen, etc. Engelse architec tuur.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1