Burgemeester van Emmen vol lof over zijn gemeente Jimmy Brown als diepzeeduiker Berichten uit de Provincie debraline Nationaal Rampenfonds Mei milde hand... Roswinkel voelt zich ten achtergesteld Politieke jeugd werkt samen Afdelingen van vier politieke jeugd organisaties in Assen, t.w. de J.O.V.D. (V.V.D.-jongeren)de C.H. jongeren groep, de R.K. Kajotters en de Nieuwe Koers (jongerengroep van de P.v.d.A.) hebben een interessant initiatief geno men. Zaterdag 14 Februari a.s. beleg gen zij n.l. in „De Kern" te Assen een gezamenlijke bijeenkomst, waar het Kamerlid Mr. J. J. R. Schmal zal spreken over het Verenigd Europa. Voor deze bijeenkomst zullen ook de leerlingen van middelbare en Ulo scholen worden uitgenodigd, evenals politieke jongerengroepen uit andere plaatsen in Drenthe. De initiatiefne mers hopen, dat met deze vergadering de grondslag gelegd kan worden voor een hechte en vruchtdragende samen werking tussen de politieke jeugd- groeperingen in Drenthe. 350 jaai Ged. Staten in Drenthe Herdenking op 10 Juni a.s. Op zijn landdag van 1953, die op 10 Juni a.s. te Assen zal worden gehou den, zal het Drents Genootschap het feit hei-denken, dat bij de Drentse Staatsregeling van 1603, nu 350 jaar geleden, het College van Gedeputeer de Staten definitief zyn intrede deed in het Drents Staatsbestel. Ter gelegenheid hiervan zullen in Assen het woord voeren Mr. A. J. Jonkman, voozitter van de Eerste Ka mer der Staten-Generaal, die als ge volg van het kiesstelsel voor de Se naat daarin Drenthe vertegenwoordigt en de Oudcommissaris der provincie Mr. Dr. R. H. baron de Vos van Steen- wijk. Mr. A. J. Jonkman zal spreken over „Het geheel en de delen", terwijl de oudcommissaris het Drents-histo rische deel voor zijn rekening zal ne men. Voor een en ander heeft het Pro vinciaal Bestuur van Drenthe welwil lend de Statenzaal in het Provincie huis beschikbaar gesteld. Dit bestuur is voornemens 's avonds een receptie te houden ter gelegenheid van deze herdenking. BUüNEN In 't café Hartman hield de contrólevereniging „Buinen" haar jaarlijkse ledenvergadering. De rekening voor het afgelopen jaar gaf een klein voordelig saldo en sloot met een bedrag van f 2877,71. Aan subsidie was ontvangen f 1258,40. Het perio diek aftredende bestuurslid G. Kuiper werd herkozen. Door de controleur de heer J. J. Wolf werd een uitvoerig productieverslag uitgebracht. Het le dental was gestegen tot 89 met een totaal bezit van 479 koeien. Van de 246 lijsten waren er 56 van geregistreerd en 190 van niet ingeschreven dieren. Nieuw kanaal 2e EXLOERMOND In verband met de slechte afwatering bestaan er plannen een nieuw kanaal te graven tussen 2e Exloërmonjd en Valther- mond. 2e EXLOERMOND-MUSSEL Be roepen by de Gerefgemeente cand. Hr. Door en te Kampen. ASSEN TENTOONSTELLING VAN TEKENINGEN EN SCHETSEN UIT HET RAMPGEBIED In de zomer van 1951, en meer malen daarvoor, bezocht de kunst schilder A. van der Boon te Rolde de Zeeuwse en Zuidhollandse eilanden, alsmede Zeeuwsch-Vlaanderen. Hij maakte daar, ten behoeve van de schilderijen, die hij voornemens was over deze gebieden naderhand te vervaardigen, zeer vele potloodschet sen, krijtschetsen en uitgewerkte te keningen, terwijl nadien reeds "er- scheidende stukken geheel als schil derij gereed kwamen. Begaan met het lot der bewoners uit het thans door de ramp getroffen gebied, die hij door zijn verblijf al daar had leren kennen, en voorts om op zijn wijze te doen wat mogelijk is om 'het Nationaal Rampenfonds te steunen, besloot hij al de tekeningen enz. ten bate van het Nationaal Ram penfonds te verkopen. Teneinde al zijn werk uit het ge troffen gebied te kunnen exposeren, troffen gebied voor deze verkoop te kunnen exposeren, werden hem voor dia doel de zalen in het V.O.R.K.- gebouw afgestaan. Woensdagavond wordt de tentoon stelling door burgemeester H. J. de Dreu geopend, terwijl de expositie duurt tot en met Zaterdag d. a.v. De vevkoop van het geëxposeerde werk, dat een zeer goede indruk van de thans overstroomde gebieden geeft, komt geheel ten bate van het Nationaal Rampenfonds. Moge deze sympathieke daad van de Rolder kunstschilder met een groot bezoek en een grote verkoop van z'n werk beloond worden. AUTO'S BOTSTEN Op de hoek van de Lonerstraat en de Mesdagstraat kregen een bestelwa gen van de P.T.T.. bestuurd door J. W. alhier en een personenauto. Zater dagmorgen om 10.30 uur onvrijwillig contact met elkaar. De chauffeur van de luxe wagen. L. O. uit Gieten droeg hiervan de schuld, omdat hij geen voorrrang verleende. Beide, auto's lie pen flinke schade op. Afdeling Assen Rampen fonds heeft f 63.000, By informatie ten geineentehuize bleek ons, dat de afdeling Assen van het Nationaal Rampenfonds mflraen teel byeen heeft een bedrag va; f63.000,.waarby is inbegrepen he totaal van de collecte der Geref kerk De penningmeesteresse van d< kleuterschool Prinses Margriet te Borger maakte een bedrag van f 50,51 aan ons over. zijnde 10 pet. van de netto opbrengst van de gehouden ver loting. Van de Feestcommissie te Spie ontvingen we rjen bedrag van 1' 400.- op onze gu '.•-"ling ovc- '-schreven en door de volmachten van Spier f'100.— ERVARINGEN IN AMERIKA DALEN De vereniging van oud leerlingen van landbouwscholen en -cursussen „Demeter" organiseerde in samenwerking met de coöperatieve landbouwvereniging „Dalen" in het hotel De Boer een filmavond met le zing. Ir. W. Bakker, rijksveeteeltcon- sulent voor Drenthe, hield een lezing over zijn reiservaringen in Amerika en behandelde speciaal zijn bezoek aan de staat Montana, Coöp. Landbouwvereniging xn liet café Kuiper werd de jaai- vergadering gehouden van de Coöp. Landbouwvereniging. De voorzitter, de heer J. Uneken deelde mede, dat om administratieve redenen het boekjaar thans loopt van 1 Juli tot 30 Juni. Uit het verslag, dat betrekking heeft op het tijdvak van 1 Jan. tot en met 30 Juni 1952, bleek, dat aan meststoffen is omgezet 450171 kg, voor een bedrag van f 71363,25. De onkosten hebben bedragen 50,4 cent per 100 kg. De ba lans sloot met een eindcijfer groot f 45784,15, de verlies- en winstreke ning met f 2705,05; de netto winst bedroeg f 2021.30. Het reserve-fonds is thans groot f 2039,36. Aan het bestuur werd machtiging verleend om een bij drage beschikbaar te stellen voor de getroffen neven-coöperaties in het rampgebied. Het bestuur kan zelf de grootte van het bedrag bepalen. Als bestuurslid werd herkozen de heer P. W. Boesjes en als lid van het College van Toezicht voor de heer H. Habing (niet herkiesbaar) de heer A. Wilting Jac.zn. Prijswinnaars van duiven- tentoonstelling. DALEKPEEL De postduivenver eniging „De Trekvogels" hield een tentoonstelling in net café Koorman. De uitslagen waren: Oude doffers; 1. Gebr. Benjamins 92 pnt.; 2. H. Doren 901,3 pnt.; 3. E. Spyker 90% pnt.; oude duiven: 1. H. Benjamins 91 pnt.; 2. A. Weggen 90 pnt.; 3. C. Spyker 90 pnt.; doffers tot 400 km.. 1. E. Supheert 92% pnt.; 2. U. Wagt 91 pnt.; 3. E. Supheert 90% pnt.; auiven tot 400 km: 1. E. Spijker 91 pnt.; 2. H. Doren 90 pnt.; 3. Gebr. Benjamins 89% pnt.; doffers boven 400 km: 1. H. Strijker 90% pnt.; 2. U. Wagt 90% pnt.; 3. E. Supheert 90% pnt.; duiven boven 400 km: 1. H. Spijker 92% pnt.; 2. H. Ben jamins 91% pnt,; 3. E. Spijker 90 pnt.; jonge doffers bevl.: 1. H. Strijker 90% pnt.; 2. Gebr. Benjamins 89%; 3. H. Benjamins 89% pnt.; jonge duiven, bevl.: 1. A. Weggen 90 pnt.; 2. H. Strijker 90 pnt.; 3. J. H. Bakker 89 pnt.; late jonge doffers: 1. H. Doren 90% pnt.; 2. U. Wagt 89% pnt.; 3. E. Spijker 88% pnt,; late jonge duiven: 1. E. Supheert 90% pnt.; 2. idem 90 pnt.; 3. idem 89% pnt. Mooiste doffer, E. Supheert 92% pnt.; mooiste duif H. Strijker 92% pnt.; mooiste jonge duif H. Strijker 90% pnt.; mooiste jonge duif E. Supheert 90% pnt. GASSELTERNIJVEEN De Neu trale kleotersdhcol hield in het hotel Adolfs hun jaarlijkse feestavond waar werd opgevoerd het blijspel ,,'n Kerk". Een gehouden verloting bracht een zo danig bedrag op dat daarvan f 125. kon worden afgestaan aan het Ram penfonds. HIOOGEVBEN Zaterdagmorgen is op 66-jarige leeftijd plotseling over leden de heer H. Buurman, gepens. opperwachtmeester der Kon. Mare chaussee. KLAZIENAVEEN Benoemd aan de Chr. Ulo te Zevenbergen (N. Br.) de heer W. Krikke. NIEUW BUINEN De heer N. Mulder, bedrijfsleider bij de aardap pelmeelfabriek „Hollandia" alhier, is WEK DE GAL IN UW LEVER OP U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVER PIL LETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuur lijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpllletjes. (Advertentie) HUIDKLACHTEN zoals puistjes, vetwormpjes en mee- eters die Uw huid ontsieren verdwij nen snel door plaatselijk betten (deppen) met lde^pdL-rs^l k'nQnje/ï heldere vloeistof (Advertentie) benoemd tot bedrijfsleider bij de aard appelmeelfabriek Wildervank en om streken. NIEUW-AMSTERDAM In café Van Huffelen werd een vergadering gehouden van de Onderlinge Paarden- verzekering. Voor 5 afgekeurde paar den werd uitbetaald f 4095, de op brengst was f 2191,75. Het verzekerd bedrag was f 159075, het batig saldo f 4265.94. De heer Hms. Super werd als bestuurslid herkozen. Als schat ters werden herkozen de heren J. Abe len en E. Kamps. Inleg en premie wer den bepaald op resp. 2 en 1%. NIEUWLANDE Benoemd tot onderwijzer aan de Herv. school de heer H. Noorbach te Ouderkerk aan de IJsel. Landgebruikers willen zandwegen verharden ROLDE Vele landgebruikers in deze gemeente trachten de laatste tijd te komen tot verharding van de langs hun gronden liggende zandwegen. De verharding van een gedeelte, van de weg van het waterschap „Weg door het Rolder-, Nijlander- en Deurzer- veld" kwam in het afgelopen jaar tot stand. Daarop volgde een pog'ng van de bewoners van Vredenheim om de weg te Vredenheim verhard te krijgen. Deze zaak is inmiddels in onderzoek genomen. Thans gaan er stemmen op om hef nog niet verharde gedeelte van de weg van het zoeven genoemde waterschap te verharden. Bij uitvoe- ring*van dit plan zou er een verharde weg komen van Deurze over Nijlande, Marwijksoord en Nooitgedacht tot aan de Zondagsbroekse weg. Een groot complex grond zou van de uitvoering van het plan profiteren. ONDERHANDS AANBESTEED Het bouwen van een kleine bur gerwoning voor de heer J. Stadman alhier is onderhands opgedragen aan de Gebr. Kamps ajhier. SLEEN Aan de heer K. Kuik te Veenoord (gem. Sleen) werd het ere teken voor Orde en Vrede uitgereikt, TIJDELIJK OPZICHTER Benoemd tot opzichter in tijdelij ke dienst bij de dienst gemeentewer ken, in verband met de uitvoering van verschillende P.C.W.-werken, de heer Joh. Schlebaum te Amsterdam. Paardenfonds SCHOONOORD In de jaarverga dering van het Paardenfonds bleek o.a, dat het ledental momenteel 164 be draagt. Aantal verzekerde paarden 231 voor een bedrag van f 228200, sal do f 1775. Vergoed werden 8 paarden en 2 veulens. Bij de bestuursverkiezing Drenthe blijft helpen Met grote erkentelijkheid gewaagde Emmens burgemeester, Mr. K. H. Gaar landt, gisteren voor de aanvang van de raadsvergadering, van de activiteiten die er in zyn gemeente ten bate van de slachtoffers der watersnood zijn ontplooid. Tot Maandagmiddag was voor het Nationaal Rampenfonds al een bedrag van f 109.109,34 bijeen gebracht, zo deelde hij mede. Bovendien werden rond 70 ton gesorteerde goederen, enz. naar Den Haag en Breda verzonden, terwyl ruim 100 personen uit de getroffen gebieden, in hoofdzaak afkomstig uit Alblasserdam, in Emmen zijn ondergebracht. Voor meer dan 1000 evacué's werd direct huis vesting aangeboden, terwyl honderden zich als vrijwilligers meldden voor leder werk in de getroffen gebieden. By velen was er een gevoel van teleurstelling, dat van de aangeboden hulp geen gebruik kon worden gemaakt. Wat in Emmen is gedaan verdient grote waardering, aldus burgemeester Gaarlandt. Laten wij hopen, dat het herstel en opbouw, die deze week be gonnen zijn, 'n gunstig verloop hebben en dat de materiële nood door geza menlrUe .nspneuing wordt ovc- \vo:.- nen Leien \v:j c voor zorgen oat. als d de toekomst Emmen opnieuw een oitdrage in .lit herstel kan ^even iets doen kan om ret leed te lenigen, eenzelfde geest van eensgezindhem en offerbereidheid onze gemeente beaiolc, aldus mr. Gaarlandt. 1000 voor een paard Zoals Emmens burgemeester sprak, zo zullen in de komende dagen nog vele Drentse burgemeesters over hun gemeente kunnen spreken.Want. in tal van plaatsen blijven de goede gaven binnenstromen, terwijl er momenteel haast geen vergadering plaats vindt, of er wordt op de één of andere wij ze iets gedaan voor het Nationaal Rampenfonds. Zo besloten de leden van het paar denfonds Schoonoord. Odoornerveen en Omstreken onder veel enthousias me f 1000 uit hun kas te halen voor de aankoop van een paard, dat naai de getroffen gebieden zal worden ge zonden. Het bestuur van de Coöperatieve Landbouwvereniging in Dalen kreeg van zijn leden vrij mandaat om een bedrag uit te trekken voor de getrof fen zustercoöperaties in de over stroomde streken; de grootte van het bedrag mag het bestuur zelf bepa len. De begrafenisvereniging Nieuw- Buinen droeg haar batig saldo over het eerste halfjaar 1952, groot f 500. af, terwijl 300 verpleegden in „Beiler- oord" te Beilen f 145.36 bijeen brachten. Het personeel van deze in richting stond een dag salaris af, het geen betekent een bedrag van plm. f 350.—. Collectes. Verüei kwamen uit tal van plaat sen weer berichten binnen over op brengsten van collecten. Wy noemen* Zuidwolde f 50363,84 (per inwoner plni. f 7.10), Zweeloo f 10.422,50 (hier is de collecte nog niet beëindigd), ter wijl in Nieuw Amsterdam de bewoners van de Vaartweg, die vergeten waren, zelf f 95.50 binnenbrachten. Tenslot te kunnen we nog melden, dat Zater dagavond in het café Kuiper te Dalen een kaartavond wordt gehouden waarvan de opbrengst ten bate van het Nationaal Rampenfonds komt. werden de heren D. Popken en P. Ca- semier herkozen. Er werd besloten geen uit Duitsland aangevoerde paar den op te nemen. Eén der leden stelde voor om van het saldo f 1000 ter be schikking te stellen van het Rampen fonds voor aankoop van een paard. Dit voorstel werd luide toegejuicht. De heren B. Kampst, L. Scheringa en B. v.d. Scheer werden benoemd in een commissie, die de viering van het 50- jarig bestaan in 1954 zullen voorbe reiden. Bijenhouders vierden zilveren jubileum. TER APEL De vereniging van bijenhouders in Ter Apel herdacht haar 25-jarig bestaan. Voor de hoogste klassen van de scholen werd 's mid dags in bioscoop „Flore" een film ver toond terwijl dit 's avonds voor de ouderen in hotel Timmer geschiedde. De voorzitter, de heer H. Stahl deelde mede, dat zeven van de oprichters nog steeds lil zijn. Hierbij behoorde ook de heer H. Lukkien die destijds be noemd werd tot secretaris-penning meester en deze functie de volle 25 ja ren heeft vervuld. Hij ontving als hul deblijk egii boek en zijn echtgenote een bloemenmand. ZWEELOO. Onze plaatsgenoot, de heer K. Kiers, werkzaam op het bureau gemeentewerken alhier, werd benoemd tot tekenaar op het in genieursbureau Wieringa te Coevor- den. „DE LOOZANGERS" In café Been kwamen de leden van de zangvereniging „De Loozan- gers" in jaarvergadering bijeen onder voorzitterschap van de heer T. Schulz bij verhindering van de voorzitter, de heer L. Hadders. De secretaris, de heer Schulz. bracht het jaarverslag uit en de penningmeester, mej. H. JVarmoltsTvgaf een financieel over zicht. Uit de verslagen bleek, dat over het algemeen genomen van een gun stig jaar kan worden gesproken. In Dagelijkse verantwoor ding hulpverlening Wy ontvingen gisteren de volgende scherIngen voor de slachtoffers van de nationa l» overstromingsramp: Graanhandel O. met personeel f 100; O. R. W. f 10; mevr. P. W.V. f 15; Personeeiver. Homas gezelschapsspe- lenfabrïek (snipperdag met verdub beling werkgever) f 516; Feestcom missie Spier f400; Volmachten Spier f 100; Kleuterschool Prinses Margriet 10% opbrengst verloting f 50.56; S. v. d. M. f5; Z. N. f20; Districtskantoor Gemeenschappelijk Administratie kantoor f 8'%; Personeel Gebr, A. en G. Hindriks f200; de R. te Z. fl; Rijkslandbo .iw Wintersehool f30; mevr. Z. f id; G. B. f 10. Waar geen plaatsnaam vermeld is wonen c a s ienkers in Assen. W(j nerlnneren u er aan dat n n\v bydrage vow de slachtoffers by ons kimt forter a. Aan ^hoofdkantoor te Assen; h. Hoor n*irhr2:'!vg.op»» bank rekening »y Ie Ned. Middenstands- bank, antoor Assen, onder vermel ding: „Slachtoffers watersnood"; c. Door overschrijving op onze reke ning by de p stgirodienst, nummer 7 i 7 8 6, eveneens onder vermelding lachtotfers watersnood". Alle binnengekomen giften worden in ons blad verantwoord en daarna afgedragen aan het plaatselijk comité Nationaal Rampenfonds. Giro 9575 Stortingen kunnen ook worden gedaan: a. Aan het hoofdkantoor van de Prov. Drentsche en Asser Courant te Assen; b. Door overschrijving op onze bankrekening bij de Ned. Middenstandsbank, kantoor Assen, onder vermelding: „Slachtoffers watersnood"; c. Door overschrijving op onze rekening bij de postgiro- dienst, nummer 7 17 8 6, eveneens onder vermelding „Slachtoffers watersnood". Alle binnengekomen giften worden in ons blad verantwoord en daarna afgedragen aan het Nationaal Rampenfonds. plaats van het periodiek aftredend bestuurslid, de heer Hadders, die zich niet herkiesbaar stelde, werd geko zen de heer L. F. Meijering. De diri gent, de heer B. Harsevoort te Assen, werd een blijk van waardering aan geboden. LANDBOUWVERENIGING. ZUIDLAREN. In de jaarverga dering van de Coöp. Landbouwver eniging Zuidlaren bleek dat. de tota le omzet 1952 bedroeg f 294336.85. Omgezet werd 20507.5 baal kunst meststoffen, plm 900 hl brandstof en 1200 kg DDT. De omzet steeg met ruim f96000. Het aantal leden be droeg 183. Als bestuursleden werden herkozen de heren H. Schuiling en F. Weites. „DE BROEKEN" In een vergadering van het wa terschap De Broeken werd in de be- stuursvacature van de heer H. Ud- ding benoemd de heer J. Enting te Zuidlaarderveen. De heer L. Schui ling Azn. bedankte als voorzitter, maar bleef bestuurslid, zodat hier voor geen stemming meer nodig was. Ook gisteren bereikte ons uit alle delen van 't land weer een bijna niet te verwerken stroom van mededelin gen over prachtige giften voor onze door de watersnood getroffen land genoten. Hier volgen er enkele: De mijnindustrie heeft een bedrag van f 1.056.700.over kunnen ma ken dank zij het feit dat alle mijn werkers Zaterdag j.l. twee uren heb ben overgewerkt. Het bestuur van het vacantiefonds voor de landbouw nam het besluit een bedrag van f 100.000.te storten. Van onze sol daten in Korea heeft het rampen fonds ook een bijdrage te verwach ten. want een detachement, dat thans met -de „Waterman" op weg is naar het front, heeft besloten een dag sol dij af te staan. Een eerste bijdrage ontving het fonds van de Indepen dent Order of Odd Fellows; deze be droeg fJU^O—Aan boord van de - - '~rifci.Tj'T van een toeristenreis inlNew York is teruggekeerd, hield mer een mzame- ling onder de merendeels Ameri kaanse passagiers. Het resultaat was hier 6800 dollar. Officieren cn bemanning van de „Maasdam" brach ten gezamenlijk f 4100.bijeen. De passagiers van de „Rijndam" schon ken een bedrag van f 2400.—, dé be manning van dit schip offerde f 2100.De N.V. Hart Nibbrig en ROSWINKEL Op initiatief van de verenigingen voor Plataselyk Be lang te Roswinkel, Roswinkelerveen en De Maten werd in café Ter Horst te Roswinkel een byeenkomst gehouden, die werd bijgewoond door de wethouder van Openbare Werken, de heer A, van Bolhuis. Deze vergadering was belegd om de toestanden in Roswinkel, Ros winkelerveen en De Maten onder de loupe te nemen. De voorzitter, de heer R. D. Middel Rzn., gaf een overzicht van deze toe standen en wees er o.m. op, dat vele inwoners van bovengenoemde plaats niet over electrisch licht en waterlei ding beschikken. Vele wegen verkeren in een erbarmelijke toestond, terwijl er voorts behoefte is aan meer wonin gen en aan een sportveld. De inwoners van het dorp Emmen komen echter niets te kort en in ver band hiermede was de voorzitter van oordeel, dat van een achteruitzetting van dit deel der gemeente ten opzich te van de hoofdplaats Emmen kan worden gesproken. De wethouder van Openbare Wer ken, de heer A. van Bolhuis, verkreeg daarna het woord. Inderdaad is er een verschil tussen Emmen en de andere dorpen in de gemeente, aldus spr., waar hij echter niets onrechtvaardigs inzag, omdat Emmen nu eenmaal de hoofdplaats der gemeente is en hier aan andere eisen kunnen worden ge steld. Hoewel er in de laatste zes jaar op verschillend gebied in Roswinkel en omgeving wat tot stand is gebracht, gaf hij toe. dat er toch nog veel meer moet gebeuren. Omtrent de waterlei ding deelde de wethouder mede. dat verwacht kan worden, dat in Septem ber van dit jaar met de aanleg zal worden begonnen. Uitbreiding van het electrisch net stuit op financiële moeilijkheden, maar spr. was van mening, dat er naar een ander systeem van financiering ge streefd moet worden. De slechte wegen zyn niet in eigen dom bij de gemeente, maar bij de wa ter- en veenschappen, die niet in staat zyn om de wegen en bruggen in een goede staat van onderhoud te brengen en te houden. Hoewel wethouder Van Bolhuis geen definitieve toezeggingen kon doen deelde hy mede, dat er waarschijnlijk binnen afzienbare tyd één en ander tot stand zal komen. Greeve in Den Haag verblijdde het rampenfonds met een compleet uitge ruste ziekenauto, zes motorrijwielen en twaalf electnsche naaimachines. Dat er Zondag in de ker-cen gul is gegeven, blijkt uit enkele cijfers, die ons uit Rotterdam en Den Haag be reikten. In de R.-K. kerken te Rotter dam brachten de collecten ruim f 120.000.op, in de Haagse R.-K. kerken een bedrag van ruim f 140.000.In Den Haag werd in de Ned. Herv. kerken een bedrag van f 48.000.opgebracht. Amsterdamse Effectenbeurs 'Notering van 6 Febr 9 Febr. Actieve obligaties Nederland 1951 31., 991 99% •Nederland 1948 3%% Nederland 47 (3% %)3 95 95'/, Nederland 1937 3. 95% 95%, Dito N.W.S Gert. 2b, 78% 78*/. indië 1937 A3 94*.. 94» Grootboek 1946 95% 95%. Actieve aand. Bank- en credietinstellingen Cult.Hana -en ind.Bank 54*,. 54».,, Nat. Hand Bank 1C8 114% Ned Handel Mij. 158 159*,. Alg Kunstzijde Unie 166'.. 169'/, van Berkels Patent. 1001 102 Calvé üelfi 122 122 Philips Gloeilampen 162% 161*,, Uniievei 185 185% Wilton Keijenoord 169 169 Billiton iweede rubriek 174 175 üordtsche Petrol. Mii 298' 294%* Kon. Petroleum Mij.. 313* 313',, Amsterdam Kubbei 86% 87*., l)eli Bat Kubbei Mij 97 96% Serbadjadi Sum Kubbc 41». 42 Holl. Amerika r.ijn 139 140 java-China-|apaniijn. 119», Kon. Ned Stoorub. Mij 139 139 Kotterdamsche Uoyd 127% 126% Ned. Scheepvaart Unie 129% 129% Stoomvaar' Mij. Ned 148*,. 147% Handelsvei. A'dam 97% 96*, iavasche Cultuui Mij 44' 44 \ed ind Suikei Unit 84*. 85 üeli Batavia Mij. 114' 113% Deli Mij 81% 81% 75% 75% de len riahk v ried. uent. 4% 104 Vw 7ó?% ój&ky.Ned.üem 0/5/ti 114 »U Amsierdamscht 'Bank 171% 171 Kotterdamsche tsank 161»,. 116% fwentsche Bank 168 167% mi. üew ueton 134 142 Ned. Gist- en Spir.labr 199 198b, Kott. Droogdok-Mij 311 314% Schoitens aard.meelia 133 Stokvis Handel-Mij. 127- 30 Stork en Go 137 138% 88b, 87% 146 147 142 Ned. Mij Walvisvaart. 74 £eeh Koiens: ^abanr ^ed nd Spoorweg. 9% 9% MARKTBERICHTEN VEILING HOOGEZAND-SAPPE3IEER Not. 9-2-1953. Prei A 43—46; B 2633; spruitkool 44; witlof A 56 59; rabarber 1215 alles per 100 kg of bos, GRAANBEURS ROTTERDAM ROTTERDAM, 9-2 Binnenlandse granen (officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam). Tarwe, zonder vochtconditie, f 26,50 27,25, op vochtconditie, franco fa briek, tot f27,20. Voedergranen, zeer flauw: Zomer- gerst f3032, grove tot f32,50; Win- tergerst f27,50—28,50; Haver f22,50 —23,25; Rogge f 24.50—25,25; Mais, geschoond f 33,5034,50, Peulvruchten, vast met flauwe af loop: Groene erwten f4054; Schok kers f 5061; Bruine bonen tot f90. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM ROTTERDAM, 9-2 Handel matigj prijzen ingevolge prijsverordening. 97. Bouk Bitter, de waard van l „Rode Paard was inderdaad de dans ontsprongen door zich heel handig schuil te houden, waardoor Jimmy hem niet had ontdekt. Hij snelde naar de drie anderen, die daar gebonden in het struikgewas lagen en het was voor hem een kleinigheid om zijn drie kornuiten met een dolkmes los te snijden In een oogwenk stonden zij alle drie weer op hun benen en sloegen zij van loutei blijdschap hun bevrijder op de schouder, dat het klapte. ..Stil toch fluisterde Bouk Bitter, terwijl hij schichtig in de richting keek. waarin Jimmy en kapitein Toontje waren verdwenen. „Als ze vermoeden, dat er onraad is. keren zij terug cn dan zijn we nog niet gelukkig!" Siem Soep was het meest opge wonden van het ongure viertal. „Kerels!" schreeuwde hy, .,uai zyn wij mooi de (lans ontsprongen. Ik zou die Bouk wel willen omhelzen van plezier, maar daar hebben we geen tijd voor, want nóg hebben wij een prachtige kans de schat in handen te krijgen. Weten Jullie wel dat Jimmy en kapitein Toontje in het wrak bot gevangen hebben en dat iemand anders ons allemaal is voor geweest?" De verbazing by de drie anderen was niet gering. „Heeft die Brown de schat niet te pakken gekregen?" vroeg Bonkie Biezebijter. die de eerste was, die zijn spraakver mogen terug kreeg, „Néé!" schreeuwde Siem Soep. „Ri- nus Reutelvink is ons alemaal te glad af geweest. Die is naar het wrak afgedaald en die heeft de kist er uit weten te krijgen."

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3