lïeuwarder vliegers verrichtten droppings boven de getroffen gebieden Het conflict bij de AVRO In Friesland ruim 2 millioen bijeen gtezEsasMsi Laatste nieuws De Leeuwarder vliegers die aan het droppingswerk boven de noodgebieden hebben deelgenomen, voor een van hun kisten de G 14. V.I.n.r.: Sgt Van den Burgt. lt Spierenburg, sgt Ten Oever, sgt Bak, It Homerson, sgt Van •Norden, sgt Baas en sgt Heerbeek. Tegenover ons. aan het lage ruwhouten tafeltje zit sergeant-vlieger Bak uit Rotter dam. een jonge goedlachse kerel, met ont velde pijnlijke lippen, waarin brede groeven zijn getrokken door stof en kou de. Hij is een van de Leeuwarder piloten, die heeft deelgenomen aan de droppings acties boven de noodgebieden. Vastbera den en na schier bovenmenselijke inspan ning zijn deze jongens er in geslaagd hun moeilijke werk te volbrengen op een wijze die alle respect afdwingt. Twente als uitwükhaven Voor ons kwam het bericht dat we ons naar Zeeland moesten begeven, wel heel onverwacht, zo vertelt sgt. Bak. We waren Maandagmiddag juist met onze Beechcraft de G 14 voor een vlucht opgestegen, toen we opdracht kregen naar Twente te vliegen om aan het reddingswerk deel te nemen, waar we een lading zandzakken meekregen welke boven Oost-Souburg. een plaatsje op ongeveer een kilometer afstand ton Westen van Vlissingen gedropt moesten worden. We kregen de indruk, dat de mensen ge woonweg om de zakken zaten te springen, Zendtijd wèl gevorderd Naar aanleiding tan het communiqué van het Avro-bestunr over het conflict met de R.V.D. inzake het uitzenden van berichten voor de noodgebieden, heeft de adjunct-regeringscommissaris voor het radiowezen, mr. Th. de Vries, desgevraagd verklaard, dat de inhoud van dit commu niqué formeel volkomen onjuist is. „Ik heb Dinsdagochtend zendtijd gevor derd. wel niet in conflictstemming, maar in overleg met de R.V.D.", aldus mr. de Vries, die daaraan toevoegde, dat deze vor dering overigens geheel vrijwillig en zon der enig verzet door de Avro-voorzitter de heer G. de Clercq, was aanvaard. De me de deling van de Avro-omroeper: „Wij geven nu de microfoon over aan de Re geringsvoorlichtingsdienst voor het uitzen den van berichten" wijst trouwens duidelijk in de richting van vordering. Mr. De Vries deelde tenslotte mede, dat over deze zaak een rapport aan de minis ter is gezonden. Overdreven berichtgeving Een familie uit Oudeschoot ontving gis ter bericht van hun zoon die in Amerika woont. .,De dagbladen hier", zo schreef hij, „maken er melding van, dat het aan tal slachtoffers van de overstromings ramp in Nederland reeds ver boven dc 2000 zou zijn gestegen. „Voorts schrijft men in Amerika dat er in Rotterdam reeds zes personen wegens plundering zouden zijn doodgeschoten. De Ameri kaanse zucht naar sensatie schijnt moei lijk bevredigd te kunnen worden. Gearresteerde Indonesiërs uitgewezen Gisteravond per vliegtuig vertrokken De op 24 November j.l. te Amsterdam op grond van ongewenste politieke activi teit gearresteerde Indonesiërs Sunito en Go Gien Tjwan, zijn gisteravond uit het land gewezen. Zij vertrokken per vlieg tuig van 21 uur naar Djakarta. Enige heren van het Hoge Commissariaat van Indonesië waren bij het vertrek op het vliegveld aanwezig. Overwegen Canada en V.S. financiële hulp voor Nederland Schenking, lening en hulp bij NAVO-bijdrage De V.S. en Canada zouden, naar men in gewoonlijk welingelichte kringen »e Ottawa meente Le weten, begonnen zijn met een in leidende studie van een financieel hulp plan voor Nederland in verband met de door de overstromingen aangerichte schade. Het zou hier gaan o een hulpprogramma cp lange termijn, dat gebaseerd zou kunnen zijn op leeen schenking van Canada en de V.S. 2e een lening d.m.v. de Internationale Bank cn 3e: een verhoging van clc Noord- amerikaanse bijdrage aan de NAVO. Eén en ander zou ten doel hebben de ver plichtingen van Nederland tegenover de NAVO tijdelijk te verlichten cn Nederland in staat te stellen voorrang te verlenen aan het herstel van de schade in de getroffen ge bieden. want niet zodra waren de pakken afgewor pen of er kwamen alweer helpers toesnel len om ze weg te halen. Het is erg moeilijk die eerste indrukken» op een juiste manier weer te geven, temeer omdat je bij het vlie gen je aandacht over zoveel dingen tegelijk verdelen moet. Dc daarop volgende dag hebben we ons beijverd om rubberpakken van Twente naar Valkenburg over te bren gen. Op Valkenburg hebben we brood en laarzen ingeladen, welke boven Sommels- dijk moesten worden afgeworpen en van daar zijn we teruggekeerd om een lading brood naar Poortvliet en Tholen over te brengen, 's Avonds laat zijn we nog weer naar Leeuwarden teruggevlogen, waar het technisch personeel heel de nacht in de weer geweest is om het toestel te inspecte ren voor een volgende vlucht. Sergeant Bak zucht even en vervolgt dan; „Vrijwel de ge hele week hebben we een record aantal vluchten gemaakt. Het zou voor u te een tonig worden wanneer ik die allemaal ging opsommen, maar u kunt er van overtuigd zijn. dat niet alleen ik, maar wij allemaal verheugd zijn, dat wij aan dit werk mee hebben mogen helpen". Wir-war van vliegtuigen. Zjjn collega, de 2e lt-vlïeger Spierenburg, beaamt dit van harte. „Natuurlijk hebben we wel eens gekankerd, want de weers omstandigheden waren over het geheel ge nomen slecht, en ik kan u verzekeren dat het geen pretje is te vliegen in een kist waaruit men de deuren heeft weggehaald, om het droppingswerk te vergemakkelijken. De moeilijkste vlucht vond ik wel die, wel- Tehuis ie Noordfaergum neemi vasie vormen aan Reeds 39 gemeenten subsidiëren Gisteren, is de acte verleden tot de op richting van de „Stichting tot huisvesting en verzorging van de Ouden van Dagen, die bijzondere zorg behoeven". Het Te huis voor deze categorie komt, zoals be kend, in Ncordbergum. Een bouwcom missie heeft het plan van architect Nies ten in studie genomen en zal deze week nog een verzoek richten tot de Minister van Sociale Zaken om een Rijksbijdrage. Het terrein te Noordbergum wordt in gereedheid gebracht. Zo successievelijk is in de raadsvergade ringen van de Friese gemeenten de subsi diëring van dit Tehuis voor Ouden van Dagen een primeur voor Nederland, omdat nog nergens huisvesting werd ver leend aan die Ouden van Dagen, waarvan de verzorging thuis moeilijkheden ople vert en die in een Psychiatrische Inrich ting niet behoeven te worden opgenomen ter sprake gebracht. Van de 44 gemeen ten hebben thans 39 subsidie verleend. Met enkele gemeenten wordt nog overleg gepleegd. Alleen'de gemeenten Ameland en Menaldumadecl hebben zich (tot op heden) afzijdig gehouden. Inmiddels is een algemeen bestuur ge vormd onder voorzitterschap van Gedepu teerde D. de Loor. Hierin hebben zitting genomen de burgemeesters van Tiet jerk - steradeel, Kollumerland, Sneek en Bols- ward en vertegenwoordigers van de Psy chiatrische Inrichting te Franeker, van Rusthuis Tha'oor te Sneek en van de Tal- ma-stichting te Veenwouden, ke wij met de G 10 naar Den Bommel ge maakt hebben. Dat was Donderdagmiddag. We hadden op Valkenburg een lading' zak ken gekregen, welke we op het kleine droppingsterrein dicht bij de kerk moesten afwerpen. Tot overmaat van ramp bevon den er zich op het moment dat wij tot het afwerpen zouden overgaan een enorm aan tal toestellen in de lucht, waardoor we soms lelijk moesten manoeuvreren, om het doel niet teveel te missen. Bovendien was de ligging van het droppingsveldje bijzon der ongunstig, op ongeveer 1 km afstand van de kerk en dicht bij een paar sche pen wier masten ons verhinderden om zo laag te vliegen als we eigenlijk wel had den moeten doen. Dat we bet niettemin heb ben klaargespeeld om 99 van de zakken op de juiste plaats af te werpen, vormt voor mij nog altijd een raadsel, ook al hebben we gedaan wat we konden. Dit werk gaf jezelf het prettige gevoel, dat je meehielp aan een karwei dal dringend nodig was. Ondanks alle ellende, heb ik zelden met zoveel voldoening gevlogen." Och, en zo denken eigenlijk al die vlie gers er over. Sommige hebben als gevolg van de snerpende koude een lelijke ver koudheid opgelopen, anderen hebben de wonden van stof en koude nog in hun lip pen gegroefd staan. Maar het doet er al lemaal niet toe, stuk voor stuk zijn zü er trots op dat zij mee hebben mogen bouwen aan het herstel van onze zwaar geschon den dijken en' polders. We iellen door Oliebollen voor de getroffen gebieden Het bedrag, dat in Friesland voor de slachtoffers van de watersnood bijeen is gebracht, heeft de twee millioen gulden overschreden, en nog' dagelijks komen er giften binnen. Leeuwarden bracht daar van 300.000 bijeen. De leerlingen van de Sneker Huishoud school bakten aan de lopende band olie bollen. Niet zo maar, natuurlijk. De ver koop kwam ten goede aan het Nationaal Rampenfonds. En dat was een bedrag van 1170.—. Sneek gaf zijn plaatselijk comité tot op heden 78 000.— en dat comité zal het ter bestemder plaatse doen bezorgen. Hcercnveen. Naar burgemeester Kupe- rus gistermiddag meedeelde aan de Hee- renveenster gemeenteraad, heeft de col lecte aldaar ƒ76.000.opgebracht. Het aantal inwoners van de gemeente is 24.000 Lemmer. De kinderen van de openbare school droegen 100.— af. De burgemees ter van Lemsterland nam dit bedrag in ontvangst. In de Ned. Herv. kerk werd 850.gecollecteerd. Woudsend (pl .m. 1200 inwoners) bracht 10.033.70 bijeen, plus een grote hoeveel heid kleren. Er was een gift bij van 1500oorspronkelijk bestemd voor een slotfeestavond van de voorm. vereni ging „De Electrische Centrale". Menaldumadecl. In deze gemeente werd tot op heden gecollecteerd: Beetgum-Beet gumermolen 8845.40, Berlikum 3600.-, plus uit de kerken 9017.tezamen f12.617.Blessum 13.351.50, Boxum 2472.75. Deinum 2142.25, Dronrijp ƒ26 679.25, Engelum ƒ2534.—. Marssum 4440.86. Menaldum 5983.56 (plus Herv. kerk ƒ3103.33, vrijz. Herv. ƒ276.20) te zamen ƒ9363.09, Schingen ƒ21.841:50. Slappeterp 1150.en Wier ƒ714.Me- naldumadeel gezamenlijk 73.799.45. Berlikum. Het personeel van de Lijempf-fabriek heeft besloten 9 weken 2% van het loon af te staan. Idaardcradeel De gemeente bracht in totaal ƒ38.999.— op. waarvan ƒ22.412.— in Grouw, 5200.in Warga, 4600.in Roordahuizum cn 6787.in Wartena. Drachten. Gisteren publiceerden we reeds enkele opbrengsten van kerkelijke collecten. We vullen thans aan: Doopsgez, kerk .1343.05. R.-K. kerk 300.—, Bapt. Gemeente ƒ80.De Geref. Kerk art. 31 K.O. zal a.s. Zondag een collecte houden. Bolsward. Een schoolcollecte onder de leerlingen van de Chr. Landbouwhuis- hóudschool bracht ten behoève van het Rampenfonds ƒ57.30 op. Opeinde. In Opeinde werd 6108.25 in gezameld. Gerkesklooster-Stroobos. Ds. Meyer deelde Zondag moe, dat voor het fonds binnen de grenzen van zijn kerkelijke ge meente door de bevolking een bedrag van zeker 8500.— is opgebracht. In de .Geref. kerk werd 1400.gecollecteerd voor hulpbehoevende diaconieën, Oudega (Sm.), De Coöp. Zuivelfabriek heeft 20.000.-ter beschikking gesteld. Het zal besteed worden voor een land bouwkundig doel. Oudeschoot. Een collecte in de Geref. Kerk bracht 743 op. Tjcrkwerd. De huis-aan-huis collecte leverde 1254.50 op In de Ned. Herv. kerk werd 1000.gecollecteerd, met een toezegging. In Dedgum in de Ned. Herv. kerk 200.In~de Geref. kerk van Tjerkwerd leverde de collecte 250. op. Postkantoorkassen in rampgebied gered Dertig kantoren werden uitgeschakeld De P. T. T. heeft door de stormvloed voor millioenen guldens schade geleden, aldus verklaarde de directeur-generaal. Op Zon dagmorgen waren dc verbindingen met En geland, Frankrijk cn België vrijwel geheel verbroken. Niet velen hebben dit kunnen merken. Het verkeer, ook het binnenland, waar de verliezen in telefoon- en telegraafcentrales, apparaturen. toesteilen en kabels groot is. werd, hetzij langs draad en kabel, hetzij door de lucht, met tijdelijke voorzieningen hersteld. Ongeveer dertig P. T. T.-kantoren wer den door de stormvloed uitgeschakeld. De postkantoorkassen werden gered. PTT- personeel vestigde op zoldertjes boven het klotsende water noodkantoren in. ,,Ik heb bijzonder veel waardering voor het verzette werk cn het flinke optreden,' aldus de heer Neher. Fr. Hoeksra 46 jaar lid van begrafenisvereniging Hilzum. De begrafenisvereniging „De Laatste Eer" heeft tien maal dienst ge daan, waarvan vier maal voor niet-leden. Er is een batig saldo. In de vacature van de heer K. Hiemstra (die wegens vertrek bedankte) en in die van de heer Fr. Hoek stra (die wegens ouderdom bedankte) werden gekozen dc heren J. Oosterhaven en R, T. Dijkstra. De voorzitter richtte woorden van gro te waardering tot de heer Fr. Hoekstra, die 46 jaar lid is geweest en 23 jaar de vereniging als bestuurslid heeft gediend. Er wordt een kleine verhoging toege past voor grafdelver, bode en dragers. Wanneer de betrokken familie dit wenst, zal de- vereniging medewerking verlenen aan rouwdiensten in de kerk, hoewol dit niet op de weg van de vereniging ligt. Utslach priisfraech ,,It Fryske Boek" Ek forline jier hie de slifting „It Frys ke Boek" ta gelegenheit fan de Fryske Boekewike in priisfraech ütskreaun. In goed fjouwer hundert brieven binne yn- kommen; it greatste part dêrfan hie in goede oplossing. De prizen binne foar: 1. J, Weima, Snits; 2. H. Betzema-Melle- ma. Mitselwier; 3. M J. de Haan, Grou; 4. J. Wijngaarden, Boarnsweach: 5. Sj. v. d. Veen, Norg; 6. Y. Landstra, It Hear- renfean; 7. J. A. Zantema. Stiens; 8. Tj. Hendriks, Drachten; 9. W. P. Cnossen, de Jutryp; 10. E. Kogelman, Amsterdam. Plotseling overleden Uitwellingerga. Toen de heer H. de Jager Maandagmorgen bij de bushalte stond. twerd hij plotseling onwel en overleed ter plaatse. Groene Kruis in Staveren jubileert Staveren. De Vereniging „Het Groene Kruis" hield ledenvergadering in het ge bouw van de Ned. Herv. Kerk. De heer P. Visser, het aftredend bestuurslid, werd her kozen. De Vereniging, die 19 Maart 1903 is opge richt. hoopt op 19 Maart van dit jaar haar 50-jarig bestaan te gedenken, welk feest op bescheiden wijze zal worden herdacht. Sneeuwruimer pikte personen auto mee Rottevalle. Maandagmiddag had op het kruispunt de BildtwegHoofdstraat een ernstige aanrijding plaats tussen een sneeuwruimer van de gemeente Smal- lingerland en een personenauto, bestuurd door de heer J. Schuilenga uit Surhuister- veen. De sneeuwruimer kwam vanaf de Bildtweg. juist op het moment, dat uit de richting Havkema-Opeinde de auto van de heer Schuilenga naderde. De chauffeur van de sneeuwruimer remde, doch kon niet verhinderen dat de wagen tengevolge van de gladheid begon te glij den. De personen-auto werd in de flank aangereden en geheel ingedeukt. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. E.S.A.-bus contra vrachtwagen Haulerwijk. Maandagmorgen reden een ES A-bus en 'n vrachtwagen uit Holland tegen elkaar op, met het gevolg, dat beidé voertuigen in een sloot terecht kwa men. Met een kranawagen werden de auto's weer op de weg gebracht. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. Drachtster politieberichten Bij het sneeuwruimen aan de Hogeweg vond men f30.en een blikken trom meltje. De heer Van de Brug van Leeu warden bleek de eigenaar te zijn. Hij had er Zaterdag aan de markt gestaan. Za terdagavond heeft de politie J. P., van de Fabriekslaan wgens dronkenschap inge rekend. Uitslag aanbesteding Stiens. Het aanleggen van een rijwiel pad langs de Breedijk (weg Leeuwarden Stiens) vanaf de Grote Bontekoe (grens gemeente Leeuwarden) tot Stiens, is door B. en W. van Leeuwarderadeel gegund aan de laagste inschrijfster, de Firma A. J. Waterlander te Oudehaske, voor de somma van f 170.250.De raming was f 174.580.— Publieke verkoping Tijnje. De heer J. van Zwol, aannemer alhier, heeft zijn huis met werkplaats verkocht aan Gebr. Ybema, smeden te Tijnje, Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Harlin- gen (toez.) ds F. Bloemhof te Spannum. Geret'. Kerk. Bedankt voor Heerde ds M. J. Mulder te Sprang. Geref. Kerken (art. 31) Beroepen te Middeistum H. W. Noordman, cand. te Kampen. Bedankt voor Eindhoven J. Reneveld te Bunschoten-Spakenburg. Chr. Ger. Kerken. Tweetal te Baarn W. Ruiter te Sneek en K. J. Veldman, Mid- wolde. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Den Haag J. W. Kersten te Genemuiden. Ds B. Richters naar Indonesië Ds. B. Richters, Directeur van het Zen- dingscentrum van de Geref. "Kerken in Ne derland en scriba van de Raad van Samen werking voor de correspondentie met Indo nesië. hoopt gedurende de 4 zomermaan don een oriëntatiereis naar Indonesië te maken. Zowel de zendingsinstanties in Ne derland als die in Indonesië waaronder de. Vergadering van Zendingsarbeiders op Java, waarvan ook Indonesische Zendings arbeiders lid zijn achten het unaniem gewenst, dat Ds. Richters, wiens dagelijks werk geheel op Indonesië en het zendings- werk aldaar gericht is, kennis néémt var het zendingswerk ter plaatse en kennis maakt met al die personen, niet wie hij in regelmatig schriftelijk contact staat. Ds. Richters wil de gelegenheid aangrij pen om ten behoeve van de propaganda op het thuisfront o.a. film- en foto-materiaal te verzamelen. Het is de bedoeling, dat niet alleen de zendingsterreinen op Midden-Java en Socmba, doch ook die op Sumatra en in Makassar worden bezocht. En zeker niet in de laatste plaats hoopt hij van nabij kennis te nemen van het zo belangrijke lectuur- werk in Djakai'ta onder leiding van Dr. Verkuyl. De reis van Ds. Richters wordt o.a. mo gelijk gemaakt door een belangrijke gift, die voor dit speciale doel is toegezegd. Kerkelijke verkiezing Reitsum. Bij de Ned. Herv. Kerk is ge kozen als notabele (vac. R. Boonstra) de heer A. de Vries te Lichtaard. Noordhergum. Baptisten kerkbe vestigd tot ouderling de heer H, Veenstra- Tiet,jerk. Ned. Herv. Kerk. Gekozen tot ouderling de heer A M.eindertsma (vac. D. Havkema). Benoemd Benoemd tol le machinist aan de Coöp. Zuivelfabriek ,,Gelria' te Epe, de heer G. Talsma te Hemelum. "Weersverwachting geldig van Dinsdag avond tot Woensdagavond (opgemaakt te 10 uur v.m.) BUIIG WEER Veel bewolking met enkele buien. Langs de kust van Holland en Zeeland aanvankelijk nog harde, overigens krach tige tot matige wind, hoofdzakelijk tus sen Zuidwest en Zuidoost. Weinig ver andering in temperatuur. ZON- EN MAANSTANDEN 11 Febr. Zon op S.03, onder 17.43 Maan op 6.46, onder 14.10 Drama te Schiedam Een drama heeft zich gistermiddag ts Schiedam afgespeeld. Daar was bij een fa milie. wonende aan het Rubensplein, het echtpaar Den B. uit Zierikzee en twee kleine kinderen opgenomen. Gistermiddag ging de heer Den B. de stad in. De moeder Den B. bleef met haar gastvrouw theedrinken. Ze moet toen door een vlaag van verstandsverbijstering over vallen zijn en snelde opeens naar hoven, waar haar twee kinderen lagen te slapen. Ze nam eerst het zoontje van twee jaar op en wierp het van het 12 meter hoge balcon af op straat. Daarna wierp ze de baby naar omlaag en sprong tenslotte zelf van het balcon. De baby werd dood opgenomen en de moeder en het zoontje van twee jaar zijn in deerniswekkende toestand naar het ge meente-ziekenhuis overgebracht. Tankauto reefl lichtmast omver Oosterend. Tengevolge van de sneeuw en de gladheid van de weg kon de chauf feur van de grote tankauto met aanhang wagen van de Hollandia-fabrieken te Purmerend en op weg naar Oosterlittens, de bocht bij café Bergsma niet nemen; de auto schoot rechtdoor en kwam hierbij in aanraking met de drie-armige lichtmast op de vluchtheuvel. Tengevolge van deze botsing knapte de lichtmast bij de grond af en kwam één der armen door het dak der cabine terecht, juist op de plaats waar de chauffeur zat. Deze liep evenwel geen letsel op. Met vereende krachten heeft men het obstakel uit de cabine ver wijderd. Kiesvereniging besprak passief Vrouwenkiesrecht Brachten. Tijdens de vergadering van ae A. R.-kiesvereen„ die gehouden werd in de Noorder consistorie, sprak de heer J. D. Douwstra over het „Passieve Vrouwenkies recht". Aandachtig werd naar de uiteenzet ting geluisterd en een geanimeerde bespre king volgde. Ook werd gesproken, over de groslijst van candiöaten voor de gemeente raad. De definitieve lijst wordt as. Vrijdag op een vergadering van de gemeentelijke kiesvereniging,, die 's avonds in Pro R.ege Wordt gehouden, vastgesteld. Eervol ontslag Ingaande 1 Maart 1953 is op zijn verzoek eervol ontslag verleend aan de opperwacht meester der Rijkspolitie, de heer S. de Haan te Lemmer. HOUTIGEHAGE. Ln de Evangelisatie „Noord-Jeruël" werd een kinderzangkoor opgericht. Directeur is de heer Joh. v. d. Meer alhier. HANTUMHUIZEN. Een van de oudste inwoners van Hanturmhuizen is overle den, de 83-jarige Schelte Sijens. Niet min der dan 35 jaar was hij trouw koster van. de Ned. Herv. kerk en velen zullen zich hem herinneren van een bezoek aar. deze kerk: een belangstellend en meelevend man, die bijzonder veel van het kerk gebouw wist te vertellen. NIJ-BEETS. In de dorpswinteravondên- wedstrijd gaat Nij-Beets vooraan. Don derdag wordt er onder auspiciën var. de Culturele Raad Opsterland een avond ge geven. SUAMEER. Mej. T. de Boer nam af scheid van de naaischool, na zes jaar aan deze school haar krachten te hebben ge geven. Einddiploma's waren er voor W. Haarsma en M. Zandberg te Nijega; S. Zandstra en P. Kampen te Suameer; H. v. d. Berg. G. Bron, B. de Jong. A Hcc.A stins. "W. Kooistra, A. Sipma en D. KoóL stra te Garijp. Nieuws uit de Noord-Oost Polder B. B.-afdeling in Ens De heer G. Verkerk is aangesteld gis blok hoofd van de op te richten B. E.-afdeiir.g in Ens. De heer Van Rossum, commandant van de N. O, P. gaf een uiteenzetting over doel en opzet van de Bescherming Bevol king. Verlegging duiker Het einde van de Enservaart in Er.s wordt dichtgegooid. De duiker wordt ver legd, Dit wordt gedaan met het oog op het in de toekomst te bouwen café-restaurant. Cursussen te Ens De Bond Plattelandsvrouwen te Ens orga niseert cursussen in prtrSétverwerking en lampekappen. Binnenkort komt er ook een modevakschool en een naaicursus. De be langstelling is groot. Lezing over Canada Mevr. Aberson—Uges lieeft Donderdag avond voor een talrijk gehoor te Emmel- oord gesproken over Canada. De afdeling Emmeloord van de Bond van Plattelands vrouwen er. de afdeling Emmeloord van de O. L. M. hadden deze avond belegd en de oud-voorzitter van de O. L. M. de heer G. J. Grommers sprak een openingswoord. Op boeiende wijze heeft mevr. Aberson verteld over Canada waar men keiharde mensen r.odig heeft die door ontberingen heen zich een bestaan weten te veroveren. Aan de hand van lichtbeelden werd het gesproken woord verduidelijkt. Vele vragen mocht zij na de pauze beantwoorden waaruit wel de i belangstelling bleek van de aanwezigen.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2