Zal Amerika zoveel mogelijk hulp bieden aan West-Europese bondgenoten In Engeland thans 283 slachtoffers Adjunct-Directeur van „De Ommelanden" in gijzeling gesteld Zuiveringen achter het ijzeren gordijn Regeling vergoeding schade watersnood Van gewoonlijk welingelichte zijde wordt vernomen dat president Eisen hower en zijn minister van buitenlandse zaken Foster Dulles, na een onderhoud van ruim een uur op het Witte Huis tot de slotsom zijn gekomen, dat het nood zakelijk is Europa zoveel mogelijk hulp te verlenen. 4 Dit zou vooral moeten geschieden op die terreinen, waarop de Euro peanen hebben aangetoond zichzelf te willen helpen. Het zou onk ge makkelijker zijn in deze gevallen de noodzakelijke medewerking van het Congres te verkrijgen. Bezoek aan acht landen Harold Stassen. directeur van het Ame rikaanse bureau voor de wederzijdse be veiliging, zou voornemens zijn een krach tige poging te doen om de Amerikaanse openbare mening en het Congres te win nen voor het denkbeeld van krachtige Amerikaanse steun aan de Europese bondgenoten. Hij zou daarom willen voorstellen dat groepen, die in totaal 55 Amerikaanse deskundigen op financieel, industrieel en Nog ongeveer 50 vermist De Britse Minister van Binnenlandse Zaken heeft in het Lagerhuis verklaard dat men wellicht nooit het aantal per sonen, dat ten gevolge van de overstro mingen in Oost-Engeland vermist wordt, precies zal kunnen schatten. Volgens de jongste cijfers zijn 283 personen om het leven gekomen, terwijl nog ongeveer 50 personen worden vermist, voor het me- rendeerafkomstig van het eiland Canvcy in de monding van de Theems, rlat het hevigste door de storm werd geteisterd. Sir David zcide dat, behalve de vrij willigers. maar dan 14.000 militairen bezig zijn met het dichten van de gaten in de zeeweringen. Hoewel reeds 20 mil- lioen zakken zand waren gebruikt, be stond er volgens de minister nog „een dringende behoefte" aan méér zandzakken Hij hoopte in de loop van de week maatregelen bekend te maken voor het waarschuwen van de geteisterde steden, voor het geval in het komende weekeinde ten gevolge van springvloeden nieuwe overstromingen zouden ontstaan. 226 slachtoffers van de griep in Beieren Het aantal slachtoffers van de griep epidemie, die reeds weken in Zuid-Duits- land heerst, is alleen in de staat Beieren gestegen tot 226, In München zijn in het afgelopen week-einde 24 personen overle den; een groot gedeelte van hen waren jonge mensen. De autoriteiten verklaarden echter, dst de toestand niet alarmerend ls, aan gezien -het aantal nieuwe griepgevallen de laatste dagen afneemt. zakengebied zouden omvatten, een be zoek "aan acht Europese landen zullen brengen, om ter plaatse de voorwaarden, waaronder de Amerikaanse hulp zou kun nen worden verleend, te bestuderen. Te vens zou dan kunnen worden nagegaan hoe ver de (West)-Eurcpese staten zijn gevorderd met de opbouw hunner lands verdediging. Deze landen zouden zijn: Groet Brittannië. Frankrijk, Italië. West- Duitsland, Nederland, België. Denemar ken en Turkije. De nieuwe Amerikaanse regering staat thans voor de volgende moeilijke, doch volgens haarzelf onafwendbare opgave: het overtuigen van het Congres van de noodzaak cm de Europese landen aan zienlijke hulp te blijven verlenen op een tijdstip, waarop de meeste Congresleden en de Amerikaanse openbare mening het oog vooral gericht houden op Aziatische vraagstukken en de Koreaanse ooriog Verdere isolering van Sow jet-zone Autoriteiten en particulieren in de Sow- jet-zone van Duitsland mogen zich nie.t meer rechtstreeks in verbinding stellen .met in stanties buiten de zone. Het contact behoort voortaan tot stand te komen via het Oost- duitse ministerie van buitenlandse zaken. Instanties als brandweer, posterijen, spoor wegen en organen die zich met buitenlandse handel ophouden, vallen niet onder deze" ver scherpte isolering. Wel moeten deze instan ties het Ministerie op de hoogte noucien. Autobotsingen en brand in Texas 24 slachtoffers Bij een botsing tussen twee auto's in de omgeving van Weatherford in de Ameri kaanse staat Texas zijn Zaterdagavond ne gen personen om het leven gekomen. Bij een ander auto-ongeval kwamen zes neger soldaten om. Te Tyler, eveneens in Texas, kwamen Za terdag negen personen .om het-leven-bij- een brand in een huis. Zeven van deze slacht offers, alle negers, waren kleine 'kinderen. 33. Borns! Daar viel hij weer om. Verbeten werkte Pikko zich opnieuw tegen de muur omhoog. Hij moest opschieten, anders hadden d- kerels het prinsje al te pakken. Wel een uur lang wrong hij zich in al lerlei bochten. Toen gelukte bet hem om bij het ven ter te komen. Met zijn schouders gaf hi, In de meeste textielfabrieken van Gronau ligt het werk stil. Het personeel staakt en eist een loonsverhoging van gemiddeld 12 pfenning per uur. Bij de sta king zijn ongeveer 300 Nederlanders uit Glanerbrug en andere grensplaatsen be trokken. De plaatsvervangers van de minis ters van Buitenlandse Zaken der „Grote Vier" hebben Maandag hun besprekingen over een Oostenrijks Staatsverdrag ver daagd. Er is geen datum voor een volgen de bijeenkomst vastgesteld, In het gebouw van het Russisch Ge zantschap te Tel Aviv (Israëlj heeft zich een ontploffing voorgedaan- Er waren drie gewonden. Naar wij vernomen, is de heer B. Vooi stra van Leeuwarden, die werkzaam is als adjunct-directeur bij „De Ommelan den" te Groningen, Maandag 9 Febr. j.l. door de deurwaarder in gijzeling gesteld in het Huis van Bewaring te Leeuwarden. Vooistra was destijds werkzaam bij de Condensfabriek „Friesland" te L'warden als afdelingschef. Hij werd aldaar ontsla gen, toen hij zijn plannen tot emigratie niet spoedig' kon. verwezenlijken,. Hij had eohter een schriftelijk concurrentiebeding getekend, waarbij hij zich verbond ge durende 5 jaar niet i ne enco rrdens.f.abriek Werkzaam te zijn," waör dezelfde produc ten wercTeh"gëm%ak-tals" Gij'^é'■Conderis- fabftek "te "LëëuWardën.' Met behulp van zijn 'advfca-at, Mr. B. Hongaarse minister van zijn post ontheven Ook weer in Bulgarije? Premier Sjervenkof heeft de Bulgaarse raad van het vaderlandse front (parle ment) meegedeeld, dat personen in ver antwoordelijke posit.ies. die twijfelen aan de toekomst van het land, moeten wor den vervangen door „militaire personen, die strfjden voor de overwinning van on ze zaak". De regering eiste van de parlements leden, dat zij hun fouten zouden herzien, harder zouden werken, hun oren open zouden houden en de vijand zouden ont maskeren. De zuiveringen achter het IJzeren Gor dijn gaan voort en blijven een „anti-Zio nistisch" karakter vertonen. Uit Zondag te Wenen ontvangen Hongaarse bladen blijkt, dat de Hongaarse minister van ju stitie, Decsj. van zijn post is ontheven en gearresteerd. Hij was van Joodse afkomst en kolonel bij de Hongaarse geheime po litie. (Hij ondervroeg o.m. kardinaal Mindszenty en de Amerikaanse zaken man Vogeler en diens Britse collega Saunders). Voorts zou generaal-majoor Peter Ga- bor, hoofd van de communistische, gehei me politie, zijn gearresteerd en Zoltan V-as niet langer hoofd zijn van het Hon gaarse Planbureau. Beiden zijn van Joodse origine. Reizigers, die uit Boedapest in Wenen zijn aangekomen, melden ook de arresta ties van professor Benedek, die bekend staat als de beste Hongaarse zenuwarts en de Joodse directeur van de Hongaarse radio, Szirmay. In Oost"Duitsland Het politieke comité van de Oostduitse liberaal-democratische partij heeft beslo ten onmiddellijk zuiveringscommissies m te Stellen voor de partijleiding en dc af delingen. Het grootste deel van de zuive ring zou voor het midden van dit jaar voltooid moeten zijn. Het politieke comité ontsloeg drie voor aanstaande partijleden. Prof. Herz van de Universiteit van Leipzig, een Jood, heeft ontslag verzocht als lid van het politieke comité wegens zijn drukke werkzaamhe den. Chinees-nationalistische storingsaanval op eiland Amoy In brede kringen Ic Tokio doen geruch ten de ronde, dat Chinese nationalistische troepen geland zijn in Amoy in de Zuid- chinese provincie Rookicn: Amoy is een eiland in dc monding van dc Kioclocng, 240 km. ten Westen van Formosa, het bolwerk van dc Chinese nationalisten. Betrouwbare waarnemers te Honkong achten het niet waarschijnlijk, dat er een groot offensief is ontketend. Dc Chinese nationalisten beschikken niet over vol doende schepen cn vliegtuigen. Waar schijnlijk kan er uitsluitend gesproken worden van een storingsaanval. Op Formosa wordt vernomen, dat de luchtmacht daar een escadrille Ameri kaanse straaljagers zal krijgen binnen 2 maanden, Er zouden verscheidene esca drilles geleverd worden, vergezeld door een troep Amerikaanse technici. De leve ring van de vliegtuigen zou deel uitma ken van een Amerikaans plan om de mi litaire hulp aan de nationalisten te be spoedigen. Het plan zou het. resultaat zijn van het bezoek van generaal Olsted. die belast is met de Amerikaanse hulp aan Formosa. D. van Raaij. te .Leeuwarden, .begon hij een procedure bij het Kantongerecht tc Leeuwarden, tot nietigverklaring van dit concurrentiebeding, waartoe.de wet de mogelijkheid opent. Dc Condensfabriek voerde via Mr, A. E. Stoop verweer te gen deze procedure. De Kantonrechter heeft als toen vonnis gewezen, waarbij drie deskundigen werden' benoemd ten einde de Kantonrechter over deze materie nader voor te lichten.Dit deskundigen rapport is er nog niét Inmiddels werd Vooistra benoemd tot adjunct-directeur bij ,;De Ommelanden" e'n toen deze aldaar zijn' werkzaamheden begony"hééft' de Condensfabriek de" zaak in kdrt-gedmg-bij 'de''Président van dé Rechtbank aangebracht, "die' de gijzeling heeft bevolen, indien Vooistra doorging niet zijn arbeid bij „De Ommelanden". Van dit vonnis is appèl ingesteld bij het Hof te Leeuwarden en deze zaak is zover, dat'de pleidooien van de advocaten zullen worden gehouden op Woensdag 25 Fe bruari a,s. Overstromingen in Indonesië Tengevolge van overstromingen, die Noord- en Wést-Atjeh" en Tanapuli heb ben geteisterd, zijn volgens de jongste berichten 82 personen om het leven ge komen cn worden er nog 32 vermist. E)e schade van de overstromingen in Groot- Atjeh wordt door het ministerie van so ciale zaken, op - 15 millioen rupiahs ge schat. Intussen is ook een comité opge richt voor de slachtoffers van de over stromingen in Atjeh. De Nederlandse bladen drukken ook verantwoordingen van de inzamelingen voor Atjeh af. ia ket 3£aninkryk Een Amerikaanse feuilleton door Dr James H. Hunter Dr Tresham was door een telefoontje van MacKellar weggeroepen naar Port Carling. De detective vertelde hem. dat Sam Peake en hij tot dusver een niet hadden gelrokken. Ze hadden het Muskoka- en Joscphmeer •erkend en tientallen huizen op de eilanden en op het vasteland bezocht, maar overal waren de eigenaars boven verdenking. Nu moesten ze dus alleen het Rosseaumeer nog doorzoeken en als dat niets- opleverde, zou den ze het district Lake of Bays met zijn honderden eilanden onder handen moeten nemen. Zelfs al konden ze dadelijk negen van de tien eilanden elimineren, dan wist dc detective nog drommels goed dat het een vrijwel hopeloze taak zou zijn een goed spoor te vinden. ..Ik heb gisteravond met commissaris Stone gebeld. Malcolm, en hij vertelde me. dat Trager uit Toronto vertrokken was 'en naar Muskoka is gegaan. Het zou me niet verba zen. wanneer je hem ergens in jouw buurt zou vinden. Misschien is hij wel gezonden, om je broer bij z'n snole plannen te helpen- Heeft je broer al iets laten merken ,.Nog niet. maar ik heb zo'n idee. dat hij zich morgen bloot zal gaan geven. Hij heeft me zoveel mogelijk uitgehoord over mezelf cn over mijn werk. Ik ben er zeker van. dat de ontmaskering binnen vier en twintig uur zal plaatshebben" ,.Sam en ik gaan vandaag naar Bala om enkele Inlichtingen In te winnen voor we ons gaan werpen op het Rosseaumeer" „Ken je Trager. Sam vroeg Malcolm. „En of 1" antwoordde Sam met zijn aceent uit Tennessee. ..Ik ben als getuige opgetre den in zijn uitwijzingsproces. Ik ben niet bepaald een boezemvriendje van hem", grin nikte hij. Tegen twaalf uur was dr Treshum terug in zijn- huisje en vond zijn broèr met een sigaret aan in een stoel zitten lezen. Er was enige, nauwelijks merkbare, verandering in zijn houding, voelde dr Tresham. Een zeke re spanning en geprikkeldheid, die zijn doen en laten soms aan het onbeschofte deden grenzen. Na het eten stelde de geleerde voor sa men een tocht over de meren te onderne men en dan in één van de grote seizoen hotels te gaan dineren. Zijn broer ging grif op dat voorstel in. Toen ze bij het schiphuis waren zei Malcolm „Ik had nog een kussen mee willen ne men. Ik zal het even gaan halen. Wil jij ondertussen de boot losmaken en de motor starten Ik ben zo terug" Terug in de hut ging dr Tresham meteen naar sijn bureau cn onderzocht het zorg vuldig. Hij glimlachte, toen hij het gebroken draadje zag, dat hij eraan vastgemaakt had. Hij ging naar de kamer van zijn broer, open de zijn koffer, woelde er even met zijn han den in. sloot hem weer, nam een kussen mee uit de woonkamer en was binnen vijf 'minuten terug in het schiphuis. Een buitenboordmotor is geen uitgezochte begeleiding voor conversatie. De beide man nen zwegen het grootste deel van de middag. Dr Tresham had een goede boot. De 10 pk- motor haalde precies de snelheid, die hem aanstond. Het was een prachtige dag, één van die dagen, waarop hij zich volkomen ge lukkig voelde. Ze voeren over de wijde vlak ten van de meren, door smalle gaten tussen de groene eilanden, voorbij prachtige zo merhuizen en hotels, waar kinderen cn vol wassenen zwon.men in het lauwe water, maar dat alles scheen James Tresham niet te ra ken. Soms zette zijn broer de motor af en probeerde oen gesprek to beginnen, maar al Malcolms vragen werden bejegend met een enkel woord of een hoofdknik. Zijn enige een bons togen de ruit Nog eens en nog 'n keer. Toen brak de r-uit met rinkelend lawaai aan stukken Met z'n rug naar het raam gekeerd schuurde Pikko- de touwen, die om zijn armen gebonden -waren langs de scherpe Üasrand. Het duurde een hele tijd, maar het touw werd al rafelig. Pikko schuurde en schuur de en eindelijk knapte het touw door midden. Zijn armen had hij gelukkig vrij. Hij slaakte een zucht van verlichting. Ziezo. Hij was moe, maar hij moest opschie ten. Stel je voor dat de schurken het prinsje in handen kregen. De directeur van Het Commissariaat voor Oorlogsschade maakt het volgende bekend: Met ingang van 7 Februari 1953 zijn districts-bureaux' van de Sehade-enquète- cómmissies geopénd in 'de volgehde plaat sen Terneuzen; rayon Oost-Zeeuws Vlaan deren. Oostburg: rayon West-Zeeuws Vlaan deren. Middelburg: rayon Walcheren. Goes: rayon Noord- fcn" Zuid-Beveland. Tholen: rayon Tholen en St. Philipslarid (voorlopig gevestigd: ten kantore van de S:E.C. te Middelburg).- Bergen op Zoom: voor' de gemeenten Ossendrecht, Woensdrecht; Bergen op Zoom, Halsteren: Steenbergen: geméentén Nieuw-Vbs- semeer, Steenbergen, Dirttéroord, Fijnaart, Oud-Gastel. Zevenbergen: gemeenten Willemstad, Klündcrt, Zevenbergen, Standaardbui ten. Terheijdert, Hoge- cyi Lage Zwaluwe. Geertruidenbcrg voor het rayon: de Langstraat ten Oosten van Hoge- en La ge Zwaluwe, de Brabantse Biesbos en het Land van Heuêdén én Altena. Briellc: rayon Voorne-Puttèn en Ro zenburg. Middelharois: rayon Goeroe Over- flakkee Oud-Bcijcrland: rayon Beijerland, Hoek se Waard en Tiengemeten. Dordrecht: rayon Eiland v. Dordrecht, Alblasserwaard en -de gemeente Zwijn- dreoht. Rotterdam (beursgebouw Coolsingel)' rayon: IJsselmonde (met uitzondering van de. gemeente Zwijnde echt), Krimpen ei-r waard ep alle gemeenten, liggende .- ten Noorden, van „de. Ndenyve Waterweg, -Nie.u- vvë'TViaas e'n. Hollandse ÏJssël,'. Den Burg: rayon Texel. (Voorlopig ge- .ivestrgd--ten'. kantore:v.an--de S,E.C.- te- Am sterdam, Keizersgracht 143). Deze districts-bureaux zullen overgaan tot registratie van de ten gevolge van de watersnood geleden schade aan goederen .(gebouwen, .huisraad, bedrijfsuitrusting en voorraden,'grond, gewassen, levende have, landbouwwerktuigen e. d.) Gedupeerden dienen d'é schade aan le melden óp 'bij genoemde bureaux ver krijgbare aa'ngifte-fonnülierèn. De aangifte'dient te geschieden bij het bureau, binnen welks rayon de schade is geleden. MET ONGEËVENAARDE GENEESKRACHT opmerking maakte hij toen de boot zijn weg vond tussen de eilanden en over de Joe-ri- vier naar het Josephmeer ging. „Je schijnt hier goed thuis te zijn op deze meren, Malcolm" De geleerde zette de motor af en: geruis loos dreven .ze nog langzaam voort. ..Ja. ik geloof, dat ik ze-wel heel goed ken, vooral het Rosseaumeer. Ik heb hier al lan ge jaren iedére zomer rondgezworven en ieder jaar begin ik nog meer van dit oord te houden" Zijn .broer haalde de schouders op. .Ik begrijp je niet", zei hij bijna geme lijk. „soms verdenk ik je van een bourgeois- mentaliteit" Dr Tresham glimlachte. „Ik weet niet, wat jij onder,een bourgeois- mentalileit verstaat, Jim, maar als het in-> houdt het zien van de levende schoonheid van deze wonderbare wereld, gelukkigté kunnen zijn om het gezang van de vogels en hei geklots van het water- on oplettend te kunnen luisteren naar de muziek in de na tuur, dan veronderstel ik, dat je gelijk hebt" ..Dat-dacht ik ook", was het afgebeten ant woord. „Jij leeft in een irreële wereld. Maar je bent altijd een mysticus geweest en het is mij een .raadsel hoe ji' ooit een man van de. wetenschap bent geworden" „Je hebt het mis Ik leef niet in een ir reële wereld", zei de ander. „Wie zou willen leven in een wereld zonder het wonder, een wereld zonder geheimen Dat zou hetzelfde zijn sis wel de regenboog te zien, maar niet de kleuren, wel -een zonsopgang.- maar niet het goud. wel de middag, maar niet 't licht" „Daar heb je hem weer. Jij -. maar zijn tegenwerpingen gingen teloor in het ge raas van de motor, toen dr Tresham de han dle op volle kracht'z*tte en de boot voor uit stoof over hel 'rustige Josephmeer. Het was acht uur. toen dr Tresham de boot in hol schiphuis r ••ïr;'" nn broer gingen het met bloemen afgezette paadje op, dat naar de hut leidde,. James Treshnm «ing dadelijk naar zijn kamer,deed een greep in zijn koffer en- liet iels in zijn zak glijden. (Wordt vervolgd).' Het verdient aanbeveling met het doen van aangifte te wachten totdat men naar zijn woonplaats kan terugkeren en de omvang van de schade kan overzien De mogelijkheid tot het doen van aan gifte zal openstaan tot zes maanden nadat het betrokken gèbied is drooggevallen. Aan hen. die reeds thans teruggekeerd zijn en daaraan dringend behoefte heb ben, kunnen door bovengenoemde bu reaux vrijblijvende voorschotten beschik baar worden gesteld (met uitzondering voor schade aan huisraad). Aanvragen ter verkrijging van voor schotten kunnen zowel schriftelijk als mondeling -worden gericht tot het distriet- bureau, binnen welks rayon de schade is geleden. Men beperke het aanvragen van voor schotten zoveel mogelijk. Regeling hulpverlening slacht offers ramp De Minister van Maatschappelijk Werk heeft de gemeentebesturen gemachtigd, aan de slachtoffers van de ramp, die zon der of zonder voldoende inkomsten zijn, met ingang van 1 Februari uitkeringen te doen op basis van de regeling hulpver lening oorlogsslachtoffers In verband met het feit, dat een groot aantal slachtoffers bij derden moet wqi\- den ondergebracht, heeft de Minister in aansluiting op de zoëven genoemde rege ling voorts de gemeentebesturen gemach tigd ten behoeve van de inkwartiering van rampslachtoffers uitkeringen te doen aart kwartiergevers en kwartiernemers. I-Iierbij. wordt onderscheid gemaakt tus sen .inkwartiering met of zonder voeding. Aan deze regeling is terugwerkende kracht verleend tot L Februari j.l. "~Öbk deze- aanvullende"' regeling-""is "tot sfan.d'-'gekoftferi in o'ver'leg met" het Na tionaal' Rampenfonds. Aanmeldingscommissie emigratie-centrale drie Noordel. provincies De Commissaris der Koningin in de pro vincie Utrecht, de heer M. A. Reinaida, heeft Zaterdagmiddag tc Groningen als voorzitter van de Algemene Emigratiecen trale de aanmeldingscommissie van deze centrale voor Groningen, Friesland cn Dren te geïnstalleerd. De A. E. C'. stelt zich ten doel hulp en steun te verlenen aan die emi granten, die zich niet wenden tot de Cen trale Katholieke Eriflgratie Stichting en de Christelijke Emigratie-Centrale. Door de A. E. C., die is gesticht door 12 landelijke organisaties in het gehele land, zullen in dezelfde plaatsen, waar straks, na de reorganisatie van het Rijksarbeidsbu reau, vestigingen van het arbeidsbureau zullen zijn, 76 aanmeldingskantoren van de A. E. C. worden opgericht, waartoe de toe komstige emigranten zich om hulp en steun kunnen wenden. 80 Tc van de emigranten, zo - verklaarde de heer Reinaida. vinden thans- op hun weg alleen de arbeidsbureaux die de A.- E. C. straks uiteraard de admi- nistratief-technische zijde van de dossiers %'an de emigranten zal laten. Behalve ver tegenwoordigers van de A. E. C. werd het woord gevoerd door de directeur-generaal van het rijksarbeidsbureau, de heer A. N. van Mill, burgemeester J. Tuin van Gro ningen en de heer H. A. van Luik, verte genwoordiger van de regeringscommissaris voor de emigratie, mr. ir. B. Haveman. Grootste Zuivelfabriek wordt afgebouwd Kosten IVi millioen De raad van commissarissen van de Coöperatieve Arnhemse Melkinrichting en Zuivelfabriek, de „CAMIZ", heeft de directie gisteren gemachtigd tot afbouw van het bedrijfcomplex te Arnhem, waar mee nog een half millioen gulden is ge moeid. Totaal vergt de bouw plusminus f 7.500.000De afbouw zal in étappes geschieden en nog ongeveer 5 a 6 jaar duren. De „CAMIZ", die na de-bevrijding van de grond af moest worden herbouwd ten gevolge van oorlogsverwoesting, behoort thans tot de grootste en modernste zui velfabrieken in het land. Vóór de ver woesting besloeg het bedrijf een opper vlakte van ruim een halve hectare. Te gen 1955 zal het circa 2 hectare zijn. Toen het vroegere bedrijf in gebruik werd ge nomen, in 1921, telde de „CAMIZ" 126 leden, die 3.400,000 liter melk per jaar inbrachten. De omzet was 2.600.000 liter. Thans telt de „CAMIZ" 1400 leden, die tezamen 27.000.000 liter melk 's jaars in brengen, terwijl de omzet is gestegen tot 31.000.000 liter. Het verspreidingsgebied strekt zich over een groot deel van Zui delijk Gelderland uit. Daarbij werkt, de „CAMIZ" nog in combinatie met andere -amvelbfidj^yeh, in hst land,

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2