Krachtige waarschuwing tegen liet humanisme Rapport commissie-Groen K.V.P.-fractie nam initiatief tot hulpverlening hij ramp Agen da Open brief van burgemeester aan alle kinderen van Alkmaar inzake bestuursverkiezing K.V.P. Uitwerking geschiedt na de gemeenteraadsverkiezingen Paiina 2 DINSDAG 10 FEBRUARI 1953 K.V.P. afdeling Alkmaar ALKMAAR De vergadering van de afdeling Alkmaar van de K.V.P., gisteravond in Hotel ictory gehouden en door nog geen veertig leden bezocht, begon met gebed voor de slachtoffers van de watersnood en de overleven den, die familieleden, have en goed hebben verloren, waarbij ook de getroffenen bij de overstromingen in Engeland en België werden betrokken. Verder was het openingswoord van de voorzitter geheel gewijd aan het humanisme, dat hii het ..eruweliik lege" noemde, funest voor christendom en katholicis me. De katholieken te Alkmaar worden, aldus de voorzitter, be wust opzij geschoven. Zelf. zo zei hii, had hii in een der verga deringen van de gemeenteraad moeten ingaan tegen de heer Eriks. die aan het Humanistisch Verbond meer waarde had willen hechten, dan het toekomt. Dat de katholieken, die in Alkmaar 46 pet. van de gehele bevolking uitmaken, in verschillende plaat- seliike acties oozii worden ge drongen. maakte hii met enkele voorbeelden duidelijk. Het ziet er naar uit. aldus spr.. dat de katholieken ook worden miskend waar het betreft de plannen tot adoptie van een bepaalde getrof fen streek. Tenslotte liet hii een waarschuwend woord horen te gen het ondringende en opdrin gerige humanisme, dat het ver trouwen op God ondermijnt. Vervolgens deelde hii mede. dat oo de vergadering van de Riikskieskring Den Helder wei nig is terechtgekomen van de voorstellen, die de afd. Alkmaar had ingediend. Nadien zijn er twee vergaderingen gehouden tot oprichting van een Statenkring Alkmaar. Besloten is. om een K.V.P. Statenkring Alkmaar- Zaandam te stichten, omdat an ders de Kring Zaandam slechts zes afdelingen zou hebben geteld. Zowel van Zaandam als Alkmaar zullen twee bestuursleden zitting hebben in het Rijkskieskringbe- stuur. De verkiezingsmachine kan rustig gaan draaien, nu de voor lopige candidatenliist is samen gesteld. Hii kon er bii de leden niet genoeg oo aandringen, zich in te zetten voor de propaganda. Het bestuur kan niet alles alleen doen. Men is voornemens, oo 12. 15 en 22 Mei propaganda-meetings te organiseren: op de openbare vergadering van 15 Mei zullen als sprekers optreden de heren Perquin en Ir. Feber. wethouder van de gemeente Den Haag. Op die van 22 Mei zullen de candi- daten het woord voeren. Vooral nu in Alkmaar de drang om katholieken telkens weer te pas seren. sterk aanwezig. is. moeten, wii ons als éen man achter onze eigen K.V.P.-liist scharen, omdat anders de springvloed van het anti-katholicisme niet te keren is. De penningmeester, de heer Groen, liet daarna een en ander horen omtrent de rekeningen '50. '51 en '52. Het iaar 1950 werd besloten met een batig saldo van f 302.02. 1951 met een batig saldo van f 695.82 en 1592 met een batig saldo van f 535.08. De begroting voor 1953 wiist een te kort aan van ongeveer f 700 Voor de verkiezingen bliift slechts een bedrag van f 1020. over. terwiil men op ziin minst f 1600nodig zal hebben. (Als alle leden f 2.storten ishet bedrag echter ruimschoots bii el kaar Daarna deed de secretaris me dedeling van het rapport van de commissie-Groen in zake de be stuursverkiezing. Men kan dit rapport elders in dit blad volledig afgedrukt vinden. Nadat het een onderwerp van discussie had uitgemaakt, werd Uitdeling Burger IJsclub ALKMAAR Hoewel de Bur ger IJsclub 300,schonk aai het Rampenfonds gaat de uitde ling toch door en wel volgende week Maandag: de fa. Poorter, Mient stelde hiervoor een deken beschikbaar. HULP UIT ZWITSERLAND Zwitser stuurde stadgenoot 10 Zwitserse francs ALKMAAR De heer G. W. Metselaar. Kennemerstraat- weg H 98 ontving dezer dagen een brief uit Zwitserland, van een kennis, die hem ten bate van het Nationale Rampen fonds tien Zwitserse Francs deed toekomen. Het was de heer W. Ritz- mann. uit Wintertour. die schreef, dat men de berichten over de watersnood in Zwit serland overal met spijtige verrassing ontvangt. ..Wij staan wederom als kleine mensen, hulpeloos en bekommerd te genover het geweld van de na tuur. welke van geen wijken weet", zo schrijft de heer Ritz- mann. en hii vervolgt: „Wij kunnen ons slechts een geringe voorstelling maken van de verwoestingen, die ziin teweeggebracht: alleen dit we ten wij: het moet verschrik kelijk zijn, zich weerloos te weten tegen het alles verslin dende water. Wh sluiten hier bij een klein bedrag aan geld in. als bescheiden bijdrage ter hulpverlening. Ook hebben wij hier in Zwitserland warme kleding verzameld voor jullie behoeftige bevolking." Tot zover deze brief. Het doet ons Nederlanders, goed, te weten, dat ook het buiten land bezorgd is voor de ge troffen gezinnen. Zoals Konin gin Juliana het gezegd heeft, moge deze buitenlandse hulp verlening bijdragen tot ver broedering onder de volken... besloten de daarin aan de orde gestelde bestuurswijziging, waar aan een reglementsherziening zal moeten voorafgaan, aan te hou den tot na de gemeenteraadsver kiezingen. Met de suggestie van mr. A. J. M. Leesberg, om de op de vorige vergadering niet geko zen bestuurscandidaten te benoe men in de commissie voor het Politiek Advies, zal het bestuur rekening houden. Tenslotte deel de de voorzitter nog mede. dat door leden candidaat is gesteld de heer Jac. Tromp, Lyceumstr. Bij de rondvraag drong de heer Bierman aan op een krachtige verkiezingspropaganda, gepaard aan een intensief huisbezoek door volwassen en geschoolde propa gandisten. De heer Zonderhuis deed een beroep op de verschil lende groepen, om toenadering tot elkaar te zoeken en vroeg aandacht voor de politieke voor lichting van de vrouwen De heer Otten bracht hulde aan de K.V.P.-raadsfractie. die het initiatief had genomen tot de actie voor hulpverlening aan de door watersnood getroffen land genoten. Nadat nog de kansen voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing een onderwerp van discussie hadden uitgemaakt.' volgde sluiting op de gebruikelijke wijze. van de snel. Don BIOSCOPEN: REX: De dochter houtvester. VICTORIA: Dubbel CINEMA AMERICAIN: Camillo. HARMONIE: The crimson pirate. APOTHEKEN: Van hedenavond zes uur af voor spoedgevallen bereik baar Apoth. Wanna-Mient. Mient C 13. Apotheker mej. F. Schuitema. GULDEN VLIES, 8 uur: Ge zelschap Johan Kaart „Ap pels van Eva". HOTEL VICTORY, 7.30 uur: vergadering R.K, Onderwij zers. WATERSTANDEN: Woensdag: hoogwater 4,40 en 17.20 u.; laag water 10.55 en 23150 u. Advertentie) ..Ik dacht altijd dat mij 'n bril lelijk zou staan, maar ik knapte er ech* van op en HOFSTEDE hieip mij bij mijn keuze." E. N. HOFSTEDE LANGESTKAAT 61. AI.KMAAR DRINGENDE OPROEP OM VRIJWILLIGSTERS roor de noodgebieden ALKMAAR. Het ligt in de bedoeling van de Nationale Kath. Gezinszorg, om een aantal gezins colonnes te formeren, die even tueel de helpende hand zullen bieden aan de re-evacuerende ge zinnen. Iedere colonne zal onder leiding staan van een R.K. Maat schappelijk Werkster en bestaan uit 6 gediplomeerde gezinsver zorgsters en 4 vrijwilligers. Meisjes, die de leeftijd van 20 jaar bereikt hebben en voldoende huishoudelijke ervaring bezitten, kunnen zich, liefst zo spoedig mogelijk, doch uiterlijk Donder dag 12 Februari, opgeven bij het secretariaat van de R.K. Gezins zorg. p.a. Mevr. H. van Dijk Veeger, Ru.ysdaelkade 15 te Alk maar. Het werk geschiedt op vrijwil lige basis, waarbij alleen reis- en verblijfkosten vergoed worden. De uitzending zal plaats heb ben op langere of kortere ter- miin. Er ziin reeds enkele colon nes in de rampgebieden werk zaam. Dijbeen gebroken ALKMAAR Dezer dagen is een 12-jarig jongetje in de Over dekte op de rand van het bad uitgegleden als gevolg waarvan het vermoedelijk het dijbeen heeft gebroken. De jongen werd naar het Centraal Ziekenhuis overgebracht. Burgerlijke stand ALKMAAR Geboren: Serö- phïna M. d.v. N, J. S. Korn en H. Kleijbroek; Johannes T. z.v. W. Groot en J. M v. Schagen; Marianne d.v. F. Buter en A. Beers; Jain J. z.v. J. F. Liessner en C. M. J. Legtmijze; Maria J. d.v. A. N Booij en M .J. Vrouwe. Gehuwd: Marinus J. Bedorf en Neeltje van der Wardt. Overleden: Johanna C. Apel doorn 68 j. gehuwd met H. P Wennips; Alida Bakker 44 j. ge huwd met E. Heijblok. Naar de f 100.000.- I ALKMAAR. Gisteren kwam bij het Rampenfonds nog een be drag van f 5.815.31 binnen, zodat het totaalbedrag gestegen is tot f 91.427.49. Onder de ingekomen giften was o.m.: f 1000 van de afd. Alkmaar van het Rode Kruis, personeel NAK f 335 met voorlopige bii- drage Directie NAK f 670. Buurt vereniging Scharloo f300, Burger IJsclub f300, Steunfonds Brand Wester licht f 337.98, Band Neder- land-Indonesië f 138.31,- Collecte bus loket N.H. Dagblad f 175,52, Personeel Sabelis Kerrebijn f 60.Personeel en clientèle fa. Wijnberg f80.50, Cheque uit Stockholm, ontvangen via de fa. Eekman f 250, idem van een Duitse relatie f20.filmvoor stelling G. Brouwer f 11Per soneel Meijer van Putten f50 Personeel en Directie W. Koster's Schildersbedrijf f 105. Fa. de Boer Zonen f 100. v. d V. (z'n halve pensioen) f50.—, N.H. Consump- tiemelk Vereniging f 500. KERKCOLLECTES ALKMAAR Ook in de niet- kathoheke kerken werd Zondag voor het Rampenfonds gecollec teerd; de resultaten waren: Gereformeerde Kerk f 5.000 Grote Kerk en Kapelkerk - 4.980 Remonstrantse Kerk - 175 Evang. Luth. Kerk - 175 Oud-Katholieke Kerk - 75 J Totaal f 10.575 Met de opbrengst der collectes in de drie Kath. Kerken, werd dus Zondag in de Alkmaarse Kerken ca. f30.000 geofferd. Harmonie St. Caeeilia ALKMAAR De leden worden moreen Woensdag wederom bi] de •gnetitie verwacht. De leerlingen komen allemaal om 7 uur in het ■epetitielokaal aan het Verdron- kenonrd. Het yendel komt heden avond ook weer in de Vondel school. De instrumenten ziin te- r"f. on we hoppn. dat de nieuwe ook aanwezig zijn. HET BESTUUR JeujïfH"*» dief voor de politierechter ALKMAAR Gisterenmiddag moest de 18-jarige F. van W. al hier voor de Politierechter ver remmen. wegens diefstal, gepleegd 'n de avond van de vierde Decem ber. De jongen, die met dreggen in de singels en grachten vier gulden in de week verdient, wil- -'p «raag zim huisgenoten een Sm- ♦er'-laas-cadoeutje geven, maar hij h°d pee" "eld. In het vo^dennak- mus van Maasdam en Dekk"- (aao dp Achterweg) 'meende hij wel van zijn gading te kunnen '•■"den. om zo aan geld te komen F'cs avonds om kwart over klom hii door een georend raam naar binnen en nam uit het nak- hm's ongeveer 35 kg lond weg en een aantal elect.riciteitsr'rpden buit deed bh in een On n^ar buis werd hu aa"- fffchnijdprj d"or pen a"ent. van de "omeente^nl'*''d'e h1;;Vba">- ar'"_ wnap h"d rre1'»'o"enDe Offioiev .Tlje+i 'o "•""'e pon V»notn "75— .-..V- "S rWcron Wen hen, rwh de peUièV WW ve.-we.ee 70elr ne„,. rr„ ■R<Wterenrr>nW_ VnwRSeVi;-, n0-rt. ALKMAAR. De heer W. K. Ho* als onvniper v?n de heer A. Eriks tot !:d van d° Gemeen teraad. neovv,t deep henonmin" niet pen. Zï'nf pnvg] rfQf fin d° ]ii=« von de p.v.d.A. is de heer J H. Meüer. Beste kinderen, lk wil jullie ailemaal even heel hartelijk komen bedanken voor dat pracntige speelgoed, aai jullie Vrijuag neöï ingestaan voor ae Kinaeren in net Kamp Ussenurecnt dij oergen op z.ooin, üie daar waren onaergebracm, ornaat nun nuizen aoor net waiei zijn vernield. Het lieist zou ik jullie allen persoonlijk een brief schrijyen, maar je begrijpt dat üat niet mogeujk is en daarom doe ik dat nu op deze manier. jullie weet met hoe blij je die kinderen in dat kamp ge- inaaKi nebt. Stel je eens voor uat jullie nuis onoewoonbaar was en aal je bals over Kop nad moeien wegviucnten met acnter- lalifig van alles, waar je zo geneent aan bent, en aat je aan tereent gekomen was in een paar grote, lege, kale ruimten met mets aan droevig of somber Kijkenue grote mensen om je neen. Waar zou je dan mee moeten spelen.' Je zou jé immers gru welijk vervelen. En als dan plotseling zo maar een grote oe- zen&ing praentig speelgoed, poppen en vraentauto's en wiegen en ballen en nog veel meer moois daar was aangekomen en onder jullie uitgedeeld, zouden jullie dan niet erg blij geweest zijn. In een van de kranten las ik dat het was alsof er een nieuwe Sinterklaasdag geweest was. Maar nu is het niet de Bisschop uit Spanje geweest, maar zijn het de kinderen uil Alkmaar geweest, die hun speelgoed hebben afgestaan voor die andere kinderen. Daarmee heb je iets heel moois gedaan en ik hoop dat jullie dit zult onthouden je hele leven lang, dat geven nog zaliger is dan ontvangen. Uit naam van al die kinderen in Ossendrecht bedank ilc jullie heel hartelijk voor wat je voor hen en nu ook voor je eigen stad hebt gedaan. WYTEMA, Burgemeester van Alkmaar. W eersver ivach ting medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Dinsdag avond tot Woensdagavond. BUIIG WEER Veel bewolking met enkele buien. Langs de kust van Hol land en Zeeland aanvankelijk nog harde, overigens krachtige tot matige wind, hoofdzakelijk tussen Zuidwest en Zuidoost. Weinig verandering in tempe ratuur. Melk op scliool ALKMAAR. Op alle lagere scholen is gistermorgen de school- melkregeling ingetreden. Onder het speelkwar.tiertje van half elf tot kwart voor elf zag men vele kinderen dapper aan een rietje zuigen en in een ommezientje hadden zij de kwart liter melk naar de maag verwezen, nieuws gierig aangestaard door andere leerlingen, die het een prachtig nieuwtje vonden. Ongeveer door 70 a 80 procent van de schoolkinderen wordt aan deze voorziening deelgenomen. De beide melkfabrieken Mica en Crema verzorgen de melk, die, op temperatuur gebracht, met vrachtwagens op de scholen wordt bezorgd. De ouders betalen hiervoor twee dubbeltjes per week en de prijs van het flesje melk in aan merking genomen (28 ct) mogen zij zich in belangrijke mate ge steund weten. Het onderwijzend personeel doet echter een beroep op hen, de kinderen steeds tijdig het verschuldigde bedrag mee te geven, om de onderwijzers niet onnodig met administratie te be lasten. Het Schoolmelkcomité, samen gesteld uit de schoolarts (voor zitter). de chef van de afdeling Onderwijs ter gemeentesecretarie als secretaris-penningmeester en 3 hoofden van R.K., Chr. en Open bare Scholen, doet hier, in de meest prettige samenwerking on der elkander, een goed werk mee. De kinderen drinken zich dage lijks onder de min of meer ver moeiende morgenuren-op-school een fikse dosis gezondheid in en alle ouders ware .aan te raden. Dierenbescherming ALKMAAR Zondagmiddag is in de Hout zwervend aange troffen een mooie, jonge, gezonde donkere herdershond, teef. In de Openbare .Leeszaal is een poes aangetroffen. S.yperseh met veel wit deze is ter beschikking voor de eigenaar of liefhebbers. Even eens is op de Nieuwlandsingel zwervend aangetroffen een jong cyperisch poesje. Ter beschikking: een middel matig grote zwarte hond. plm. 1 jaar, iJeu. Indien geen liefhebber zich meldt moet dit dier worden afgemaakt. Adres Inspecteur: C. Verwer, Zaagmolenkade 36. Alkmaar. Groeiende belangstelling voor K.V.P. EGMOND-BINNEN De be vredigende opkomst van de leden op de vergadering van de K.V.P. was er getuige van, dat men het doel en streven van een eigen Katholieke Volkspartij toch blijk baar gaat inzien. Nadat de voor zitter de slachtoffers van de watersnood had herdacht, erop gewezen had om toch vooral de Binnengekomen giften BIJ DE NOORDERPERS Bij de bureaux van de Noor derpers kwamen heden de vol gende giften binnen voor de slachtoffers van de watersnood: kaartclub Ons Genoegen te Ontlerdijk ƒ30.—; prombtrice Bond Zonder Naam te Gronin gen ƒ3.25; N. K. J. B. St. Lucas te Den Helder ƒ40.33; N. N. te Groningen ƒ4.—; mgr. Jean Pai 50.—. L kunt uw giftei* bezorgen aan onze bureaux, hetzij per soonlijk, hetzij per brief of post wissel. Ook kan op onze giro rekeningen worden gestort. De gironummers van onze bureaux zijn: Groningen 7002i, Leeuwar den 594459, Sneek 594461, Em- men <94460, Zwolle 48t'779, Alk maar 594463, Den Helder 594462 en Hoorn (ook te gebruiken door Schagen en omgeving) 110894. Dagelijks verantwoorden wij de binnengekomen giften in onze kolommen. TIJDELIJKE BENOEMING BISDOM HAARLEM De Zeereerw. Heer J. II. D. Hofstede. Pastoor van Oude Tonge. moet tengevolge van zijn zeer heldhaftig optreden tijdens de overstromingsramp, enige tijd op verhaal komen. In verband hiermede heeft Zijne Hoogw. Exc. de Bisschop van Haarlem in zijn plaats als waarnemend Pastoor benoemd, de Weleerw. Heer P. H. L. van Ingen. thans kapelaan te Leiden (H. Petrus). BENOEMINGEN BISDOM HAARLEM Z.H.Exc. de Bisschop van Haar lem heeft benoemd tot: Pastoor te Aerdenhout-Bentveld. de W.E. Heer G. P. A. Alkemade en tot Rector van het R.K. Lyceum voor eenheid te bewaren en even- Meisjestë "A"raste"fdam."dê" wï tuele standemstrïjd te laten varen, Woo.- w n aw. werd de vacante bestuursfunctie toegewezen aan de heer H. Roe- kens. Er was een kassaldo van f 164.63. De begroting voor 1953 gaf een enigszins somber beeld, zodat men besloot de voorgestel de verhoging van de contributie te handhaven op f 2 voor omge- huwden en f3 per echtpaar. In het vervolg zal deze contributie worden geïnd door de heer Jb Bak. Medegedeeld werd, dat Advies tot aftreden ALKMAAR. Op de K.V.P.-vergadering van gisteravond deelde de voorzitter, de heer K. de Zeeuw, mede, dat na de teleurstellende waren, niet in het bestuur zitting konden nemen, omdat het reglement zegt, dat niet meer dan negen leden in het afdelingsbestuur zitting mogen hebben, van alle kanten is geprobeerd, een oplossing te vinden. Het hoofdbestuur heeft niet goedgevonden, dat beide leden alsnog in het bestuur zouden worden opgenomen. Daarna is een voorstel in be spreking geweest, om beide gekozenen als toegevoegd bestuurslid zitting te laten nemen, bijvoorbeeld als propagandaleider en als leider van dc Werkgroepen. Dit voorstel werd verworpen. Men heeft ten slotte een onpartijdige commissie benoemd, die het bestuur van advies zou dienen. Deze commissie, gepraesideerd door de heer Jac. Groen, heeft zich aan het werk gezet. Op 26 December j.l. heeft zij het bestuur een rapport doen toekomen, dat wij dermate belangrijk achten, dat wij het hier in zijn geheel opnemen: eens welke beeinselen en aan welk program de KVP dit alge meen belang wil dienen. Als lid van de Afd. Alkmaar van de KVP dient men ook enigszins vertrouwd te ziin met de Ge meentepolitiek. Natuurlijk moet men naar gelang van de MaatschaDoeliike groeD waaruit men voortkomt, reke ning houden met de voor elke groen verschillende intelligentie. Wel dienen de leden bij de keuze van een candidaat enige garantie te geven dat hun candidaat al thans aan minimumeisen od dit punt voldoet. Een eventuele ad viescommissie die candidaten aanbeveelt, zal hiermede even eens rekening dienen te houden. Wellicht ten overvloede dient ook nagegaan te worden dat can didaten én practiserend katholiek en van onbesproken gedrag ziin. Wat het tweede nunt betreft, zullen de verschillende maat schappelijke groepen in het be stuur vertegenwoordigd dienen te ziin. Het liikt ons het beste deze niet te benamen met een Standsorganisatie, al zal een Ka tholiek die voor een bestuurs functie in aanmerking komt in De Commissie bestaande uit mei. C. Kamphuiis en de heren Jae. Groen. Mr Leesberg. P. J. J. Hilbrand, P. Tros, J. Zandbergen en H. Koopmeiners. (De heer F. Nijpels was met kennisgeving af wezig). stelt vast. dat de eerste vereiste voor een goed bestuurs lid is dat hij (zij) goed od de hoogte is van het doel en het streven van de vereniging waarin hii (zij) leiding, alhtans mede leiding moet geven. Ie. In het onderhavige geval, dus dat men enigermate ge schoold moet ziin op politiek ter rein. i.e. de politiek van de KVP. 2e. Het karakter van de KVP als Volkspartij eist eveneens dat de verschillende groenen van het ledencorps in het bestuur ver tegenwoordigd ziin. ter bevorde ring van het vertrouwen dat de leden in het bestuur behoren te hebben en dat hun belangen daarin althans door een deskun dige gediend kunnen worden. De eerste eis is de voornaam ste. Ook de bestuursleden van 'n afdeling van de KVP behoren hieraan deel te nemen. Melk is i eventuele nieuwe leden, die goed voor elk en zeker voor de i stemrecht wensen te hebben voor kinderen en ook zij hebben er de groslijststemming, zich dienen behoefte aan. de lange morgen op te geven vóór 1 Maart a.s. gebroken te weten door een op- j De voorzitter, de heer Harry frissertje, dat hen vast minder Roozcn, gaf een uiteenzetting van de gemeenteraadsverkiezingen en het algemeen belang als eerste de KVP ook wel lid van een richtsnoer te nemen. Zii moeten daarom toch wel enigermate od de hoogte ziin van onze Staats instellingen. van de wijze waar op de Staat, de Provincie, de Ge meente bestuurd wordt, hoe de verhoudingen ziin van de poli tieke partijen en met name vol standsorganisatie ziin. Beter is het te spreken o.i. van Standen, de Arbeidersstand, de Midden stand. de Vrouwen, de Midden- groenen. enz. Elk lid zit in het bestuur ter behartiging van alle belangen, met de algemene op de voor grond. maar het is van belang dat ook de belangen van de ver schillende standen tot hun recht komen, wat bii een eenzijdige samenstelling niet altijd het ge volg zal kunnen ziin. Zich hier bij beperkende tot de voor de gemeente voornaamste groepen, zal men de overige bestuursleden vrij kiezen op hun kwaliteit als persoon. Deze kunnen uit één stand komen, zii kunnen ook uit alle standen komen, maar zii worden gekozen omdat zii kwa litatief de besten ziin. Die kwaliteit wordt niet be paald door geleerdheid, door be zit of wat dan ook. maar door de geschiktheid om een goed be stuurslid te zijn. een warm voor stander van de KVP-politiek. Uitgaande van deze stellingen adviseert de commissie het be stuur van de afd. Alkmaar van de KVP te doen bestaan uit minstens één persoon uit de (hand)arbeidersstand, één uit de werknemende en één uit de han deldrijvende en industriële mid denstand, één vrouw en één uit de intellectuele middengroepen en de overige vier leden vrij te kiezen. Nimmer zal echter één groep vijf bestuursleden mogen hebben. Het komt de commissie voor dat dit slechts te bereiken zal zijn indien het zittende bestuur en bloc aftreedt en een geheel nieuwe verkiezing wordt gehou den. De leden zullen vrii candida ten kunnen stellen zonder groepsaanduiding. Er wordt door het bestuur een adviescommissie benoemd, bestaande uit vier le den van het bestuur en vier an deren. Deze maakt een advies van vijf dubbeltallen voor de verkiezing van de viif bovenge noemde personen. De commissie beveelt aan twee maal te doen stemmen, de eer ste keer voor de viif genoemde personen, de tweede keer voor de vier anderen. De viif niet benoemden van de dubbeltallen komen op de vrije i lijst voor de nog te benoemen j vier personen. Dc commissie adviseert over het een en ander eenstemmig en meent hiermede zijn taak te heb- ben volbracht. fouten doet maken. Gouden huwelijksfeest ALKMAAR Vandaag viert het echtpaar A, v. Vliet en M. v. Vliet—Liesveld, zijn gouden hu welijksfeest. De heer v. Vliet is geoension- neerd ambtenaar bii de gemeente, waar hij voorheen de functie van controleur bij de steunverlening vervulde. Ook was hii onbezol digd veldwachter. Temidden van hun nageslacht bestaande uit 7 kinderen en 28 kleinkinderen, vieren zii" vandaag hun gouden bruiloft. Tussen 3 en 4 uur vanmiddag houdt het gouden echtpaar recep tie in Café-Restaurant Ceres aan de Helderseweg. Alkmaarse schaakclub D.O.S. ALKMAAR Dezer dagen hield de schaakclub D.O.S. haar jaarvergadering. Het bestuur be staat uit R. van Wezop, voorzit ter, P. v.d. Hoven, secretaris. J, Kooy, penningmeester, A. Bur gert, wedstrijd- en competitielei der. Tevens werd er een bestuurs voorstel aangenomen om uit de kas (waarvan de bodem eigen lijk goed te zien is) 25.te storten voor de slachtoffers van de watersnood. De stand van de wintercompe titie in groep I is uiterst span nend. Het leek of van Wezop met tvvee punten voorsprong kam pioen zou worden. De laatste twee weken is hij zo goed als ingelo pen. Onderaan is het een gevecht van belang. De stand groep I. R. van Wezop A. Burgert J. Kooy M. Pranger J. Slikker W. Soeets Erkens p. van Hoven C. Ma/er^euw P. v, d. Horst. De stand in groep II. Oostendorp A. termaas T Niirrisn e. Annel p. Blom e. Bruin P Obdam R-;.L«p,,]riVP voor slacht offers watersnood HEILOO Ten bate van dc getroffenen door de watersnood wordt Zaterdag 21 Februari a.s. „Het Gulden Vlies" een grote bridge-drive op touw gezet, ge organiseerd door de Bridge-Bond, District Noord-Holland Noord. Men kan zich hiervoor aanmel den bij de heer P. Buis, Berger- weg 35 en mevr. Engels, Bierkade 14, of anders bij de plaatselijke bridge-clubs. B'A 12 8 10 6 11 5 10 5 10 4'A 11 4'/ 12 4 10 3 9 B'A 9 8 9 6 7 d 8 7 9 1 6 4 8 de voorbereidende werkzaamhe den. De vergadering stemde in met het formeren van een KVP- raadsfractie en een Gem. centrale, terwijl zij het voorkeurstemmen van de hand wees. Wethouder v. d. Reep gaf een beknopte opsomming van hetgeen er in de laatste vier jaren in de gemeente is tot stand gebracht, terwijl zich rond de huidige wo- ningbouwperikelen een levendig debat ontwikkelde, dat echter we gens tijdnood moest worden afge broken. Restr ons nog te vermelden dat degenen, die zich voor een KVP- werkgroep beschikbaar willen stellen, gaarne door het bestuur als zodanig worden aangenomen. Kook- en bakdemonstraties WARMENHUIZEN A.s. Woensdag 11 Febr. geven de ge- meente-lichtbedrijven te Alkmaar demonstraties in Café Mosch. Aanvang 2.30 uur en 's avonds 7.30 uur. Aan deze demonstraties ziin geen onkosten verbonden. ERNSTIGE AANRIJDING TE WARMENHUIZEN WARMENHUIZEN Zater dagmiddag omstreeks 2 uur vond er op de zeer gevaarlijke hoek Doi'pstraat-Fink een vrij ernstige aanrijding plaats tussen twee per sonenauto's, die bestuurd werden resp. door garagehouder C. Bak ker alhier en dokter Loman uit Obdam. Met een geweldige klap reden deze auto's tegen elkaar. Mevrouw Loman liep een flinke hoofdwonde op. Beide auto's moesten met grote materiële schade weggesleept worden. De verkeerspolitie stelt een onderzoek naar de schuld vraag in. Geslaagd WARMENHUIZEN Dezer dagen slaagde voor het door de vereniging van Leraren gehouden examen Moderne Bedrijfsadmini stratie te Amsterdam onze dorps genoot, de heer Jac. Latenstein. Fabriekstraat 4 alhier. Hij genoot ziin opleiding bii de Leidse on derwijsinstellingen en bij de heer Woldendorp. accountant, te Alk maar. ITALIAANSE BRAND WEER IN NEDERLAND ROOSENDAAL. 9 Februari Op het station Roosendaal arri veerden gistermiddag met een extra trein 150 Italiaanse brand- Heer W. G. Keiizer. die kapelaan was te Oegstgeest. Het geld stroomt binnen voor Nat. Rampenfonds ALKMAAR In Huize Augustinus hebben de bewoners Zondagmorgen tijdens 'n schaal- collecte een bedrag van f 250. bijeen "gebracht. Vier man personeel van C. Rodenburgs Bouwbedrijf en de heer Rodenburg zelf hebben f 60 aan ons kantoor gebracht, be stemd voor 't Nat. Rampenfonds. SlALAi' e.i BEURS Slachtvee-markt ALKMAAR. 9 Febr. 2 Paar den; fa2 koeien per st. van 6UU— 1225. Iste kwl. per kg 2.70—2.85. 2e kwal. per kg 2.602,75, overige soorten per kg 2,402,60; 179 nuchtere kalveren per st. 3512o; 9 vette schapen per st. 90125; 419 vargens vleesvarkens per Kg I.801.84. zware per kg 1.76l.bu, lichte per kg 1.60—1.76, zeugen per kg 1.56—1.72. Ondanks de slechte gesteldheid van de wegen, viel de aanvoer van runderen niet tegen. Het kwantum was echter niet vol doende om aan de ruime vraag te kunnen voldoen. Dientengevolge is de handel vlug geweest met even gestegen prijzen. De hierbo ven gegeven noteringen voor de overige soorten betreft die voor de pinken en worstkoeien. De eveneens hogere noteringen voor de varkens was oodzaak, dat de animo voor de kalveren groot was. Het verloop is dan ook vlot geweest met prijzen die op plm. 0.90 per kg levend gewicht ko men. Werkten de hogere prijzen voor de varkens enigszins remmentd voor een vlot verloop van de han del. toch kunnen we deze vandaag zeeT goed noemen. Een klein aan tal vleesvarkens is boven de hoogst gegeven notering ver kocht. Het verhandelen van var kens geschiedt te Alkmaar met korting op het levende gewicht. WARMENHUIZEN Uien 51 52.50: grove 48.5049.10; driel 54.60: stek 16—20: Peen b 18.40; c 14.60: d 8.70; gele kool 7.50 II.60: witte kool 69. AMSTERDAM. 9 Febr. B i n- nenlandse granen (Boeren noteringen). Rode tarwe 25—26; witte tarwe 2526.25; rogge 24 25.50; zomergerst 3132; winter- gerst 28—29; haver 22—23; groene erwten 4549; capucijners 38 40; bruine bonen 6075; paarde- bonen 3536; karwjjzaad 5054; blauw maanzaad 100112. Alles per 100 kg. ZUIDERKOGGE. 9 Febr. Aardappelen 11.30—13.10. Goud- reinetten 917. Middelb uien 51.30—53.20. Grove 48.30—49.60. Driel. 42—49. Nco 36—40. Afw. 7—26. Groene kool 11.30—27. Witlof 3046. Spruiten 1736. Rode kool 712. Alkmaa ar se E.xportveilinc ALKMAAR. 9 Febr. witlof 3455. Rode kool 713. Savove weerlieden. Na een kort opont-1 o'o50 o'50''(,^r?ene,n houd gingen zij per trein ".Vd,crBoerenkool 15—64 liéten naar Zevenbergen, waar zp bij wint 8-n. WaIoeen in de hulpverlening in de nood-j 28 uic„ 15_50 Prci 17—54, gebieden zullen worden ingescha- 1 Soenaroenten 14. Knolsoeo 22— keld. I 38, Present van Engeland 1522.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2