PLAATSELIJK NIEUWS Giftentotaal steeg reeds boven de 300.000 en Hij lichtte geestelijken hoteliers op Goede start bracht reeds 178.000.- binnen Bussum-Naarden en omgeving Twee jaar voor de dader Wat er te doen is Zwemcracks starten voor Rampenfonds Ommeland Huizen passeerde de ton Twee dienstboden vrijgesproken 2 HET GOOI EN OMMELAND VAN DINSDAG 10 FEBRUARI 1953 Het drama in de Spij kerstraat BUSSUM. De 47-jarige los ar beider J. van D. uit Bussum is van ochtend door de Amsterdamse Rechtbank wegens poging tot zware mishandeling veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. Tegen hem was veertien dagen geleden 3 jaar geëist. De ver dachte was reeds acht maal veroor deeld. echter steeds voor diefstallen en inbraken. Deels door verdachte's slechte levens loop, zo verklaarde twee weken geleden bij de behandeling van de zaak zijn echt genote. was hun huwelyk scheef gelopen. Er werd een scheiding uitgesproken en de vrouw knoopte betrekkingen aan met een 40-jarige colporteur uit Bussum. Op 5 November j.l. kwam de verdachte langs de woning van zijn voormalige echtgenote in Bussum en zag achter de ramen deze colporteur met zijn vroegere vrouw zitten. Ter zitting verklaarde hy. dat hy de mislukking van zijn huwelijk voor een groot deel te wijten meende te hebben aan deze man. In woede ontsto ken forceerde hij de achterdeur van de woning, greep volgens de verklaringen van de vrouw en de colporteur een broodmes van het aanrecht en trachtte de laatste daarmede een steek in de borst toe te brengen. Een inspecteur politie bevestigde, dat in het colbertjasje van de colporteur een snede was aange troffen. Alle getuigen waren het er over eens, dat het mes moest zijn afgegleden op een zakboekje, dat de man in zijn binnenzak droeg. De verdachte zelf ont kende echter een mes in zijn handen te hebben gehad. Dit verweer heeft de rechtbank echter niet geaccepteerd. A. J. C. Bouff wordt stationschef Maandag officieel in dienst BUSSUM Naar wij vernemen is als opvolger van de heer A. Roos tot stationschef te NaaidenBussum be noemd de heer A J. C. Bouff uit Coe- vorden. Wij hadden hedenmorgen een kort onderhoud met de nieuw benoem de chef. die met de trein van kwart over elf in gezelschap van zijn vrouw- in Bussum kwam ter oriëntering. Hij werd ontvangen door de wnd. chef de heer Leurs, op het bureau van de chef. De heer Bouff stelde deze benoeming welke een promotie voor hem betekent op prijs, omdat hij altijd graag naar het Westen des lands terug wilde. Hij is bovendien een liefhebber van wande len en fietsen, zodat deze mooie streek hem wel ambieert. De heer Bouff be gon zijn loopbaan bij de Spoorwegen op 3 September 1914 zodat hij bijna 40 jaar in diest der N.S. is. Zijn eerste standplaats was Rotterdam-Maas waar nij slechts 4 maanden bleef. Achtereen volgens was hij in Den Helder ander half jaar. Alkmaar 3 maanden en Delft twee jaar. Intussen had de heey Bouff zijn militaire diensplicht vervuld. De volgende standplaats van de nieuwe chef was Hoek van Holland waar hij de meeste jaren heeft doorgebracht nl. 21 jaar. Hier was hij commies. Als chef commies diende hij daarna 6 maanden het station Gouda, om vandaar bevor- Burgerlijke Stand BUSSUM. Geboren: Frans. z.v. H. P. de Boer en K. Luïrink: Leonardus Gerar- dus Petrus Maria. z.v. A. Verkeek en J. S. M. Janssen: Therésia Maria. d.v. L. Voskui len en B. M Klaus: Ronald Hendrlkus. z.v H. G. van Westerlaak en J. A. L. de Prinse: Wijbren Gerrit, z.v. S. G. Eisenga en B Wierstra. Overleden Thonia Alida van den Bos. oud 86 jaar. echtg. v. H, A. I. M. Evers: Jacoba Agnes Brouwer, oud 56 jaar. echtg. v. M. Bekkers: Arie Cornells van der Laarse. oud 74 jaar. eehtg. v. J. Vrolijk: Everdina van Dijk. oud 62 jaar. wed. v. M. E Lampe. Familieberichten uit andere derd te worden tot stationschef 3e klas se te Barendrecht. Zijn volgende pro motie was Coevorden waar hij chef 2e klas werd. Hier is de heer Bouff nu bijna 10 jaar in dienst, om het thans te verwisselen met NaardenBussum waar hij chef le klasse B is geworden. De heer Bouff die Maandag officieel in dienst treedt is 54 jaar oud. Reeds bijna 137.000 bijeen BUSSUM. In aansluiting op de voorlopige resultaten van de op de Na tionale Gedenkdag gehouden collecten in de Bussumse kerken, laten wij thans de volledige lijst volgen: Gereformeerde kerk 5.397,41 Rooms kath. kerken: St. Vituskerk 5.369.7S O.L. Vrouwekerk 5.480. Heilig Hartkerk 2.511. Ned. Herv. kerken: Vredekerk Spiegelkerk Johanneskerk Eltetokerk Gemeenschappelijke dienst van de Ned. Protestanten bond. de kring van Vrij2. Hervormden, de Doopsge:-. gemeenten en de Remon strantse Gemeente Chr. Gereformeerde kerk Ger. Kerk onderh. art. 31 D.K.O Evang. Lutherse Gemeente Vrye Evang. Gemeente Ned. Israël. Gemeente 1.994.13 2.150,26 1.100.— 479,18 940.13 700,79 152.— 661.— 447.— 212,75 het controleerbare bedrag, dat in Bus sum ten behoeve van de slachtoffers van de ramp is ingezameld thans gestegen tot 136.527, Inmiddels blijven nog steeds grotere en kleinere giften binnenkomen bij het plaatselijk comité. Zij, die het bedrag dat zij op de lijstencollecte intekenden nog willen verhogen of niet in de gelegen heid zijn gesteld daaraan deel te nemen, kunnen hun bijdrage storten in contan ten: dienstgebouw Havenstraat 4a (bo ren) of op de posti-ekening van de pen ningmeester van het plaatselijk comité nr. 372323 ten name van H. Tesink te Bussum. U.V.V. weer in het postkantoor BUSSUM Men verzoekt ons mede te delen dat de Unie voor Vrouwelijke Vrijwilligers, die altijd met de kinder postzegels een speciaal tentje in het postkantoor betrekt, thans ook weer de watersnood-postzegels in de hal van het postkantoor zal verkopen. Geb o bladen Ingeborg, d.v, D. J. Wjjk-Faye Veen. Surabaja: Noel Sebastian, z.v. De Cellee Muller-van Geuns. Los Altos. Cal. (U.S.A.): Ronald, z.v. van Breemen- Vaumont, Haarlem. Overleden: C. de Regt. 74 jaar, 's Gra- venhage: M. Spijer. 59 jaar, 's Gravenhage: J. P. van der Scbaaf-Solkamans, 80 jaar Amsterdam; F. F. Erdman van Delden. 60 jaar. Deventer; A. M. van Koeverden Brou- wer-Dunnewolt, 82 jaar, Amsterdam; A. A, H. Boon Hartsinck, BaarnJ. B. Smit-von Santen, 72 jaar, Amsterdam; M. C. van Hou ten, kol, Kon. Mar., 73 jaar. 's Gravenhage BUSSUM Vandaag Concordia, 20 uur; Affair in Trinidad: 18 jaar Flora, 20 uur: The African Queen: 14 jaar Novum, 20 uur: Het is middernacht dr Schweitzer (I! est mlnuit dr Schweitzer) 14 jaar Harmonie, 20 uur: Buitengewone ledenverga dering Allen Weerbaar Rozenboom, 20 uur E M. Bunders ovei ..Twee maanden in Lapland" Toor Ned Ver. van Huisvrouwen NAARDEN. Gemeentezaak Turfpoortstraat 53a. 20 uur: V.U.-cursus „Hygiëne voor de vrouw" (I) door n :vr. dr E. Pereira- d'Oliveira Morgen Concordia, 14.30 en 20 uur: Affair in Trinidad 18 jaar Flora, 14 en 20 uur: The African Queen: 14 jaar Novum. 14 en 20 uur: Het ls middernacht dr Schweitzer (II est minuit dr Schweitzer) 14 jaar NAARDEN. De Beurs, Marktstraat, uur: Klaverjaswedstrïjd t.b.v. Nationaal Rampenfonds HILVERSUM Vandaag Casino. 14.30, 19 en 21.13 uur: Montana Belle 18 jaar Churchill, 14.30, 19 en 21.15 uur: Geluids barrière (The sound barrier); 14 jaar City, 14.;-:0. 19 en 21.15 uur: Zigeuner Melodie (Schwavze Augen): 18 jaar Rex, 14.30 en 20 uur: Mandy; 14 jaar Gooiland, 19.45 uur: ,,Dc hoed van Italiaan: stro" door de R.K, Lyceïstenvereniging Gebouw H.C.J.M.V., Noordse Bosje. 20 uur: „Verdieping en Activering". D. Gutter van Amsterdam over „De toekomst van Israël in het licht van Gods Woord'" Morgen Casino, 14.30, 19 en 21.15 uur: Montana Belle 18 jaar Churchill 14.30. 19 en 21.15 uur: Geluids barrière (The sound barrier); 14 jaar City, 14.30. 19 en 21.15 uur: Zigeuner Melodie (Schwarze Augen): 18 Jaar Rex, 14.30 en 20. uur: Mandy; 14 jaar Gooiland, (Luitgardezaal). 20 uur: Katholieke Culturele Kring. prof. dr L. H. Grondijs, hoogleraar te Utrecht over „De Russische Revolutie' O. L. B„ 20 uur: V.U.. lezing door mevr Elsa Pc-reira-d'Oliveira over „Vitaminen en hormonen" Hof van Holland, 9.30 uur: Gooi se School dag. J. W. van Hulst over ..Het Chris telijk Onderwijs in de spanning van hel heden". 13.39 uur prof. A M. Donner. ..Lessen uit de bezettingstijd" Met 27.595,43 inbegrip van deze opbrengst is Uitvoeringen voor het Rampenfonds BUSSUM Het accordeon-ensemble „De Amigo's" hetwelk enige weken gele den met zoveel succes een uitvoering in Concordia heeft gegeven, zal thans op Zondag 22 Februari a.s. een uitvoering- geven ten bate van de watersnood slachtoffers. Medewerking verlenen Pim Canté, conference, Johnny Crawford, be geleiding, Trio Pyori met schetsje en het dansorltest The Continentals. Boven dien zal er een grote verloting worden gehouden. Harmonie „Crescendo" Zaterdag a.s. geeft de Harmonie Cres cendo de jaarlijkse winteruitvoering in Concordia. Men heeft besloten de op brengst ook hiervan ter beschikking te stellen van het Rampenfonds. Burgemeester Haspels, beschermheer der vereniging, zal een kort opwekkend woord spreken voor het goede doel. Gymnastiekvereniging D.O.S. BUSSUM. De lessen van de gymna stiek Vereniging D.O.S. welke op Maan dag, Dinsdag en Donderdag in de Ju- lianaschoo! gegeven worden gaan tot nadere aankondiging niet door. De ad- spirantafdelingen welke op Zateragmid- dag oefenen zullen verlopig, met in gang van Zaterdag a.s. in de Prinses Ma ry ke School, Godelindedwarsstraat te recht kunnen op de bekende uren. De lessen voor dames senioren welke 's Maandagavonds in de Koningin Emma- school, Fortlaan, gegeven worden gaan normaal door. Morgenavond in het zwemstadion „De Vestorganiseert zwem en polo-evenement NAARDEN. Zwem- en poloclub „De Vest" te Naarden aarzelt niet het zijne toe te voegen aan het nationale streven om zoveel mogelyk steun te ver lenen tot leniging van de nood. Morgen avond, Woensdag 11 Februari, worden in het zwemstadion zwem- en polowed strijden gehouden met spontane mede werking van prominente zwemmers- (sters) en poloteams uit de hoogste afdeling van de K.N.Z.B. Deelnemenden zijn o.m. Dickie van Ekris, Els van der Hom (schoonsprin- gen), Hannie Termeulen. Ad. Boxem, Cor Hermsen, Joris Tjebbes. Het eerste dameszevental van De Robben zal een polowedstrijd spelen tegen H.D.Z. 1, de Robbenheren zullen uitkomen tegen IJ 1. De organisatie en de technische leiding van deze avond worden verzorgd dooi de zwem- en poloclub „De Vest", die de gehele opbrengst van dit zwemsporteve- nement zal afdragen aan het Nationaal Rampenfonds. De organisatoren hebben alle medewerking ontvangen van het ge meentebestuur en van de directie van het zwemstadion. Om 20 uur zullen de wedstrijden beginnen. Hilver'um helpt HILVERSUM. Tweehondertlvijftig getroffenen hebben thans on derdak in Hilversum. De centrale hulppost in het Raadhuis heeft tal van mensen reeds van hoogstnoodzakelijke kledingstukken kun nen voorzien. En intussen gaat ook de hulp van Hilversum nog naar buiten. Zo kraaien thans een aantal baby's, afkomstig uit de nood- gebieden, in Bergen op Zoom vanuit Hilversumse wiegen. Wederom werd een oproep gedaan en vandaag zouden zelfs nog een vijfentwin tigtal wiegen en diverse uitzetten naar de opvangcentra voor vluch telingen worden verzonden. De stroom van giften blijft gestaag vloeien. Tijdens de diensten in de kerken gisteren ter herdenking gehouden, werden belangrijke bedragen geofferd. Een vermelding van de opbrengsten treft u elders op deze pagina. Zaterdag kregen de plaatselijke bankinstellingen en de Spaarbank aan giften binnen de somma van 11.000.Bij de gemeente-ontvanger werd nog eens 150Ö.gedeponeerd. Te zamen met het bedrag, dat de N. S. F. reeds bijeenbracht en dat ook aan het Hilversums actiecomité zal worden overgemaakt, loopt de bijdrage die Hilversum leverde de 300.000.reeds te boven. De belangrijkste bydrage, die Hilver sum op het ogenblik nog levert aan het directe hulpverleningswerk in de Zeeuw se wateren, wordt verricht door het hospitaalschip „De Smidse" met dokter Donselaar aan boord. De dokter heeft hulp gekregen van twee Rode Kruis- zusters. Een ervaren Zeeuwse schipper heeft aan boord de leiding. Vannacht stond er een stevige storm in de Zeeuw se wateren en moest het hospitaalschip een vluchthaven binnenlopen. Het doet thans uitstekend dienst bij Zierikzee. Ook by Heenvliet is een groep Hilver summers met walkie-talkies ingescha keld bij de verkeersleiding over de smal le dyken. Jeugd van alle leeftijden Van kleuterschool jeugd tot de groot sten van de jeugdorganisaties: ze zijn in touw geweest om op tal van manieren te helpen. V/at zegt U bijvoorbeeld van die kleintjes van de christelijke kleuter school aan de 's Gravesandelaan. Ze hebben niet alleen hun spaarpotten om gekeerd en daardoor 38 bijeengebracht. Neen, de kleuters tekenden hoe zij de stormramp,- waarvan ze thuis zoveel hoorden, zagen. En de meest wonderlijke voorstellingen brachten ze op papier. Zo heeft het leed van duizenden ook de kleinsten in streken, die de ramp niet zelf ondervonden, bewogen. Het Humanistisch Jeugdverbond hield Zaterdag een oliebollenactie. De ingre diënten had men gekregen, zodat er 353,53 aan het Rampenfonds zal kun nen worden overgemaakt. Buitenlandse reacties De heer J. A. B. van Muuching van Kasteel „De Hoge Vuursche" ontving van een tweetal vroegere gasten sympa thiebetuigingen in verband met de wa tersnoodramp, die Nederland getroffen heeft. Zo kwam een schrijven uit Dene marken, dat vergezeld ging van een cheque van S 100, terwijl een luitenant kolonel van de U.S. Airforce uit Parijs S 10 zond Gok deze bedragen zullen aan het rampenfonds worden overge maakt. En de bedrijven Op de N.S.F. steeg de bedrijfsgiften- en overuren-thermometer, niettegen staande het feit, dat er Zaterdag niet werd overgewerkt met 5500. Stond Vrijdagavond de pijl nog op 98.233. Zaterdagmiddag werd het 94.783. De gehele week zal nog worden overge werkt. Men hoopt de anderhalve ton te bereiken. En de bridgers. Onder auspiciën van de bridgeclubs A.B.C., 't Gooi, Groen-Wit, Hilversum, Hogerheide, Tempo, Baarn, Irene en P^x werd Zaterdagavond in verschil lende zalen van Hotel Santbergen wel ke belangeloos waren afgestaan een drive gehouden ten bate van het Ram penfonds. De organiserende vereni gingen brachten uit eigen middelen geld bij elkaar voor 28 exemplaren van het uit te geven Rampenboek, hetwelk t.z.t. zal worden uitgereikt aan de prijs winnaars. In totaal namen 172 bridgers aan deze drive deel; de opbrengst was 540.—. In deze opbrengst zijn niet begrepen de afzonderlijke giften van de Nederlandse Bridge Bond aangesloten verenigingen. Prijswinnaars waren: in de A-lijn de heren HooglandGoedegeburen; Mw. Baljetde heer Jansen, B-lijn de he ren mr HermansOzinga en Fam. Janssens, C-lijn Gebr. Markhorst en Fam. Sehiffers, D. lijn Fam. Lobstein Sr en Fam. Schooten, E-lijn de heren HirsBrouwer en Fam. De Wit, F-lijn Mevr. Roellde heer Schut Fam. Brevé. G-lijn Fam. Bendel Mw. Priem en de heer Westerman. Het organisatie-comité is voorne mens over enkele weken nogmaals een grote drive in Hilversum te organise ren. Opbrengst van voorstellingen. De nachtvoorstelling, welke in het Ca sino-Theater is gehouden van „Achter de wolken' 'heeft een bedrag opgeleverd van 907.87. De voorstellingen van „De dijk is dicht" in City-Theater leverden 278,95 voor het Rampenfonds- op, De opbrengst van het concert, dat in Grand Theatre Gooiland Zaterdagavond ls gehouden onder auspiciën van „De Stem des Volks" en waaraan vele so listen medewerkten, bedroeg 638.41. De nachtvoorstelling, die in 't Churchill- theater onder auspiciën van de Hilver sumse Filmkring werd gehouden lever de 264,50 op. Nogmaals hulp. De Adventgemeente stelde een vijftig tal bedden ter beschikking van evacué's, op het terrein van de Theologische School te Huis ter Heide. In de kerk dienst van l4 Februari houdt de ge meente een extra collecte voor het Ram penfonds. Liefdadigheidsconcert510 voor Rampenfonds BUSSUM. De collecte tijdens het liefdadigheidsconcert, gisteravond ten bate van het Nationaal Rampenfonds ge geven in het gebouw van de Nederlandse Protestantenbond, heeft ƒ510.opge bracht. Naardens makelaar werd ter zitting gearresteerd Een jaar gevangenisstraf ivegens verduistering NAARDEN De Amsterdamse rechtbank heeft de ernst van het misdrijf, gepleegd door de 58-jarige voormaiige makelaar M. Ch. J. H. uit Naarden. veel zwaarder geacht, dan de Officier van Justitie. De laatste had veertien dagen geleden tegen deze verdachte wegens ver duistering van 10.000.en daar toe gepleegde valsheid in geschrif te een gevangenisstraf van één maand geëist. Vanmorgen uitspraak doende veroordeelde de rechtbank onder presidium van mr J. Meihui zen, deze vroegere makelaar tot een jaar met bevel tot onmiddel lijke gevangenneming en inslui ting te Amsterdam. Verdachte gaf als reden voor zijn malversaties financiële moeilijkheden op. Ruim een jaar geleden maakte hij als makelaar met een hem bekende direc teur van een huizen-exploitatie maat schappij, de heer S. uit Bussum, de af spraak, dat zij tezamen een stuk bouw terrein te Baarn zouden kopen. De pry's daarvan was ruim 62.000,maar voor een voorlopig koopcontract zou als eerste betaling 20.000 voldoende zijn. In Januari van het vorige jaar liet de directeur uit Bussum verdachte op af gifte van een quitantie door zijn mede directeur zijn aandeel in de eerste bij drage, n.l. 10.000 overhandigen. Ge dwongen door financiële moeilijkheden gebruikte verdachte dit geld voor zich zelf en ten name van een grond-finan cieringsmaatschappij opgesteld voorlo pig koopcontract van 20.000. Hy had dit contract zelf opgemaakt en van een fictieve handtekening voorzien. Een dag loon voor de watersnoodslacht- offers NAARDEN Het bestuur van de af deling Naarden van de Alg. Neder landse Bouwarbeidersbond verzoekt ons de volgende oproep aan alle werk gevers en werknemers in het bouw bedrijf te publiceren: Gevolg gevend aan de oproep van de Stichting van de Arbeid" tot hulp verlening aan de slachtoffers van de watersnood, wekken de gezamenlijke organisaties van werkgevers en werk nemers in het bouwbedrijf op aan de volgende regeling medewerking te verlenen. Op de eerstvolgende betaaldag houdt de werkgever van het loon zijner werknemers, die daartoe bereid zijn, een bedrag in gelijk aan 8 x het voor de werknemer rechtens geldende uur loon. COver dit bedrag, is geen loon belasting. verschuldigd.) De werkge ver 'stort deze gelden, door hem zelf vermeerderd met een gelijk bedrag, op postrekening 185936 ten name van de Bedrijfsgroep Bouwïndustrie te Den Haag met de aanduiding: Na tionaal Rampenfonds Watersnood 1953. De Bedrijfsgroep Bouwindustrie stort deze gelden collectief in de kas van het Nationaal Rampenfonds. De werknemer wordt in de ge legenheid gesteld in de week van 915 Februari 1953 2 vacantiebon- nen te verzilveren bij de bekende adres sen der plaatselijke vertegenwoor digers van het Sociaal Fonds voor de Bouwnijverheid. Bij voorbaat overtuigd van het wel slagen van deze actie, hebben de ge zamenlijke organisaties van werkge vers en werknemers in het Bouwbe drijf aan het Nationaal Rampenfonds medegedeeld dat zij verwachten op deze wijze een bedrag van tenminste een millioen gulden voor de geteisterde gebieden bijeen te brengen Gezien de grote nood, waarin velen van onze landgenoten verkeren, houden de hierboven bedoelde organisaties zich ervan verzekerd dat deze toezeg ging doör aller spontane medewerking zal kunnen worden gedaan. Vest II won met 7-0 in Amersfoort NAARDEN Het. tweede herenpolo- zevental van de zwem- en poloclub „De Vest" heeft in Amersfoort het Nijkerkse „Flevo" een 70 nederlaag toegebracht. De Vest-heren waren hun tegenstanders zowel in techniek als in snelheid de baas. Toen scheidsrechter Touw het eindsig naal blies, hadden L. Koudijs, vier maal, T. Brandenburg, twee maal en J. Emch, één maal gescoord, Dit. was voor Vest II de laatste wedstrijd in deze wintercom petitie. Uits j Nel Oosthout treedt op voor Rampenfonds HUIZEN Men schrijft ons: Over de ■oorórachtsavond van Nel Oosthout op Vrijdag a.s. schijnt enig misverstand te bestaan. Deze avond gaat niet uit van de N.P.B., maar van het Rampenfonds 1953. Verscheidene vooraanstaande kun stenaars in ons land willen door hun be langeloos optreden hun bijdrage leveren tot leniging van de nood. De burgemees ter zal de voordrachtsavond openen en sluiten. Reeds 102.104,38 ingezameld HUIZEN. Ten behoeve van de slachtoffers van de watersnoodramp is in Huizen tot en met Zondagavond reeds 102.104,38 8,14 per inwoner) bij eengebracht. Breivvol en -naalden voor evacué's BLARICUM. Mevrouw Viehoff, To renlaan 53, „Mimosa". Blaricum vraagt breiwol en -naalden voor de evacuèes op. dat deze iets kunnen maken voor hun eigen gezin en hiermede meteen een kal merende bezigheid hebben in iun ge dwongen rust in vreemde omgeving. Onder de velen, die het bestuur van de afdeling Gooiland van de Ned. Ban ketbakkersvereniging gistermiddag in de Koepelzaal van de Karseboom kwa men gelukwensen met het gouden jubileum bevond zich ook de 88-jarige mevrouw Boerhout, weduwe van de oprichter der afdeling, wijlen Jan Boerhout. Achter de bestuurstafel van links naar rechts de heren J. B. Mol, W. van El, erelid en oud-voorzitter W. J. Klasema, voorzitter J. Hemmes, W. Konijn en E. Wegers. Collecten voor de rampslachtoffers HILVERSUM. Hieronder laten wij de opbrengst volgen van een aantal col lectes, gehouden in diverse kerken. Gereformeerde kerken 9000; Chris telijk Gereformeerde kerken: Centrum 1100, Oost 350; Evangelisch Lutherse Gemeente 1180; Doopsgezinde Ge meente 1200; Remonstrantse Gemeente 1260; Oud Katholieke kerk 1400; Vrije Evangelische Gemeente 1050; Leger des Heils 200, Nederlandse Pro testantenbond 1008. De opbrengst van de collecten, gehouden in de Nederlands Hervormde kerken en enige andere ker ken kunnen wij, daar de binnengekomen gelden nog niet geteld werden, nog niet vermelden. Morgen hopen wy verdere cijfers te publiceren. Academische examens HILVERSUM Voor het arts-exa men slaagde aan de Universiteit te Utrecht de heer G. J. Ensink, alhier. Utrechts journalist opereerde in Gooi: anderhalf jaar gevangenisstraf het De Amsterdamse Rechtbank heeft vanochtend de 35-jarige journalist H. H. uit Utrecht wegens meermalen gepleeg de oplichting een gevangenisstraf opge legd van -IV2 jaar met aftrek fan het gehele voorarrest. De 21-jarige kapster, mej. P. E., eveneens uit Utrecht, met wie hij geruime tijd in een hotel te Hilversum had gelogeerd, werd wegens diefstal tot 3 maanden voorwaardelijk met een proeftijd vai 3 jaar veroordeeld plus een geldboete van 75. Tegen de journalist was 2 jaar geëist, tegen het meisje 6 maanden voorwaar delijk met een geldboete van 75. De journalist stond terecht, omdat hij zoals hij ter zitting erkende diver se geestelijken, onder wie een te Bus sum, had opgelicht. Hy zelf had enige tijd voor geestelijke gestudeerd. Hij vroeg de geestelijken geld te leen onder het voorwendsel, dat zyn schuldenaars dreigden hem bij de politie aan te geven, doch betaalde dit geld niet terug. In het hotel te Hilversum had hij eerst zijn lo gies normaal betaald, doch later, toen een rekening was opgelopen tot 800, was hij vertrokken, waarbij hy de kof fer van zijn meisje als borg achter liet. Toen men later deze koffer opende, trof men er tafelgerei, tafellakens en kleren hangers van het hotel in aan. Het meis je is thans veroordeeld, omdat zy erken de sommige dezer klerenhangers te heb- Beurzen open dijken dicht" Eerste Hilversumse telefoonnummer met vijf cijfers 10101in gebruik HILVERSUM Gisteravond hebben de gezamenlijke omroepverenigingen de grote radio-actie „Beurzen open, dyken dicht" voor het Nationaal Rampenfonds ingezet met een programma, dat een belangrijk aantal suggesties bevatte, maar ook reeds financiële vruchten af wierp, dank zij spontane reacties uit luisterend Nederland. Het nieuwe telefoonnummer in Hil- vei-sum, dat aan deze actie door P.T.T. ter beschikking is gesteld het eerste Hilversumse nummer met vijf cijfers: 10101 deed reeds-verscheidene tele foontoestellen tijdens de uitzending rin kelen. Het werd, dank zij een slotgift van een ton, door een ontroerd luiste raar Zondag aan prof. J. B. Kors, voor zitter der N.R.U., na de rede van H.M. de Koningin toegezegd, op deze eerste avond 178.222,15. Dagelijks, zo werd medegedeeld, zal door de radio des avonds in een „beurs- thermometer" de stand van liet fonds van deze radio-actie worden bekend ge maakt, girostortingen mogen zonder frankering worden gedaan. Op de eerste dag van de actie, die vooi'lopig tot 1 April zal duren, kwam o.m. het personeel van de radio met 16.200 en de mededeling van 2 pel van het jaarsalaris. De onverwachte „telefoontjesregen" van Zaterdagavond bleek 12.000 te hebben opgeleverd. Er vloeiden voorts diverse spontane giften binnen, kleine zakgeldgiftjes van 50 ct, maar ook van 10.000. Nu al uitte ons volk zich in diverse geledingen: kinde ren, huisvrouwen, zieken, personeels- acties, directies van bedryven, vereni- ben gestolen Bovendien was zij er van op de hoogte, dat hij de andere gestolen artikelen in haar koffer verborg. Een getuige van het hotel deelde ter zitting twee weken geleden mede, dat het meis je. dat op vrije voeten is, intussen een mét haar getroffen schadevergoeding, trouw is nagekomen. Geslaagd HILVERSUM. Aan Universiteit te Utrecht slaagde voor het candidaatsexa- men rechter de heer H. C. Nieuwkerk, alhier. De heer G. E. Zevenbergen, theo!. candidaat alhier, behaalde aan de Prot. Kerkmuziekschool te Utrecht de testimo nia A voor Cantor en BB voor organist. Evacueetje kreeg jas van prinses Beatrix BAARN In de centrale uitdelings- post van kleding en schoeisel, de grote zaal van Astoria, waren ook Zaterdag enige evacué's aanwezig om zich weer enigszins in de kleren te kunnen steken. Tevoren hadden enkele kledingmagazy- voor gezorgd dat alle kleding en ook de schoenen precies op maat ston den gerangschikt. Het passen van de kleren nam daardoor niet zoveel tijd in beslag. Een klein meiske had ook het een en ander aangepast, maar keek steeds met begerige blikken naar een klein bontmanteltje. Ze zou het graag willen hebben, maar ze dorst het niet te vragen. Totdat een van de helpers daar, haar te hulp kwam en vroeg of misschien graag dat manteltje zou willen hebben. Al gauw had ze het getrokken en... het paste precies. Groot was haar blijdschap, maar nog grotei werd die, toen bleek dat het manteltje had toebehoord aan prinses Beatrix! Ds D. Bax overleden MAARTENSDIJK Zaterdag j.l. is alhier in de hoge leeftijd van ruim 87 jaar ovei leden ds D. Bax, em. predi kant der Ned. Herv. Kerk. Ds Bax werd op 12 Mei 1865 te Baarn geboren en ontving zijn opleiding te Kampen, Amsterdam en Utrecht. Op 19 April 1896 werd hij in het predik ambt Devrstigd in de gemeente Hierden Achtereenvolgens diende hij daarna de N. H Gemeenten van Asperen, Noor den, Oude Tonge, Puttershoek en Blauw-kapel. Hij behoorde tot de Gere formeerde Bond in de Ned. Hervormde Kerk Op 1 October 1943 ontving ds Bax eervol emeritaat, waarna hij zich metterwoon vestigde in het dorp Maar tensdijk. De begrafenis za] a.s. Donder- dag te 14 urn op de Bijz. Begraafplaats te Groenekan plaats vinden. 130 aanbesteed HUIZEN. Vanmorgen is in Hotel Promenade aanbesteed voor rekening van de woningbouwvereniging Huizen de bouw van 130 woningen in deze gemeen, te. Voor perceel I, de bouw, timmer- en metselwerk, schreven negentien aanne mers in. De firma gebr. Slokker uit Hui zen was de laagste inschrijver voor ƒ1.008.000.Voor perceel II, sanitair en loodgïeterswerk, waren26 inschrijvin gen en was de firma Booy uit Kampen gingen en instellingen, zy allen kwamen met Ideeën en... geld. Dit eerste pro gramma van een actie, die nog beginnen moet, was veelbelovend. Luisterend Ne derland zal er in de komende Zaterdag avonden zijn hart aan kunnen verwar men. De vijf cijfers Desgevraagd vernamen wy van de zijde van P.T.T., dat het beschikbaar stellen van een telefoonnummer van vijf cijfers in Hilversum niet betekent, dat er nu een nieuwe groep van nummers in gebruik komt en diverse verzoeken om telefoonaansluiting kunnen worden ingewilligd. Zoals bekend is een nieuwe automaat, welke ook voor vijf nummers kan worden gebruikt, in aanbouw, maar deze is nog niet zovei', dat reeds tot in gebruik stelling kan worden overgegaan. Wel was het technisch mo gelijk in dit zeer bijzondere geval omdat het de slachtoffers van de wa tersnood en de grote radio-hulpactie be treft er enkele lijnen uit te lichten. De radio had voor deze actie namelijk dringend behoefte aan een serienummer, waarop diverse toestellen aan te sluiten zijn. Omdat men daarvoor geen enkel nummer beschikbaar had, is met volle medewerking van P.T.T. dit vijf-cijfers nummer „klaargemaakt". Slechts zo lang de actie duurt zal 10101 in functie zijn. Dit getal, dat overigens door zijn vijf cijfers wel een mijlpaal is in de geschiedenis van Hilversums groei, zal d elaagste met 79.000.Voor perceel daarna weer verdwijnen. In de loop van III, het schilderwerk, waren 14 gegad-g- het jaar zullen vry onopgemerkt de te- den en was de firnxma A. M. van Zut lefoonnummers met vijf cijfers hun in-lphen uit Utrecht de laagste met trede doen. ƒ49.702,80. Banketbakkers in bet goud Sobere receptie met flink bedrag voor getroffen collega's HILVERSUM. De afdeling Gooi land van de Nederlandse Banketbakkers Vereniging had aanvankelijk ter gelegen heid van het gouden feest een bijzondere feestviering voorbereid. In verband met de ramp, welke ons vaderland getroffen heeft, werd deze feestviering echter af- jelast met. uitzondering van de recep tie, welke men doorgang liet vinden, omdat de geschenken, welke hier op verzoek in geld werden ontvangen, konden worden afgedragen aan het steunfonds der vereniging. Hierdoor kon de jubilerende afdeling een steentje bij dragen in de actie, waardoor getroffen collega's in het noodgebied kunnen wor den geholpen. Deze actie heeft een flink succes ge oogst, want velen kwamen ter receptie een geschenk onder couvert voor dit goede doel aanbieden. Daarnaast had het bestuur van de jubilerende organi satie vele gelukwensen in ontvangst te nemen. Onder hen, die kwamen compli menteren, bevonden zich burgemeester en mevrouw Boot. De burgemeester, die zeide zelf een levende demonstratie te zyn van de voortreffelijkheid van het ambacht der banketbakers, schetste in een geestige toespraak, dat de organisa tie in de loop der jaren dit ambacht op een hoger niveau heeft gebracht door de kunst erin te betrekken. Bovendien heeft men een nieuw beroep tot leven gewekt: dat der diëtisten. De burgemeester bood tenslotte een geschenk in enveloppe aan. Ditzelfde geschiedde onder haltelijftg be woordingen door vele anderen: door de voorzitter van de Landelijke Banketbak- kersvereniging, de heer Weyers uit Am sterdam; door vertegenwoordigers van afdelingen uit den lande; door de heer Clasquin namens de Algemene Banket bakkersorganisatie, de heer P. J. Kap- tein namens Union, mr. A. D. van Assen delft de Coningh namens de Kamer van Koophandel, de heer A. van Berkel na mens de zusterorganisatie der R.K. Ban ketbakkers, de heer C. Olofsen namens de Hilversumse Middenstandsvereniging, de heren Dankers en v. d. Vorst namens de R.K, Middenstandsvereniging, de heer Kortland namens het steunfonds dei- vereniging en vele anderen. Ook de we duwe van de oprichter en vele jaren stu wende kracht der afdeling, wijlen Jan Boerhout, de 88-jarige mevrouw Boer hout, kwam gelukwensen. Het portret van de heer Boerhout, wiens figuur en betekenis voor de organisatie door vele sprekers in herinnering werd gebracht, sierde de bestuurstafel. De oud-voorzit ter en erelid, de heer W. J. Klasema Sr., bood zijn gelukwensen aan en nam op verzoek van de voorzitter achter de be stuurstafel plaats. De voorzittel' der jubilerende afdeling, de heer J. Hemmes, had voor elke spre ker een hartelijk en toepasselijk dank woord. Zo werd het een een voudige receptie zonder de gebruikelijke bloemstukken, maar zij werd gesierd door vele hartelijke woorden van waar dering en gelukwens en daarnaast door de opbrengst: een flinke som voor het steunfonds voor de getroffen collega's in de noodgebieden. Examens radiotechnicus en -monteur HILVERSUM. Bij de te 's-Graven- hage gehouden examens voor Radiotech nicus en Radiomonteur slaagden onder staande candidaten, alleen leerlingen van de Gooise Radioschool, alhier: Voor Radiotechnicus: de heer S. Koks, Hilversum; Voor Radiomonteur, de he ren: W. Beckers te Hilversum, J. Stob- hink en J- Martens beiden te Bussum. Geen grove schuld" aan ongeval van jongetje BLARICUM De twee dienstboden, die veertien dagen geleden voor de Amsterdamse rechtbank terecht heb ben moeten staan, omdat het aan haar schuld te wijten zou zijn geweest, dat in Blaricum het 4-jarig zoontje van de familie De G. in een teil met kokend water was gevallen, zijn vanochtend vrijgesproken. Tegen beide vrouwen was een geldboete van 25.— geëist. In aé overweging van het vonnis heeft de rechtbank als haar mening uitge sproken, dat „niet vast is komen te staan dat van grove schuld kan wor den gesproken" Het ongeval gebeurde in Augustus in de tuin van de familie N. te Blari cum, waai twee dienstboden, de 34- jarige C van D. uit Laren en de 24- jarige werkster L P. uit Eemnes, een teil kokend water voor de was gereed hadden gezet. Op het moment, dat zij in het huis terugkeerden om de was te halen, kwamen kinderen uit de na- Durige tuin van de familie De G. het erf op, waarbij het zoontje van deze familie, achteruit lopende, in de teil viel. Het jongetje had de tegenwoor digheid van geest uit de teil te klaute ren, maar hij was in de hoogste graad verbrand. Het kind heeft ontzettend pijn geleden en is na langdurige behan deling weer genezen. Ter zitting veertien dagen geleden deelde mi De Vrieze, die een der dienstboden verdedigde, mede, dat tus sen de heren N en De G. intussen een financiële regeling was getroffen waar bij de eerste als werkgever van de 2 dienstboden, zijn bijdrage heeft afge staan in de kosten, die gemaakt zijn voor de genezing van het slachtoffertje

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2