EHBO herdacht 10-jarig bestaan Ruim 200.000 Parijzenaars zoeken een wonmg Stout plan van minister Courant DINSDAG 10 FEBRUARI 1953 Receptie op Assumburg" te Assendellt ASSENDELFT. De afdeling Assen delft van de E.H.B.O. herdacht Zater dagmiddag haar tienjarig bestaan niet een receptie in „Assumburg". Vooi deze bijeenkomst bestond grote belang stelling. Zo merkten we o.a. op wet houder Van der Laan, gemeente-secre taris Serivee en de plaatselijke doktoren Ouwerkerk en Venenkamp. Voorzitter H Berkhout releveerde in een kort overzicht de oprichting der plaatselijke afdeling en de werkzaam heden gedurende de afgelopen tien jaar. Dank bracht spr. aan instructeur E. Ph. T. Penning, die reeds vanaf de oprichting les geeft. Ook het Gemeen tebestuur. Rode Kruis en de Coöpera tie voor het beschikbaar stellen van het gebouw, werden in de dank be trokken. Voorzitter Berkhout releveer de nog de schietpartij in de bezettings tijd. waarbij de heer Kcrssens door de E.H.B.O.-er Kroon onder levensgevaar werd geholpen, voor welke daad de hr Kroon enige jaren geleden nog een onderscheiding mocht ontvangen. Sympathiek deed het aan onder de vele bloemstukken tijdens deze recep- tie, ook een plant aan te treffen van dë heer Kerssens voor de heer Kroon, Docent Ouwerkerk, die ook reeds tien jaar zijn medewerking verleent, ont ving uit handen van de heer Berkhout een doos sigaren en mevr. Ouwerkerk een doos bonbons. Instructeur Penning en echtgenote werden dezelfde cadeaux toebedacht Vele sprekers Vele sprekers dienden zich 'hierna aan. om het jubilerende bestuur te complimenteren, al dan niet onder overhandiging van een cadeau. Namens de leden bood de heer G. van Gamme- ren een vlag aan. Gemeente-secretaris Sernee roemde het nuttige werk van de E.H.B.O.. onder overhandiging van een enveloppe met inhoud. Wethouder Van der Laan, namens het Rode Kruis, hoopte voor de toe komst op samenwerking tussen deze beide instanties (enveloppe). De heer P. Corver, sprekende namens de Vrijw. Brandweer, betreurde het dat van de plaatselijke sportverenigingen zo weini gen zijn aangesloten bij de E.H.B.O (enveloppe). Vervolgens kwamen aan het woord de heren Van Waveren, na mens het District Noord-Holland en de afd. Wormerveer; P. J. Rot. afd. Koog-Eaandijk: Teuthof, afd. Jisp; P. Rol, Angob: P. Jonker, afd. Kromme nie: Van der Berg. afd. Uitgeest: G. Nieborg, Paardensp*rtver. Assendelft; Boon, voetbalver. S.V.A.; mevr. Boers, namens de oud-leden; de heer Pein, Speeltuinver. Kindervreugd; B. Noë, W.I.L.; J. Neelen. Speeltuinver. ABSV; C. Tuyn, Jong Leven: dezelfde namens de „Harmonie"; Kranenburg. Zuider IJsclub en ..Eensgezindheid". Alle spre kers lieten hun goede wensen vergezeld gaan van de bekende enveloppe. Verder waren nog verschillende schriftelijke felicitaties en bloemstuk ken binnengekomen. De feestavond, welke s avonds zou plaatsvinden, is in verband met het gebeurde in bet Zuiden tot een latere datum uitgesteld. Afscheid bij „Jong Leven" ASSENDELFT Mej. T. Steyn. die vele jaren de muzikale begeleiding ver zorgde bij ..Jong Leven" heeft wegens vertrek naar Amsterdam afscheid moe. ten nemen. Ze werd toegesproken door directeur C. Tu.yn, die haar dankte voor alles wat ze voor „Jong Leven" heeft gedaan en haar daarbij een kapdoos als afscheidscadeau overhandigde. De jeugd werd door mej. Steyn getracteerd. Mej. A. Hos zal nu de pianobegelei ding voor baar rekening nemen. Schoorsteenbrandje ASSENDELFT. In de nacht van Zaterdag op Zondag ging in Assendelft om twee uur de brandbek Met twee spuiten trok de vrijwillige brandweer naar perceel Dorpsstraat 74, waar een schoorsteenbrand was ontstaan. Toen de spuitgasten arriveerden, bleken de vlammen al weer gedoofd ie zijn. zo dat commandant Corver weer spoedig met zijn mannen naar de garage terug kon keren. Arbeidsongeval ASSENDELFT De arbeider J. Le- guyt. die werkzaamheden verricht bij de nieuwbouw aan de CMC-fabriek kreeg de slinger van de dommekracht tegen zijn hoofd. Met een ernstige hoofdwonde moest hïi zich onder dok tersbehandeling stellen. Couden echtpaar ASSENDELFT Het echtpaar K. Kleyn en G. Kleyn-Smit herdacht Za terdag de dag van z'n vijftigjarige echt vereniging. WORMERVEER Uil de Omtrek Voor het Rampenlonds OMTREK. Nog steeds komen meldingen bij ons binnen van gijten aan het Rampenfonds. Door de firma S. Zwart uit Zaan dijk werd een bedrag van f 50.ge stort. Het personeel van de Noordhol landse Margarinefabriek te Zaandijk bracht 800.bijeen. De bestuursleden van het Kon. Wilhelminafonds hebben zich ingezet voor het Rampenfonds. Alle acties van het Kon. Wilhelminafonds zijn stop gezet tot medio Juni. Aan de Zaanse bedrijven was juist voor de watersnood verzocht een bedrag te storten voor het W.K.F. Verzocrt wordt nu dit be drag aan het Rampenfonds over te maken. Verenigingen, welke een bijeen komst. of uitvoering ten bate van het Rampenfonds willen organiseren in Zaandam: de Directie van „Ons Huis" wil hierbij alle medewerking ver lenen. Het personeel van Timmerfabriek J. Kroesen ie Assendelfl heeft Zater dagmiddag overgewerkt voor het Ram penfonds. Geref. Kerkgangers in het zaaltje van de Coöperatie te Assendelft brach ten Zondag tijdens de dienst f 37. bijeen. Verdere nagekomen bedragen van kerkelijke collecten: Oud Kath. Zaandam f 70.Leger des Heil.' 103.15; Doopsgez. Gem. Wormerveer 180.Geref. Gemeenten te West- zaan f 1513.—; Chr. Geref Kerk Zaan dam f 760,20; Pro Rege, Koog 227,03. De arbeiders van de Linoleum- fabrieken hebben Zaterdag en Zondag een dag extra gewerkt. Met de aan vulling, die de directie gaf, kon er niet minder dan f 35.000.— aan het Rampen fonds worden afgedragen. Het personeel van Cammenga's Scheepswerf droeg één dag loon af. welk bedrag de directie tweemaal ver dubbelde. Acht km-wandeltoch'en Ten bate van Rampenfonds OMTREK. De N.W.B., afd. N.H. organiseert ten bate Ven de slacht offers van de watersnood op Zaterdag 14 en Zondag 15 Februari wandeltoch ten over 8 km, waaraan ieder van 8 tot 80 jaar kan deelnemen tegen be taling v-.n 50 ct. Het gehele bruto in schrijfgeld zal worden afgedragen, daar voor de tochten te Zaandém de wan delsportvereniging ..De Laatste Lood jes" zich bereid verklaard heeft alle organist tiekosten voor haar rekening te nemen. De start vindt beide dagen plaats om 15 uur vanaf de Recreatiez al van de Koninklijke Verkade Fabrieken, in gang Valkstraat. Deelnemers, die de tocht binnen 2 uur volbrengen, ontvangen met het oog op het doel van deze tochten een söbere herinnering, bestaande uit de startkaart, welke voorzien ze-1 worden van een toepasselijk stempel. Inschrij vingen le richten tot de voorzitter van „De laatste Loodjes", de heer J. P. Lubbers. Tuinstraat 62. Zaandam, lel. 4653. rlwrar tevens alle verdere in lichtingen te verkrijgen zijn. De in schrijving sluit Vrijdag 13 Februari te 17 uur, daarna wordt het inschrijfgeld met 10 ct. verhogd. Wandelaars draagt op sportieve wijze Uw steentje bij en schrijft vooral spoe dig inl Vindingrijke jeugd te Wormerveer WORMERVEER. Het tS ver blijdend te zien, hoe ook de jeugd in alle geledingen beseft wat er in het Zuidwesten van ons land is gebeurd, en hoe noodzakelijk het is, dat daarvoor op alle mo gelijke manieren wordt inge zameld. Zo werd de sneeuw, waarop de onberekenbare Hol landse natuur ons gistermorgen tracteerde, oorzaak, dal de pen ningmeester van het Comité Wa tersnood, de heer A. C. Couwen- hovet, nog weer een bedrag van 32.50 aan zijn totaal heeft kun nen toevoegen. Ronnie Dietz woont aan de Lindenlaan en ook die Linden- laan lag naturlijk onder de sneeuw. Ronnie kwam op het idee om de bewoners van de Linden- laan lag natuurlijk onder de betaling én de opbrengst te be stemmen voor het Rampenfonds. Haar idee vond weerklank bij de bewoners en bij een tiental ka meraadjes. En Ronnie Dietz toog aan het werk en met haar Fred die Groot, Ada Kolder. Tineke Kolder .Elly Koeman, Willy Hille, Jopie Versluijs. Jantje Dietz, Piet Kolder, Hans Termaat en Rudy Bruijn. De Lindenlaan fcu-'Om schoon en het Rampenfonds kreeg 32.50. Maar deze elf kameraadjes vonden een beste partuur in de elf jongens, die bij het Station N. S. te Wormerveer poffertjes verkochten en uit deze ver koop niet minder dan 97,27 konden afdragen aan de heer Couwenhoven. Bravo, meisjes en jongens, dat was goed zo' Mooi initiatief van „Ons Huis'Meiding WORMERVEER. Toen bekend werd dat de vrouwen uit het getroffen gebied ten zeerste verlegen waren om het eenvoudigste naaigerei, nam de leiding van „Ons Huis" onmiddellijk het initiatief om een beroep te doen op de Wormerveerse huismoeders. Het resultaat was dat 112 kistjes met dit onontbeerlijke goed gereed gemaakt konden worden, met als inhoud o.a spelden, naalden, diverse kleuren stop zij en naaigarens, band, knopen, vin gerhoed en een schaar. Bijna veertigduizend gulden En de stroom blijft aanhouden WORMERVEER. Bij de penning meester van ,dc Wormerveerse Ge meenschap, de heer A. C. Couwenho ven, die tevens als penningmeester van het Comité-Watersnood fungeeft, blij ven de giften voor het Nationaal Ram penfonds binnenkomen. Tot gisteravond was het totaal der bedragen gewor den f 38.182.69. Om een beeld te geven ofschoon een zeer summier beeld van de samenstelling van dit bedrag, zij hier vermeld, dat, behalve de opbrengst van de lijst- en buscollecte, daar o.a. nog aan konden worden toegevoegd: f 2535.van Drukkerij Meijer (di rectie en personeel); f 2500.van C. Avis Dzn; f 500.van Drukkerij Mer- curius; f 465.van Drukkerij Blank; f 1085.86 als opbrengst van de collecte in de Geref. Kerk aan de Wattstraat: f 1650.95 als opbrengst van de collecte in de R.K. Kerk: f 79— van de Ge meentepolitie: f 25.van de Arbeiders Toneelvereniging ..Uit Eigen Kring"; f 100.van de Hervormde Diaconie; f 81,85 van de leerlingen van school C aan de Beukenweg; f 30,van de Kla- verjasclub Wandelweg; f 50.van het Bureau voor Sociale Zaken. Op het moment, waarop we deze opsomming maakten, waren de resultaten van de collecten in de Ned. Herv. Kerk en de Doopsgez. Kerk nog niet bekend. Weer twintigtons trailer met goederen WORMERVEER. Door het Comité Watersnood werd Zaterdagmiddag we derom een 20-tons trailer van de fa. Jan Dekker volgeladen met goederen, welke door onze alsmaar gevende bur gerij zijn bijeengebracht. De inhoud van deze vrachtwagen bestond uit: 6 dozen babykleertjes: 5 dozen dames kleding; 6 dozen diversen (kleding); 317 warmwaterkruiken: 14 kinderde kens; 4 kinderwagens; 6 kinderbedjes: 3 kinderledikantjes; 7 dozen herenkle ding; 375 luiers; 32 lakens; een paar loarzen; 3 eenpersoonsledikanten: 4 tweepersoonsledikanten; 12 tweedelige stromatrassen; 21 driedelige matrassen; 46 wollen dekens; 27 molton dekens; 9 gestikte dekens; 800 zakdoeken; één werkjas-, 5 overalls; 10 kussens; 5 kin dermatrassen; 4 schudbedden; 4 dozen schoenen: 5 peluwen; 3 spiraalmatras- sen; 112 pakken naaigerei „Ons Huis". Bovenstaande auto was dan de één en twintigste, welke uit Wormerveer goederen voor de rampgebieden heeft -eggebraeht. Zij allen tezamen ver voerden niet minder dan 98 ton. On der die goederen was dan ook 2000 kilo bak- en braadvet, en 251 grote dozen, waar in elke doos 24 pakken havermout, gortmout en-of custardpoeder ver pakt waren. Waar nu de inzameling van goederen stopgezet is en de verzen ding daarvan ook afloopt, mogen we tenslotte vaststellen, dat onze gemeente in dit opzicht zeker niet is achter ge bleven bij anderen en dat onze burgerij de gemeenschapszin heeft kunnen op brengen, welke van haar mocht wor den verwacht. VierHonderdvijftig zangers zingen voor Rampenfonds WORMERVEER. Veel en velerlei zijn de initiatieven, welke beogen de financiële hulp voor de rampgebieden zo groot mogelijk te maken. Hier is er weer één van: Op Zaterdag 21 Februari a.s. zal er door alle Wor merveerse zangverenigingen gezamen lijk een concert worden gegeven in twee kerken, n.l. de Gereformeerde Kerk aan de Wattstraat en de Neder lands Hervormde Kerk aan het Noord einde. Voor deze beide concerten heb ben de ongeveer 450 zangers en zange ressen de medewerking verkregen van onze Zaanse altzangeres Aafje Heijnis. met haar begeleider Jo van den Boo- gaart. De concerten beginnen om half acht en in beide kerken zal hetzelfde programma ten gehore worden ge tracht. Uiteraard zal de volgorde ver schillen. De toegangskaarten voor deze concerten zullen f 1.per stuk kosten en ze zullen van vandaag af in voor verkoop zijn bij vier plaatselijke boek handelaren, n.l. Spaander, Gorter, Mo- en Nieuwpoort. Zierikzee is een stadje, dat reeds t eel van rampzalige overt tromingen te lijden beeft gehad. Boven dit ver woeste hotel hangt een helicoptère als een spiedend insect WESTZAAN Gemeenschap gaat plannen maken WESTZAAN. Hedenavond belegt de Westzaanse Gemeenschap haar jaar vergadering ten gemeentehuize. Het de bestuursverkiezing, daar zowel voor- voornaamste punt der agenda is wel zïtter G. T. Vos als bestuurslid C. Sol aftredend zijn en zich met meer her kiesbaar steilen. Voor het Witte Kruis WESTZAAN. Door de Klaverj as- vereniging ..Van Dijk en Allan" werd vorige maand een klaverjastornooi in ..De Prins" georganiseerd, waarvan de baten bestemd waren voor de plaatse lijke afdeling van „Het Witte Kruis". Maandagavond kon penningmeester A. C. Groothand het saldo, een bedrag van f 121.43 in ontvangst nemen. POSTZEGELRUILBEURS WESTZAAN. De Postzegelclub ..Onder Ons" houdt. Woensdagavond haar maandelijkse bijeenkomst in het Top-zaaltje van „De Prins". Tevens be staat daar gelegenheid zegels te ruilen. jISP GEEN HOOI VOOR DE WIERINGER- MEER JISP. De o.a. uit de gemeente Jisp geleverde 37 ton hooi, die naar Pur- merend is vervoerd was niet bestemd voor geëvacueerd vee in de Wieringer- meer, maar voor het vee in de getrof fen gebieden. Lichtaggregaten deden uitstekende dienst WORMERVEER. Twee plaatselijke electrotechnische bedrijven hebben zich voor de rampgebieden verdienstelijk gemaakt door ieder een lichtaggregaat beschikbaar te stellen bij de hulpver lening. Het waren de firma's Klaas Klokman en Pranger en Verhoeven. De laatsten stelden bij hun aggregaat tevens een paar mensen beschikbaar, die het apparaat bedienden. Thans is bericht ontvangen, dat men van de aangebo den diensten dankbaar gebruik heeft kunnen maken. Het ene deed dienst in Den Briel en het andere -in Helle- voetsluis en gisteren nu is een auto van de C.M.C. naar Hellevoet gereden om de beide aggregaten weer naar huis te brengen. Zij hebben hun werk gedaan en het ware te wensen, dat alle taken zo snel en zo voorspoedig aflie pen. Jubüeum-eadrewedstrijden „A.B.V." WORMERVEER. Op 12. 13. 14 en 15 Februari a.s. zal „Het Stationskoffie huis" van de heer J. Roos aan de Zaan- weg weer een aantal prominente bil jarters herbergen, die elkaar zullen be kampen in cadre 38 2. Het zijn de he ren K. van 't Hof. J. Broerson en H, Koomcn uit Zaandam. Van Meeuwen en B. van Leeuwen uit Amsterdam; ligthart uit Alkmaar en C. Brandjes uit Uitgeest. In verband met de evacuatie van grote delen van Schouwen-Dui- veUtnd ligt de haven van het stadje Zierikzee vol schepen. (Van onze correspondent te Parijs) IN PARIJS heeft men goede hoop, dat het ernstigste probleem van het na oorlogse Frankrijk, dat der volkshuisvesting, nu eindelijk eens op een serieuze manier aangepakt zal worden. In Nederland, waar men toch ook wel geleerd heeft, wat het woord woningnoo^ betekent, zal men zich moeflijk een voorstelling kunnen maken van hoe de* toestanden in Frankrijk zijn. In een stad als Parijs is het absoluut onmogelijk om een woning te krijgen. Er is in de Franse hoofdstad sinds de oorlog vrijwel niet gebouwd, maar er zijn wel 3000 woningen per jaar in elkaar gezakt. Alleen al in Parijs zoeken meer dan 200.000 personen wanhopig naar een paar kamertjes en een keuken. Tienduizen den gezinnen moeten in dure hotels wonen, waar zij vaak niet eens mogen koken. Tienduizenden huwelijken moeten worden uitgesteld, omdat er gewoon geen onderdak te vinden is. Men neemt aan, dat ongeveer een kwart van de Parijzenaars direct of indirect van de „crise de logement" te lijden lieett. Zoveel mogelijk Fransen in een eigen huis MATUURLIJK. wanneer men over 1 geld beschikt, is het niet moeilijk cm een appartement te vinden. Maar dan moet men niet van een sleutelgeld van tienduizend gulden schrikken. Verder kan men natuurlijk ook een flat kopen. Voor 40.000 gulden kan men kiezen. Van die som betaalt men 15-000 gulden ineens en de rest in 25 jaar. De nieuwe minister van Wederop bouw en Volkshuisvesting, de energieke heer Pierre Courant, is thans bezig via het zware geschut van de grote Parijse bladen zijn indrukwekkende plannen de publieke opinie in te schie ten. Ten eerste heeft hij bekend ge maakt er voorlopig van af te zien de huren te verhogen. Hetgeen met ap plaus ontvangen is. Maar aangezien men in Frankrijk niet meer dan 25 gulden per maand voor een woning met drie. kamers betaalt, waarmede de huiseigenaar zijn onkosten maar nauwelijks kan dekken, betekent dit. dat de minister van de particuliere geldbelegging in huizen heeft afge zien. Dat is een realistische kijk op de zaken. Sinds de oorlog hebben parti culieren geen hmp-huizen meer laten zetten, aangezien dergelijke bestede kapitalen geen e: kele rente opleveren. PLAN-COURANT MEEN. Pierre Courant wil, dat zoveel mogelijk Fransen eigenaar worden van het huis. waarin zij wonen. Daar voor heeft hij een bijzonder ingewik keld systeem van leningen, staatspre- mies enz. uitgedacht, dat het voor een zeer groot gedeelte van de Franse be volking mogelijk zal maken om zelf een huis te laten zetten. Tegelijker tijd heeft de minister zijn architecten opdracht gegeven een landhuisje van drie kamers, keuken en badkamer plus een tuintje te ontwerpen, dat overal en met aan de lopende band vervaar digd materiaal gebouwd kan worden. De kosten van zo'n huisje zullen vier a vijfduizend gulden bedragen, waarna de gelukkige eigenaar dan nog 25 jaar 35 gulden huur per maand zal moeten betalen. Een dergelijke huisje kost op het ogenblik zeker nog 25.000 gulden. Deze geweldige prijsverlaging zal men tot stand brengen, omdat deze huisjes in heel Frankrijk volgens een heel nieuw systeem en met op grote schaal gefabriceerd eenheidsmateriaal gebouwd zullen kunnen worden. De bouwtijd zal drie maanden bedragen en men zal er zorg voor dragen, dat deze landhuisjes bij de verschillende landschappen en regionale bouwstijlen aangepast zullen worden. Een derde van al de te bouwen huizen zal uit ..drie-drie-drie woningen" (drie kamers, in drie maanden gebouwd. 30 pet voor rekening van de hulseigenaar) bestaan. MINDER ETALAGES TN PARIJS, waar in zo kort mogelijke tijd 40.000 woningen gebouwd zullen moeten worden, ligt het probleem an ders, aangezien men hier natuurlijk geen landhuisjes kan zetten. Hier wil de minister op grote schaal huizen van hoogstens vier étages gaan op richten. Tot nu toe bestonden de nieuwe gebouwen gemiddeld uit zesden verdie pingen. Maar Pierre Courant heeft laten uitrekenen, dat een gebouw van vier étages per verdieping goedkoper is dan een van zeven of acht. aangezien de funderingen dan veel eenvoudiger kunnen zijn en men geen kostbare lif ten nodig heeft. Deze blokken zullen gezet worden op z.g. „Ceinture verte", dat zijn de oude en thans met gras be dekte fortificaties, die om de hoofdstad liggen. Deze terreinen had men eerst willen bewaren om er parken van te maken Nu heeft men echter besloten, dat er in de stad zelf nagenoeg niet meer ge bouwd z.al worden. De alleroudste wij ken zal men langzameruand gaan op ruimen en in de plaats hiervan zullen parken aangelegd worden, zodat de Parijzenaars toch wat meer groen zul len krijgen. Wat die nieuwe appartementen be treft, waarvan de meeste uit drie ka mers. keukentje en badkamertje zullen bestaan, wil men het ook weer zo rege len. dat de toekomstige bewoners er langzamerhand ook de eigenaars van '.voiden. De kosten van deze ruim 50 vierkante meters grote flats zullen on geveer 15.000 gulden bedragen, waarvan een derde bij het overhandigen van de sleutel betaald moet worden en de rest in 25 jaar. Voor hen, die deze 5000 gul den niet kunnen betalen, zal men an dere oplossmgen zien te vinden. 120.000 WONINGEN FYE nieuwe minister stelt zich voor dit jaar 120.000 woningen te bouwen, wat overigens natuurlijk nog niet bij benadering genoeg »s. Maar via geheel nieuwe bouwsystemen, die op het ogenblik in Lc- Havre «waar men in twee maanden een gebmw met acht tien woningen heeft gezet» a: wot den tregepast, venvacht men .le touv-prij zen en de oouwtijden op o?n zeei ge voelige manier te kunnen verlagen, in de grote steden zullen de huizen voor het grootste geden'te uit beton worden opgetrokken, hetgeen in staat stelt om op een zeldzaam vlugge manier te construeren. De muren worden ter plaatse gegoten en wanneer de deuren en ramen .in. ook aan de lopende band gemaakt zuilen wo-wen. zal men ge middeld tien maal zo vlug kunnen bouwen als b.v, in 1939. Daarbij spoort de staat de grote bedrijven aan wo ningen voor hun arbeiders te gaan bouwen. Het Parijse werkgeversver bond heeft als eerste geantwoord met een plan om dit jaar nog 2000 flats ge reed te maken. De huur van deze flats zal berekend worden naar het inko men van de bewoners. Na 25 jaar zal de huurder automatisch eigenaar zijn geworden. Wanneer de heer Pierre Courant het een paar jaar als minister uithoudt, zal over één generatie het grootste ge deelte van de Fransen in een eigen huis wonen. Postzegel WATERSNOOD 1953 Hierboven ziet ge een afbeelding van de door de PTT uit te geven watersnoocizegels, waarvan de op brengst geheel ten goede komt aan het Nat. Rampenfonds. De zegel wordt verkocht met een toeslag van tien cent. Ingaande 10 Februari zal de zegel (goud-okerkleuriq met opdruk) a an alle postkantoren verkrijgbaar zijn. De PTT verwacht ten baie van het Rampenfonds een opbrengst pan een millioen gulden. Voorts zal alleen op 10 Februari aan de verzamelaarsloketten op de postkan toren een speciale enveloppe met het Zeeuwse wapen in kleuren verkrijgbaar 'Ön' Er zal een bijzonder stempei op ivorden gedrukt. Deze enveloppe kost f 0.70. Twee rijdende postkantoren zul len voorts door hel land trekken. Aantal slachtoffers 1395 Juist voor het ter perse gaan van dit nummer bereikte ons het bericht, dat het aantal slachtoffers van de waters noodramp is gestegen tot 1395. In tegen stelling met andersluidende berichten die voor Stavenisse een dodencijfer van 300 en zelfs van 400 gaven, kunnen wij mededelen, dat het aantal slachtoffers hier circa 200 bedraagt.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3