r Ongerechtvaardigde critiek op Groninger Universiteit Bij reddingswerk omgekomen soldaat begraven EDELMOEDIG LEGER VAN HELPERS IN ITALIË Douanerechten en export belasting ingetrokken „Dubbele prijzen" verboden TAFT: geen frontaanval op rode linies in Korea Het ideale paar Blauwe Gillette Mesjes J eo. DULLES verwacht deze zomer grote vooruitgang van de E.D.G. Parijs dringt aan op nauwere samenwerking met Britten KRUISWOORDRAADSEL r Geen Frankrijk- Nederland (scheepvaartberichten) DINSDAG 10 FEBRUARI 1953 Studenten hebben met bussen gereed gestaan maar hun komst werd ongewenst geacht De Groninger studenten hebben direct, toen de ramp over ons land bekend werd. gereed gestaan om massaal naar het getroffen gebied te trekken voor dc hulpverlening, maar de autoriteiten acht ten het raadzamer dat de Groninger studenten niet zouden gaan. Ze hebben zich gedisciplineerd getoond en gehoor gegeven aan de oproep die hun rector- magnïficus tot hen richtte. Maar hun te leurstelling is zeer groot, nu achteraf critiek gehoord wordt, uit Holland, dat de Groningse Universiteit achter geble ven is in de hulpverlening. De rector-magnifïcus. prof. mr. J. H. Beekhuis heeft ons nauwkeurig de gang van zaken geschetst en daaruit blijkt zonneklaar dat de studenten niet in ge breke zijn gebleven. Immers Zondagmid dag om 2 uur stonden de Groninger stu denten gereed om naar het getroffen ge bied te trekken voor hulpverlening m gecharterde bussen. De rector-magnifi- cus. prof. Beekhuis, heeft namens d» studenten de hulp aangeboden aan de commissaris der Koningin, de heer E. H Ebels. De Commissaris was getroffen door de spontane bereidwilligheid maar uit con tacten met de autoriteiten in het Wes ten bleek dat het raadzamer was de Groninger studenten hier te houden. De overkomst naar het rampgebied werd ongewenst geacht. Er is toen onmiddel lijk een vergadering belegd in de stu dentensociëteit Mutua Fldes, waarbij ook vertegenwoordigers van het Rode Kruis aanwezig waren. Hier heeft de rector-magnificus in een redevoering de studenten voorgehouden dat alleen georganiseerde hulp effectief zou zijn. De studenten hébben zich hier bij, zij het met moeite, neergelegd. Men besloot toen tot een grootscheepse de keninzameling. Vijftig groepen van twaalf studenten zamelden nog de vol gende dag vele dekens in. Verder heb ben de studenten zich aangemeld bij het stadhuis en later bij het Gew. Ar beidsbureau om zo spoedig mogelijk naar het rampgebied te worden gezon den. Beloofd is dat de studenten uit het Noorden het eerst gestuurd zouden wor den. indien hieraan behoefte was. Voor de Groninger studenten is de gang van zaken uiterst teleurstellend geweest, want hun hulp is verder niet gevraagd. Zij zijn nu van plan, in ieder geval de a.s. zomer naar het ge troffen gebied te gaan om dan te hel pen met die werkzaamheden die dan gebeuren moeten. Tenzij ze nu nog kun nen helpen. Ze gaan wat graag, maar ze verdragen kwalijk de onbillijke cri tiek die nu aan het adres van de Gro ninger Universiteit gericht wordt. Noodvoorziening Land bouwwerktuigen Overheid en bedrijfsleven hebben de handen ineengeslagen en een commissie ..Noodvoorziening Landbouwwerktui gen" opgericht. Deze commissie vraagt, ten einde te komen tot onmiddellijke voorlopige droogmaking en conserve ring van tractoren en landbouwwerk tuigen, om motormonteurs, hulpmon teurs. servicewagens, lichte kraanwagens en gereedschappen, De tijdelijke hulp krachten zullen in ploegverband wer ken. Het secretariaat van deze commis sie „Noodvoorziening Landbouwwerk tuigen" is te Den Haag. Stadhouders laan 126 gevestigd. De noodvoorziening heeft ten doel duizenden tractoren en landbouwwerk tuigen. waarin millioenen zijn geïnves teerd, tegen verdere schade te vrijwa ren. 2000 gegadigden voor cursus „televisieregisseur" Voor de cursus .televisieregisseur" heb ben zich meer dan 2000 gegadigden ge meld. Dertien hunner zijn thans aangewe zen de cursus in de televisiestudie te Bus- sum te volgen. Zij duurt 3 maanden, om vat 52 lessen en is gearrangeerd door de vier omroepverenigingen. De heer J. W. Rengelink. lid van het dag. bestuur der Nederlandse televi stichting, heeft de cursus ingeleid. Zaterdagmiddag is de by het red dingswerk omgekomen soldaat A. Zwarts te Delft met militaire eer ten grave gedragen. Een ere-escorte, bestaande uit de batterijcommandant kapt. H. Hesting, de regimentscommandant A. A. J. M. Zanoni, de commandant van het vlieg veld Ypenburg, overste baron H. C. H. van IJselmuiden, en de generaal-majoor C. Nijnatten, alsmede een vuurpeleton, wapenbroeders, vele vrienden en ken nissen vergezelden de zo tragisch om gekomene naar zijn laatste rustplaats. Driekleur en helm dekten de kist, waarop kransen van het commando _7.v/3vq Luchtafweer Artillerie,- ven zijn wapenbroeders, familie en van zyn pa- Prins Bernharrl dankt It. gen. Eddy De opperbevelhebber van de Ameri kaanse troepen in Europa. luiL-gen. Manton S. Eddy, die direct na de storm van Zondag 1 Febr. een tocht boven het geteisterde gebied in ons land maakte en uitgeruste troepen zond om behulp zaam te zijn bij het reddingswerk en evacuatiewerk. heeft gisteren een tele gram van Prins Bemhard ontvangen. Dit telegram luidt: „Ik ben gedurende de laatste vier dagen getuige geweest van het verbazingwekkende werk, dat uw troepen op het land en in de lucht verrichten. Ik wens mijn oprechte dank uit te spreken tot u voor uw bewonde renswaardige bijdrage als goede wapen broeders in dit uur van beproeving." Spoorkaartjes op crediet Voor terugkeer naar noodgebieden Zoals bekend, kunnen aan personen, die naar de noodgebieden moeten te rugkeren, plaatsbewijzen voor de Spoor wegen op crediet worden verstrekt te gen inlevering van een door of namens de burgemeester ter plaatse afgegeven bewijs. In Den Haag zijn deze bewijzen te verkrijgen in het nieuwe stadhuis Uiteraard geldt, dit slechts voor de ge- evacueerden. die in Den Haag zijn ge registreerd. Personen, die in andere plaatsen zijn geregistreerd, dienen zich tot de burgemeester in de desbetreffen de plaats te wenden. Gearresteerde Indonesiërs uitgewezen De 24 November te Amsterdam op grond van ongewenste politieke activiteit gearres teerde Indonesiërs Sunito en Go Gien Tjwan, zijn gisteravond uit het land ge wezen. Zij vertrokken per vliegtuig van 21 uur naar Djakarta. Enige heren van het Hoge Commissariaat van Indonesië waren bij het vertrek op het vliegveld aanwezig. troon, de heer C. Braat, waren neerge legd. Kapitein Hesting schetste A. Zwarts als een plichtsgetrouw soldaat, die een van de eersten was, die zich aanmeldde voor de hulpverlening. Hij vroeg eer bied voor het grote offei, dat hij bracht. In de aula werden achtereenvolgens ten gehore gebracht: „Heer. die Uw tent in de hemelen spreidt". „Wilt heden nu treden" en onder de tonen van het ,.Wien Neerlands Bloed" werd de kist naar de groeve gedragen, waar na het zinken van de kist de plechtigheid met een salvo van het vuurpeleton werd be sloten. Uitgestrekte landerijen in- Lincolnshire (Engeland) zijn overstroomd door het zeewater, t door de dijken brak. Vooral Mablethorpe aan de kust van Lincolnshire was er slecht aan het stadje en omgeving geheel te ontruimen. Een luchtfoto van de toestand ït de vorige week ook daar toe. Er werd officieel besloten ,e Mablethorpe. Neem Ier bestrijding van gf/ep de krachtig werkende nsi HET OUWEL.CACHET WAARBORGT SMAAKLOOS EN GEMAKKELIJK INNEMEN Om de Engelse beker Bromwich en Chelsea spelen weer gelijk De bekerwedstrijd tussen West-Brom- wich Albion en Chelsea, welke Maandag voor' de tweede maal werd overgespeeld op het terrein van Aston Villa, is na vei-lenging wederom in een gelijk spel geëindigd: 11. Te Hillsborough, Shef field, eindigde de eveneens voor de tweede maal overgespeelde wedstrijd tussen Notts County en Bolton Wande rers in een 10-zege voor Bolton. Bolton komt nu in de vijfde ronde. Zaterdag 14 Februari a.s., te Luton uit tegen Luton Town. West-Bromwich en Chelsea zullen vóór Donderdag andermaal tegen el kaar uitkomen. Sportflitsen Aan het internationaal concours bip- pique, dat van 15 tot 22 Maart a.s. in Dortmund zal worden gehouden, zullen de volgende Nederlandse springruiters deelnemen: B. J. J. Arts (Amsterdam) met „Tatjana" en „Rosette"; J Hensen (Tilburg) met „Pontius Pilatus" en J- J. Gruppelaar (Ede) met „D'Artagnan". „Random Harvest" en als reserve „Rui tenheer". Eén millioen lire aan giften bij de Nederlandse gezant De in Rome verblijvende Nederlan ders. die bij het vernemen van de be richten over de watersnood zeer terneer geslagen waren, voelen zich op dit ogen blik getroost door de warme sympathie waarmede de Romeinen het leed, dat over het vaderland is gekomen, oprecht en met edelmoedigheid delen. Nauwe lijks was tot de Italiaanse bevolking de omvang van de ramp doorgedrongen, of in eenieder kwam spontaan de drang op te helpen, te gever., te troosten. Aan het hoofd van dit edelmoedig le ger van helpers staat Z. H. de Paus zelf, Die, nauwelijks van het onheil in kennis gesteld, de Apostolische Inter nuntius in Den Haag opdroeg alles in het werk te stellen om zoveel mogelijk de nood van de getroffenen, en vooral van de getroffen kinderen, te lenigen. De H. Vader heeft ook terstond de Pau selijke Commissie van Bijstand bevolen alle kinderkolonies, welke verleden zo mer enkele honderdduizenden Italiaan se kinderen gedurende vier weken heb ben gehuisvest, geheel ter beschikking van de noodlijdende Nederlandse kin deren te stellen. De Nederlandse rege ring echter heeft, zoals gemeld, ge meend, dit aanbod voorlopig niet te mogen aannemen, omdat zowel de ge- K.S.G. in werking Het Hoge Gezagsorgaan van fe Kolen- en Staal Gemeenschap heeft gisteravond met de officiële opening van de gemeenschappelijke markt van dc zes K.S.G.-staten een einde gemaakt aan de Europese economische grenzen voor kolen, schroot en Ijzererts. Het Hoge Gezagsorgaan heeft daar mede de bevoegdheden gekregen, die op grond van het 50-jarig verdrag toege kend zyn. De regeringen van Frankrijk, West- Duitsland, Italië, België, Nederland en Luxemburg hebben instructie gekregen om voor zover 't bovengenoemde produc ten betreft: de douanerechten op de importen in te trekken: een einde te Bouwvakarbeiders voor de getroffen gebieden» In een brief aan de minister van Sociale Zaken zegt de Algemene bond van werkers in de bouwnijverheid nu en in de toekomst bereid te zijn krach tig medewerking te verlenen bij het herstel en de opbouw van de getroffen gebieden. Om dit evenwel met het grootsite succes te doen, verzoekt de Bond te bewerkstelligen, dat vervoer van en naar het rampgebied en plaats van inwoning en het inzetten van groe pen vrijwilligers snel geregeld wordt en voorts, dat nu reeds maatregelen geno men worden, om, zodra dit mogelijk is, een aanvang te maken met de bouw van barakken en cantines, zodat de lig ging en verzorging van de bouwvakar beiders. die in de getroffen gebieden gaan werken, verzekerd is. Blokkade vasteland communistisch China? De republikeinse fractieleider van de Amerikaanse senaat Taft heeft gisteren verklaard, dat de Amerikaanse regering niet van plan schünt te zyn een front- aanval op de communistische linies in Korea te doen. Taft zeide, dat „er nog andere middelen" waren om druk uit te oefenen op communistisch China om het Koreaanse conflict te beëindigen. Hij zei verder dat hij altijd een voor stander is geweest van het plan van Mac Arthur om de Chinese bases in Mandsjoerije te bombarderen en het vasteland van China te blokkeren Thans hebben de Chinese communisten. aldus Taft, hun defensie echter zover opgebi uwd, dat een frontaanval door de geallieerden niet kan worden over wogen. Gisteren werd in de „Prawda". het orgaan van dc communistische party in Rusland voor het eerst critiek geleverd op het besluit van president Eisenhower om Formosa te deneutraliseren. Het blad schreef dat dit besluit er op ge richt is de oorlog in het Verre Oosten uit te breiden. Inmiddels wint de gedachte een blokkade van China in het Ame rikaanse Congress hoe langer hoe meer veld. Senator Russell zei, dat hij hoopte dat de afgevaardigden van de V. S. bij de Verenigde Naties ener giek op de goedkeuring van een blokkade van China zouden aandrin- gen. Generaal Bradley heeft gisteren te genover enige senatoren verklaard dat hij van oordeel was dat schepen die on derweg zijn naar communistisch China kunnen worden aangehouden en ge dwongen cmtrabande te lossen, Een dergeliil- ontreden behoefde geen oor log te betekenen. - maken aan de exportbelastingen; de quota-restricties op de im- en exporten te vernietigen, en voorts „dubbele prij zen", waardoor de andere leden van de ~ï.G. ten opzichte van de binnenlandse kopers benadeeld worden, te verbieden. Tenslotte worden dubbele vrachttarie ven, waardoor binnenlandse verladers ten opzichte van buitenlandse bevoor deeld worden, verboden. Verder heeft het Hoge Gezagsorgaan de regeringen geïnstrueerd de be staande valutabeperkingen in zoverre in te trekken, dat de verbruikers van kolen, staal en schroot, in de zes lan den in de gelegenheid zijn de nodige vreemde valuta voor de aankoop van kolen, ijzererts en schroot te verkrij gen. Het Hoge Gezagsorgaan heeft voorts bevoegdheid de prijzen, productie en distributie te regelen en het toezicht op zakelijke overeenkomsten. Gisternacht is de eerste zending een trein met 40 ton cokes die zonder heffing van douanerechten en quotabe- palingen de grens overschrijdt, uit Duitsland naar Frankrijk vertrokken. troffenen als de helpers er de voorkeur aan geven de kinderen in eigen gezins verband te doen blijven. Ook de Vicaris-Generaal van Vati caanstad, Z. H. Exc. Mgr. Van Lierde, heeft een oproep tot de gelovigen in zijn gebied gericht. De leden van de vrouwelijke en mannelijke afdeling van de Katholieke Actie van Vaticaan stad brachten persoonlijk een bezoek bij de meer dan 900 gelovigen van Vati caanstad om er geld en goederen in te zamelen. Mgr. Van Lierde verklaarde, dat hij diep getroffen was door de edel moedigheid, waarmede de bewoners van Vaticaanstad zijn oproep hebben beant woord. Slechts twee dagen na het bekend worden van de ramp waren de initia tieven tot hulpverlening in Italië niet meer te tellen. De Italiaanse radio, waarvan de luisteraars reeds sedert ja ren gewend zijn aan weldadigheids- acties, die bij verschillende gelegenhe den door de radio worden georgani seerd, roept tot zes maal per dag haar luisteraars op tot vrijgevigheid. 48 uren na de eerste oproep overschreden de uit het gehele land binnengekomen gif ten de 50 millioen lire. Daarbij komt dan nog. dat allerlei verenigingen van arbeiders en vakorga nisaties van industriëlen, winkeliers, kortom van alle klassen en standen de bevolking, ook een oproep tot hun leden hebben gedaan. En dit met een succes, dat alle verwachtingen over treft. Al deze oproepen en aansporingen blijken allerminst tevergeefs gedaan te worden, want sedert Dinsdagavond is in het Nederlandse gezantschap te Rome meer dan één millioen lire aan giften door de gevers persoonlijk gebracht. Naast deze inderdaad nationale geld inzameling staat de inzameling van kle dingstukken, dekens, levensmiddelenen andere voorwerpen, waaraan onder de daklozen gebrek bestaat. Om dit spontaan helpen nog te ver volledigen, heeft minister-president De Gasperi Woensdagavond na de nieuws berichten via de radio persoonlijk een oproep tot het Italiaanse volk willen richten. Ook hy heeft in een zeer hoog staande toespraak de tastbare bewyzer. gevraagd van de solidariteit der Euro pese gemeenschap. Inderdaad heeft Italië deze solidari teit getoond. Voorrang voor emigranten naar Canada Aan duizenden Nederlandse emigranten uit, de ondergelopen gebieden zullen zoals reeds eerder bekend waren gemaakt, spe ciale faciliteiten worden verleend om Ca nada binnen te komen. Aan landbouwers en nlet-landbonwers uit deze gebieden zal voorrang worden verleend. Niet-landbou- wers zullen worden geselecteerd volgens de mogelijkheid hen in Canada te werk le stellen en niet zozeer volgens de huidige lijst van beroepen. U scheert zich nog gemakkelijker^ beter en sneller als U «Je extra scherpe Gillette mesjes in een Gillette scheerapparaat gebruikt. Want ook die vormen een ideaal paar! Zy garanderen dat U zich elke morgen snel en perfect scheert. *N GILLETTE SCHEERAPPARAAT EN ZU BEHOREN BU ELKAAR Blue Gillette Thin Gillette 75 per 5 Een „goeie morgenbegint met Gillette Ij Onderscheiding voor dr. M. J. Friedlaender Een dezer dagen heeft Geheimrat dr. M. J. Friedlaender te Amsterdam uit han den van de zaakgelastigde der Westduitse Ambassade in Nederland, dr. Werner von Holleben, het grootkruis van verdienste met de ster ontvangen dat hem door bondspresident prof. Heuss op voorstel van bondskanselier Adenauer was verleend. De 85-jarige Duitse geleerde geniet interna tionale erkenning als deskundige op het gebied van de Nederlandse primitieven. Hy begon zijn loopbaan in 1894 als we tenschappelijk medewerker in het Keulse Walraff-Richartz museum waarvan hij twee jaren later directeur werd. Nog in datzelfde jaar werd hij opgenomen in dc leiding van het nationale museum te Ber lijn. In 1907 kwam hij aan het hoofd van het kopergravurenkabinet te Berlijn. In 1929 werd hij daar benoemd tot directeur van het Nationale Museum, als hoedanig hij vier jaren later genoodzaakt was ont slag te nemen. Hij verliet Duitsland in 1939 en is sindsdien in Nederland gedomicili eerd geweest. R.K. Universiteit De rector magnificus der R.K. Uni versiteit te Nijmegen deelt mede, dat met ingang van Woensdag 11 Februari de colleges en practica zullen worden hervat By zijn terugkeer in de V.S, van zyn rondreis door Europa verkla: rde de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken. Foster Dulles, o.m. dat hy in het algemeen bemoedigd is door wat hem gezegd is door de leidende per soonlijkheden van de zes landen op het vasteland, die het verdrag 'oor een Europese Defensie-gemeenschap heb ben ondertekend. „Wü onderschatten de moeilijkheden niet", aldus Dulles, „waarvoor degenen die dit grote plan hebben ondernomen, staan, en wij geloven dat er een ver antwoordelijke wil is om dit plan tot voltooiing tc brengen". Dulles zei verder dat hij de indruk heeft dat er goede kansen bestaan dat het plan van de E.D.G. vóór het midden van deze zomer goede vooruitgang zal hebben gemaakt. Enige Amerikaanse zegslieden, die tijdens de reis van Dulles in nauw contact met hem stonden, deelden ver der mede. dat de Fransen op nauwere Colleges Technische Hoge school worden hervat De rector magnificus van de Techni che Hogeschool te Delft heeft bekend 'nmaakt, dat met ingang van Woensdag. '1 Februari a.s. alle colleges, oefeningen oractica en instructies zullen worden hervat samenwerking met de Engelsen aan dringen. Momenteel wordt in Parijs een plan uitgewerkt, dat naar men meent, zowel de goedkeuring van En geland als die van de Franse regering zal wegdragen. In dit plan wordt o.m. aangedrongen op de integratie van Britse troepen op het Europese vasteland in de E.D.G. en de belofte, dat Engeland zijn troepen op het vasteland zal handhaven voor de tijd. dat het NATO-verdrag van kracht is. Dezelfde zegslieden zeiden verder, dat men in België en Nederland van me ning is, dat het noodzakelijk is, dat Duitsland een bydrage levert voor de Europese verdediging, maar beide lan den vrezen, evenals Frankrijk, een her leving van een onafhankelijk Duits le ger. Luxemburg vormt geen probleem, ter wijl Italië een krachtige voorstander is van politieke,, economische en militaire eenheid, als een oplossing voor het Ita liaanse ovcrbevolkingsproblcem. De re gering zal waarschijnlijk fle ratificatie doorzetten, zodra de verkiezingskoorts in Italië geluwd is. Aangenomen wordt, dat Italië als eerste land de verdragen zal ratificeren. In W.-Duitsland zal Adenauer de rati ficatie waarschijnlijk in de nabije toe komst door kunnen zetten. Het enige gevaar komt van de zijde van het Con stitutionele Hof, dat nog kan uitmaken dat de pacten in strijd zijn met de fede rale grondwet, maar in West-Duitse re geringskringen verwacht men niet, dat zulks zal gebeuren. HORIZONTAAL: 1. plaats in Overijsel; 8. onbepaald voornaamwoord; 9. klein kind; 11. ogenblik; 12. noot; 13. zeehond; 15. onvruchtbare, dorre vlakte; 16. soort onderwijs (afk.); 18. windstreek (afk.) 19. plaats in Overijsel; 21. spil; 22. voor zetsel; 24. gelei; 27. lang, dun. smal stuk hout; 29. voegwoord; 30. voertuig; 32. noot; 33. droog en korrelig (van vruch ten); 35. Drentse enclave in de provin cie Overijsel. VERTICAAL: 1. overrijp; 2. bolgewas; 3. vistuig; 4. plan; 5. troefkaart; 6. ge wicht (afk.); 7. nimmer; 10. sportterm (afk.); 12. lidwoord; 14. ongunstige me ning; 15. logeergelegenheid; 17. gewicht; 18. vocht: 20. smalle zee-inham; 23. in houdsmaat; 25. gereed; 26. dans; 28. voer tuig; 30. wig; 31. tocht; 33. met name (afk.); 34. persoonlijk voornaamwoord. Staatsloterij RECTIFICATIE '0.1861 moet zijn 185L maar_ HILVERSUM I. 402 nieuws, 7.13 gram.. 8.00 gram.. 8.50 huisvrouw. 9.00 gram.. 9.40 gram. VPRO. 10.00 schoolradio. VARA: 10.20 vrouw. 11.00 gram., 12.00 dansmu ziek, 12.33 platteland, 12.38 lichte WOENSDAG 21.00 causerie. 21.20 gram.. 21.30 amuse- mentsmuz.. 21.50 gram.. 22.00 piano, 22 40 VARA: 7.00 gram., 22.45 prot. pr.. 23.00 nieuws. 23.15 gram. ENGELAND, BBC, Home Service. 330 ..i.: 14.30 Latijns-Amenk, orkest, 19.20 lichte muz, 21.00 symphonie-ork., 22.15 13.00 nieuws. 13.20 orgel, 13.45 gram., svmffföle-orkest, 14.00 causerie. 14.15 jeugdconccrt. 15.00 ^bbC light progr., low en ,n.. jeugd, 15.50 blokfluitensemble en soliste. 1215 dansmuz„ 13.15 lichte muz.. 13.45 16.10 jeiigd, 16.45 zieken. 17.15 dansmu- BBC N0rthern Orchestra. 16.00 lichte ziek. "17.50 regcringsuitz., 18.00 nieuws, 18.20 militaire causerie. 18.30 RVU, 19.00 toespraak, 19.15 lichte muz. VPRO: 19.30 jeugd. VARA: 20.00 nieuws, 20.05 politiek commentaar, 20.15 Promenade-ork., 20.50 hoorspel. 21.50 gevar. muz., 22.15 causerie, 22.30 Spaanse muz, - nn gram. muziek, 16.45 lichte muz.. 17.30 mentsmuz., 18.00 Schots orkest, amusem.muz.. 0.20 strijkorkest. HILVERSUM II. 298 nieuws, 7.10 gram., 7.15 gymn.. gram., 7.45 prot. pr.. 8.00 nieuw6. gram., 8.18 muziek, 8.45 gram.,' 9.0 ken. 9.30 huisvrouw, 9,35 gram,, 10.15 idem, 10.30 prot. pr., 11.00 hoorspel, no OA nUtf 111.l^.uu 11 UIl ie iliun., lü.tu .00 nieuws. 23.20 orkest 15 50 fUmmuz.. 17.45 gevar. 20.00 operaconcert. 22.10 strijkkwartet, 22.30 omroeporkest. 23.10 rhythmische n. NCRV: 7.00 muz.. 0.20 dansmuziek. 11.45 gram., 12.00 bas en piano, 12.33 13.15 gevar. BRUSSEL. 324 m.12.34 lichte r lichte muz., 12.59 klokgelui. 13.00 nieuws. 13.15 thuisfront. 13.20 lichte muz.. 13.50 kwartet, gram., 14.45 meisjes. 15.00 jeugdconcert. 15.45 gram., 16.00 jeugd. 17.20 orgel. 17.50 militaire causerie. 18.00 viool, cello clavecimbel, 18,30 causerie. 18.45 16.00 omroeporkest, 1.00 Prima Donna, opera. 22.15 strijk- geesteiüke liederen, 19.00 ,_o12.15 lichte muz.. 20.15 sym- 17.20 orgei. phonie-orkest. 22.15 jazzmuz. BBC. European Service. Uitzendingen 19.10 voor Nederland. 224 en 49 Nieuws, Achter het IJzeren Gordijn Vrijbuiters Radiodagboek. Wedstrijd van Ned. profs nu in overweging Naar wij vernemen heeft de Franse i Voetbal Federatie zich tot de KNVB j gewend met het voorstel om op 12 Maart a.s. te Parijs een Endenwedstrijd Frank rijk-Nederland te spelen ten bate van de slachtoffers van de watersnood. i De KNVB heeft hierop, bij alle erken- telijkheid voor het Franse aanbod, moe ten antwoorden dat een dergelijke wed strijd op de voorgestelde datum onmo gelijk zou kunnen worden gehouden om dat het Nederlands Elftal in Maart reeds twee landemvedstryden speelt, n.l. op 7 Maart te Rotterdam tegen De nemarken en op 22 Maart te Amsterdam tegen Zwitserland. In overweging is thans een wedstrijd tussen een ploeg van de in Frankrijk woonachtige Nederland se professionals en een Frans selectie elftal waaromtrent op korte termijn een beslissing zal worden genomen. De Franse Federatie heeft voorts aan de verschillende afdelingsbesturen ver zocht een toeslag te leggen op de entree- kaarten voor alle in hun ressort te spe len wedstrijden, zulks eveneens ten be hoeve van de slachtoffers der overstro mingen. Russische schaatsenrijders naar Helsinki Zes Russische schaatsenrijders zijn thans onderweg naar de Finse hoofd stad, waar op Zaterdag 14 en Zondag 15 Februari de wedstrijden om het we reldkampioenschap hardrijden op de schaats zullen worden gehouden. Het zijn: Sergeyev, de specialist op de 500 meter. Boris Shilkov, kampioen van Rusland 1953, Valentine Tsjajkin, we reldrecordhouder op de 1500 meter, Oleg Gontcharenko. Russisch record houder op de 10.000 meter. Vladimir Prochine en Dimitri Sakoenko. F. Remmers in bestuur van de K.N.V.B. Naar wij van de zijde van de K. N. V. B. vernemen, is in de vacature- Teeuw in het bestuur van de K. N. V. B. benoemd de heer F. Remmers te Zwolle. De heer Remmers is voorzitter van de Zaterdagmiddagclub „Be" Quick '28" te Zwolle. i AAGTEDIJK 9 van Rio de Janeiro naar Santos. AAGTEKERK 10 nm. te Marseille. AALSUM p. 10 Kt>. Blanco n. Las Palm. AARDIJK 9 van New York n. New Orleans. ABBEDIJK p. 10 Cp. Race n. N. York. AGAMEMNON 9 van Kingston n. Houst. ALBIREO 10 te Hamburg. ALETTA 10 te Pladju, ALHENA 10 te Antwerpen. ALIOTH 10 te Rotterdam. ALPHARD p. 10 Ouessant n. Recife. ALUDRA 9 te Rotterdam. AMSTELDIJK 9 van Corpus Christi naar Brownsville. ANNENKERK 10 te Suez n. Yokohama. ARENDSKERK 10 te Manilla. ARGOS p. 10 Finisterre n. A'dam. ARKELDIJK p. 10 Azoren n. Antwerpen. ATLAS 10 te Kopenhagen. BAARN 9 van A'dam. 11 te Hamburg. BACCHUS p. 9 Kd, Cruz n. Curasao. BARENDRECHT p. 10 Kp. Pacfaran naar Hongkong. BENNEKOM 10 te Callao. BILLITON 10 te Xlo Ilo. BONAIRE 10 te Barbados. BRITSUM p. 10 Dungeness n. Curagao. CALTEX DELFT 10 te Rotterdam. CALTEX UTRECHT 10 te Rotterdam. CELEBES 10 van Djibouti n. N. York. CISTULA p. 10 Geraldton n. Singapore. COTTICA 10 nm. te Amsterdam. ELMINA 9 run. te Accra. ENA 10 van Suez n. Stanlow. ERINNA p. 10 Singapore n. Miri. FAIRSEA p. 10 't Kanaal, 11 te Amst. GAASTERLAND 9 te Paranagua. GANYMEDES 10 te Guanta. GAROET p. 10 Minicoy n. Colombo. HATHOR 10 te Amsterdam. HECTOR 9 van Palermo n. Burriana. HERCULES 10 te Amsterdam. ITTERSUM p. 10 Key West n. Nederland. JAGERSFONT. p. 9 Dakar n. Teneriffe. KOTA BAROE 10 te Baltimore. KOTA INTEN 9 van Charleston n. New port News. LAERTES 9 van Surab.. 11 te Makasi. LANGKOEAS 10 te Rotterdam. LAURENSKERK p. 10 Gibraltar n. Antw LEKHAVEN p. 9 Finisterre n. Antw. LINDEKERK 9 Golf v. Oman n. Suez, MAASDAM 10 660 m. Zw. Bermudas. MAASKERK 9 te Port Amboin, MACUBA 9 van Auckland n. Miri. MARIEKERK 10 te Hamburg. MARKELO 9 te Goole. MATARAM 9 te Hamburg. MELISKERK p. 10 Kreta n. Genua. MENTOR p 10 Malta n. Piraeus. MIDAS 10 te Triest. M1TRA p. 10 Galapagos eil. n. Curagao. MIRZA p. 9 Sukra baai n. Bahrein. MODJOKERTO 10 nm.—11 te R'dam. OMALA p. 10 Runsal Djebel n. Suez. ORANJE p. 10 Minicoy n. Suez. OVULA p. 10 Lissabon n. Spezla, PVGMALION 10 te New Orleans. RAKI 10 te Kuwait. RITA p 9 Malakka n. Placïju. ROEPAT p. 10 Keywest n. Galveston. RIJNLAND p. 9 Vittoria n. Ilheos. SAID JA 10 te Singapore. SARPEDON 10 te Norfolk. SCHERPENDR. 11 te Santos verw. SCI-IIE 10 te Mersin. SOMMELSDIJK 11 te Havana verw. STAD MAASTRICHT 10 te Gibraltar. STENTOR p. 10 Finisterre n. Barbados- STRAAT MALAKKA 9 te Sao Francisco- SUNETTA 10 te Berre. TAWALI 10 te Semarang. TEGELBERG 10 te Santos. TERO p. 10 Key West n. New Orleans. TEUCER 10 te Rejang. TI-IALATTA 9 te Valeria Malta. TIBIA 9 van Singap. n, Hongkong. TJIBANTJET 10 te Nagoya. TJIPANAS p. 9 Formosa n. Hongkong. TOMORI p. 10 Perim n Rotterdam. TROMPENBERG 10 tc Havre. VEENDAM p. 10 Halifax. 11—12 te N. Y. WAAL p. 10 Finisterre n A'dam. WIELDRECHT p. 10 Ceylon n. Madras. WILLEMSTAD 10 te Antwerpen. WINSUM 10 te Dakar. WONOSARI U te San Francisco. ZEELAND 10 te Cochin. ZUIDERKRUIS p. 10 Kp. St. Vine. n. A'd. MARKTBERICHTEN PURMEREND, 10 Febr. 1953. Eieren: 7000 kippeneieren f 1415 per 100 stuks. 1000 eendeneieren 12 50 per 100 stuks. Veemarkt: Runderen, totaal 350 stuks; 219 vette koeien. 2.20—2.95 per kg., handel goed, 50 gelde- koeicn 550725 per stuk. handel kalm, 75 melkkoeien 675—1100 per stuk. handel stil, 6 stieren 700—1300 per stuk, handel goed, 818 nuchtere kalveren voor dc slacht 28— 70 per stuk, idem fokkerij 40—80 p. stuk. handel stug, 340 varkens: vette v. d. slacht 1.7&—1.84 per kg handel goed, idem zou- terij 1.78—1.82 per kg., handel vlug, vette zeugen 1.54—1.62 per kg,, handel kalm, 494 biggen 40—80 per stuk. handel kalm, 457 schapen en lammeren, vette schapen 80— 140 per stuk, handel vrij goed, lammeren 65105 per stuk, handel kalm. 25 bokken en geiten 1050 per stuk. handel stug, 27 paarden 675—1025 p. stuk. handel stil. 2511 totaal aantal dieren. PJuimveemarkt: 1900 oude kippen en hanen (witte en rode) 2.15 —2.30 per kg., 100 oude kippen en hanen (blauw) 2.30—2.40 per kg., 650 jonge ha nen (blauw) 2.40—2.70 per kg., 450 konij nen 2.50—6.50 per stuk. ,e<

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3