Stroom van giften uit Buitenland houdt aan. De Stand der Evacuatie Hoe dertigdoden inOudeTonge begraven werden in een dijk JOURNAALFLITSEN „KETEN VAN GOEDHEID" IN ZWITSERLAND BRACHT REEDS 2'A MILLIOEN OP De stroom van geld en goederen, die nu reeds enige dagen uit alle de len van de wereld naar de noodgebieden in Nederland vloeit, is uitge groeid tot een lawine ran naastenliefde, die nog steeds in omvang toe neemt, B|j millioenen worden de dollars, kronen, marken, francs en lires bijeengebracht. Van Finland tot Australië, van Canada tot Zuid-Afrika, in India, in Tunis en in Birma, in vrijwel elke staat van de Westelijke wereld. De bond van Rode Kruis-verenigingen in Genève heeft, dank zij bijdragen uit 21 landen, reeds voor een waarde van l/2 millioen dollar aan geld en in natura naar Nederland lcunnen sturen. Van dit bedrag is 100.000 dollar bijgedragen door het Amerikaanse Rode Kruis. De hulp die vooral kan orden eerwacht uit de Verenigde Staten, waar de door president Eisenhower benoemde regeringscommissie onder John Foster Dulles spoedig aan het werk zal gaan en andere nationale hulporganisa ties zoals het „Holland Flood Relief" nog niet aan het tellen van de dol lars zijn toegekomen, belooft indrukwekkend te worden. Ottawa en Toronto binnen. Zondag werd in de kerken 27.500 dollar op gehaald. Het Rode Kruis ontving 5000 kussens en 8000 thermosfles sen. De Canadese zakenman Donald Kouri, die Zaterdag uit Zwijndrecht in Canada terugkeerde, verklaarde dat de ellende en de heldenmoed van de mensen in het noodgebied ..ongelooflijk" is. Bij de verzamelcentra in Italië vloeien de giften in geld en goede ren in ongekende hoeveelheden bin nen. De plaatselijke kantoren van de Italiaanse radio-omroep hebben al een bedrag van 80 millioen lire verzameld. De veroordeelden in een Romeinse gevangenis gaven 80.000 lire. De Italiaanse regering heeft een bedrag van 200 millioen lire voor de slachtoffers van de over stromingen in Nederland en Enge land uitgetrokken. Een groep van 350 brandweerlieden uit Milaan en Rome, uitgerust met amphibiewa- gens, is ook in de richting Zeeland vertrokken. Op last van de bisschop van het grote Zwitserse diocees Lausanne, Genève en Freiburg, mgr. Charriè- re, is Zondag in alle kerken een col lecte gehouden voor de slachtoffers van de watersnood. De actie, di< onder de naam „Keten der goed heid" wordt gevoerd, heeft reeds ruim 2^2 millioen gulden opgele verd. Een Zwitserse verzekerings maatschappij heeft een bedrag van 100.000 gulden voor het Nationaal Rampenfonds beschikbaar gesteld. Ook in Portugal helpt men op on gekende wijze. Op last van de rege ring wordt thans het stoomschip „India" geladen dat goederen ter waarde van verscheidene millioen escudo's naar Rotterdam zal bren gen. Vele arbeiders in Portugal werken per dag twee uur langer. Hun extra-loon zullen zij afstaan voor de hulpverlening. Zelfs kap perszaken blijven langer open. Tot dusver heeft de Nederlandse ambassade in Brussel giften en be dragen tot een waarde van 37.500 gulden voor de slachtoffers van de overstroomde gebieden ontvangen. Engels parlement Helptvergeet nationale grenzen De Amerikaanse Zondagsbladen kwamen uitvoerig terug „grootste natuurramp in Europa sedert de Middeleeuwen". In hoofd artikelen wordt er op gewezen dat men de slachtoffers van de w tersnood niet genoeg kan helpen. Het comité „Holland Flood Relief'" heeft inmiddels de beschikking ge kregen over een flink aantal vrij willigers, die de administratie voe ren over de binnenkomende gelden. Allerwegen blijkt de hulpvaardig heidszin van Amerikanen en Neder landers die in de „Nieuwe Wereld" n onen. De Nederlandse journalisten in de Verenigde Staten hebben een beroep gedaan op 1700 hoofdredac teuren van Amerikaanse dagbladen en periodieken om de steunactie onder de aandacht van het publiek te houden. De televisie wjjdt vrijwel elke dag ruime aandacht aan het overstroomde gebied van Neder land. 13,000 Militairen van de 82ste Amerikaanse luchtlandingsdivisie, die op 17 September 1944 bij Grave en Nijmegen in de strijd tegen de Duitsers werd geworpen, brachten tijdens oefeningen in de staat New York een bedrag van 12.250 dollar bijeen. De landelijke actie yan het Rode Kruis in Noorwegen heeft meer dan 530.000 gulden opgebracht. Op kor te termijn kan Nederland nog reke nen op 25 walkle talkie's. In de Deense hoofdstad zijn Zondag 1.000 personen in de weer geweest met 't sorteren van Deense giften. In Zwe den is een bedrag van 3% millioen gulden bijeengebracht voor de over stroomde gebieden. Verwacht wordt dat de komende dagen nog ettelijke millioenen kronen zullen worden opgehaald. Een fabriek gaf 500 kooktoestellen en 250 lantaarns. In Stockholm werden op de openbare vervoersmiddelen en in alle hotels en café's collectes gehouden. Ook in de treinen en op de stations werd met de bus rondgegaan. Ih totaal kan worden gerekend op 60 ton goe deren. Tot op heden zijn uit Frankrijk 30 zwaar beladen vrachtauto's met hulpgoederen naar het Noorden ge gaan. Ruim 20.000 Franse gezinnen zijn bereid Nederlandse kinderen op te nemen. Voor het herstel van de dijken zijn nog 44 kipauto's van een Franse compagnie in Duitsland naar Nederland gedirigeerd. HONDERDEN CHEQUES Montreal is de verzamelplaats van de hulp die Canada aan Neder land biedt. De Canadezen hebben tot dusver 500.000 dollar toegezegd en 20 ton goederen is al overgevlo gen of wacht nog op verzending. Alle banken nemen geldelijke bij dragen in ontvangst. Het eerste doel van de nationale hulpactie was verzending van 50 buitenboord- Onder leiding van het Labouriid Walter Elliot hebben de. leden van liet, Engelse Lagerhuis er eenstem mig bij de regering op aangedron gen, dat de „nationale grenzen voor het ogenblik zoveel mogelijk bulten beschouwing moeten worden gelaten en dat in het bijzonder de in ons bezit zijnde materiële hulp bronnen ter beschikking moeten worden gesteld ran onze oude buur en vriend Nederland. Daarbij mag niets anders worden gelet dan dat deze actie 'n zo groot mogelijk nut oplevert en zo spoedig mogelijk geschiedt." Een Engelse motorenfabriek heeft inmiddels 30 buitenboordmotoren naar Nederland verzonden. Zater dag zijn in Amsterdam 19 Engelse studenten aangekomen die hun schouders onder een deel van het werk in de noodgebieden willen zet- Tn West-Duitsland worden hulp goederen als dekens, kleding er bedden bij tonnen tegelijk ingele verd. Amerikaanse legerwagens on derhouden een vervoersdienst langs de inleveringsplaatsen. In Frank fort wacht 50 ton goederen op ver zending. In Emden zijn 18 vaortuigen voor reddingswerk in overstroom de gebieden aan de Nederlandse re gering overgedragen. Zeer groot is het aantal aanbiedingen om Neder landse kinderen in tehuizen of in gezinnen op te Uit Griekenland is een vliegtuig gestart met een lading geneesmid delen. schoenen, dekens en sigaret ten. Andere goederen voor het nood gebied worden per spoor verzonden. In Bandoeng werd in vier dagen 'n bedrag opgehaald van meer dan 80.000 gulden, in Djakarta 160.000 gulden. Ook op Curagao werd ge collecteerd ruim iy2 millioen gul den, dat is meer dan 15 gulden per hoofd. Giften blijven ook binnen stromen uit Australië, Brazilië, Fin land (750,000 gulden), India, Span je (28.500 gulden plus eer, trein met sinaasappelen), Tunis, Bang kok (30.000 gulden), Luxemburg (tienduizenden francs en zes trein wagons met levensmiddelen en kle ren) en Oostenrijk (350.000 gulden en 6 ton textielgoederen) Bezwaren uit AVRO-kringen tegen beleid voorzitter De „Weet-wei-man" (ook bekend als de „Antwoord-man"en de re dacteur van het AVRO-programma „Ik weet, ik weet, wat U niet weet", hebben het volgende tele gram aan het bestuur van de AVRO gezonden: „Door betreurenswaardige hou ding va"n voorzitter AVRO, inzake gedragslijn in huidige nationale noodtoestand, zijn wij genoodzaakt met ingang van heden alle werk zaamheden voor de rubriek „Ik weet, ik weet ,wat U niet weet" te beëindigen. Beide heien waren als free-lan ces" aan de AVRO verbonden. Het N.U.D. bericht, dat naar aanleiding van het standpunt van AVRO's voorzitter, de heer G. Clercq inzake de wijze waarop zijn omroepvereniging bij het geven van berichten over de hulpverlening in de getroffen gebieden, etc. dient mede te werken, verscheidene AVRO-leden voor deze omroepver eniging hebben bedankt. De administrateur van de AVRO de heer Repko, bevestigde echter niet, dat het hier om honderden bedankjes zou gaan. Hij sprak van enige telefoontjes en tientallen brieven van AVRO-luisteiaars, die hun lidmaatschap opzegden, terwijl er sinds de toespraken van de heer De Clercq enigen op dit bedanken zouden zijn teruggekomen- motoren. Honderden cheques van ten. Zij hadden 20 buitenboodmo- Nederlanders komen in Montreal, toren bij zich. Geldinzamelingsactie thans ever de Omroep onder de leuze „Beurzen open, dijken dicht" Zondagavond, toen als laatste „thermometerstand" het (Zaterdagse) cjjfer van 24 millioen bekend was, heeft nir. dr. Kortenhorst meegedeeld, dat hy zich weer tot zijn taak, het voorzitterschap der 2e Kamer, moest gaan bepalen. De stroom is nog lang niet gestopt, zei hy, maar hy nam met een gerust hart, afscheid van de microfoon als berichtgever over „het warme hart van Nederland". De Radio-Omroep zal nu zjjn taak overne men onder het motto „Beurzen open, dijken dicht". Op verzoek i Rampenfonds hebben de gezamen lijke omroepverenigingen tot deze actie besloten. Het gironummer is No. 17 aan „Beurzen open, dijken dicht", Hilversum: Postwissels en aangetekende brieven: Postbus 17, Hilversum. Het bureau is gevestigd Suzannapark 15, Hilversum. De te lefoonnummers voor deze actie zijn K 2950 2545, 2546, 4675 en 9275. Alle giften komen in aanmerking voor belastingaftrek en komen rechtstreeks ter beschikking van het Rampenfonds. De eerste uit zending is Maandagavond na het nieuws van acht uur. De tweede op Zaterdag 17 Februari. De Avro, die reeds met een zelfstandige actie „zoden aan de dijk" was begonnen, zal deze beëindigen. ZONDER MEUBILAIR NauweHjks had professor Kor» de actie aangekondigd, of men kreeg in Hilversum over de vijf op gegeven telefoonnummers een stroom van toezeggingen te ver werken. Dit bracht bijzondere moei lijkheden met zich mee, omdat het bureau aan het Suzannapark 5 KTSi-t Maandag zon worden ge- het Nationaal opend. Alle telefoons stonden nog op de grond, omdat meubilair nog ontbrak. De programmaleider van de N.C.R.V-, Gerard Hoek, die naast het bureau woont, hoorde het tclefoongerinkel. Hy waarschuwde enige andere radiomedewerkers, onder wie de programmacommissa- ris van de Nederlandse Radio Unie, de heer Broeksz, en tezamen wor den alle aanmeldingen genoteerd,, terwjjl men de grond als schrijfbu reau gebruikte. Er waren toezeggingen, vari ërend van 1.tot meer dan 100.De actie zal worden opge zet In de trant van de Haak-In-ac- tie en de regering zal voor deze ac tie per uitzondering minder strenge maatregelen wat betreft het ma ken van reclame aanleggen. Het is ditmaal namelijk toegestaan de na men van firma's en bedrijven, waar van de giften afkomstig' zijn, voor de microfoon te noemen. De actie staat onder leiding van Kees Ca- bout. Omroepers zijn Johan Bode graven, Jan Bootz, Coen Serrée, Wïm Quint en een nog aan te wij zen omrorper van de V.P.R.O. Op de eilanden Walcheren, Zuid-Beveland, Schouwen en Duiveland, Tholen, Goeree-Overflakkee en op St. Philipsland is Donderdag de vol tooiing bereikt van de evacuatie. Vele duizenden bewoners van door het water bedreigde dorpen en evenvele mannen en vrouwen, die uic de ondergi iopen po.aers waren ge- evacueerd naar hogere delen van de eilanden, zijn met boten, vliegtuigen, vrachtwagens en bussen naar het vasteland vervoerd. De nu nog op deze eilanden aanwezige bevolking, nog vele tienduizen den zielen, is ondergebracht op die plaatsen, welke niet meer onmiddel lijk gevaar lopen. De militare bevelhebbers van de militaire vakken, waarin het getrof fen gebied is verdeeld, achten het grootste gevaar op het ogenblik gewe ken. Zij hebben echter hun troepen de grootste waakzaamheid gelast. BINNENDIJKEN NOG PENIBEL Talloze binnendyken verkeren iu uiterst slechte toestand en hebben slechts weinig nodig om eveneens te bezwyken. Zy worden reeds met man en macht hersteld. By een komende storm wordt ook evacuatie no dig geacht van de nu nog achtergeblevenen, opdat een hernieuwde aan val van de zee niet meer slachtoffers zal kunnen maken. Tegélijkertijd met de voltooiing van de vacuatie is men overal op grootscheepse schaal begonnen met de berging van cadavers van ver dronken vee en de stoffelijke resten van aangespoelde verdronkenen. Ook achter deze arbeid is de grootste haast gezet. De enorme hoeveel heid dode dieren kan zeer spoedig tot ontbinding overgaan. Artsen vrezen ernstig, dat dan een typhus-epidemie niet lang meer zou uitblijven. De met de berging der cadavers belaste eenheden zyn reeds tegen typhus ingeënt. Is de algemene indruk van de toestand in het rampgebied niet ongun stig, hier en daar wordt nog telkens melding gemaakt van kritieke si tuaties. Een dijk over Tholen van Scherpenisse naar Sint Annaland staat op bezwijken. Begeeft deze barrière het, dan zal ook Oost-Tholen worden overstroomd. Enkele duizenden militairen zijn ingezet voor het behoud van deze dyk. Bij het licht van zoeklichten is 's nachts doorgéwerkt: De, stemming onder de bevolking is best. HULP NAAR RENESSE Van Renesse kwam bericht van een ook daar dreigende dijkbreuk. Alle helicopters zijn ingezet voor de evacuatie van de nog aanwezige be volking. By Halsteren boven Bergen op Zoom wordt enoivne arbeid ver zet voor het behoud van de dijken langs de Kruislandse polder. Zouden ze vernield worden, dan zou ook daar een 5000 ha. land een prooi van het water worden. In Zierikzee zullen alleen de mannen ach terblijven. Volgens de huidige berichten worden daar de vrouwen en kin deren geëvacueerd. Uit Krabbendyke op Zuid-Beveland zyn Vrijdag 3000 personen naar Brabant vervoerd. Ook hier dreigen nieuwe dijkbreuken. In Rilland- Bath is een afdeling rijkspolitie gestatioimeerd. Woensdag waren hier plunderaars aan het werk, die met boten, waarschijnlijk uit België, wa ren overgestoken. Op Tholen is een deel van het stadje Tholen, op Duiveland zijn Ooster- land en Nieuwerkerk geëvacueerd, bruinisse en Zijpe zitten echter nog vol mensen, die vooralsnog niet naar het vasteland behoeven te worden overgebracht. UITSTEL ZUIDERZEEWERKEN De regering zal moeten beslissen of onder druk van het spoedige her stel der aangerichte schade tot uitstel van de Zuiderzeewerken moet worden overgegaan. De mogelijkheid toch bestaat, dat zware machines, welke in de Noord- oostpolder en de andere polders van de voormalige Zuiderzee gebruikt worden, nodig zullen zijn in Zuid-Holland en Zeeland. Bovendien is in de Bieschbos veel rijshout weggestroomd en het is de vraag, of het Gelderse rijs in de behoefte zal voldoen. In Beigen op Zoom: CARNAVAL der liefde De actie, die de Stichting Vas tenavond onder het motto „Ayge mar goed doet" enkele dagen geleden op touw zette, heeft reeds meer dan 100.000 gulden Opgebracht. Aldus hebben deze Brabantse carnavalsvierders hun vastenavondsslagzin „Agge mar leut het" aan de leniging van de nood in de getroffen gebieden dienstbaar gemaakt. Ook tijdens de komende Carnavalsdagen, die niet gevierdzullen worden, zullen nog verschillende inzamel- acties op touw worden gezet. Het jeld gaat naar het Rampen fonds. De actie van de carnavals- stichting heeft spontane steun gekregen van arbeiders en iverk- gevers. Op carnavals-Dinsdag, die in Bergen altijd een snipper dag is, zal voor het goede doel worden gewerkt. De werkgevers zullen eenzelfde bedrag als de te verionen som bijpassen. De Stichting heeft een bedrag van •JjOOO gulden gestort. Het bestuur van de Stichting, 44 man, bracht even S500 gulden bijeen. Zo is Carnaval 1953 in Bergen op Zoom een feest der naastenlief de geworden. Dampende hooibergen Op sommige plaatsen in 't over- staroomde gebied zijn dampende hooibergen waargenomen. Hierdoor is ongerustheid gewekt, daar men brand ten gevolge van hooibroei vreesde. Van deskundige zijde ver nemen wij echter, dat dit uitgeslo ten moet worden geacht. Het be treft hier een normale verdamping. Van broei zou geen sprake zyn. DE ZON Dinsdag .10 Febr. op 8.05, ond. 17.44 Woensd, 11 Febr. op 8.03, ond. 17.46 Donderd. 12 Febr. op 8,02, ond. .17.48 DE MAAN Dinsdag 10 Febr. op 5.59. ond. 12.48 Woensd. 11 Febr. op 6.46, ond. 14.10 Donderd. 12 Febr, op 7.19, o«d. 15.41 In de barre verlatenheid van de watervlakte, waarin het zwaar ge troffen plaatsje Oude Tonge ligt, stond Vrijdagmiddag een groepje van misschien 60 a 70 mensen samen op de helling van een dyk. Het was een nietige verzameling mensen in de eindeloze massa goor water. Byna alle mensen, die op het ogenblik in Oude Tonge wonen. Uit hun midden klonk één stem, tegelijk ontroerd en ontroerend. Dat was de stem van de pastoor van het dorp, die het „Onze Vader" bad voor de dertig men sen, die daar werden begraven. Dertig slachtoffers van de ramp, be graven in een dyk, omdat het kerkhof nog een meter onder water staat. Het was een korte plechtigheid. Een vlootpredikant las een stuk uit de bybel en bad voor die dertig mensen. j." Toen liep iedereen de honderd meter over de dijk terug naar het dorp. Dertig slachtoffers de eerste dertig. Niemand in Oude Tonge weet, hoeveel mensen in die gru welijke Zaterdagnacht zyn ver dronken. Men schat het aantal tus sen de 300 en 500. De mensen van Oude Tonge zijn er nog lang niet aan toe te denken over het verdrijven van het water, de tweede fase. Hier zit men nog helemaal in de eerste ellende. Van de 3000 inwoners zijn er nu 2500 geëvacueerd, enige honderden dood en. nog honderd aanwezig. In het dorp kan men alleen nog lopen op de dijken, twee of drie straten en een pleintje by de haven. Alles staat verder nog onder water. Lam" kurnu uw-vacantiebonnen a verzilverd worden In aansluiting aan de oproep van de Stichting voor de Landbouw deelt het bestuur van het Vacan- tiefonds voor de Landbouw mee, dat van Woensdag 11 Februari tot en met Woensdag 18 Februari ge legenheid zal bestaan ten bate van het Nationaal Rampenfonds een aantal vacantiebonnen van het boekjaar 1952/1953 te verzilveren. Het aanbieden van bonnen kan uitsluitend geschieden bij een plaatselijk penningmeester van een der navolgende bonden: Algemene Nederlandse Landarbeidersbond, Nederland Christelijke Landarbei dersbond en Nederlandse Katholie ke Landarbeidersbond „St. Deus- dedit". Latere Berichten Dodencijfer 1395 Volgens de opgave van gisteren bedroeg het toen geregistreerde aantal slachtoffers van de storm ramp 1395. - Het totaal aer geëvacueerde personen uit het rampgebied heeft de 50.000 overschreden. H.M. de Koningin heeft giste ren weer verschillende dorpen in de noodgebieden bezocht, deze keer per schip, De directeur-generaal der PTT, de heer Neher, heeft meege deeld, dat de PTT door de storm ramp voor millioenen schade heeft geleden. W atersnoodpostzegel Van vandaag af zyn aan de post kantoren 10 cents postzegels (de gewone) verkrijgbaar met een overdruk: de postzegels worden verkocht met 10 cent extra-toeslag De PTT schat, dat deze zegelver koop een millioen zal opbrengen. Bijna 40.000 stuks vee Er zijn volgens ramingen tussen de 30.000 en 40.000 stuks vee by de overstromingsramp omgeltomen. In Brabant zijn alle ronddrijven- de cadavers reeds vrijwel opge ruimd. In de stallen en onder het puin verwacht men echter nog het nodige dode vee aan te treffen. De destructors werken nu op volle kracht. In Son fo.v. worden ongeveer duizend cadavers per dag verwerkt. Ook destructorbedrijven in andere delen van het land en zelfs die van Antwerpen zijn bij 't opruimingswerk ingeschakeld. ARM KERELTJE Na zes dagen gevonden Tussen Poortvliet en Stavenisse is Zaterdagmiddag nog een 9-jarig jongetje op de zolder van een afge legen, onder water staande boerde rij aangetroffen. Het kind was be wusteloos, de overige leden van het gezin bleken te zijn omgekomen. Per hefschroefvliegtuig werd t bewusteloze knaapje naar een zie kenhuis te Bergen op Zoom ge bracht: de piloot maakte er een landing voor in de tuin! In de loop van Zaterdagnacht kwam het kind bij kennis. Zijn toe stand is echter kritiek, f HET WATER ZAKT De structuur van verreweg het grootste deel der dykgaten wa terstaatkundigen durven zelfs een cyfer van 90 te geven is van die aard, dat deze gaten nog vóór de zomer kunnen worden ge dicht. Op vele plaatsen in de over stroomde gebieden zakte het water alleen Zaterdag reeds van 25 tot 50 cm. Byzonder goed nieuws kwam o m. uit Poortvliet, waar alle gaten in de buitendyk zijn gedicht, uit St. Annaland, waar vier gaten in binnendijken zyn gesloten, uit Nu- mansdorp ,waar het water afvloeit en geen vrees meer bestaat, dat opnieuw water binnendringt en ten slotte uit Krabbendyke, waar even eens door onvermoeide krachts inspanning de dijk van de Emanuel polder is gesloten, waardoor de be dreiging van zeven polders is afge wend. Nog meer goede berichten: De gevolgen van de verziltjrag van akker- en weideland zullen lang niet zo ernstig zyn als by -de' tydens de oorlog geïnundeerde ge bieden, want het water zal veel korter op het land blüven staan. Alle dykgaten worden gedicht volgens de oude beproefde Neder landse methoden. Men maakt geen gebruik van het door de Amerika nen voorgestelde systeem (Bailey bruggen, opgevuld met rotsblokken en zand, die in de dijkgaten worden gelegd en daarna worden opgebla zen). W eersverwachting KWAKKELWEER Geldig tot Dinsdagavond Veranderlijke bewolking met en kele buien. Aanvankelijk matige tot krachtige en langs de kust nu en dan harde wind tussen West en Zuid. Later tijdelyk veranderlijke wind. Temperatuur om het vries punt tot lichte dooi. VERDERE VOORUITZICHTEN Veranderlijk. Naar het Westen draaiende wind met temperaturen om het vriespunt tot lichte dooL BINNENLAND Vrjjdag j.L is de Zwolse vier ling tien jaar geworden. Zij zijn nog altijd de trots van vader en moeder Kiffers. De verjaringstaart was prima. De zangeres Annie de Reuver heeft alle medewerking met de AVRO opgezegd. Zij trad voor deze omroep altijd op met de Skymas- ters. Zondag was het 125 jaar gele den dat Jules Verne werd geboren. De man wiens boeken we met de vingers in oren achter de kachel allemaal hebben gelezen. Op het Breeplein te Rotter dam is de 44-jarige klinker B. Kleyn, die op zyn bromfiets reed, door een autobus van de „Twee overlevenden. Provinciën" aangereden. Het slacht offer werd 25 meter meegesleurd. Met een schedelbasisbreuk, een beenbreuk en een ingedrukte borst kas werd hij opgenomen in het Zuiderziekenhuis, waar by enige uren na aankomst kwam te over lijden. BUITENLAND De kapitein van het Japanse passagiersschip „Sjinsi Maroe" heeft gezegd, dat volgens hem 61 passagiers en zes schepelingen zyn verdronken, toen zijn schip ten noorden van Okinawa omsloeg. De kapitein- en een meisje van 25 jaar, die naar land zwommen, zyn, voor zover tot nog toe ibekend, de enige V-12 ANTWOORDT NIET &r\c^efMew.v\d aioert el«. grote pnCA. «i-uucLe, Saai) de Vi attacks - Md.» U.I, 0.1*0 foelie, -tie /pf©fies*«v.Vi*£ of docir nog,-—— - !oe«Asv\ew oi.eur

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3