Een ogenblik rust Room ging als melk de grens over Algemeen Dagblad KAPPIE en 't g,e&eim mn iwohte Qaen Frankrijk nodigt Nederland uit voor voetbalwedstrijd op 19 Maart Zondag inhaaldag NIEUWE EISEN IN HET PROCES-ORADOUR Wrakstukken van schip op een van de Hebriden aangespoeld Denemarken en Rode Duivels formeerden him elftallen Vuurdoop van de hete-luchtmotor Zes inbrekers belden aan Aanslag op Russen in Tel Aviv Visjinski naar New York Vliegers gaan naar huis Evacué pleegde wanhoopsdaad Zendtij d van Avro werd gevorderd RADIO-PRQGRAMM T ele visie-programma Sa Dinsdag 10 Februari 1953 ALGEMEEN DAGBLAD Pag. 4 De „roonibaron" werd er rijk van, maar er is een kapitaal aan boeten geëist Nieuwsdienst Algemeen Dagblad. ANTWERPEN. In de maanden Mei tot November 1950 geschiedden vreemde dingen in het niemandsland tussen de Nederlandse en Belgische grens. Minstens driehonderd maal stonden daar in dat tijdsbestek melk- auto's langs de weg om flessen en blikken met room, afkomstig van Nederlandse zuivelfabrieken, van an dere etiketten te voorzien. Al die room ging daarna als ingedikte of gecon denseerde melk naar Belgische zuivel fabrieken, die er volle melkpoeder van karnden. Een aantal etiketten en een vervalste factuur maakten het moge lijk het Belgische invoerrecht op room ten bedrage van Belgische francs 9.50 per liter te ontduiken. De grootscheepse smokkelaffaire liep spaak toen de statistiek uitwees dat er met de snel toenemende room-invoer uit Nederland iets niet in orde moest zijn. De Belgische staat was toen reeds voor ruim 37 millioen francs aan ont doken invoerrechten benadeeld. Een on derzoek wees uit, dat de leiding van het omvangrijke smokkelcomplot in handen was van een vroegere Antwerp se dokwerker D. en diens schoonzoon S. Deze D., die snel een gropt vermogen aan deze transacties verdiende, ver wierf zich de bijnaam van ,.de room- baron". maar sedert de Belgische justi tie zich met zijn zaken ging bemoeien, verkeert hij in staat van faillissement. Tegen hem. zijn schoonzoon en tien andere medeplichtigen onder wie j ook Nederlanders diende de Bel- gische staat een navordering in van ruim zeventig millioen francs, ongeveer het dubbele van de naar schatting ont doken heffing en voor de Boetstraffe lijke rechtbank van Antwerpen hoorde het twaalftal verdachten in deze zaak aan schadevergoedingen en boeten een totaal van ongeveer 240 milliopn francs tegen zich eisen, een bedrag dat alle records slaat. Maandagmorgen zijn in dit proces zoals dat hier heet de debatten be gonnen. Een drom van advocaten, die als pleitbezorgers optreden en die eer der de bevoegdheid van de rechtbank betwistten en de klacht van het minis terie van financiën onaanvaardbaar achtten, onttrok zowel rechters als ge tuigen aan het oog van pers en publieke tribune. Een controleur van de Belgische op sporingsdienst van douane en accijnzen getuigde uitvoerig hoe de smokkelarij in elkaar had gezeten. Hij vertelde o.m. dat de Ommelanden te Groningen en andere Nederlandse zuivelfabrieken de geleverde partijen room op verzoek van verdachte S. vergezeld lieten gaan van blanco facturen, waarmede de afnemers naar believen konden handelen. Op deze later ingevulde facturen stond de ingedikte room als condens of inge dikte melk vermeld. Een belangrijke verklaring legde een vroegere ontvanger van de grenspost Lommei af; hjj zeide dat hy nimmer had geweten, dat de in blikken ver pakte room aan invoerrecht onderhevig was, „dit is geen douanezaak doch een administratieve aangelegenheid". In de jaren 1947 en 1948 reden tankauto's vol room tolvrij van Nederland naar Bel gië, aldus verklaarde deze getuige. Dinsdagochtend worden de debatten ('het getuigenverhoor) voortgezet, waar na in de zitting van 23 Februari de verdedigers met him pleidooien zullen beginnen Nieuwsdienst Algemeen Dagblad PARIJS. Gisterenochtend Is het Bondsbestuur van de Franse voetbal bond bijeen geweest om enkele sug gesties te bestuderen, die waren ge daan om de slachtoffers van de wa tersnood in Nederland te helpen. In deze vergadering is besloten om Ne derland uit te nodigen een wedstrijd tegen Frankrijk te komen spelen op 19 Maart in het Pare des Princes te Parijs. De directie van het Pare des Princes heeft zich daarop onmiddellijk bereid F. Remmers gekozen in bondsbestuur KNVB DEN HAAG. In de vacature Teeuw in het bondsbestuur van de KNVB is benoemd de heer F. Remmers te Zwolle. Hiermee is tevens de kwestie uit de we reld. welke was ontstaan door een actie van een aantal Friese clubs, die tegen het advies van de Vereniging van Chris telijke voetbalverenigingen in, een ander in de vacature benoemd wilden zien. De voetbalcompetitie DEN HAAG. Door het afge lasten van de voetbalwedstrijden voor Zondag 8 Februari, is er enige wijziging gekomen in de volgorde van de programma's, aldus de officiële mededelingen van de KNVB in de Sportkro niek. Voor Zondag 15 Februari blijft gehandhaafd het inhaalprogram ma, zoals dit oorspronkelijk was vastgesteld, maar waarin o.m. de volgende wijzigingen werden aangebracht: Uitgesteld: le klasse D RBCMaurits; 2e klasse. Zuid I: Middelburg Axel; GoesRood Wit; Terneu- zenInternos. Zuid II: Almania —Wit Zwart. Ingelast: 2e klasse West II: Vriendenschaar Leerdam. Zuid I: Terneuzen Axel; MiddelburgGoes; Al lianceRAC; De BaronieMOC. Zuid II: Groene SterSC Emma; Wit ZwartWilhelmina; BSV Almania. Het programma van Zondag 22 Februari volgt in hoofdzaak het programma, zoais dit voor 1 Februari was vastgesteld. Op Zondag 1 Maart wordt het pro gramma gespeeld, dat voor 8 Februari was vastgesteld. Bassett wereldkampioen PARIJS. De Amerikaan, Percy Bas sett, is gisteravond door een technische k.o. in de derde ronde op de Fransman, Ray Famechon, wereldkampioen veder gewicht geworden. Niet twintig maar tweehonderdduizend ROTTERDAM. In ons bericht, dat wij gisteren publiceerden over de extra wedstrijd, NederlandDenemarken op Zaterdag 7 Maart, zeiden wij dat de KNVB verwachtte hierdoor een bedrag van twintigduizend gulden aan het Na tionaal Rampenfonds te kunnen afdra gen. Bedoeld is hier natuurlijk tweehon derdduizend gulden. verklaard om het stadion gratis ter be schikking van de Franse bond te stellen, opdat de opbrengst zo groot mogelijk kan zijn. Naar wij vernemen is de kans zeer gering, dat deze wedstrijd zal doorgaan, daar Nederland in de maand Maart"reeds twee interlandwedstrijden op zijn pro gramma heeft staan: een tegen Dene marken '7 Maart) en een tegen Zwit serland (22 Maart). Tevens werd besloten de nefto-inkom- sten van de 16e finales van de Franse beker, die gisleren zijn gespeeld aan het Nationaal Rampenfonds over te maken. Het totaal hiervan dat zeer groot moet zijn kon men ons nog niet mee delen, omdat men nog niet alle bedra gen had ontvangen. Een collecte in het Pare des Princes bij de wedstrijd tussen Lille en Angers bracht 250 duizend Franse francs op. Ook het initiatief van de Nederlandse beroepsspeler, Timmermans, waarover wij gisteren berichtten, is besproken an wordt nog nader bestudeerd. Vijfde week is begonnen BORDEAUX (Reuter). Kolonel Gardon, de auditeur-militair bij de krijgsraad die zich bezig houdt met de massamoord op de bevolking van Oradour-sur-Glane, heeft gisteren de doodstraf geëist tegen de onderofficier van de SS René Boos, en van de twee Elzassers, die vrijwillig tot de SS wa ren toegetreden. Voor de andere vrij williger en de twaalf Elzassers die tot dienst waren gedwongen, eiste hij dwangarbeid. Hij liet het aan de krijgs raad over om de zwaarte van die straf fen te bepalen. Het proces ging gisteren- zijn vijfde week in. De auditeur gaf nog eens een opsomming van de misdaden waarvan de Elzassers worden beschuldigd. (Vorige week reeds zijn zware straffen, waar onder verscheidene malen de doodstraf, geëist tegen de Duitse leden van de com pagnie SS die Oradour uitmoordde.) Sommigen van de Elzassers hebben takkebossen naar de kerk gebracht, waarin de vrouwen en kinderen wer den vermoord. Anderen hadden deel uitgemaakt van de executie-pelotons die de mannen met mitrailleurvuur om het leven hadden gebracht. Maar ook maakte de kolonel gewag van Franse militairen, die helpen bij het herstel van de waterkering op Tholen, nemen een ogenblik rust. Het is ze van harte geguiicT. BRUSSEL (A.P.) Koning Boude- wijn van België heeft gisteren een be zoek gebracht aan de overstroomde polders ten Noorden van Antwerpen. Hij nam de toestand in Lillo, Zand vliet, Berendrecht en Stabroek bij de Nederlandse grens in ogenschouw. OP MIJN GELOPEN EN METEEN GEZONKEN LONDEN (Reuter) Op het eiland North Uist, in de Hebriden, zijn wrak stukken aangespoeld, die afkomstig zouden kunnen zijn van het sinds eind December vermiste Duitse schip Me- lanie Schulte. De wrakstukken, be staande uit twintig stukken wit vuren hout en een aantal luiken, maakten de indruk dat zij door het geweld van een ontploffing uit elkaar geslagen waren. De 6468 ton metende Melanie Schulte vertrok kort voor Kerstmis van Emb- den, haar thuishaven, met Amerika als bestemming. Op 21 December heeft men voor het laatst iets van haar gehoord. De Denen bleven bij liet oude, en de Belgen gaan experimenteren met nieuwe krachten Nieuwsdienst Algemeen Dagblad KOPENHAGEN. Nu de Nederland-Er zijn te veel nieuwelingen bij en se Voetbalbond het Deense aanbod heeft daarenboven zijn drie van deze spelers aanvaard om een landenwedstrijd te uit de tweede klasse, spelen ten bate van de slachtoffers van De keuizecommissie beoogt hiermee de overstroming, is men in Kopenha- duidelijk een proef voor het aanleggen gen reeds begonnen met de besprekin- van een gen over de samenstelling van het elf- Op 12 Januari werden de pogingen om het schip te vinden, opgegeven. De eigenaars van het schip, de firma Schulte und Bruns te Embden, zijn van mening dat de Melanie Schulte op een mijn is gelopen en binnen een paar minuten is gezonken. Nieuwsdienst Algemeen Dagblad DORDRECHT. Tijdens de nood toestand, die er vorige week ook te Dordrecht heerste, gebeurde het, dat in een ziekenhuis de electrische stroom uitviel. De afdeling Dordrecht van het Roode Kruis riep toen de hulp in van de metaalwarenfabriek Johan de Witt, een dochteronderneming van Philips n.v., waarvan bpkend was, dat zij aan het experimenteren was met hete- luchtmotoren. Toen de nood zo hoog was, werd zulk een hete-luchtmotor voor de noodverlichting van het zie kenhuis door de fabriek beschikbaar gesteld. De motor bleek in de praktijk uitstekend te voldoen en spoedig volg den voor gebruik in het noodgebied meer aanvragen. Een zegsman van Philips deelde ons mee, dat men met de hete-luohtmotor nog steeds in het experimenteel sta dium verkeert en men er daarom liever niet mee in de openbaarheid was ge treden. Onder de omstandigheden van vorige week, aldus de vertegenwoor diger van Philips, hebben we evenwel gezegd: Nu vooruit maar. Voorlopig zal En lieten theeblaren en broodkruimels achter naast de vernielde safes LONDEN (Reuter). Zes gemaskerde mannen hebben in he* weekèlfidn een brutale inbraalc" ge pleegd in het Canada huis te Londen. Zij om zeilden het uitgebreide alarmsysteem door ge woon aan de voordeur te bellen, en de nachtwaker die zijn coUega ver wachtte te overmees teren. Toen deze tweede nachtwaker even later aanbelde, stond hij mach teloos tegenover twee van de bandieten, die hem aan armen en benen vastbonden volgens de beste tradities van het \*ak. Gekneveld en wel kon hij zich bij zijn ka meraad voegen. Eerst tegen half twaalf in de morgen konden de man nen zich losmaken en alarm slaan. Maar de vogels waren toen al lang gevlogen. Hun buit bestond slechts uit duizend pond sterling. Na veertien uur hard werken was de bende er niet in geslaagd de kluis te laten sprin gen, en zij had zich daar om tevreden gesteld met de inhoud van twee safes, die wel bezweken voor een lading dynamiet. Kopjes met theeblaren en resten van een brood maaltijd lagen naast de vernielde safes op de grond. Deskundigen en foto grafen van de Londense politie zijn tot na donker in de weer geweest om vingerafdrukken te ne men in het hele gebouw, dat de reputatie genoot van absoluut inbraakvrij te zijn. dit gebruik voor noodgevallen evenwel geen verdere gevolgen hebben. Overigens is bij toepassing in de praktijk wel gebleken, dat de verdere ontwikkeling met succes kan worden tegemoet gezien, daar de motor in alle opzichten heeft voldaan. Niet alleen is de hete-luchtmotor ge bruikt in het ziekenhuis te Dordrecht, maar ook heeft men op nog andere plaatsen er een noodverlichting mee mogelijk gemaakt, evenals bij het tot stand brengen van radioverbinding. De motor heeft o.m. dienst gedaan te Strijen, 's-Gravendeel en Zierikzee. TEL AVIV (Reuter) In het ge bouw van het Russische gezantschap in Tel Aviv heeft gisteravond een explosie plaats gehad, waarbij drie leden van het personeel verwondin gen opliepen. Nadere bijzonderheden waren vannacht nog niet bekend. In de laatste maanden zijn de be trekkingen tussen Israël en Rusland voortdurend slechter geworden. De officiële propaganda van alle com munistische landen keert zich steeds heftiger tegen het Zionisme en het is tijdens het proces-Slansky reeds nodig geweest het gebouw van het Russische gezantschap tegen demon stranten te beschermen. VERENIGDE NATIES. Naar Reuter verneemt, zal minister Vi sjinski de Russische delegatie leiden, wanneer de Algemene vergadering der Verenigde Naties op 24 Februari opnieuw bijeen komt. Dat nieuws heeft enige opwinding onder de andere delegaties gewekt, omdat men er thans van overtuigd raakt, dat de Russen een geconcentreerde aanval gaan ondernemen op presi dent Eisenhowers besluit om de Chinezen op Formosa de vrije hand te laten voor aanvallen op Rood China daden die in het voordeel van som migen van de beschuldigden spreken. Enigen hebben het leven gered van een paar mensen, die zij waarschuw den om zich niet naar het dorp te begeven, waar zij zeker ter dood zou den worden gebracht. Er waren er ook die later gedeserteerd zijn en zich hebben onderscheiden als verzets strijders. De beurt is nu aan de verdediging. De auditeur heeft er vast op gewezen, dat het argument als zouden de mannen moeilijk anders hebben kunnen doen dan gehoorzamen aan de bevelen van hun meerderen, niet opgaat: „Hitier heeft wel bezit genomen van hun lichaam, maar kon hij ook bezit nemen van hun wil? Bovendien waren de Elzassische troepen in het eigen land Frankrijk ge- stationneerd. Het moest hun niet. moei lijk vallen om te deserteren en een veilig onderdak te vinden." Velen van hen zijn pas gedeserteerd, nadat zij hadden meegeholpen aan de uitmoording van Oradour-sur-Glane en na de landing van de geallieerden in Normandië, toen het duidelijk begon te worden, dat Duitsland de oorlog niet meer kon winnen. Van alle beschuldigde Elzassers heeft Boos, tegen wie nu de doodstraf is ge- eist, zich het schandaligst gedragen. Hij heeft bevel gegeven om het vuur te openen op de weerloze burgers. Na de salvo's keerde hij de slachtoffers met de voet om en gaf hun het genadeschot. Ook heeft hij twee vrouwen neergeschoten die zich in het hooi hadden verstopt. Hij heeft ook handgranaten geworpen in de kerk. waarin 207 kinderen en 245 vrouwen om het leven zijn gebracht. Zeventien minder Minder vluchten nodig Nieuwsdienst Algemeen Dagblad DEN IIAAG. Het aantal vliegtui gen voor de redding, aanvoer van le vensmiddelen en materialen en verken ningen is thans aangepast aan de be hoefte, die zich gelukkig in steeds dalende lijn beweegt. Waren er Zondagavond nog honderd vliegtuigen in actie, waarvan 25 hefschroefvlieg- tuigen, vandaag is dit aantal weer met zeventien verminderd. Acht Engelse hefschroefvliegtuigcn, zes Amerikaanse C 119, de zgn. vliegende verhuiswagens, een Deense Catalina en twee Engelse Valetta's vrachttoestellen, zyn vanmor gen vroeg vertrokken. Deze vliegtuigen en hun bemannin gen zij-n bij het zegenrijke werk over bodig geworden. De anderen gaan door. Zo werden in het etmaal tot Zondag avond zeven uur nog drie mensen door een hefschroefvliegtuig gered. Boven Den Bommel Wissenkerke, Vlissingen en Dirksland werden afge worpen: 6000 zandzakken, 60 rubber- pakken, 100 schoppen. 45 paar lieslaav- zen, 100 liter antivries, 525 paar sok ken en 800 paar schoenen. Van het vliegkamp Valkenburg uit werden vorige week in totaal 410 vluch ten naar de overstroomde gebieden ge maakt. De volgende hoeveelheden goe deren werden afgeworpen: 554.890 kg. zandzakken, 66.940 broden, 6050 pakketten voedsel, 6 pakketten babyvoeding, 366 containers met water, 19 ton veevoeder, 10 balen hooi, 195 rub berboten, 43 rubberpakken, 1782 paar rubberlaarzen. 150 paar rubberhandschoe. nen, 8900 kg materiaal, 12 pakken spaden. 1 container en 55 zaklantaarns, 3 drums olie, 1 lichtaggregaat, 1 zuurstofapparaat 7700 kg kleding en gereedschap, 1125 paar sokken, 38 dekens. 11 kisten met medi cijnen en 3000 sigaretten. -J Drama te Schiedam Nieuwsdienst Algemeen Dagblad SCHIEDAM, Bij de familie M. op het Lorentzplein 12 te Schiedam was enkele dagen geleden het uit Zierik zee afkomstige gezin De B. opgeno men. Gistermiddag heeft de 22-jarige vrouw, naar men moet aannemen in een vlaag van verstandsverbijstering, staande op het balcon op de derde ver dieping. eerst haar enkele maanden oude baby naar beneden gegooid, ver volgens haar drie jaar cude zoontje en tenslotte is zij zelf van het balcon op straat gesprongen. De baby heeft de val van ongeveer twaalf meter niet overleefd, het kindje was vrijwel op slag dood. Gisteravond laat verkeerde het oudere jongetje nog niet geheel buiten levensgevaar. Het be vond zich met zijn moeder in het ge meente-ziekenhuis te Schiedam Mc-t de vrouw ging het naar omstandigheden goed. Haar man was gistermiddag enkele boodschappen gaan doen HILVERSUM (A.N.P.) Het commu niqué. dat de heer De Clercq. voorzitter van de Avro, heeft uitgegeven, is for meel volkomen onjuist, heeft de ad junct-regeringscommissaris voor het ra- dipwezen, mr Ph. de Vries, verklaard. De heer De Olercq had in dit commu niqué beweerd, dat er voor het uitzen den van berichten voor de noodgebie- den geen zendtijd van de Avro was ge vorderd, toen deze omroepvereniging weigerde hiervoor samen te werken met de andere radioverenigingen. „Ik heb Dinsdagochtend zendtijd ge vorderd. wel niet in confüctstemming, maar in overleg rnet de regeringsvoor lichtingsdienst"'. aldus mr De Vries, die er aan toevoegde dat de vordering zon der verzet door de heer De Clercq was aanvaard. De mededeling van de omroe- tal, dat naar Rotterdam zal worden ge zonden. Veel is daarbij overigens niet te bespreken. Want het Deense voetbal doet op het ogenblik zijn winterslaap, die van December tot Maart duurt. Geen der spelers is daarom in noemenswaar dige training, en „onder deze omstan digheden". zo verklaarde de voorzitter van de Deense keuzecommissie. de heer Lykke, „kunnen wij wel niet veel an ders doen dan het zelfde nationale elf tal opstellen, dat de laatste maal heeft gespeeld". Dit elftal wekt hier niet veel ver wachtingen, daar deze ploeg in October in Kopenhagen tegen Noorwegen met 13 heeft verloren, waarmede Denemar ken voor de eerste maal sinds vele jaren op de laatste plaats is geëindigd in het tornooi der Scandinavische lan den. Het elftal, dat op vijf plaatsen ver-! schilt van dat hetv, elk in September in Kopenhagen tegen Nederland heeft ge speeld, n.l. op de plaatsen van de rechtsachter, linkshalf, middenvoor, linksbinnen en linksbuiten, zal er^ dan als volgt uitzien: Doel: Johansen (K.B.); achter: Koppen, (KB.) en Svend Nielsen (B 93midden: Terkelsen (Esbjerg), Brögger (A.B.) en Olesen (Aarhus); voor; SÖrem Andersen (Êsbjerg), Paul Erik Petersen (Köge), Per Jensen (K.B.), Aage Rou Jensen (Aarhus), Holger See- baok (Aaiborg). per van de Avro: ..Wij geven nu microfoon over aan de regeringsvoor lichtingsdienst voor het uitzenden van berichten" wijst hierop trouwens duide lijk. Mr De Vries deelde mee. dat er over deze zaak een rapport aan de minister is gezonden. De tweede vakbeurs voor meubelen en woningtextiel werd gisteren te Utrecht in het jaarbeursgebouw ge opend. De beurs werd de eerste d3g door zeer velen uit binnen- en buiten land bezocht. De Rode Duivels BRUSSEL. Door België is voor de traditionele vastenavond wedstrijd te Gent tegen de Zwaluwen een elftal op de been gebracht dat de merkwaardig heid vertoont zowel beproefde inter- 1 andspelers, als splinternieuwe debu tanten te bevatten. Het hoogst originele Rode Duivels-team ziet er namelijk als volgt uit: Doel: Segners (Ganloise): achter: Struyf (St. Nicolas) en Van Brandt (Lierse Sportkring); midden: Renard (Mons) Barre (Ol'/mpique Charleroi) en De Bels (Racing Gent) voor: Smolders j (Beringen), Bollen (Waterschei), Wil-1 lems (Gantoise), Slraelmans (While Star) j en Rixon (Racing Gent). In tegenstelling met vorige jaren, toen! de keuzecommissie volstond met eeni min of meer gelukkige combinatie van regionale spelers, heeft zij thans een forsere greep gedaan en blijkens de op stelling van krachten mede uit het Waalse en Limburgse deel van het land, er een nationaal karakter aan gegeven. Ondanks de aanwijzing van de drie in de I terlandspelers Seghers. Van Brandt en Waar zo'n glans is, werd vast en zeker met Peli gewreven. Het gaat nu eenmaal vlugger en beter met Peli de beste wrijfwas voor meu belen, parket en linoleum Grote doos r 3 1 1 O ct. geel en bruin i 2- 55 ct. geel, bruin, rood e MET VLIDOSOL TEGEN HOUTWORM Een Erdal produel dusgoed Straetmans. sluitstukken in de linies, kan deze ploeg tcch niet een B-ploeg worden genoemd, iets tussen B en C in. Weer gelijk spel van Chelsea LONDEN- De uitslagen van de over gespeelde wedstrijden voor de vierde ronde van de FA Cup waren: Notts County—Bol ton 01, ChelseaWest Bromwich 11 na verlenging, Deze wedstrijd wordt, morgen op l Highbury te (Londen overgespeeld. I prettige k een prettige krant gaat gezin van Programma voor morgen Hilversum 1 402 m. VARA: 7-00 Nws. 7.13 Gram. 8.00 Nws. en weerb. 8.18 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Dansm. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Voor het het platteland. 12.38 Lichte muz. 13.00 Nws en commen taar 13.20 Orgelspel. 13.45 Gram. 14.00 De weg omhoog, causerie 14.15 Jeugdconeert. 15.00 Voor de jeugd. 15.50 Blokfluitensemble en sol. 16.10 Voor de jeugd. 16.45 Voor de zieken. 17.15 Dansmus. 17jb0' Regeringsuit*.H. M. Laup- man: Mijn vrienden, de Pa poea's. 18.00 Nws. 18.15 VARA- Varia. 18.20 Milit. caus. 18.30 R.V.U.Dt. A. Saalborn: Stu dies in vergelijkende littera- tuurgesch.: Russische en En gelse Hamiets. 19.00 De Katho lieken en het Socialisme, toe spraak. 19.15 Lichte muz. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Poli tiek commentaar. 20.15 Prome nade orkest, klein koor en sol. 20.50 Mont Pelé, hoorspel. 21.50 Gev- muz. 22.15 Regen maken als wetenschappelijk beroep, caus. 22.30 Spaanse muz. 23.00 Nws. 23.15 Socialis tisch nws in Esperanto. 23.20— 24X10 Gram- Hilversum n. 298 m. NCRV: tendgymn. 7.30 Gram. 7.45 Een woord van de dag. 8.00 Nws en weerb. 8.15 Gram 8.18 Ge wijde muziek. 8.45 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor ae huisvrouw 9.35 Gram. 10.13 Idem. 10.30 Morgendienst. 11.Ou Tropenherinnering, hoorspei. 11.45 Gram. 12.00 Bas en piano. 12.30 Land- en tuinbouwmed. 12.33 Lichte muziek. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nws 13.15 Pro testants Interkerk. Thuisfrom. 13.20 Lichte muziek. 13.50 Gram. 14.45 Voor de meisjes. 15.00 Jeugdconeert. 15.45 Gra- mofoonmuz. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Orgelspel. 17.50 Milit caus. 18.00 Viool, cello en clavecimbe) 18.30 Spectrum van het Chr. Org. en Veren, leven, causerie. 18 45 Geestel. liederen 19.00 Nws. en weerb. 19.10 Boekbespr. 19.25 Gram. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gra- mofoonmuz. 20.00 Radiokrant. 20.20 Orkestc. 21.00 Jezus en de wereldreligie, causerie 21.20 Gram. 21.30 Amusementsm. 21.50 Gram. 22.00 Pianorecital. 22.30 Internat. Commentaar. 22.40 Gram. 22.45 Avondover- denking. 23.00 Nws- en SOS- berichten. 23.1524.00 Gram. BBC Home Service 330 m 12.00 Schoolradio 13.00 Gram 13.25 Gevar progr 13.55 Weerber 14.00 Nws 14.10 Reportages 14.30 Latijns-Amerik orkest 15.00 Schoolradio 16.00 Hoorspelen 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Och-17.00 Caus 17.30 Gram 18.00 Voor de kinderen 18.55 Weerber 19.00 Nws 19.15 Sport 19.20 Lichte muz 19.45 Caus 20.00 Gevar progr 20.45 Caus 21.00 Symph ork en sol 22.00 Nws 22.15 Sym- ph-ork en sol 23.05 Caus 23.45 Parlementsoverz 24.000.03 Nws BBC Light Programme 1500 en 247 m 12.00 Mrs Dale's dag boek 12.15 Dansmuz 12.45 Voor dracht 13.00 Parlementsoverz 13.15 Lichte muz 13.45 BBC Northern Orchestra 14.45 Voor de kleuters 15.00 Voor vrouw 16.00 Lichte muz 16.30 Orgelspel 16.45 Lichte muz. 17.15 Mrs Dale's dagboek 17.30 Amu- sementsmuz 18.00 Schots Ork 18.45 Verzoekprogr 19.15 Voor de jeugd 19.45 Hoorspel 2000 Nws en radiojournaal 20.25 Sport 20.30 Gevar progr 2100 Hoorspel 22.10 Gram 22 30 Can I come in? 23 00 Nws 23.15 Ac tualiteiten 23.20 Amusements- muz. 0.05 Voordracht 0.20 Strijk- ork 0.56—1.00 Nws Nordwestdcutscher .tundfunk 309 m 12.00 Lichte muz 13.00 Nws 13.25 Omroepork 15.50 Filmmuz 16.20 Pianorecital 17.00 Nws 17.45 Gevar muz 19 00 Nws 20.00 Operaconcert 21.45 Nws 22.10 Strijkkwartet. 22.30 Omroepork en sol 23.10 Rhythm muz 24.00 Nws 0.30 1.00 Dansmuz Frankrijk, Nat. Programma 347 m 12.00 Gram 12.15 Idem 13.00 Nws 14.05 Idem 14.10 Pia norecital 18.30 Amer. uitz 19.00 Gram 20.00 Orkest 20.30 Hoor spel 23.30 Gram 23.45—24.00 Nws Brussel 324 m 11.45 Gram 12.30 Weerber 12.34 Lichte muz (Om 12.50 Koersen) 13.00 Nws 13.15 Gevar muz 14.00 School radio 15.40 Gram 16.00 Omroep ork en sol 16.45 Gram 17.00 Nws 17.10 Gram 17.30 Caus 17.40 Gram 17.50 Boekbespr 18.00 Zang en piano 18.30 Voor de soldaten 19.00 Nws 19.40 Gram 20.00 Prima Donna, opera 21.00 Pianorecital 21.30 Gram 22,00 Nws 22.15 Strijkkwartet 22,55—23.00 Nws Brussel 484 m 12.05 Gram 12.15 Lichte muz 12.45 Gram 13.00 Nws 13.10 en 15.00 Gram. 16.00 Lichte muz 17.00 Nws 17.15 Gram 18.30 Idem 19.00 Pianorecital 19.40 Gram 1945 Nws 20.00 Gram 20.15 Symph- ork, Omroepkoren en sol 22.00 Nws 22.15 Jazz 22.45 Gram 22.50 Nws BBC European Service. Uit zendingen voor Nederland. 22.00 —22.30 Nws Achter het IJzeren Gordijn Vrijbuiters Radiodag boek (224 en 49 m). f' v. DINSDAG 10 FEBRUARI V.A.R.A. 20.1521-45' Dokters televisite. 2. Weeroverz. 3. Dijkbouw. film. Pauze. 4. Fantaisie impromptu, geacteerde improvisaties. 27. Bevend begon de Maat de hut nen en horloges. De muntenverzame ling, en dus het van Kappie geroofde te doorzoeken. Zijn tanden klapper den van angst bij de gedachte, dat de Zeewolf elk ogenblik kon binnen komen. Hoe lan r zou Kappie die vreselijke roverhoofdman aan de praat kunnen houden? Zenuwachtig keek hij in de laden van de tafel, maar deze bleken alleen gevuld te zijn met revolvers, vulpen- geld, was er niet bij. Handenwringend keek de Maat rond; waar zou hij nu nog meer kunnen zoeken? Op eens ontdekte hij hoog in de wand van de hut een getralied luikje. Zou dat soms een geheime bergplaats zijn? Hij ging op de tafel staan, maar ook zo kon hij er nog niet bij. Al zijn moed verzamelend zette hij een stoel op tafel en beklom deze wankele stellage. Reeds strekte hij zijn handen uit, toen opeens een pape gaai zijn kop door de tralies stak en hem toekrijste: „Donder en bliksem, neem een apenoot!" Dit onverwachte verzoek had een verpletterende uit werking op de zenuwachtige stuur man. Een lange, sidderende kreet slakend, verloor hij het evenwicht (Wordt vervolgd.)

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3