DE HULPVERLENING in ons verspreidingsgebied Tot op heden ontvingen we de vol gende resultaten van de geldinza melingen voor het Nationaal Ram penfonds. H.H; Correspondenten worden verzocht zo hun gemeente nog op deze lijst ontbreekt spoedigst de eindbedragen te melden, zodat wij door middel van dit lijstje een zo volledig mogelijk beeld kunnen geven van de offervaardigheid in ons verspreidingsgebied. Asperen10.000. Asch1.360.— Arkel3.823.— Achterdyk 440.75 Acquoy 898.35 Aalst 4.559.25 Brakel 9.518.10 Beesd3.302.50 Buren3.048. Beusichem, Zoelmond 3.439.85 Euurmalsen 2.269.25 Bruchem 2.638. Culemborg 18.500. Drumpt2.423.20 Delwynen 642.05 Erichem1.422. Echteld 2.868.10 Est en opynen 4..979.82 Eek en Wiel 2.481.08 Gameren 4.500. Geldermalsen *>20.000. Gorinchem *>71.000. Herwenen 4.100. Hei- en Boeicop 3.160.50 Haaften9.100.75 Hedel5.700.— Henkelum 13.268.95 Ingen 4.878.81 Kedichem 2.283.75 Kerkwijk1.008. Leerdam*>48.167.49 Leerbroek7.136. Lienden6.868.85 Lexmond 1.8000. Meteren1.620.25 Maurik 2.823. Nederhemert 5.041.10 Oosterwyk 606.75 Ochten 3.308.20 Ophemert 6.900. Passewaay 276.80 Poederoyen 5.100. Rumpt2.200. Rhenoy 812.40 Ravenswaay 1.571.30 Ryswyk1.059.50 Schoonrewoerd 11.023. Tiel*>60.305.85 Tricht3-178.02 Varik7.091.69 Vianen 20.000. Waardenburg 7.553.75 Wadenoijen 3.322. IJzendoorn 1.050. Zaltbommel *>25.500. Zoelen 5.503.75 Zuilichem 2.552.15 TOTAAL 476.1 ).S1 Totaalbedrag nog niet bekend, daar inzameling nog niet ten einde is. DORPSPOLDER SCHENKT 2000,— De Polderraad van de Dorpspol der Zandwijk te Tiel'kwam Vrijdag j.l. in een buitengewone vergade ring bijeen ter bespreking van de hulp, welke de Polder Zandwijk aan de rampgebieden zou kunnen verlenen. Behoudens goedkeuring van de Gedeputeerde Staten der Provincie Gelderland, werd besloten voorlopig een bedrag van 2000,aan het Rampenfonds af te dragen. Witlof voor Rampenfonds Aan de Veiling te Zaltbommel zyn vorige week enkele bakjes wit lof op Amerikaanse manier ver kocht. De opbrengst bedroeg f 1800.- en werd aan het Nationaal Rampenfonds overgemaakt. Hulp aan getroffen landbouwers Zaterdagmorgen vond in Hotel Lucullus te Leerdam een vergade ring plaats van de A.B.T.B., Holl. Mij. van Landbouw en enkele per sonen uit de C.B.T.B. Daarbij werd overwogen of aan de landbouwers uit de getroffen gebieden hulp kon worden verleend. Na 'n langdurige bespreking werd besloten de land bouwers uit de Vijfherenlanden via de zuivelfabrieken te vragen, of zij genegen zyn 1 pet. van het melk- geld over 1953 te willen afstaan om uit dit fonds vee ter beschik king te kunnen stellen voor de ge troffen bedrijven. Mocht hiervoor een landelijke regeling komen, dan zal men zich hierbij aansluiten. Het herstel van door Waters nood getroffen bedrijven Door het Provinciaal Bestuur en de samenwerkende Kamers van Koophandel in Zuid-Holland zal op zeer korte termijn een Stichting worden opgericht. Doel der Stich ting is Herstel van de door de watersnood getroffen commerciële en industriële bedrijven te helpen bevorderen door het verlenen van fmancieringscredieten. LEERDAM Meer dan 50.000. De stille hoop, dat Leerdam er in zou slagen om voor het Nationale Rampemons 50.000 bijeen te brengen, bleek nog niet stoutmoe dig genoeg. De gelden stromen nog steeds bffinen en de werknemers van de «rota bedrijven zuilen naar ons werd medegedeeld aan hun reeds mooie gaven ïxogeens het loon van twee werkuren toevoegen. Men heeft daarom goede verwachtingen, dat de 50.000 niet alleen royaal gepasseerd zullen worden, maar dat men in Leerdam tot 60.000. zal komen. Dhr. v. d. Heide krijgt nog steeds bezoek van mensen, die gelden ko men afdragen. De lijsten zijn nu op 3 stuks na afgewerkt en het totaal bedrag luidt nu 28.167.49 De J 20.000.van de bedrijven hierbij gerekend staan we dus op de rand van de 50.000.Maar het zal bij deze halve ton niet blijven. De opbrengst van de kerkcollec- ten is nog niet bekend. Wel weet men reeds, dat de verwachtingen ook hier stex'k zyn overtroffen. „De mouwen omhoog Ons land moet droog Onder bovenstaand motto zal door de padvindsters en padvinders vaxx alle richtingen en in geheel Nederland een actie opgezet wor den in de geest van ,.een heitje voor een karweitje." De bedoeling is, dat iedere pad vindster of padvinder a.s, Zater dag tenminste f 1.verdiend heeft ten bate van het rampenfonds. Natuurlijk zijn ook onze Deer- damse jongens en meisjes van de partij en natuurlijk hebt u wel het een of ander te doen. U kunt dit fonisch onder No. 2S3. Een ieder opgeven by één der leiders of tele- wordt verzocht de werkkaart af te tekenen. De jongens en meisjes popelen om hun bijdrage te leveren voor de slachtoffers, reeds werkten zy en thousiast mee aan de acties, van gemeentewegen werden geor ganiseerd. Werkt allen mee om óók hun actie te steunen. Zy ko men niet by u bedelen, maar willen voor u werken! Alg. Bond van Ambtenaren Vrijdagavond werd door de af deling van de A.B.V.A. in. hotel Kemp een jaarvergadering gehou den. Na een korte openingsrede door de voorzitter, dhr. H. Hol. werden door secretaris en penningmeester de jaarverslagen uitgebracht. Bij de bestuursverkiezing w.erden de aftredenden, de heren A. Hol en C. Bottenberg met algemene stem men herkozen. Het secretariaat ging van dhr. Bottenberg naar dhr. A. Amens. Van het Hoofdbestuur was be richt ontvangen, dat de afdelingen een bijdrage kunnen storten voor het Nat. Rampenfonds. Besloten werd om voor dit doel f 60.dis-, ponibel te stellen. Been gebroken Dhr. M. de G. alhier kwam bij een val zo ongelukkig terecht, dat hij een been brak. Politie naar Sliedreclit Een contingent actieve- en reser- vepolitie is vorige week naar Slie- drecht vertrokken om daar de agenten bij te staan, resp. af te lossen. Toneeluitvoering Zoals reeds eerder is vermeld, zal de toneelver. „Het Amusantje" Donderdag a.s. luer voor de laatste maal het toneelspel „Een die met geteld wordt" ten tonele brengen. Het Amusantje zal de gehele opbrengst van deze avond reserve ren voor het Nationaal Rampen fonds. i Om het batig saldo van deze avond zo hoog mogelijk te maken, zal er ook een verloting gehouden worden. Verschillende winkeliers hebben voor dit doel reeds pisachti ge prijzen beschikbaar gesteld. Gezien het succes ,dat het Amu santje de vorige malen met het stuk geoogst heeft en het doel van deze avond, mogen we verwachten, dat er geen plaats onbezet zal blij- Op het ogenblik is er nog een beperkt aantal kaarten verkrijg baar by de bekende adressen: C. v. Ingen, Groen v. Prinstererstr. 12; C. de Leeuw, Noordwal 58 en J. van 'L Pad, Lingeplein 12. Toegangsprijs f 0.60 plaats be- spr. inbegrepen). Meubilair voor de noodgebieden Vorige week richtte Burgemees ter H. Vlug zich middels een op roep in onze Kolommen tot de bur gerij met het verzoek meubiliair af te staan voor de getroffenen in de rampgebieden. Deze opwekking is niet zonder resultaat gebleven. Ve len deden aangifte dat zij voor hen, die van alles beroofd zyn, een hoe veelheid meubels, eetgerij, servie zen etc, gereed hadden staan. Hedenmiddag zullen deze goede ren met auto's opgehaald worden. Wie alsnog iets heeft gevonden, dat voor de getroffenen te pas lean komen en bruikbaar is, kan dat opgeven by dhr. A. F. E. van der Heide, Apotheker, Kerkstraat al hier. Om te voorkomen, dat de auto's kris kras door de stad moeten gaan rijden, ontvangt men graag voor 't middaguur de desbetreffende opga ven, zodat dan een efficiente route kan worden samengesteld, Leerdam heeft reeds een voor treffelijk staaltje burgerzin laten zien. We hopen, dat ook bij de in zameling van meubilair enz. deze offervaardigheid zal blijken. Van de dijk Vorige week geraakte een auto van de Glasfabriek, die met goede ren voor de getroffenen naar Wer kendam was geweest op de thuis reis nabij Kedichem van de dijk. Hoewel de wagen een rare buite ling maakte, bleven de inzittenden ongedeerd. De wagen werd door een kraanwagen weer op de dyk gebracht. Voor het Rampgebied De collecte voor het Rampen fonds in de Lutherse Kerk heeft opgebracht f 250. ASPEREN Ingekomen en vertrokken personen Ingekomen M. de Boef met ge zin uit Herwjjnen P. van Weelden (echtg. v. J. van Leerdam) Hei-wijnen. Vertrokken N. de Ridder en T. J. de Bruin naar Leerdam; C. N. Vink naar Amstei-dam P. Meijdam n. Ridderkei-k. EVERDINGEN Hulpverlening Bij het afzenden van dit bericht is oo kin deze gemeente en te Hage- stein een begin gemaakt met de in zameling van gelden voor het Na tionaal Rampenfonds. Op initiatief van de bui'gemeester is een com missie gevormd, die zich met dit werk heeft belast. Ook zijn in de afgelopen week de eerste geëvacu eerde koeien aangekomen. Voor onderbrenging van geëvacu eerde personen uit de noodgebie den, werden ook de nodige voor zorgsmaatregelen getroffen. commissie, hiermee belast, onder vond grote medewerking. Het is nog niet bekend of van deze aan bieding gebruik zal worden ge maakt. HEI- EN BOEICOP Voor Rampenfonds De collecte voor het rampenfonds heeft hier opgebracht f 3160.50. Ook wei-den vele goederen ingezon den. BIJ HOEST EN KEELPIJN J^Dn SLUM-OPLOSSEND (Advertentie) IïiSiiccp omieittö HEUKELOI „Heukelum op z'n best De collecte voor het Nationaal Rampenfonds heeft in deze ge meente (Heukelum en Spijk) opge bracht het prachtige bedrag van 13.218.95. Hierbij gevoegd een reeds verzonden ehèque van 50. is hier dus 13.268.95 bijeenge bracht, dat is 30.per gezin of 7.per persoon. In aanmerking genomen de sa menstelling van onze burgerij mag gezegd worden: dat was weer Heukelum op z'n best!" LEERBROEK Het Rampenfonds De collecte voor het rampenfonds is met nagekomen giften gestegen tot f 7176.—. Ook hier zijn veel koelen en var kens uit de Alblasserwaard onder gebracht. Nu het gevaar geweken zijn enkele dieren door hun ei genaars weer teruggehaald. P. T. T.-nieuws Met de bouw van het gebouwtje, nodig voor de automatisering van het telefoonnet, is een aanvang ge maakt. LEXMOND Het Nationaal Rampenfonds Ook de Lexmondse inwoners heb ben hun plicht verstaan wat betreft de collecte voor het Nat. Rampen fonds. Er werd een bedrag van 18.000.- bijeengebracht. Dit bete kent rond 10.- per inwoner. MEERKERK L'itgesteld De uitvoeringen van de muziek vereniging „Euphonia", welke wa ren vastgesteld op Donderdag 12 en Zaterdag 14 Februari zullen we gens de bijzondere omstandigheden niet door gaan. Spontane hulpverlening Ook de inwoners van Meerkerk hebben spontane hulp verleend bjj het helpen van geëvacueerde per sonen en vee uit getroffen gebie den en het verzwaren van polder dijken in de Alblasserwaard. Reeds Zondagmorgen kwamen hier de eerste evacué's binnen, waarna een stroom van vee volgde. Dinsdagavond richtte de Burge meester een oproep tot de bevol king van Meerkerk om vrijwillig mede te werken aan de verstevi ging van de polderkaden in de Al blasserwaard. Van lang niet alle krachten die zich aanmeldden, be hoefde gebruik te worden gemaakt, Gisteren is hier de collecte voor het Nat. Rampenfonds gehouden. De uitslag hopen we zo spoedig mogelijk mede te delen. OOSTERWIJK Voor het Rampenfonds De collecte, gehouden in de bij zondere dienst van Zondagmorgen, voorganger its. Franken, bestemd voor de getroffenen in de waters- noodgebiedei^ bracht op 313*32, DOMINO MAN TE LCO ST ÜUM S' Prima kleermakersWerk F. 104.75 - F. 119.75 - F. 139.75 DE DOM GROVE 8c HENFELD Wie alsnog de getroffenen steunen kan in Oosterwyk zijn bij drage afgeven aan ouderling J. Bel en aan de Achterdijk bij ouder ling B. de Keizer. SCHOONREWOERD Voor het Rampenfonds De lijstcollecte voor het Rampen fonds bracht hier 110.23.op. Verder werd een groot aantal schoenen, kledingstukken enz. ver zameld. Bij enkele personen werden reeds evacué's ondergebracht, terwijl ook koeien en varkens hier een onder komen hebben gevonden. Ook de Herv. Pastorie, die reeds geruime tyd leeg staat, is door ijve rige dameshanden schoongemaakt en voor evacué's ingericht. VIANEN Rijkspostspaarbank Aan het postkantoor werd gedu rende de maand Januari 1953 een bedrag ingelegd van 51.240,71 en terugbetaald 59.512,17. Het laat ste uitgegeven boekje droeg het nummer 5934. De film over Vianen Vandaag zal de film. welke in de zomer van 1952 hier werd opgeno men in drie voorstellingen worden getoond. Ongetwijfeld zullen velen nieuwsgierig zijn naar het product van de vele opnamen. Opgave van evacué's Het blykt, dat in de gemeente Vianen door verschillende personen evacué's zijn opgenomen zonder tussenkomst van het gemeentebe stuur. Wanneer dit het geval is, dient men hiervan ter gemeente secretarie zo spoedig mogelijk ken nis te geven, opdat de geëvacueer- den geregistreerd kunnen worden. Personen, die door het gemeen tebestuur werden ondergebracht, behoeven zich niet nogmaals te melden. Geslaagd Bij het onlangs te Amsterdam gehouden examen voor het diploma vakbekwaamheid banketbakker slaagde dhr. J. Middelkoop. Uitgesteld Het concert, dat de muziekver eniging „Nieuw Leven" van plan was Zaterdagavond in „De Een dracht" te geven en waarvan de baten waren bestemd voor het Rampenfonds, is tot nader datum uitgesteld. GELDERMALSEN Appels voor rampgebied 1200.— per kist Vrijdagmiddag werd ter veiling de gewone gang van zaken onder broken met het voorbrengen van drie kisten goudreinetten, die teu bate van de watersnoodslachtoffers op z'n Amerikaans verkocht zou den worden. Ze gingen van de hand voor f 71. f 83.en f 96.maar meteen stel de de eerste koper zijn kist weer ter beschikking, welk voorbeeld navolging vond en doorging tot de verkoop f 3600.had opgebracht. Toen stelden de eigenaars de duurste appeltjes, die ooit werden verhandeld, ter beschikking van de geëvacueerden. die in de Ahoy-lial ter Rotterdam verblijven. 's Avonds, toen het veilingbe- stuur bijeen was, werd besloten f 6400.uit te trekken, teneinde het aan het Nationaal Rampen fonds over te maken bedrag op f 10.000.te kunnen afronden. DEIL Veestapel afgemaakt Daar er mond- en klauwzeer op het bedryf van de Gebr. van M. in de Zoetenhoek alhier was uitgebro ken, is de gehele veestapel, in to taal 18 koeien en een paar varkens, weggehaald om afgemaakt te wor den. HERWIJNEN Hulpverlening Vorige week is een aantal jonge mannen vrijwillig per autobus naar Walcheren gegaan voor de hulpver lening. CULEMBORG Hulp aan getroffen gebied Zaterdagmiddag kwamen in de •aadskelder directie-leden en afge vaardigden van de verschillende Culemborgse bedryven byeen om onder presidium van Burgemeester van Koningsbruggen te trachten de bedi-ijfsacties te coördineren en sa men te bundelen. Hoewel reeds en kele industrieën verschillende be dragen aan het rampenfonds had den overgemaakt w,o. 7000,van Gispen, 4000,van meubelfabriek „Gelderland" e.a., werd ïn principe besloten acht uren over te werken en het totaal op te brengen bedrag beschikbaar te stellen van het ram penfonds. Verkeersongevallen Het afgelopen weekend vonden op de grote Rijksweg Amsterdam 's Hertogenbosch twee verkeers ongelukken plaats, waarbij een 58- jarige dame vrij ernstig werd ge wond en naar een ziekenhuis te Utrecht moest worden overge bracht. De oorzaak van dit alles was gelegen in het feit, dat de file auto's plotseling tot stilstand moest worden gebrach, waardoor drie wa gens op elka.ar liepen. Zaterdagmorgen geraakte nabjj, het viaduct een militaire personen wagen in botsing met een oplegger en truck. De militaire auto werd vrij zwaar beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen echter niet voor. In beide gevallen werd hulp uit Culemborg verleend. Vrachtwagen ramde lantaarn Zaterdagmorgen ramde de vracht wagen van dhr. S. een lantaarn van de straatverlichting op de hoek Zuider wal—Lepelstraat. Door politie werd een onderzoek naar de schuldvraag ingesteld. De schade werd inmiddels onderling geregeld. Secretarie en gemeente-ambtenaren dragen een steentje by In een bijeenkomst van de perso neelsvereniging van secretarie- ambtenaren, alsmede van de zijde van het personeel van het openbaar onderwijs en andere gemeente-amb tenaren te Culemborg, zijn verschil lende suggesties naai' voren geko men om op enigerlei wijze een bijdrage te verlenen ter leniging van de noden tengevolge van de nationale ramp welke ons vader land heeft getroffen. Na overleg met de Burgemeester is het voor stel geboren om aan alle personen, die van gemeentewege worden ge salarieerd, een bijdrage te vragen van een half procent van het netto maandsalaris of weekloon geduren de tien maanden. Het gemeente bestuur heeft zich in principe bereid verklaard het totale bedrag reeds bij voorschot aan het nationale rampenfonds over te maken. Hulp aan Walcheren Na oproep van het Gewestelijk Arbeidsbureau, bijkantoor Culem borg, meldde zich Zaterdagmiddag een groot aantal arbeiders om hulp te gaan verlenen in het getroffen gebied. De vrijwilligers zullen in Walcheren en waar elders nodig meehelpen de dijken te dichten en te versterken. Zij zijn inmiddels met autobussen vertrokken. TUIL Gouden appels Dhr. J. v. Gameren stelde op de Veiling te Geldermalsen drie kisten goudreinetten beschikbaar voc Rampenfonds. De appels werden op z'n Amerikaans verkocht brachten f 3600.op. Het Veiling- bestuur vulde dit bedrag aan tot f 10.000.—. BRAKEL In memorlam Fr. van Dalen Medio Januari overleed hier zeer onverwachts dhr. Fr. v. Dalen. Hij werd vanuit de Ned. Herv. Kerk ten grave gedragen. De rouw dienst werd geleid door dhr. Asmus uit Poederoijen. Wijlen dhr. Fr. van Dalen was 28 jaar opzichter van het polderdis trict. In 1926 heeft hij de dykval Poederoijen, tengevolge van het buitengewoon hoge water meege maakt. Dag en nacht is hij daar met dijkgraaf D. W. v. Dam v. Bra kel en de Dïjkstoel doortastend op getreden en tezamen mochten zr de polder bewaren voor een door braak. Een eervolle onderscheiding volgde voor bestuur en opzichter. De kerk diende hij vele jaren als diaken en notabel en de gemeente Brakel als raadslid en wethouder. Hy volgde zyn vader op als op zichter van verschillende landerijen en het Brakelse Veer. Deze betrek kingen werden ongeveer een eeuw lang door drie geslachten Van Da len waargenomen. De gemeente Gameren diende hij enkele jaren als gemeente-opzich ter. Ontelbare malen heeft hij velen met raad en daad bijgestaan. De dood heeft aan zijn arbeid zaam leven een einde gemaakt. Hy ruste in vrede. Raadslid bedankt voor C.P.N Het communistische lid van de gemeenteraad van Beverwijk, de heer J. Zuidersma, heeft zijn raads- zetel beschikbaar gesteld. Hij heeft tevens bedankt voor het lidmaat schap van de C.P.N. Koning Boudewijn terug Koning Boudewyn van België is Zondag in Brussel teruggekeerd van een kort verblijf aan de Fran se Rivièra. In Belgische bladen was critiek geleverd op het feit. dat de koning naar de Rivière was gegaan, terwijl zyn land nog leed aan de gevolgen van de overstro mingen. In de provincie Antwerpen is de situatie nog steeds ernstig. De werken aan de grote bres te Zand vliet vorderen moeilijk. Mr Soenito en drs. Go worden uitgewezen Mr. Soenito en drs. Go (beticht van communistische activiteit), die volgens uitspraak van de Hoge Raad als vreemdelingen moeten worden beschouwd,, worden zeer binnenkort uitgewezen. Plaats en tijdstip, waarop de uitwyzing zal geschieden, worden van overheids wege niet bekend gemaakt ter voorkoming <^n communistische betogingen. Nieuwe arrrestaties in Sow jet Unie Het orgaan van de Russische communistische party „Prawda", ineldt dat vier Russen, onder wie een vrouw, zyn gearresteerd op be schuldiging van spionnage voor vreemde mogendheden. De betrok kenen worden de „geheime vijan den" genoemd. Voor wie de Russen voortdurend op hun hoede moeten zijn. De gearresteerden zijn: Goere- witsj die de communistische partij zou hebben misleid en sinds 1939 als spion werkzaam zou zijn ge weest, Taratoeta een vrouwelijke medewerker aan de Russische aca demie van wetenschappen, die voor Goerewitsj een aantal geheime do cumenten zou hebben gestolen, Ro- manof, van wie gezegd wordt dat hij, na een mislukte poging om een grote som uit de staatskas te ste len. gearresteerd is. toen hij zijn diensten aanbood aan een buiten landse spionnagedienst, Sas, die voor verplaatste personen in Duits land zou hebben gewerkt. Oplage van „Dc Ramp" wordt verdubbeld Het aantal inschrijvingen op het buek „De Ramp" is thans reeds zo greot. dat de Vereniging ter Be ha' tiging van de Belangen des Boekhandels heeft besloten het aan tal exemplaren der eerste oplage te verdubbelen. Binnenkort gaan dus honderdduizend exemplaren naar dc boekwinkels. Nog weer later werd bericht, dat de inschrijvingen zó talrijk zijn, dat de oplage waarschijnlijk tot 200.000 zal worden opgevoerd. Er zullen van het boek ook spe ciale edities voor het buitenland worder. gemaakt. Alle baten zijn voor het rampen fonds. TEGEN REFERENDARIS HALF JAAR GEEIST De officier bij de Haagse recht bank eiste Donderdag tegen de 41- jarige P. II. P., perschef met de rang van referendaris by het mi nisterie van Financiën, zes maan den gevangenisstraf, waarvan 2 voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Verdachte had in Juli 1945, toen hij nog ambtenaar was bij het Cen traal Distributiekantoor, van mevr J. M. uit Nijmegen, de echtgenote van 'n ex-N.S.B.-er, 30 bankbiljet ten van 100 ontvangen, welk geld hij voor haar zou „wegstoppen", daar haar man het anders zou moe ten inleveren. Het geld heeft zij echter nooit teruggezien. Voorts had verdachte in de zo mer van 1952 dienstreizen ge maakt, o.a. naar Roosendaal en Nijmegen, volgens zijn opgave per trein. Achteraf bleek, dat hij gra tis per auto had gereisd, maar het geld had hij toch geïnd. Verder is nog gebleken, dat P. voor hij zijn aanstelling kreeg by de afdeling perszaken van het mi nisterie van Financiën, nooit jour nalist was geweest, terwijl hij bij zijn sollicitatie had meegedeeld, dat hij als journalist aan „De Gel derlander" verbonden was geweest. De officier vond de handelwyzc van verdachte „zeer bedenkelijk". Uitspraak 19 Februari. BURGERLIJKE STAND ASPEREN Geboren Aartje, d. v. D. van lJperen en A. Vogelzang Neeltje, d. v. G, Bode en A, Klop Johanna, r. J. van Leerdam en H. Olivier; Johanna, d. v. W. C. v. Brakel en J. Verboom. Gehuwd:: J. van Leerdam, 25 j., en P. van Weelden, 25 j. Overleden A. v. d. Berg (echtg. van Gr. Boet); SO j. B. Meijdaiis (wed. J. de Groot), 85 j. LEERBROEK Geboren: Adrianes Flores, z. v. W. Griffioen en P. den Hartog. Ondertrouwd: Hez-manus Petrus van den Heuvel, 25 j. te MeerkerV en Dirkje Maria Fredrika de Ruy- ter, 23 j. SCHOONREWOERD Overleden: Grietje Hageman, 87 wed. van Barend Panvis. Aar tje van den Berg, 83 j„ echtgenote van Thomas van der Giessen. VIANEN Geboren: Gerda Cornelia, d. van W. Bonouvrié en C. P. Fokker. Gijsberta, d. van G. de Vos en A. Kalter. Cornelia Alida, d. van W. J. de Blok en J. Rombout. Gehuwd: Willem Veen, 29 j. en Grietje Prins, 20 j. AGENDA LEERDAM 12 Febr. Tavenu, 8 uur: Toneel- uitv. „Een die niet geteld wordt" CULEMBORG 10, 11 en 12 Febr. Cit, The ater, 8 uur: „Limelight." OPUNEN 12 en 14 Febr. Zaal De Ruiter- v. Berghem. Aanv. Donderd. 7.30 en Vrijd. 7 uur: Openb. Uitv. Mannenkoor. BEUSICHEM 14 Februari Zaal Jerph. La ponder, 7 uur: Uitvoering Mu- ziekver. „Excelsior". ASPEREN 14 Febr. Geb. E.M.M., 7 uur: Ds. v. Dijk. 21 Febr, Geb. B. M. M„ 7 uur: Ds. Zandt,

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2