INDONESIË Ned. Heidemaatschappij opereerde vanuit Arnhem MILLIOENEN SCHADE BIJ DE P.T.T. v (niet gecontroleerde opgave), uitgegeven 9-2-53. DORDRECHT. Kampman, Astrid Annie, geb. 24-2-44 te Dordrecht, overleden dd. 1-2-53 tgv. ongeval. Van Peeren, Johanna Elisabeth, geb. 9-1-94 te Dordrecht, verpleegde in Loosduinen, verdronken en gebor gen in de gem. Dordrecht. FIJNAART Geïdentificeerde slachtoffers: Agterdenbos, Johannes, geb. 11-8-01 te Fijnaart, laatste adres C 123. Geilings, Geert Paulus, geb. 21-3-52, laatste adres D 236. 's-GRAVENDEEL Van den Berg, Hendrik, dd. 6-2-53 overleden en voorlopig begraven in Dubbeldam. KRABBENDIJKE Verschuure, Bartel, geb. 14-12-84, laatste adres: Krabbendijke. KRIMPEN AAN DE IJSSEL Overleden: Lubkemann, Heinrich Friedrich, geb. 18-3-82. KRONINGEN Visser—Blok, Catharina, geb. 8-2-64 te Kruiningen. Jansen, Maria Adriana, 8 jaar. Jansen, Pieter, geb. 8-9-11 te Kruinin gen, echtgenoot van Jacoba Brandt, laatste adres: Molenweg. Brandt, Jacoba, geb. 3-6-18 te Krui ningen, echtgenote van Pieter Jan sen, laatste adres: Molenweg. Jansen, Maria, geb. 1-3-44 te Kruinin gen, dochter van Pieter Jansen en Jacoba Brandt, laatste adres: Mo lenweg. Blok, Bastiaan, 88 jaar. Blok, Marina, echtgenote van Basti aan Blok, oud 82 jaar. Blom, Peter, 3 jaar, Weteringschans te Amsterdam. Blom, Cornelis, 5 jaar, Wetering schans te Amsterdam. Komejan, Frederik. 76 jaar, echtgenoot van Catharina Hoogerheide, laatste adres Kruiningen. Hoogerheide, Catharina, geb. te Krui ningen, echtgenote van Frederik Komejan, oud 71 jaar. Vroegop, Abraham Cornelis, geb. 28.3.23 te Kruiningen, echtgenoot van Janna Blauwkamer, laatste adres: Kruiningen. Dek, Paulina Marina, geb. Juni 1940 te Kruiningen, dochter van Cornelis Dek en Maatje Jansen. Pouwer, Johanna, 57 jaar, weduwe van Adriaan Minnaar, laatste adres: Kruiningen. BRIEVEN VAN HERM UUT DE PEERDEKUL1 I Heikneuteren, 7 Febr. 1053. Ik hoeve gien mense te zeggen hoe groot de ellende is die onze landge noten in het overgestroomde gebied meemaakte, mar in Apeldoorne is vergeleken bie andere plaatsen nog lange niet genög geven. Kiek is noa andere plaatsen die nog veul klei ner &s Apeldoorne bint en door hep ze al over de honderdduzend gulden bie mekaar haald. Dus Apeldoorners ulie bint nog nooit achteran komen dus doet oe beste en as Zoaterdag weer is in de krante sliet wat ter bin nen is loat dat dan in elk geval dich ter bie de twee honderd as bie de honderd-duzend wèèn. De schoolkien- ders hep eur spoorpotten ök nog niet noa keken, door kan van elk kiend ök nog wel un dubbeltjun of kwartjun uut. Zoaterdag wil de Kleppe un eulie- krappendag in Apeldoorne houwen en die op de mark vèkopen en der mee langs de huzen goan venten. Van te veuren wil bie un paar mensen die telefoon hep un verkoopkantoor ma ken, door kunt ze van te veuren be stellen en dan word ze Zoaterdag net- jus in huus brach. De bakkers mot ten allemoale wat mèèl geven en de kruideniers krenten en rezienen en eulie, dan kost ze niks; achte veur un gulden. Zie kunt ter in Apeldoorne wel honderdduzend kwiet dan beurt ze un dikke tienduzend gulden. Mar dan mötten ze allemoale meehelpen. In Deventer 'wieren der negentigduzend vèkoch. Wie help de Kleppe? Zoaterdagmiddag was ik is. effen op ut gemeentehuus in Apeldoorne op ut kantoor van ut Rampenfonnus en door kwam kleine Robbie mit zien moeder. Robbie is elluf joar en die had up grote deuze bie zich en door zat zien electriese spoortrein in> die mit Sunterkloas kregen had. Hij zei: „die is veur de arme kindertjus die gien speulgoed meer hep". Zien moeder zei dat Robbie Vriedag heurd had, d&t ter speulgoed mös wèèn en toe had tegen zien moeder zeg: dan geef ik mien spoortrein. Kiek misschien ut mooiste speulgoed van hem weggeven, d&t is un pracht- daad. Apeldoorners denk is ter wat geven mot' worden eers an deze jonge en geef dan net zooveul &s deze Rob bie, Bravo Robbie, De groeten van Herm uut de Peerdekule. Blok, Jacobus, en zijn echtgenote Cor nelia Cock, v. d. Parel, Albertus. v. d. ParelRoelse en baby. Willebroer, Willem, v d. Hart, Helena, geb. 11.7.68 te Krui ningen. Braam, Pieternella, geb. 29.3.90 te 's-Gravenpolder, echtgenote van Ma- rinus v. d. Hart. Saaman, Arie en echtgenote en zoon Jan. Brieve, Tannetje, geb. 23.12,92 te Krui ningen, wed. van S. v. d. Boomgaard; laatste adres: Zanddijk 18. Danker, Johanna, geb. 28.3.70 te Krui ningen, laatste adres: Donkerwegje. Van Iwaarden, Maria Johanna, geb. 6.1.96 te Kruirtingen, echtgenote van Adriaan Sipke, laatste adres: Don kerwegje. Hofmeijer, Thea Gerritje, geb. 31.8.52 te Kruiningen, laatste adres: Zand dijk 12. MOLENAAR,5GRAAF Overleden t.g.v. ongeluk: Brandwijk, Jan Adriaan, 45 jaar. NIEUYVERKERK-Z. Geïdentificeerd te Zierikzce: Van Tiggelen, T., pl.m. 28 jaar, laat ste adres: Nieuwerkerk Kapelle. In Goes geïdentificeerd: Kloote, Maria, echtgenote van Karei Eerland, laatste adres: Stoofweg. Zorge, Lina, echtgenote van Pieter Heijboer, laatste adres: Provinciale Straatweg. Kik, Marina, echtgenote van Hendrik Johannes Hendrikse, laatste adres: Slotweg. OOSTERLAND (ST. JANSLAND) Dd. 3.2.53 voorlopig te St. Jansland (gem. Oosterland) te Schouwen be graven: De Rond, Martina, geb. 2.3.00 te St. Jansland. Van IJsseldijk, Matthijs, geb. 18.9.97 te St. Jansland, echtgenoot van Maria van der Maas. Van IJsseldijk, Willem, geb. 2.6.46 te St. Jansland, zoon van Matthijs van IJsseldijk en Maria van der Maas. OUWERKERK-Z. Van Damme, Maatje, echtgenote van Bolijn, Nicolaas Marijn, laatste adres: Oostweg 148b. De Vrieze, Marie, 70 jaar, echtgenoot van Cornelis Zwenne, laatste adres: Straatweg 147. Van Damme, Huib, J., echtgenoot van Jaantje Bolijn, laatste adres: Oost- weg 148b. Van Damme, Johnny, 13 jaar, zoon van Huib J. Damme en Jaantje Bo lijn, laatste adres: Oostweg 148b. Bolijn, Jaantje, echtgenote van Huib van Damme, laatste adres: Oost weg 148b. Hendrikse, Jacob Leendert, geb. 13.3.31 te Ouwerkerk, laatste adres: Molen weg 210. Overleden en begraven te Viancn, ge meente Ouwerkerk: Bolijn, Nicolaas, geb. 25.2.92 te Ouwer kerk. BolijnVan der Have, Barbara, geb. 12.9.96 te Oosterland. STAVENISSE Van Blokpoel, Jacob, geb. 1.5.90 te St. Annaland, echtgenoot van Antho- netta Pieternella Quist. Laatste adres: Kerkstraat A 303. Erouw, Dingena, geb. 4.9.88 te Stave- nisse, echtgenote van Cornelis den Braber, laatste adres: Buurtweg A 90. Van Dalen: Geertruida Danetta, geb. 10,2.07 te Poortvliet, echtgenote van Gaakeer, Cornelis Jacobus Bart. Laat ste adres B 53. Gaakeer. Adriana Dirkje Jacoba, geb. 24.12.27 te Renkum. Laatste adres: B 53. Hage, Izabella Helena, geb. 16.10.99 te Stavcnisse, echtgenote van Van 't Veer, Adriaan. Laatste adres: A 347. Hage, Jan, geb. 26.1.75 te Stavenisse, echtgenoot van Pieternella Adriana van Luyk. Laatste adres: Wilhel- minastraat A 276. Klaasse, Pieternella, geb. 6.11.05 te St. Maartensdijk, echtgenote van Corne lis Hage. Laatste adres: B 24. Koeman, Pieternella Jozina, geb. 23.8.05 te Stavepisse, echtgenote van Pieter Johannes Hage. Laatste adres: Mo lenpad A 200. Luyk, Pieternella Adriana, geb. 2.4.75 te Stavenisse, echtgenote van Jan Hage. Laatste adres: Wilhelmina- straat A 276. Moerland, Geertje, geb. 27.5.92 te St. Maartensdijk, echtgenote van Dirk Jacob Hout. Laatste adres: Kerk straat A 346. Moerland, Jacoba, geb. 15.6.10 te Sta venisse, echtgenote van Jacobus Vroegop. Laatste adres: Weerweg A 149. Priem, Tannetje, geb. 10.3.12 te Stave nisse, echtgenote van Pieter van Iwaarden. Laatste adres: Poststr. B 8. Riedijk, Pieternella Geertruida, geb. 21.7.90 te Stavenisse, echtgenote van Cornelis Pieter Steendijk. Laatste adres: Kerkstraat A 362. Smits, Pieternella, geb. 25.1.98 te Sta venisse, echtgenote van Jan Geluk. Laatste adres: B 60. Sonke, Wilhelmina Janna, geb. 16.6.08 te Middelburg, echtgenote van Leen dert Hage. Laatste adres: Kerk straat A 310. Stoutjesdijk, Jacoba Izabella, geb. 7.12.83 te St. Maartensdijk, echtgeqote van Christiaan Luyk. Laatste adres: Kerkstraat A 354. Van 't Veer, Cornelia Pieternella, geb. IN VERBAND MET DE EVACUATIE van Z ierïkzee, ligt de haven vol schepen. Overzicht van Zierikzee. Op de voorgrond de molen van het stadje. Luchtfoto 23.9.21 te Stavenisse, echtgenote van Cornelis Leendert den Braber. Laat ste adres: Kerkstraat A 348. Wesdorp, Dingena Cornelia, geb. 17.2.17 te Stavepisse, echtgenote van Jacob Adriaan van Zuien. Laatste adres: Kerkstraat A 320. WTSSEKERKE: Geïdentificeerd: v. d. Maas, Marinus A„ geb. 28.9.77 te Giersdijk. Laatste adres C 69. WOLPHAARTSDIJK In Goes geïdentificeerd: Kloosterman, Cornelis, 47 jaar. Laat ste adres: Kloosterweg. YERSEKE In Goes geïdentificeerde slachtoffers: v d. Berge, Cornelia, 63 jaar, echtge note van Leen Otte. Laatste adres: Damstraat 107. Otte, Leen, geb. 20.11.86 te Bruinisse, echtgenoot van Cornelia van den Berge. Laatste adres: Damstraat 105. ZIERIKZEE Geïdentificeerde slachtoffers: Blankert, Hendrikus, geb. 29.5.77. Laat ste adres: C 256. Verton, Sara, geb. 6.10.82. Laatste adres: C 256. Janse, Janna Cornelia, geb. 15.12.11. Laatste adres C 266. Te Arnhem, hoog en droog, ver van het verdronken gebied, is in het hoofdgebouw van de Nederlandse Heide Maatschappij een organisatie uit de grond gestampt, welke ten doel heeft redders, dijkherstellers. strij ders op diverse fronten van de ramp streken en de randgemeenten van on- ipjsbaar materieel te voorzien. Hier tracht men vraag en aanbod met el kaar in evenwicht te houden: de vraag, vaak een dringende bede of een rauwe kreet, het aanbod, meestal indrukwekkende bewijzen van mede leven. Nu is deze Heidemaatschappij zover, dat als ergens dringend be hoefte is aan zandzakken, laarzen, schoppen, kruiwagens, draglines, kip karren, rijplaten, kipauto's, smal spoor, bulldozers, stormlantaarns, dek zeilen enz. zij weet, waar dat te krij gen is en in samenwerking met andere instanties ervoor zorgt, dat het komt op de plaats waar men er met smart op zit te wachten. „Het is begonnen met zakken", ver telde ons de heer E. Wijnbergen, in specteur van de Heide Maatschappij. We hoorden van de ramp Zondag morgen als zovelen door de radio en we namen onmiddellijk contact op met hpt noodgebied, waar onze tech nische mensen in de ambtsgebieden zaten. Maandagmorgen kwam de eerste aanvrage uit het ambtsgebied Wal cheren om zakken binnen. De 50.000 gevraagde zakken waren direct bij elkaar en werden verzonden naar het vliegveld Valkenburg, om te worden uitgeworpen. Intussen was een skelet-organisatie opgezet met de inspecteur te Breda als voorpost. In alle ambtsgebieden werden zakken verzameld, in de eerste plaats \yerd een beroep gedaan op de zakkenhandel. Het gelukkige tceval wilde, dat de algemene ver eniging van zalckenhandelaren haar zetel heeft te Arnhem. Deze organi- Den Boer, Arie, geb. 30.5.96. Laatste adres: C 264. v. d. Houten, Johanna Krina, geb. 31.12.63. Laatste adres C 378. De Graaf, Jena, geb. 7.10.88. Laatste adres: C 203. Ringelberg, Jan Johannes, geb. 21.9.80. Laatste adres: C 633. Van Beveren, Cornelis, geb. 3.10.69. Laatste adres: C 482. Van Slrien, Thona, geb. 14.2.74. Laat ste adres: C 492. Van Beveren, Meindert, geb. 26.3.94. Laatste adres: C 546. Van Nieuwenhuyze, Jacoba, geb. 21.10.93. Laatste adres: C 546. Gilden, Hubert us Cornelis, geb. 30.10.70. Laatste adres: C 257. Bil, Janna, geb. 27.6.70. Laatste adres: D 55. Matthijsse. - Jan Adriaan, geb. 12.8.79. Laatste adres: C 536. v. d. Meer. Adriaantje, geb. 16.6.77. Laatste adres: C 536. Hui ge, Gerard, geb. 7.1.53. Laatste adres: Westhavenhoofd C 638. Rectificatie: vervalt 2e lüst d.d. 5.2.53 gem. Nieuwerkerk: Krabbe, Adriana, echtgenote van Tho mas de Bil. Laatste adres: Polder weg A 351. Opgave van de identificatie in de gem. Goes was onjuist. Betrokkene leeft en is geëvacueerd naar Delft. (Het Ned. Roode Kruis kan in yer- band met de omstandigheden, waar onder de gegevens van deze verlieslijst worden verzameld, niet de volledige garantie geven voor de betrouwbaar heid. Het is dus mogelijk, dat een enkele wijziging achteraf noodzakelijk zal blijken.) satie werkte niet alleen voorbeeldig mee, maar zij bleek bovendien uitste kend gedocumenteerd en kop nauw keurig opgeven, waar voorraden zak ken aanwezig waren. Het werd een sneeuwbal. Schoppen en kruiwagens werden gevraagd. Er bleek behoefte aan kleine materieel als stormlantaarns en laarzen. De laatste dagen steeds meer aan groot mater rieel: een zestigtal draglines ging naar het Westen en tien bulldozers. Twintig kilometer smalspoor en 400 kipkarren kwamen pit de Noord-Qostpolder. „De medewerking van de zijde van fabrikanten, handelaars, eigenaars, enz." zeide de heer Van Wijnbergen, is prachtig. Men biedt aan tegen kost prijs, tegen verlaagde prijs en gratis." De bemiddeling van de Heide Mij heeft ook een menselijke kant: Zo wa ren 150 arbeiders uit Finsterwolde en Beerta met bazen en materieel Maan dagmorgen om zeven uur te Rotter dam gereed om naar het noodgebied te gaan. „Er is enorm \-eel werk verzet in zeer korte tyd", vervolgde de heer Wijnbergen. „Maar in de naaste toe komst verwacht ik een groot tekort aan uitvoerend en toezichthoudend personeel. Reeds Dinsdag is de Heide Mij begonnen met een spoedopleiding voor leidinggevend personeel en we hebben jonge boeren en zoons van landarbeiders beneden de 23 jaar uit ondergelopen gebied opgeroepen. Zij kunnen een opleiding krijgen ais toe zichthoudend personeel (opzichters en uitvoerders)". De Heide Mij opereert thans in het noodgebied van Middelburg, Bre.dg, Goes en Hillegersberg uit. Op jeder eiland zijn mensen van de Heide Mij werkzaam. De maatschappij spoort thans in samenwerking mét het bureau oógstvoorziening mot- hefschroefvlieg- tuigen voorraden op, opdat maatrege len kunnen worden genomen om ze te bergen. ZUTPHENSE RECHTBANK Schoot inwoner van Terwolde beschermde vogels? „Het is eigenlijk een onwezenlijke gedachte, dat, terwijl er in ons land honderden doden zijn te betreuren, hier een proces wordt gevoerd om een dood vogeltje. Maar het gaat om het recht van mijn cliënt", aldus mr Kauf- mann uit Deventer, tijdens het plei dooi, dat hij voor de Zutphense recht bank hield in de strafzaak tegen de taxi-ondernemer B. uit Terwolde. De officier had tachtig gulden boete ge- eist. Zeven getuigen waren gehoord in deze strafzaak, waarbij het er om ging of B. omstreeks 15 April van het vo rige jaar met een buks heeft geschoten op een lijster, dus op een beschermde vogel. De maximum-straf voor een dergelijk feit is driehonderd gulden. In eerste instantie had de kantonrech ter de >erdachte veroordeeld tot der tig gulden boete. De officier van justitie achtte wet tig en overtuigend bewezen dat de verdachte de vogel heeft gedood in tegenstelling tot de kantonrechter, cSe-aTfêên dê poging'oni'té doden be wezen heeft verklaard en vorderde tachtig gulden boete of veertig dagen hechtenis met verbeurdverklaring van de buks en met vernietiging tan het vonnis van de kantonrechter. Aanrijding voor de rechtbank. B. uit Epe was gedagvaard in ver band met een aanrijding, die op 26 Augustus jl. op de Zwolseweg te Apel doorn heeft plaats gehad. Hij wordt er van beschuldigd, plotseling linksaf te zijn geslagen, terwijl een hem tege moet komende auto vrijwel terzelfder hoogte was. De rechtbank heeft even- wal besloten dï benandchng van deze zaak aan te houcjen, In verband met ziekte an een getuige. Eveneens werd aangehouden in dit .geval wegens ziekte van de ver dachte de strafzaak tegen de koop man K. te Apeldoorn. K. moest te rechtstaan omdat hij op 19 Dec. jl. een partij van diefstal afkomstig koper draad zou hebben gekocht. Kruidkundige kreeg boete. Wegens het onbevoegd uitoefenen van het beroep van geneeskundige is de kruidkundige v. B. uit Ede die ie Eefde, gem. Gorssel, een practijk uit oefende, door de kantonrechter te Zut- Er is in een week tijds reeds veel hersteld. De amateurzenders, die tij dens de grootste nood in de rampge bieden en in Den Haag uitstekend en prijzenswaardig werk hebben gedaan, kunnen thans tot rust komen, aldus de heer Neher. Alle plaatsen, waar men sen wonen, zijn thans, zij het soms nog moeilijk, weer bereikbaar. Ongeveer dertig PTT-kantoren vver- den door de stormvloed uitgeschakeld. Ongeveer, vijf leden van het PTT- corps het juiste getal slaat nog niet vast, hebben het leven verloren. Het personeel in de noodgebieden heeft bijzonder veel persoonlijk initia tief aan den dag gelegd. De post is, hoe dan ook, bezorgd. Brieven van een velletje papier met het stempel „nood gebied werden ongefrankeerd ver stuurd. Eerste blad VAN EN OVER MEDELEVEN IN INDONESIë, Uit alle kringen van de Neder landse gemeenschap, maar ook uit de Indonesische en Chinese maat- schapDrj heeft het „Centrale Comité Watersnood Nederland" blrjken van medeleven en aanbiedingen tot steun ontvangen. Het totale bedrag aan rupiahs heeft de 1 millioen reeds ver overschreden. Bij de banken in Djakarta was Za terdag een half millioen gestort. In Bandung 1 kwart millioen en in Sura- baja anderhalve ton. Daarnaast ko men vele bedragen Nederlandse cou rant binnen. Het personeel van de „Garuda Indonesian Airways" heeft uit zijn Nederlandse toelage 60.000 Nederlandse gulden ter beschikking van het Rampenfonds gestort. De B.P.M.-ers in Zuid-Sumatra hebben dit bedrag overschreden. Nederlanders in Surabaja, die door het Nederlandse commissariaat on dersteund worden, hebben 216 ru piahs teruggegeven voor de slacht offers in Nederland, Voortdurend worden bij alle gele genheden inzamelingen gehouden, die enige duizenden of tienduizenden toevoegen aan het bedrag voor steun aan de getroffen gebieden in Neder land. Ook Indonesische maatschap pijen hebben grote bedragen ge schonken. OVERSTROMINGEN IN ATJEH EN TAPANULI Tengevolge van overstromingen, die Noord- en West-Atjeh en Tapa- nuli hebben geteisterd, zijn 82 perso nen om het leven gekomen en worden er nog 32 vermist. De schade wan de overstromingen in Groot-Atjeh wordt door het ministerie van sociale zaken op 15 millioen rupiahs geschat. Intussen is ook een comité opgericht voor de slachtoffers van de over stromingen in A.tjeh. phen veroordeeld tot betaling van tweehonderd gulden boete. In hoger beroep heeft de officier van justitie bevestiging van dit vonnis gerequi- reerd. Bij de uitspraak heeft de recht bank thans het vonnis bevestigd, waarbij de opgelegde straf echter werd teruggebracht tot veertig gulden boete of twintig dagen hechtenis. Tijdens de zitting kwam een juf frouw uit Apeldoorn vertellen, dat v. B. haar bij de pols had gepakt en in de ogen had gekeken. Ze had een kruidenrecept gekregen. Twee bekeuringen. De woonwagenbewoner De K. te La ren kreeg in Voorst twee bekeuringen. Hij had namelijk geen achterlicht aan zijn auto en het nummerbord voldeed niet aan de eisen. Tijdens de zitting werden twee straffen tegen hem ge- eist, elk van tien gulden of vijf dagen. De kantonrechter had de man in eerste instantie tweemaal f 8.boete opge legd. Munitie in schuur te Nijbroek. „Er komen hier wel eens stropers", schreef B. uit Nijbroek in een brief, maar B. staat zelf als stroper bekend. In 1946 werd bij hem een dubbelloops jachtgeweer aangetroffen en bij de overgang van 1951-3952 werd hij zélfs aangetroffen in het bezit van tweè jachtgeweren. Nu kwam hij in hogèr beroep bij de Zutphense rechtbank tegen een vonnis van de kantonrechter, waarbij hij was veroordeeld tót veertig gulden boete of tien dagen hechtenis, omdat in Augustus van het vorige jaar in een schuurtje achter zijn huis 41 jachtpatronen en drie dozijn \upr- bukspatronen waren aangetroffen. De officier van justitie requireerde dat het vonnis van de kantonrechter zal worden bevestigd. De posikanloorkassen werden gered. PTT-personeel richtte op zoldertjes boven het klotsende water noodkanto- ren in. Ik heb bijzonder veel waardering voor het verzette werk" en het flinke optreden, aldus de heer Neher. Inbraak, te Bussum BUSSUM. Tijdens afwezigheid van de familie K. aan de Vodellaan te Bussum hebben inbrekers, vermoede lijk met behulp van valse sleutels, hun slag geslagen. De buit bestond uit sie raden, goud en zilver en antiek. De totale waai-de wordt geschat op onge veer f 2500. Het begon met zakken Grote hoeveelheden materiaal in ijltempo naar het noodgebied Vijf doden te betreuren Veel waardering voor het optreden van de ambtenaren in noodgebieden DEN HAAG. De PTT heeft door de stormvloed van 1 Februari voor millioenen guldens schade geleden, aldus verklaarde de directeur-generaal de heer L. Neher. Op Zondagmorgen waren de verbindingen met Engeland, Frank rijk en België vrijwel geheel verbroken. Niet velen hebben dit kunnen merken. Het verkeer, ook het binnenland, waar de verliezen in telefoon- en telegraafcentrales, apparaturen, toestellen en kabels groot is, werd heizij langs draad en kabel, hetzij door de lucht, met tijdelijke voorzieningen hersteld. 4 B 1

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4