Bridge-drive ten bate van Rampenfonds De N.U.W. in federatie met N.B.v.LO. en N.N.W.B. ONZE NOTERING V KWEKERS! JOS van IHAIEN DEKENS S.F.M.Dekker&Zn. prachtmeubelen DRUKWERKEN Dinsdag 10 Februari 195S. NIEUWE APELDOORNSE COURANT Tweede bla8 Vrijdag a.s. in hotel De Keizerskroon Zoals reeds terloops is aangekon digd, zullen de Apeldoornse bridgers zich elkaar in vreedzame kamp meten, meft het doel gelden bijeen te brengen voor de slachtoffers van de ramp, welke een deel van ons volk heeft getroffen. Deze ontmoeting zal plaats vinden op Vrijdag 13 Februari a.s., aanvang 7.30 uur nam., in hotel De Keizers kroon, Koningstraat, Het Loo. Alle zalen zijn gratis ter beschikking van de bridgers. Het inleggeld is niet te hoog gesteld, nl. f 2.— per persoon en komt geheel ten bate van het goede doel. Deelneming is vrij voor iedereen, al of niet lid van een bridgeclub. Daar het hier een zg. wilde drive betreft, heeft ieder, ongeacht zijn capaciteiten, ge lijke kansen. Terwille van een vlot verioop op de avond zelf o.a. komt er een bus uit Deventer is voor de aanmelding de voigende regeling getroffen. De leden van de clubs geven zich per paar op bij hun secretaris(esse) onder gelijktijdige storting van het in leggeld. Uiterlijk Woensdagavond moe ten deze collectieve opgaven met gel den in het bezit zijn van de heer* E. J. Gaasbeek, Marktplein 24b. Bij de ingang van de zaal ontvangen deze leden hun scorekaarten van hun secretaris(esse). Zij, die niet bij een club zijn aange sloten en dat zijn er nog zeer zeker velen kunnen zich eveneens per paar tot uiterlijk Donderdag a.s., 1.30 n,m., bij de heer Gaasbeek opgeven, mits zij hun opgave vergezeld doen gaan van het inleggeld. Hun score- kaart ontvangen zij direct bij binnen komst in de hall van het hotel. Deze wedstrijd, welke georganiseerd wordt door de Contact-commissie van de Apeld. Bridgeclubs, t.w. A.B.C., Nederland is verheugd over deelneming Russen Na afloop van de landenwedstrijd tussen Zweden en Nederland ver klaarde Kees Broekman. Europees kampioen 1953, aan een verslaggever van het A.N.P., dat de gehele ploeg verheugd was over het bericht, dat de Russische schaatsenrijders naar de wereldkampioenschappen in Helsinki gaan. De namen van de Russische' deelnemers waren nog niet bekend, maar Boris Shilkov, de beste all round rijder van Rusland, zou er vol gens Broekman wel bij zijn. Huiskes, Van der Voort en ik zullen tezamen ons best doen niet allen Haugli en Hodt bij Noorwegen. Ericsson en Asplund bij Zweden, Franz Offenber- ger bij Oostenrijk, Salomaa en Salo- nen bij Finland te overwinnen, maar ook zullen wij trachten een einde te maken aan het sprookje, dat de Rus sische rijders onoverwinnelijk zijn. De Russen moeten van Alma Ata naar het doodgewone Helsinki komen, waar wij allen zoveel mogelijk onder dezelfde omstandigheden zullen rijden. Wij weten, zo vertelde Broekman ver der, dat zij zeer sterk zijn. vooral hun specialisten op de diverse afstanden. Maar tenslotte is het wereldkampioen schap een klassementswedstrijd en wordt die rijder winnaar, die over de vier afstanden, de 10.000 meter inbe grepen en daar zien de Russen het meest tegenop de beste gemiddelde prestatie levert. De K.N.S.B. heeft intussen besloten Gerard Maarse als vierde man af te vaardigen naar de wereldkampioen schappen hardrijden op de schaats, welke op 14 en 15 Februari a.s. in Helsinki worden gehouden. Geen voetbalstrijd Frankrijk-Nederland De Franse voetbalfederatie heeft zich tot de K.N.V.B. gewend met liet voorstel om op 12 Maart a.s. te Parijs een landenwedstrijd Frankrijk- Nederland te spelen ten bate van de slachtoffers van de watersnood. De K.N.V.B. heeft hierop, bij alle erkentelijkheid voor het Franse aan bod, moeten antwoorden dat een dergelijke wedstrijd op de voorge stelde datum onmogelijk zou kunnen worden gehouden, omdat het Neder lands elftal in Maart reeds twee landenwedsti'ijden speelt, nl. op 7 Maart te Rotterdam tegen Denemar ken en op 22 Maart te Amsterdam tegen Zwitserland. In overweging is thans een wedstrijd tussen een ploeg van de in Frankrijk woonachtige Nederlandse professionals en een Frans selectie-elftal waaromtrent op korte termijn een beslissing zal wor den genomen. De Franse federatie heeft voorts aan de verschillende afdelingsbestu ren verzocht een toeslag te leggen op de entréekaarten voor alle in luin ressort te spelen wedstrijden. Zulks eveneens ten behoeve van de slacht offers der overstromingen. Centrum, N.A.B.C., Noord-West en De Twaalf, staat onder de deskundige lei ding van de heren J. Kluck, F. A. Prins en M. C. Sanders. Met grote erkentelijkheid maakt de Contact-commissie nog bekend, dat de burgemeester zich bereid heeft ver klaard deze bridge-drive officieel te openen. De voetbalcompetitie Zondag inhaaldag De KNVB heeft bepaald, dat Zon dag 15 Februari het oorspronkelijke voor die datum vastgestelde inhaal programma zal worden verwerkt en NIET het programma, dat voor Zon dag jl. is afgelast. Op Zondag 22 Februari wordt het programma afgewerkt, dat eigenlijk op Zondag 1 Februari de dag de overstromingen in Zeeland ge speeld had moeten worden en op Zondag 1 Maart komen dan de wed strijden, die voor Zondag jl. waren vastgesteld. Ledental van de nieuwe unie steeg met 519 Op de in Deventer gehouden jaarvergadering van de Nieuwe Unie voor de wandelsport, heeft voorzitter Cor de Jonge dc afgevaardigden van de verschillende verenigingen medegedeeld, d.it het bestuur van de N.U.W. besloten heeft een federatie te gaan vormen met de N.B. v. L.O. Ook de Noordnederlandse wandelsportbond (N.N.W.B.) heeft eenzelfde besluit genomen. Hij zette uiteen, dat het dringend noodzakelijk was geweest, dal het bestuur in dezen eigenmachtig was opgetreden. In verband met het Vierdaagse-conflict was er een beslissing te verwachten, die voor de N.U.W. en de N.N.W.B. wel eens noodlottig geweest zou kunnen zijn, Om te voorkomen, dat de N.U.W. en de N.N.W.B. mogelijk in de wandelsportwereld niet meer zouden mogen meedoen, had het bestuur besloten een federatief verband aan te gaan met de N.B. v. L.O. Geen extra prijzen meer op bondstochten Duidelijk Het de heer De Jonge uit komen. dat hij niet pro-Breunese is. Als zijn mening gaf de N.U.W.- praeses te kennen, dat de N. B. v. L. O. de Vierdaagse in Nijmegen zal blij ven organiseren. Hij betwijfelde het, dat de minister zal toestaan dat be halve in Nijmegen ook een Vierdaagse in Apeldoorn wordt gelopen. Zou de minister een gunstige beslissing voor de N. B. v. L. O. nemen, dan zal hij de N.W.B. een troostprijs moeten geven. Die troostprijs kan noodlottig zijn voor de andere bestaande wandel bonden, daarom was het nodig, dat men bij de besprekingen ook is ver tegenwoordigd. Het district Apeldoorn had het voor stel gedaan om aan de bondstochten voor junioren en niet aangesloten verenigingen extra-prijzen beschik baar te stellen. Het hoofdbestuur stond daar afwijzend tegenover. De heer Ilbrink (Apeldoorn) betoogde, dat kinderen zo graag met een prijs naar huis gaan. Voorzitter De Jonge stelde daar tegenover, dat de wandel sportverenigingen de taak hebben om de jongeren bij te brengen, dat ook de ouderen niet om prijzen lopen, maar uitsluitend om de sport. De Zutphense vertegenwoordiger, de heer Imhof, die zich een voorstander van prijzen noemde, bracht in herinnering, dat de wandelsport groot is gewor den, dank zij het beschikbaar stellen van prijzen. Met alleen de stemmen van het district Apeldoorn en Zutphen tegen verklaarde de vergadering zich accoord met het advies van het be stuur om op bondstochten behalve de herinneringsmedaïlle geen extra prij zen beschikbaar te stellen. Het district Deventer had om betere instructies en meer bevoegdbeden voor de technische commissieleden ge vraagd. Het bestuur kwam met het voorstel om de technische commissie het recht te geven tochten af te ge lasten of in te korten bijvoorbeeld met slecht weer. De controle op de organisatie van tochten zal ver scherpt worden. Indien een vereni ging een tocht slecht of onvoldoende heeft georganiseerd kan haar het recht worden ontnomen om weer een tocht te houden. Deze nieuwe bepalingen, zo merkte de heer Imhof (Zutphen) op, zal van de leden van de technische commissie uiterst veel vragen. Zij zullen geen oordeel op losse schroe ven mogen vellen. Hij vroeg een ont vangstbewijs indien de T.C. een wan delboekje inneemt. Het bestuur zegde dit toe. Bondsraad. De heer Ilbrink (Apeldoorn) drong aan op overleg. Hij verklaarde 1 zich een tegenstander van het moeten zus en het moeten zo. Het bestuursvoor stel werd daarna met algemene stem men goedgekeurd. Van bestuurszijde werd nog opgemerkt, dat het op prijs gesteld zou worden indien klachten over de organisatie van tochten voor het bestuur niet werden verzwegen. Het district Apeldoorn kwam met het voorstel om alle districten in het hoofdbestuur te doen vertegenwoordi gen, zodat het hoogste college van de bond steeds weet wat er In de dis tricten leeft. De voorzitter vreesde, dat de vertegenwoordigers weinig aan dacht zullen besteden aan de alge mene bondsbelangen en hoofdzakelijk zullen opkomen voor hun eigen dis trict. Ieder moet vrij kunnen stem men. Bij een districtsvertegenwoordi ging is dat echter uitgesloten. De heer Balster (Deventer) was vóór het in stellen van een bondsraad evenals in andere bonden waarmee het hoofd bestuur van tijd tot tijd in bespreking kan treden. De voorzitter zegde toe, dat het hoofdbestuur van tijd tot tijd in contact zal treden met de dictricts- vertegenwoordigers. Bij een herziening van reglement en statuten tijdens de vergadering werd hiervoor een commissie ingesteld kan de instel ling van een bondsraad nader worden bezien. Het Apeldoornse voorstel om districtsvertegenwbordigers in het hoofdbestuur op te nemen werd ver worpen met twee stemmen voor. Een verhoging van de contributie kon de instemming van twee afge vaardigden niet wegdragen. De ver laging van de afdracht van wandel tochten kreeg algemene goedkeuring. Het bestuur deed de belofte, dat de uitkomsten nader zullen worden be zien en indien mogelijk een herzie ning zal plaats hebben. Uit het jaarverslag van secretaris. A. Hoogkamp (Enschede) bleek, dat het aantal leden een stijging had on dergaan van 519. Op 31 December stonden 3383 leden ingeschreven (2132 senioren en 1251 junioren). Het aantal aangesloten verenigingen bedroeg aan het einde van 1952 79. Het aantal deel nemers aan de Avondvierdaagse steeg met zes procent. Penningmeester W. G. Reinders boekte een voordelig saldo van f 3605.41 bij een totaal aan ontvangsten van f 8838.26. De bestuursverkiezing had tot resul taat, dat de heren A. Hoogkamp (En schede) en Th. J. Verhaar (Deventer) werden herkozen. In de vacature- Jacobs (Apeldoorn) werd gekozen de door de kring Zwolle candidaat ge stelde heer Rammelaar uit Genemui- den. Hij kreeg 145 stemmen. De Apel doornse candidaat J. Ilbrink 58. In de technische commissie voor dit jaar zullen zitting nemen B. Dijkman, Neede (toegevoegd), A. Hoogkamp, Enschede (toegevoegd), C. J. Reinders, Zutphen (toegevoegd), A. Balster, De venter, A. Frölich, Enschede, P. Krui denier, Winterswijk, C. J. Oldevendt, Hengelo. Nieuw gekozen werden de heren C. Jacobs, Apeldoorn en W. H. van Rossum, Apeldoorn. De financiële commissie zal worden gevormd door de heren W. Eman, En schede, H. Ketelaar, Borne en G. Stout, Enschede. Plaatsvervangende leden zijn mevr. MeijlingsBergmeyer Zutphen, H. Koster, Wierden en A. de Vries, Deventer. Voorts werd meegedeeld dat het be stuur vijfhonderd gulden bad laten storten in het Nationaal Rampen fonds. Op 28 en 29 Maart wordt in Goor een bondswandeltocht georgani seerd ten bate van de getroffenen. Olympische Spelen Wilfred Kent Hughes, voorzitter van het organisatie-comité en Arthur Coles, voorzitter van het controle-comité, deelden mede, dat in de loop van deze week een rapport gezonden zal wor den aan de kanselier van het I.O.C., Otto Mayer, met bijzonderheden over de organisatie van de Spelen in 1956, alsmede over de jongste besluiten welke te Melbourne genomen zijn. Zij voegden hieraan toe, dat een bedrag van 1.250.000 Australische ponden (ruim 10 millioen gulden) voor de or ganisatie beschikbaar zou zijn. Kent Hughes meende, dat het Noor delijk halfrond voor de variatie ook eens een kans aan het Zuidelijk half rond moest geven. Sinds de aanvang van de moderne Spelen hebben wij al tijd naar het Noorden moeten reizen, verklaarde hij. K.N.V.B. F. Remmers gekozen als bestuurslid DEN HAAG. Naar wij van de zijde van de K.N.V.B. vernemen, is in de va cature Teeuw in het bestuur van de K.N.V.B. benoemd de heer F. Rem mers te Zwolle. De heer Remmers is voorzitter van de Zaterdagmiddagclub Be Quick '28 te Zwolle. Burgemeester en Wethouders der gemeente Apeldoorn maken bekend, dat de gemeenteraad In zijn vergadering van 29 Januari 1953 ten opzichte van de ingekomen aanvragen ex-artikel 72 der Lager-onderwyswet 1920 heeft besloten als volgt: a. medewerking te verlenen aan de aanvraag van het bestuur der vereniging tot stichting en instandhouding van Christelijke scholen voor lager en uitgebreid lager onderwijs te Apeldoorn voor het invoeren van het vak handenarbeid op zijn U.L.O.-school aan de Kerklaan; D. medewerking te verlenen aan de aanvraag van de Bij zondere Raad van de Vereniging van de H. Vincentius a Paulo, gevestigd te Apeldoorn, voorzover betreft het verzoek tot het beschikbaar stellen van gelden voor de bouw van een R.K. school voor gewoon lager onderwijs in het woonwagenkamp te Wenum en de medewerking te weigeren voor wat aangaat het verzoek om gelden beschikbaar te stellen voor de aanleg van een sport terrein. Binnen 30 vrije dagen na deze bekendmaking kan iedere ingezetene, alsmede het betrokken schoolbestuur, bij Ge deputeerde Staten dezer provincie van voormelde beslui ten in beroep komen. Gedurende die tijd liggen alle bescheiden, welke op boven vermelde aanvragen betrekking hebben, kosteloos voor een ieder ter inzage op de afdeling onderwijs der ge meente-secretarie, Raadhuisplein 6. Evacué' s. Evacué's dienen bij aankomst in de gemeente Apeldoorn zich zo spoedig mogelijk te melden bij de afdeling BEVOLKING ter Gemeente-secretarie, Raadhuisplein 8. Voor sociale voorzieningen kunnen zij zich wenden tot de dienst voor Sociale Zaken. Hoofdstraat no. 179. Gelieve nota te nemen van hier volgende prijsveranderingen Fijnste verse Roomboter nu 115 ct Prima koelhuis Roomboter 105 ct Wij berichten de ontvangst van een paar flinke zendin gen WINTER-ARTIKELEN Zoute schuintjes 29 ct. 100 gr. De bekende ..groentjes" 35 ct 100 gr. Engelse drop 29 ct 100 gr. Italiaanse pijpdrop 15 ct per stuk. Wij maken er op attent, dat gesneden MACARONI zeer goed een paar keer per week de aardappels kan vervangen. Voor afwisseling is macaroni lekkerder en voordeliger dan aardappelen bovendien gemakkelijker. Voor bereiding vrage men inlichting in onze winkel. Voor vaste klanten nog en kele receptenboekjes be schikbaar. Hierin komen vele waardevolle z.g.n. „vakrecepten" voor. Onze gewone prijs van MACARONI is 20 cent 250 gram. Hoofdstraat 68 GEVRAAGD: nette KAPPERSLEERLING. j PUT, Groenoordlaan 30. Donderdag 12 Febr. tussen 2-4 uur, koopt Fa Cor stens- Verschuren, Helmond, kanaries en betaalt voor gele, licht bonte en kleurmannen 7, groene en donker bonte 5.50. Vogels brengen: Café BOS, Korenstraat 29, Apeldoorn. Wij hebben nog GOEDKOPE 2-pers. gestikte dekens 24.50 2-pers. wollen dekens 26.50 1-peroons 14.50 Pluche tafelkleden 13.50 en 18.50 Pracht wollen pluche tafelkleden 36.50 ASSELSESTRAAT 53-55 TEL. 4087 Net werkmeisje gevraagd Dinsd. en Donderd. hele dag Zaterdags halve dag, Middelink, Brinklaan 214. GEVRAAGD: BAKKERSKNECHT intern, liefst voor direct. R. W. SMIT, brood-, ban ketbakkerij, Jonas, Vaassen GEVRAAGD: NET MEISJE, 15 16 jaar, voor hele dagen. V Huize „DE BRANDING", Loolaan 37. GEVRAAGD een leerling en een halfwas instrumentmaker, en een leerling radiomonteur Aanm. 's avonds na 7 uur E.A.M.I., le Worm.weg 2. GEVRAAGD: nette SLAGERSJONGEN of halfwas Slagerij J. DE JONGE, Brinklaan 205, telef. 5098. Gevraagd door jongelui, die wensen te trouwen, 2 ONGEM. KAMERS met keukentje. Br. lett. R 22 bur. NACrt. Te huur gevraagd zonnige ZIT-SLAAPKAMER zonder pension voor heer, b. b. h. h. Br. lett. R 23 bur. NACrt. INWONING. GEVRAAGD op nette stand ENKELE KAMERS voor gehuwd paar, z. k. Br. lett. R 25 bur. NACrt. Echtpaar zoekt net kosthuis. Br. met prijsopg. lett. R 27 bur NACrt. Jóng ambtenaar zoekt met spoed gezellig volledig pension te Apeldoorn, liefst geen beroeps. Brieven met uitv. ïnl. onder letter R 28 bur. N. Ap. Crt. WITLOF WORTELS voor veevoer te koop. gegroeid op de klei. Schelling, Kostverloren 27. Tel. 2344. TE KOOPi een grote partij rode VOERWORTELS en VOERAARDAPPELEN J. PROOST, Sumatralaan 76, Telef. 3073. Te koop: 3 schrammen en dragende geit ERICAWEG 196. Te koop gevraagd: een hondenhok. Br.: BERENDS, Deventerstraat 552. HUIS (woonhuis of winkel met woning) te koop gevraagd van beperkte grootte, spoe dig te betrekken. Br. met ligging en prijsopgaaf onder letter R 29 bur. N.A.Ct Te koop partij Alle onderstaande goederen zijn z.g.a.n. of in zeer goede staat. Z.g.a.n. eiken clubstel, 2 clubs en 4 stoelen 160, eiken z.g.a.n. fauteuilstel 95, pracht Smyrna kleed, z.g.a.n. massief eiken ge heel verend bankstel met Pullman kussens iets moois, 4 kroonclubjes 110, pracht vloerkleed 80, gr. passpiegel 20, cocos ka- mermat 2 x 3 m 37.50, kasregister 20, pr. eiken buffet 40, pr. zuiver wol traploper 8 m 40, uit- trektafel 22.50, gr. uit trek zaaltafel 60, diverse kasten v.a. 20, Holtap kleed 25, div. dressoirs v.a. 40, pr. divan 25, pr. kloostertafel 35, bur.- ministre 45, pracht di vankleed 20, div. kamer stoelen 4 stuks 30, tafels v.a. 15, pr. pluche ta: el- kleed 18.50, 1- en 2-pers. kapok bedstellen 20, 45, pracht stalen slaapkamer 135, modem schrijfbureau met schrijfmachine 185. theemmeubel 17.50. eiken libertystoel, verend 22.50 massief eiken bijzettafel 30, waskast met spiegel 40, bok en ringer 30, kinderstoel 12.50 babybox 10, kinderled, 12.50, eiken boekenkast 30, 1- en 2-pers. Eng. led. Id, 27.50, 1- en 2-pers. op- klapbedden 25. 2-pers. eiken led. met Auping 40 45 boeken 10. H. Oostenbrugge, Morellenlaan lö*. Tel. 4817 HUIS te koop gevraagd, omg. Sebastiaanplein. Br. lett. R 26 bur. NACrt. VERLOREN: 3 gewassen boordjes. Tegen bel. terug: JACHTLAAN 303. Gevraagd f 1000.- rente, aflossing enz. n. o, t. komen. Br. lett. R 24 bur. NAL VERLOREN: Vrijdag jl. omg. Berg en Bos, 1 linker MOTOR HANDSCHOEN Tegen bel. terug bez. of be richt bij Volkers, Badhuis weg 70'-', telef. 2946. Van particulier te huur: LUXE WAGEN f 0.10 per km. Br. lett. R 30 bur. N.A.Ct W E G E N F R's COURANTEN CONCERN N V. Telefoon 6944 ROBUR-A.G.O.V.V. UITGESTELD De voetbalwedstrijd tussen AGOVV i Robur et Velocitas, welke morgen avond zon gespeeld worden ten bate van het Nationaal Rampenfonds, is in ■erband met de slechte weers- en ter reinomstandigheden, tot een nader te bepalen datum uitgesteld. Biljarttornooi voor Rampenfonds In café De Eendracht is gisteravond een begin gemaakt met de biljartwed strijden, welke deze en volgende week ten bate van het Nationaal Rampen fonds worden gehouden, georganiseerd door de vereniging B.V.G. Het tournooi werd geopend met de wedstrijd tussen B.V.G. en de vereni ging Raadhuis, waarvan de uitslagen luidden: .V.G.—Raadhuis: G. Zwiers 82 (85)— A. Ploeg 170 (170); F. W. Rouwenhorst (55)—G. van Loenen 45 (45); W. Smies 45 (45)—G. Davelaar 33 (45); G. Termaten 45 (45)—W. Wemerman 25 (45). Beide partijen wonnen dus twee par tijen de tussen haakjes geplaatste getallen geven het aantal te maken caramboles aan doch de organise rende vereniging had een voorsprong an drie caramboles. Dinsdag wordt het tournooi voort gezet met de wedstrijd tussen B.V.G. en „Het Wapen van Apeldoorn". fflreelmiemcs Beemte Ouderavond. De ouders van de leerlingen der Chr. school te Beemte bewezen door een grote opkomst, dat er op het platteland een groeiende be langstelling valt te bespeuren voor het onderwijs. De leiding van de samen komst was in handen van ds J. A. Dankbaar. De heer Van Dijk van het bureau Beroepskeuze zette het doel en de be tekenis van beroepskeuze uiteen. Het hoofd der school, de heer P. Bakker, gaf een overzicht over het on derwijs- in het bijzonder over de moeilijkheden, die er zijn bij de leer lingen der beginklassen. Er werden door de ouders vele vra gen gesteld, die door de heren Van Dijk en Bakker werden beantwoord. Tot slot werden door het hoofd der school enkele schoolfilms gedraaid, zodat de ouders een goed beeld kre gen hoe hun kinderen aanschouwelijk onderwijs ontvangen. Loenen Padvinders aan de slag. De Loenen- se padvinders hebben besloten a.s. Zaterdag huis aan huis te bellen, met het verzoek hun tegen een „salaris" van f 1.— kleine karweitjes op te la ten knappen. De opbrengst is voor het Rampenfonds. Garderen Bescherming Bevolking. De afge lopen week heeft wel bewezen, dat een goede reddingsorganisatie bij een nationale ramp dringend nodig is Voor de sector Garderen van de B.B - waartoe ook Stroe, tot de Raven, be hoort, moet gevormd worden een halve blokploeg, bestaande uit 3 man brandweer, 2 E.H.B.O.-ers, 3 redders en 1 melder. Het plaatselijk»hoofd Bescherming Bevolking rekent op de volle medewerking van ieder, op wie een beroep wordt gedaan. Garderen. De voor Woensdag avond vastgestelde bijeenkomst in het Verenigingsgebouw van de afdeling GarderenUddel van de Gelderse Maatschappij voor Landbouw, is tot Dinsdag 27 Februari a.s. uitgesteld. Gardcren. Ds W. L. Tukker, van Delft, bedankte voor het beroep naar de Ned. Herv, gemeente alhier. De Koningin bezocht getroffen gebieden Evenals Prins Bernhard DEN HAAG. H.M. de Koningin heeft gisteren, vergezeld van haar secretaresse, mevrouw SmittAvis en haar adjudant, majoor Van Linden, een bezoek gebracht aan de getroffen gebieden. In Hellcvoetsluis werd H.M. verwelkomd door de Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Hol land, mr Kesper, en de burgemeester van Hellevoetsluis. Per sleepboot vertrok H.M. naar Den Bommel op het eiland Goeree en Overflakkee. Vandaar begaf zij zich te voet naar een punt op de dijk, waar mariniers met de herstelwerk zaamheden bezig waren. Vervolgens vertrok H.M. per truck naar Nieuwe Tonge, waar zij zich langdurig met de inwoners onderhield. Daarna vloog H.M. per helicopter naar het zwaar- getroffen Oude Tonge, waar zij zich door de burger'ijke en militaire autori teiten van de toestand op de hoogte liet stellen. Na een tocht door Oude Tonge vertrok H.M., wederom per helicopter, naar Willemstad, waar zij een ronwandeling maakte door de ge meente. Daarna vertrok zij naar de Moerdijk. Hier bezocht zij verschil lende beschadigde woningen. Te onge veer 21.30 uur keerde H.M. op Soest- dijk terug. Ook Prins Bernhard heeft gister wederom enkele plaatsen in het ge troffen gebied bezocht. Na onder /eer slechte weersomstandigheden van Soesterberg te zijn vertrokken, landcie hij op het vliegveld Woensdrecht en vertrok vandaar per helicoptère naai de Zeeuwse eilanden. Allereerst begaf Z. K. H. zich naar Zuid-Beveland, waar hij de plaatsen Rilland-Bath. Hansweert, Baarlandt. Ellewoutsdiik Wolphaertsdijk bezocht. Vervolgens stak hij over naar Noord-Beveland, waar hij achtereenvolgens landde -e Kortgene en Colijnsplaat. Daarna oe- zocht Prins Bernhard Zierikzee en Sint Philipsland.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3