Al 1395 doden Comm. Spelling: „We deden er de onmogelijkste dingen mee Britse hef schroef vliegtuigen redden minstens 1200 mensen „Ike"-hoed en andere noviteiten op zesde Herenmode-beurs 4 Dinsdag 10 Februari 1953 HET SUCCES DER HELICOPTERS DEN HAAG. Het aantal genoteerde slachtoffers be draagt thans 1395. De specificatie luidt als volgt: Abbenbroek 1, Brandwijk 2. Brou wershaven 3, Bruinisse 1, Burgsluis 10, Capelle 3, Dinteloord 3, Drei- 6chor 15. Dordrecht 3, Dussen 6. Fijnaart. 80, Geersdyk 1, Goese Sas (aangespoeld van elders) 7, 's Gra vendeel 57. Halsteren 23, Hellevoet- sluis 5. Heynenoord 2, Nieuwendijk 3, Heijningen 25, Poortugaal 7. Hoe- dekenskerke 1, Hondsbossezeewe- ring 1, Hontenisse 8, Kerkwerve 3, Klundert 13, Kortgene 40, Krabben- dyke 5, Krimpen a. d. IJsel 4, Krui- ningen 27, St Maartensdijk 4. Mid del-bamis 16, Maassluis 1. Moerdijk 13, Nieuwerkerk (Ouderkerk) 16, Nieuwe Tonge 87, Nieuw Vossemeer 50, Noord Gouwe 1. Numansdorp 67, Oosterland 40, Ooster Schelde (aangespoeld van elders) 4, Ossenis- Se 1, Ouddorp 1, Ouderkerk a. d. Ussel 2, Oudelande 4, Oude Tonge 300, Papendrecht 2, Sint Philipsland 9, Raamsdonksveer 2, Riland Bath 6, Rotterdam 1, Serooskerke 5Sta- venisse 200, Steenbergen 13, Stellen dam 27, Slïedrecht 1, Stormpolder 6. Strijen 42, Temeuzen 2, Texel 5, Tiengemeten 2, Veere 2, Vlissingen 3, Wagenberg 1, Willemstad 2, Wis- sekerke 1, Wolfaartsdük 9, Yerseke (aangespoeld van elders) 10, Rhoon 3, Zaamslag 1, Zierikzee 17, Zijpe (aangespoeld van elders) 3, Zeven- berge 7, Zuidland 37. (Opgave ANP, onder voorbehoud) De burgemeester van Stavenisse heeft het door hem aanvankelijk gemelde aantal van circa 300 slacht offers, gecorrigeerd tot circa 200. (red. ANP). ^Washington verwerpt Poolse beschuldiging over spionnage WASHINGTON. „Wij hebben, met ernstige twijfel aan de wel gemeendheid dezer beschuldigin gen en met gevoelens van diepe aafkeer kennis genomen van uw beweringen, dat de Ver. Staten in Polen zouden spionneren en dat Amerikaanse agenten er naar zouden streven de huidige Poolse regering omver te werpen", ver klaart het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken in een Maandag op het Poolse ministerie van Buitenlandse Zaken te War schau overhandigde nota. In de Amerikaanse nota wordt voorts verklaard dat de Poolse beschuldiging, volgens welke een Amerikaans vliegtuig 4 November Pools gebied schond, volkomen on gegrond is. ROTTERDAM. Volgens de laatste schattingen hebben alleen de Britse helicopters langs de vijf-landen-luchtbrug al 1200 slachtoffers van de over stromingen van een zekere dood op de geteisterde eilanden gered. De eerste Britse helicopter-piloot, die tot actie over ging, was commander Spelling van het marine squadron 705. In de vroege ochtend van Maandag leidde hjj vier helicopters van de Engelse marine naar het geïsoleerde Bergen op Zoom. Vijf andere helicopters onder zjjn commando arriveerden Dinsdag. In totaal hebben Spelling en zün tien piloten minstens 600 mensen uit het verdron ken land gered. Helicopters van de R.A.F. en de Burgerluchtvaart van bases ten noorden van het rampgebied, heb ben ongeveer hetzelfde aantal per sonen in veiligheid gebracht. Zaterdag is het grote reddings werk beëindigd. Er verkeren geen mensenlevens meer in onmiddellijk gevaar. Maar ondanks hun dodelij ke vermoeidheid bleven commander Spelling en zijn mannen doorvlie gen. Een andere dringende taak wachtte hen. Het voorlopige herstel lingswerk was begonnen en ver scheidene duizenden eilandbewoners moesten nog over het water ge- evacueerd worden. Zij hebben een tekort aan drinkwater, ze zijn hon gerig en het gevaar van besmette lijke ziekten neemt toe. Commander Spelling vertelde ons, dat duizenden opgezwollen cada vers van koeien, paarden en ander vee tegen de laatst overge bleven zeedijken aan drijven. Hij zei, dat de stank verschrikkelijk Vrijdag brachten de helicopters overlevenden, die vier of vijf nach ten in bomen en op daken hadden doorgebracht op de vaste wal. Nu vliegen de helicopters voedsel, ge neesmiddelen. Nederlandse inge nieurs en materialen om de gaten in de dijken te stoppen. Enkelen stierven in de lucht Zelfs nu kan Spelling nog niet uitleggen hoe zijn mannen dit red dingswerk verrichtten. Hij zei: „We deden met die helicopters dingen, die we nooit voor mogelijk hebben gehouden". Toen Spelling arriveerde was er geen tijd om uitgewerkte plannen voor de redding op te stel len. Spelling vertelde: „Ik voerde een snelle verkenningsvlucht uit. en vervolgens lieten we Nederlandse militairen in de geïsoleerde dorpen en steden zakken, die bomen en te legraafpalen moesten omhakken om landingstrips vrij te maken. Toen begonnen we te vliegen." Sommige helicop ter-piloten zet ten hun machines neer op stukken dijk en hoge grond waarvan de op pervlakte niet groter was dan twee eettafels die met de einden tegen elkaar worden gezet, daarbij woei er een wind die soms tot storm kracht aanzwol en sneeuw en ha gel kletterden neer." Spelling besloot: ,.De meeste ge redden genoten van hun helicopter- reïs, maar we moesten ook veel ge wonden *èn zieken vervoeren. In onze machines was geen plaats voor medisch personeel. Het was een ijzingwekkende taak. Enkele slachtoffers stierven tijdens de vlucht ïn onze machines. Anderen weigerden hun woonplaats te ver laten. zodat Nederlandse officieren naar beneden moesten gaan om hun de toestand uit te leggen". AMSTERDAM. Voor de zesde keer laat de stichting Nederlandse Herenmode Beurs in de RAI tot en met Vrijdag de detail-handel en in de avonduren ook het publiek kennis maken met de beste produc ten van de Nederlandse herencon- fectie en mode-industrie. De be langstelling uit de kringen van fa brikanten voor deze beurs is weer groter dan een half jaar geleden. Thans vullen 55 stands de grote ruimte van de RAI, waar in het midden een podium is opgesteld, 's Avonds zal hier een modeshow worden gehouden onder het motto „1853—1953". „Belangrijk voor deze zesde beurs is. dat de Groningse confectie-in- dustrie thans in zo ruime mate is vertegenwoordigd," vertelde mr M. GeerÜng, secretaris van de stich ting. „Op de vorige beurs waren de Groningers als proef met een collec tieve stand aanwezig. Nu staan zij er met negen stands." Enkele fabri kanten deelden mede, dat zij in de morgenuren reeds een aantal waar devolle contacten hadden gelegd. In de Groningse confectie-industrie werken ongeveer 3000 mensen. Positie KLM-vliegtuigen AMSTERDAM. Thuisreis'. PHTDN (Vlaardingen) gister middag om half drie te Amsterdam aangekomen. PHTES (Soerabaja) gistermid- dig omstreeks 5 uur op Schiphol ge land. PHTFE (Utrecht) vanmorgen om half negen uit Beiroet vertrok ken. PHTDG (Gouda) vannacht van Bangkok naar Calcutta vertrokken. PHTEP (Pontianak) moest van morgen om 7 uur uit Tokio vertrek ken naar Okinawa. PHTET (Tilburg) vannacht om half twee van Djakarta naar Bang kok vertrokken PHTPT 'Prinses Beatrix) van morgen uit Lydia naar Amsterdam vertrokken. Uitreis: PHTDE (Eindhoven) te midder nacht uit Bangkok vertrokken. PHTFD (Arnhem) vannacht uit Rome vertrokken en moest om streeks half zeven vanmorgen te Bei roet arriveren. PHTDL (Enschede) vanmorgen om 6 uur te Beiroet aangekomen. PH—TCE (Edam) (charter-Mel bourne) vanmorgen om 3 uur uit Rome vertrokken, LEIDEN. Colleges en practica aan de Rijksuniversiteit worden Don derdag hervat. Noviteiten brengt deze zesde beurs uiteraard ook weer. De kleuren an- thraciet en olifantgrijs, die in de dames-mode als enige tijd in trek zijn, hebben nu ook hun weg ge vonden naar de heren-costumes en overhemden. Bij de shawls is er een tendens waar te nemen, dat de schotse ruit enigszins verdrongen wordt door streepdessins en fantn- sieruiten. Opvallend is ook. dat de zg. multi-colour vooral bij sport- kleding meer veld wint. Van het hoedenfront is er ook nieuws te melden. In de eerste plaats de nieuwe „Ike", een model hoed, die kort geleden door president Eisenhower is geïntroduceerd. Ver der zagen wij het uit Zwitserland ge- importeerde model „Sevilla", een vilthoed met een harde platte bol, die de drager iets Spaans geeft. Hongarije verwerpt Amerikaanse nota PARIJS. De Hongaarse rege ring heeft een Amerikaanse nota, waarin de teruggave van een vliegtuig, dat in November 1951 in Hongarije een noodlanding moest maken, werd gevraagd, van de hand gewezen. In de Amerikaanse nota was gezegd, dat de V.S. ook genoegen zouden nemen met een vergoeding van 98,779 dollar, de geschatte waarde van het toestel. De Hongaarse regering verklaart zich wel bereid het Ameri kaanse vliegtuig tegen betaling van de door de Amerikaanse autoritei ten opgegeven waarde van 98.779 dollar ter beschikking van de Ver enigde Staten te stellen. Bridge-drive voor Rampenfonds Een grote bridge-drive ten bate van de „Watersnood" denkt men te houden op Zaterdagavond 14 Februari a.s. 8 uur precies in alle zalen van Amicitia. Het inleggeld is vastgesteld op 3.per paar. Men kan naar verkiezing spelen ir groep „Wilde drive" of groep „Scheve nings systeem". Deelnemers kunnen zich liefst, voor Zaterdagmorgen 14 Februari uiterlijk 10 uur. opgeven bij een der onderstaande adressen: Mevrouwd Hafkamp, van Houtlaan 10, tel. 5125; mevrouw Haan, Julianaplein 3, tel. 4609; de heer S. S. Schregardus. Groen van Prinstererlaan 4 tel. 4503; de heer J- J. Kollen. Brederolaan 8. tel, 6275 en de heer C. van den Donker. Bis- sehopsweg 144 tel. 4806. Zij die prijzen beschikbaar willen stel len kunnen deze bezorgen bij de gerant van „Amicitia" of een der bovenstaan de adressen. Tweede toets wedstrijd W. IndiëIndia BRIDGETOWN (Barbados) —Aan het einde van de tweede dag van de tweede toets wedstrijd cricket tussen West-Indië en India had In dia nog 8 wickets in handen en een achterstand van 141 runs in de eerste innings De West-Indiërs waren in de eer ste innings all out voor 296 runs, terwijl India 155 voor 2 had ge scoord. De West-Indiër Clyde Walcott, die Zaterdag 82 n.o. had gescoord, bracht het op de tweede dag tot een totaal van 98, waarvan 2 zessen en 10 vieren. Apte en Hazare sloegen 63 n.o. bijeen in een onafgebroken derde wicketstand van 111. Testmatch Australië Zuid-Afrika MELBOURNE. Aan het einde van de derde dag van de vijfde testmatch tussen Australië en Zuid Afrika hadden de Zuidafrikanen nog vier wickets van de eerste in nings in handen en 45 nodig om de „follow-on" te vermijden. Zij hadden 325 runs voor het verlies van 6 wickets gescoord toen de kleedkamers werden opgezocht Australië had in de eerste in nings een totaal van 520. De top scorer van Zuid-Afrika was John Watkins, die 92 bijeen sloeg, zijn hoogste testscore, waarvan 6 en 8 vieren. De beste bowler van Aus tralië was Bill Johnston, hij nam drie wickets voor 116 runs. F. Remmers in bonds- bestuur DEN HAAG. Naar wij van de zijde van de KNVB vernemen is in de vacature Teeuw in het bestuur van de KNVB benoemd de heer F. Remmers te Zwolle. De heer Remmers is voorzitter van de Zaterdagmiddagclub Be- Quick '28 te Zwolle. KNVB moest Frans voorstel afwijzen Derde landenwedstrijd in Maart niet mogelijk DEN HAAG Naar wjj verne men heeft de Franse voetbal fede ratie zich tot de KNVB gewend met het voorstel om op 12 Maart Parija een landenwedstryd FrankrijkNederland be spelen ten bate van de slachtoffers van de watersnood. De KNVB heeft hierop, bq alle erkentelijkheid voor bet Franse aanbod, moeten antwoorden dat een dergelijke wedstrijd op de voorge stelde datum onmogelijk zou kun nen worden gehouden. Het Nederlands elftal moet nl. in Maart reeds twee landenwedstrij- den spelen, n.l. op 7 Maart te Rot terdam tegen Denemarken en op 22 Maart te Amsterdam tegen Zwitserland. In overweging is thans een wed strijd tussen eên ploeg van de in Frankrijk woonachtige Nederlandse Drofessïonals en een Frans selectie elftal waaromtrent op korte termijn een beslissing zal worden genomen. De Franse federatie heeft voorts aan de verschillende afdelingsbestu ren verzocht een toeslag te leggen op de entreekaarten voor alle in hun ressort te spelen wedstrijden, zulks eveneens ter» behoeve van de slachtoffers der overstromingen. Rode Duivels-ploeg voor .17 Febr. GENT. Voor de wedstrijd tegen de Zwaluwen, Dinsdag, 17 Febr. op het terrein van La Gantoise, is het elftal van de Rode Duivels als volgt samengesteld: Doel: Seghers (La Gantoise), ach^ ter: Struyf (St Niklaas) en Van Bra- bandt (Lierse SK), midden: Renard (AEC Bergen), Barré (O.C. Charle roi) en De Bels (Racing Gent), voor: Smolders (Beringen). Bollen (Water schei), Willems (La Gantoise), Straetmans (White Star) en Rixhon (Racing Gent). Reserves: Decorte (Un. St. Gilloi- se), Van Neste (Kortrijk Sport), Flips (Eendracht, Aalst) en Peeters (Lyra) Nederl. Ruiterploeg naar Dortmund DEN HAAG. Aan het inter nationaal concours hippique, dat van 15 tot 22 Maart in Dortmund zal' worden gehouden zullen de volgende Nederlandse springruiters deelnemen: B. J. J. Arts (Amsterdam) met „Tatjana" en „Rosette"; J. Hen- sen (Tilburg) met „Pontius Pila- tus" en J. J. Gruppelaar (Ede) met „d'Artagnan", „Random Harvest" en als reserve „Ruitenheer". Zoals reeds gemeld, zullen aan de dressuur wedstrijden deelnemen mej. Sonja Hennen (Heerlen) en „Saskia" en de heer L. H. M. van Loon (Tilburg) met „Saraceen". Het paard „Saraceen" zal echter eveneens voor het springconcours uitkomen, alsmede „Ampère". Deze beide paarden zullen in de spring- nummers echter bereden worden door A. Efch^a-XTilburg). Chelsea speelt wéér gelijk tegen W.B.A. LONDEN. De bekerwedstrijd tussen West Bromwich Albion en Chelsea, die voor de tweede maal werd overgespeeld op het terrein van Aston Villa, is na verlenging wederom in een gelijk spel geëin digd: 1—1. Te Hillsborough, Sheffield, ein digde de eveneens voor de tweede maal overgespeelde wedstrijd tus sen Notts County en Bolton Wan derers in een 10 zege voor Bol ton, Bolton komt nu in de vijfde ronde. Zaterdag 14 Februari, te Lu- ton uit tegen Luton Town. West Bromwich en Chelsea zullen vóór Donderdag andermaal tegen elkaar uitkomen. Noren schaatsen om kampioenschap VOSS (Noorwegen) Op de eerste dag van de schaatswedstrij den om het Noorse kampioenschap vroor het 10 graden en stond er een harde, koude wind over de baan. Slechts 800 toeschouwers hadden een plaatsje in het stadion gezocht om de prestaties van de twintig rij ders te volgen: De uitslagen luiden: 500 meter: 1. Soefteland 47.5, 2, Aas 47.3; 3. Dyngeland 47.9, 4. Lundberg 48.8, 3000 meter: 1. Aas 5,04,6 (nieuw baanrecord)1; 2. Lundberg 5.10,8; 3. Dyngeland 5.14,1; 4. Soefteland 5.22,8. Amsterdamsche Effectenbeurs Deense K.C. voor problemen In gesloten seizoen is keuze moeilijk (Van onze correspondent) KOPENHAGEN. De voetbal wedstrijd, die Denemarken heeft aangeboden te spelen tegen het Ne derlands elftal, ten bate der slacht offers van de watersnood, welk aan bod door Nederland in dank is aan vaard, stelt de Denen voor bijzon dere problemen. Tussen December en Maart wordt in Denemarken na melijk niet gevoetbald en de spe lers hebben geen enkele training. Op grond hiervan is het voor de keuzecommissie onmogelijk een ba sis te vinden voor de beoordeling van de afzonderlijke spelers. Men zal daarom dezelfde ploeg naar Rotterdam zenden, die in de laatste landenwedstrijd de Deense kleuren heeft verdedigd. Het was een zeer slechte wedstrijd, die in October te gen Noorwegen werd gespeeld en die met een 13 nederlaag eindig de. Denemarken besloot hiermee een der slechtste interland-seizoenen die het sinds jaren gekend had. De Deense ploeg zal op vijf plaat sen verschillen van die, welke in September te Kopenhagen tegen Ne derland speelde. In het doel staat Johansen van K.B., de verdere sa menstelling luidt: Achter: Koppen (KB) en Svend Nielsen (B 93): midden: Terkelsen (Esbjerg), Brögger (AB) en Olessen (Aarhuus); voor: Sören Andersen (Esbjerg) Paul Erik Petersen (Köge), Per Jensen (KB). Aage Rou Jensen (Aarhuus) en Seebach (AB). Len Hutton sportman van het jaar LONDEN. Len Hutton, de be kende cricketspeler, is door de deelnemers aan het door „Sporting Record" uitgeschreven referendum gekozen tot „beste sportman van 1952". De bokser Randolph Turpin verwierf de tweede plaats, de rui ter kol. Harry Llewellyn werd der de. Tot beste sportvrouw werd de kunstrijdster Jeanette Altwegg ge kozen. Schaaktournooi Boekarest BOEKAREST. Maandag werden enkele hangpartijen in het internatio naal schaaktournooi beëindigd. De uit slagen waren: Petrosyan (Rusl.)—Troia- nesou (Roem.) 1—0; Spassky (Rusl.) S. Szabo (Roem.) 1-0; Ciocaltea (Roem,) -Saitar (Tsj. SI.) 1^-0; Filipp (Tsj SI.) Barda (Noorw.) 1—0; Milev (Buig.)— Troianescu (Roem.) l—0; Sliwa (Polen) Golombek (Gr Gr 1—0; Golombek (Gr. Br.)Reicher (Roem.) 10; Radu- lescu (Roem.) gaf zijn hamgpartij tegen Tolush (Rusl.) zonder verder spelen gewonnen. OM WERELDTITEL KUNSTRIJDEN DAVOS, Toen Maandag de strijd om de wereldtitel kunstriiden heren be gon. viel er veel sneeuw, waarvan zo wel de deelnemers als de jufyleden die figuren op het ijs moesten bestuderen, last hadden. Na het optreden van elke deelnemer moest de baan worden ge veegd. Het klassement na afloop van de ver plichte figuren luidde: 1. James Grogan (VS) 931.9 pnt (plaatscijfer 181: 2. Hayes Alan Jenkins (VS) 925,2 pnt (17): 3. Carlo Fassi (It.) 907,1 pnt (26): 4. First- brook (Canada» 871,4 pnt (44); 5 Ri chards (VS) 870,6 pnt (47); 6 Gilettl (Fr) 864,7 pnt (49): 7. Robertson (VS) 851.8 pnt (54); 3 Dunfield (Canada) 790.7 pnt (76); 9. Booker (G.B.) 778,4 pnt (86); 10. Stem (Duitsl.) 764.4 pnt (90,5). Namen bekend van Russische rijders MOSKOU. Zes Russische schaatsenrijders zijn thans onder weg naar de Finse hoofdstad waar op Zaterdag 14 en Zondag 15 Fe bruari de wedstrijden om het we reldkampioenschap hardrijden op.de schaats zullen worden gehouden. Het zijn: Sergeyev. de specialist op de 500 meter: Boris Shilkov. kampioen van Rusland 1953; Valen tine Tsjajkin, wereldrecordhouder op de 1500 meter; Oleg Gontcha- reriko. Russisch recordhouder op de 10.000 meter; Vladimir Prochine en Dïmitri Sakoenko. Russische rijdsters naar Lillehammer MOSKOU. Voor het wereld kampioenschap hardrijden voor da mes, dat 21 en 22 Februari te Lille hammer in Noorwegen wordt gehou den, zal de Russische ploeg uit negen rijdsters bestaan, t,w. Rimma Zjoe- kova, Alida Sjegoleeva, Lidia Seli- kova, Maria Anikanova, Olga Akife- rova, Zinaide Vorovieva, Sofia Kon- dakova, Lidia Danilova en Irina Sjoelajova. Zij zullen, vergezeld van vijf trainers, over enkele dagen naar Noorwegen vertrekken. Ray Famechon geeft op PARIJS- In de wedstrijd om het „interim "-wereldkampioenschap ve dergewicht heeft de Amerikaan Percy Bassett (door opgave) ge wonnen van de Fransman Raymond Famechon. Na drie ronden kon Fa mechon de strijd niet hervatten. Actieve obligaties Staatsleningen Grootb. Obl 3% 95 Nederl. 1951 3% 99% 99% Nederl. '48 (3%) - dito 1947 (3%) 3 95'.(, 95>/, dito 1937 3 94'); 95 VI Doll -len '47 3% 94% 94% Invest.certif 3 95 95-, Ned 1962-64 z,b. 95% 96 Ned 1962-64 mb 95% 96 Ned NWS C2% 78% 78% Indië 1937 A 3 94% 94% Grootboek '46 3 94% 95% Actieve aandelen Bank. en credletinstellingen Cult. H. Ind. Bk 54% 54% Nat. Handelsb. 109% 114% Ned. Hand.mil 1591'- 159% Industriële ondernemingen Pat A.K.U. Bergh Jurgens v. Berkel's **-' Calvé-Delft Fokker Gelder Zonen Hoogovens Ned. Ford Ned. Kabelfabr Philips Gem B dito Cum. Pref Unilever C.v.A, Wilt Feyenoord 169% 169% 274 272% 100% i02 158% 158% 191 192% 214% 214 162% 161% 139 137% 185 185% 168% 169 Mijnbouwondernemmgen BilUton le 239% 239% dito 2e 174% 175 Petroleumondernemlngen Dordtsche Petr. 298% 294% id. PrefAand. K. Petr M dito Onder-A Moeara Enim 305% 303% 314% 313% 312% 312 496 499% Rubberondememingen A'dam Rubber Bandar Ruobei Deli-Batavia Kend Lemboe Ned. Noor. PI. O.-Java Rubb, Oostk Cult Mij „Serbadjadi' Silau Sum Sum. Rub. Cult. Ver. Ind. Cult. O 91% '92% 96% 96% 63% 62 37% 37% 27% 28% Scheepvaart-maatschappijen HAX. 139% 140 Java-C.-P.-lijn K.N.S.M. K.PM. Rott Lloyd Ned. Sch. Unie v. Ommeren „Nederland" 139% 139 119% 120 126% 126% 129% 129% 159 160% 148% 147% Suikerondernemingen H.VA. 96% 96% Jav. Cult. Mij 43 44 N.-l. Suiker U. 84% 85 Ver. Vorst C.M 21 Tabaksondernemingen 111% 113% 81% 81% 74% 75% Dell Bat. Mtl Deli Mij Senembah Mij Diversen Muller Co. 172 S tockdt viden den Kon. Petr Aand. 62 Niet-actieve oblig. Staatsleningen i Gem leningen A'dam '47 (3%) 3 97% 4V/. A'dam '48 (3%) 3 97% 97 Apeldoorn '47 3 Arnhem 1938 3 - Bandoeng '36 4 81 82 Batavia 1937 A 4 &2V Gelderl 1938 3 dito 20 1947 's-Ha.ee 1938 3% dito le J 1937 3 dito 1938 (3%) 3 Gron '52 1—114% dito '38 3% dito 1938 3 Haarlem 1Ü38 3 Haarlem L947 3 's-Bosch 1938 3 Leeuw 1938 3 Leiden 1947 3 N.-H. '47 (3%) 3 dito le 1 1938 3 97% dito 2e 1, 1947 3 - Nijm 2e 1 '37 3% - - R'dam le 3e '37 99% 99>- dito le I. 1938 3% 99% 99', dito '38 (3%| 3 99% 99', Z.-HolJ 3el.'37 3 - - dito 2e I 1938 3 15% 95'/ dito 1946 3 - Bank. en credietinatelUngen Bk N Gem 25 j 4% 104% 103% id 0/5/10 114 id '38 3 id. '38 3 - Bk Onr. Z. '37 4 - Gem. Cr. 40-j. 3 92% 93% Ned Bankinst 4 (pandbr.) Hypoth 6 Alg. Hyp XY 3 Am Hyp XY 3% - Arn Hyp (3%) 3 91 Bal Hyp. 3 Dora N.P 3% - Fr.G.s DE-Vk, 3% - dito DA (3%) 3 93 's-Gr Hyp 3% 3 92 Gron H.b F 3% Holl Hyp K 3% 94 Hyp. Nedl Q 3 91 Mij H.Cr (3%) 3 - Nat. H. sei. E 3% 95 dito Gec (3%) 3 Nea Hyp.K (3%) 3 91 dito serie B 3 91 N.W.Hyp. B 3% - Ov. H.B. iG.3%) 3 91 Rott. Hyp.B. 3% 94 Utr H.ser. KL 3% 9/ dito Gec. (3%) 3 - Westl. N.O 3% 9 dito XAYA (3%) 3 - dito ABAC 3 - Zeeuw Hyp.B. 3% Zuider-KL (3%) 3 - Z.-H H.B. 3% - Holl. Bank 4% ie Ned. Scn.v. 3 8( Rott Sch HB31/, - Industriële obligaties A.K.U. 3- Bergh's Jurg. 3'/, 9? Philips 1 '51-4 102 lips S 1 49-3% - Stokvis 3% Unil Conv. '49 3% 9i Werkspoor 3% 9( Cockeril 4 11( Bataafsche 3'% 95 Kon. Petr. '50 3% 11 Wagon Lits 4 - 116% Deh Spoorw. 3% 77 77 N.-I. Spoor'37 3% 38% 39 Sam Joana 4 22% 22% Prenueienlngen Amst. Olymp 3 121% 12 A'dam orem.l '5) 109% 110 Haag 52 I 2% 109% 109% ld. '52 H - 2% 107% 107% Rotterd o2 1—2% 105% 105% ld. 5211—2% 111% 110 Utr id 52 f '00/2% 103% 103% Niet-actieve aand. BanK- en credletinstelUngen Miisteia tiank 171% 171% Eseomptobank 61% 61% Holl Bank Unie 91% 191% Mij Nat rfcrfstB N. Bank Z.Afr - Ned Credietb B 101% 102 Rotterd 3ank Slavenb Bank Twentsche 8ank DepötfractJebewijzen etc. Roti. del Cons d)7% 207 NwNed Atn.Hyj. 99 99 Nth W Pac b 144% - Industriële ondernemingen Alb Supertosi I4i 142% Alg Norit 273 272 Allan Co 103 105 Alweco 59 61 Amst. 8aüast Mi) 121 124 Bergh oap fabr 174% 176% Breda Maeïi.tabr 118% 12c Buhrmann's Pap 109 110 Centrale Suiker 167% 168% Dikkers 193 164 DRU 31 82 EmbalJ en Houth 110 115 i.1 ter 6% pref 138 138 Hazemeyer A Heemaf N.V 180 184 Heineken 185% 186 Hero Conserven 120 122 Holl. Stoommee) Hollandia Kat Holl Beton H. Draad en Kab H. Kunstz md Holl Melksuiker Int. Gew Betonb Int Kunststoffen 71!/- 73 Intern Viscose Klinker isoliet Kondor Gist en Spn-tab» Kon. N Grofsm Kon Ned Zout Pharm Broc Kon. Ver Tapijt K.Zwav.z. Ketjen 154% 155% Lettergiet A'dam 203 203% Lyempl 131% 132% Lijm en Gelat 146% Fr. Smulders Ned Bakkerij Naard Ch aana Autob. Vredeslïjn Ned Am Fitting Nedap_ Ned. Scheepsb N -Ind Vezelv Nijma Porti Cem. Rott. Droogd. Mij 312% 314% Rouppe v d Voort 96% 98 Rubb. Vredestein 160 „Schelde" 100 Schokbeton 100 Scholt. Aard. Ml Stokvis Stork Co. Tieleman en Dros Unie van IJsfabr Unil. 7 C.A. id. 6 C.A. id. - 4 ail. A. Ver, Blikfabr Zwitsal 88% 108% 203% 110% 90% 184% 6/2 9/2 Werkspoor Ser A 129% 129% Weijers Ind 8 136 147 Zwanenb Org 164% 164% Electr en gasmaatschappijen Aniem 68% 68 Overz. Gas Mi] Handelsondernemingen Born Sum H.mi] 107 Curag Handelmil 203 Guntzel schum 109 Houth Alberts 108 Houth Pont 111 na Internatio 146 147 Linde Teves 141 Moluksche H.ver 59% 59% Tels Co 108 108% Mljnb Onr Goed PetroL Alg Exp.oratie 110 Bengkalis 45% 46% Oost Borneo 58 Gem Eigendom Per lak 26% 27 Peudawa 4% 4% Suiker- en tabaksond T] C M Aand 16% 16 Arendsburg 62 63% Besoeki Thc-e-ondemeraingen Sedep 61 Tela ga Patengan 24% 24% Dlv Cultuurondememlngen Bandar Oliep. Ngombezi 128% 128% Diversen Alben Heyn Ned Walvisch Schev Expl Mij. Thoms Hav bedr 113 iKolst. Sa bang Montgom Ward 63! Wilson Corp 10'/ Spoor, en Tramwegen Deli Spoorweg 38 Ned.-Ind. Spoorw 9! B.sp 55 Semarang Joanna 1% Semai-ang Cherib Amerikaanse Spoorwegen Atchison Topeka 99% Ball" 33 33% 197 200 198% 198% 148 205% 206 123 123% 157% 158 79% 79% 44% 127% 130 138% 139% 65% 66% 121 121% 147% 147 129% 129% 90% 90% Vlissingen Co Kat 142 144% 168 168 74 55 Mis K. T 23% 23% 22% 32% 41^ 15% 40% 42% 54% 53% 68% 16% York Centr Pennsylvania Canadian Pacific 33' Amerikaanse fondsen Am Bembei'g Amer Rail i a tor Anv Smelting Anaconda Bethlehem Steel Chrysler Curtiss Wright Ford Canada General Motors Hudson Motor intern, Nickel «r* Kennecott 78% 77% Nash Kelvinator 23% 23}fs Rep. Steel 46.V; 45% Standard Brands 27% 27% U.S. Steel 41% 40J(t North American 22% Cities Service 90 89% Cont Oil 58 o7 Midcont 61% 6i% Phillips 60% 60% Shell Union 69 68% Standard Oil N.J 74% 75 Tide Water 23 22% Prolongatie 3 3 ANP-CBS -GEMIDDELDEN 9/2 Petroleum 144.16 Industrie 206.00 Scheep vaarl 160.64 Banken 134.83 Ind. fondsen 47.82 'Algemeen 145.96 144.54 207.24 160.90 135.20 47.67 146,44 Kerknieuws Ned. Herv. kerk Benoemd tot hulppredikant te Utrecht J. van Veen, a.s. em. predikant te Vroomshoop. Doopsgezinde Broederschap Beroepbaarstelling; ds. J. H Rawie, legerpredikant woonachtig te Zeist stelt zich beroepbaar. De collecte voor de noodgebieden. Zondag i nde 27 Haagse Rooms-Kathol. parochiekerken gehouden, heeft ruim 140.000— opgebracht De collecte die gisteren in de Her vormde Kerken te Scheveningen werd gehouden voor de slachtoffers van de watersnood, heeft een bedrag van 15.000.opgebracht, die.in de Herv. kerken te Wassenaar 5600.en in Voorburg 5800, SCHEEPSTIJDINGEN Nederlandse schepen op weg naar Rotterdam ARNOUDSPOLDER van Vigo via Ant werpen 9 nam. bij Ouessant. ALIOTH v. Buenos Ayres 7 's avonds te Antwerpen, ALCHïBA van Buenos Ayres pass. 9 de Abrolhos Eilanden 10 te Ilheos verw. AXELDIJK van New Orleans via Havre pass. 7 Miami. ALNATI van Buenos Ayres pass. 8 nam, St Paul's Rocks naar Las Palmas. AKKRUMDIJK van Chit- tagong 9 te Madras. ALCYONE v. Cal cutta 8 vm van Colombo n. Aden. AR- NEDIJK van New York 9 te Antwerpen. ARENDSKERK van Japan 8 van Hong kong 10 te Manilla verwacht ALGENIB van Buenos Ayres 9 te Las Palmas. AR- KELDIJK van Galveston via Antwerpen 10 bijde Azoren verwacht. ARNHEM van Stockholm 10 verw. (Burger). ALUDKA, 9 v. Hamburg te A'dam. BROUWERSGRACHT 6 van Abo. BLITAR, 9 v. Brisbane te R'dam. DIEMERDIJK van Vancouver 8 te Antwerpen. DE RUYTER, 9 nam. verwacht. ÉDAM van New York via Antwerpen pass. 3 Zuidelijk van Kaap Race. EEN DRACHT 8 van Stamboul via Bremen. FARMSUM van Norfolk 7 op 150 mijl Oost van Cape Henry. GROOTE BEER van New York pass. 9 Zuidelijk van Sable Eiland. GAROET van Java 9 nog te Belewan Deli. HAULERWIJK van Perzische Golf via Bremen pass. 9 Oporto. HERSILIA, v. Antwerpen, pass. Vlissingen. ITTERSUM van Galveston pass 9 Key West. JABA van Londen 11 verw. (Donse laar). KEDOE, v. Java, 9 vm. v. Port Soe dan n. Suez. LAURENSKERK van Calcutta via Antwerpen pass 9 Kaap Palos. LANG- KOEAS van Hamburg 7 nam. te Ant werpen. LINDEKERK van Bahrein pass, 8/9 's nachts Straat Ormuz n Suez. LOENERKERK van Calcutta 9 te Kara chi. LISSEKERK van Ras Tanura 8 te LEUVEHAVEN. 9 v. Kopenhagen. MANTO van Palermo i9 te Gibraltar. MELISKERK van Japan 8 nam. te Suez. MODJOKERTO van Java pass 9 Oues sant. MODJOKERTO, v. Java. 11 vm. verw. PRINS FREDERIK HENDRIK 8 van Valencia te R'dam. PRINS WILLEM IV, 9 vm. v. Bur- riana. STAD BREDA van New Orleans 8 op 850 mijl West van Fayal. SANDENBURGH, 7 v. Port Lyautey via Bordeaux. TOMORI van Java 9 te Aden. TROMPENBURGH, v. Kingslynn, 9 nam. verwacht. VRIJBURGH van Casablanca via Rouaan pass 9 Ouessant. WESTERDAM van New York pass. 3 Nantucket 16 verw. Grote Vaart AL WA KI 8 nam. te New York. AALS- DÏJK' naar New York 8 te Antwerpen. AVERDIJK 8 te Bremen. ALPHARD pass. 8 Dungeness naar Recife. ALBI- REO 3 te Bremen ALAMAK 9 te Bom bay. AMPENAN liaar Calcutta 8 te Ma dras. AALSUM 8 van Dakar naar Las Palmas en A'dam, AGAMEMNON 9 te Kingston Jam. AAGTEDIJK n Buenos Aires 9 te Rio de Janeiro. ALHENA 8 v. Hamburg n. Antwerpen AMERSKERK 9 te Adelaide. AMSTELDIJK 9 te Corpus Christi. ALDABI naar Buenos Aires 8 's avonds te Montevideo ANDIJK pass. 9 Ouessant naar Galveston. ALBLAS- SERDIJK 8 te Houston. ARGOS pass 9 Lissabon naar A'dam. AMOR 9 nam. te Beirut, ANNENKERK naar Japan 9 des avonds te Port Said. BENNEKOM 9 te Pisco. BONAIRE 9 te Barbados. BLOEMFONTEIN 9 vm te Port Elisabeth. BORNEO 9 te Priok. BLOMMERSDIJK 8 nam. van New York 9 nam. te Boston Mass verwacht, BOSCHFONTEIN 9 van Port Soedan n. Aden en Mombassa, BALI 6 van Port Swettenham naar A'dam. BOISSEVAIN 5 van Hongkong naar Japan. CASTOR 9 van Bremen te A'dam. COTTICA naar A'dam 9 te Plymouth. DALERDIJK van Vancouver 8 te Seattle. DELFT 9 te Callao. DUIVEN- DIJK naar Vancouver 8 te Los Angeles. DRACO 9 nam 4 uur te A'dam verw. DRENTE 9 te Soerabaja. DONGEDIJK 9 te Antwerpen. DANAE pass. 9 Texel n. A'dam. DOURO 9 te Napels. ENGGANO 9 te Dubai EOS 8 nam. te Valencia. ELMINA 7 te Winnebah. FLEVO. pass. 9 Casquets n. A'dam; FAIRSEA, pass. 8/9 's nachts Finisterre n. Amsterdam. GAASTERKERK. 7 nam. te Kaapstad; GANYMEDES, 7 's avonds v. Ciudad Trujillo, 10 vm. te Guanta verw.; GROOTEKERK, 8 nam. v. Beira, 11 te Dar es Salaam verw.; GRAVELAND. 9 l.e Rio Grande do Sul, HEELSUM, 9 te Jacksonville; HERA. 8 vm. te Callao; HYDRA, 8 v. Brighton (Trinidad) n. Philadelphia; HATHOR. 8 te Bremen; HELENA, 8 te Maracaibo; HECTOR., 9 te Palermo; HERCULES, 10 vm, 5 uur te A'dam verw.; HESTIA. 8 te Amsterdam. ILIAS. 8 te Savona; IRIS, 9 te Gothen burg; INDRAPOERA, pass. 8 Socotra n. Belawan en Java. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT. n. Java. 8 in Suezkanaal ten anker; JAVA, 8 v, Sorong n. Makassar; JUPITER, pass. 8 Gibraltar n. Sevilla; JAGERS FONTEIN, pass, 9 Kaap Verde n. Tene- riffe en A'dam; JAPARA, n. New York. 8 te Port Swettenham. LUNA, 8 te Tel Aviv: LEUVEKERK, 8 's avonds te Bremen- LIMBURG. 9 te Rads Tanura: LOMBOK. 8 te Portland Ore; LARENBERG, 9 te Savona: LEER- SUM. 9 te A'dam; LEKHAVEN, pass. 9 Oporto n. Antwerpen en A'dam; LEK- KERKERK, 9 te Calcutta; LAERTES. 8 te Soerabaja- LOPPERSUM, 7 v. Bag- noli n. Hueiva; LAWAK, 5 v. Port land Ore n. Los Angeles. MARIEKERK. 3 nam. 3 uur uit de Waterweg n. Hamburg; MAAS, 8 te Vathf (Samos); MENTOR. 8 te Tunis; MATARAM, 8 nam. te Bremen; MI- DAS, 9 te Venetië; MOLENKERK. pass. 9 Ouessant n. Antwerpen en A'dam; MAASHAVEN, 8 's avonds te Takoradi; MAASDAM, n. St Thomas, pass, 8 nam. Oostelijk van Kaap Hatteras. MADOERA pass. 9 Finisterre naar Amsterdam; MANOERAN 8 nam. te Akyab; MEERKERK naar Japan pass, 9 Oostelijk van Formosa; MARKEN 8 te Cheribon; MAASLAND pass. 8 Kaap Blanco naar Recife: MERWEDE 9 te Corpus Christi. NIGERSTROOM naar West Afrika pass 9 v.m. dwars van Lissabon; NW. AMSTERDAM 9 te New York; NOTOS 7 van Amsterdam naar Venetië. ORANJESTAD 9 te Aruba: ORANJE FONTEIN 8 van Hamburg naar Ant werpen; ORANJE 9 van Colombo naar Amsterdam; ORION pass. 8 Dungeness naar Malta: ORANJESTAD 9 van Aruba naar Puerto Limon. PRINS JOHAN WILLEM FRISO 10 nam. 3 uur te Hamburg verwacht; PO SEIDON 7 's avonds van Puerto Plata naar Antwerpen en Amsterdam; PRINS FREDERIK WILLEM 8 te Buriana PO LYPHEMUS 3 te Cheribon PYGMA LION 8 van Houston 10 te New Orleans verwacht. ROEPAT pass. 8 nam. Savannah naar Galveston; RUYS 9 te Kaapstad; RIJN LAND naar Amsterdam pass. 9 Victoria Braz. 10 nam. te Ilheos verwacht. STENTOR pass 9 Ouessant n. Barba dos. SAPAROEA 8 van Freetown naar Dakar en A'dam STAD SCHIEDAM pass 7 nam. Texel naar Narvik. SALLAND 9/10 middernacht van Buenos Aires te A'dam verwacht. STAD MAASSLUIS 9/10 's nachts te Immingham verwacht. SCHIE 9 vm te Beirut SLAMAT pass. 9 Algiers naar Java, SAMARINDA 9 te Port of Spain. SALAWATI pass 9 Eng- gano Eiland naar Colombo SARPEDON 10 nam. te Norfolk verwacht. SINGKEP naar A'dam 8 nam. te Ryeka. SOEST- DIJK 9 van Suez en Java. SOMMELS- DIJK 10 nam te Havana verwacht. STRAAT MAKASSAR 8 van Hongkong naar Kobe. SUMATRA 3 te Priok. SA- RANGAN 9 te Los Angeles. TELAMON 8 te Kingston Jam. TOSA- RI 7 te Priok. TERO pass. 7 nam. Kaap Hatteras naar New Orleans. TEGEL BERG 7 van Buenos Aires naar Santos. TIBERIUS 9 te Grenada. TERNATE pass 8 Gibraltar n. Bona en Java. TJIBADAK 9 van Sibu naar Singapore. TJIKAM- PEK 12 te Priok verwacht. TJIPANAS pass. 8 Okinawa naar Hongkong TROM PENBERG pass. 9 Casquets naar Havre. TITUS 8 nam. van Piraeus naar Stam boul. TEUCER 7 van Sandakan naar Rejang TJILUWAH 7 van Singapore 11 te Hongkong verw. TJTSADANE 8 te Kaapstad. TARAKAN pass. 9 Kreta naar Java TITUS 8 van Eleusisbay naar Pi raeus. TJIPONDOK 8 te Makassar T.TI- WANGI 6 te Singapore. VEENDAM pass. 8 nam. Kaap Race n. Halifax. VAN RIEBEECK 8 te Sorong. WONOSARI 11 te San Francisco verw. WESTLAND 8 te Aden. WINTERSWIJK 8 vm van Las Palmas naar Havan. WIN- AMSTERDAM, 9 Febr. Van de ge bruikelijke opleving op Maandag is van middag geen sprake geweest en in alle hoeken viel hetzelfde bescheid te ho ren „Weinig te doen op een vrijwel on veranderd niveau". Behoudens enkele jaarverslagen zoals dat van Heinekens en de Drie Hoefijzers is er dit week end ook weinig belangrijk nieuws voor de beurs geweest. Vanmorgen werd be kend, dat aniem op de preferente aan delen 60 pet achterstallig dividend zal betalen, hetgeen de koers een kleinig heid deed stijgen, nl. van 142%—144. Geruchten hieromtrent waren echter ge ruime tijd in omloop, zodat dit reeds in de koers was verdisconteerd. AKU bleef haar leidende positie be houden en ook vanmiddag waren de omzetten weer behoorlijk. In de koers kwam echter geen wijziging. Deze bleef circa 169%. Het eerste textielver- slag is te verwachten van de Zeeuwse confectiefabrieken te Middelburg, doch van een dividendvoorstel is nog niets bekend. De Bierbrouwerijmaat schappijen verbeterden een kleinigheid in verband met de gepubliceerde jaar verslagen. Claims Zuid-Hollandse Bier brouwerij zijn vandaag voor het laatst verhandeld op circa 36,—. Overigens was de industriemarkt. zeer rustig met kleine koersverbeteringen in de meer derheid. Voor de cultures was de ondertoon evenmin ongunstig, scheepvaartwaarden daarentegen een kleinigheid lager. Na tionale Handelsbank sprong van 109 op 114. In korte tijd is de koers hier van beneden pari tot. circa 114 gestegen, waaraan de vestiging in Canada niet vreemd is. Guldensbeleggingen stil en nagenoeg onveranderd, Amerikanen eer der iets lager, het agio blijft nihil. Prolongatie 3 pet. SUM 9 nam. te Dakar. WAAL 8 nam te Lissabon. WELTEVREDEN 6 te Soeraba ja WILLEMSTAD naar Amsterdam 9 te Southampton. ZUIDERKRUIS pass. 9 Madeira naar A'dam. ZEELAND naar New York 10 te Cochin verwacht. ZIJPENBERG pass. 9 vm Finisterre naar A'dam. Korte Vaart BINNENHAVEN 8 vm te Duinkerken. BERNISSE naar Fakse 9 op 110 mijl O.N.O van Sunderland. ELISA p. 8 Land's End naar Bordeaux. LACRA p. 8 Brunsbuttel naar Gdansk. OCEANUS n. Kuweit 5 nam. te Port Soedan. RIJN HAVEN 8 te Antwerpen. VROUWEPOL DER p. 9 Casquets naar Oporto, WIM naar MiddelfaHrt 8 bij Assens (Jutland:) aan de grond. Tankvaart ALDEGONDA, 9 te Pladjoe. ALETTA, 8 van Telok Anson, 10 te Pladjoe verw, AGATHA, 8 te Singapore. BARENDRECHT, pass. 8 de Natuna Eilanden n. Hongkong. CORYDA, 8 te Curasao. CALTEX DELFT, pass. 9 v.m. Ouessant, 10 te Pernis verw. CALTEX LEIDEN, pass. 8/9 's nachts Gibraltar n. Sidon. CAL TEX NEDERLAND, pass. 9 v.m. Kaap Bougaroni n. Pernis. CALTEX PERNIS, pass. .9 v.m. Algiers n. Sidon. CALTEX UTRECHT, pass. 9 Wight 10 v.m. 3 uur te Pernis verw. CERONIA, pass. 8 Mackay n. Balik Papan, CLAVELLA, pass. 8 Northumber Eiland n. Lyttleton. CLEODORA pass, 8/9 's nachts de Na tuna Eilanden n. Manilla. CISTULA, n. Pladjoe. pass. 9 dwars van Perth. DILIGENTIA, 8 te Fawley. ENA, n. Stanlow, 9 nam. te Suez, ESSO AMSTERDAM, 8 van Aruba te Pernis. ETREMA, 9 te Rangoon. ERINNA, pass. 8 Penang n Min. ESSO ROTTERDAM, n, Aruba, 9 nam bij Azoren. HAROLD, pass, 9 Terschelling n. Ko penhagen LISETA, 8 te Port Dickson. LEEN- DERT B, pass. 8 Borkum n, Frankrijk. MATTHEW, 8 te Grangemouth, MO NICA, 7 nam, te Southampton. MAR- PESSA, 8 nam. van Balik Papan n, Ade laide. METULA, pass. 9 Straat Torres n. Sydney. MIRZA, pass. 9 Ras Madraka n. Bahrein, MURENA, n. Yokohama, pass. 9 dwars van Manilla. NOORD, 7 te Thameshaven. ONDINA. 7 nam. op de Mersey naar Stanlow. OMALA, 8 van Ras Tanura n. Suez, Fanara, Port Said en Berre. OVU- LA, pass 9 Finisterre n. Spezia. OLEUM 7 v. Drammen naar zee. PALMA, n. Bergen. 8 op 60 mijl Oost van Fair Isle. RAFAELA, 10 te Bangkok verwacht. RITA, 11 te Pladjoe verw. STANVAC TALANG AKAR, 9 te Sai gon. STA NV AC BENAKAT, 8 v.m. te Soengei Gerong. SUNETTA, pass. 8 Kaap de Gata, 10 te Berre verwacht. SCHERPENDRECHT. pass. 9 de Abrol hos Eilanden n. Santos SAROENA, 9/10 's nachts te Shimonoseki verw. SLÏE DRECHT, pass. 7 Trinidad n. Houston. TANKHAVEN III, 11 te Bangkok ver wacht. THALATTA, n. Fao, 9 bij Malta. TARIA. n. Curasao, 8 op 400 mijl WZW van Fayal, TIBIA, 6 te Pulo Samboe. WIELDRECHT, pass, 9 Minikoy naar Madras.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3