Vliegtuigen deden hij hulpverlening prachtig werl MILITAIRE EENHEDEN WERKEN NOG HARD IN N00DGEBIEDEN Koningin Juliana bezocht Goeree, Willemstad en Moerdiik In Zeeland staan 13 a 14.000 woningen in het water ZAKGELD VOOR SLACHTOFFERS EN KWARTIERGELDEN HAAGSCHE COURANT Dinsdag 10 Feliruari 1953 Pagina 3 Hulde voor personeel op alle bases (Van een onzer verslaggevers) Het is zo moeilijk om onder die tienduizenden, die in de ure des gevaars te hulp zijn gesneld, een bepaalde groep aan te wijzen, welke zich op meer dan bijzondere wijze verdien stelijk heeft gemaakt. Want elk op zijn terrein heeft de Nederlander gedaan, wat zijn hand vond om te doen: de ar beider, de soldaat, de marinier, de huisvrouw, de dokter, de student, de verpleegster.En er zijn nog anderen, die in deze opsomming thuis horen, die onmiddellijk gehoor gaven aan de innerlijke drang om te helpen. Zonder te kort te doen aan de genoemden of ongenoemden, zal een ieder er mede instemmen, als wij een warm compliment toezwaaien aan het vliegend- en grondpersoneel op de luchtbases. Zij zijn het geweest, die de vliegtuigen startklaar maakten en deze naar die punten vlogen, waar mensen in nood verkeerden, voedsel of materiaal dringend noodzakelijk waren. Voor zover zij <dtt nog niet waren, zjjn de vliegbases Valkenburg, Gilze- Rijen en Woensdrecht in deze dagen van rampspoed bij ons volk wel bekend geworden. Sinds de rampnacht is er hier onafgebroken ge werkt, onder omstandigheden, welke het uiterste aan krachtsinspanning van alle mannen heeft gevergd. Hoe voortreffelijk hebben de Amerikanen, Engelsen* Denen en Noren zich met hun Nederlandse collega's van hun lang niet, gemakkelijk taak gekweten., Wjj hebben gisteren het. Marine vliegkamp bezocht, waai- in de af gelopen week onder hoge druk is gewerkt. Hetgeen wü hier, met be- tre/fcking tot de geleverde presta ties, hebben gehoord, hadden wü ponder twjjfel ook kunnen verne men op de andere bases. Van Valkenburg uit kon, dank zü de bestaande organisatie van de Marine, direct actief aan het hulp- verleningswerk worden deelgeno men, Zondagochtend, enkele uren na de ramp, stegen Mitchells op en wierpen rubberboten af boven Ouddorp. De weersomstandigheden waren van dien aard, dat het vlie gen een uiterst riskante onderne ming was. Maar op de eerste nood kreten van de burgemeester van Middelharnis trok men er op uit. Een handicap was het feit, dat Valkenburg slechts over één start baan beschikt. Maandag daarop kwam er meer tekening in de wyze van hulpver lening. De Nederlandse territoriale bevelhebber coördineerde de zaak en nadien steeg er geen toestel meer op, zonder „briefing" taak omschrijving). Sea-Otters en de helicopter hebben tezamen ruim 50 mensen in veiligheid gebracht. De onge- lukkigen werden letterlijk uit de huizen opgehaald. De viiegboten landden, niet zonder gevaar, mid den in de polders. Ook in de Alblasserwaard is men druk bezig met het herstellen van de vernielde dijken. Bij Papen- drecht heeft men een zandzuiger in gebruik genomen bij dit werk Er zjjn werkelijk fantastische staaltjes van heldenmoed ten heste gegeven. Vele bewoners van de zo zwaar getroffen gemeenten, als Oude- en Nieuwe Tonge, hebben aan het werk der onvermoeide piloten van de Sea-Otters en heli copter, welke op Valkenburg wa ren gestationneerd, hun leven te danken. De Marine, die, zoals gezegd, de fehele leiding op het kamp in han en had, heeft prachtig werk ge daan. Doch zeker ook de L.S.K., de R.L.S., K.L.M. en de buitenlandse militaire toestellen. De afdeling „Transva", onder de bezielende leiding van majoor S. de Jong, kan trots zyn op hetgeen zij, met haar bescheiden middelen, tot stand heeft weten te brengen. Twee van haar toestellen liepen tjdens de „operatie" zodanige schade op, dat zü werden uitge schakeld. Met man en macht werd de hangar van de „Transva" ont ruimd, voor het opslaan van de „supplies". In totaal zün 165 ton goederen en levensmiddelen afge worpen. De L.S.K. komt door dit resultaat, direct achter de Ameri kanen. die rond 470 ton hebben gedropped. Bergen werk zijn er op Valken burg verzet. Gisteren keerde het normale leven er weer, daar de buitenlandse toestellen weer naar eigen bases terugkeerden en de opdrachten van geringere omvang werden. Hulde aan de jongens op alle bases, die uit een juist begrip van naastenliefde zo gesjouwd en gezwoegd hebben. „Beurzen open, dijken dicht" Eerste avond leverde 178.222,15 op Gisteravond hebben de gezamen lijke omroepverenigingen de grote radio actie „Beurzen open, dijken dicht" voor bet Nationaal Rampen fonds ingezet met een programma, dat een belangrijk aantal sugges ties bevatte, maar ook reeds financiële vruchten afwierp, dank zij spontane reacties uit luisterend Nederland. Het nieuwe telefoon nummer in Hilversum dat aan deze actie door P.T.T. ter beschikking is gesteld "t eerste Hilversumse nummer met vijf cijfers: 10101 deed reeds verscheidene telefoon toestellen tijdens de uitzending rinkelen. Het werd, dank zij een slotgift van een ton, door een ont roerd luisteraar Zondag aan prof. J. B. Kors. voorzitter der N.R.U.. na de rede van H.M. de. Koningin toegezegd, op deze eerste avond 178.222,15. Dagelijks, zo werd medegedeeld, zal door de radio des avonds in een „beursthermometer" de stand van het fonds van deze radio actie worden bekend gemaakt. Giro stortingen mogen zonder franke ring worden gedaan. Op de eerste dag van de actie, die voorlopig tot 1 April zal duren, kwam o.m. het personeel van de radio met 16.200 en de mededeling van 2 pet van het jaarsalaris. De onverwachte „telefoontjesregen" van Zaterdagavond bleek 12.000 te hebben opgeleverd. Er vloeiden voorts diverse spontane giften bin nen. kleine zakgeldgiftjes van 50 cent, maar ook van 10.000. Nu al uitte ons volk zich in diverse ge ledingen: kinderen. huisvrou wen, zieken, personeelsacties, directies van bedrijven, verenigin gen en instellingen, zij allen kwa men met ideeën engeld. Dit eerste programma van een actie, die nog beginnen moet, was veel belovend. Luisterend Nederland zal er op de komende Zaterdag avonden zijn hart aan kunnen ver warmen. De malversaties bij het Rode Kruis Schiedam Naar aanleiding van het bericht, dat drie helpsters van de Rode Kruiscolonne Schiedam oneerlijk heden hebben gepleegd met ont vangen goederen en daarom wer den gearresteerd, deelt men ons thans van de zyde van het Rode Kruis mede, dat deze helpsters op staande voet oneervol en met in trekking van hun onderscheidings tekenen zijn ontslagen. De situatie van de landbouw in de noodgebieden In zyn nota aan de Tweede Ka mer geeft de minister-president de volgende cjfers over de verliezen, die de watersnood heeft toege bracht aan landbouw en veeteelt. Ongeveer 133.000 ha cultuurgrond is geïnundeerd of geïnundeerd ge weest. Deze 133.000 ha, dit is 5.7 procent van het totaal aren cul tuurgrond in Nederland, kan on derverdeeld worden in: 82.000 ha bouwland, dit is 8.9 pet. van het totale Nederlandse areaal: 41.000 ha grasland, dit is 3.1 pet. van het totale Nederlandse areaal; 10.000 ha tuingrond, dit is 9.4 pet. van het totale Nederlandse areaal Voldoende genie-materiaal Hoewel de militaire taak in het noodgebied in het algemeen niet nieer zo urgent is, als in de eerste dagen van de watersnood, is de sterkte der troepen nog niet ver minderd. De werkzaamheden, die nu aan de orde zijn, omvatten voornamelyk het herstellen en verbeteren van dijken en wegen, het evacueren van het geredde vee. het afvoeren van cadavers, het bouwen van vlotten, het zui veren van drinkwater en pa trouillegang ter controle van dijken. Bovendien zal een aanvang wor den gemaakt met het bergen van landbouwmaterieel door middel van Dukws en het bouwen van pontonverbindingen voor het on dersteunen van buizen bü droog making van de Alblasserwaard. De K.L. is thans bezig de ingezet te opleidingseenheden te vervan gen door parate eenheden. Daar- Prins Bernhard bezocht getroffen gebied Prins Bernhard heeft gisteren wederom enkele plaatsen in het ge troffen gebied bezocht. Na onder zeer slechte weersomstandigheden van Soesterberg te zün vertrokken landde hü op hel vliegveld Woens drecht en vertrok vandaar per heli- coptère naar de Zeeuwse eilanden. Allereerst begaf Z. K. H. zich naar Zuid-Beveland, waar hij de plaat sen Rilland-Bath, Hansweert, Baarlandt, Ellewoutsdük en Wol- phaertsdük bezocht. Vervolgens stak hü over naar Noord-Beveland waar hü achtereenvolgens landde te Kortgene en Colönsplaat. Daar na bezocht Prins Bernhard Zierik- zee en St. Philipsland. In al deze plaatsen sprak hy met verschillen de inwoners en nam het herstel van de düken in ogenschouw. Volgens Z. K. H. was de stem ming onder de bevolking uitste kend en men werkte vol enthou siasme aan het herstel van de dü ken. Om ruim 17 uur landde de Prins op het vliegveld Ypenburg. Daarna presideerde hü de verga dering van het bestuur van het Rampenfonds en bracht o.a. even als de vorige dagen verslag uit van zün bevindingen in het getroffen gebied. Stoomtram rijdt weer naar Spijkenisse Met ingang van gisteren heeft de Rotterdamse Tramweg Mü haar diensten hervat. Het baanvak tot Spükenisse is vrü van water. Van Spükenisse worden de diensten naar richting Brielle en Hellevoet- sluis echter nog per autobus uit gevoerd. De trams en bussen rü- den volgens de gewone dienstrege lingen. H.M. de Koningin heeft gisteren, vergezeld door haar secretaresse, mevrouw N. SmittAvis en haar adjudant, majoor Van Linden, een bezoek gebracht aan de getroffen gebieden. Te Hellevoetsluis werd H.M. ver welkomd door de Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, mr Kesper, en de burgemeester van Hellevoetsluis. Per sleepboot ver trok H.M. naar Den Bommel op het eiland Goeree en Overflakkee. Vandaar begaf zü zich te voet naar een punt op de dük, waar de Mari niers met de herstelwerkzaamhe- Dank voor luitenant- generaal Eddy Van Prins Bernhard De opperbevelhebber van de Amerikaanse troepen in Europa, luitenant-generaal Manton S. Eddy, die direct na de storm van Zondag jl. een tocht boven het ge teisterde gebied in ons land maak te en uitgeruste troepen zond om behulpzaam te zün bü het reddings werk en evacuatiewerk. heeft gis teren een telegram van Prins Bern hard ontvangen. Dit telegram luidt: „Ik ben gedu rende de laatste vier dagen getui ge geweest van het verbazingwek kende werk, dat uw troepen op het land en in de lucht verrichten. Ik wens mün oprechte dank uit te spreken tot u voor uw bewonde renswaardige büdrage als goede wapenbroeders in dit uur van be proeving". den bezig waren. Vervolgens ver trok H.M. per truck naar Nieuwe Tonge, waar zü zich langdurig met de inwoners onderhield. Daarna vloog zü per helicopter naar het zwaargetroffen Oude Tonge, waar z-Ü zich door de burgerlüke en mi litaire autoriteiten van de toe stand op de hoogte liet stellen. Na een tocht door Oude Tonge vertrok H.M., wederom per helicopter, naar Willemstad. De Koningin begaf zich hier naar het gemeentehuis, waar zü de thee gebruikte en waar verschillende helpsters en helpers aan haar wer den voorgesteld. Daarna maakte zü een kleine rondwandeling door de gemeente en bezocht zü de op geworpen dam aan de Landpoort, vanwaar zü een overzicht had op de ondergelopen polder van de Westhoek. Daarna vertrok zü naar de Moerdük. Hier bezocht zij verschil lende beschadigde woningen. Te ongeveer 21.30 uur keerde H.M. op Soestdük terug. Binnenkort zal zij een bezoek brengen aan de getrof fen eilanden in de provincie Zee land. om worden thans uit de 2e mili taire afdeling büna 6000 man naar de noodgebieden overgebracht, die zowel op de Zuidhollandse eilan den als in Zeeland zün aangeko men. Er zal worden gestreefd naar een geleidelijke beëindiging van de militaire bijstand. Dank zü de verbetering en het droogvallen van verschillende we: gen in de Alblasserwaard. nabü Dordrecht en in de omgeving van Rotterdam alsmede Schouwen- Duiveland en Voorne, kan ber- gings- en herselwerk krachti ger worden doorgezet. Bü Rozen burg en A'.blasserdam zün de her stellingen zelfs zo ver gevorderd, dat de aldaar gelegerde detache menten konden worden opgehe ven. Het detachement in Hoeve werd teruggetrokken. De Kon. Marine De taak van de Kon. Marine be staat nu vrüwel uitsluitend uit transport van materiaal en post, afvoer van levend vee en berging van cadavers. Kleine vaartuigen, welke niet meer nodig zün. omdat de evacuatie is voltooid, worden thans in Rotterdam samengetrok ken om daar gereed te blüven voor het geval van een onverwachte verslechtering van de toestand. De Marine zorgt voorts voor de af lossing van de troependetachemen ten van de K.L. op Goeree-Over- flakkee. De detachementen van de Marine te Stellendam en Middel harnis zullen binnenkort worden opgeheven. Ook in Züpe is thans een aantal Marine-vaartuigen ge concentreerd. De vissersschepen, die thans alle uit de getroffen gebieden zün en worden teruggetrokken, worden door de onderzeedienst te Rotter dam naar hun thuishavens terug gezonden. Rotterdam verzorgt, in samenwerking met de Comman dant Maritieme Middelen in Hel levoetsluis de transporten voor Goeree-Overflakkee. De transpor ten voor Schouwen-Duiveland lo pen via de Commandant Maritie me Middelen te Dordrecht. In nauwe samenwerking met de Luchtmacht, en met tal van bui tenlandse toestellen worden uit het Marine vliegkamp Valkenburg nog tal van droppings verzorgd, waaronder enorme hoeveelheden zandzakken, veel rubberlaarzen en kleding, en medieünen. Een ploeg manschappen van het duikbedrijf der Kon. Marine werkt «amen mei de veeartsenükundige dienst bü het lossnijden en bergen van verdronken vee uit onde- wa ter staande stallen. Een 1000-tal Mariniers en verschillende ploe gen ander Marinepersoneel helpen nog steeds bü de reparaties van düken. Buitenlandse militaire hulp De Amerikaanse Dukws zün in ,de afgelopen dagen als volgt ge bruikt: een 25-tal op Schouwen- Duiveland. tien in de omgeving van Baarland, een drietal op Tho- len. acht. op Goeree-Overflakkee, twee bü Ellewoutsdük en twee bü Noordweg (St. Philipsland) en elf Pernis-raffinaderij draait weer Doordat met man en macht is aangepakt, is men er op de raffina. derij van de B.P.M. te Rotterdam— Pernis o.a. in geslaagd, distilleer- eenheden en een deel der thermi sche kraakinstallatie weer in be drijf te stellen. Er bestaat goede hoop, dat alle fabrieksinstallaties met inbegrip van de katalytische kraakinstallaties aan het einde de zer week weer zullen draaien. Rode Kruis verzette bergen werk Uit een overzicht van de sectie van het Rode Kruis tijdens en na de watersnood blijkt, dat ruim vijf tig colonnes in en om het noodge- hied in actie zün gekomen. De aanwezige rampendepots hebben bü het werk grote diensten bewe- zen.Te Den Briel, Voorne, Roekan- je, Dordrecht, Rotterdam, Rüswijk en in andere plaatsen werden noodziekenhuizen ingericht. Nadat eenvüfde deel van de in het land beschikbare colonnes tü- dens de eerste week na de ramp waren ingezet vor het directe ljjfs- behoud der slachtoffers en voor de evacuatie, is thans het sein voor inrukken gegeven. Op verzoek van militaire en burgerlüke autoritei ten oiyven in sommige plaatsen kleine groepen achter voor het verzorgen van cantinediensten en het verlenen van eerste hulp ten behoeve van de werkers, die met het herstel bezig zün. Bü'voorbeeld bü de pont te Hellevoetsluis. De Rode Kruis-organisatie in den lande heeft in vele opzichten steun kunnen verlenen door het ver schaffen van beddegoed, kleding, voedsel en andere materialen. Met dit werk wordt doorgegaan. Vaak was het Rode Kruis trait-d'-union voor alle mogelüke instanties, wier werkzaamheden daardoor gecoör dineerd konden worden. De leiding van het Rode Kruis- korps is zeer enthousiast over de Üver en toewijding van het gehele korps om vooral maar geen mi nuut te laat te komen. De buitendijken in de buurt van Den Bommel op Overflakkee zijn nu dicht, dank zij het onvermoeide werk van 200 mariniers. Hier ziet men de werkzaamheden aan de laatste zwakke plek Schade geschat op 73 millioen Volgens een opgave van het C.B.S. staan in de rampgebieden 143.500 woningen. Deze hebben echter lang niet alle grote schade ge leden. Vast staat dat een zeer groot deel van de aangerichte schade herstelbaar is. In Zeeland staan 13 a 14.000 wo ningen in het water. Naar zeer ruwe schatting zün er hiervan 1450 Foto-tentoonstelling nationale ramp Op de bestuursvergadering van de Nederlandse Vereniging van Fotojournalisten is besloten een tentoonstelling van foto's van de nationale ramp te organiseren in verscheidene plaatsen van ons land. Het batig saldo zal geheel ten goede komen aan het Nationaal Rampenfonds. Geldelijke hulpverleningsregeling Als rampslachtoffer in de zin van de circulaire van de minister van Buitenlandse Zaken worden aangemerkta. degenen, die in ver band met de ramp geheel of ten dele buiten staat zün zelf voor zich en hun gezinnen, dan wel de gezin nen, waarvoor zü kostwinner wa ren, in het levensonderhoud te voorzien; b. degenen, die geheel of ten dele buiten staat zün. in hun levensonderhoud te voorzien door het om het leven komen dan wel overlüden in verband met de ramp van het gezinshoofd dan wel de kostwinner, van wie zü voor het verkrügen van hun levensonder houd afhankelijk waren; c. dege nen, die in verhand met de ramp geen, al of niet. verplichte, onder houdsbijdrage ontvangen van per sonen, van wie zü voor het ver krügen van hun levensonderhoud voor tenminste 75 pet. afhankelijk waren en dientengevolge niet in hun levensonderhoud kunnen voor zien; d. degenen die hetz'ü in ver band met het onbewoonbaar wor den hunner woning door of in ver band met de ramp. hetzij uit vrees daarvoor of eigener beweging hun woning hebben verlaten, zolang zü daarheen niet kunnen terugkeren en dientengevolge geheel of ten dele buiten staat zün in hun le vensonderhoud te voorzien. De inkwartiering Indien het rampslachtoffer en/of ziin gezin (geheel of gedeeltelijk) in de rampgemeente dan wel in een andere gemeente is ondergebracht bü derden en niet de beschikking heeft over een afzonderlüke wo ning of woongedeelte en ook niet een eigen huishouding voert, als mede van zün kwartiergever huis vesting met voeding, huisvesting zonder voeding, dan wel voeding zonder huisvesting ontvangt, is van toepassing het volgende; 1. Aan degene, die aan ramp slachtoffers kwartier verleent, kan desgewenst een kwartiergeld wor den verstrekt tot een maximum van: a. voor huisvesting met voe ding: 1 persoon f 2.50 per dag. 2 pers. f 4.50 p. d.. 3 pers. f 6.25 p. d., 4 pers. f 7.65 p. d.. 5 pers. f 9 en voor ieder volgende persoon f 1.25 p. d. meer; B. voor huisvesting zon der voeding: 1 pers. f 0.50 p. d., 2 pers. f 0.90 p. d., 3 pers. f 1.25 p. d.. 4 pers. f 1.55 p. d., 5 pers. f 1.80 p. d.,en voor iedere volgende persoon f 0.25 p. d. meer; c. voor voeding zonder huisvesting: 1 pers. f 2 p. d.. 2 pers. f 3.60 p. d., 3 pers. f 5 p. d., 4 pers. f 6.20 p. d.. 5 pers. f 7.20 p. d., voor iedere volgende persoon f 1 per dag meer. De onder a. bedoelde gelden wor den aan de kwartiergever betaald, hetzü door de gemeente van hulp verlening. hetzü door het ramp slachtoffer ieder voor een gedeelte. Aan het rampslachtoffer kan bü gebleken behoefte een zakgeld worden toegekend ten bedrage van f 3 per persoon en per week voor personen boven de IS jaar en ouder en f 2 per persoon beneden 18 jaar. met dien verstande, dat met het eigen- en gezinsinkomen volledig rekening wordt gehouden. Bü de berekening van de kwar tiervergoeding als bedoeld onder 1. wordt volledig rekening gehouden met het eigen- en gezinsinkomen van het rampslachtoffer, met dien verstande, dat het zakgeld als be doeld onder 3, alsmede eventuele premiën ter beschikking blijven van het rampslachtoffer. verwoest, 3000 zwaar beschadigd en 3500 licht beschadigd. Van de boer- derüen worden er 1000 als totaal verloren beschouwd, 2000 zullen zwaar of licht beschadigd zü"n. De totale schade wordt op ongeveer 73 millioen geschat. In Noord-Brabant staan naar schatting 8300 woningen in het water. Nadere gegevens omtrent dit gebied ontbreken nog. Terugkeer tot het regelmatig bestuur Hulpverlening slechts in georganiseerd verband De Regeringsvoorlichtingsdienst deelt mede. dat nu de eerste phase van de hulpverlening bü de wa tersnood als afgesloten mag wor den beschouwd. De Regering meent goed te doen er op te «ijzen, dat het gewenst is weer meer tot de normale wegen van regelma tig bestuur terug te keren. Be houdens büzondere omstandighe den dient daarom de hulpverlening slechts in georganiseerd verband en door tussenkomst van daarvoor verantwoordelüke instanties te ge schieden. Alle daarbü betrokken instanties, zowel als particulieren, dienen er zorg voor te dragen, dat tevoren een regeling omtrent de financiële aansprakelijkheid voor de te verlenen hulp wordt getrof fen. Faciliteiten voor rampslachtoffers Bij emigratie naar Canada Aan duizenden Nederlandse emi granten uit de ondergelopen ge bieden zullen speciale faciliteiten worden verleend om Canada bin nen te komen. Aan zowel landbou wers als niet-landbomvers uit deze gebieden zal voorrang worden ver leend. Niet-landbomvers zullen worden geselecteerd volgens de mogelijkheid hen in Canada te werk te stellen en niet zozeer vol gens de huidige lüst van beroepen. Vrijstelling omzetbelasting op entreegelden De staatssecretaris van Finan ciën heeft bepaald, dat geen omzet belasting behoeft te worden be taald over de entreegelden van de vóór 2 Maart 1^53 gehouden sport wedstrijden en gegeven concerten en theatervoorstellingen, van wel ke tenminste 50 percent van de bruto-recette aan het Nationaal Rampenfonds is afgedragen. Prins Bernhard heeft gisteren wederom een vlucht met een helicopter boven de overstroomde gebieden gemaakt. In Woens drecht stapte de Prins weer uit. De piloot is de Amerikaanse majoor Jack W. Ruby uit Florida jon werkt - compagnie te Moer dük aan wegverbetering en dijk herstel. 2 pelotons te Krabbendü- ke. terwül 1 peloton bü Monster belast is met het laten springen van bunkers. In Domburg. Breda. Steenbergen en Dordrecht zün wa terzuiveringsinstallaties geplaatst. Tal van dumptrucks ondersteunen de werkzaamheden van dit genie bataljon. De Engelse Powerboats compagnie werkt bü Sommelsdük. terwül zoeklicht-afdelingen staan opgesteld bü Fünaart en langs het kanaal Voorne-Putten. In Dor drecht werden nog genie-onderde len geconcentreerd in afwachting van nadere inzet. Uit Engeland ar riveerde een 20-tal medische stu denten met vlotten en buiten boordmotoren. Het geld voor aan koop der uitrusting en vervoer hiervan naar het noodgebied was de dag tevoren door twee Engelse hospitalen büeengebracht. De Franse genietroepen werken aan dükherstel bij Nieuw Vosse- meer, Blauwe-Sluis, Fünaart, St. Maartensdijk en Klutsdorp. De Belgische geniecompagnieën zün inmiddels verplaatst van Z.-Vlaan- deren naar St. Annaland voor her stel van wegen en düken. Het Bel gische münenvegerflottille keerde naar Ostende terug. Het detachement Canadese ge nietroepen werkt nu bü Middel harnis. Aangezien thans in de noodgebieden voldoende geniema- terieel aanwezig is zullen geen ver dere eenheden worden aangetrok ken.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2