ijlde Iij'st van slaclitoffers watersnood C. FLAMINGO EILAND WAAROP STEMT U AF? PANDA EN DE MEESTER-DOKTER (Niet gecontroleerde opgave) HAAGSCHE COURANT Dinsdag 10 Februari 1953 DORDRECHT Kampman, Astrid. Annie, geb. 24.2.44 te Dordrecht, overleden dd. I.2.53 t.g.v. ongeval; Van Peeren, Johanna Elisabeth, geb. 9.1.94 te Dordrecht, verpleegde in Loosdui nen, verdronken en geborgen in de gem. Dordrecht. FIJNAART Geïdentificeerde slachtoffers: Agterden'oos, Johannes, geb. II.8.01 te Fünaart, laatste adres C 123; Geilings, Geert Paulus, geb. 21.3.52, laatste adres D236. 's-GRAVENDEEL Van den Berg, Hendrik, dd. 6.2.53 overleden en voorlopig be graven in Dubbeldam. KRABBENDIJKE Verschuure, Bartel, geb. 14.12.84, laatste adres: Krabbendjjke. KRIMPEN AAN DE IJSSEL Overleden: Lubkemann, Heinrich Friedrich, geb. 18.3.82. KRUININGEN VisserBlok. Catharina, geb. 8.2.64 te KruiningenJansen, Maria Adriana, 8 jaar; Jansen, Pieter, geb. 8.9.11 te Kruiningen, echtge noot van Jacoba Brandt, laatste adres: Molenweg; Brandt, Jacoba, geb. 3.6.18 te Kruiningen, echt genote van Pieter Jansen, laatste adres: Molenweg; Jansen, Maria, geb. 1.3.44 te Kruiningen, dochter van Pieter Jansen en Jacoba Brandt, laatste adres: Molenweg: Blok, Bastiaan, 88 jaar; Blok, Marina, echtgenote van Bastiaan Blok, oud 82 jaar; Blom, Peter, 3 jaar. Weteringschans te Amster dam; Blom, Cornelis 5 jaar, Wete ringschans te Amsterdam; Kome- jan, Frederik, 76 jaar, echtgenoot van Catharina Hoogerheide, laat ste adres Kruiningen; Hoogerhei de, Catharina, geb. te Kruiningen, echtgenote van Frederik Komejan, oud 71 jaar; Vroegop, Abraham Cornelis, geb. 28.3.23 te Kruinin gen, echtgenoot van Janna Blauw- kamer, laatste adres: Kruiningen; Dek, Paulina Marina, geb. Juni 1940 te Kruiningen, dochter van Cornelis Dek en Maatje Jansen; Pouwer, Johanna, 57 jaar, weduwe van Adriaan Minnaar, laatste adres: Kruiningen; Blok, Jacobus 6/m nippers Leslie Massey, een typograaf, deelde gisteren mede, dat hij na te hebben geluisterd naar ex-pre sident Trumans afscheidsrede op 15 Januari, Truman had getelegra feerd: „Gelukwensen met uw be wind". Hy zei dat hy van het Witte Huis een antwoordkaart had ont vangen. De tekst luidde: „Zeer oprechte dank voor uw bemoedi gende boodschap". Het telegram was getekend door Eisenhower... Een man is in een restaurant te Benton Harbour, in Michigan doodgestoken door een vrouw, met wie hij danste en die hy per ongeluk op haar tenen trapte. Hy maakte zyn verontschuldiging, maar zy wilde die niet accepteren en werd zo woedend dat z\j hem vermoordde. V- Burgemeester Max Brauer van Hamburg heeft de eer ste prijs gewonnen in de sweep stake op een bal van de journa listenvereniging De pry's was een boek. getiteld: ..Het hoofd koel en het hart warm". Schrijver: Max Brauer, burgemeester van Ham burg. Een verontwaardigde vrouw te Hamilton, in Ontario heeft zich bij een restauranthou der beklaagd over het feit. dat ze een menselijke tand met een gou den kroon in haar voedsel had ge vonden. De eigenaar trachtte haar te bedaren, maar ze deed aangifte hij de politie. De volgende dag bel de ze het bureau op om te vertel len. dat het haar eigen tand was geweest. Ze had nu pas ontdekt dat ze er een kwijt was. Ze krijgt de land terug, als ze het diner heeft betaald en zyn echtgenote Cornelia Cock; v. d. Parel, Albertus; P. v. d. ParelRoelse en baby; Willebroer, Willem; v. d .Hart. Helena, geb. 11.7.68 te Kruiningen; Braam, Pieternella, geb. 29.3.90 te 's-Gra- venpolder, echtgenote van Marinus v. d. Hart; Saaman. Arie en echtgenote en zoon Jan; Brieve, Tannetje, geb. 23.12.92 te Kruinin gen. wed. van S. v. d. Boomgaard, laatste adres: Zanddijk 18; Dan ker. Johanna, geb. 28.3.79 te Krui ningen. laatste adres: Donkerweg je; Van Iwaarden. Maria Johanna, geb. 6.1.96 te Kruiningen. echtge note van Adriaan Sinke. laatste adres: Donkerwegje: Hofmeyer, Thea Gerritje, geb. 31.8.52 te Krui ningen, laatste adres: Zanddijk 12. MOLENAARSGRAAF Overleden t.g.v. ongeluk: Brandwijk, Jan Adriaan, 45 jaar. NIEUWERKERK-Z. Geïdentificeerd te Zierikzee: Van Tiggelen, T., plm. 28 jaar, laatste adres: Nieuwerkerk Ka- pelle. In Goes geïdentificeerd: Kloote, Maria, echtgenote van Karei Eerland, laatste adres: Stoof weg; Zorge, Lina, echtgenote van Pieter Heyboer, laatste adres: Provinciale Straatweg; Kik. Ma rina, echtgenote van Hendrik Jo hannes Hendrikse, laatste adres: Slotweg. OOSTERLAND (St, Jansland) dd. 3.2.53 voorlopig te St. Jans land (gem. Oosterland) te Schou wen begraven: De Rond, Martina, geb. 2.3.00 te St. Jansland; Van IJsseldyk, Mat- thys, geb. 18.9.97 te St. Jansland, echtgenoot van Maria van der Maas; Van IJsseldyk, Willem, geb. 2.6.46 te St. Jansland, zoon van Matthys van IJsseldyk en Maria van der Maas. OUWERKERK-Z. Van Damme, Maatje, echtgenote van Bolyn, Nicolaas Maryn, laat ste adres: Oost.weg 148b; De Vrie- ze, Maria, 70 jaar, echtgenote van Cornelis Zwenne, laatste adres: Straatweg 147; Van Damme, Huib J., echtgenoot van Jaantje Bolyn, laatste adres: Oostweg 148b; Van Damme, Johnny, 13 jaar, zoon van Huib J. Damme en Jaantje Bolyn, laatste adres: Oostweg 148b; Bolyn, Jaantje, echtgenote van Huib van Damme, laatste adres: Oostweg 148b; Hendrikse, Jacob Leendert, geb. 13.3.31 te Ouwer- kerk, laatste adres: Molenweg 210. Overleden en begraven te Vianen, gemeente Ouwerkerk: Bolyn, Nicolaas, geb. 25.2.92 te Ouwerkerk; Bolyn-Van der Have. Barbara, geb. 12.9.96 te Oosterland. STAVENISSE Van Blokpoel, Jacob, geb. 1.5.90 te St. Annaland, echtgenoot van Anthonetta Pieternella Quist, laat ste adres: Kerkslr. A 303; Brouw. Dingena, geb. 4.9.88 te Stavenisse, echtgenote van Cornelis den Bra- ber, laatste adres: Buurtweg A 90; Van Dalen, Geertruide Danetta, geb. 10.2.07 te Poortvliet, echtge note van Gaakeer, Cornelis Jaco bus Bart, laatste adres: B 53; Gaa keer. Adriana Dirkje Jacoba. geb. 24.12.27 te Renkum, laatste adres: B 53; Hage, Izabella Helena, geb. 16.10.99 te Stavenisse. echtgenote van Van 't Veer. Adriaan. laatste adres: A 347; Hage, Jan, geb. 26.1.75 te Stavenisse, echtgenoot van Pieternella Adriana Luyk, laatste adres: Wilhelminastraat A 276; Klaasse. Pieternella, geb. 6.11.05 te St. Maartensdyk, echt genote van Cornelis Hage. laatste adres: B 24; Koeman, Pieternella Jozina, geb. 23,8.05 te Stavenisse. echtgenote van Pieter Johannes Hage. laatste adres: Molenpad A 200; Luyk, Pieternella Adriana. geb. 2.4.75, te Stavenisse, echtge note van Jan Hage, laatste adres: Wilhelminastraat A 276: Moer land, Geertje, geb 27.5.92 te St. Maartensdijk, echtgenote van Dirk Jacob Hout. laatste adres: Kerk straat _A 346: Moerland. Jacoba, geb. 15.6.10, te Stavenisse. echt genote van Jacobus Vroegop. laat ste adres: Weerweg A 149; Priem. I Tannetje. geb. 10.3.12 te Stave nisse, echtgenote van Pieter van j Iwaarden, laatste adres: Poststraat 'B8; Riedyk, Pieternella Geertrui- da, geb. 21.7.90 te Stavenisse, echt genote van Cornelis Pieter Steen- dijk, laatste adres: Kerkstr. A Smits, Pieternella, geb. 25.1.98 te Stavenisse, echtgenote van Jan Geluk, laatste adres: B 60; Sonke, Wilheimina Janna, geb. 16.6.08 te Middelburg, echtgenote van Leen dert Hage. laatste adres: Kerk straat A 310; Stoutjesdyk, Jacoba Izabella, geb. 7.12.83 te St. Maar tensdijk, echtgenote van Christiaan Luyk, laatste adres: Kerkstraat A 354; Van 't Veer, Cornelia. Pie ternella, geb. 23.9.21 te Stavenisse, echtgenote van Cornelis Leendert den Braber. laatste adres: Kerk straat A 348; Wesdorp, Dingena Cornelia, geb. 17.2.17 te Stavenisse, echtgenote van Jacob Adriaan van Zuien, laatste adres: Kerkstraat A 320. WISSEKERKE Geïdentificeerd v. d. Maas, Marinus A., geb. 28.9.77 te Giersdyk, laatste adres: C 69. WOLPHAARTSDIJK In Goes geïdentificeerd: Kloosterman, Cornelis, 47 jaar, laatste adres: Kloosterweg. YERSEKE In Goes geïdentificeerde slachtoffers: v. d. Berge, Cornelia, 63 jaar, echtgenote van Leen Otte, laatste adres: Damstraat 107; Otte, Leen, geb. 20.11.86 te Bruinïsse, echt genoot van Cornelia van den Berge, laatste adres: Damstr. 105. ZIERIKZEE Geïdentificeerde slachtoffers: Blankert, Hendrikus, geboren 29.5.77, laatste adres: C 256; Ver ton, Sara, geb. 6.10.82, laatste adres: C 256; Janse, Janna Cor nelia. geb. 15.12.11, laatste adres: 266; Den Boer, Arie, geboren 30.5.96, laatste adres: C 264; v. d. Houten, Johanna Krina, geboren 31.12.63, laatste adres: C 378; De Graaf, Jena, geb. 7.10.88, laatste adres: C 203; Ringelberg, Jan Johannes, geb. 21.9.80, laatste adres: C 633; Van Beveren, Cor nelis, geb. 3.10.69, laatste adres: C 482; Van Strien, Thona, geb. 14.2.74, laatste adres: C 492; Van Beveren, Meindert, geb. 26.3.94, laatste adres: C 546; Van Nieu- wenhuyze, Jacoba, geb. 21.10.93, laatste adres: C 546; Gilden, Hu- bertus Cornelis, geb. 30.10/70, laatste adres: C 257; Bil, Janna, geb. 27.6.70, laatste adres: D 55; Matthysse, Jan Adriaan, geboren 12.8.79, laatste adres: C 536; v. d. Meer, Adriaantje, geb. 16.6.77, laatste adres: C 536; Huige, Ge rard, geb. 7.1.53, laatste adres Westhavenhoofd C 638. Rectificatie: Vervalt 2e lyst dd. 5.2.'53 gem. Nieuwerkerk: Krabbe Adriana, echtgenote van Thomas de Bil. laatste adres: Polder weg A 351. Opgave van de identificatie in de gem. Goes was onjuist. Betrokkene leeft en is geëva cueerd naar Delft. Het Ned. Roode Kruis kan In verband met de omstandigheden, waaronder de gegevens van deze verlieslijst worden verzameld, niet de volledige garantie geven voor de betrouwbaarheid. Het is dm mogelijk, dat een enkele wijziging achteraf noodzakelijk zal blijken. „De Ommelanden'-affaire Functionnaris gearresteerd De heer B. V. Vooistra, werk zaam by de coöperatieve melk- productenfabriek „De Ommelan den" is gisteren gearresteerd. Zoals bekend is, werkte de heer V. tot kort vóór zijn indiensttre ding bij de condensfabriek „Fries land" te Leeuwarden. Hij heeft daar ontslag genomen en een func tie geaccepteerd bij „De Omme landen". De condensfabriek „Friesland" was het hier niet mee eens en deed een beroep op het concurren tiebeding. dat door V. mede onder tekend was. In kort geding werd deze zaak aanhangig gemaakt en het vonnis dat hierop volgde, zeide. dat het de heer V. verboden was op straffe van lijfsdwang bij een andere zuivelfabriek in dienst te treden of contacten met andere zuivelfabrieken te onderhouden. FEUILLttON 74 Carlos wist niets van Nigels hu welijksaanzoek en Toni's afwyzing. Zyn enige verlangen ging op dit moment uit naar dit meisje, dat hjj in zijn armen wilde nemen en door zyn hartstochtelijke liefde over weldigen Later zouden ze dan altyd wel merken, of deze liefde van dien aard was. dat ze het een leven lang in een huwelijk naast elkaar zouden uithouden. Hij wist, dat Toni trots was. en ze zou 't derhalve niet graag laten merken, als ze zich in hem had vergist Toen ze het eind van de weg langs het moeras naderden, liet by de auto stilhouden en zette de mo tor af. Hy keerde zich naar haar toe. sloeg een arm om haar schou ders en trachtte haar naar zich toe te trekken. Nu kunnen we pra ten. lieveling. Maar kom dichter bij me zitten Ik zit hier heel goed. zei Toni stijfjes en hield zich zover moge lijk van hem verwijderd. De regen kletterde nog steeds op het dak van de auto. —Ook goed! zei hy ontstemd. Wat is het belangryke onder werp, waarover je me absoluut moest spreken? Ik wil je zeggen. Carlos, dat er tussen ons niets zyn kan. begon ze aarzelend, voor zich uit starend naar de regendruppels op de voor ruit.. Je hebt me gezegd, dat ik vrij was. als ik dat wilde. Ik ben tot de overtuiging gekomen, dat het tussen ons niets kan worden. Carlos. Ik moet die bewuste avond niet helemaal by zinnen geweest zyn. Ik vind je ontzettend aardig, maar het is geen liefde Een ijskoude douche had geen erger effect op Carlos kunnen heb ben. Zyn stem klonk boos. toen hy antwoordde: Maar ik heb toch door OOROTHY QUENTIN vertaald uihet Engels I m'n woord gehouden, ik heb niet verliefd tegen je gedaan en je niet I lastig gevallen Dat is inderdaad waar. Carlos, j en het spUt me. maar myn ge- voelens kan ik nu eenmaal niet dwingen Ik had helemaal geen af- i spraken over een proefperiode met je moeten maken. Ik weet nu. dat j wat er tussen ons is. niets met échte liefde te maken heeft. Al thans niet met de liefde, die nodig j is voor een huwelijk Wat weet jij van liefde...? Er klonk minachting in zyn stem en woede. Lieve Fisk. kom gauw! smeekte Toni diep in haar hart. In het vage licht van het dashboard j kon ze Carlos' boze gezicht zien en I er kwam iets van angst over haar J Ze wist. dat hy driftig was, maar I de demonische woede, die thans op I zijn knappe gezicht te lozen stond, joeg haar vrees aan Wat moest ze met Carlos beginnen op deze eenzame landweg, als hy werkelijk I vervelend zou worden? Ze keek naar het klokje op het dashboard. Het was pas kwart voor elf. Ze hoopte, dat Fisk een beetje tijdig I van Floriana weg zou ryden Ik zal je eens laten zien, wat ik liefde noem, zei Carlos met hese j stem, terwyi hy haar met een ruw gebaar naar zich toetrok. Even I later voelde ze zyn mond op de hare. Er was geen tederheid of warmte in deze omhelzing. Hy was als een woedend dier... Ze voelde zyn armen als stalen banden om zich heen en wist, dat het geen zin had tegen te stribbelen. Ze lag als een levenloze pop in zyn armen en klemde haar tanden op elkaar. Ze haatte hem... Roep nu eens om hulp, of stap uit en ga in de regen naar huis wandelen! hoorde ze Carlos spottend zeggen, toen zyn lippen haar mond even loslieten. Arme kleine dwaas! voegde hy er met een lachje aan toe. Zo rustig mogelyk zei ze lang zaam: Ik heb je van het eerste ogenblik af gezegd, dat ik niet zeker van mezelf was. Dat kwam, omdat ik niet werkelijk van je hield, en ik had dat dadelijk moe ten weten, er was alleen een won derlijke aantrekkingskracht, die van je uitging Het spijt me. Schei uit. onderbrak hy haar, terwijl hy haar opnieuw onstui mig op de mond kuste, schei uit met spijt te betuigen. Weet je hoe ze vrouwen als jy in myn geboorte land noemen En weet jy, wat voor naam ze in myn land voor een bruut beest als jij bent hebben? vroeg Toni op haar beurt, thans één en al verontwaardiging. Met een han dige beweging glipte ze uit zyn omhelzing en opende het portier. Ze voelde de stromende regen op haar blote armen. Je hebt me gezegd, dat ik uit moest stappen en in de regen naar huis moest wandelen Ik ben van plan dat te doen. Ry jü maar door! De uitdrukking op zyn gezicht., welke van stomme verbazing sprak, zou haar op een ander mo ment aan het lachen gebracht heb ben. Maar op dit ogenblik stond haar het huilen nader dan het lachen. Ze pakte haar lange witte rok op en op haar dunne avond schoentjes begon ze de modderige weg af te lopen. Ze was niet moe, maar haar kleding, die wel uiter mate ongeschikt was voor een der gelijke wandeling in de regen, hinderde haar. Ze hoopte, dat Fisk gauw zou komen. Er was echter geen reden, dat hy eerder dan ze hadden afgesproken van Floriana zou wegrijden. Geen van de Bur dens had een reden om Carlos te wantrouwen en zelfs op dit mo ment was Toni nog bezig om het een of ander excuus te bedenken voor haar wilde vlucht door regen en modder... Het was broeierig warm, zodat zowel regen als transpiratie langs haar gezicht stroomden... Wordt vervolgd) Pagina 2 fAdvertentieJ In de noordelijke wateren Nederlandsche schepen in moeilijkheden Schroeven raakten in de netten Twee Nederlandse schepen be vinden zich op het ogenblik in de noordelijke wateren in moeilijk heden. Het kustvaartuig „Wim" zit nog steeds voor de kust van Jut land aan de grond en thans is be richt gekomen van een Neder landse vissersboot, welke voor de Noorse kust stuurloos ronddrijft, doordat de schroeven in de netten zyn vastgedraaid. Het s.s. „Wim", dat Zondag in de Kleine Belt tussen Jutland en het eiland Funen aan de grond liep, krygt minder kans om vlot te komen. Door de harde wind komt het schip steeds hoger te zit ten, terwyl het door een dikke ys- laag is overdekt. De kapitein heeft een aanbod van een Deense ber- gingsmaatschappy om hulp te ver lenen, van de hand gewezen. De naam van de vissersboot, die stuurloos voor de Noorse kust ronddrijft doordat, de schroeven in de netten zyn vastgedraaid, is nog niet bekend. De positie is drie honderd mijlen ten Westen van Stavanger. Gistermiddag is het Duitse vissersvaartuig „Schwa- ben" uitgevaren om hulp te bieden. Productiviteitsverhoging in de landbouw Met de regering van de Ver enigde Staten is overeenstemming bereikt over de besteding van 150.000 uit de tegenwaardereke ning voor het bevorderen van een beter gebruik van tractoren en werktuigen in land- en tuinbouw. Voor de practykopleiding op het gebied van landbouwwerktuigen en tractoren zal een werkplaats en een demonstratiezaal worden ingericht. Behalve smeden zullen vooral ook jonge hoeren en land arbeiders hier korte cursussen kunnen volgen. De cursussen voor soortgelijke doeleinden op het gebied van de tuinbouw zullen worden uitge breid. ^een leter tand1 dan Aetherland HEDENAVOND Zuidslavische Volksmuziek 20.35 uur op de 464 nieterband B.B.C. Third Programme). Het succes van het Nationaal Dans- Theater van Zuid-Slavië en de Zuid slavische Stiidentengroep heeft wel bewezen, hoe ontvankelijk ons publiek is voor de Zuidslavische volkskunst. Vanavond biedt het Derde Pro gramma van de B.B.C. andermaal een gelegenheid de Zuidslavische volksmuziek te haren, welke door haar rijkdom aan schakering steeds weer nieuwe verrassingen biedt. Deze veelsoortigheid vindt haar oorsprong in de verscheidenheid van landstreken en volkstypen, die samen het land en het volk van Zuid-Slavië vormen. Zo onderscheiden zich de eigen aardigheden van de Servische, de Dalmatische en de Voivodnische volksmuziek naast de Sloweense en de Croatische, welke twee laat ste vanavond ten gehore worden gebracht. Voorts wordt de afwisseling be vorderd door het beurtelings op treden van de langzame en zan gerige volksliederen of kollo's en de rhythmische volksdansen, welke zich onderscheiden door zeer eigenaardige rhythmen, passend in oneven maatsoorten, onder welke 5/8, de 7/8 en de 9/8 maat- geen uitzondering zijn. Wijzen we dan nog op de veelvuldig optredende zg. mixolydische toonsoort vooral herkenbaar aan de afsluiting), dan is hiermee wel duidelijk hoeveel eigens deze volksmuziek wel heeft. WOENSDAG 11 FEBRUARI RU. I. 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.13 Gram .muziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gram.muziek. 8.50 Voor de huis vrouw. 9.00 Gram.muziek. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Gram.muz. 10.00 Schoolradio. 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram.muz. 12.00 Dansmuziek. 12.30 Land- en tuinbouwmededelin- gen. 12.33 Voor het platteland. BEKNOPT NIEUWS Buitenland Zuid-Slavië heeft drie Bulgaarse diplomaten gelast het land te ver laten. Door deze maatregel zou Bulgarije slechts een „symbolische vertegenwoordiging" In Belgrado behouden. Maandagavond Is een opstand uitgebroken In de staatsgevangenis van Salem (Oregon). Dertig geven- genen wisten uit de cellen te ont snappen en namen vier bewakers In gijzeling. In het Noordwesten van Queens land (Australië) zijn tengevolge van zware regenval meer dan 200.000 ha bouwland overstroomd. Maandag Is de „Nieuw Amster dam" zonder sleepboothulp de haven van New-York binnengelopen. De staking van sleepbootbemannin gen in de haven, die verleden week Is uitgebroken, duurt voort. Een rechtbank te Rostock heeft een student, een zekere Gerhard Stier, die beschuldigd wordt van spionnage voor het Westen, tot tien jaar eenzame opsluiting veroordeeld Twee andere studenten werden ver oordeeld tot S jaar eenzame op sluiting. Wisjinsky, de Russische minister van Buitenlandse Zaken, vertrekt binnen kort naar New York. waar hij de leiding op zich zal nemen van de Sovjet-delegatie naar de algemene Vergadering der Verenigde Naties De opperbevelhebber van hel Fran se leger, generaal Juin. zal binnen kort naar Korea vertrekken, om al daar de Franse troepen te bezoeken. Op zyn terugreis zal hij de Franse troepen in Indo-China inspecteren. Maandagavond hpeft zich een ont ploffing voorgedaan in het Rebouw van het Russische gerantschap te Tel Aviv. waardoor drie leden van het gezantschapspersoneel werden Jagers, gewond. Na de ontploffing werd de omgeving van het gebouw door een Dc cursus „Televisieregisseur" is sterke Israëlische politiemacht afge- niet 13 van de 2000 candidaten te Bus- zet. sum begonnen. Naar de Hongaarse legatie te Pa- „perinrpn van Nederland Bel- ^s_?!st_ercn.Le^?Ad r2!ak.lL.Ü,1LfL^ I glë en Luxemburg, zyn overeenge komen dat personenauto's van Euro pese merken, welke zijn ge-assem- De centrale commissie van de Isra ëlische vakbond, de „Hlstadruth". heeft besloten haar communistische afdeling op te heffen en alle leden uit de organen van de organisatie te sto ten. Binnenland In het R.A.I.-gebouw te Amsterdam is de zesde Nederlandse Heren Mode- beurs geopend, die tot Zaterdag duurt. De Algemene Bond van Ambtena ren zal een tweetal tweedaagse con ferenties houden te Ellecom op 3. 4. 5 en 6 Maart. Te Amsterdam zijn de 52-jarige werkloze grondwerker H P. S. en de 48-jarige loswerk man C. H W door een agent van politie op heterdaad betrapt bij het stelen van flessen melk uit kratten aan de openbare weg. De twee-jaarlijkse algemene verga dering van de Nederlandse Christe lijke Bond van Overheidspersoneel zal ditmaal gehouden worden op 6. 7 en 8 Mei të Rotterdam. Gisteren Is dc tweede vakbeurs voor meubelen en woningtextiel in het Jaarbeursgebouw te Utrecht geopend. De eerste buitenlandse inkoopster die passeerde, was mevrouw E. Htebel uit Luxemburg. Vandaag zouden de staatssecretaris voor economische za ken dr. G J. M. Veldkamp en de di recteur-generaal voor de midden stand. dr W. L. Groeneveld Meyer de meubelbeurs bezoeken. Zaterdag JJ. Is tengevolge van een verkeersongeval op de verkeersweg RoosendaalEtten de kapitein H. W. Borst, om het leven gekomen. Hij was afkomstig uit Venlo en hij be hoorde tot het regiment Limburgse Hongaarse regering een Amerikaanse nota. waarin de teruggave van een vliegtuig, dat in November 1951 m Hongarije een noodlanding moest maker., werd gevraagd, van de hand gewezen Op zeventig kilometer van Bombay is op een hoogte van 1500 meter bo ven de zeespiegel een fossiel van eer. inktvis gevonden Men neemt aan dat het veertig tot zestig millioen jaar oud is. Te Rabat is gisteren de 92-jarige weduwe van maarschalk Lyautey overleden. Zij heeft zich gedurende 50 jaar verdienstelijk gemaakt voor het Rode Kruis. bleerd in een der landen van de Benelux, vrij kunnen worden ver handeld binnen dit gebied. De Algemene Katholieke Werkge versvereniging zal haar eerste alge mene ledenvergadering in dit jaar te Amsterdam houden op 3 Maart a.s. INTREKKING WETSONTWERP Het op 1 October 1951 ingediende ontwerp van wet tot wijziging van de Boterwet is ingetrokken. 12.38 Lichte muziek. 13.00 Nieuws en commentaar. 13.20 Orgelspel. 13.45 Gram.muziek. 14.00 „De weg omhoog", causerie. 14.15 Jeugd- concert. 15.00 Voor de jeugd. 15.50 Blokfluitenensemble en soliste. 16.10 Voor de jeugd. 16.45 Voor de zieken. 17.15 Dansmuziek. 17.50 Regeringsuitzending: H. M. Laup- man„Myn vrienden, de Papoea's". 18.00 Nieuws. 18.15 VARA-Varia. 18.20 Militaire causerie. 18.30 RVU: Dr. A. Saai born: „Studies in ver gelijkende literatuurgeschiedenis: Russische en Engelse Hamiets". 19.00 „De Katholieken en het Soci alisme". toespraak. 19.15 Lichte muziek. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Politiek commen taar. 20.15 Promenade orkest, klein koor en solisten. 20.50 „Mont Pelé", hoorspel. 21.50 Gev. muziek. 22.15 „Regen maken als wetenschappe lijk beroep", causerie. 22.30 Spaan se muziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Soci alistisch nieuws in Esp. 23.20 Gr. muziek. Hil. H. 298 m. NCRV 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gr. muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 8.18 Gewijde muziek. 8.45 Gram.muziek. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de huis vrouw. 9.35 Gram.muziek. 10.15 ld. 10.30 Morgendienst. 11.00 „Tropen- herinnering", hoorspel. 11.45 Gr. muziek. 12.00 Bas en piano. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Lichte muziek. 12.59 Klokge lui. 13.00 Nieuws. 13.15 Protestants Interkerkelijk Thuisfront. 13.20 Lichte muziek. 13.50 Gram.muziek. 14.45 Voor de meisjes. 15.00 Jeugd- concert. 15.45 Gram.muziek. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Orgelspel. 17.50 Militaire causerie. 18.00 Vi ool, cello en clavecimbel. 18.30 „Spectrum van het Chr. Organi satie- en Verenigingsleven", cause rie. 18.45 Geestelijke liederen. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Boekbespreking. 19.25 Gram.muz. 19.30 Buitenlands overzicht. 19.50 Gram.muziek. 20.00 Radiokrant. 20.20 Orkestconcert. 21.00 „Jezus Christus en de wereldreligies", cau serie. 21.20 Gram.muziek. 21.30 Amusementsmuziek. 21.50 Gram. muziek. 22.00 Pianorecital. 22.30 In ternationaal Evangelisch Commen taar. 22.40 Gram.muziek. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en SOS-berichten. 23.15 Gram.muz. Engeland, Home Service, 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Gram. muziek. 13.25 Gev. programma. 13.55 Weerberichten. 14.00 Nieuws. 14.10 Reportages. 14.30 Latijns- Amerikaans orkest, 15.00 School radio. 16.00 Hoorspelen. 17.00 Cau serie. 17.30 Gram.muziek. 18.00 voor de kinderen. 18.55 Weerbe richten. 19.00 Nieuws. 19.15 Sport. 19.20 Lichte muziek. 19.45 Causerie. 20.00 Gev. programma. 20.45 Cau serie. 21.00 Symph on ie-orkest en soliste. 22 00 Nieuws. 22.15 Sympho- nie-orkest en soliste. 23.05 Cause rieën. 23.45 Parlementsoverzicht. 24.00 Nieuws. Engeland. Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 „Mrs. Dale's Dagboek". 12.15 Dansmuziek. 12.45 Voordracht. 13.00 Parlementsoverzicht. 13.15 Lichte muziek. 13 45 BBC Nothern Orchestra. 14.45 Voor de kleuters. 15.00 Voor de vrouw. 16.00 Lichte muziek. 16.30 Orgelspel. 16.45 Lichte muziek. 17.15 „Mrs. Dale's Dagboek" 17.30 Amusementsmu ziek. 18.00 Schots orkest. 18.45 Ver- zoekprogramma 19.15 Voor de jeugd. 19..45 Hoorspel. 20.00 Nieuws en radiojournaal. 20.25 Sport. 20.30 Gev. programma. 21.00 Hoorspel. 22.10 Gram.muziek 22.30 „Can I come in?" 23.00 Nieuws. 23.15 Actualiteiten. 23.20 Amusements muziek. 0 05 Voordracht. 0.20 Strijkorkest. 0.56 Nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. 1200 Lichte muziek. 13.00 Nieuws. 13.25 Omroeporkest. 15.50 Filmmuziek. 16.20 Pianorecital. 17.00 Nieuws. 17.45 Gev. muziek. 19 00 Nieuws. 20.00 Operaconcert. 21.45 Nieuws. 22.10 Strijkkwartet. 22 30 Omroeporkest en solisten. 23.10 Rhythmische muziek. 24.00 Nieuws. 0.30 Dansmuziek. Brussel 324 m. 11.45 Gram.muziek. 12.30 Weer berichten. 12.34 Lichte muziek. (Om 12.50 Koersen). 13.00 Nieuws. 13.15 Gev. muziek. 14.00 School radio. 15.40 Gram.muziek- 16.00 Omroeporkest en solist. 16.45 Gram.muziek. 17.00 Nieuws. 17.10 Gram.muziek. 17.30 Causerie. 17.40 Gram.muziek. 17.50 Boekbespre king. 18.00 Zang en piano. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.40 Gram.muziek. 2000 ..Prima Donna", opera 21.00 Pianorecital. 21.30 Gram.muziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Strijkkwartet 22.55 Nieuws. BBC European Service. Uitzen dingen voor Nederland. 22.0022.30 Nieuws. Achter het IJzeren Gordijn. Vrijbuiters Radio dagboek. (224 en 49 m.) AGENDA DINSDAG 10 FEBRUARI Zeiss Planetarium „Haagsche Cou rant" 20 uur: „Een reis langs de planeten". Gebouw voor K, en W.: 20 u.' ..Rome n' est plus dans Rome". Diligentia, 20 u.: Henryk Sze- ■ryng, viool. Pulchri Studio, 20 u.: Thé musical. Kleine Comedie. 20 u.: „Als een Phoenix" en „Toevallige ont moeting". WOENSDAG 11 FEBRUARI Zeiss Planetarium „Haagsche Cou rant" 15.45 en 20 uur: ..Een reis langs de planeten" Kon. Schouwburg, 20 u. „U spreekt met uw moordenaar". Gebouw v. K. en W. 20 u.: Concert Resid, Orkest o.Lv. W. v. Otterloo. sol. S Goldberg, viool. Kleine Comedie 20 uur. „Als een Phoenix" en „Toeval lige ontmoeting." BIOSCOPEN Apollo: De terugkeer van Bulldog Drummond, Walter Pidgeon, 12, 14.30, 16.45, 19 en 2L15 U. B. 14. Asta: Zo zijn we met getrouwd (We're not married), Ginger Ro gers. 14.30. 18 45 en 21.15 u. B. 18. Capitol: De bekentenis van Annesa (De lijdensweg van een Jonge W). 14 6 i 20 li 18. Centrum: Gefolterde mensen, Vltto- rlo Gassmann, 13, 15, 17, 19 en 2115 u. B. 18. Woensd. 13. 15 en 17 u. Kindermat. City: Ivanhoe (Wreker des Konings), Robert Taylor, 14.15, 19 en 21.15 u. B. 14. Corso: De Rode Pimpernel (The Scar let Pimpernel), Leslie Howard, 14.15 en 20.15 u. B. 14. Hollywood: Met geheime Instructies (Yankee Buccaneer), Jeff Chand ler. 14.30, 19 en 21.15 u. B. 14. Kriterion: De dood van een handels reiziger (Death of a salesman), Fredric March, 14.30. 19.15 en 21.15 u. B. 18. Metropole: Sterren stralen overal, 14.15 en 20.15 u. Alle leeft. Musica: Operatie Cicero (5 Fingers), James Mason 14.15. beh. Woensd.. en 20 u. B. 14. Woensd. 14 en 1530 u. Kindervoorst. Odeon: Ivanhoe (Wreker des Ko nings), Robert Taylor, 14.15, 19 en 21.15 u. B. 14. Olympia; De Hertogin van Idaho, Van Johson, 14 en 20 u. Alle leeft. Passage: Sterren stralen overal, 14.30, 18.45 en 21.15 u. Alle leeft. Plaza: De trek naar het Westen, (The Plainsman), Gary Cooper, 14.35, 19 en 21.15 u. B. 14. Rembrandt: Affair in Trinidad, Rita Hayworth, 14 en 20 u. B. 18. Rex: De terugkeer van Bulldog Drum mond, Walter Pidgeon, 9.3021.30 u. B. 14. Roskam: Vader is vrijgezel. 20 u. Woensd. 14.30 u. Elke leeft. Roxy: De zoon van dr. Jekyll, (The son oi dr. Jekyll), Louis Hay ward, 14.30, 19 en 21.15 u. B. 18. Seinpost: Zij was 17 jaar (Les deux vérités) Anna Marie Ferrero. 14.15 en 20.15 u. B. 18. Studio: De zoon van dr. Jekyll (The son of dr. Jeky'.l) Louis Hayward, 14, 16. 19 en 21.15 u. B. 18. Thalia: Met de blanke sabel, Ronald Reagan. 14.30. 16.30, 19 en 21.15 u. B. 14. Dond. Verkeerd verbonden, Burt Lancaster. B. 18. West-End: Zi) was 17 jaar (Les deux vérités) Anna Maria Ferrero. 14.15 en 20.15 u. B. 18. Cineac: Actualiteiten, 924 u. Cefa: Oliver Twist, Woensd. en Dond. 20 u. B. 18. WASSENAAR Astra: With a song in my heart. Su san Hayward. t.ro. Woensd. 20 u. B. 14. Woensdag 14.30 u. Winter- bloesem. Elke leeft. Dond. 20 u. Voor wien de klok luidt, Ingrld Bergman. B. 18. BURGERLIJKE STAND BEVALLEN. G. H. Knaapen-Koops, z.; S. J. Gasille-Hooykaas, z.; W. C. Serruijs-Bekker, z.; T. M. J. Dijk- man-Verheggen, d; G. Th. M. Zwet sloot-Willebrands, z.; M. J. Ranke- Bruggink. d.; E. M. F rings-van Wijn. gaarden, d.; E. Toet-Dubbeldam, z.; A. van der Laaken-Harmsen, z.; G. W. van der Roest-Meeuwissen, d.; C. Th. Vergroesen-Hemmes. z.: D. Roos- Plugge, d.; W. C. Nederhorst-Hollan. der, z.; J. A. du Burck-van der Ploeg, z.: P. H. van Westerhoven- Kleinheerenbrink, d.; F. H. de Jon- ge-van Schuylenburgh, d.; J. van Bree-Jol, d.; A. Th. Goes-Kluiters. z.; N. M. Ch. Schoonderbeek-Beumer, z.; E. M. H. Blom-Stuijfzand, d; Ardjiman-Boedini, z; G_ Kuiper- Dijkliuizen, d.; N. C. S'chaapveld- Gravin von Ranzow, d.; J. H. Sigle- Koolhoven, z.\ A den Hartog-Doo- ren. z.; G. C. M. van Hoof-Schmidt, z.; M. M. de Jonge-Giele, z.; J. Westphal-Lieshout, d.: C. J. Turf- boer-van Vogelpoel, d.; M. Th. G. Kop-van Ette, z.; J. G, van der Lin den- ten Broeke. z.; J. N Passchier- Letsch, d.; C. A. Jansen-Kerkhof, z.\ J. Talma-Drinkwaard, d.: J. H. Storm-van Staalduinen, d.: J. W. Hoogervorst-Tetteroo, z.\ P. M. Kohl, schein-van Egmond. d.; J. Dekker- Noort. d., A. Ruivenkamp-Alkema. z.; A. Bolle-Hartsuiker. z.; B. D. Beute-Denyer, z.: J. Krul-Visser z A. van den Hout-Mellaart, d.: M. F. de Jager-Visser, d.; R. C. Beijers- van Essen, d.; M. Chr Bloemsaat- Kleinfeld. z., G. Scheringa-van Za- linge, z.; J Visser-Kiekens, d.: J. Horster-Pronk. z.. S. A. E. M. Troost. Blokland, z; J. M. T. van Slobbe- Schoots. d.; C. van de Craats-Kropff, d.: A. Koeieman-van der Veer, d.: E Tiemens-Fens, d.: H. F. M. Claes- sen-van der Knaap, z. OVERLEDEN: E. E van Dijk. vr. van F. P. C. S. van der Ploeg. 67 j K. Mallee. man, gehuwd geweest met E C. F. Heusdans, 81 j.. M. J van den Berg. ongehuwde vrouw. 66 j.. A. J. Wensveen. ongehuwde man, 68 j.; E. Overmars. man van J. Schmidt. 78 j.; C. Verstraaten. vr.. gehuwd geweest met F. L. J Kleijn. 86 j.; H J. M. Zoutenbier. vrouw van G. A Looijenstijn, 62 j.. C. M. Kor- tekaas vrouw, gehuwd geweest met A. J. J. Warmenhoven, 78 j.: M. Schong. vrouw van A. Ploeg, 57 j.; S G. van Dijk. man van M. van Leuverden. 56 j.: J. Tuk, man van E. C. ter Bruggen. 73 j.: N. van der Tholen vrouw van H. Krommen hoek. 56 j.; M. T. Pieck. vrouw van S. K. ce Zoete. 59 j.; B. G. de Wit. man, gehuwd geweest met M. W. Vogelesang, 67 j.; J. Telder, man van M. J. van Ravestein. 76 j.; A. Ver sluis. man van F. P. G. Bezemer. 61 j.; A H. Buijs. vrouw van C. C. van der Kleij. 31 jH. K. Heller, man. gehuwd geweest met C. Visée. 71 j.: P K. Roodakker, vrouw, ge huwd geweest met T. Goemans. 80 j J. Boelen, man van J. H. Schappert, 69 j.: J C. Meyer, man. gehuwd ge weest met C. E. Krijts. 79 j. 18. Afgemat door de emoties, die de stormachtige bin nenkomst van Pan da en Joris hadden veroorzaakt, sloot de zieke koning weer de ogen. Joris wierp een korte blik op de zieke en wendde zich tot de hofarts. „De patiënt heeft rust nodig," sprak hy. „Rust??" herhaalde de hof arts, „tegen slaap ziekte?! U bent wel vol tegenstrijdighe den. waarde collega. En waarom, indien U rust nodig oor deelt. veroorzaakte U by Uw binnen komst zoveel geraas, dat zelfs de meest, hardnekkige slaper wakker moest schrikken?" „Mijn assistent paste de schok-therapie toe," zei Joris haastig, „een zeer moderne methode." „Hum," zei de hofarts, „en toch ben ik bezorgd, dat„Ge dient U zeker bezorgd te maken, collega," viel Joris in, „want ik heb juist een interessante ontdekking gedaan." „Hè, wat?!" riep de hofarts verschrikt, „hebt U bemerkt, dat ikoh.... wat weet U?" „Ik heb bemerkt," verklaarde Joris, „dat de ziekte des konings waarschijnlijk besmettelijk is." De hofarts slaakte een zucht van verlichting. „Ja, ja,eh mogelyk," zei hy, „heel interessant!"

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2