De rechter in deze tijd Dichten van enkele dijkgaten zal moeilijkheden opleveren VAL DA Herstel van hoofdkeringen voor rijksrekening Ontruiming van kamp gaf moeilijkheden Wèl zendtijd van AVRÓ gevorderd Pas op 2 Februari volledig overzicht Beurzen open - dijken dicht! Radio start uitstekend Nummer 9575: meest begunstigde rekening Spijkenisse, zelf zwaar getroffen, bracht f 14 per gezin bijeen Dinsdag 10 Februari 1953 DEN HAAG. In zjjn spoednnta met betrekking: tot de watersnood geeft dr Drees, In de waterstaatkundige paragraaf daarvan, een uitvoerig overzicht van de toestand, zoals die zich thans heeft ontwikkeld. Hij noemt de situatie „enigermate gestabiliseerd". Een groot deel van de dijkgaten is f ens 0 e)w' rn 005 y?. van beperkte omvang en behoefde bij het dichten geen bijzondere mociljjk- men aansluiten bi) mr Kirch- heden te bieden, Anderzijds maakt de nota gewag van twee dijkgaten op heiner. waar hii on een ver- Schouwen en Duiveland. waarvan dit wel het geval zal zijn. Ook het dich ten van twee gaten op Tholen zal zeer geruime tijd vorderen. Grote zorg aandringt. Wederom zouden wij ech- baren voorts een paar gaten in het Oostelijk deel van Zuid-Beveland. aange- ter naast de zittende magistratuur de zien deze, alhoewel niet diep, een zeer uitgebreide omvang hebben. Moei- staande willen noemen, gelijk ook is lijkheden worden ook verwacht bjj het herstel van drie dijken op Goeree geschied in het rapport over de houding tussen politie en justitie enerzijds en de pers anderzijds. Klachten over onjuiste berichtgeving over rechtszaken en allerlei aangele genheden van justitie en politie val len niet zelden terug op degenen, die over de gegevens beschikten, maar ze om welke reden dan ook niet beschik baar stelden. In dit soort kwesties i9 openhartigheid geboden, niet het minst wanneer tegen gehele of ge deeltelijke publicatie bezwaren be staan. Mr Kirchheiner, die op dit ge bied ervaring hééft, gewaagt van uit nemende resultaten van het verstrek ken van vertrouwelijke inlichtingen aan de pers. No. van 8 Nov. 1952. (Advertentie l M.) TEGEN HOEST PASTI LLES Overwegen Canada en VS financiële hulp aan Nederland OTTAWA. De V.S. en Canada zouden, naar men in gewoonlijk welingelichte kringen te Ottawa meent te weten, begonnen zijn met een inleidende studie van een financieel hulpplan voor Neder land in verband met de door de overstromingen aangerichte schade. Het zou hier gaan om een hulp program op lange termijn, dat ge baseerd zou kunnen zijn op: 1. een schenking van Canada en de V.S.; 2. een leninc door middel van de Internationale Bank en 3. een verhoging van de Noord- Amerikaanse bijdrage aan de NATO. Een en ander zou ten doel hebben de verplichtingen van Nederland tegenover de NATO tijdelijk te verlichten en Neder land in staat te stellen voorrang te verlenen aan het herstel van de schade in de getroffen gebie den. Overflakkee, ten eerste wegens de omvang van de gaten, i wegens de snelheid van de daarin optredende stromen. i ten tweede Postverbindingen met noodgebieden DEN HAAG. Hoewel onder-, hevig aan soms vrij grote vertra gingen, zijn thans nagenoeg alle nog bewoonde plaatsen in het overstroomde gebied weer voor de post bereikbaar. Alleen op Schou- wen-Duiveland zijn EJlemeet, Drei- schor en Schuddebeurs, hoewel al daar vermoedelijk nog bewoners aanwezig zijn, nog niet van post voorzien. Geen omzetbelasting van voorstellingen voor Rampenfonds DEN HAAG. De staatssecreta ris van Financiën heeft bepaald, dat geen omzetbelasting behoeft te worden betaald over de entreegel den van de vóór 2 Maart 1953 ge houden sportwedstrijden en gege ven concerten en theatervoorstel lingen. van welke ten minste 50 percent van de bruto-recette aan het Nationaal Rampenfonds is af gedragen. De duinen langs de gehele kust hebben het zeer zwaar moeten ont gelden. Het zal nodig zijn, dat de afgeslagen auinen weer op de daarvoor geëigende wijze zullen worden bijgewerkt. Voor het dichten van de grote gaten en soms ook voor aansluiten de dijkcomplexen moet de hulp worden ingeroepen van de grote aannemers, die gespecialiseerd zijn in bagger- en grondwerken. Het ligt in het voornemen de lei ding van de uitvoering in handen te leggen va i de Rijkswaterstaat, die beschikt over een omvangrijk en in alle opzichten goed toegerust technisch apparaat. Van de bedragen, welke met het herstel der dijken gemoeid zullen zijn, is op het ogenblik, zelfs bij grove benadering, nog geen raming te geven. Zij zullen dermate hoog zijn, dat de draag kracht van de getroffen onder houdsplichtigen (in de regel wa terschappen) hierbij in het niet zinkt. In dit verband is de rege ring van oordeel, dat de kosten van het herstel van de hoofd- en buitenwaterkeringen geheel voor rekening van het rijk zullen die nen te worden genomen. Op het gebied van de gezond heidszorg zijn het de drinkwater voorziening en de afvoer en destruc- van verdronken vee, die de grootste moeilijkheden scheppen. De gezondheidstoestand blijkt niet ongunstig. De évacuatie van enkele kleine verpleeginrichtingen is ge slaagd, terwijl aan de vraag naar ziekenauto's door leger en Rode Kruis kon worden voldaan. Ook werd dankbaar gebruik gemaakt van hospitaalschepen. Zo werd de „Van der Wijck" een veerboot van de dienst EnkhuizenStavoren, binnen enkele uren ingericht als noodhospitaal met 90 bedden. De gemeente Rotterdam, die in de eerste dagen van de ramp zelf grote moeilijkheden bij zijn drink watervoorziening ondervond, deed al het mogelijke om bepaalde plaatsen in de getroffen gebieden bij te springen. Door middel van tankwagens en boten en waterzuiveringsinstallaties wordt thans nog het overgrote deel van de overstroomde gebieden van drinkwater voorzien nu nage noeg alle waterleidingbedrijven schade hebben opgelopen. De mees te pompstations hebben tijdelijk de waterleverantie "moeten stopzetten en die te Middelburg en 's Graven deel zullen nog geruime tijd buiten werking moeten blijven. Bovendien is grote schade aan de leidingnet ten toegebracht. Speciaal de toe stand op Walcheren wordt in dit verband kritiek genoemd, daar het pompstation te Middelburg door, zeewater is overstroomd, terwijl de bevolking nog in haar geheel aan wezig is. De waterleiding van Vlis- singen is te gering voor het gehêle eiland, terwijl ook de aanvoer van Zuid-Beveland beperkt wordt dooi de schade aan de transportleiding. Wat het verdronken vee betreft is te verwachten, dat de regelmatige verwerking van de cadavers moeilijk heden zal ondervinden, indien de schatting van het aantal verdron ken dieren juist mocht zijn. In de noodslachtplaatsen te Dordrecht en Rotterdam is men reeds overgegaan tot het villen van de cadavers, ten einde het onthulden sneller te doen verlopen. Men heeft hiervoor te Rot terdam buiten de kom der ge- Advertentie 1. M.) HET GENEEST VLUGGER EN RETER wanneer GIJ er Akker s Kloosterbalsem op doet Deze heerlijke, zuiverende wondbalsem reinigt en geneest wonden van allerlei aard. (speciaal ook brand wonden), voorkomt ontsteking (zweren) en bevordert de zo belangrijke groei van de nieuwe huid. Maar ook als wrtjfmlddel bij rheumatiek, spierpijn en lendenpijn wordi Akker's Kloosterbalsem al drie geslachten lang geprezen met de woorden: „Geen goud zo goed'' Ossendrecht niet geschikt voor eer permanent verblijf (Van een onzer redacteuren) OSSENDRECHT. In het militaire kamp alhier, dat tijdelijk als op vangcentrum voor evacué's is gebruikt, doch dat Zaterdag Is ontruimd, hebben zich die dag moeilijkheden voorgedaan, waarbij zich een kapelaan tot woordvoerder van een aantal ontevreden evacué's heeft gemaakt. Dat heeft er weer toe geleid, dat een deel van de katholieke pers zich over deze ontruiming nogal boos heeft gemaakt. Bij vaststelling van richtlijnen voor evacuatie is van de aanvang af gesteld, dat militaire kampen niet mochten worden gebruikt als eva cuatiecentra. Wel zijn enkele mili taire kampen, te Rucphen en Os sendrecht tijdelijk aangewezen als opvangcentra voor geevacueerden. waarbij echter vooruit was vastge steld. dat deze kampen moesten worden ontruimd, zodra elders ruimte voor de geëvacueerden was gevonden Dat kon al aanstonds ge schieden ten opzichte van het kamp te Rucphen. Voor de geevacueerden. die tijdelijk in Ossendrecht waren ondergebracht, kon pas tegen liet einde van de week definitieve huis vesting in de omgeving van Eind hoven worden gevonden. In Ossendrecht waren in hoofd- zak Zeeuwen ondergebracht. naar Eindhoven zouden worden overgebracht, ontstond er een ge voel van onbehagen, omdat zij niets liever wilden dan naar hun woon steden terugkeren. Er kon van terugkeer geen sprake zijn en dus moest er een meer permanent on derkomen voor deze slachtoffers van de ramp worden gezocht. Er is melding gemaakt van een gerucht, dat Ossendrecht zou moe ten worden vrijgemaakt voor 2000 man Amerikaanse troepen. Wij ver nemen. dat dit een volkomen ver keerde interpretatie van de feiten is, Toen de Amerikaanse troepen uit Duitsland op weg waren naar Nederland is aanvankelijk gedacht aan de mogelijkheid,, dat zij in Os sendrecht. zouden worden onderge bracht. doch de Amerikanen splits ten zich onmiddellijk in kleine een heden. die zich over het noodgebied Toen bleek dat deze geëvacueerden hebben verspreid. meente nog een andere geschikte plaats gevonden. Eventueel zullen genietroepen en materiaal beschik baar worden gesteld, om de cada vers in massagraven te begraven. In de noodgebieden heeft men op een aantal plaatsen op Flakkee nog niet veel aan de opruiming van ca davers kunnen doen. Wel heeft men een schip met hijsinstallatie naar Noord-Beveland en Schouwen-Dui- veland gezonden. Textielstaking in Gronau MüNSTER. In de meeste textielbedrijven van Gronau ligt het werk stil, nu Maandag onge veer 5500 arbeiders uit vier fa brieken zich gevoegd hebben bij hun collega's, die Zaterdag in staking zijn gegaan om hun loon eisen kracht bij te zetten. De stakers eisen een loonsver hoging van gemiddeld 12 pfennig per uur, hetgeen de werkgevers weigeren, omdat volgens hen de bedrijven te weinig orders krijgen. Bij de staking zijn ook ongeveer 300 Nederlanders uit Glanerbrug en andere grensplaatsen betrokken, die werkzaam zijn bij de spinnerij Eilermark. In andere textielbe drijven in het West-Duitse grens gebied wordt eveneens gestaakt In Nordhorn (Hannover) hebben 11000 arbeiders en in Borghorst (Westfajen) 1050 arbeiders het werk neergelegd. Mr. Ph. de Vries: „A vro-comm un iqué volkomen onjuist" HILVERSUM. „Het dimr het algemeen bestuur van de Avro na zün vergadering van Zaterdag ver strekte communiqué over de ver wikkelingen rond de berichtgeving van de nationale ramp is formeel volkomen onjuist", verklaarde de adjunct-regeringscommissaris mr Ph. de Vries Maandagmiddag. "Ik heb vorige weck Dinsdagochtend wel degelijk zendtijd gevorderd van de Avro". In het communiqué van het Avrobestuur wordt gezegd, dat „het algemeen bestuur van de Avro met grote verontwaardiging ken nis heeft genomen van de geruch ten, als zou de Avro geweigerd hebben om berichten in verband met de nationale ramp te laten om roepen, zodat de regering genood zaakt zou zijn geweest de Avro de gelasten zendtijd ter beschikking te stellen. De regering heeft geen zendtijd van ie Avro gevorderd of zelfs maar een ogenblik het plan hoeven te koesteren, dit te doen". Toch hulp nodig? Avro doet mee aan coördinatie van reportages (Van onze correspondent) HILVERSUM. Sinds Zaterdag doet ook de AVRO mee aan de coördinatie van radioreportages uit het getroffen gebied. Aanvankelijk bestond deze coördinatie tussen VARA, NCRV en KRO en verklaar de de AVRO niet mee te willen doen „geen hulp nodig hebbende", aldus een verklaring van de heer De Clerq. Inmiddels zijn dus alle vier grote omroepverenigingen wel hier bij betrokken en ligt het in de bedoe ling deze reportages aan te kondi gen als gezamenlijk programma. Men heeft namelijk het plan voorlo pig met deze gezamenlijke reporta ges uit de noodgebieden door te gaan. DREES IN SPOEDNOTA: (Vervolg van voorpagina) over een uitgestrekt gebied, waarin de communicatiemiddelen groten deels werden vernietigd, de eerste maatregelen slechts plaatselijk kon den worden genomen. Pas nadat een duidelijker beeld werd verkregen, kon centrale leiding aan de hulp verlening worden gegeven. Dit wil niet zeggen, dat de centrale over heid en haar organen niet in actie zijn gekomen, voordat een volledig beeld voor ogen stond. Integendeel, waar het maar enigszins mogelijk was, hebben deze onmiddellijk de hulpverlening ter hand genomen en gesteund. Tengevolge van de bijzonder slechte weertoestanden op Zondag 1 Februari werd door verkennings vluchten slechts een fragmentarisch beeld verkregen. Van Schouwen en Duiveland werden geen gegevens ontvangen. Op 2 Februari om 7 uur trad de ernst van de situatie al daar eerst duidelijk op de voor grond. Door de geïsoleerde ligging van de zwaarst getroffen gebieden kwamen aanvankelijk geen nauw keurige meldingen binnen. Het is een gelukkige omstandig heid gebleken, aldus de regerings nota, dat de evacuatie-organisatie, waaromtrent bij de parlementaire behandeling van de „Wet verplaat sing Bevolking" uitvoerige medede lingen zijn gedaan, reeds tot stand was gekomen. Daardoor konden de centrale evacuatie-commissie en de provinciale evacuatie-commissaris sen met hun algemene plaatsvervan gers en hun regionale functionaris sen terstond in actie komen. Daar bij is de plaatselijke activiteit van de burgemeesters* in de getroffen gebieden ten volle tot uitdrukking gekomen. Het is echter duidelijk, dat de ramp van zodanige omvang was, dat centrale leiding voor de evacuatie niet kon worden gemist. Daarbij heeft als beginsel gegolden, dat de evacué's niet verder van hun woonplaats zouden worden on dergebracht dan door de omstandig heden geboden was. Uit de nota blijkt voorts o.m. dat in de geteisterde gebieden een gro te behoefte bestaat aan maatschap pelijke werksters en gezinsverzorg sters om de getroffen bevolking bij te staan. Na een week van span ning en onzekerheid doen zich op moreel en psychisch terrein vele moeilijkheden voor. In overleg met de minister van Maatschappelijk Werk heeft het Nationaal Rampen fonds een regeling getroffen om in de kosten van het aantrekken van deze werksters te voorzien hetgeen zoveel mogelijk in overleg met de bestaande organisaties op dit ge bied zal geschieden. Voorts wordt nog eens onder- Drie leden van Bulgaarse ambassade moeten Belgrado verlaten BELGRADO. Drie vooraan staande functionarissen van de Bul gaarse ambassade in Belgrado zul len binnen vijf dagen Joego-Slavie moeten verlaten. De maatregel vormt een represaille op hetgeen de Joego-Slavische regering „bele digende discriminatie" ten aanzien van de Joego-Slavische diplomaten in Sofia noemt, Den Haag geeft 20.000 voor nieuwe „Hoop" DEN HAAG. De gemeenteraad heeft besloten f 20.000 ter beschik king te stellen voor een nieuw hos pitaal-kerkschip „De Hoop". streept, dat de regering mede in overleg met de bestaande organisa ties on maatschappelijk terrein voorshands besloten heeft geen kin deren of geëvacueerden in gezins verband naar het buitenland te zenden, omdat dit om psychologi sche redenen bezwaarlijk geacht wordt. Later zal nader worden be zien. in hoeverre men van deze aanbiedingen gebruik zal maken. Wel is door het Nationale Ram penfonds in overleg met de minis ter van Maatschappelijk Werk in middels een voorlopige regeling ge troffen voor de financiering van eventueel bijkomende kosten van een vacantie van kinderen in Ne derland of de reiskosten naar het buitenland. (Van onze radioredacteur) Dat was een beste uitzending, die ons Maandag door Hilversum werd voortgezet. De grote radio-actie „Beurzen open. dijken dicht" startte er uitstekend mee. Tegelijk onge kend én iplezierig was het de om roepers der vier grote verenigingen eendrachtig voor de microfoon aan het werk te horen in een nationale manifestatie. Er was, en daaraan moet met grote voortvarendheid zijn gewerkt, een afwisselend programma ir. ei kaar gezet. Vooral de toon van dat programma was goed, er zat warm te en klank in. Het was een bonte, Hollandse avond in de beste zin. Met een Marinierskapel, die aller- toepassehtkst opende „Met alle man van Neêrlands stam". De ideeën en ideetjes, om de nooit genoeg ge vulde kas van het Nationaal Ram penfonds te spekken, waren de ge hele avond niet van de lucht en in sommige gevallen wierpen ze reeds binnen enkele kwartieren financië le vruchten af En telkens hoorde men andere, opwekkende staaltjes van offervaardigheid: een meisje, dat haar spaarpot kwam legen; de pianist die nog een bankbiljet in zijn portefeuille vond. Op die ma nier werd een stemming bereikt, die het hart verwarmde en stellig ook de Nederlandse huiskamers is binnen gedrongen. Wie toevallig niet kon luisteren, moet weten dat het nieuwe tele foonnummer (in Hilversum, K 2950), dat PTT voor deze actie heeft beschikbaar gesteld, is: 10101. Het heeft al dadelijk druk gerin keld De „beursthermometer". waar van de stand dagelijks zal worden bekend gemaakt, sprong op deze avond naar 178, 222.15. Op deze wijze voortgaande be looft „Beurzen open. dijken dicht" een van de mooiste, edelste com petities te worden, die men beleven kan, Deelneming open voor ieder een. DEN HAAG. Nummer 9575 blijft meest begunstigde giro-reke ning. Bij de berichten, die ons be reiken over giften zijn vele. die ont roeren door de offervaardigheid, welke er uit blijkt. Het treffendste is wel, dat de collecte in Spijkenisse op VoornePutten dat zelf zo zwaar door de overstroming is ge teisterd f 9308 heeft opgebracht, f 14.per gezin. Friesland brengt zeer grote offers. Het gehucht Lollum bracht bij de collecte f 5000 bijeen. De boeren daar zullen een aantal koeien naai de noodgebieden sturen. Per inwo ner betekent alles bijeen een bij drage van rond f 33.Ook Offin- gahuizen, Hommerts. Uitrijp. Heeg, Nijland en andere dorpen zullen vee sturen. Tjalhuizum zond ruim f 8. per inwoner naar het Rampenfonds. Nog meer staaltjes van offerzin in enkele plaatsen- Huizen (N.H.i 102 104. per inwoner 8; Dinteloord (N.Br.) f 23.783. per inwoner 16; Nijmegen 300.000. per Inwoner 4; Heerenveen 76.000, per inwoner ruim 13; Haaren (N.Br.) 6524. ƒ2.50 per inwoner: Drost ambt Tudderen ruim 9000, per inwoner 1.60. Korea-vrijwiUtgers, per „Waterman" op weg naar het Oosten, stonden een dag soldij totaal ƒ2000 af Het Vavantie-fonds voor de Landbouw schonk 100.000. Indonesische bedienden van de „Oran je" brachten 500 bijeen. De opbrengst van de actie op de An tillen voor het Rampenfonds heeft het millioen ruim overschreden: Curasao had Maandag 904.000. Aruba ruim 100.000 en Bonaire 15.000. Suriname heeft al 220 000 bijeen. Ook Indonesië is verheugend offerge- zind: honderdduizenden ruplahs stromen binnen. In Djakarta alleen was heden- Spionnage-proces in Boekarest begonnen LONDEN, Radio-Boekarest heêft Maandag omgeroepen, dat Maandag een proces begonnen is te gen een groep spionnen, die. in dienst van de Britse en Amerikaanse in lichtingendiensten. op de petroleum- velden van Ploesti werkte. morgen al drie-kwart millioen binnen. De Ned, Ver. van Foto-Journalisten besloot een reizende tentoonstelling van foto's van het rampgebied in te richten. Het batig saldo komt geheel ten goede aan het Rampenfonds. De Berner Sennenhondenclub in Zü- rich heeft één van haar honden naar Nederland gestuurd, meldt mevr. Do- nath uit Den Dolder. Het dier wordt aan de meestbiedende verkocht. Opbrengst: voor het Rampenfonds. Bod inzenden aan notaris mr H. B. van Rhijn in Zeist. Minimumbod: ƒ300. Een goed tehuis moet verzekerd zijn. Bij Gerzon in Amsterdam komt een schilderijen-tentoonstelling ten bate van het Rampenfonds. Inzenders- leden van „De onafhankelijken", „Artl et Amici- tiae", „De Brug" en „Stuwing". En dan een gift „in natura": een Arn hemse firma schonk twintig nieuwe handnaaimachines en tien nieuwe elec- trische naaimachines. B. V. Vooistra, van ,.De Ommelanden", in gijzeling GRONINGEN. Op het terrein van de coöperatieve melkproducten- fabriek „De Ommelanden" is Maan dagavond gearresteerd de heer B. V. Vooistra. De heer V. werkte tot voor kort bij de condensfabriek „Friesland" in Leeuwarden. Hij ac cepteerde een functie bij „De Om melanden". „Friesland" deed een beroep op het concurrentiegeding. dat door V. mede ondertekend was. In kort ge ding werd uitgemaakt, dat het de heer V. verboden was op straffe van lijfsdwang bij een andere zuivelfa briek in dienst te treden. Vermiste soldaat terug DEN HAAG. De dienstplichtige soldaat W. M. de Haas, legernummer 32.11.07.137, dienstdoende bij de kok- school te Leiden, van wie gemeld werd dat hij sedert Maandag 2 Fe bruari bij Abbenbroek werd vermist, heeft zich op 7 Februari om 5 uur 's middags bij zijn commandant ge meld. n/r/V PCiMMFT Ongeveer 200 mariniers hebben met man en iJLtiy uvj.tiicjl, macjlt gewerkt; aan het dichten van de gaten in de buitendijken in de buurt van Den Bommel op Overflakkee. In de afgelopen nacht ging het laatste gat dicht en hiermede was tevens de verbinding met Oude Tonge hersteld. PAPFNDPFCt-tT Het gat bij Papendrecht, dat een afmeting had I ni L/i 1L van S5 meter wordt gedicht door het opspui ten van zand. Een zinkstuk ligt gereed om tot zinken te worden ge bracht. 1 ^PI ÏKFNJ^F Zandzakkcv, zandzakken en nog eens zandzakken J zijn er nodig voor het dichten van de gaten in de dijken. Bij Spijkenisse zijn vele soldaten ingeschakeld bij het vullen en transporteren. V/IORNF Pf 'TTFN o^en het herstel vraagt aller aan- dacht, maar ook versterking van zwakke plekken is nodig. Arbeiders zijn druk bezig de dijk van het Voorns kanaal te verstevigen. Haarlem Lichtstadwil: Gedenkpenning over stormramp HAARLEM. Het Comité „Haar lem Lichtstad" wil de regering voor stellen ter herinnering aan de wa tersnood en de hulp, die wordt ver leend. een penning te laten slaan. Deze zou aan de ene zijde een afbeel ding vertonen van de legendarische Pie- ter Brinker, die door zijn vinger in de dijk te steken, het land voor een over stroming zou hebben behoed, aan de an dere zijde enkele woorden over de strijd van het Nederlandse volk tegen het wa ter, Deze penning zou in goud, zilver en brons kunnen worden vervaardigd en aangeboden aan hooggeplaatste buiten landers, die van hun medeleven met de ramp in woord en daad blijk hebben gegeven Dezelfde penning zou ook in eenvoudiger vorm kunnen worden ge maakt en dan verkocht ten bate van het Rampenfonds. Eden gaat naar Balkan en misschien naar Egypte LONDEN De minister van Bui tenlandse Zaken Eden zal begin April een bezoek aan Turkije, Grie kenland en misschien ook aan Egyp te brengen. Het doel van het be zoek is de bevordering van het tot stand komen van een Balkan pact en een verdedigingsorganisatie voor het Midden-Oosten. Inbrekers profiteren van afwezigheid bewoners BUSSUM Tijdens afwezigheid van de familie K. aan de Vondellaan te Bussum hebben inbrekers, ver moedelijk met behulp van valse sleutels, hun slag geslagen. De buit bestond uit sieraden, goud. zilver en antiek. De totale waarde wordt geschat op ongeveer f 2500.—.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2