Organisatie inzameling weer gewijzigd AC KM) A Schiedam helpt Nieuwe boeken in de Gemeentebibliotheek Richtlijnen voor evacué's Rotterdamse reacties op rampspoed C 3 Nette Winkeljuffrouw net kosthuis hX_..L.ueen LAGERE vleesprijzen in GERRITSEN'S SLAGERIJEN 2 Rode Kruis heeft nu de leiding Nadat vorige week de organi satie van de inzameling van kle ding en dekking en de inlichtingen was ondergebracht bij de Schie- damse Gemeenschap, is deze gis termiddag gecentraliseerd bij het Rode Kruis. Dit heeft enkele wij zigingen in het werk op de ver schillende posten tot gevolg gehad. Voor de distributie van kleding en schoeisel blijft de Beurs in be drijf, terwijl het St. Jacobsgast- huis als centraal magazijn fun geert. Van hieruit wordt de Beurs bevoorraad en de verzending van goederen naar Goudswaard gere geld. De leiding van deze afdeling blijft in handen van de groep da mes onder leiding van mevrouw v. d Water. Het ligt in de bedoeling de kle ding en het schoeisel, die niet voor de evacué's worden gebruikt, straks niet naar het Rode Kruis in Den Haag af te voeren, maar deze in Schiedam ter beschikking te houden. Voor eventuele verde ling in de toekomst onder behoef tige gezinnen zullen kerkelijke in stanties en de gemeentelijke diensl van Sociale Zaken samenwerken. Het centraal vrouwen comité, dat tot dusver in het evacuatie centrum taken op zich had geno men, zal zich verder bezig houden met het welfarewerk onder de evacué's. Men denkt hierbij b.v aan het organiseren van bijeen komsten. Ook op andere wijze wil men verlichting brengen in de zorgen van degenen, die hier zijn ondergebracht. Het Rode Kruis, dat dus verder kan worden benaderd voor alle mogelijke inlichtingen op het ge bied van de hulpverlening en de evacuatie, krijgt nu ook de leiding over het beddenmagazijn, dat bij Lintas aan de Nieuwe Haven is gevestigd. Men verzoekt ons van de zijde van het Rode Kruis er op te willen wijzen dat de vlaggetjes en Rode Kruis-distinctieven, die in het be- Gouden feest „Onder Ons" wordt uitgesteld Het lag in de bedoeling om op 6 en 7 Maart a.s. het gouden feest van de HBS-vereniging ..Onder Ons"' te vieren. Reeds lange tijd ge leden werd aangevangen met de voorbereidingen van het feest. De rampzalige nacht van de eerste Fe bruari heeft de plannen echter ge wijzigd. Van feestviering in Maart zal in geen geval sprake zijn. Waar schijnlijk wordt het jubileum nu in het najaar herdacht. NOAD-tafeltennis nodigt evacué's uit Vier van de zes Noad-teams moes ten in de afgelopen week hun com petitiewedstrijd spelen. De uitslagen hiervan waren- Noad 1SVA 2 8—2, SVA 4—Noad 2 8—2, Noad 3—Ener gie 2 7—3, Elan 3—Noad 4 3—7. Het bestuur van Noad deelt mede dat evacué's die verpozing zoeken door middel van een partijtje tafel tennis a.s. Vrijdagavond en vervol gens iedere Vrijdagavond in het Noad-clublokaal in het Corner House aan het Rubensplein terecht kunnen Verder nodigt het bestuur alle leden uit om a.s. Vrijdagavond op de club avond aanwezig te willen zijn voor een geldinzameling op verzoek van de Nederlandse Tafeltennisbond Voor evacué's die komen spelen zijn gymschoenen en bats aanwezig. Voorjaarsprogramma van „Jonge Strijd" In samenwerking met het bestuur van de NVV Bestuurdersbond heeft het afdelingsbestuur van ..Jonge Strijd" een programma samengesteld voor het voorjaar. De avonden wor den gehouden in het zaaltje van het Volksgebouw aan de Tuinlaan In lichtingen over deze lezing- en Jis- cussie-avonden zijn te verkiijgen bu mej. A. Dirks, Rotterdamse'!ijk 445a' Het programma zi%t er als volgt uit: 13 Febr. Instuifavond; 20 Febr. Hoe bouwen wjj een stad; 27 Febr Wij zingen jeugdliederen; 6 Maart In stuifavond; 13 Maart Zakgeldbeste ding; 20 Maart Zangavond; 27 Maart Instuifavond; 3 April Bespreking Zomerwerk; 5-6 April Paas-week- end? 10 April Zangavond; 17 April Instuifavond: 24 April Verhouding jengen-meisje in het Jeugdwerk Feest van klaverjassers ook uitgesteld De feestavond met prijsuitreiking van de Schiedamse Klaverjasbond, die op Dinsdag 17 Februari zou worden gehouden, is tot nadere aan kondiging uitgesteld. Het bestuur is voornemens binnen enkele weken een klaverjastournooi te organiseren, waarvan de opbrengst geheel ten bate komt van het Rampenfonds Besprekingen hierover zijn reeds gevoerd. Esperanto-agenda Merkredonla 11 an de Feb: La estratro e stas en amabraso, helpv gin, venv multhombre. Cu vi tute ne havas intereson pri via sekcio? Hoe Esperanto vriendschap en me deleven kweekt, blijkt uit het feit. dat een Esperantist in Schiedam, uit Denemarken een brief van deelne ming ontving. Bijgesloten waren 4 dollar als bijdrage voor het Nationaal Rampenfonds. Mevr. D. Toemenggoeng heeft te Djakarta het initiatief genomen tot oprichting van de Indonesische Uni- versalu Esperanto Bond. Mevr. Toe menggoeng heeft in het Augustus j 1 te Oslo (Noorwegen) gehouden inter nationaal Esperanto congres een le zing gehouden met als onderwerp; „De maatschappelijke positie van de vrouw in Indonesië". De Zweedse Coöperatieve Federa tie (Kooperativa Forbundet), die verscheidene fabrieken en ruim 8000 winkels in bedrijf bezit, heeft een brochure in Esperanto uitgegeven over haar geschiedenis, haar orga nisatie en tegenwoordige situatie De brochure werd geschreven door de heer Thorsten Odke, directeur van de Internationale Coöperatieve Beweging. gin van vorige week in grote ge tale zijn uitgereikt weer van kracht zijn. Vrijwilligers zullen de beschikking krijgen over een nieuwe identiteitskaart. Met ingang van Maandag is be paald, dat het Beursgebouw voor de uitreiking van kleding en schoeisel aan geëvacueerden niet meer in de avonduren zal zijn ge opend. Men sluit omstreeks zes uur. Orgelconcert voor het goede doel Geruime tijd geleden werd een orgelconcert vastgesteld in de aula van het Stedelijk Museum. De be kende musicus Dirk Janz Zwart zou daar het kleine orgeltje gaan bespelen. Dit concert zal plaatsvinden Woensdagavond. De opbrengst er van de organist verleent belan geloos zijn medewerking komt ten goede aan het Rampenfonds. Ook uit dit oogpunt mag dus op een grote belangstelling worden ge rekend. Naar Goudswaard Behalve de gisteren reeds vermel de goederen en materialen zijn van daag ook nog naar Goudswaard af gezonden een aantal kruiwagens van gemeentewerken, kleding. bedde- goed, serviesgoed en laarzen. De eerste hulpverlening ontmoette gisterochtend nogal wat bezwaren bij de Spijkenisserbrug, waar men het transport niet wilde doorlaten In het vervolg zal deze strubbeling worden voorkomen door speciale vervoerbiljetten. Ook de reis over water ging niet zo vlot als ver wacht was. De gesleepte roeiboten bleken door het liggen op de wal niet direct waterdicht te zijn en er moest dan ook nogal eens worden gehoosd. Schiedamse verstekeling van boord gehaald Aan boord van de „Blitar" van de Rotterdamse Lloyd werd een verste keling ontdekt. Het bleek te zijn de 19-jarige lasser P. H L. uit Schie dam, die ter beschikking van de kinderpolitie is gesteld. Rol kurkzeil gestolen Gisteravond tegen tien uur vond een agent het tamelijk verdacht dat een man zich met een rol zeil op straat bevond. Hij hield de 24-jarige A. C aan. die eerst vertelde, dat hij de rol kurkzeil van een kennis had gekregen en nu naar huis bracht Later kwam uit. dat de Schiedam mer het zeil had ontvreemd uit gen zaak aan de Korte Hoogstraat te Rotterdam. Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: Van Westendorp, Singel 81. Bellen bfj ongeval: G G en G D Tuinlaan 89 Telefoon 69290 Tentoonstelling: 30 Januari16 Februari. Stede lijk Museum, da 10—5, Zo. 2—5 uur: 100 Prenten van Wout v Heusden. Concert: 11 Februari. Aula Sted. Museum. 8 uur: Orgelbespeling Dirk Jzn Zwart t.b.v Rampenfonds. 12 Februari, Musis Sacrum, 8 ur Toonkunst, Utr. Sted. Orkest 0.1.v. H. B v. Sijll, solist Louis Werner, cello. Films: Passage, da. 2 en 8 uur: Storm over Malakka (14 jr.) Monopole, da. 2. 7, 9 u: „Tumult 1. d. Slangenput" en „De wet van het woud". Bijeenkomsten: 11 Februari. Chr. Soc Belangen. 8 uur: Chr. Besturenbond Dhr G. Moll spr. voor Soc. Pol. Pro gram 1952 v. h. C.N.V. 2120 En zo eindigt het verhaal van Bill „Tjon ge." zegt Rob naden kend; „je bent dan wel op wonderbaarlijke wijze aan de dood ontsnapt En heb je naderhand niets meer van de Ariad ne gehoord?" ..Absoluut niets," antwoordt Bill; „ik heb geen ogenblik de mogelijkheid veron dersteld. dat na zoveel jaar er ook maar Iets van het schip over zou zijn en nu opeens deze foto ik kan het nóg haast niet geloven Als we het wrak eens gin gen zoeken," zegt Rob; „ga je mee?" „Nog voor geen millioen!" is het antwoord van Bill, „ik wil er niets mee te ma ken hebben Dan horen zij gerucht op de gang De deur wordt geopend en de commissaris van politie treedt binnen ..Goed nieuws voor u, he- DE A VONT t> KEN VAN KAI'ITEIN HOU ren." zegt hij; „wij hebben uw verhalen ge- i vrij." Dat is een goede boodschap. Maar controleerd en zijn tot de overtuiging gekomen. commissar' I dat u beiden inderdaad onschuldig bent. U bent vendien! heeft nog een extra verrassing bo- Onze stadgenoot K. M. van Kam pen, Nieuwe Maasstraat 118. deed ons de vorige week in Den Haag ge lanceerde idee aan de hand. Ieder levert bij het Rode Kruis een siga renkistje in, waarin b.v. de volgen de artikelen zouden kunnen zijn ver zameld: een pakje sigaretten, stuk je scheerzeep, vingerhoed, doosje knoopjes, paar zakdoeken, washand je. klosje garen, enkele naalden, stop wol, kam. aansteker met vuursteen tjes of lucifers, veiligheidsspelden, gewone spelden, potlood, rolletje pe permunt. scheerapparaat, schaartje, briefkaarten, enveloppen en schrijf papier, schoenveters en een stukje zeep. Natuurlijk zou ieder op zijn wijze variatie in de inhoud kunnen brengen, wanneer maar voorop blijft staan de behoefte van de evacué's aan nuttige gebruiksartikelen. Het Rode Krui:, heeft zich bereid ver klaard dergelijke schenkingen in ont vangst te nemen. In de Rooms-Katholieke kerken van Schiedam was de opbrengst van de collecte voor het Rampenfonds als volgt: Frankelandkerk 4060, hulpkerk Aleidastraat 2700, Singel kerk 6000, Havenkerk 4500 en Gorzenkerk 1404. Het personeel van de Brandweer heeft een bedrag van. ƒ,1072.52. zjjnde de beloningen wegéns het verrichten van hulpdiensten op 31 Januari en 1 Februari, aan het Rampenfonds afgedragen. De baten van de uitvoering, die de Chr. Gymnastiek Vereniging ...Juliana" Vrijdagavond in Musis Sacrum geeft, zullen eveneens aan het fonds worden afgestaan Voor het watersnoodeebied heeft de voetbalvereniging Hermes DVS een bedrag van duizend gulden ge schonken. In de Hervormde kerk had de Rampenfonds-collecte als totaal re sultaat een opbrengst van 8900.—. In de Geref. kerken bracht men Zondag voor het fonds een bedrag van 11.000.— bijeen Nederlandse romans: Aerde. Passie, gesch. der wijsbegeerte. Dl. 3; Revdla- '52. Bourbon. De troubadour. '51. lew. Mijn weg tot zelfkennis Sassen. Brulez De haven. '52; Bulthuis. Feest Van Kant tot Bergson. '52; Plato, De voor Pauline. '52; Corsari. En in die levende gedachten van Plato, '52; sneeuwbal zit. ik '52; Delen. Het don- Cnmus De mens in opstand, '52; Jacobi, kere huis, '52; Dubois, Een vinger op De psychologie van C. G. Jung. '49; de lippen, '52. Eckmar, Ratten op de Chorus, Grondslagen der sociale psy- trap, '52; Fyk. De jacht, op de spiegel, etnologie, '53; Ruemke. Lrvenstijdper- '52; Fabrlcius, De ring van de profeet, 1 ken van de man. '51; Atchhorn. Ver- Gijsen. De vleespotten van Egypte: waarloosde jeugd, '52; Buehler. Over- Hofstra, Engelen van mensen, '52: zleht van de geestelijke ontwikkeling Huysmans, De hoogste verdieping. '52. van het kind, '52; Snljders-Oomen t,RoP5 ,52. Lampo, De belofte Kleine kinderen worden groot, aan Rachel '52; Helene Defraye. '52; 'Lannoy, De glazen Limburg, Hillegonda. '52, vrouw to veel '52; Nljenhuis. Dosste. 333, '52, Nljnatten-Doffegnies. De dwarskop-, Raephorst, Klein als sterren. '52; Renswoude, De doorbroken draad Revis, Mensen die muilen. '52; Robbert; Vloemans. Wijsgerige levensleer "52; muur, '52; Vos. Inleiding tot de ethiek, '52. Ches- i Mulder, Een ser Leef niet om niet, '52. Godsdienst: Maulahfl Mohammad Alt. IslAm, '52; Smit, De psalmen, '52; Aafjes. Vorstin onder de landschappen, Knooppunten, Bijbelse. '52; Uit het Govert. '52: Romijn. Hei smalste funda- hoek der boeken '52: Pol. Karakte- ment. '52; Roothaert. Chinese handwas- rl&tiek van het reformatorisch Chrlsten- slng. '52 Rossum. Een lied In een dom. '52; Heering. De verwachting van vreemd land, '52; Rutgers van der het Koninkrijk Gods. '52, Brillenburg Loeff-Basenau. Terugkeer "52: Vermey- Wurth. Kentering In de vrijzinnigheid, len. De wandelende .lond. '52; Visser- '52; Brie, Johannes Tatiler, und der Roosendaal. De enkele draad Werf- Goltesfreund, '27: Huysmans, Salnte horst. Het laatste huls, '52; Woude, Lydwlne de Schiedam; Meersch Schandaal om doktor Knox. Uit het Eneels: Aldridge. De diplo maat. '52. Barnes. Met geheel mijn hart, '52. Bronifield. Ellen. '52: Char ters. De Saint en de erfgenaam, '52; Chevalier. En zli oogstte geurigh cruydt. '52, 2 din; Cooper. Operatie Heartbreak, '52; Glbbs. Het leven roofl. '52; Hobart, Dokters en mensen, '52: Kaufman. De kinderen van Jubel. '52; Lin Yutang, Jjt' Moorrhr Als een blad in de storm, '52, RawUnes .H*r.sejL ,Ha" Maanlicht over Florida; Rooke Mitty, mijn blanke vriendin: Spring. Het hart vindt een haven. White, De vrouw van November. '52 Wohl De troon der we reld, '52. petite Salnte ThCrèse; Undset., Catha- rina van Siena. '52- Baldwin. Tk sprong over de muur- Veldhuizen en leoendnal, Pe trap; Asch van Wijck Gods werk raat door; Sch'el. Onzichtbare vleugels: Rnvet. De overwinning op de angst; Cohh. Christus de geneesheer. '52. Sociale wetenschappen: Mandere, Amerika en de presidentsverkiezing, Monrehead, De verraders, '52: ..-.^v.v, Harry S, Truman. '52- Hand hoek. Beknont. van de Raad van Euro pa, '52; Goliwltzer. En brengen waar gij niet wilt, '52: Gordey. Visum voor Mos kou. '52, Bouman. De groei van de grote werkstad '52; Sociologie en kerk '51; Hamilton Theorie en praktijk van r-. i hPt social-case work. '52; Vliet Han- O, u°htwanger, Het delsrekenen voor Staatsnraktlik Diolo- Pll?.vlpr- Moskou. 52; ma en M O., '52- Carrard, De mens in heroen en bedrijf. '52. Óésoh. Mopsen- I kennis en omgang met mensen, '52: Uit het Frans: Maurlac. Hel snert- j Kooeh. Wat zegt cto wel1, '52- Voorde jong, '52. Simenon. Chez Malgret. '52; i en Naula, Toelichting op de nieuwe Tourvllle. Jabadao. '52 kieswet. '52: Kruis. Vrede of oorlog, '52; Raatoever. Jan wordt soldaat.. '52:'An- Uit ilp Noorse talen: Guldbrandsen, del-Pipke. Kinderleven en mensenlot. Zijn zeven vrouwen: Mexo. Morten '52 Caslmir. Gesehieden's der oiivoe- houdt koers, '48; Sodejtoole. Charlotte ding en opvoedkunde '49: Mapes Mne- gebroeders der snee! met ie kind, '48; NJjkarcn. Sint, '52: Poelje, Gesorek der Uit het heilige vuui. Richter, Zij vielen uit Gods hand. Anckarberg Anckarberg Uit de overige tater Christus wordt we Engelse romans: Asch. The mother, '50. Barnes. With all my heart '48. Bowen, The death of the heart '48, Bowles, Let it come down, '52; Christie Crooked house '49; Detective Omnibus, The Gollancz, '51; Dickens, Flowers on (he grass. '52- Dickens, Ch.. The Perso nal history of David Copperftelrt 1888- Doyle, Sherlock Holmes, '52; Douglas Green light, '52; Dunning. Whatever the heart appoints. '58: Grant. Scarlei feather. '46; Hemingway. The old man and the sea. Keith. Landen below t.he wind. '52; Maugham. Somerset, The narrow comer. '52; Steen. Phoenix rising, '52; The swan. '51; Waugh, Men at arms, '52; Weston. The world is a brldRe. '50. Duitse roman*: Kroger. Sturm tiber dem Himalaja. '5(1 Plievfer. Moskou '52; Rothe, Ankunft bel Nacht. '49- Tolstoi. Die Kreutzêrsonate, 1890 Franse autres et jour, '51. Algemene werken: Gedenkboek tor gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de Ned. Ver. van bibliothecarissen, '52; Zaken- en beroepen register met te lefoonnummers van Schiedam en om streken. '52, Wijsbegeerte: Delfgauw, Beknopte iKlnd:JPHHMPI onvneders '52; Epgermont. Overbeeke Velde. Het tanlonderwlls In de hoeere klassen. '52 2 din: Jordan, Kernninble. man der onderwllsvernleuwlng. '52 Taalkunde: Reckum Van Goor's 'vijf- talig correspondentieboek, '52: Prem- sela. Ik vind Prang zo'n mooie taal, '52- Frlson-Roche, Premier de Cördée. '52; Fernandez de la Mata en Geers. Snaans voor reizigers en emigranten, zeelieden en lechn'el. '52; Berghaus. Propeller Oherm Paradies: Durian, Kai aus der Kiste: Elehendorff. Aus dem Leben elnes Taueeniohts: Kacsiner. Das flte- cende Klassenz.immer, '48: Ane'doorn en Jong. Beknopte «maakkunst, '50 cn Oefeningen bij de beknopte Ned, spraakkunst, '52; Lancee en Wut- zes. Ned Spraakkunst; Rijpma Be knopte Ned spraakkunst; Vragen en oefeningen bij de „Beknopte Ned Spraakkunst". "50. ton, '52; Carson. De wereldzee. Coulomb en Lotgel: De samenstelling der wolken, '47; Goedemondt en Nes, De wei in, '52; Zanoveld. Zeetuinen tus- rton de keerkringen. '52; Chevallier en ^toaa«m?rabbe's van en over dieren, 47; Wilhnee Prins en Bavelaar De plant als genees- genot- en voedings middel, '52.: Schilling. Tijgermensen van Anai; Teunissen. Parasitisme in de dierenwereld, '52. Techniek: Wartena. Kluwer's tech nisch handboek; Korevaar en Bljls, Technische W P. enevelonaeHi» 'st>. Steincrohn, nog, '52. Er is ook regeling getrof fen voor geneeskundige hulp De evacué's uit de rampgebieden worden dringend uitgenodigd voor zover zij dit nog niet hebben gedaan zich voor registratie te melden aan de afdeling Bevolking der gemeente. Secretarie Nieuw- straat 26, Schiedam. Deze registratie is van het groot ste belang voor het onderzoek naar vermiste personen Zieken of ouden .van dagen, die in de volstrekte onmogelijkheid ver keren zich persoonlijk te melden, gelieve hiervan schriftelijk mede deling te doen aan bovengenoemde afdeling. Indien evacué's naar andere adres sen binnen de gemeente Schiedam vertrekken of de gemeente Schie dam metterwoon verlaten. 'Zijn zij verplicht daarvan aangifte te doen. wederom aan bovengenoemde afde ling der gemeenteseertarie Wanneer evacué's zich melden bij Sociale Zaken. Broersveld 142 om onderstand, moeten zii alle beschei den waarover zij nog beschikken, medebrengen. Bedoeld worden ren tebewijzen, spaarbankboekjes, zie- kenfondskaarten, enz., enz. Zij die huln nodie hebben van het Ziekenfonds kunnen zich mei-tpn bij de administratie van het Zieken fonds* „Eendracht maakt macht". Warande 207. Geëvacueerden di° hun bril verloren hebben, kunnen bii de opticiens hier ter plaatse een bril verkrijgen onder overlegging van een bewijs dat. zij als evacué ziin "eregistreerd Dit bewiis is op de afdeling Bevolking. Nieuwstraat 26. te vericritoen Het bureau Bevoikme is deze week geopend van 8,3012 uur en van 13 3017 uur. Sensatie en misdaad aan de Hoogstraat onhiiaskerd Twee films heeft het Monopole- theater t e m. Donderdag op het pro gramma staan. Onder de weinig zeg gende titel „Tumult in de Slangen- put" wordt een op sensatie beluste jongedame ten tonele gevoerd, die van Pa een doktrr krijgt toegewe zen. De man brengt echter maar wei nig verandering. Daarvoor zorgen, hoe gek hel ook mag klinken, ge vluchte boeven met wie we In een stil buitenhuisje enkele benauwde ogenblikken beleven „De wet van het woud" brengt de bezoekers naar een houthakkers kamp, waar we ons eerst blind kun nen staren op de vermeende dader van geheimzinnige voorvallen. Ook hier betekent het einde dat alles weer in goede banen is geleid. Waar onze gasten vandaan komen Op het ogenblik heeft Bureau Be volking in de gemeente Schiedam 1008 evacué's ingeschreven Hier onder geven wii pen overzicht van de plaatsen van herkomst, gelegen in het rampgebied, Abbenbroek 19, Alblasserdam 10. Den Bommel 56, Brouwershaven 7. Bruinisse 22. Dirksland 1. Dreischor 27, Geervliet 1. Goudswaard 7. 's-Gravendeel 88. Haamstede 1, Hoenvliet 14, Hellevoetsluis 4. Her- kingen 5, Hoek <Z) 1, H en L Zwaluwe (Moerdijk» 1. Kerkwerve 25, Klunderi 12, Krabbondijke 5, Krimpen a d. T.Issel 1. Maasdam 1, Middelharnis 78, Nieuw Helvoet 4, Nieuw Vossemeer 7. Nieuwe Tonge 84. Nieuwerkerk 31. Noordgouwe 48, Numansdorp 4. Ooltgensplaat 99. Oosterland 72. Oude Tonge 16. Ou denhoorn 2, Ouwerkerk 4. Sint Phi- lipsland 2, Putterslmek 2, Rilland Bath 4, Rotterdam (Pernis) 2. Se- rooskerke 4. Sliedrecht 3. Sommels- dijk 62, Stad a. li Haringvliet 13. Stavenisse 11. Stellendam 14 S^iien 24, Willemstad 2. Zierikzee 61, Zon- nemaire 2, Zuid-Betjerland 11. Zuid- land 35. Helpt U mee? De eerste tienduizend guldén (opbrengst van 't speciaal foto nummer, dat onze bladen heb ben doen verschijnen) zijn reeds beschikbaar gesteld voor de ra dio-actie „BEURZEN OPEN, DIJKEN DICHT" Nog meerdere exemplaren moe ten worden verkocht. Helpt U een handje? Als een of twee abonné's van ons blad. de straat waar ze wonen voor hun rekening nemen, d.w.z. daar huis aan huis de speciale foto-uitgave trachten te verkopen, dan kan een nog groter bedrag ten goede van het RAMPENFONDS komen. Belt U maar even 69300 en wij bezorgen een aantal bladen voor de verkoop bij U thuis. OPROEP Scholieren (15 jaar en ouder) die morgen, Woensdagmiddag mede werking willen verlenen, wor den verzocht zich Woensdagmid dag aan ons bureau Lange Ha- van 141 te melden. VJ Geen postzegelruilbeurs Men verzoekt ong mede te delen, dat de postzegelruilbeurs van de Schiedamse Gemeenschap Woens dagmiddag niet zal doorgaan Burgerlijke Stand GEBOREN; Annigje J., d van A Dekker en M P. Kostense; Ma- rianna J. M., d. van M. Sneevliet en M M, Sleggerda, Wilhelmina F. L., d. van F. L. den Hertog en C. H W. Beuman; Marianne d van G. G. Smit en H Kriek Casper, z, van C. v/d Herik en C. de Hoop. Joan, d van J. van Grondelle en G. Hovell; Johannes A„ z. van A J van Klaveren en E. L. M. v/d Oever, OVERLEDEN: H. J. van Dijk, 84 jaar; W. Sprong. 70 jaar; M de Groot. 65 jaar: J. Catoen, 39 jaar. vr. van J. B Tebrugge. ROTTERDAM U.S.O.-concert in Musis Sacrum Het Utrechts Stedelijk Orkest zal Donderdagavond in Musis Sacrum concerteren o.l.v, Hendrik B. van Sijll Solist is de cellist Lmtis Wer ner. Uitgevoerd worden werken van Mozart, Cimarosa en Schubert. Vakbondsleden kunnen weer van de gebruikelijke reductie profiteren cn op vertoon van het lidmaat- sehapsbewijs of bondsboekje kaar ten verkrijgen tegen 1 per per soon aan de volgende adressen: C. v/d Hoek. Vlaardingerdljk 57a; Volksgebouw, Tuinlaan 50: Secr. Raad v Overleg, Westfrankeland- sestraat 73 Gebouw voor Chr. Soc. Belaneen Lange Haven 73: W. A. v/d Meiden. Westfrankelandsestraat 26c en aan het gebouw R.K. Volks- bond, Lange Haven 71. „Humanisme in het oude Griekenland" De rector van het Leidse gymna- i sium, dr W. Wiersma, zal Donder dagavond spreken voor de gemeen- I schap Schiedam van hef, Humanis- I tisch Verbond. Met onderwérp van zijn lezing in Musis Sacrum is „Hu manisme in het oude Griekenland." Afgelaste gebeurtenissen De door de "'chting Rotter- damrche Diergaarde aangekon digde film en lezing van de heer D. van Sijn onder de titel „Ma rokko, tuin van Allah" op 13 Fe- bruuri a.s. gaat niet door, Afge haalde kaarten blijven geldig. De cabaretavond, die de R.T.V. „Ons Ideaal" op 11 Febru ari in Spes zou geven, is afgelast, Deze avond is ..u vastgesteld ep 17 Februari a.s. in dezelfde .aai, De baten van de voorstelling zul len worden geschonken aan het Nationaal Rampenfonds. Het d"or V.O.P.A. ..Beatrix" voor 14 Februari a,s. aangekon digde jubileum-nachtfeest in Mai- snn De Klerk, gaat niet door. Het. jubileum zal nu worden herdacht on Zatordag 30 M"i Na'Ur" bij zonderheden hieromtrent, volgen. De jubileum-feestavond, die de b.v. „Tarwebuurt" Zaterdag as in hel Feyenoord-stadion zou geven, if tot nader bericht uitgesteld in ver band met de jongste gebeurtenissen Bij aanrijding auto zwaar beschadigd On de hoek van de Bergweg en de Gordelweg is gistermidag dé 27- jarige koopman J. A den O., die aan de Van Ballegoysingel woont, met zijn personenauto tegen een vrachtauto gereden. Hij kreeg snij- wonden aan hoofd en handen en moest in het Berewegziokenhuis worden behandeld Zijn auto werd zwaar beschadigd. Het tramverkeer van de lijnen 10 en 14 had twintig minuten vertraging. Destructiebedrijf werkt op volle kracht Het destructiebedrijf tc Over- schie heeft op het ogenblik naar schatting 1200 cadavers een on derverdeling is nog niet te geven verwerkt, die i, hoofdzaak van de geteisterde gebieden op Gnpvee- Ove'-flakkee. Schouwen cn Duive- land, de Hoeksewaard en Tholen afkomstig zijn. I De aanvoer geschiedt in hoofd- I zaak met bnten, die om de cada vers te kunnen vervoeren plat- boomvaartuigen aan bnord hebben, waarmee de polders wordt inge gaan om de dode dieren te halen. Het destructiebedrijf bad enlee dagen nodig om op volle toeren te komen, doch thans, nu de grote toevloed hegint los te komen werkt het bedrijf dag en nacht. Personeel Dunk offerde bijna 17,per persoon In ons blad van Zaterdag j 1 vermeldden wij ten onrechte, dat door de 51 man personeel van de firma Dunk bij het abattoir voor het Nationaal RnmT>nfonds een bedrag van 85 63 was bijeenge bracht Dit is 85630. dus bijna 17— per persoon! Woensdag 11 Februari zat de eer-te steen worden gelegd van de nieuwe RK kerk aan de Burtoinpester Baumann- 'aan tp nversohto Te half neen zal een H Misoffer in de kerk aan de Delftweg worden opgedragen De etoenlltke steen legging geschiedt te 10.30 uur op de bouwplaats. De Hervormde Gemeenten van Groot-Rotterdam (Centrum, C'har- lois, Delfshaven, Hillegersberg. Kra lingen, Overschle, Feijenoord, Per nis. Vreewijk cn Rhonn) hebben door middel van collectes Zondag een bedrag van 100.097,7) bijeen gebracht. Vla de quaestor-generaal van de Ned. Hervormde Kerk zal dit bedrag worden overgemaakt aan het Nationaal Rampenfonds. De Remonstrants-Gereformeerde Gemeente te Rotterdam bracht zes duizend gulden bijéén, de Evange- lisch-Lftherse kerk 1400, en de Rotterdamse Gereformeerde ker ken 19250 De 59 man bemanning en de ene passagier van de Argentijnse tan ker „La Plata" hoorden in volle zee over de radio het trieste nieuws van de ramp die Nederland heeft getroffen. Alle zestig beslo ten zij van hun bedden een deken af te staan. Personeel van de firma Wambersie bezorgde deze spontane schenking bij het Rode Kruis Op andere schepen zijn nog inzame lingen, zowel var geld als van goederen, gaande. De Rotterdamse revue- en caba retclub „Oké" geeft Zaterdagavond 14 Februari in bet patronaatsge bouw aan de Hammerstraat een avond waarvan de opbrengst voor het Rampenfonds u bestemd. Zondagmiddag 15 Februari aan vang 2 uur geeft de Habibi-club in Emporium een jazzfestival ten bate van het Nationaal Rampen fonds. De firma P Meyer te Oslo die onder de naam Meyer Line een dienst onderhoudt tussen Rotter dam en andere Nnord-Europese havens en de Oostkust van de VS.. heeft een gift van 10.000 aan het Nationaal Rampenfonds gedaan. De beide Rotterdamse distric ten van de NBB organiseren op Zaterdag 15 Februari in Lommer rijk een grote bridge-drive ten bate van het Nationaal Rampenfonds. Aanvang half plf. Het minimum inleggeld bedraagt 2 per persoon, Aanmelden onder opgave van speelsterkte bij mevr M. C. Son- neveld, Mathenesserdijk 132, tel. 37588; W. J. Thnmann, Sonman- straat 50, tel. 81213; J. A. Hess. Lange Welle 56. tel. 73357. Het intrezamelde bedrag wordt nog voortdurend grotrr door nage komen giften. Enkele bijdragen die in Delfshaven binnenkwamen brach ten het totaal op 101.672,71. De Klaverjasvereniging „De Cool" gevestigd Coolsestraat heeft uit de kas. van de kastelein en van het kaarten een bedrag van 100 bijeengebracht en gestort op giro 9575 van het Nationaal Rampen fonds. Aan boord van het s.s. „Nieuw Amsterdam" van de Holland Ame rika Lijn, dat gisteren van een toe- ristenreis te New York zou terug keren, hebben de passagiers, bijna allen Amerikanen, een bedrag van 6800 dollar voor het Rampenfonds bijeengebracht. De bemanning van dit schip zegde Zondag als eerste bijdrage reed? 2000 toe. Het kan toor in New York van deze rederij gaf 1500 dollar, het personeel te Rotterdam zamelde 10,000.in. De officieren én bemanning van de „Maasdam" brachten 410. bijeen, de passagiers van dit schip 653 dollar De passagiers van de „Rijndam" offerden f 2400.— voor bet goede doel. de bemanning 2100 Achttien schepen berichtten, dat de opvarenden één dag gage zul len afstaan, hetgeen een bedrag van 16.140.— zal opleveren. Pernis-raffinaderij draait weer DEN HAAG. Doordat met man en macht is aangepakt, Is men er op de raffinaderij van de BPM te Rutlerdam-Pernis o.a. in geslaagd, destilleereenheden en een deel der thermische kraakinstallatie weer in bedrijf te stellen. Er bestaat goede hoop. dat alle fabrieksinstallaties met inbegrip van de katalytische kraakinstallaties aan het einde de zer week weer zullen draaien. De verwerking van ruwe olie uit Schoonebeek, welke zoals bekend geheel te Pernis geschiedt, zal dan ook over enige dagen weer op het oude peil worden gebracht. De evacué's, die zich nog niet hebben laten inschrijven dienen zich vanaf vandaag hiertoe te mel den op de afdeling bevolking van het Stadhuis tussen 8 45 en 15 uur. Met ingang van heden is deze af deling in de avonduren niet meer geopend. SCHIEDAM Tot onze ontsteltenis is na een zeer kort ziekbed overleden ons toegewijd lid Zr S. GOEDVOLK Penningmeesteresse van onze Personeelsver. Bestuur en Leden v. d. Personeelsver. Gemeenteziekenhuis G. G. en G. D. GEVRAAGD. Zóndae en Maandag gehele da2 vrij. Vishandel NEPTUNUS. Hoogstraat 3. Nét persoon P.G., zoekt met huiselijk verkeer. (Geen beroeps). Br onder No S 733 bureau van dit blad. .'wist NU adverteren Koeriersters Solide Engelse kamer, groot dressoir, schuiftafel. 2 grote clubs, 4 stoelen, mooie be kleding, 498.—. Wilson, Grote Visserijstraat 80-97- 99-101. Draaibare rooktafel met verlichting, chroom rand en rookstel, v.a. 39.95. Fan tastisch mooi en gezellig. Wilson Grote Visserijstraat 80-97-99-101. Geslepen legplaten voor Uw meubelen, etalages etc., le vert tegen concurrerende prijzen van- Katwljk's Glas- handel Lange Kerkstraat 38 Tel. 68735, het oudste adres Degelük kosthuis aangebo den met huiselijk verkeer voor nette jongeman, Br. No. S 734 bur. van dit blad. Radiotoestel te koop. J. K. Boterstraat 15, Schiedam. Gevr. voor halve dagen van 8.30—13 uur. Vrijdags hele dag. net meisje. Goe de verzorging, goed loon. Tllman. Marconistraat 57A, Schiedam. Jongeman, 29 Jr., zoekt per 1 Maart a.s. ernv. vrije ka mer met. pension Brieven onder No. S 735 bureau van dit blad. WOENSDAG voor RECLAME DIK VERS SPEK 0 95 GOUDGEEL ROOKSPEK 0 99 Mooie magere doorregen LAPPEN 0 99 Mooie maeere VETTE LAPPEN 0,99 DIKKF REUZEL 0.59 VARKEVSCARBONADE 1.39 RUNDERBRAADLAPPEN 1.19 Alles per 500 gram. 500 gram rund- of varkensgehakt 250 gram gesneden niervet f 1 9Q uitsluitend Woensdag tesamen I I .tü VOOR DE BOTERHAM. BESTE HAM fl.79 GELDERSE SNIJWORST 0.79 HAMWORST 0.59 ne er Me SAKSISCHE LEVERWORST 049 ROOKWORST 0.75 Alles per 200 gram. Ons volledig gevitamineerd Gerrltsen's kluitje slechts 0 31 Deze rename geldt uitsluitend voor Woensdag 11 Februari. Schiedam: Rubensplein 10.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2