Katholiek Amsterdam gaf met milde hand Bijna twee ton in offerschaal Vier parochies boven f 10.000 Voor Nationaa Rampenfonds I ïGeopeno var ii uur tot i uur 's rachts t| HET WEER IN EUROPA- ALLE LEVEND VEE ONDERDAK Westbrabantse veestapel voor 20 pCt verdronken „Gewapende" zenuw-patiënt met schot overmeesterd Buksen bleken onbruikbaar RODNEY or DISCOVERY Inlichtingen voor helpers en geredden Burgemeester installeerde Bescherming Bevolking Amsterdam neett ™.*en„ing. 20.000 man nodig 2 de "^olLsLraml van Maandag 9 Februari 1953 (Van onze verslaggever) AMSTERDAM, 8 Febr. Ka tholiek Amsterdam heeft zich Zondag tijdens de collectes onder alle heilige Missen voor de fenen in het watersnoodgebied in milddadigheid overtroffen. In to taal heeft de inzameling in alle kerken van het Amsterdamse de kenaat met inbegrip van de grensparoehies St Augustinus Buitenveldert, St Petrus Banden Diemen en St Urbanus Duiven- dracht rond 195.000 opgebracht. Dit is een record; nog nimmer is voor een en hetzelfde doel op een dag zoveel aan kerk-collectegeld bijeen gebracht. Maandag zal het ingezamelde kapitaal aan de bis schop van Haarlem, mgr J. P. Huibers ter hand worden gesteld. De bisschop zal het bedrag daarna storten in het Nationaal Rampen fonds. Vier Amsterdamse parochies hebben bedragen boven de 10.000 gulden bij el kaar weten te krijgen; in grootte van bijdrage zijn het achtereenvolgens de H. Thomas 11.659, de Rozenkranskerk ƒ11.500, de H. Willibrord aan de Amstel- dijk ƒ11.250 en de H. Agnes ƒ11.048. In alfabetische volgorde was de col lecteopbrengst in de verschillende Am sterdamse kerken als volgt: H. Anna 1900, H. Anto'nius (Tichelstraat) 4268, H. Antonius (Mozes en Aaron) ƒ2370. FAMILIEBERICHTEN Tot onze diepe droefheid, overleed ten gevolge van een noodlottig ongeval, voorzien van hét H. Oliesel, in het St Antonius Ziekenhuis te Utrecht, onze inniggeliefde Dochter, Zuster en Be huwdzuster op de leeftijd van 24 jaar. Uit aller naam: W. G. J. Kuttschrütter Bussum, 7 Februari 1953. Mecklenburgjaan 15. De Proïundis: Dinsdagavond 10 Febr. a.s. van 7-30 tot 8.30 uur, Mecklenburg- laan 15, Bussum. De stille H.H. Missen te 7.30 en 8.15 uur en de H. Mis van Requiem te 10.30 uur. zullen opgedragen worden Woens dag 11 Februari a.s. in de Parochiekerk van O. L. Vrouw van Altijddurende Bijstand te Bussum. waarna gelegenheid tot condoleren in de Pastorie. Daarna zal de begrafenis plaats hebben op het R.K. Kerkhof te Bussum. Liever geen bezoek Geen bloemen Gaarne H.H. Missen. H. Augustinus (Nieuwendammerham) ƒ2247, H. Augustinus (Postjesweg) ƒ7300, H. Augustinus (Buitenveldert) ƒ3987, H. Bonïfacïus ƒ7911. Christus Ko ning ƒ2070. H. Doniinicus ƒ4219. H. Fa milie 110Ó, H. Franclscus (De Boom) 5500, H. Franciscus (De Krijtberg) ƒ4500, I-I. Gerardus Majella ƒ4693, H. Hart ƒ5200, H. Hubertuskapel ƒ2020, II. Ignatius (De Zaaier) ƒ4000, H. Jozef ƒ3008, H. Joannes en Ursula (Begijn hof) 5000, H. Johannes de Doper ƒ4703, Magdalenakerk 4772, H.H. Martelaren van Gorcum 7350. H. Nicolaas (Pr. Hen drikkade) 2773, H.H. Nicolaas en Bar bara (De Liefde) ƒ7000, O. L. Vrouw (Redemptoristen) ƒ3000, O. L, Vrouw van Altijddurende Bijstand (Chassé) ƒ9495, O. L. Vrouw Koningin van de Vrede ƒ8802, O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen (Posthoorn) ƒ2800, H. Pan- eratius (Sloten) ƒ3479, H. Petrus Ban den (Diemen) ƒ2256. H.H Petrus en Paulus (De Papegaai) ƒ2535, H. Rita ƒ3600, H. Sacrament ƒ2258, H. Stepha- nus ƒ1430, H. Urbanus (Duivendrecht) ƒ1330, H. Vincentius ƒ6700, H. Willi- brordus (De Duif) 4000. Totaal collecte bedrag in veertig kerken: 194.938. Andere plaatsen Heden overleed geheel onverwachts, na voorzien te zijn van het H. Oliesel in het St Elisabeth Ziekenhuis te Winters wijk. onze innig geliefde Vader, Oom en Neef ANTONIUS MATTHEUS MAKINKELLE weduwnaar van Joanna Maria Catharina Scheper, in de leeftijd t jaar. Uit aller naam: G. A. van Steen C. B v. d. Klugt _.rijk, 6 Februari 1953. Vredenseweg 81. De plechtige gezongen H. Mis van Requiem zal worden opgedragen Dins dag. 10 Februari a.s. om 8 uur in de Noodkerk, v. h. Excelsiorgebouw. Tuun- terstraat, Winterswijk, waarna de be grafenis zal plaats hebben op het Barbara Kerkhof te Haarlem. Vertrek vanaf het St Elisabeth Zieken huis om 7.15 uur. in AMSTERDAM Concertgebouw gr. z.: Concert door de koren van het G.E.B.. de.plaatse lijke telefoondienst, de PTT en van de ShellB.P.M. m.m v. Gré Br.ouwen- stijn, Frans Vroons, Anton Eldering en Pierre Paila. 20 u. Museum voor de Tropen: Filmvoor stelling over Indonesië en bedrijven, 20 u. 't Gildehuis, Voetboogstraat 13: Ex positie van werken van Jonge Kunste naars (tot 14 Februari). B.A.I.-Gebouw: Feivl Bolstraat 155: Herenshow (tot 13 Februari). in MAASTRICHT Staargebouw: Spaanse muziekavond door de pianist Gonzalo Soriano. 20 u. D.O.-Gebouw, Heerderweg: Cabaret voorstelling, 20 u. in AMSTERDAM TONEEL. Stadsschouwburg: Hoofdstad Ope rette in „G'schlChten aus dem Wiener- wald", 20 u. Abonnementsvoorstelling Carré: Circus Strassburger, 20 u, Centraal Theater: Nederlandse Comedie in ..Via Lis sabon", 20 u. Kleine Komedie: Toneelge zelschap Johan Kaart in ..Potasch en Per- lemoer", 20 u Lcidscplein Theater: A.B.C.- Cabaret in „Bibelonië", 20 u. De la Mar Theater: Ensemble Wim Sonneveld in „Het meisje met de grote voeten", 20 u. FILM. Alhambra ..De storm", boven 14 jaar. Apollo: „Verboden te kussen", alle leeft. Astoria: „De muurbloem van he.t leger", alle leeft. Bi»: ..Singin" in the rain", alle leeft. Capitol: „De madonna der zeven ma nen". volw. Ceintuur: „Vrouwen in de nacht", volw. Cineac Reg. Brecstr.: Nieuws en actualiteiten. Corso: „Operatie Cicero", boven 14 J. Cultura: „Als Je pas getrouwd bent", alle leeft. Desmet: „Achter gesloten gordijnen", volw. Edison: „Starlijf", alle leeft Hallen..De schrik van New Orleans" boven 18 j. Hollandia Haarlemmerdijk: „De baron van Arizona", boven 14 j. Hollandia Nieuwe Herengracht: „Politiespionnen", boven 18 j. De Liefde: Marie Antoinette", volw. Luxor: „Zorg dat je erbij komt", al le leeft. National: „Operatie Venus", alle leeft. Nöggerath„Getuigen vermoord", bo ven 18 j. Nova: „De arend van Madagas car". boven 14 j. Olympia: „Het zwaard der vergelding", boven 14 j. Parisïen: „De vrouw mijner dromen", volw. Passage: „Hyena's van het Rotsgebergte", boven .14 j. Plnza: „Bureau Zedenpolitie", volw. Rex en Rialto„Als de avondklokken luiden boven IS j. Royal: „Verboden jungle", bo ven 18 j. Rosy: ..De laatste grens", boven 14 j. Van Swinden„De zoon van All Ba ba'. volw. Tuschinski: „Sterren Stralen overal", alle leeft. De Uitkijk: „Alles op een paard", alle leeft. Victoria: „The grea test show on earth", boven 14 j. West-End: „De zoon van Ali Baba", volw. in HAARLEM FILM. City: „Winchester 73", boven 18 j. Spaarne: „Vreemde lading", boven 18 j. Gespecificeerd luidden enkele opbrengst voor HAARLEM: O.L. Vrouw Hemelyaa. Heemstede: 6500: Allerh. Drieëenheld Bloe- mendaal: 3000: Allerh. Hart van Jezus Kle- verparkweg: S156: H. Antonius Aerdenhout: 1 2.jJt>H. Antonius van Padua, Groenmarkt: 11.113: H. Bavo, Heemstede: 9000; Kathe draal H. Bavo, Leidse vaart: J 10.336; H. Eli sabeth en Barbara, Paul Krugerstraat 4500; H. Jozef. Jansstraat f 4445; H. Joh. de Doper. Amsterdamstraat, 5255; H. Lidwina, Rijksstraatweg: S000H. Maria Onbevlekt Ontvangen. Overveen: 6752: O.L. Vrouw Hemelvaart, Heemstede: 6549; O.L. Rozen krans en H. Dominlcus, Spaarne: ƒ8000; O.L. Vrouw van Zeven Smarten. Rijksstraatweg Haarlem N. 5SO0; H. Agatha, Zandvoort. 2050. Totaal 101.727. In HENGELO: H. Hart-parochie 1135, Ma m-parochie 1970, Lutgerus-parochie 2600. Lambertus-parochie 4726. Totaal Hengelo In ENSCHEDE: Marla-parochie f 1000, Ja- cobus-parochie 2300. H. Hart-parochie 1702, St Jozef 2800, St Paulus 400, St Jan 1105, St Jacobus (Lonneker) f 967, St Ber- nadette 3000, Maria-parochie, Glanerburg 1141. Totaal Enschede (exclusief Boekelo) 11,720. In OLDENZAAL: St Antonius-parochle 2250, Drieëenheidsparochle 1876, Plechel- mus-parochie 340S. Totaal Oldenzaal 7834. In ALMELO: Georgius 3951 (waar nog bij komt opbrengst van een extra collecte de vo rige Zondag die 1100 opbracht), St Eg- bertus 2100, Maria 1134. Totaal Almelo S285. In ZWOLLE: St Jozef-parochie 1855. Michaël-parochie 2300. Maria-parochie f 2800, Kerk van paters Dominicanen 1281. Totaal Zwolle 8266. In 29 parochiekerken en kapellen van het dekenaat Rotterdam bedroeg de op brengst precies 100.300, terwijl van twee grote parochies de resultaten Zon dagmorgen nog niet bekend waren. De parochie van de H. Elisabeth stak alle andere parochies de loef af met een op brengst van ƒ9400, Zeker niet lager mag echter de op brengst van de kleine parochie op het zo dikwijls ten onrechte verguisde Katen- drecht worden aangeslagen. Tegen een normale opbrengst van 10,per schaal offerden de enkele honderden practl serende gelovigen nu 253 gulden. Het totale cijfer van ruim een ton krijgt een bijzóndere glans door het feit, dat de jaarlijkse „grote slag" (een collecte ten 'bate 'van een groot aantal katholieke instellingen) in het allergunstigste jaai niet meer dan 50.000 heeft opgebracht |P ZOT2Dfl6S geSLOTen* PRmSMDOR UADASjJj CONCERT IN AALSMEER AALSMEER, 8 Febr. In de grote zaal van „Bloemenlust" te Aalsmeer wordt Donderdag 12 Februari een vocaal en instrumentaal concert gegeven ten bate van het Nationaal Rampenfonds. Daaraan wérken mede de gemengde zangvereniging „Zang en Vriendschap" uit Bovenkerk, Aalsmeers Harmonie en de zangvereniging „Yox et Musica" uit Aalsmeer, Deze verenigingen zullen zich vóór de pauze afzonderlijk laten horen. In het tweede deel van de avond volgt de uitvoering van de „Krönungsmesse" van Mozart cfoor „Zang en Vriendschap" met medewerking van de Zuidhollandse Orkestvereniging Riggina Beekman, Lenie Henning, Henk Meijer en Peter de Vos als solisten. Vrijwel' alle medewer kers hebben zich belangeloos beschik baar gesteld voor het goede doel. Goederen uit Amsterdam snel in het noodgebied AMSTERDAM, S Febr. De goederen inzameling in Amsterdam voor de nood gebieden heeft gewerkt niet zes en twin tig verzamelposten. De K.N.S.M. en Smu- ling's Havenbedrijf stelden loodsen als sorteerruimte beschikbaar. De organisa tie was op den duur zo geregeld, dat de goederen binnen twaalf uur te bestemder plaatse waren. Onder andere kon een noodziekenhuis in Ossendrecht gehee'. worden voorzien van ledikanten en bed- degoed. Vooral de chauffeurs hebben ziclï een grote inspanning getroost. DE BILT, 8 Febr. De rapporten van Zondagavond 19 u: beeld van de weersgesteldheid in Europa: Windsnelheid Weer AMSTERDAM BERLIJN BORDEAUX BRUSSEL FRANKFORT KOPENHAGEN LONDEN MUNCHEN NICE OSLO PARIJS STOCKHOLM WARSCHAU WENEN ZURICH geven het volgende Weer geheel bew. half bew. geheel bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt motsneeuw sneeuw geheel bew. nevel geheel bew. Z.Z.O. 2 Windstil Z.W. Z.W,' 7 Z.W. f N.W. 4 Z. f W. c Z.Z.O, r. N. Z.W. W.Z W. J Windstil N W. i Windstil Groot deel van oogst ^jiog te bergen (Van onze speciale verslaggever) BERGEN OP ZOOM, 8 Febr. Ruim 20 pereent van de Westbrabantse veestapel :.s verdronken. Volgens een globale ra ming zijn bijna tienduizend stuks rund vee in de vloedgolf omgekomen. Hef merendeel van de drijvende cadavers is al geruimd. Ook de evacuatie van tien duizend „loslopende" koeien is ai vol tooid. De Noordbrabantse Christelijke Boerenbond heeft in de zandstreken een inventaris gemaakt van de overtollige hoeveelheden groenvoeder en bieten. Vol gens de Rtjksveeteeltconsulent in Bra bant ir Arrens zijn deze voedervoorraden voldoende om ook het geëvacueerde vee Jongeman bedreigde zijn moeder en politie (Van onze verslaggever) AMSTERDAM, 8 Febr. Een 26-jarige jongeman, die reeds dikwijls in een zenuwinrichting werd verpleegd, heeft Zaterdagmiddag om vier uur op de Bil- derdijkkade grote ontsteltenis veroor zaakt. Eerst bedreigde hij zijn moeder in haar woning, waarna hij gewapend met twee buksen, die later onbruikbaar ble ken te zijn, de straat opstormde. Hier zwaaide hij zo wild met dc wapens om zich heen, dat drie verbijsterde agenten ijlings in een portiek doken. Van twee ■echercheurs, die zich op een hoek had len opgesteld, loste een ten slotte een schot, dat de zenuwzieke jongeman in de rij trof. Hij is niet ernstig gewond in 'iét Wilheliiilnagasthuis opgenomen. In de woning van zijn moeder, ging de jongen als een dolleman te keer. In een vlaag van woede vernielde hij bijna het gehele meubilair. Buren en voorbijgan gers, die door het lawaai werden gealar- PATMTkl!APT llUlHf T Mill De plaatselijke commissie voor HUISHOU DELIJKE EN GEZINSVOORLICHTING. Keizersgracht 433, tel. 34548, heeft zich overleg met hét Rode Kruis belast met inzameling van kaartjes stopgerei, haaknaal- den. breipennen, centimeters, scharen, garen, zakdoeken e.d. voor de noodgebieden, De K A J. heeft een SPEELGOED-ACTIE georganiseerd ten bate van de kinderen var de getroffen gezinnen. Deze zal worden ge houden van 7 tot en met 14 Februari Alle medewerkers zijn voorzien van legitimatie bewijzen op naam. De inzameling wordt pa rochieel gehouden. De centrale organisatie berust bij de heer Bosma, Den Texstraat 52-1. tel. 36687. Het carnavalsfeest van de PIUSVERENI- GING, dat op 10 Februari zou worden ge houden. is in verband met de ramp, die Ne derland heeft getroffen, afgelast. Vanmiddag om twee uur opent mevrc d'Ailly in de zalen van Bellevue een STLDEN- TENBAZAR, die tot en met -Vrijdag alle da gen van tien uur 's morgens tot tien uur s avonds is geopend. De opbrengst komt ge heel ten goede van het Nationaal Rampen fonds. De centrale organisatie is gevestigd Achtergracht 24. tel. 33966. In de week van 9 tot 13 Februari zal tij dens het „KWARTIER VOOR GOD", tel kens van een uur tot kwart over éen in „De Papegaai" te houden, pater A. van Bieren O P. spreken over het onderwerp „De hoofd deugden'. Geboren: Eleonora Roosen. Daniëlle W. C Teumsse. Lydia A. de Jongh. Marjolein M. Barend&e. Gcertruida C. M. Wassenberg. Ma rianne Boender. Wilhelmina Tingen, Putro- nella van Ruth. Wilhelmina J. II. Hopman. Magdalena Th. Goedhart. Johanna I A. Dall- meUer. Elizabeth Hoving. Johanna Hinse. Franciscus- J. Ingeborg T. van Bork. Johan nes A. van den Dungen. Jeroen B. J. Trom- pert. Robertus Th. M. Schopmeijer. Cornells Koolman Johannes J. Pronk. Jan van Drlel, Jan W. Foppes Mario van Zijst. Broer Sools- ma. Thomas H. If. L. Beune Jacobus B. Reuvers. Nicolaas J. F. Tlel. Reinier J. J. C. Rossen Ferdinand M. E van der Wees. Roy R. Visser. Raymundus H. J. Witten berg. Andreas Stouthandel. Robert Steen stra. Jan Timmer. Dirk H. Houghton. Flo rence H. Sieben, Deborah C. Storck. Susan na J. Goossons. Ronald A. Engelhulst. Jo- Tutuhatunewa. Ilse Noorlander. Jan Breugel. Onno Philips van Buren, Jo hannes van de Wijngaard. Ronald H. Tak. Johan G. Mell, Jan Pereboom. OVERLEDEN: Adrlaan H. J. Brouwer, ..i. 55 j. Johan C. Ordas. m. 71 j. Cornêlia Koolmees, echtg. v. Frans v. d. Dussen, v. 64 j. Anthonij Redeker, m 79 j, Maria J. de Buhr. v. 79 j. Bartholomew J. Oleff. m. 52 j. Petronella C. Langeveld. v. 66 j. Maartje Waal, echtg. van Klaas Waal, v 58 j. An- tóon R Harmsen. m, 67 j Abraham Cijffers m. 78 j. Wilhelmus J. v. Gelderen. m. 46 j. Jan Moerkerk, m. 60 j. Bernardina A. Ke« v 45 j. Hendrik W v. d. Haas. m. 65 j. Catharina Arkenhout, wed. van Hendrik Kavie. v. 85 j. Cornells D. v. Vliet. m. 82 j Cornells A. Janse, m. 76 j. Maria M. Hemprig echtg van Jacobus T. J. One!, v. 35 j. Mechteltje Spek. wed. van Slmon Verlaan. 30 j. Bernardus L, Ilooljman. m, 67 j. Adria- Smeets, wed van Dirk Jan Baas. v 79 j Johannes I-Ioutstra. m. 68 j, Jacobus C. Klij- sen, m 67 j. Wilhelmina MeU, echtg. van Hendrik Spékkei's. v. 69 j. Christina C. Bok, van Tieme de Vries, v. 87 j. Merkwaardige trambotsing eist vijf lichtgewonden AMSTERDAM. S Febr. In de Mar- nixstraat bij de Nieuwe Willemsstraat in Amsterdam heeft zich Zaterdagmiddag een merkwaardige trambotsing voorge daan, De bijwagen van een tramtrein van lijn drie raakte onder bet rijden los, doordat de zogenaamde splitpen in de koppeling ontbrak en de verbindingsbout was los getrild. Toen de motorwagen aan de halte was gestopt, vloog de bijwagen, die nog een flinke snelheid had, er bo venop. Het gevolg van deze botsing was, dat bijna alle ruiten werden vernield en vijf passagiers werden gewond. Een van hen, een 35-jarige vrouw, kreeg een her senschudding. De overigen liepen hoold zakelijk schaafwonden, builen en schram men op. Het tramverkeer ondervond vijf- en-twintlg minuten vertraging. meerd, waarschuwden de pol diowagen werd onmiddellijk naar de Bil derdijkkade gedirigeerd. Drie agenten belden aan, maar de deur bleef gesloten. Op een gegeven ogenblik werd aan net touw getrokken en stormde de jongeman met twee buksen in zijn hand naar buiten. De politiemannen zoch. man zwaaide met de wapens in het rond en bedreigde verschillende omstanders, die een goed heenkomen zochten. Een van de rechercheurs, die inmid dels waren gearriveerd, maakte toen met een pistool een einde aan het tumult. La ter bleek, dat een van de buksen volko men onbruikbaar was en dat de ander wel in goede staat verkeerde, maar onbe laden was. Jaarverslag Heinekcn Bierverbruik in 1952 10,8 liter per hoofd (Van onze financiële medewerker) AMSTERDAM, 8 Febr. Dc binnenlandse bierverkoop van Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij heeft in het boekjaar per 30 September 1951 voor slechts 13,6 percent tot de winst bijgedragen. Dank zü dc steeds toenemcnMMiujnanniqtr^' die de brouwerijen «rh 'iro(r^o«CT- waijm de blnnin landse on\7.eU«)i 3,8 percent >>fgcr dan in 1951. Ook Heineken's heeft daarin haar aan deel gehad. Maar de exploitatiekosten stijgen nog steeds, zodat dc marge die voor de brou werijen op de binnenlandse verkoop overblijft, te gering is om het bedrijf lonend en dus de nodige investeringen lonend te maken. Dat de zeer hoge accijnstarieven in Benelux-ver- band nog steeds niet verlaagd zijn, is een tegenslag voor de brouwerij-industrie, waar door een ontwikkeling gaande is, die tot ongewenste structurele wijzigingen aanlei ding geeft. De omstandigheid, dat de verkoop van bier op fles na de oorlog zo zeer is toegenomen, beeft kostbare investeringen nodig gemaakt. Om bovendien de exportpositie te kunnen handhaven en waar mogelijk verder uit te breiden, is het nog te meer noodzakelijk ge weest grote bedragen aan te wenden voor de vernieuwing en vergroting van de techni sche inrichting van de binnenlandse brouwe rijen van Heineken's. Over de export kan Heineken's een ander geluid laten horen. Deze is wederom belang rijk toegenomen, niettegenstaande de concur rentie heviger is geworden. Onder andere op een zo belangrijke markt als de U S.A. is de toename alleszins verheugend. Dat Heine ken's daarbij haar prijzen niet alleen heeft kunnen handhaven, maar gedeeltelijk zelfs Icon verhogen, geeft de directie het gevoel dat haar merk zich een behoorlijke plaats op de Internationale markt veroverd heeft BIJ de export ondervindt het bedrijf intus sen de laatste tijd in enkele landen wel enige moeilijkheden. Van de productie der binnen landse bedrijven exporteerde Heineken's 46.7 percent. De winst in het boekjaar 1951/52 is In vergelijking met die van 1950/51 gestegen van 6.332,000.tot 7 J09.000 gulden. Ruim twee derden van de winst wordt in liet bedrijf gehouden voor afschrijvingen en reserverin gen. Voorgesteld wordt een dividend van 9 percent uit le keren. Over 1950/51 werd 8 percent dividend betaald. Het bierverbruik per hoofd van de bevolking heeft in het jaar 1952 '10,8 liter bedragen, Paul van Kempen naar Bremen BREMEN, 8 Febr. (DAP) De Neder landse dirigent Paul van Kempen is be noemd tot „Generalmusikdirektor" van de opera te Bremen. (Advertentie) For my honey and for meNjy'j tot de volgende oogst aan het eten te houden. Na de redding van de mensen hebben de Brabantse boeren met man en macht fewerkt om de verdreven veestapel 7.000 dieren weer in wanne stallen onder tc brengen. In het gehele overstro mingsgebied staan rond 45.000 stuks vee genoteerd. Met uitzondering van S000 koelen, die in de randgebieden zijn on dergebracht, zijn 27.000 beesten geëvacu eerd: 17.000 door de eigenaren zelf en 10.000 door de voedselcommissaris. De overige verliezen in de veestapel zijn 5000 paarden, 2400 schapen en 5000 var kens. Op honderden boerderijen tot in Oirschot en Boxtel toe is het vee onder gebracht. Op de grote verzamelplaatsen onder andere in Den Bosch (veemarkt* is het vee tegen mond en klauwzeer ge vaccineerd. Al het vee is geregistreerd. Dit, is mogelijk door de oormerken. Onder leiding van de pi'ovinciale voed selcommissaris en de bureauhouders is ook al begonnen een groot deel van de oogst, die slechts kort onder water heeft festaan te bergen. In Oudenbosch z|jn ijvoorbeeld aardappelstoommachines in geschakeld om de aardappels te wassen. Ze zijn dan weer goed voor consumptie. Volendammer kotters terug van hulpreis VOLE ND AM, 8 Febr. Van de acht- 10 Volendammer kotters, die vorige weck naar het rampgebied waren vertrok ken, zijn er Zaterdagavond acht terug gekeerd. Zondagmorgen zijn de laatste 10 de Volendammer haven binnengeva ren. Een der schippers, Jan Molenaar, zei zeer te zijn teleurgesteld wat het kunnen verlenen van hulp betreft. „Wij waren vrijwillig gegaan, in de hoop zoveel mogelijk hulp te kunnen bie den, maar overal waar wij kwamen, wa ren al schepen of konden wij met onze kotters het overstroomde gebied niet in varen. Toen een van ons bij Bruinisse door een gat in de dijk het ondergelopen land binnen ging, verspeelde hij zijn mast, die in aanraking kwam met de telefoondraden en drie ankers, Maar hulp heeft hij niet kunnen bieden". Van de ene naar de andere plaats zijn de Volendammers gevaren, maar overal lagen reeds schepen klaar. Alleen vlet ten konden enige dienst bewij-zen. TAFELTENNIS-UITSLACEN HEREN 1 A DTS 1—S en V 2 6—i; Nehamy 1R v B 1 91Smash 3Povac 1 6'1 S en V 2—VDO I 7—3. 1 B CSM 1—Jong le ven 2 2—S: US 1ATTC 1 1—9: A VGA 3— S en V 1 S—2; KKK 2—CSM 1 9—1; Rapid 5—PSZ 1 8—2; Jong Leven 2—US 1 S—2. 1 C Rapid 6—AMVJ 2 3—7; Sparta 4—Ned Lloyd 4 100; St V 1Rapid 6 28; Maccabi 1—Smash 2 3—7; Volewyckers 1—VGZ 1 2—S. 2 A Ned Lloyd 7—Ned Lloyd 5 4—6; A VGA 4r—Ned Lloyd 7 3—7; Ned Lloyd 5—VVGA 3 5—5: Jason 1—PSZ 2 9—1; APGS 2—Heine- kens 6—4; Shell J—AMVJ 3 9—1. 2 B Ener- gia JRapid 8 4—6; KKK 3Sparta 6 4—6 VDO 2—ATTC 2 5—5: VGZ 2—OG 1 3—7 2 C Ned Lloyd 6KK 1 91: Jovo 1Maccabi 2 J—5; Povac 3—Volewyckers 2 8—2; VDO 3— GGD 1 3—7. 2 D S en V 3—Shell 2 S—2, TSO 1PTDA 1 5—5; VVGA 2—Nehamy 2 4—6; Jav. Bank 1—Amstlcven 1 61; Sparta 5— Rapiditas 2 6—4. 2 E Bempa 1—OG 2 8—2; DTS 2—CSM 2 6—4, KKK4—Nufa 1 1—9; Rapid 7—Hermes 1 4—6. 2 Z TTB 2—TTB 1 0—10; Rivalen 1—ZTTC 1 7—3; Bakker 1— Verblifa 1 2—8: Trefrers 2—TTB 2 4—6. 3 A AyGA 6—Shell 3 3—7: Rapid 9—Insulinde 1 S—2; GGD 2—Volewyckers 3 8—2; ASC 1— A VGA 6 6—1Shell 3—Povac 5 91. 3 B US 4 Bl'lust 4 6—4: DTS 3Surinamekw. 1 5—5; WVA 2—Nufa 2 2—S. ATTC 3—Hermes 2 4—6: Hermes 2—DTS 3 1—9: Nufa 2—Ener- gia 2 8—2: Sorry 1WVA 2 4—6; Suriname kw 1—US 4 4—6. 3 C Tevo 1—PTDA 2 9—1: Smash 5—Tevo 1 3—7: VVGA 4—VDO 4 4—6: Duphar 1Underwood 1 S—2; SVP 1—Ready 2 6—4. 3 D Maccabi 3—ATTC 4 6—1; AMVJ 5Maccabi 3 010: Amstleven 2S en V 5 1—9; ATTC 4—ADM 1 6—4; PSZ 3—Jovo 2 1—9; US 2—Ned Lloyd 8 4—6. 3 E Povac 4— DTS 4 9—1; Cellar 1—OG 4 10—0; OG 4— R v B 3 3—7; DTS 4—Sparta 7 3—7; Victo ria 1—Cellar 1 3—7. 3 F Tevo 2—Alb. Heb'n 1 4—6: WVA 1— A VGA 8 6—4. 3 G Ria 1—DTS 5 6—4; Bempa 2—Sparta 8 7—3: KLM 2—CSCA 1 6—1: APSR 1Bempa 2 19; Sparta 8Hema 2 55: DTS 5Kraisster 1 64. 3 H Bl'lust 3— Renovat. 1 3—7: Nehamy 4—GHB 2 5—5: Reno- vatum 1—Elwe 1 9—1; GHB 2—Bl'lust 3 4—6; NMB 1—Nehamy 4 7—3: NLL 2—Holver 1 5—5: OG 3—US 3 5—5. 3 3 Hema 1— TSO 2 5—2; RV.B 2-ANDB 1 9—1; A VGA 7—APGS 3 4—6 Maccabi 4—AMVJ 4 7—3; KKK 6- Aminco 1 55. 3 K Alb. HoljnSparta 9 4—6; Shell 4—CSM 3 3—7, WVR 1—US 5 3—7: Povac 6—WVR J S—2; CSM 3—S en V 4 9—1 US 5GPV 1 4—6; Rapid 10—Shell 4 2—S 3 Z GVO 2—GVO 1 3—7; TTB 4—TTB 3 5—5; ZTTC 3—STV 4 8—2; Treffers 3—ZTTC 19. 4 A WVA 1Volewyckers 5 5—5; PSZ 6—WVA 4 5—5; V. Mantgem 1—ASC 2 10—0; Volewyckers 5—Povac 8 54; Surinamekw 4—Plan West 2 2—8: WVR 3—ATTC 5 5—5. 4 B Surinamekw. 3—GGD 3 4—6; Amstleven 3—Cellar 4 8—2; CSCA 3—Trispar 2 2—S: GGD 3—NMB 2 8—2; GPV 2—De Meteoor 1 4—6: WVR 4—Surinamekw 3 2—8. 4 C Tevo 4—SMA 3 8—2; Bl'lust 5—PSZ 4 S—2; Neer- landia JBl'lust 5 91; Cellar 3VVGA 6 7—3; PSZ 4—Volewyck 4 4—6; Sparla 11— Tevo 4 S—2. 4 D Kromhout 1—SVP 3 8—2; Bcrnet 1Jav. Bank 5 82; NLM 3Nehamy 5 7—3; Hema 4—SVP 3 7—3; Jav. Bank 5— Holver 3 4—6: Kromhout 1—APGS 5 7—3. 4 E Neerlandia 2WGA 5 010; Jong Le- ven 4PVWA 1 6—1; Sparta 10—IBM 3 100PVWA 1—Sparta 10 3—7; Trispar 1 Neerlandia 2 8—2; Glram 2Jovo 4 4—6 WGA 6—APSR 3 10—0. 4 F Shell 5—ANDB 2 0—10; Rotak 2—US 6 5—5: APGS 6—Oca;" 5—4; ANDB 2—Vespucci 1 8—2. 4 F KK 2—Jav. Bank 3 3—7; S en V 6— Shell 5 6—4. 4 G Sparta 12—IBM 1 8—2; A VGA 11—NSM 1 0—10: Elwi 2—VVGA 46; Hema 3—Sparta 12 28: Hermes 3— Trispar 3 8—2. 4 H Jong Leven 3—Het IJ 2 9—1; Plan West 1—R v B 1 7—3 W v R 2— Vespucci 2 82; Vespucci 2—Nufa 3 55; APGS 7—R V B 5 64; Het IJ 2—Ford 1 7—3; Plan West 1—WVR 2 9—1. 4 J US 8— AVGA 12 3—7, SMA 2—DOS 1 8—2; Ned Llovd 9—AVGA 12 5—5; US 8—ANDB 3 7—3; Victoria 2—Alb. Heljn 3—7; WVA 3—SMA 2 Driejarige jongen overreden UITHOORN, S Febr. Zaterdagmid dag is de 3-jarige A. J. van der Waal voor de woning van zijn ouders op de Amsteldyk tussen Nes aan de Amstel en Uithoorn door een vrachtauto gegrepen en op slag gedood. Het jongetje kwam plotseling achter een geparkeerd staan de auto vandaan en wilde de weg over steken. t (Van onze correspondent) DEN HAAG3 Febr, Nu de evacua tie vrijwel voltooid is en het herstelwerk op gong raakt, komen allerlei berichten, los die voor geholpenen en helpers van belang zijn. De voornaamste volgen hier kort samengevat. Jongens naar huis Hoewel het aanvankelijk In de bedoe ling lag om jongelui, dia in het noodge bied hulp bieden, een dag na afloop van de eerste fase naar huis te sturen, heeft het Rijks Arbeidsbureau het beter geoor- deel om dit tijdstip te vervroegen. Reeds Zondag werd aan de jongelui verzocht weer heen te gaan. De behoefte aan hun zeer gewaardeerde hulp doet zich thans gelukkig niet meer voor. Adressen geëvacueerden Alle aanvragen naar adressen van ge- evacueerden kunnen worden gericht tot het informatiebureau van het Nederland- Rode Kruis in Den Haag. Slechts behandeling van schriftelijke aanvragen is mogelijk. Deze kunnen desgewenst ook bij de plaatselijke of regionale inlichtin- génhureaux wórden bezorgd. Voor elke gezochte moet een afzonderlijke aan vrage worden ingediend en van gehuwde of gehuwd geweest zijnde vrouwen te vens haar eigen naain (meisjesnaam) vermeld. Het informatiebureau van het Rode Kruis, Jan Evertstraat 1, Den Haag, is telefonisch te bereiken onder no. K 1700-11.18.70. Telefonisch kunnen ichter geen inlichtingen over adres- en worden verstrekt. Stichting 19401945 De verzorgden van de „Stichting 1940- 1945" uit de noodgebieden wordt ver zocht zo spoedig mogelijk hun nieuw adres op te geven aan het hoofdbureau van de stichting, Herengracht 527 te Am sterdam, tel. 35280, opdat voor tijdige betaling kan worden zorg gedragen. Het verdient aanbeveling het vroegere adres ook te vermelden. Uitkeringen In verband met het feit, dat een groot aantal slachtoffers bij derden moet wor den ondergebracht., heeft de minister van Maatschappelijk Werk de gemeentebestu ren gemaentigd ten behoeve van de in kwartiering van rampslachtoffers uitke ringen te doen aan kwartiergevers en kwartiernemers. Hierbij wordt onder scheid gemaakt tussen inkwartiering met of zonder voeding. Aan deze regeling is terugwerkende kracht verleend tot 1 Fe bruari. Deze aanvullende regeling is tot stand gekomen in overleg met het Na- tionaaal Rampenfonds. Nieuwe troepen De troepen, die op 1 Februari werden ingezet voor militaire bijstand in de wa- tersnoorlgebieden, zullen geleidelijk door andere worden vervangen. Zij keren naar hun onderdelen terug, maar blijven daar nog geconsigneerd. "Verlof of bewegings-» vrijheid kan nog niet worden verleend. Met betrokken personeel wordt vei zocht zo spoedig mogelijk bericht te zenden naar huis, voor zóveel dit niet reeds is gedaan. Benzinebons Aangezien het voorkomt, dat voertui gen, welke in overleg met het Rode Kruis wolden ingeschakeld voor transporten .laar en van de noodgebieden, door ge jrek aan geldmiddelen zonder autoben 5,'ne komen te staan, heeft het Rodt Cruis een aantal credielbons laten druk .ten, waarmee door bestuurders van deze motorvoertuigen op crediet auto-benzint ïan 'pompen kan worden betrokken. Dez oons, welke geldig zijn tot een nog nadei ;.e bepalen datum, zullen uitsluitend worden afgegeven door daartoe aange wezen functionarissen van het hoofdbr stuur of de plaatselijke afdelingen va: het Rode Kruis. Elke bon geeft recht op 25 liter auto-benzine. De bons zijn gel dig bij de wederverkopers van alle ben zinemaatschappijen. Het Rode Kruis doel een dringend beroep op alle pomphou ders, deze bons bij aanbieding te accep teren. De benzinemaatschappijen zullen deze bons van hun pomphouders In be taling aannemen. A "I 1 verzorging, geneeskundige dienst, brand (Van onze verslaggever) AMSTERDAM, S Februari. Zater dagochtend heeft de burgemeester van Amsterdam., mr A. J. d'Ailly tijdens een plechtige zitting in de raadszaal het plaatselijk comité Bescherming Bevol king geïnstalleerd. Het volledige comité, bestaande uit een zestigtal leden, was aanwezig. Behalve de deken van Am sterdam en een viertal raadsleden, ma ken persoonlijkheden uit alle politieke groeperingen, met uitzondering van de communisten en uit alle maatschappe lijke geledingen deel uit van dit plaatse lijk comité. Voorzitter is de heer W. C. Roest van Limburg; het werkcomité bestaat uit de dames H. M. M. Bigot-Bigot, en M. Rynja- Ensink en de heren J. H. Claus, J. Kort hals Altés, W. Dunnebier en S, Bonn Secretaris is de heer mr P. J. Hooykaas. kamer 48a Stadhuis. De organisatie Be scherming Bevolking heelt tot taak de bevolking te leren hoe zij zichzelf kan beschermen en zodoende er voor te zorgen dat de gevolgen van eventuele vijande lijke aanvallen zoveel mogelijk beperkt blijven. De hoofdtaken van de stichting bestaan uit redding, opruiming, sociale De burgemeester beschouwde de hulp verlening bij de watersnoodramp als een soort voorbode, waaruit de bereidheid naar voren moet komen om de krachten samen te bundelen indien op een of an dere wijze de nood aan de man komt. Bijstand en weerstand zijn van grote be tekenis. Hij sprak de verwachting uit. dat een grote schare Amsterdammers be ,-eid zal zijn om zich als vrijwilliger te melden. Voorzitter Roest va'n Limburg wees erop, dat „Bescherming Bevolking gegroeid is uit het bewustzijn, dat wij niet kunnen duiden, dat de bevolking in dagen van oorlogstoestand nodeloos lijdt. in Amsterdam zal de werving van vrij willigers 30 Maart beginnen, wil de be oogde hulp doeltreffend zijn, dan is vooi de hoofdstad een vrijwilligersleger van 20.000 man nodig. In de stad Utrecht heb ben zich reeds 4000 vrijwilligers gemeld Een groot propagancla-apparaat staat klaar óm de aanmelding te stimuleren Een rijdende tentoonstelling trekt reeds het land door en door middel van films zal de noodzakelijkheid van het Instel len van plaatselijke comité's worden aan gemoedigd, Bij de plaatselijke organisatie zal dank baar gebruik worden gemaakt van de er varing en indelingen van de inmiddels ontbonden luchtbeschermingsdiensten. Het Amsterdamse werk-comité zal 60 .wijkhoofden samenstellen en dit zal worden onderverdeeld in negen honderd blokhoofden, die een areaal met 1000 inwoners bestrijken. Ter financiering van de organisatie heeft de centrale stich ting voor het plaatselijk comité Amster dam een belangrijk bedrag uitgetrokken. Gevoelige straffen geëist voor diefstal bij N.S. UTRECI-IT, 7 Febr. Voor-de Utrecht se rechtbank hebben terechtgestaan twee mannen uit Amsterdam, de 25-jarige auto monteur D. S. en de 25-jarige landarbei der M. D., die verdacht werden van dief stal van een aanzienlijk aantal paalspoor- staafverbindingen te Houten en Harme ien, ten nadele van de N.S. Het ging in totaal om plusminus 75 stuks. Het bleek, dat het tweetal en nog een derde soort gelijke diefstallen ook hadden gepleegd in Haaften, Maartensdijk, Geldermalsen, Hoevelaken, Crailo, Diemén, Hilversum enzovoorts. Beiden bekenden. De officier van Justitie eiste tegen S„ die recidivist is, een jaar en zes maanden gevangenis straf met aftrek en tegen de andere een jaar met aftrek. Evacué's moeten zich melden AMSTERDAM, S Febr. Het is ge bleken, dat verschillende evacué's uit dt noodgebieden op eigen gelegenheid naai Amsterdam zijn getrokken en bij familk anderdak hebben gevonden. Met het oog op de medische controle en de admini stratie van het bevolkingsregister is het dringend noodzakelijk, dat zij zich alsnog bij het registratie-centrum melden. Dit is gevestigd op de Lauriergracht 116. DEVENTER krijgt een nieuwe schouwburg (Van onze correspondent) DEVENTER, 8 Febr. De gemeente raad van Deventer heeft besloten een le ning van 1.250.000 gulden te verstrekken voor de bouw van een nieuwe schouw burg. Het nieuwe theater zal plaats bie den aan 800 personen. P? bouwkosten bedragen in totaal 1.800.000 gulden. De oude schouwburg wordt afgebroken. Dit betekent, dat Deventer het in het sei zoen 1953-1954 zonder schouwburg moet stellen. Boete en voorwaardelijke straf voor speelclubhouder DEN HAAG. 7 Febr. Het Haagse gerechtshof heeft de Amsterdamse fabri kant D. van R. veroordeeld tot twee maanden voorwaardelijk en 200 boete, subsidiair 1 maand hechtenis. Van R. had een speelclub in het Achterom in Den Haag geopend. Nadat pas énkele uren gespeeld was, verscheen de politie en Van R. had daarop uit eigen bewe ging de zaak weer gesloten. De procu- eur-generaal had bevestiging van het vonnis van de politierechter geëist.,, na melijk zes maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en twee dui- ;end gulden boete subsidiair 100 dagen. „Nijmegen" hervat Woensdag colleges en practica NIJMEGEN, 7 Febr. De colleges en practica aan de R.K. Universiteit te Nij megen worden met ingang van 11 Fe bruari hervat. Geen gift maar offer De verwachting van de deken van yv de stad, uitgesproken in „een W woord aan dc katholieke Amster- y.< dammers" is een volledige realiteit vx geworden. „Moge de collecte van VT a.s, Zondag", zo schreef monseig- neur Van der Burg in Sursum Oor- la, „een apotheose worden van naasten liefde ten opzichte van onze medemensen en landgenoten in hoogste nood". Hei- werd een eenparige charitatieve inspan ning, zoals nog nooit tevoren door de katholieken van de stad is tentoonge spreid. Tallozen, in de afgelopen dagen meer dan eens minzaam achtervolgd door collectebusen en ophaaldienst, hebben gisteren niet geaarzeld opnieuw en diep in de beurs te tasten om te geven voor de in nood venkerenden. Waar zulk een enorm bedrag bijeen is gebracht kan het haast niet anders of er is door zeer velen niet alleen gegeven wat men missen kon maar zelfs wat men eigenlijk niet missen kon. Zulk geven krijgt pas recht liet karakter van offe ren, dat wil zeggen zoveel afstaan, dat de gever als gevolg daarvan zich het een of ander zal moeten ontzeggen. Menige gewijde redenaar zou liet talent willen bezitten oni tijdens zijn bedelpreek de gelovigen tot werkelijk offeren te bewe gen. Maar wat van hart tot hart schaarse bedelpredikers in vurige toespraken van een half uur lang maar zelden bereiken en dan preken zijn nog, wat men noemt, voor eigen parochie vermocht één enkele opwekking van buitenaf te bewerkstelligen; katholiek Amsterdam gaf haast in „heilige dwaasheid" en het werd een apotheose van naastenliefde, zoals de deken suggereerde. Want, met alle respect voor de geldelijke stunt van de parochies, die boven de tien mille kwamen, moet men oprechte bewonde ring hebben voor de volksparochie be noorden liet IJ door een andere van wege de armoe geadopteerd die ruim veertienhonderd gulden bijeen wist te brengen. De welhaast twee ton-opbrengst in ka tholiek milieu vei'gaard is geenszins voor katholieke doeleinden bestemd: het is voor de medemens in nood. Met deze geldelijke hulp wordt de zuiverste naas tenliefde betracht; liefde dié niet vraagt om religie, staat, of stand, maar die in christelijke onbaatzuchtigheid en barm hartigheid en zonder omzien onmiddellijk bereid is te helpen. ZONDAG VAN GEBED EN OFFER (Vervolg van pag. 1) Middelharnis voorging in de dienst voor de her en der verstrooide gelovigen van Goeree en Overflakkee. Vooral de oudere eilandbewoners troffen hier, zij het in vreemde omgeving, veei bekende gezich ten. Uit alle delen van de stad trokken de eilandbewoners in vreemde steedse kle ren, langs vreemde straten naar de vreemde kerk, Daar echter heerste de vertrouwde sfeer van hun eigen gees telijke. gemeenschap. Eerst aarzelend, later vaster en dwingender, stuurden zij hun pufte psalmen naar omhoog. Met teéds meer overgave in hun nóg natte legd. merhoeds op de schouders zijn ge- Dominee Goedhart, zelf levend in de Flakkeese polders, klaagde met aloude woorden van 'Jeremias over de verschrik kingen van deze dagen. Dominee G. van Veldhuizen, praeses der kerken van de Nederlands Hervormde gemeenten in het centrum van Rotterdam, sprak woorden van deernis en ootmoed. Als „gastheer" der getroffen gelovigen zegde hij alle hulp van de kerk en de gastheren toe, om hun moeilijke dagen in de benauwen de stad te verlichten. Na de dienst kre gen de eilandbewoners een kopje thee en vuurden zij op elkaar haastige vragen af over de welstand van bekenden, die zij al die dagen niet hadden gezien en ook i niet zagen. In de katholieke kerken was niet alleen het kerkbezoek over het algemeen druk ker, maar gingen ook meer gelovigen te communie dan op andere Zondagen. Honderdduizend Arnhemmers, die we ten wat het is van huis en hof verdreven te zijn, hebben de Zondag tot een dag van gebed, bezinning en herdenking gemaakt. Overal hingen de vlaggen half-stok. Dien sten in alle kerken werden door duizen den bezocht. De openschaal-collecten, vooral in de katholieke kerken, waren verbijsterende blijken van de offerzin van hen die 'in de oorlog alles verloren, in Nijmegen, dat vrijwel hetzelfde beeld bood, preekte in de kerk van het, Water kwartier een priester student aan de universiteit die in de afgelopen week In het rampgebied heeft gewerkt. In de kerken te Vlissingen en Middel burg waren vooral in de Nederduitse Hervormde en Gereformeerde kerken veel meer kerkgangers dan op andere Zondagen. Bij de collecte voor net Ram penfonds werd in deze plaatsen en on danks dat vele Vlissingers zelf zwaar zijn ;etroffen, niet milde band gegeven. Bergen op Zoom, aan de rand van het Brabantse en Zeeuwse rampgebied en zélf voor enige miilioenen gedupeerd, had zijn in deze tijd van het jaar anders carnavaleske uitgelatenheid vroom inge toomd. Zijn gulheid niet. En typisch Bergs: in de middaguren deden alle schoolkinderen gezamenlijk ereboeten bij iet Heilig Sacrament. Maastricht, het anders 20 vitale hart .ar) Limburg leek Zondag uitgestorven. Maar vol waren de kerken, waar de col- ecten ongekend hoge bedragen oplever den. De Lieve Vrouwebasiiiek kon 3350 gulden afdragen, de wijkparochie Soharn 2400 gulden. De straatcollecte, georgani- ;eèrd door liet Rode Kruis, bracht 30.000 ;ulden op, terwij) op het gironummer an de Provinciale Griffie rond ƒ400.000.- gespjet werd. De kunstveiling, waarop Zaterdagavond Maastrichtse artisten schilderijen beschikbaar stelden bracht 2000 gulden op. Het. Zondagmlddagpro- gramma van ae regionale omroep Zuid stond geheel in het teken van de herden king. Ongekend grote aantallen Maas trichtenaars kwamen in de kapel van dé Sterre der Zee bidden voor de getroffen landgenoten. Cijfers over Januari '53 CONCORDIA 2,7 MILLIOEN NETTO VOORUIT (Van onze correspondent) UTRECHT, 7'Febr. De Coöperatieve Le vensverzekering-Maatschappij „Concordia" te Utrecht heeft over Januari een netto-voor uitgang van 2.711.011 geboekt. Bij de „Cen trale Volksbank" bedroeg het voordelig ver schil tussen inlagep 6" uitbetalingen 851.623. Op de afdeling-Volksverzekering heeft .Concordia" een productie geboekt van 617.414 bruto en 494.903 netto. Op de afdeling-Kapitaal- en Rentever/ekerlng wa ren deze bedragen respectievelijk f 2.712.913 en f 2.216.108. Bij de „Centrale Volksbank" hebben de In lagen bodragen f 2.024,790 en de terugbeta lingen -f 1.173.167. Het uitstaand spaartegoed bij genoemde bank bedraagt thans 37.185.623. Amsterdamse wisselmarkt AMSTERDAM, 7 Febr. Londen: contant 10.5610,57; 1 maands 10.55?i, IV2 maands 10,55%. 2 maands 10,54%, 3 maands 10,54, 4 maands 10,53%, 5 maands 10,53%, 6 maands 10,51%. Parijs contant 1,0825—1.0845: maands 1,0810, 1 maands 1,0790, 6 maands 1,0600. Cruzeiro: maands 20,22%, 3 maands 19.97%, 4 maands 19.00, 6 maands 19,77%. Zürich contant 73.15—73,25: geen termijnen. Stockholm contant 73.1573,25: 3 maands 73.27, 6 maands 73.25. Vrije dollar contant 3.SOA3,80%; 1 maands 3.80H, 2 maands 3,80%, 2% maands 3.80%, 3 maands 3.80A, 4 maands 3,80%, 5 maands J,S0%. Brussel contant 7 60%— 7 61%: maands 7,59%, 1 maands 7.59%, 2 maands 7,59%. 3 maands 7,59%, 4 maands 7,59%, 5 maands 7,60, 6 maands 7,60%. DIVIDEND IIKKMAF: 10 PERCENT HENGELO, 7 F»br. De raad van com missarissen der Ileemaf N-V. te Hengelo heeft besloten aan de aanslaande algemene vergadering voor te stellen het dividend over het boekjaar 1952 te bepalen op 10 percent.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2