Pt insessen Beatrix en Irene te Utrecht De verbindingen met de getroffen gebieden Berichten uit de noodgebieden Verlieslijsten van het Rode Kruis 4 NIEUWE ROTTERDAMSE COURANT MAANDAG 9 FEBRUARI 1953 4 Vai or ze correspondent. UTRECHT, 7 Febr. De prinsessen Beatrix en Irene hebben vanmiddag onverwacht een bezoek gebracht aan dé evacuatie-centra alhier. Zowel hét provinciale als het stedelijke centrum is am u» Croeselaan gelegen. In het eerste v:er: de heer H. van Wessem. de directeur van de Ato de scepter; in het lazLte is de heer W. Faber, oud hcofd van de Utrechtse verkeers politie met ingang van heden met de leiding belast. De prinsessen waren slechts verge zeld r ezn hofaame waarbij zich later c. -e burgemeester voegde. Eerst bracht men een bezoek aan de groente hal war.r degenen van de vluchtelingen die voor doorzending naar de provincie in aanmerking komen, worden geregis treerd. Het gezelschap bezichtigde de slaapplaatsen, ht' bureau waar de kle ding wordt uitgegeven en de ontvangst ruimte. Toevallig kwam er juist een bus binnen met vrouwen uit Zierikzee. Zowel prinses Beatrix als Irene heeft met deze vluchtelingen gesproken als ook met de kinderen Daarna reed men naar de Jaarbeurshallen waar een soort gelijke bezichtiging geschiedde. Tenslotte vertrokken de prinsessen naar andere centra in de provincie. De evacuatie-centra alhier hebben ook bezoek gehad var. Amerikaanse. Engelse. Fransa en Oostenrijkse journalisten. Thans zijn er 500 vluehteingen bij Utrechtse familieh ondergebracht, ter wijl er 3000 een plaats hebben gevonden in verscheidene steden en dorpen uit de omtrek. In de stad Utrecht rekent men erop dat er nog een grote stroom zal binnen- Dr. Drees vormt zich beeld van de ramp De minister-president heeft Zaterdag middag in gezelschap van de secreta ris-generaal van het ministerie van al gemene zaken, mr C. W. L. Fock. een vliegtocht gemaakt over de watersnood- gebieden. Na de tocht heeft dr Drees op het vliegveld Valkenburg de grote organi satie bezichtigd en zich laten inlichten omtrent de werkzaamheden die daar worden verricht. De minister van verkeer en waterstaat heeit Hellevoetsluis en Goeree en Over- flakkee bezocht Minister Staf was Zaterdag te Nu- mansdorp. Het water vloeit op het ogen blik in Numansdorp af en een der bin nendijken is zo ver versterkt, dat wan neer de omstandigheden niet zeer veran deren. met gevreesd hoeft te worden dat opnieuw water naar binnen komt. 11/2 milhnen dollar van de hond van Rode-Kruis verenigingen De Bond van Rode-Kruisverenigingen te Genève heeft uit alle delen dei we reld hulp voor Nederland ontvangen, die op een bedrag van anderhalf mil- lioen dollar wordt geraamd. De leiding van de bond heeft meegedeeld, dat het dringende verzoek van het Nederlandse Rode Kruis om 20.000 complete bedden ruimschoots kon worden vervuld (AFP). komen, doch algemeen hoort men dat geredden uit ondergelopen stadjes en gehuchten er de voorkeur aan geven in de buurt van hun woonsteden te blijven. Een moeilijkheid voor allen die zich hebben aangemeld om vluchtelingen huisvesting te verlenen blijft de vraag: wanneer kunnen we ze verwachten? Moeten we 's nachts opblijven? Kun nen we vanavond op familiebezoek gaan? Op al deze vragen kan men geen antwoord geven want op de meest onverwachte tijdstippen kunnen bussen vol binnenkomen. Ook degenen die om adoptie van eén of meer kinderen hebben gevraagd moeten worden teleurgesteld daar onze wet geen adoptie kent. Radiorede Prins Bernhard Prins Bernhard heeft als voorzitter van het Nationaal Rampenfonds. Zater dagavond via beide Hilversumse zen ders de volgende rede uitgesproken. Vandaag heb ik voor de derde keer de getroffen gebieden met een vlieg tuig of een helicoptère bezocht. Ik ge loof. dat ik nu zo ongeveer ieder van de zwaarst getroffen steden en dorpen op Schouwen en Duiveland, Goeree- Overflakkee, Tholen en een enkele plaats in West-Brabant heb gezien en mij van alles op de hoogte heb laten stellen. Na Maandag zal ik met mijn bezoeken doorgaan in West-Brabant en de overige Zuidhollandse en Zeeuwse rampgebieden. Daarna zal ik nog de ge troffen Waddeneilanden gaan zien en tot nu toe ben ik vooral getroffen door de vastberaden moed en de taaie vast houdendheid van iedereen eigenlijk, maar ook ben ik diep onder de indruk van wat er aan reddingswerk op elk ge bied redden van mensen, behoud van dijken, redden van vee is gebeurd. En dan wil ik er hier gaarne de na druk op leggen, hoeveel wij te dan ken hebben aan alle gewone burger- vrijwilligers. die te hulp zijn gesneld. Het optrekken van militaire hulpforma ties spreekt natuurlijk meei tot de ver beelding. maar juist daarom wil ik hier de heldhaftige strijd gedenken van de zwoegende dorpelingen in het nood- gebied zelf, van de toegesnelde parti culieren en studenten, van de D.U.W.- arbeiders, van de vissers uit alle vis sersdorpen, van de schippers en vracht rijders en vooral niet te vergeten de vele stille werkers achter de schermen, die dag en nacht op hun posten hebben uitgehouden, kortom de strijd van de naamloze vrijwilliger, die zo krachtig heeft geholpen slachtoffers te redden en "groter leed te voorkomen. De prinsessen Beatrix en Irene reikten in het evacuatiecentrum in De Bilt speelgoed uit aan kinderen van Schoutven en Duiveland. Het goederenvervoer door de lucht Ook de Belgische luchtvaartmaatschap- Eij Sabena heeft besloten, voor zover in aar vermogen ligt. behulpzaam te zijn bij het vervoer van de nog steeds groeiende hoog opgestapelde goederen, die ter leniging van de nood naar ons land worden gezonden. De toevloed van geschonken goederen is zo groot, dat de K.L.M. deze alleen niet meer kan ver werken. Zaterdagavond heeft een toestel van de Sabena 500 kg gratis naar Schiphol ver voerd en gisternacht nog 2*é ton. Meer ladingen zullen volgen. Naar ons van de zijde der Sabena wordt bericht, maakt men zich te Brussel zorgen over de stroom van goederen uit Parijs. Zij worden in zulke enorme hoe veelheden aangevoerd, dat geregelde doorzending naar Amsterdam bijna on mogelijk wordt geacht De verzorgden van de Stichting 1940 1945 uit de noodgebieden wordt ver zocht, zo spoedig mogelijk hun nieuw adres mede te delen aan het hoofdbu reau van de Stichting 19401945, Heren gracht 527 te Amsterdam, tel. 35280. op dat voor tijdige betaling kan worden zorggedragen. Het verdient aanbeveling, het vroegere adres ook te vermelden. Het hoofdbestuur van het Nederland se Rode Kruis heeft aan de Liga van Rode-Kruis-verenigingen te Genève ge telegrafeerd diep ontroerd te zijn door de enorme hoeveelheid van gaven, wel ke van alle kanten toestromen. Dank zij deze bewonderenswaardige hulp is in de eerste noder. voorzien kunnen worden op enkele speciale artikelen na, waar van de Liga op de hoogte zal gehouden r___ worden. Hoezeer het op prijs wordt ge- I worden gedistribueerd. Om de post in Wat de postverbindingen met 1 woners van Kruiningen en Wolphaarts- de noodgebieden betreft kan het vol- dijk vrijwel allen naar Goes overgebracht. ger.de worden medegedeeld: 1 Te Goes wordt geregeld, door een om- Op Goeree is Stellendam niet be-roeper gewaarschuwd als post voor die reikbaar. maar deze plaats is vrijwel 1 plaatsen aanwezig is. zodat de bewoners geheel ontruimd. Op Overflakkee kan geen ver binding worden verkregen met Oude en Nieuwe Tonge, terwijl de post voor en van Achthuizen en Ooltgensplaat via Roosendaal en het veer Dintelsas Ooltgensplaat zijn bestemming kan be reiken. In de Albl as ser waard zijn Bles- kensgraaf en Oud Alblas tijdelijk voor de post onbereikbaar geworden. De post voor en van Schouwen en Duiveland wordt nu geregeld éénmaal per dag in aansluiting op de nachttreinen via Goes/Katscheveer ver zonden. Deze bereikt Zierikzee in de namiddag. De kantoren Ouwerkerk, Nieuwerkerk, Oosterland en Bruinisse kunnen op dit eiland niet worden be reikt, Een gedeelte van de bevolking n n van deze plaatsen is te Zierikzee on-l Busdienst Bergen Op ZOOm dergebracht. zodat de post daar kan hun brieven kunnen afhalen. Naar Zeeland neemt het verkeer weer sterk toe zodat van Roosendaal uit extra postritten naar Zeeuwsch- Vlaanderen worden gemaakt. De verbinding met het Zuiden De A.N.W.B. wijst er met nadruk op, dat de enige verbinding van het Westen en midden van het land met het Zui den nog steeds de route via Utrecht er 's-Hertogenbosch is. De belangrijke ver bindingen Dordrecht—Breda en Ridder kerk Gorinchem Breda zijn nog steeds gestremd. Herstel in Zeeland „Beursen open, dijken dicht" Zaterdagavond heeft prof. dr. J. B. Kors O.P. in zijn kwaliteit van voorzit ter der Nederlandse Radio Unie, over de beide Hilversumse zenders medede ling gedaan van een grote actie, welke de gezamenlijke omroepverenigingen voornemens zijn te gaan voeren ten bate van het Nationale Rampenfonds. Prof. Kors zeide, dat deze actie zal worden ondernomen om de bewonde renswaardige offervaardigheid van het Nederlandse volk te blijven aanmoedi gen. ook als de grootste spanning ge weken is, omdat de ellende blijft. Toen Vrijdag van het Rampenfonds het ver zoek binnenkwam, een radio-actie op touw te zetten, was het bestuur van de N.R.U. dadelijk daartoe bereid. Onder het motto „beurzen open, dijken dicht" zal men trachten de offer vaardigheid van Nederland levendig te houden. Het gironummer dat men voor deze actie gekozen heeft is zeer eenvou dig: 17. Het postbusnummer te Hilver sum. waarheen de postwissels kunnen worden gezonden, luidt eveneens 17. Men behoeft slechts te adresseren aan „beur zen open, dijken dicht" te Hilversum. Het correspondentie-adres is: Suzanna- oark 6, Hilversum, dat, onder kengetal K 2950, telefonisch met vijf lijnen is aan gesloten: 2545. 2546. 2675, 9075 en 9275. De eerste uitzending van deze actie zal vanavond na het nieuws van 8 uur geschieden, de tweede Zaterdagavond 17 Februari op dezelfde tijd, in beide ge vallen over de twee zenders. Prof. Kors eindigde zijn toespraak met het uitspreken van de verwachting, dat reeds Maandagavond mededeling kan worden gedaan van het binnenkomen van een belangrijk bedrag. In elke geval, zo vernemen wij, vanavond de f 30.000. welke de AVRO met zijn programma „Zoden aan de dijk' binnen kreeg, aan het nieuwe fonds worden overgedragen. De AVRO. die thans ook aan deze gezamenlijke actie deelneemt, zal dit programma beëindi gen. Zaterdagmiddag is te Goes een be spreking gehouden van vertegenwoor digers van de Stichting voor de land bouw in Zeeland met een deputatie uit de landelijke stichting. Het eerste punt. dat werd behandeld was de toekomstige schaderegeling, die waarschijnlijk op korte termijn is te verwachten, ingedeeld naar verschil lende rubrieken. Het ligt in de bedoe ling om, zodra deze regeling bekend is, hierover een uiteenzetting te geven in de verschillende districten en evacuatie centra. Er zal op worden aangedron gen om ook op fiscaal gebied tot rede lijke regelingen te komen met betrek king tot de uit te keren vergoedingen. Verder is gesproken over de organisatie van het waterschapswezen in verband met de geweldige ramp in het Zuid westen des lands. De afvoer van het vee verloopt vlot en naar wens, waarbij blijkt dat er minder vee is verdronken, dan aan vankelijk werd verwacht. Op Schouwen- Duiveland werd het verdronken vee geschat op 90 pet. van het totaal- Deze opvatting zal wellicht teruglopen tot 50 pet. Stamboekpaarden zullen zoveel mo gelijk in enkele delen van Zeeland worden geconcentreerd. Er dient ook een premie te worden uitbetaald vgor noodslachtingen en sterf gevallen van het vee. hetgeen volgens de bestaande regeling niet mogelijk is. Bij de wederopbouw van de veestapel zal gestreefd worden naar de aankoop van t b.c.-vrij en zo mogelijk ook abortus-vrij vee. Het bedrijfsla>«<ttorium voor grondonderzoek te Goes wordt zout- laboratorium. Maandag is begonnen met de bemonstering in Zeeuwsch Vlaande- r8De behandeling en het onderhoud van de uit het water gekomen machines zal speciale aandacht vragen. Hiervoor wordt speciaal personeel aangetrokken. Bij een snelle behandeling kan de schade tot een minimum worden be perkt. Het bouwplan voor Zeeland ten gevolge van het verloren gaan van bepaalde teelten in verschillende^ dis tricten. vormde tenslotte een punt bespreking. WILLEMSTAD Rondom Willemstad is men thans met man en macht bezig om de dijken te dich ten. Er moeten vier gaten worden her steld. De gevaarlijkste doorbraak hoopt men Woensdag a.s. provisorisch te kunnen dichten, tenminste als de weersomstandig heden gunstig blijven. Drie firma's zijn bij het herstel van deze gevaarlijke door braak, waardoor bij hoog water nog steeds water het land binnen stroomt, ingescha keld. Het ligt in de bedoeling na dich ting van deze doorbraak met het droogmalen van de polder Ruigenhil, waarin Willemstad is gelegen, te begin nen. Het herstel van de drie andere gaten zal minder moeilijkheden opleveren. Door deze gaten stroomt tenminste bij vloed geen water meer naar binnen. Het stadje Willemstad zelf staat droog, maar rondom de stadswallen staat alles blank. ST. ANNALAND Vier gaten in de binnendijk ten Noord westen van St. Annaland zijn gedicht. Tientallen dijkwerkers waterbouw kundige ambtenaren, chauffeurs, paarden knechten en andere hulpkrachten leverden urenlang een schier ondragelijke strijd tegen de elementen. IJzïge sneeuw buien daalden op de reeds verkleumde gezichten van de dijkwerkers neer. De plaatselijke Rode Kruisafdeling en enkele particulieren zorgden inmiddels, dat het de mannen aan niets ontbrak.. Zondag is er hard doorgewerkt. HOGE EN LAGE ZWALUWE De vorige burgemeester van Hoge en Lage Zwaluwe, de heer J. Gotwaldt. thans burgemeester van Etten. is tijdelijk be last met het burgemeesterschap van Hoge en Lage Zwaluwe zolang de noodtoestand duurt. Hoge en Lage Zwaluwe had name lijk nog geen nieuwe burgemeester. OSSENDRECHT De legerplaats Ossendrecht is, naar de derde militaire afdeling bericht, voor het Het drinkwater Wanneer men een waterleiding, wel ke buiten werking is geweest, weei open draait, smaajet' hét water dikwijls anders dan vroeger en soms zelfs on aangenaam. Dit komt, doordat een klei ne hoeveelheid chloor als ontsmettings middel wordt toegevoegd. Het is vol komen ongevaarlijk voor de gezondheid en juist een bewijs, dat het water goed werd behandeld. Koken voor gebruik blijft echter noodzakelijk, zolang plaat selijk niet bekend is gemaakt dat dit niet meer nodig is. Een mooi gebaar Schouwen en Duiveland is nog steeds vrijwel geïsoleerd. Ellendig is daar de toestand van het vee. Veearts Stevense 'an Renesse doet hier weliswaar prach tig werk maar ook hij staat vaak mach teloos. 7000 Beesten moeten word enaf- gevoerd naar Rotterdam of Goes maar men heeft daarvoor onvoldoende plat boomde vaartuigen en geen stalling. Men gaat er noodgedwongen reeds toe over om een deel van het vee af te slachten om dan liefst het beste zo mogelijk te redden. De duinafslag, vooral in de omgeving van Renesse is heel ernstig. Loodrecht reiken hier de duinen van het strand omhoog. De evacuatie van het vee in de rest van Zeeland verloopt vlot. Het is gebleken dat er minder vee is verdronken dan aanvankelijk werd geschat. In Schou wen en Duiveland werd het verdronken vee geschat op 90 pet Deze schatting «al wellicht teruglopen tot 50 pet. ZIERIKZEE De burgemeester van Zierikzee heeft de avondklok voor Zierikzee ingesteld van tien uur 's avonds tot zeven uur 's morgens. Het is verboden, zonder schriftelijke vergunning van de politie de gemeente te betreden, zich in het overstroomde of verlaten gebied van de gemeente, voor welk doel dan ook, te begeven. Dit ver bod geldt niet voor militairen die in deze gemeente werken. De toegang tot de door borden afge sloten straten, wegen en terreinen is ten strengste verboden. Na eerste sommatie, waar geen gevolg aan wordt gegeven, zal de politie van de vuurwapens gebruik maken. DOMBURG De duinen te Domburg hebben erg ge leden onder de storm. De strandtoegan- gen werden totaal onbruikbaar, een ge- grootste gedeelte door de vluchtelingen j deelte van de boulevard eist onmiddel- ontruimd. Dezen zijn overgebracht naar een onvangstcentrum te Eindhoven. De vluchtelingen uit Kruisland kunnen naar Kruisland terugkeren. TERHEIJDEN—WAGENBERG De burgemeester van Terheijden bij Breda deelt, ter voorkoming van teleur stellingen mede, dat terugkeer van vluch telingen naar het gehucht De Wagenberg tot nadere bekendmaking niet kan worden toegestaan. KRABBENDIJKE De burgemeeter van Krabbendijke deelt mede. dat door de onvermoeide krachtsinspanning van het 332 bataljon en de H-compagnie van het regiment Johan Willem Friso te Oirschot de dijk van de Emanuelpolder is gedicht, waar door de bedreiging van zeven polders voorlopig is afgewend. POORTVLIET De burgemeester van Poortvliet heeft ryE bereidheid tot helpen, welke in deze dagen zo spontaan allerwegen wordt getoond is een balsem, op de wond, welke de nationale ramp zo diep en meedogenloos heeft geslagen. Uit de schier niet te breidelen stroom van be richten over hulpverleningen welt dik wijls een simpel feit op, dat misschien juist door zijn eenvoud zo diep treft, medegedeeld, dat de gaten in de buiten- Het is, alsof het machtige uan het geheel dijk zijn gedicht. Men is met man en ons verbijstert en wij het overweldi- macht bezig de dijk te verstevigen. Alle genie rig niet in ï"ui Si"-8°e- cerwerken, maar legehjk doet soms een dich( Voor de ecrst'e maff ,s Zatf,rdag enkel eenvoudig verhaal ons opeensgeen njemv vi0eiwater Poortvliet binnen- diep beseffen hoe hart,-verheffend dei gestroomd. Er zijn Zaterdag weer ver- internationale hulpverlening is. scheidene „droppings" uitgevoerd, aan- Zo hoorden wij van een familie uit gezien Poortvliet nog steeds rondom In Overijseldie een paar maal een jon-!het water is gelegen. Hét water in het get,e'Uit Pargs gedurende een paa, maanden te logeren heeft gehad, een jongetje, dat dan met een kindertrans port herwaarts is gekomen, om wat te bekomen van het eeuwige asfalt en de bedompte sfeer van de armelijke ach terbuurt der wereldstad. De vader van dat jongetje heeft die familie een brief geschreven vol deelneming met de ramp, welke ons land heeft getroffen en hij biedt aan nu op zijn beurt een kind me, nog onder water. Ongeveer 1500 van de ]7on r... •- .- - Kr-volking heeft 7'cii verzameld rondom de hoge gedeelten van het dorp by het raadhuis. De verbinding met het plaatsje Tholen is in uiterst noodzakelijke gevallen mo gelijk. Dan dient gebruik te worden ge maakt van enkele te Poortvliet gestation- neerde roei- en rubberboten. Scherpe- nisse kan thans worden bereikt met hoge tractors en hoge vrachtwagens. De bur- zijn gezin op te nemen. Stuurgemeesfer van Poortvliet deelde nog schrijft hij, liefst een klein mede. dat de mensen zich geen tijd - - - - - gunnen om te eten en te slapen. De toe- lijk herstel. Voor het herstel van de toegangen zal een beroep op de gehele bevolking worden gedaan. Ook is reeds financiële steun door jaarlijks in Domburg vertoe vende badgasten toegezegd. MELISSANT. De burgemeester van Melissant heeft medegedeeld, dat er op het ogenblik geen gevaar voor deze plaats meer is. Bij storm zou gevaar echter niet denk beeldig zijn en de bevolking wordt daarom aangeraden een noodkoffer met het allernoodzakelijkste lijfgoed en waardepapieren bij de hand te hebben. Getracht zal worden In de haven van Dirksland een aantal schepen in reserve te houden voor een eventuele spofd- evaeuatie. Zieken moeten in elk geval vandaag worden weggevoerd. MILITAIREN De troepen, die on 1 Februari waren aangetreden voor militaire bijstand in de watersnoodgebieden, zullen geleidelijk door andere worden vervangen. Zij keren naar hun onderdelen terug, maar blijven daar nog geconsigneerd. Verlof of bewegingsvrijheid kan nog niet worden verleend. Het betrokken perso neel wordt verzocht zo spoedig mogelijk bericht te zenden naar huis, voor zoveel dit niet reeds is gedaan. VEE Hoewel nog niet nauwkeurig bekend is hoeveel vee weggevoerd kon worden, is vastgesteld dat een groot percentage van het van Flakkee en de Zeeuwse eilanden aangevoerde vee slachtvee is, dat naar de slachtmarkten wordt gebracht. Hier door kan op een ruime aanvoer in de komende weken worden gerekend. meisje dat kan den bij ons docbiertje g™£0^,="h0lw"eï'fc Michiele slapen. i^e aan de dijten werken, veel last on- Hoe veelzeggend is dat laatste zin-de-vinden van de thans heersende netje; voor wie de woningtoestanden in koude. Een lichtpunt is. dat Poortvliet de arbeiderswijken van Parijs ook maar weer op het lichtnet is aangesloten. enigszins kent gaat hierbij een wereldl SCHOUWEN EN DUIVELAND open, een blijde wereld vol milde zon- Het gebied van Burg, Haamstede en neschijn, welke het hart verwarmt. Renesse in het uiterste Westen van de andere plaatsen van dit eiland te brengen wordt van elk middel gebruik gemaakt. Op Zuid-Beveland zijn de be steld, kunnen aanbiedingen van indivi duele hulp van artsen en verpleegkrach ten niet aanvaard worden, omdat Neder land op het ogenblik over voldoende per soneel beschikt op dit terrein. Hul]) van N.O.-pokler Twintig spoorwagons vol In een Zaterdag te Emmeloord ge- houden bijzondere vergadering heeft de crnpnprpn lilt /witcprlann poldercommissie voor algemene belan- &WUC1CI1 Uil #,»HMUdIlU gei, de maatregelen die ge- He, Zwito!ree Rode KnjU b tronen dienen te «orden ten aanzien veel geld en goederen bijeengebracht, van de slachtoffers uit de rampgebieden. dat thans twintig spoorwagens vol kle- Het college ging m principe accoord ding schoenen dekens en beddegoed met het voorstel van de adviescommis- kiaar staan Voor Nederland. De „Chaine sie. om een nader aan te wijzen ge- du bonheur", waarbij de telefoon-abon- meente of streek te adopteren. De hulp-1 né's hun bijdragen telefonisch kunnen verlening zal worden voortgezet. Er reeds een bedrag ingezameld van f 71. Voorts is nog f 13,230 toegezegd. Een. francs opgebracht Dit bedrag is bestemd grote hoeveelheid goederen werd ïnge- voor Nederland. Engeland en België, zameld en voorts werden mankracht. transportmiddelen en materialen be- KORTE BERICHTEN' schikbaar gesteld. In de polder zijn reedsi OVER HULPVERLENING 109 uitgewekenen ondergebrach' Er isNegentigduizend oliebollen,! door meis- nog ruimte voor meer mensen. Stalling ïes van de huishoudschool te Deventer Breskens De door de Nederlandse Spoorwegen tussen Bergen op Zoom en Breskens via Antwerpen ingestelde autobusdienst, zal ingaande Dinsdag 10 Februari met een rit in beide richtingen worden uit gebreid. Vertrekuren van Bergen op Zoom: 10.30. 13.20 en 15.20 uur. Vertrekuren Breskens: 8.30, 10.30 en 14.30 uur. De reisduur is ruim drie en een uur. Op Belgisch grondgebied mag niet in of uit worden gestapt. MOERDIJK Geel, Lambertus Gabriel, geb. Het Nederlandse Rode Kruis heeft een vierde verlieslijst uitgegeven met yan ™«?"i,Van PBI?>nen',1dle °m het. Iey,?5 25.6.16 te Zevenbergen, laatste adres: zyn gekomen of worden vermist. Wij steenweg 4 Moerdijk li'- no° niet be geven deze lijsten onder mededeling, dat vonden ftloerQ1JK- nog niel ge door de omstandigheden, waaronder de half! gegevens zij'n verzameld, niet de volle- Autobus GoesKatsche- veer -., - -De afdeling voorlichting van het mi- opgeven welke actie Dinsdag is begon-1 nisterie van Verkeer en Waterstaat be nen. heeft reeds 2.200.000 Zwitserse richt dat ingaande vandaag een tïjde- vee wordt in gereedheid gebracht. Willemstad helpt geïsoleerde streken Het in het noodgebied gelegen Wil lemstad biedt thans veel hulp aan en kele in Zeeland gelegen geïsoleerde centra. Het gemeentebestuur heeft Za terdag bekend gemaakt, dat Willemstad zich zal belasten met de verzorging v^n de 50 60 boeren, die nog op Tier.geme- ten vertoeven. Zij leven daar geheei ge ïsoleerd. Deze mensen zijn in drie groe pen over het eiland verdeeld. Zij worden van Willemstad uit per boot van de nood zakelijke levensbehoeften voorzien. Bo ten uit Willemstad hebben dezer dagen ook alle cadavers op het eiland Tienge- mrien geborgen. De Brabantse gemeen te voorziet voorts de 500 -n Ooltgens plaat achtergebleven mannen van de nno'i-ak-Myke behoeften. Ook deze ge meente is nog geïsoleerd. De gemeente Acb'huizen op Goeree en Overflakkee word: rok door schepen van Willemstad en Dintelsas uit geproviandeerd. A.V R.O. en hulpverlening Het bestuur van de A.V.R.O. deelt gebakken en door leden van het politie corps. van hoog tot laag. in een huis aan huis actie aan de man gebracht, heb ben f 12.217 opgeleverd. De inzameling te Delft is Zaterdag de f 175.000 gepas seerd. De Spaanse regering heeft be sloten, een trein vruchten te sturen voor de kinderen in de getroffen gebieden. Wijmbritseradeel heeft f 101.000 bijeen gebracht; dit betekent gemiddeld 15 per gezin. Voorts zijn 24 koeien toegezegd; er komen er nog meer. Het hoofdbestuur van de orde van vrijmetselaren heeft, daartoe in staat gesteld door de loges in Nederland, f 100.000 overgemaakt aan het Rampenfonds Binnenkort zal nog een aanvullende bijdrage worden gege ven mede op toezegeing van maconieke organisaties in Amerika. Het bedrag ige garantie van betrouwbaarheid kan worden gegeven. Het is dus mogelijk, dat een enkele wijziging achteraf nood zakelijk zal blijken. BROUWERSHAVEN Omgekomen te Brouwershaven: De Nooyer, Janna, geb. 4.11.09; De Nooyer, Janna, geb. 18.11.47; De Jonge, Neeltje, geb, 15.6.49. lyke autobusdiens{ zal worden onder- DREISCHOR houden tussen Goes en Katscheveer vice- Omgekomen; Bal. Jannetje, echtgenote versa met aansluiting in Katscheveer per van Moermond, Comelis. geb. 1.7.1929. boot naar en van Kortgene op Noord- j DUSSEN (HANK) Beveland. j Verdronken: Verbeek, Cornells, geb. De vertrektijden uit Goes zijn: 9.15, 11-4.03 te Andel. laatste adres: Kortedijk 11.15, 13.15 en 15.15 uur. 8- begraven te Raamsdonksveer dd. 4.2.53; De vertrektijden uit Kortgene zijn: j Verbeek, Martinus Marinus, geb. 23 9.42 9.35, 11.35, 13.35 en 15.35 uur. i te Dussen, laatste adres: Kortedijk 8, lijk nog niet gevonden, Rijken, Leonardus, Goederen voor 1 holen geb; n l 82 te pussen, laatste adres: Pee- renboom 1. lijk nog niet gevonden De burgemeester van Tholen heeft DUSSEN (BIESBOSCH HANK) bekend gemaakt, dat levensmiddelen en Van Wijk, Dirk. geb. 18.8 02 te Wijk en goeoeren, bestemd voor het eiland Tho- Aalburg, laatste adres: Boerenverdriet len. moeten worden afgeleverd ten kan- 2, begraven in Aalburg dd. 5.2.53- Van tore van de B. B. A. te Bergen op T:", - - - - Zoom, van waar zij zullen worden door gezonden. Wereldraad van Kerken helpt slachtoffers Het Interkerkelijk Hulpcomité van de Wereldraad van Kerken in Genève heeft telegrafisch aan het Landelijk Interker- h'-t volgende me'e- Het' algemeen meer dan vier ton ontvangen. Twintig bestuur v;.n dr A.V R O heed met studenten van het ft- ^omashoMtal te grote verontwaardiging kennis geno- Londen zyn met hun lector naai ons land van de geruchten, als zou de orT1 medische hulp in de getroffen ]Jg WSSTuG V3n QC door de bezoekers vnn de Rotterd.mse Ht"1" meegKieeld, da' Beurs bijeengebracht, heeft een eind- bedra8 -"m 6000 (rants ter beschik- djfer bereikt van f 130 000 - De land- «eAteW va" d<- slachtoffers van bouwers in de gemeente Ommen hebben h toezegging gedaan voor de vrijwillige d,rSt vaJ bel Deoartment ^f "inS' Irvprintt van 990(100 k» veevoeder uiaoni van net Department ox inter- nè 4™ Rett T lovd heeft namens de church Aid va" da Wereldraad van Ker- Sen"»" Jeï na'ar^euw ™Zeel™d iXTffïfn EÜT^zSVrSoï- leden der bemanning - Ter provinciale op welke wijze van de zijde van de.We- c riffie van Limburg was gisteren reldraad het best kan worden geholpen. Duitse Evangelische Kerk steunt Nederland Praeses Held van de Evangelische Kerk in het Rijnland heeft telegrafisch aan geschat Leden van de de Generale Synode der Nea. Herv. Kerk A.V R.O geweigerd hebben om berich- «bieden te verlenen. De waarde van de ten in v -band met de nationale ramp >n Zweden voor Nederland welke ons land heeft «troffen te laten Igeld en goederen werd Zondagavond op om epen zodat de regering genood- 8 mill. Kronen geschat Leden an de zaak' zou ziin geweest de AVRO te oliegemeenschan Shell Cardon (Venezue doen weten, dat de Evangelische Kerk in gelasten zendtijd ter beschikking te stel- la) hebben f 135.000 voor NNederiand be-1 het Rijnland 10 000 mark ter beschikking len. (schikbaar gesteld. - Opbrengsten van stelt voor de door de stormramp getroffe- AVRO heeft vanzelfsprekend collecten: Lexmond f 19000. Zwijndrecht |nen. en zal tevens, haar Landespfarrer ni 1 gew-ieerd berichten welke ver-f 90 000 Zuidwolde f 50.425. Waterland- dr. F Lmz te Dusseldorp telefonisch me- ban hml on met de noodtoestand hier kerkje n.im f 11.000 (gemiddeld f 73 per dedeelde. een oproep doen voor het by te ,ien Di blittt -gezin) Temeuzen-Sluiskil f 30000 be- eenbrengen van gelden doorde gemeen te- h 'eit dat dit ioor haar reeds vrij- houdens schenkingen rechtstreeks aan leden, ten einde verdere hulp te verlenen willig van het eerste ogenblik af werd het Rampenfonds Laren (Gld.t f 42 000. uit persoonlijke offervaardigheid aan de gedaan Elke andere houding van het be-Termunten f 23.000. ?Zn stormramp m ons land getrof" stuur zou misdadig gewekt ^n. De re- j - j Hef Hilfswerk der Evangelische Kerk te fg*n nf zïb ook maar OnrUlIïling verdronken vee 'Essen heeft bericht 200 dekens te hebben een' ogenblik het' plan behoeven te! Het aantal verdronken runderen, paar- afgezonden. Verzocht werd om aanwijzin- lmesteren om dit te doen. (den en varkens is zo groot, dat de Neder- gen te mogen ontvangen op welke wyze De AVRO heeft onmiddellijk aan de landse destructor en, welke alle op volle verder kan worden geholpen, commissaris voor liet radiowezen aan-capaciteit werken, dit met kunnen ver- De Evangelische Gesellschaft te Stutt- geboden om aan de regering onbeperkte werken De Belgische destructiebedry- gart heeft telegrafisch aan de Generale zendtild v^r de berichtgeving ter be- ven te Schoten en I>nderieeuw zullen synode der Ned. Herv Kerk verzocht om schikking te stellen, welk voorstel door nu de kadavers in Zeeuwsch-Vlaande- mede te delen op welke wyze zy kan dSe is aanvaard 'ren opruimen. Ihelpen m het lenigen van de nood. Wijk. Elbertus Abraham geb. 10.8.29 te Eethen, laatste adres: Boerenverdriet 2, begraven in Aalburg dd. 5.2.53; Van Wijk, Johannes Gerrit, geb. 5.8.37 in Dussen, laatste adres: Boerenverdriet 2. begraven m Aalburg dd. 5.2 53. FIJNAART Geborgen slachtoffers: Van Opdorp. rrancisca Johanna Maria. geb. 7.3.47 te Fynaart, laatste adres; Fijnaart d. 228: van Opdorp, Adrïanus, geb. 10.2.1946 te Fynaart. laatste adres: Fijnaart d- 228; Van Baggem, Geongine, geb. 1.1,90 te Utrecht, laatste adres: Fynaart d. 166; Markus, Jacobus, geb. 11.11 22 te Fijnaart. laatste adres: Fijnaart d. 176; Knook Jo- hanna geb. 19 5.20 te Fynaart, laatste adres: Fynaart d. 236. HALSTEREN Geïdentificeerd slachtoffer: Roks. Ca- tnanne M., 5.4.52 te FTaistnron laatste adres: B 326 Halsteren. HEIJNENOORD Geïdentificeerde slachtoffers: Zeven bergen, Dirk Pieter. geb. 25.4.83 te Heij- nenoord; Zevenbergen, Margaretha, geb. 15.7.91 te Heynenoord, laatste adres van beiden: Blaaksedijk. KLÜNDERT Aanvulling 3e lijst dd. 6.2.53: aange spoeld en geïdentificeerd dd. 5.2.53: Zwarts, A. dpi. soldaat uit Delft. Het stoffelijk overschot is overgebracht naar het gemeentelijke gasthuis te Zeven bergen. LAGE ZWALUWE Sprangers, Waltherus Wilhelmus Ma rie, geb. 7.3.92 te Hooge en Lage Zwa luwe. laatste adres. Groenendijk 2, be graven te Hooge Zwaluwe; Dingemans, Cornelia, geb. 1.4.7 te Hooge en Lage Zwaluwe, laatste adres: Groenendijk 50. begraven te Hooge Zwaluwe. MIDDELHARNIS Overleden: Van Wezel, Aren Leendert; Vroegindewey, Fransje; Van der Sluis, Neeltje; Vis, Leendert; Vis, Tannetje Adriaantje: Breeman, Huiberdina; Kranse Maria; Netten, Hendricus. NEEUW-VOSSEMEER Omgekomen: Zwijters. Marinus Johan nes, geb. 9.5.25 te Nw Vossemeer. laat ste adres: Hoogte 65; VerbogtJansen, Anna Maria Cornelia, geb. 20.3.73 te Nw Vossemeer, laatste adres- Pelsendijk 336; De KlerkVriens, Maria, geb. 1.1.65 te Nw. Vossemeer, laatste adres Voorstraat 31; Van der Malen, Marijnus, geb. 5.12'96 te Nw. Vossemeer. laatste adres: Pel sendijk 330; Ooms, Catharine Johanna Theresia, geb. 2.3.33 te Nw Vossemeer, laatste adres: Kade 355; Jeroense, Leen dert. geb. 2.11.07 te Oud-Vossemeer. laatste adres: Kortendijk 78: Nijssen Van Dorst, Wilhelmina Petronella. geb. 17.3.00 te Nw. Vossemeer, laatste adres: Paardenhoek 367; HellemonsMeesters, Maria Johanna, geb 10.7.11 te Steenber gen, laatste adres: Kortendijk 84; Van Geel, Johannes Adrianus, geb. 26.8.41 te Nw. Vossemeer, laatste adres: Pelsen- dijk 327: Van Geel, Johanna Petronella. géb. 13.1.44 te Nw. Vossemeer, laatste adres Pelsendijk 327; Van Geel, Marinus Cornelis, geb. 28.3.46 te Nw. Vossemeer, laatste adres: Pelsendijk 327; Van Geel, Cornelis Ferdinand, geb. 9.11.48 te Nw. Vossemeer, laatste adres: Pelsendijk 327: Van Geel, Petronella Johanna, geb 9.11.48 te Nw. Vossemeer, laatste adres: Pelsendijk 327; Van Oorschot. Maria Elisabeth, geb. 23.9.49 te Nw. Vossemeer. laatste adres: Pelsendijk 323: Van Oor schot, Petrus Wilhelmus Maria. geb. 21.4.48 te Nw. Vossemeer, laatste adres: Pelsendijk 323; Van Oorschot. Wilhel mus Adrianus. geb. 18.5.51 te Nw. Vos semeer, laatste adres: Pelsendijk 323: Meeuws—Bastiaanse, Carolina, geb. 24.4.83 te Steenbergen, laatste adres: Paardenhoek 369. NOORDGOUWE. Omgekomen: Van der Have, Levina, echtgenote van Adriaan Adriaanse, geb. 18.10.1877. NUMANSDORP. Geïdentificeerde slachtoffers: Maaike, geb.: 28.8.49 te Numansdorp, laatste adres: Scshuringsedijk wz. 112; Reedijk. Gerrit, geb.: 26.12.30 te Nu mansdorp, laatste adres: Korteboom- weg 15; Kot. Antbonie. geb.: 1.4,23 te Numansdorp. laatste adres: Korteboom- weg 13. OUDERKERK A. D. IJSEL. Rijkaart, Geertje, geb.: 2.11.} Ouderkerk a. d. IJsel. laatste adres: B 189. PAPENDRECHT. Kraal, Grietje Johanna, geb.: 5.12.51, laatste adres: Westeind 154; Veth Aart Willem, geb.: 19.9.06, laatste adres: Plein 8. RAAMSDONKSVEER Pols, Jo%iphus Adrianus, geb.: 25.8.81 te Gorinchem, laatste adres: Sandoel 41, begraven te Raamsdonksveer d.d. 5.2,"" SLIEDRECHT. Verdronken dd. 1.2.53: Kraayeveld, Lena Maria, weduwe, geb.; 30.11.70. STELLENDAM. Slachtoffers: Troost, Neeltje Adriana, geb.: 1911, laatste adres: Meidoomstr. 5, Stellendam; Kuiper, Johanna Dirkje, geb.: 1930, laatste adres: Wijk II 17, Stel lendam; Van der Voort—Bijdevaart, J., 43 jaar, afkomstig uit Georgetown, Ca nada; Boshoven. Johanna, geb.: 1918; Van Soest, Jan, geb.: 1946, laatste adres; Wijk II, 11 te Stellendam; Van Huizen, Maria, geb.: 1921, laatste adres: Wijk II, 11 te Stellendam; Van den Berg, Ma- geb: 1895, laatste adres: Wijk II, 26 te Stellendam: Vroege, Jantje, geb.: 1888, iaatste adres: Wijk II. 24 te Stel lendam. Van Soest. Gerbrand, geb.: 1920. laatste adres: Wijk II, 11 te Stel lendam; Flikweert, Janna, geb.: 1901, laatste adres: Wijk II, 6 te Stellendam; Van Oostenbrug-ge, geb.: 1911. laatste adres: Wijk II. 17 te Stellendam; Bree- der vel cl. Cornelia, geb.: 1931, laatste adres; Pr Wilhekninalaan 2 te Stellen dam: Breederveld, Teuntje, geb.: 1 laatste adres: Pr. Wilhelm inalaan Stellendam: TroostZwartkamp, Jaco bs, geb.: 1377, laatste adres: Burg. Char- bonstr. 31 te Stellendam; Breederveld— Van Laan, Grietje, geb.: 1893, laatste adres: Wijk II. 5a. Stellendam; Van de Ree. Barend, geb.: 1866. laatste adres: mr. IJman Caustr. 47. Stellendam. STRIJEN Geïdentificeerde slachtoffers: Verschoor, Teuntje, geb. 23 11.1935 te Strijen; De Vos, Bastiaan, geb. 17.9 1878 te 's-Gravendeel, laatste adres. Strijen, Moolhoek 111; De Boer- Van Rijswijk. Cornelia, geb. 12.9.1886 te Hen drik Ido Ambacht, laatste adres: Schuringse- dijk; Goud, Comelis. geb. 6.6.1884 te Putters- hoek. laatste adres: Schenkeldijk 55; Reedijk- Heita. Cornelia, geb. 9 9 1894 te Heijnenoord, laatste adres: Buitendijk 56. Niet geïdentificeerd, doch waarschijnlijk omgekomen: Verschoor, Anthony, geb. 21.12,92 te Strijen. laatste adi'es: Buitendijk 11; Ver schoorEngels, Elisabeth Pietertje. geb. 5.9. 95 te Strijen; Verrljp. Teunis. geb. 2.10.96 te Strijen. laatste adres: Schenkeldijk 74; Ver- 'ljpDe Man. Jannetje Elisabeth, geb. 10.8. 13 te Hoogvliet, laatste adres: Schenkeldijk '4 en waarschijnlijk dochter WiUempje Ver- ijp. geb 24.5 33 en nog 2 dochters: Monen. Harm, geb. 26 5.80 te Hooge veen, laatste adres: Buitendijk 58; Mor.en—Diphoorn, Ma ria. geb. 6.3.86 te Zuidwolde, laatste adres: Buitendijk 58; 'Monen. Jan, geb. 23.1.18 te Strijen. laatste adres. Buitendijk 58: Monen, Harm Marinus, geb. 2.7.22 te Strijen. laatste adres: B-uitendijk 58; Slagboom, Pieter, geb. 27,9.03 tc Strijen, laatste adres: Buitendijk 50 Slagboom-Herwijer, Neeltje, geb, 19.11,07 te Strijen, laatste adres: Buitendijk 50; Slag boom. Elisabeth, geb. 18.10.29 te Klaaswaal, laatste adres: Buitendijk 50; Engels. Jacob, geb. 7.1.18 te Strijen. laatste adres: Buitendijk 52; EngelsDekker. Jacoba Alida, geb. 27.10. 24 te Numansdorp. laatste adres Buitendijk 52; Engels. Hendrik Pieter, geb. 19.6.45 te Lage Zwaluwe. laatste adres: Buitendijk 52; Engels. Dirk, geb 27.1.50 te Strijen. laatste adres: Buitendijk 52; Engels, Elisabeth, geb. 318 51 te Strijen, laatste adres: Buitendijk 52; Herweyer, Johannes, geb. 7.8.85 te Stel lendam, laatste adres: Buitendijk 17; De Baat, Aart, geb. 27.12.17 te Numansdorp. laatste adres; Buitendijk 17; De Baat'Herweyer, Elisabeth, geb. 15.4.22 te Strijen, laatste adres: Buitendijk 17; Van der Ree. Joost, geb. 14.5.88 te Strijen. laatste adres: Buiten dijk 15: Van der ReeAndeweg, Geertrui, geb 14 5.94. laatste adres: Buitendijk 15-, Van der Ree, Joost, geb 14 3 26. laatste adres: Buitendijk 15; Van der Ree, Geertrui, geb. 7.7.34 te Strijen. laatste adres: Buitendijk 15: Van der Ree. Anthonla. geb 3 8 38 te Strijen, laatste adres: Buitendijk 15; Reedijk. An tbonie Cornelis, geb. 18 12 22 te Strijen, laat ste adres; Buitendijk 56; Van SoestVersen- daal. Petronella, geb. 4.6.11 te Rhoon. laatste adres: Buitendijk 62; Goud-Desnayer, Trijn tje Anna, geb. 11.4.86 te Strijen. laatste adres Schenkeldijk 55: Van de Merwe, Dirk, geb. 4.8.80 te Strijen. laatste adres: Schenkeldijk 44: Van de Mcrwe, Huigje, geb. 13.7.14 tc Strijen. laatste adres: Schenkeldijk 44; Den Tuinder—Elenbaas. Maartje Maatje, geb. 31. 7.09 le Alblasserdam. laatste adres: Schenkel dijk 62, Den Tuinder. Johanna Martina, geb. 19.12.51 te Strijen. Iaatste adres: Schenkeldijk 62; Den Hnrtog. Fioris, geb. 1.12.90 te Strijen, laatste adres: Schenkeldijk 75: Den Hartog, Margritha, geb. 18.10.16 te Strijen, laatste adres: Schenkeldijk 75; Van Dommelen, Arie Teunis, geb. 6.9.41 U Strijen, Uatste «dm: Sassedijk 4. DE HULP VAN ONZE ZUIDERBUREN Van onze correspondent. BRUSSEL, 8 Febr. Zaterdagavond hadden de Nederlandse ambassade en conculaten in België ongeveer IVt mil- lioen aaji giften ontvangen ten behoeve van het getroffen Nederland. Toegezeg de bedragen zijn in dit bedrag niet in begrepen. De stroom van goederen, wel ke Belgen op de consulaten komen afle veren houdt nog steeds en onverminderd aan. Alleen uit Gent werden tot dusver 40 ton goederen gezonden. Zowel in de hervormde als ln de ge reformeerde kerk van de hoofdstad is vandaag ten behoeve van het Rampen fonds gecollecteerd. In de hervormde kerk brachten een 250 kerkgangers niet minder dan 36.000 francs bijeen; in de gereformeerde kerk werden van een 140 kerkgangers bijna 18.000 francs ontvan gen. Een schitterend gemiddelde, voor al als men bedenkt dat negentienden der kerkgangers in de loop van de week al op velerlei wijze hebben bijgedragen tot leniging van de nood. De hulp welke Luxemburg aan de ge troffen Beneluxpartner verleent over treft ook de stoutste verwachtingen. An ders dan in het zelf getroffen België heeft het Nederlandse gezantschap te Luxemburg zich met een verzoek om hulp tot de bevolking van het Groot hertogdom gewend. Het resultaat van ziin verzoek en van de werkzaamheid van de Nederlandse Vereniging te Luxemburg, die in de heer Lammers een zeer actief voorzitter heeft, was medewerking van alle zijden. Van de regering werden met een 2500 dekens ontvangen Rode Kruis en Caritas Catholica bouwden een or ganisatie op en vooral dank zij schit terende medewerking van radio Luxem burg, die elke dag zendtijd beschikbaar stelde, konden tot Zaterdagmiddag 10 000 pakketten, van Luxemburgers ontvangen, naar Nederland worden doorgezonden. Hulp uit Enschede Van onze correspondent ENSCHEDE, 7 Febr. De burge meester van Enschede, de heer M. van Veen, heeft vanmiddag voorafgaand aan een spoedeisende vergadering van de raad een toespraak gehouden, waarin hij namens B. en W. voorstelde 100 000 uit de reserve te nemen en dit bedrag te storten in het Rampen fonds. We verwachten niet dat En schede uitgewekenen zal moeten huis vesten, aldus de burgemeester, maar niettemin heeft de gemeentelijke dienst voor sociale zaken maatregelen genomen voor het opnemen van getroffenen. Op het ogenblik kunnen hier duizend men sen uit de rampgebieden worden ge huisvest. Wij stellen ons bovendien voor een nog nader in overleg met het be stuur van de Vereniging van Nederland se gemeenten aan te wijzen gemeente te adopteren. Deze adoptie zal misschien over weken of maanden een feit wor den. Voor dit doel vroeg spr. aan de raad een crediet waarvan de grootte op dit ogenblik nog niet kan worden aangegeven. De voorzitter herinneerde daarna aan de talrijke verzoeken welke hem uit het naburige Duitse grensgebied had den bereikt om hulp te mogen bieden. Het medeleven aldaar blijkt zeer groot te zijn. Meer nog voor de gezindheid, die hieruit spreekt, dan voor de hulp zelf hoezeer ook gewaardeerd zijn wij dankbaar. De raad aanvaardde bovengenoemde voorstellen zonder beraadslaging en hoofdelijke stemming. Afgezien van de directe stortingen, 12.000 dekens en de tonnen kleren, over alls. manchester broeken enz. welke het hulpcomité van Enschede uit heeft verzonden, zal de actie in de bedrijven 350.000 opbrengen, terwijl de huis aan huis collecte alsmede de overige inzame lingen op het ogenblik reeds meer dan f 100 000 hebben opgebracht. De gel den stromen nog binnen. De verwach ting is dat Enschede ten minste 600 000 zal bijdragen aan het Ram penfonds. Het personeel van de vliegbasis Twen te heeft 2500 alsmede een wagoft kleding bijeengebracht.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3